[ boves30 @ 06.01.2009. 23:14 ] @
Imam trofazni kalorifer 6 kw (3 x 2 kw) koji ima sve elemente ali nisu povezani , potrebna mi je šema.
HVALA UNAPRED
[ Marko Enter @ 07.01.2009. 00:31 ] @
Koji je proizvodjac tog kalolifera ??


pozdrav Marko
[ ivan_sim @ 07.01.2009. 21:18 ] @
ili kazi bar koje delove ima pa da nacrtam semu caskom
[ meto manev @ 07.01.2009. 22:12 ] @
Da ko sto je rekao Ivan kazi nam koi su delove u nju pa da skiciramo .
Pozdrav..
[ boves30 @ 08.01.2009. 21:33 ] @
Spisak delova :

1. grejač x 3
2. trofazni termostat
3. sobni termostat
4. relej
5. četvoropolni prekidač
6. osigurač
7. ventilator (monofazni)
[ ivan_sim @ 09.01.2009. 17:28 ] @
Sta bi trebalo da pali taj prekidac i od kolko je taj osigurac ampera?
ostalo je jasno
[ krnjad @ 09.01.2009. 18:53 ] @
pa taj prekidac je vijerovatno za 1 iskljuceno
2 ukljucen jedan grijac
3 ukljucena dva grijaca
4 ukljucena tri grijaca
[ ivan_sim @ 09.01.2009. 22:07 ] @
evo nesto moze ovako mada je termostat neupotrebliv osim ako neces da ti on bude zastitni,mada on moze da bude i monofazni pa da ugradis na red sa sobnin termostatom.
[ frigo servis bata @ 10.01.2009. 21:24 ] @
Nemoj slucajno da povezujes tako ko sto je nacrtano(to nema veze sa zivotom).
[ CRVONI @ 10.01.2009. 21:36 ] @
al se obruka na brzaka Ivane
[ test1234 @ 10.01.2009. 21:44 ] @
Citat:
CRVONI: al se obruka na brzaka Ivane


Citat:
frigo servis bata: Nemoj slucajno da povezujes tako ko sto je nacrtano(to nema veze sa zivotom).


Sema je malo aljkava ali ipak elektricno korektna.
[ frigo servis bata @ 10.01.2009. 21:48 ] @
Onda si i ti strucnjak neki malko zesci.A osigurac je bas na mestu!!!
[ test1234 @ 10.01.2009. 21:55 ] @
Aljkava je ali ce uz manje korekcije da radi, principski je korektna, nemoramo da pljujemo bas sve.
[ ivan_sim @ 10.01.2009. 22:01 ] @
Za minut ne moze boje da se nacrta :-)

postavi bolju!

[Ovu poruku je menjao ivan_sim dana 10.01.2009. u 23:15 GMT+1]
[ frigo servis bata @ 10.01.2009. 22:07 ] @
MAJSTORI,sad je dosta!Ako neko ima problem postavi pitanje,nada se da ce neko ko zna da pomogne ako zna a ne nesto ofrlje,jer sa takvim improvizacijama moze samo neko da nastrada.Ako znate ok,ako ne pozdrav.Ja nemam mogucnosti da to coveku uradim(nemam skener)a ne znam da radim u ovim programima na racunaru sto imam,pa ako neko zna neka to skicira.
[ frigo servis bata @ 10.01.2009. 23:28 ] @
Evo ovako bi ja povezao sa tim delovima sto si ti rekao da ima,ma da je dosta nejasnoca koliki je taj osigurac i proveri taj tropolozajni prekidac kako mosti kontakte.Nemam bolji program pa sam uradio u paintu ako nesto nije jasno pitaj.
Zaboravio sam da nacrtam,obavezno to sve uzemlji...



[Ovu poruku je menjao frigo servis bata dana 11.01.2009. u 00:38 GMT+1]
[ ivan_sim @ 10.01.2009. 23:54 ] @
Razlika izmedju tvoje i moje seme:
sto ce motor da duva hladno kad sobni termostat postigne temperaturu i iskljuci,a i sam znas da klima na grejanju kad postigne temperaturu GASI ventilator!
i osigurac ti stiti i relej od >5w


