[ Tom^Cat @ 09.06.2009. 21:08 ] @
Zanima me da li je moguce da je rupa u zidu kroz koju prolaze cevi koje povezuju unutrasnju i spoljnu jedinicu klima uredjaja prohodna i ako jeste, kako najbolje da je zatvorim.
U pitanju je Midea, 12, i jedinice su montirane "jedna naspram druge" ... znaci na istom mestu na zidu.
Razlog zbog koga ovo pitam ce mozda delovati cudno, ali imam jednu teoriju za za koju postajem sve vise ubedjen da je tacna. Vec nekoliko puta mi se desilo da nalazim bubasvabe odmah pored unutrasnje jedinice. Nigde u stanu ih nema, samo se pojavljuju u tom cosku spavace sobe gde je klima. Pa mi je palo na pamet da je moguce da kroz nju i ulaze u stan. Tim pre sto je stan na prvom spratu a odmah ispod njega je podrum. Moja teorija je da izadju kroz prozore podruma koji je u prizemlju i gde ih ima bas mnogo, popnu se uza zid, udju u rupu od klime koja ih odvede direktno u unutrasnju jedinicu, iz koje onda lako izadju, i u sobi su :(

Sta mislite, jel ovo moguce, i ako jeste, kako da resim problem ?
[ bakara @ 09.06.2009. 21:25 ] @
Zapusi zivom gumom rupu.
[ Pajapatak @ 09.06.2009. 21:51 ] @
Gips,purpena i sl.
[ Nikola M @ 10.06.2009. 11:45 ] @
da, može bilo šta, silikon na primer ako ne treba baš puno
[ nkrgovic @ 10.06.2009. 11:51 ] @
Poslusaj bakaru - ziva guma. Pur pena expandira i zna da pritisne crevno koje sluzi za odvod kondenzacije, koje se onda zapusi i pocne da ti curi voda iz unutrasnje jedinice.
[ Tom^Cat @ 10.06.2009. 19:44 ] @
^ Upravo to mi je i predstavljalo najveci problem, kako naci materijal koji ce popuniti rupu a da ne izvrsi preveliki pritisak na crevo. Znaci, ziva guma ... ok ... nisam je nikada koristio, ali potrazicu pa cu da javim kako je proslo. Hvala na savetu.
Inace, veoma sam razocaran majstorom koji je ugradio klimu, mislim da je to veliki propust, valjda je on trebalo nekako da zatvori tu rupu ?
[ vtnnn @ 25.08.2009. 14:27 ] @
Majstori su nam, generalno, aljkavi. Bolja verzija inih je ona koja makar direktni posao uradi kako treba (samo treba pocistiti za njima).