[ xho @ 04.11.2008. 23:29 ] @
imam svoj lokal nije velik ima oko 15 kvadrata
moze li mi neko reci sta da otvorim da bi imao mjesecno neki 500e u dzep
hvala
[ momsab @ 05.11.2008. 00:54 ] @
prelstiaj druge teme, raspravljano je
[ Srdjan Marinkov @ 05.11.2008. 11:00 ] @
Kakva je lokacija? Prometna ulica, periferija, centar grada, tržni centar, pijaca, ...?
[ xho @ 05.11.2008. 20:01 ] @
blizu centra
[ fade @ 06.11.2008. 20:29 ] @
Izdaj lokal i stavi 500 eura u dzep... Ali verovatno si ti to odavno i pokusao, mozda i nije bas na prometnom mestu, malo zavuceno? Onda bi nekako morao da namamis kupce u tom slucaju, a to je vec malo vishe posla...
[ xho @ 07.11.2008. 00:14 ] @
izdao sam lokal evo 10god on je u taj lokal otvorio knjizaru
placa mjesecno 200e
ali ja zelim je uzet ali ne znam sta da otvorim sto bi mi islo
[ Skandy @ 07.11.2008. 08:44 ] @
Pa knjizaru.
[ bakara @ 07.11.2008. 08:57 ] @
Citat:
Skandy: Pa knjizaru.

heh...pa kako li se on toga nije setio nego je morao da pita na forumu
[ fade @ 07.11.2008. 13:55 ] @
Nadji nekoga ko ce ti placati 500 eura za lokal i resio si problem. Apoteke dosta zaradjuju, i ako si u nekom cumezu, opet ce doci tamo, jer lekovi svima trebaju,mada ni pogrebno nije loshe :)
[ Java Beograd @ 07.11.2008. 14:18 ] @
Pekare su zakon !
[ Skandy @ 07.11.2008. 15:38 ] @
Citat:
bakara: heh...pa kako li se on toga nije setio nego je morao da pita na forumu :D

Mislim da sam dao coveku veoma smislen savet. Niko od nas ovde ne zna ni gde je lokal, ni kakav je, ni gde se nalazi. Imamo informaciju da je lokal izdat vec 10 godina, coveku koji ti drzi knjizaru, pa ako vec nema ideju stas bi tu moglo da radi i donosi profit, treba krenuti sa vec proverenom opcijom.
[ xho @ 08.11.2008. 00:10 ] @
3 apoteke su blizu nje jedan je pored mene otvorio fotokopirnicu neko advokat ima i auto djelovi razmisljao sam da otvorim
da pravim reklame velikim firmama koji prave popust na ke ke stvari sto prodaju ili da pravim pakete za picu ni to nije lose sta misli te vi
[ Marko_L @ 08.11.2008. 00:55 ] @
Pa lepo ti Skandy kaže, otvori knjižaru. Ako tip drži knjižaru tu već 10 godina, to znači da mu ide dobro. A i ljudi već znaju da je tu knjižara, pa ne moraš da se zezaš sa marketingom. Takođe, lokal je verovatno uređen za knjižaru tako da ni tu nemaš dodatnog ulaganja i gubljenja vremena.
[ xho @ 08.11.2008. 22:37 ] @
on drzi tu knjizaru 10 god zbog duga pokazao mi je knjigu koliko mu duguju pa mu ljudi polako vracaju dug zato ne moze da zatvori nemo on tu neki posao znam ja to pratio sam kako radi slabo radi sa knjizarom zato hocu ja nesto drugu da otvorim
[ žutokljunac @ 10.11.2008. 15:32 ] @
otvori Udruženje za borbu protiv knjige Ima da iznenadiš stalne mušterije čoče ima da vrisnu samo nemoj pekaru ko što ti reče java jer kod pekare mora mnogo da se radi
[ ptak 13. @ 10.11.2008. 16:49 ] @
Mo savet je ako je vec u centru grada zasto ne bi mogao otvoriti nesto od ovoga :
- Igraonica (ulaganje je dosta veliko ali se isplati)
- Kladionica ( sportska-nea velikih ulaganja, centar grada , ma super)
- prodaja racunarskih delova, znaci nesto tipa PC shop, mozes se povezati sa nekim servisom istih....
- Prodavnicu parfema ( zanimljivo i nema previse ulaganja, mada zavisi , ali centar grada .....)
- Baby shop
E ne znam vise, ne padaju mi sad neke ideje, ali ako se setim necega reci cu ti ! ! !
[ severac7 @ 10.11.2008. 17:37 ] @
Ako ti ne smeta tezina maximalno do 25kg onda otvori Boje i lakove samo kreni s prolecem
[ agardasevic @ 10.11.2008. 18:02 ] @
Posto si moj zemljak, cini mi se, posalji mi podatke (privatno) gdje ti je lokal, znam neke ljude koji se non-stop interesuju za neki slican prostor. Ipak je izdavanje majka.:)
[ momsab @ 10.11.2008. 18:22 ] @
Citat:
ptak 13.: Mo savet je ako je vec u centru grada zasto ne bi mogao otvoriti nesto od ovoga :
- Kladionica ( sportska-nea velikih ulaganja, centar grada , ma super)
da otvori kladionicu ili da iznajmi prostor kladionici?
ima tema o kladionicama u kojoj je lepo obajsnjeno kako stvari stoje
[ dr.NPN @ 10.11.2008. 18:32 ] @
Citat:
xho: 3 apoteke su blizu nje jedan je pored mene otvorio fotokopirnicu neko advokat ima i auto djelovi razmisljao sam da otvorim
da pravim reklame velikim firmama koji prave popust na ke ke stvari sto prodaju ili da pravim pakete za picu ni to nije lose sta misli te vi
Ja iskreno mislim da si nepismen, ali ko mene pita...
[ ptak 13. @ 10.11.2008. 21:30 ] @
Citat:
momsab: da otvori kladionicu ili da iznajmi prostor kladionici?
ima tema o kladionicama u kojoj je lepo obajsnjeno kako stvari stoje


