[ acatheking @ 01.12.2008. 19:45 ] @
Brat ima na njegovo ime otvorenu agenciju (preduzetnik, pausalac). Nedavno se zaposlio u drugoj firmi i tamo mu je receno da bi ga oni prijavili, mora da se promeni vlasnik/osnivac, tj da se "odjavi". Da li je to zaista neophodno i koje korake dalje preduzeti?
[ quality @ 01.12.2008. 20:51 ] @
Koliko je meni poznato on moze da se vodi kao vlasnik i da bude prijavljen u drugoj firmi samo onda nece placati doprinose u svojoj agenciji... Ovako je skoro moja komsinica otvorila agenciju na sebe a inace je prijavljena u firmi u kojoj radi.
[ Majstor_Pućko @ 01.12.2008. 21:04 ] @
Koliko ja znam, moze na oba mesta da radi, ali na skraceno radno vreme, gde zbir ne sme da predje puno radno vreme. Naravno vecina ljudi koji tako rade, obavljaju duznosti u punom radnom vremenu, a osvojoj firmi se brinu u slobodno vreme. I takodje postoji jos jedna "kvaka", ako se tvoja firma i ona gde si zaposlen bave istim delatnostima, onda poslodavac moze da te otpusti,zbog sukoba interesa. Mozda nije bas ovako kako sam formulisao ali znam da moze da ti pravi probleme.
[ acatheking @ 01.12.2008. 21:52 ] @
Sto se tice otpustanja, nema sanse, firma je rodbinska :) Takodje delatnosti su totalno razlicite, tako da i sa te strane nije frka :) Ovo oko radnog vremena me buni, agencija je reistrovana na stan, nema poslovnog prostora i nigde nije definisano radno vreme. Ovde je u pitanju obrnuti proces, prvo je otvorena agencija, (uredno se placaju doprinosi i porezi) a zatim se zaposlio u firmi.
[ Predrag Supurovic @ 01.12.2008. 22:10 ] @
Nije problem radno vreme. Moze na puno radno vreme u jednoj firmi da prijavi jos pola u svojoj radnji. Bice oslobodjen jednog dela poreza i doprinosa za radnju posto je zaposlen, ali ne svih.