[ cikamarko @ 01.12.2008. 15:00 ] @
Danas mi se desilo sledece:

Posle 30-ak minuta rada klime,naravno grejane,iskljucio sam je kao i obicno daljincem,medjutim iz nekog razloga spoljasna jedinica je nastavila da radi,u pocetku to nisam primecivao,sve dok nekon par minuta nije pocelo ozbiljno da "bruji" iz spoljasnje jedinice-u prvi mah sam pomislio da neko nesto busi pored mog prozora-tako jako se culo.Naravno istog trenutka sam iskljucio klimu iz struje,jer je to jedino sto mi je preostalo,a mislim da ovo nije bio "normalan" rad i tada se iz spoljne jedinice cuo zvuk koji jedino mogu da opisem kao ispustanje neke kolicine vazduha pod pritiskom u trajanju od 2 sekunde.

Klima inace sada radi,spoljna jedinica radi normalno,medjutim cini mi se da nesto slabije greje mada mozda i umisljam.Najvise me plasi onaj zvuk koji sam cuo odnosno da nije doslo do curenja freona iz klime.
Nadam se da sam dobro opisao "problem",pa ako neko zna sta se to desilo ili ima neki savet bicu zahvalan!
[ gti2 @ 01.12.2008. 16:14 ] @
Zvuk koji se cuo je zvuk izjednacavanja pritiska gasa u cevima usled iskljucenja elektromagnetnog ventila.Na grejanju spoljna jedinica zna da ostane ukljucena jos malo po iskljucenju na daljinskom.To sto je radila jos nekoliko minuta nakon iskljucenja bas i nije normalno.Ako se to desilo samo jednom,moguce da je neki bag u elektronici(zaglupila se na trenutak).
[ cikamarko @ 01.12.2008. 17:54 ] @
Da ovo je bio prvi put,nadam se i poslednji,ako sam dobro razumeo klima je onda OK,zar ne?
[ gti2 @ 01.12.2008. 18:07 ] @
Upravo tako.
[ cikamarko @ 01.12.2008. 18:18 ] @
OK,hvala puno!
[ Goran Mijailovic @ 01.12.2008. 18:31 ] @
A koja je klima? I meni se ovo desilo. I desava mi se da se iskljuci preko noci, a da je ja nisam iskljucio na daljinskom.
[ cikamarko @ 01.12.2008. 18:44 ] @
Crown 12-ica,a model nemam pojma,kolko se secam jedini koji je ovde mogo da se kupi.
[ Goran Mijailovic @ 01.12.2008. 19:28 ] @
Isti slucaj i ja imam Crown, ja mislim da brlja elektronika.
[ Goran Mijailovic @ 01.12.2008. 19:30 ] @
Citat:
gti2: Ako je to ona koja je bila u **** na akciji,onda je kao Beko(displej u sredini,pokazuje zadatu temperaturu).


Jeste ima displej mali pravougaoni u sredini. Daljinski i spoljna jedinica su isti kao Galantz. Model je CROWN ASC 12 SSCH
[ cikamarko @ 01.12.2008. 19:46 ] @
Citat:
Jeste ima displej mali pravougaoni u sredini. Daljinski i spoljna jedinica su isti kao Galantz. Model je CROWN ASC 12 SSCH


Da da to je ta i kod mene,ma sta god da je spakovano unutra,izgleda je zivo s*****,al sta sad da se radi...
[ Goran Mijailovic @ 01.12.2008. 20:26 ] @
Vala ja se grejem na nju a celo leto je hladila, a sta bi ti hteo za 200 evra :)
[ cikamarko @ 01.12.2008. 21:11 ] @
Ja sam je platio jos manje :)
[ frigo servis bata @ 01.12.2008. 21:12 ] @
To jeste jedna od Galanzovih klima(oni ih rade),ali nisu im ploce iste.Imao sam vec nekoliko ploca sto su otkazale.Neke se nazivaju Weg a neke Crown....
[ Goran Mijailovic @ 02.12.2008. 11:11 ] @
Citat:
Imao sam vec nekoliko ploca sto su otkazale.


I sta onda radis? Popravljas plocu ili imas rezervne ploce? Kakvi su tipovi kvarova? Crkne neko integralno kolo, procesor, hladan lem, tranzistor, sta? Mislim vrlo malo znam o elektronici klima uredjaja, pa ako bi mogao da malo pojasnis :)
[ frigo servis bata @ 02.12.2008. 23:35 ] @
Iskreno da ti kazem,nijednu nisam ja montirao tako da ne znam sta su radili ti ljudi.Znam da nije ista ploca kao kod Galanza jer imam za Galanza plocu i ne pasuje(tj.ne moze da se upasuje displey na njih).
[ cozmo_im @ 03.12.2008. 11:56 ] @
Sanyo logika je najbolja logika za klima uredjaje (njihova stampana ploca i elektronika).

Ne znam da li moze da se ugradi na taj tip klime, ja imam tu plocu u Fonko klimi (Toshiba kompresor + Sanyo logic).

Klima ima sve fore: inteligentni defrost, detekciju smrzavanja unutrasnje jedinice, detekciju superheata, gubitka freona ili pritiska, otkaz kompresora i slicno... i sve prikazuje na diodama na panelu odredjenim kodom (blinkanjem).

Cak ima i detekciju pada napona u mrezi.
[ Pajapatak @ 03.12.2008. 22:55 ] @
Desilo se da ti brlja elektronika i kompresor je ostao ukljucen sve dok nisi iskljucio kabal.