[ ksrele @ 14.10.2008. 19:32 ] @
Do sada sam se grejao, kuvao i kupao na gas. Kuca mi ima 60 m2 na dva sprata.
Do sada mi je racun za gas iznosio (u najhladnijem mesecu) oko 100€.
Paralelno sa gasnim imam i elektricni kotao od 18KW sa 3 grejaca, mogu da ih ukljucujem pojedinacno jedan po jedan (3x6KW).
Uzevsi sve ovo u obzir, da li mi mozete pomoci kako da izracunam da li mi je isplativije grejati se na gas ili struju posle poskupljenja?
Ja sam tu da dam sve dodatne informacije.
[ ksrele @ 14.10.2008. 19:45 ] @
Ukoliko to nesto znaci, kuca mi nije izolovana a sa jedne strane sam spojen sa komsijom (vertilakni duplex).
[ BluesRocker @ 14.10.2008. 20:06 ] @
Ukoliko trosis samo jeftiniju struju za grejanje, isplatilo se i pre ovog poskupljenja. Kuvati mozes i dalje na gas jer je dnevna struja skupa.
[ RonJ @ 14.10.2008. 20:53 ] @
Citat:
BluesRocker: Ukoliko trosis samo jeftiniju struju za grejanje, isplatilo se i pre ovog poskupljenja. Kuvati mozes i dalje na gas jer je dnevna struja skupa.


Problem je u tome sto je jeftinija struja samo nocu a kotao za cg nema mogucnost akumuliranja toplote kao TA pec(da se puni nocu),tako da po meni se i dalje isplati gas u odnosu na struju(skupa tarifa).

@ksrele

Kad zahladni pusti jedan dan grejanje na struju i ocitaj potrosnju struje pa pomnozi sa 30 i dobices prosecnu potrosnju za mesac dana pa mozes izracunati koliko ce te kostati struja(naravno treba uzeti i u obzir spoljnu temperaturu)
[ ksrele @ 14.10.2008. 21:25 ] @
Citat:
BluesRocker: Ukoliko trosis samo jeftiniju struju za grejanje, isplatilo se i pre ovog poskupljenja. Kuvati mozes i dalje na gas jer je dnevna struja skupa.

Pa malko je tesko uklopiti se samo u jeftinu struju, jos pogotovo sto je kod mene taj uklopni sat jako cudno podesen pa nikako da uklavirim kada je skupa a kada jeftina struja.
Citat:
RonJ:
Kad zahladni pusti jedan dan grejanje na struju i ocitaj potrosnju struje pa pomnozi sa 30 i dobices prosecnu potrosnju za mesac dana pa mozes izracunati koliko ce te kostati struja(naravno treba uzeti i u obzir spoljnu temperaturu)

Hmmm, ovo je zanimljiva ideja... konsultovacu se sa caletom ali nisam siguran da je to tako lako izvodljivo menjati cas vamo cas tamo...
[ pctel @ 16.10.2008. 09:14 ] @
Imas ovde tabelu cena grejanja koju sam napravio za ove potrebe - grejanje pomocu kotla na struju je 2X skuplje u odnosu na grejanje na gas po novim cenama. Jedino se isplati da ukljucujes kotao samo za vreme jeftinije struje a gas za vreme skuplje. To se lako vidi na brojilu - ima jedna strelica koja pokazuje na dole. Time bi mogao ustedeti oko 10% novca za grejanje.
[ ksrele @ 16.10.2008. 09:52 ] @
E bas ti hvala na uputu na drugu temu :)
Izgleda da bas i nisam najbolje odradio pretragu foruma...