[ zorpetus @ 05.07.2009. 11:22 ] @

Trebalo bi da idem u sledecih par dana do Istre (Porec), pa me interesuje da li moze neko da mi kaze da li bi bilo pametno da kupim nesto kuna jos u menjacnicama u Beogradu zbog putarine i dosipanja goriva do Poreca? Gde su cene goriva povoljnije : Hrvatska ili Srbija (da li se natankovati u Srbiji do max ili cekati da se predje granica?
Kako ide sa naplatom putarine odn. cestarine? Koliko kostaju?

Koji put se preporucuje? Pretpostavljam auto-put Beograd - Zagreb, onda ka Rijeci, Opatiji, pa onda kod Pazina nisam siguran koji je najbolji put?

Kakva su ogranicenja brzine na tim putevima i koliko se striktno primenjuju?

Svaki drugi savet dobrodosao.
[ Beltrammi @ 05.07.2009. 14:21 ] @
ma lako ces ti za putarinu i kun, to nemoj da te brine. Pripazi samo da ti neko ne iskida registracije, razbije koje staklo ili mozda cak zapali auto. Desavalo se, pa...
[ bugsu @ 05.07.2009. 15:22 ] @
ma da ...na lomacu te stave ... vuku te gradom i sl ....ako se bacakas tako ces proci ako si ok nece te niko dirati...

benzin,putarine i sl sve mozes evrima da platis cak ti za putarinu vrate kusur u kunama (nece u evrima)

a cene su tu negde ko nase sad nzm tacno....
[ Flo33 @ 05.07.2009. 18:21 ] @
Možda se i vidimo tamo:) koji kraj Poreča? Kao što ti rekoše, vratiće ti kusur u kunama, ali po njihovom kursu, tako ti je bolje da imaš sitnije evre(5,10€) i nemaš problem. Dizel i bezolovni su nešto malo jeftiniji, neznatno. Takse u jednom pravcu Bg-Poreč su ti 26€ total. Put si ubo, samo tako idi.

A za tablice ne brini, ne isplati se sekiracija.. Ja idem u Poreč, Mostar, Rijeku i Zadar. I nemam brige. Sve sa BG tablicama.
[ Horvat @ 05.07.2009. 19:27 ] @
malo google-ovanja [izuzetno malo]

http://www.hac.hr/?task=ces&stask=2

valjda pomaze :)
[ NeZtOc @ 05.07.2009. 21:46 ] @
Da li je neko bio na Mljetu, Peljescu ili Hvaru skoro ?
Da li je bolje/lakse ici kroz Bosnu ili Hrvatsku ?
[ Aries1404 @ 05.07.2009. 22:06 ] @
Citat:
zorpetus: Trebalo bi da idem u sledecih par dana do Istre (Porec), pa me interesuje da li moze neko da mi kaze da li bi bilo pametno da kupim nesto kuna jos u menjacnicama u Beogradu zbog putarine i dosipanja goriva do Poreca? Gde su cene goriva povoljnije : Hrvatska ili Srbija (da li se natankovati u Srbiji do max ili cekati da se predje granica? :)
Kako ide sa naplatom putarine odn. cestarine? :) Koliko kostaju?

Koji put se preporucuje? Pretpostavljam auto-put Beograd - Zagreb, onda ka Rijeci, Opatiji, pa onda kod Pazina nisam siguran koji je najbolji put?

Kakva su ogranicenja brzine na tim putevima i koliko se striktno primenjuju? :)

Svaki drugi savet dobrodosao.



Ja sam isao prosle godine u Pulu.

Sto se goriva tice sipaj u HRT jeste da nije puno jeftinije al opet je jeftinije.I sipas kvalitetnije definivno.Sto moze da ti e pokaze i na potrosnji al sve je to manje vise bitno.

