[ ivan_sim @ 29.01.2009. 23:04 ] @
Naime problem je u sporom okretanju motora na pranju.
Ves masina na pranju ne moze da okrene bubanj levo desno - samo zuji motor.
Probano i bez opterecenja i isto se desava.Motor dobija oko 15V na rotoru i oko 25V na statoru i ne moze da se sam pokrene i to bez ikakvog opterecenja(skinuo sam kais).Naravno posle 3 neuspesna startovanja prijavi gresku tj, izbaci vodu i blinka lampica extra risciacquo i kljuc.Probao sam i jednom sam uspeo da kad treba da radi motor ja ga okrecem rukom i ne prijavi gresku a posle desetak startovanja proradi malo po malo i posle radi ok do zavrsetka tog programa.Kad radi kako treba napon na rotoru je iznd 40V a stator oko 60-70V.
Da iskljucim mogucnost da je motor u pitanju zato sto centrifuga radi odlicno i motor tad krene normalno.Grejac je ispravan.Cetkice su dobre.
Moje misljenje je i da tahogenerator radi zatosto centrifuga radi normalno.Ja ipak sumnjam da je elektronika i pitanju, ali mi nije bas razumljivo kako po neki put proradi?
Ako neko ima bilo kakvo misljene ili predlog neka se javi.
[ test1234 @ 01.02.2009. 23:41 ] @
Verovatno je hladan lem, prolazi smo jedna poluperioda pa posle malo zagrevanja ploce nesto proradi. Ili je neki poluprovodnik kilav. U svakom slucaju je nesto na ploci. Osciloskop bi pomogao.
[ Marko Enter @ 02.02.2009. 10:06 ] @
Probaj prvo prelemi plocicu, i prekontrolise komponente na njoj ,diode i elkici promeni premeri

pozdrav Marko
[ ivan_sim @ 02.02.2009. 19:09 ] @
Zvao sm musteriju i zasad radi kako treba.Kad bude stala sledeci put videcemo.
U svakom slucaju hvala na savetima!
[ ivan_sim @ 09.07.2009. 18:58 ] @
Ponovo potpuno isti problem!!!!

Ne krece motor!


jednom je uspelo da kad treba da radi motor ja ga okrecem rukom i ne prijavi gresku a posle par startovanja proradi malo po malo i posle radi ok do zavrsetka tog programa.
na sledecem ukljucivanju masine opet isto se desava.Hladnih lemova nema,elektroliti su u dobrom stanju.
Sta moze da bude???
[ ivan_sim @ 11.07.2009. 18:05 ] @
Nemoguce da niko nezna sta moze da bude!!!
[ test1234 @ 17.07.2009. 16:54 ] @
Pogledaj da ti se nije raspertlovao motor? Kod C.E.S.E.T.-a se to cesto desava.
[ ivan_sim @ 19.07.2009. 00:05 ] @
Mislis li na tahogenerator?


C.E.S.E.T. ???sta je ova skracenica?