[ gibanitza @ 31.01.2009. 12:29 ] @
Da li neko ima iskustva sa naknadnim montiranjem bočnih plastičnih lajsni? Ova slika me je inspirisala:



Pored estetskog mislim da ima i praktičnu primenu jer većina ovih naših Panda u predelu gde bi trebalo da stoje lajsne ima razna ulegnuća, udubljenja, ogrebotine itd itd...
[ Alien1301 @ 31.01.2009. 20:53 ] @
To su lajsne od modela 4x4. Skidao sam ih i stavljao natrag nakon osvježavanja sprejom za plastiku. Te sam nedavno mjenjao zadnje lajsne jer su mi bile polomljene. Takve su bile na autu kad sam ga kupio. Znam za cijenu novih zadnjih lajsni kod nas. L i D oko 70€. Ove sam platio 30 €, donesao mi ih je jedan dečko iz Italije.
Lajsne su inače pričvršćene na plastične štiftove koji su postavljeni na točno određenom mjestu u limu koji je bušen. To su rupe oko 10 mm. Prednje dvije lajsne se skidaju i postavljaju povlačenjem unatrag, dok je zadnja pričvršćena jednim štiftom kao i prednja i nekakvim plastičnim tiplicama u rub blatobrana.
Ko bi to sam radio posebno bi bio problem sa rupama u limu. Potrebno bi ih bilo precizno izbušiti na pravom mjestu i tada kvalitetno obraditi da ne hrđaju. Komplet novih od 4x4 modela bi bio podosta skup. Sigurno oko 200€.

[Ovu poruku je menjao Alien1301 dana 01.02.2009. u 09:32 GMT+1]
[ bojanvet @ 31.01.2009. 22:41 ] @
I ove lepo izgledaju

http://www.polovniautomobili.c...o_oglasi/Fiat/Panda_1.1/104646