[ anakin14 @ 08.05.2009. 14:39 ] @
Zamislite sta mi se desi. Imam iskustva i sa kaficima,kafanama i sa nocnim klubovima. U kragujevcu je "zakonom" propisano da postoje dve vrste radnog vremena : kafici - 08-12 vikendom do 01 i nocni kluboci/diskoteke od 12 do 07. Imao sam puno problema sa komunalnom inspekcijom zbog radnog vremena u kafani, ne zbog krsenja radnog (u 12 palim svetla,gasim muziku,stopiram prodaju) vec zbog ostajanja gostiju kasnije - gost naruci dve ture u 15 do 12 i ja drzim kafanu otvorenu za njega ( ne za ostale goste, i naravno bez muzike ) dok ne zavrse sa picem. Komunalna je pocela redovno da dolazi , i naravno konstatovala je da to ne moze (isli su toliko daleko da su cak hteli da me kazne jer su konobari cistili sat vremena posle radnog vremena, sa argumentom da u objektu pola sata posle propisanog radnog vremena ne sme da bude NIKO osim vlasnika?!?! wtf?! ) i poceli su stalno da dolaze. Kada napisu kaznu za tu glupost ( glupost jer stvarno ne radim posle radnog vremena kao ostali , vec samo postujem goste ) ona ide kod sudije, i tada zovu mene na kod sudije. Tako sam platio par kazni dok nisam jedonog dana kod sudije cuo sledece : dajem sudiji resenje (koje moram da ponesem na uvid) i on meni kaze : "a je pisao ovaj zapisnik? pa oni nisu normalni" ja kazem "ne znam neki komunalni inspektor,zasto" , sudija : "pa vi ste sifra 55400, vi imate pravo da radite i nocu" , ja kazem nisam znao i na tome se zavrsi, ne znam da li me je oslobodila ili pisala kaznu posto to stize tek nakon mesec,dva a mozda i duze neki put.
Sledece sto se desava je da to ja odredjenim komunalnim inspektorima kazem ja sam sifra 55400 imam pravo,rekao mi je sudija, a oni ce na to "nemojte vi nas da ucite da radimo nas posao" itd i pisu i dalje, dok se nije pojavio neki komunalni koji mozda nije bio do sad i on kaze "a pa upravu ste,sifra 55400 ima pravo da radi nocu" .
Na sve to kolega koji je otisao do komunalne i turisticke na informativni razgovor oko radnog vremena , na osnovu tih situacija dobio je zvanicnu informaciju da MOZE da radi i danju i nocu i stavio novo radno vreme na vrata do 04 ujutru.
Meni je interesantna cinjenica da kada se podnosi zahtev za registraciju ugosstiteljskog objekta, NIGDE ne postoji nikakav izbor kafic/nocni klub, za radno vreme itd vec sam komunalni inspektor prvi put PITA "sta ste vi?nocni klub ili kafana?" WTF?!?!?!?

Znaci moje pitanje je ,Da li neko uopste u ovoj NE TRANSPARENTNOJ drzavi moze da mi kaze da li imam pravo da radim i nocu ili ne sa obzirom da i sudija i komunalna inspekcija zvanicno potvrdjuju ovu informaciju na osnovu sifre 55400 ali terence u pratnji policije to ne interesuje, mi nesmoemo da ih ucimo "njihov posao" , i naravno pod kulturnom "pretnjom" bolje `je za vas da potpisete zapisnik,poturaju mesto za potpis i prave sebi normu (mirise na saobracajce?)

Nista mi nije jasno?
Molim za pomoc.
Hvala puno!