Pre nego sto sam krenuo pitao sam prijatelja sto drzi menjacnicu i savetovao me da pare kune kupujem u Srbiji.POslusao sam ga tako da tamo sam menjao svega koji euro i dobro sam prosao.Ne znam kakva je sad situacija.
Sto se puta tice samo se drzi auto puta i pr Pule imas odvajanje za Porec.A koliko kosta zaista se ne mogu setiti.Znam da sam pred Pulom platio dosta,sobzirom koliko me je izasao ceo put.Nemoj me drzati za rec al nekiih 50eura tamo i nazad sam platio.
Pazi se presretaca njihovih pogotovo oko Zagreba.Mene su presretli bez razloga ikakvog.Znaci brzina ne vise od 130km/h.

Ako te navataju iskreno da ti kazem mozes slobodno da se vrces nazad.

A to,pazi na tablice na ovo ili ono su gluposti.Pogotovo u Istri.Ako nikog nediras neces imati problema budi siguran,pa nije to divlji zapad.Ti si turista.

Sto se tice granicnog prelaza...ja sam iz Sombora tako da sam isao preko Batine prelaz koji je mali i prodje jaaako puno vozila SO table i oni dosta kod nas dolaze.Samo su pasos trazili i vozi.E sad za druge prelaze ne znam.
[ žutokljunac @ 05.07.2009. 22:42 ] @
Probaj da sipaš benzin u Bosni. Trideset posto je jeftiniji. Na 100l uštediš 3000 dinara.
[ NeZtOc @ 05.07.2009. 22:54 ] @
Ako je stvarno tako -30% onda se definitivno isplati ici preko Bosne, bar u mom slucaju, a to je pravac ka Dubrovniku. Cak i da je duzi put. Pride nema putarine.
[ žutokljunac @ 05.07.2009. 22:59 ] @
Lakše ti je da ideš preko Bijeljine, pa da se vratiš na auto-put. To je prvo što mi pada na pamet.
Ah, ti ideš u Dalmaciju? Pa onda idi preko Zvornika.
[ NeZtOc @ 05.07.2009. 23:24 ] @
Planiram na Mljet ili Hvar ili neku turu u tom regionu, jos nije definitivno...

Ovo deluje kao logican izbor:
Bg, Autoput pa Sabac, Zvornik, preko Romanije, Sarajevo, Mostar, Metkovic, znaci ta relacije je bez putarine ako ne gresim, ne racunam nas autoput ?

Sa druge strane je autoput bratstva i jedinstva :) pa novi hrvatski kroz primorje, placa se putarina.
Ali da li neko moze da uporedi duzinu trajanja i kvalitet puta ?
[ Aries1404 @ 06.07.2009. 06:06 ] @
Meni uopste nije skupa putarina kada se uzme u obzir kvalitet puta.
Jeste 50 eura 50 eura i ja ih tesko zaradim ali mislim da se isplati.
Ja sam iz Sombora krenuo u 1 i 30 kada sam pravio prvu pauzu prosao sam Rijeku za nekih 5km to je bilo oko,ustvari 6 i 30h.Imajuci u vidu da nisam zurio ipak sam vozio dete od 7meseci u autu.

Putevi su im al jednom.Pista bre
[ dava @ 06.07.2009. 07:43 ] @
Sto se tice kupovanja kuna, bolje ti je da to uradis u Srbiji, jer je uvijek najgori kurs za kupovinu valute u zemlji gdje je ta valuta domaca.
U bosni vam je bezolovni benzin 1,71 km sto znaci (po danasnjem kursu od 47,74) je 81,63 dinara litra. Sto se sigurnosti tice, nista se ne brini, mozes se opustiti maximalno, jer Istra skroz drugacija od juznog dijela. Oni "uzgajaju" turizam mnogo duze i imaju osijetno visi nivo kulture, bar sto se turizma tice. Mnogo je i stranaca tamo, svaba i talijana najvise pa gotovo u avgustu.