Svejedno ja mislium da je i jedno i drugo jako isplativo :)

Citat:
dr.NPN: Ja iskreno mislim da si nepismen, ali ko mene pita...


Pa jbg sad nije fora u gramatickom pisanju vec u tome dasmo razumeli coveka, i da mu pomognemo da dodje do ideje, mada sam se i ja nasmejao sad kad sam video tvoj post, dobro zapazanje, samo nije bas vredno pomena :)
[ ventura @ 10.11.2008. 22:06 ] @
Citat:
ptak 13.
Svejedno ja mislium da je i jedno i drugo jako isplativo :)


Kladionica je pogotovo isplativ i siguran posao sa jednim jedinim uplatnim mestom.

Pametnije bi bilo da čoveku kažete da svakog meseca ode u kazinu i stavi 500 evra na crveno/crno, pa će bar znati na čemu je, nego da pravi glupost i otvara jedno uplatno mesto...
[ Majstor_Pućko @ 10.11.2008. 22:20 ] @
Da udje u neki ortakluk sa nekim kladionicarskim lancem na toj lokaciji? Mada je to malo verovatno. Uostalom, na kraju uvek moze da ponudi lokal njima na izdavanje.
[ xho @ 12.11.2008. 00:21 ] @
ptak 13 pc shop razmisljao sam u tome i ranije no moj lokal ima samo 15 kvadrata mali lokal
svi shto imaju pc shop trebaju da imaju i dodatnu stranu dje da rade i pc servis a ja te uslove nemam
imam dosta tih idea na jednu trebam krenuti
a ti dr.NPN ti si ovde samo za greske
[ xho @ 12.11.2008. 00:34 ] @
meni je lako da izdajem lokal ali niko ne daje preko 150e mjesecno jer ima 15kvadrata
ja zelim da otvorim nesto sam no da idem da radim kod privatnika kao sto sam radio sve ovih god za 300e i da mi se penje na glavu verujem da tih 300e i mozda vise mogu da zaradim u moj lokal i da otvaram i zatvaram vrata kad god hocu ja
hvala
[ momsab @ 12.11.2008. 11:10 ] @
vidi sta je u ponudi na tom podrzucju, uporedi sa drugim, vidi sta sve mozda fali, i izvagaj sta bi ti bilo najbolje da otvoris

a da dobijas 500e u dzep malo teze, prvo je potrebno povratiti investiciju (imas li uopste dovojno novca?)
[ xho @ 12.11.2008. 13:41 ] @
novca imam da investiram