Ajde kazi sta drugo ima razlike?!!!!!
[ frigo servis bata @ 10.01.2009. 23:55 ] @
Pa ti ni semu NEUMES da citas!!!!Da i osigurac treba da stoji na komandnom naponu ako nisi znao!!Ja sam nacrtao ovo od delova koje je covek rekao da ima,a prekidac moze da se stavi ispred ventilatora,jer ce ovako stalno da radi.Kod kalorifera treba da radi ventilator iz sigurnosnih razloga stalno,ali to je stvar koja je stvar konstruktora.
[ ivan_sim @ 11.01.2009. 00:14 ] @
Onda si ti los konstruktor,
posto je moja sema skovana od dasaka i letava a tvoja od elektro delova?!
a obe seme su iste , no ne vredi ova prepirka boje da se povucem!
[ frigo servis bata @ 11.01.2009. 00:17 ] @
Moguce,samo mi objasni kako ce sobni termostat na mom crtezu da gasi ventilator?
[ ivan_sim @ 11.01.2009. 00:23 ] @
To hocu da kazem da ce ventilator da radi stalno tj.dok bude grejao kalorifer,i kad dostigne temperaturu gasi grejanje a ventilator ostane da mesa vazduh sto dovodi do utiska da duva hladno.
[ frigo servis bata @ 11.01.2009. 00:32 ] @
Ja vise necu da pisem nista,ti si tvoje znanje pokazao,a ja nemam razloga da se prepirem sa nikim ovde.Ima covek semu pa nek veze kako hoce,to je njegova stvar.Ja ne sumnjam u tvoje znanje,ali mislim da malo preterujes.Godinama sam na ovom forumu i jos se nisam sreo sa nekim kao sto si ti.Ovde ima puno dobrih majstora koje licno nisam upoznao,ali kad daju odgovor vidi se ko je majstor a ko ne,tako da sa ovim zavrsavam raspravu.
[ CRVONI @ 11.01.2009. 08:02 ] @
Slazem se sa semom frigobate samo bi motor ventilatora vezao posle sobnoga termostata a ne pre.Sve je drugo korektno.Ivane,ste bi se desilo na tvojoj semi da pregori osigurac,a termostat trofazni da zataji?
[ Pajapatak @ 11.01.2009. 12:55 ] @
Tako je,osigurac mora da prekida komandu.

To jeste mali problem na Ivanovoj semi.

Ipak obzirom da se radi o trofaznom uredjaju onaj ko ne barata dobro sa strujom bolje je da ovo sam NE radi !!!
[ ivan_sim @ 11.01.2009. 15:53 ] @
Uvazavam to da je osigurac malo bolje da bude u komandnom delu.Ali zato i postoji trofazni termostat da ako dodje da pregrevanja on ce pre da reaguje nego osigurac koji i ne stiti grejace vec motorce.Sta ce se desiti ako ventikator radi a recimo biksne lose i nema dovoljnu brxinu ventilator? Sta ce tad da izbaci?
Mislim da je veca greska da ventilator radi na prazno kad iskljuci sobni termostat nego da osigurac stiti i rele.

Citat:
CRVONI: Slazem se sa semom frigobate samo bi motor ventilatora vezao posle sobnoga termostata a ne pre.Sve je drugo korektno.Ivane,ste bi se desilo na tvojoj semi da pregori osigurac,a termostat trofazni da zataji?


Pa bas da se dese 2 kvara odjednom? Ako na bojleru ne izbaci zastitni termostat a crkne i radni - sta ce da bude?: bum!
[ CRVONI @ 11.01.2009. 20:12 ] @
ok,nekada se ne vredi raspravljati,bitno da je covek dosao do seme i da se ogreje ove zime
[ Jovans@ @ 16.12.2016. 17:05 ] @
Radi se o kaloriferu VOG Zabalj AGV 6 kw.
Ne greje kako bi po meni trebalo. Ima tri grejaca kao u rerni za gril od 2kw na 230V. Ventilator vrti dobro, sve je povezano fabricki, sva tri grejaca ispravna, ali greje slabije nego kalorifer od 2kw u kupatilu. Ispred grejaca na 10cm moze da se drzi ruka jer je mlako. Imam dva takva i isto rade, isto je povezana instalacija. Ne znam kako su grejali kada su bili novi.
Preko sklopke grejaci su fabricki povezani:
-na jedan kraj svakog grejaca je po jedna faza, a drugi krajevi grejaca su povezani medjusobno mostom. I to je sve. Cudno mi je sto od kraja grejaca gde su mostovi ne ide vod na nulu. I tako po meni u jednom krugu izmedju recimo faze 1 i 2 imamo dva grejaca od po 230V. To je ukupno 460 V koje napaja 400 V. I tako izmedju 2 i 3, i 1 i 3.
Da li to tako treba ?
Povezao sam krajeve grejaca gde su mostovi na nulu kako bi dobio 230 V na svakom grejacu i situacija je identicna. Isto slabo greje, skoro nikako.
Onda sam povezao sve grejace na 400V. 1 i 2 faza na jedan grejac, 3 faza na drugi grejac, most izmedju 2 faze i drugog kraja drugog grejaca, most izmedju 3 faze i treceg grejaca i most izmedju 1 faze i drugog kraja treceg grejaca.
Tada su grejaci bili odlicno usijani i kalorifer je grejao zadovoljavajuce, reklo bi se da je to tih deklarisanih 6kw. Nakon dva tri minuta rada radni termostat (sigurnosni), ne sobni (ni nemam ga, stavio sam prekidac od nocne lampe) je iskljucio kompletan kalorifer. Hladio se duplo duze nego sto je grejao i kada je ukljucio jedan grejac je izgoreo kao prskalica, a zatim nakon ponovnog iskljucenja izgoreo jos jedan. Sada je sve vraceno na fabricko, zamenjeni grejaci, ali se ne moze koristiti jer jako slabo greje.
U cemu je caka ? Mozda je fabricki napravljen da ne valja ?
[ boki_st @ 16.12.2016. 21:35 ] @