Ako se budes opredjelio za put kroz BIH mislim da ti je bolje da izbjegnes magistralu uz more jer je tu najveca guzva. Evo kuda sam ja skoro isao i put je odlican:



,a i vrijedi usput obici plitvicka jezera.
[ Beltrammi @ 06.07.2009. 17:03 ] @
a evo nesto svezije:

pre par dana 8 automobila SLO oznaka u Istri bilo je sikrabano sprejom, a ovoga puta red je doasao na Srbe. Mesto: Zelena Laguna. Kola ispisana pogrdnim parolama.

prenosi Il Piccolo.
[ zorpetus @ 06.07.2009. 18:01 ] @
Citat:
dava: Sto se tice kupovanja kuna, bolje ti je da to uradis u Srbiji, jer je uvijek najgori kurs za kupovinu valute u zemlji gdje je ta valuta domaca.
U bosni vam je bezolovni benzin 1,71 km sto znaci (po danasnjem kursu od 47,74) je 81,63 dinara litra. Sto se sigurnosti tice, nista se ne brini, mozes se opustiti maximalno, jer Istra skroz drugacija od juznog dijela. Oni "uzgajaju" turizam mnogo duze i imaju osijetno visi nivo kulture, bar sto se turizma tice. Mnogo je i stranaca tamo, svaba i talijana najvise pa gotovo u avgustu.

Ako se budes opredjelio za put kroz BIH mislim da ti je bolje da izbjegnes magistralu uz more jer je tu najveca guzva. Evo kuda sam ja skoro isao i put je odlican:


A koliko je taj put duzi u smislu vremena koje mi treba da stignem do tamo?

I ima li na toj ruti dosta saobracajaca. Ne, nisam od onih sto divljaju na putu, nego me nervira kada stave ogranicenje od 40 kmh, a moze sasvim bezbedno da se vozi makar 80-90 kmh.
[ zorpetus @ 06.07.2009. 18:03 ] @
Citat:
Aries1404: Meni uopste nije skupa putarina kada se uzme u obzir kvalitet puta.
Jeste 50 eura 50 eura i ja ih tesko zaradim ali mislim da se isplati.
Ja sam iz Sombora krenuo u 1 i 30 kada sam pravio prvu pauzu prosao sam Rijeku za nekih 5km to je bilo oko,ustvari 6 i 30h.Imajuci u vidu da nisam zurio ipak sam vozio dete od 7meseci u autu.

Putevi su im al jednom.Pista bre


Video sam da imaju neki sistem ENC (verovatno elekronska naplata cestarine). Kupi se neki uredjaj i kredit za njega i onda se putarina s njega skida bezkontaktno - sto znacajno ubrzava protok na naplatnim rampama. Da li je to isplativno resenje na relaciji Beograd-Zagreb-Porec ili ne?
[ biotech @ 06.07.2009. 18:08 ] @
Citat:
NeZtOc: Planiram na Mljet ili Hvar ili neku turu u tom regionu, jos nije definitivno...

Ovo deluje kao logican izbor:
Bg, Autoput pa Sabac, Zvornik, preko Romanije, Sarajevo, Mostar, Metkovic, znaci ta relacije je bez putarine ako ne gresim, ne racunam nas autoput ?

Sa druge strane je autoput bratstva i jedinstva :) pa novi hrvatski kroz primorje, placa se putarina.
Ali da li neko moze da uporedi duzinu trajanja i kvalitet puta ?


ovako sam ja isao do makarske, roditelji su mi u sarajevu pa smo isli tako...ok je put..jedino su nesto radili jadransku magistralu pa smo morali zaobilaznicom ali
to je bilo prosle godine u maju tako da verovatno je to zavrseno vec...i jedan savet, kupi GPS i postedi se problema...uzivaj u putu, nemoj da ti put prodje pitajuci se
da li si dobro skrenuo...
[ dava @ 06.07.2009. 20:36 ] @
Citat:
A koliko je taj put duzi u smislu vremena koje mi treba da stignem do tamo?

I ima li na toj ruti dosta saobracajaca. Ne, nisam od onih sto divljaju na putu, nego me nervira kada stave ogranicenje od 40 kmh, a moze sasvim bezbedno da se vozi makar 80-90 kmh.


