[ Aleksandar Ilić @ 18.11.2008. 02:19 ] @
Citat:
Bogota -- Kolumbija je proglasila vanredno stanje zbog talasa nasilja koje je zahvatilo zemlju posle propasti piramidalnih banaka.

Zvaničnici vlade su obećali da će isplatiti najsiromašnije štediše, dok je policija poslata da zatvori sve firme za koje se sumnja da su učestvovali u piramidalnim poslovima iako su brojne verne štediše izašle na ulice da podrže banke koje su im obećavale i do 150 odsto mesečne kamate na uloge.

"Građani bi trebalo da shvate da vlada želi da ih zaštiti", rekao je ministar unutrašnjih poslova Fabio Valensija najavljujući vanredne mere.

Uvođenjem vanrednih mera, vlasnicima banaka prete zatvorske kazne i do 20 godina, a gradonačelnici i guverneri su dobili dozvolu da zatvaraju piramidalne banke.

Vanredne mere će trajati 30 dana, a postoji mogućnost da budu produžene za još 30.

Propast piramidalnih banaka i nelegalnih finansijskih ustanova koje su poput najpoznatije, DRFE, obećavale mesečnu kamatu od 150 odsto, pokrenuo je spiralu nasilja, a za sada su dve osobe izgubile život.

"Vlada mora da pronađe način da nadoknadi uloge svim siromašnim Kolumbijcima. To je bila fantazija koja je uništila mnoge ljude", izjavio je kolumbijski predsednik Alvaro Uribe.

Policija je za sada uspela da pronađe samo 16 miliona dolara u jednoj od agencija, ali su besne štediše potom zapalile kancelarije i napale zaposlene u tom fondu.

Izvor: B92
[ GM_X @ 18.11.2008. 02:56 ] @
To neki Gazda Jezdin ogranak u Kolumbiji? Supruga mu je iz tih krajeva ako se nevaram.
[ DS_Store @ 18.11.2008. 05:09 ] @
U tom tekstu se ne spominje šta znači skraćenica "DRFE", to je akronim za nešto tipa - "brza zarada, lak keš". Eto im sad DRFE.

Jezdina žena mislim da je Italijanka. Onomad je demonstrativno napustio glasačko mesto jer joj, kao stranoj državljanki, nisu dozvolili da glasa :)
[ Deep|Blue @ 18.11.2008. 07:27 ] @
Hmm, jezda je radio negde u juznoj americi kao inzinjer na izgradnji nekih brana.
mada je moguce da se vratio starim oprobanim poslovima
[ Horvat @ 18.11.2008. 11:41 ] @
pohlepa :)
[ stonex @ 18.11.2008. 15:28 ] @
Ljudi verovatno nikada nisu culi za Srbistan inace im se to ne bi nikada desilo .
[ Zeleni zub @ 19.11.2008. 11:10 ] @
Brate, pa oni su zaostali... kod njih je tek sad 1993.
[ GM_X @ 19.11.2008. 14:15 ] @
Ili smo mi bili mnogo napredni. :)
[ Aleksandar Ilić @ 19.11.2008. 15:25 ] @
Citat:
GM_X: Ili smo mi bili mnogo napredni.
Mislim da je ovo.

Eh, da su ovi naši to patenatirali, pa sad da ih tuže za krađu ideje.