[ sloksik @ 30.03.2009. 11:39 ] @
Imam Mideu 12 koja je radila proslo celo leto na hladjenju. Kad sam hteo da je ukljucim malo d dogrejem stan klima je otkazala poslusnost.
Kad je uljucim malo radi i iskljuci se. Posto imam manometre prvo sam proverio kolicinu gasa u sistemu, i ustanovio da nema ni gram gasa.Otvorio sam sistem, i posto su spoljna i unurasnja jedinica bila spojena holenderima , skinuo sam to i zavario cev na cev umesto holendera i ponovo ispertlovao krajeve. E sad , dali sam pogresio ? Izvakumirao sam sistem (30min) i potom (posto nemam vagu)punio sam klimu pomocu manometara, ali posto je napolju napolju bilo hladno (par stepeni u plusu)i temperatura isparenja je bila oko -15, nisam mogao da doteram da temperatura isparenja bude imedju 0 i +2. (na hladjenju). Kad sam prebacio na grejanje ,grejala je , ali nesto slabasno. Sutradan je bilo preko 19 stepeni , pa sam mislio da dopunim sistem. Dopunio sam sistem na hladjenju ,temperatura isparenja dosla do +2stepena.

Sad nastaje problem.

Kad sam ukljucio na grejanje , par minuta je cutala i onda je pocela lepo da greje, posle pola sata samo se upalila lampica Pre-Def, i zatvorila krilca kao da je ugasena i tako ostala dugo , dok je nisam iskljucio iz struje. Kad sam je ponovo ukljucio sve se ponovilo.

Ne znam gde sam pogresio?
[ ivan_sim @ 30.03.2009. 22:58 ] @
Iskljuci je iz struje na duze tj sat- dva da zaboravi procesor.

Da bi isparenje bilo +2 tenperatura treba da bude spoljasnja oko 30 stepeni a na +19 treba oko -2.
[ sloksik @ 31.03.2009. 07:13 ] @
Mozda sam tu pogresio. moguce je da ga iskljucuje zastita od prevelikog pritiska.
Hvala to nisam znao.