Od Banja Luke imas oko 5,5h, a sto se tice puta nije los, nema puno saobracaja tako da se moze voziti oko 70 - 80 km. Ako se odlucis preko Banja Luke putuj preko Manjace, to ti je ovaj dio na karti sto ide juzno od BL (do Cadjavice). Odusevices se kraskom planinom koja je u glavnom visoravan, tako da, kad se popnes, mozes da vozis koliko te konji nose, a neces sresti ni desetak auta na tih 50 km. Onda od Cadjavice si na putu Avnoja koji je takodje otvoren, ali sa malo vise saobracaja i sa mogucim drotovskim patrolama. 9 km poslije Bihaca si u HR, put takodje nije los, navratis malo na Plitvice da protegnes noge itd. Ponesi kartu, skontaj rutu, usput imas table i ne mozes da pogresis. Ukupno imas 325 km od BL, e sad do BL mozda ti je najbolje Autoputem kroz HR za sta ti treba oko 4h.
Mislim da je od Zagreba do Rijeke, autoputem kad se ide, 50 KM (konvertibilnih m.) sto je 2387 din. Skontaj sta ti je bolje.
[ goldmankm @ 07.07.2009. 19:51 ] @
Bravo, odlicne i upotrebljive informacije.

I ja planiram za Porec(Rabac) da idem, pa mi nekako najbolje, da odem kolima do recimo Kotora ili Herceg Novog, parkiram se negde, pa na autobus do Poreca, cisto da izbegnem te zezalice sa kolima (valjda nece i "braca" crnogorci da ih farbaju).

Ne znam koliko je ovo pametno, ali mi se bas muva po glavi...
[ Jagnjeca brigada @ 07.07.2009. 21:47 ] @
Slazem se, u Hrvatskoj su putevi fenomenalni, ne znam kako im to uspeva ali svaka cast. Kod nas opet sasvim druga prica, sve rupa do rupe tako da se covek bas iznenadi kada predje granicu. Tako da im putarina vredi svaku kunu.
[ Aries1404 @ 08.07.2009. 21:09 ] @
Ja sam nacuo jos prosle godine da se tablice mogu uzeti na granici sad ne znam koliko koastaju.Mislim da me nije niko zezao,treba proveriti i to!
[ Flo33 @ 08.07.2009. 21:24 ] @
Goldmankm, pre bi očekivao da ti u CG ofarbaju auto, nego u HR. Svaka kuća ima parking u dvorištu, dodji ko čovek kolima do tamo, parkiraj i uživaj. Imaš li ti predstavu koliko naših tablica ima tamo? A ako te je već strah toliko, poštedi sebe muke i kupi kartu za avion do Pule. Pozdrav (mene samo brine vreme, neće ići preko 27, što je ok, ali kiša nije)
[ Jagnjeca brigada @ 08.07.2009. 22:00 ] @
Ja se ne bi brinuo zbog tablica nego zbog:

www.presretaci.com


obavezno pogledati stranicu ako se odlucite za put kolima, mnogo su opremljeniji nego nasi.
[ Ivan Dimkovic @ 08.07.2009. 22:29 ] @
Hm, masa vozila je tu oko ~200 ks...

Nisu bas nesto impresivni u poredjenju sa ponudom automobila iz 2008/2009 ;-)

Evo ga ultimativni pandurski auto:

http://en.wikipedia.org/wiki/Brabus_Rocket
http://www.autoblog.com/2006/1...-brabus-cls-rocket-police-car/

Citat:

God forbid you should ever see one of these things materialize in your rearview with its gumballs flashing, because outrunning it is not on your list of options.


:)
[ Aries1404 @ 08.07.2009. 23:06 ] @
Mene su navatali presretaci...

Zaobisao sam ih na auto-putu sa 120km/h

Drzao sam se te brzine posto su mi bili za petama.Posle par km su me zaobisli i upalili ono...STOP....

Kada sam se zaustavio cimali su me prvo da svercujem drogu,bio sam ljubazan i lepo rekao gospodine ja sam u ovu zemlju usao kao turista i u autu su mi zena i dete.....bas je bio klosar...kaze oces pusku da vadim koje kakve gluposti,bas me iscimao....Sve u svemu,rekao je da je kazna 2000 kuna.
Rekao sam da nemam te pare da sam sve ostavio kao turista u ovoj zemlji.Trazio je 200 kuna i to moram platiti,rekao sam OK.sve to nije problem a zbog cega...samo je rekao to ti je kazna.

