[ zigzag @ 14.03.2009. 10:41 ] @
Pozdrav svima i pitanje.

Da li u Srbiji postoji banka koja odobrava hipotekarne kredite?

Mislim ovde na kredite koji se odobravaju na osnovu zaloge u vidu nekretnine. U dosadašnjem razgovoru sa bankarima u nekoliko banaka sam skapirao da se kod njih stambeni i gotovinski krediti odobravaju na osnovu zaposlenja, a da hipoteka stoji samo kao obezbeđenje. Moja situacija je takva da sam zaposlen u sopstvenom preduzeću i sa te strane bih mogao da nominalno dignem platu na nivo kojim bih ispunio kriterijum "kreditne sposobnosti", međutim firma je prošle godine imala gubitak tako da mi je praktično u svim bakama rečeno da su mi šanse za kredit nikakve. (Ustvari pitanje je šta bi bilo i da firma nije imala gubitak, jer banke, kao što znamo, generalno ne simpatišu privatnike i teško da bi im išta dale osim u slučaju da dokažu da im ništa ne treba.) Kredit mi je potreban kao fizičkom licu, ali bi i dodeljivanje kredita preduzeću moglo da reši problem.

Sa druge strane kredit bih mogao da obezbedim hipotekom na nekretninu koja je 4 puta vrednija od vrednosti potrebnog kredita, uknjižena je, nije problem prodati je, i nema nikakvih tereta.

Hvala na odgovorima.
[ dekibgd @ 14.03.2009. 11:50 ] @
E to bi i mene zanimalo.Posto planiram da radim uvoz nedostaje mi,po mojoj racunici 5000e inace prijavljen sam kod brata u firmi ali na minimalac tako da ne postoji nikakva sansa da uzmem kredit.S druge strane imam nekretninu,uknjizen stan na moje ime cija vrednost sigurno nije manja od 70 000e...