Ocu da kazem sto se toga tice tu sam bas imao lose iskustvo a nista nikom nisam skrivio.Bas sam bio besan.Kaznjen sam zato sto sam Srbin i nista drugo.

Nervoza i sve ostalo...a dete od 7 meseci vozim i zenu...bas neprijatan povratak do kuce.
Kazna od 200 kuna dodje kao kod nas prljave tablice
[ žutokljunac @ 08.07.2009. 23:23 ] @
Citat:
Jagnjeca brigada: Slazem se, u Hrvatskoj su putevi fenomenalni, ne znam kako im to uspeva ali svaka cast. Kod nas opet sasvim druga prica, sve rupa do rupe tako da se covek bas iznenadi kada predje granicu. Tako da im putarina vredi svaku kunu.

Putarina im vredi svaku kunu? wtf?! Koliko sam shvatio njima je 50 evra putarina. U Rumuniji je 3 ili 4, ne sećam se, za 7 dana. Za 50 evra mogu dva dana da budem u Grčkoj. Još sam čuo da nisu snizili cene već povećali. hahaha
Meni su oni blizu, samo se sjurim do dole. Mogu i za vikend da odem, a znaš kad bi im ostavljao lovu. Nikad!
[ Jagnjeca brigada @ 09.07.2009. 07:31 ] @
Mala je razlika izmedju njih i nas :)

cena putarine u Hrvatskoj po kilometru je oko pet evro centi, što je četiri dinara, dok je u Srbiji tri dinara.

[ ventura @ 09.07.2009. 08:30 ] @
Citat:
Aries1404: Mene su navatali presretaci...

Zaobisao sam ih na auto-putu sa 120km/h

Drzao sam se te brzine posto su mi bili za petama.Posle par km su me zaobisli i upalili ono...STOP....


Ako je bila kiša ili loše vreme, oni smanje ograničenje na 100kmh što se i vidi na onim led displejima.. Takođe ako su radovi na putu onda je ograničenje još manje...

Neverovatno mi je da su te zaustavili i cimali jer si Srbin, a pogotvo još imaš ženu i malo dete u autu... Pre će biti da si namerno (ili nenamerno) vozio preko ograničenja iako si znaju da su iza tebe, pa ih je to revoltiralo...

Mene su zaustavljali par puta, nekad sam prolazio samo sa opomenom, nekad sa 500 kuna, nekad sa 50 evra za ručak... Oni tolerišu vožnju do 145kmh, ako si ispod 180kmh proćićeš sa 500 kuna, ako voziš preko onda će da te cimaju, ali ništa što se ne može srediti sa 'ručkom'...

A sad malo logički da razmišljamo... Srba ima na hrvatskom autuputu otprilike isto kao Hrvata (bar na relaciji Zagreb-Beograd), a sad kako je turistička sezona ima ih i više. Takođe ima i masa EU registracija sa priličnom dobrim autima koji se baš i ne obaziru na ograničenja... E sad, nagradno piranje za 10 poena je: "Zašto bi se panduri cimali sa Srbinom, i evenutalno izvukli 50 evra od njega ako se baš potrefi, ili da zaustave nekog Turčina u A8 i oderu ga za 500 evra" ... Nije u pitanju da li oni vole Srbe ili ne vole, ipak je u pitanju njhova guzica i koliko će love da stave sebi u džep...
[ Ivan Dimkovic @ 09.07.2009. 08:42 ] @
Citat:
ventura
Turčina u A8 i oderu ga za 500 evra


Hehe zato dobar deo Turaka ide preko Italije pa na trajekt - dok sam ziveo u Berlinu naslusao sam se raznih prica od turskih taksista o jezama i hororima prolaska kroz Hrvatsku (korumpirani panduri) i ostale balkanske divote. Mada kazu da je Bugaristan neprevazidjen :)
[ deerbeer @ 09.07.2009. 09:20 ] @
Citat:

Mada kazu da je Bugaristan neprevazidjen

Kazu .. i istina je
Moj cale je jednom prilkom isao poslovno u bugarsku sa prijeteljem .
Na svakih 100-150 km ih je zaustavljala pandurska patrola i pisala im neke kazne
za nepostojeci prekrsaj ...
Posle 3-4 zaustavljanja sledeci pandur ih zaustavi da im naplati kaznu.
Vozac ga pita : Je li batko jel mogu ja da platim a da me niko ne zaustavlja do kraja puta. Dokle vise ovako ?
Kaze on moze i napisao mu nesto na papir ..
Sledeca patrola opet , vozac mu pokazao papir od onog prethodnog u nameri da ga pusti ..
A pandur : e batko pa taj papir ne vazi ovde moraces da platis ponovo ...

[ Slobodan Miskovic @ 09.07.2009. 09:26 ] @
Sta reci osim urbane legende.

Vec 2 godine vozim u Bugarskoj i samo jedna kazna (bio sam kriv, pricao telefonom). A tablice vise nego ocigledno pokazuju da sam stranac :)
[ deerbeer @ 09.07.2009. 09:34 ] @
Nije urbana legenda vec istinit dogadjaj ne znam razlog zbog koga bi me cale lagao ...
ako ne verujes tvoja stvar ...
Inace ovo je bilo pre nekih 6-7 godina ,moguce je da su se promenili otkad su usli u EU
[ Slobodan Miskovic @ 09.07.2009. 09:37 ] @
Sve se promenilo pre 2-3 godine. Bukvalno.
[ žutokljunac @ 09.07.2009. 10:35 ] @
Bugari imaju običaj da obuku šumarsko odelo i naplaćuju kazne strancima. Valjda se pandursko teže nabavlja. To im je valjda običaj, kao neki dodatni izvor prihoda. Nešto kao kod nas kad daješ časove iz matematike. Dodatni prihodi. Al´ eto Miško kaže da se sve promenilo.

Citat:
ventura: nekad sa 500 kuna, nekad sa 50 evra za ručak... Oni tolerišu vožnju do 145kmh, ako si ispod 180kmh proćićeš sa 500 kuna, ako voziš preko onda će da te cimaju, ali ništa što se ne može srediti sa 'ručkom'...


Sitnica, 50-100€. Sve se da srediti. Kad su ljudi tolerantni. Gde je onaj smajli što prevrće očima.
[ ventura @ 09.07.2009. 11:18 ] @
Citat:
[url=/p2328133]
Sitnica, 50-100€. Sve se da srediti. Kad su ljudi tolerantni. Gde je onaj smajli što prevrće očima.


Pa kad si napravio prekršaj za koji ti sleduje cca 2000 evra kazne + neviđeno cimanje, da prođeš sa 50 evra je prilično dobar deal...
[ žutokljunac @ 09.07.2009. 11:25 ] @
Imao sam iskustva sa tim vidom čašćavanja. Suština je da čim ti možeš da podmitiš i ako si napravio prekršaj, moraćeš da podmitiš i ako nisi. To je uvek tako.
[ Slobodan Miskovic @ 09.07.2009. 11:49 ] @
Da neko ne razume pogresno, ima podmitivanja jos uvek ali vas 99% nece zaustaviti bez ikakvog razloga i cimati za nepostojece stvari... Ono, prolazim na dan pored sigurno 2-3 patrole koje zaustavljaju i evo za 2 godine zaustavljen sam ukupno 2 puta.
[ Aries1404 @ 09.07.2009. 18:38 ] @
Na delu puta je bilo ogranicenje 130km/h

Meni nista drugo nepada na pamet zasto su me tako iscimali nego zato sto sam Srbin....
[ Beltrammi @ 09.07.2009. 20:29 ] @
hrvatska pitalica za uzrast do 5 god:

"Sto je to: izvinjavamo se, kako kao, hoho, daj daj, izvinjavamo se, evo vam jos para ?"
[ bttp @ 10.07.2009. 00:51 ] @
Na putu kroz Hrvatsku obrati pažnju na to kako održavaju okolinu autoputeva. Znači šišaju travu, seku šiblje, žbunje itd. Dok sam na našem delu autoputa "Bratstva i jedinstva" (Beograd - Šid) naišao na ovce koje su izašle na sred autoputa :)
[ Aries1404 @ 12.07.2009. 01:19 ] @
Ziva istina.Tamo je zicom ogradjeno i nista ne moze izleteti.
Prema batini kada se ide preko mosta do prelaza granicnog,nasa strana je mrak totalni druga polovina mosta koja je njihova sve osvetljeno lepo i kulturno.
Volim Srbiju tu sam se rodio i zivim al da smo iza mnogo smo iza
[ Dark_Runger @ 12.07.2009. 11:37 ] @
Kad je najmanja guzva na granici? Hocu sutra da se vratim iz Istre?
[ Beltrammi @ 14.07.2009. 20:46 ] @
prenosim vest iz uglednog hrvatskog portala index:

http://www.index.hr/vijesti/cl...va-takvi-ste-i-vi-/441599.aspx

Slovenac policajcu na Braču: Svi ste g****, kakva vam je država, takvi ste i vi!

SLOVENAC Gordan Visočnik, kojega su jučer popodne zaustavili u Sutivanu na Braču, sasuo je čitav niz uvreda policajcima.

"Govno jedno, šta me gnjaviš dok sam na godišnjem", rekao je Slovenac prometniku. Na policajčevo iznenađenje, Visočnik je nastavio: "Svi ste vi g****. Kakva vam je država, takvi ste i vi". Izgrednika je policija privela u policijsku postaju Supetar te na Prekršajni sud.

Visočnik je vozio Saab bez pojasa, a na prednjem sjedalu je sjedilo malo dijete. Tridesettrogodišnji Slovenac je pušten nakon obrade, a odluka Prekršajnog suda trebala bi biti poznata tijekom dana.

Na Visu Slovencima izbušili gume

Slovenci su, pak, izvukli deblji kraj na Visu. U uvali Stončica netko je prije dvije noći nožem proparao šest guma na tri slovenska automobila. Šteta se procjenjuje na tri tisuće kuna. Policija traži počinitelja.
[ trfgyuiktgufvh @ 14.07.2009. 23:04 ] @
@dava

Gde mogu naci tu kartu sto si ti postavio ali da se vidi cela Bosna i Hrvatska?
Hvala
[ dava @ 15.07.2009. 07:22 ] @
Na sajtu viamichelin.com pa ides na 'Maps'
[ misahidro @ 15.07.2009. 13:18 ] @
Bolje vi automobile ostavite kućama, ako vam već glave i dostojanstvo nisu bitni
http://www.jutarnji.hr/crna_kr...lanak/art-2009,7,15,,169581.jl
[ germanchc @ 15.07.2009. 16:38 ] @
Meni iskreno nije jasno koju dozu mazohizma treba da poseduje neko da bi uopste isao u hrvatsku na "odmor"...
[ Sopocanac2 @ 15.07.2009. 16:41 ] @
ni meni to nije jasno

poenta odmora je opustanje, razbibriga, uzivanje, a ne znam kako sve to covek moze da uradi dok je napet i nonstop se osvrce da mu neko u "Tradicionalno gostoprimljivoj" Hrvatskoj ne razbije glavu ili automobil.
[ cozmo_im @ 15.07.2009. 19:08 ] @
I to se upravo i desilo...

http://www.b92.net/putovanja/v...07&dd=15&nav_id=371497

Dubrovnik: demoliran auto Bgd odvjetnika

Trojica vandala oko 2 sata u noći sa utorka na srijedu su na parkiralištu hotela Plat demolirali Peugeot 407 SW beogradskih registarskih oznaka u vlasništvu poznatoga beogradskog odvjetnika Branislava Popovca.


Materijalna šteta se procjenjuje na oko 10 tisuća kuna, ali je stvarni učinak tog vandalizma teško materijalno izmjeriti. Naime, mnogi turistički stručnjaci ističu kako je “demoliranjem beogradskog Peugeota u cijelosti “bačeno u vjetar” 120 tisuća eura koje je Hrvatska turistička zajednica u svibnju i lipnju na području Srbije utrošila na marketinšku kampanju.
[ Jagnjeca brigada @ 18.07.2009. 23:13 ] @
Zanimljivi saveti:

http://www.forum.hr/showthread.php?t=141254


http://www.vrelegume.rs/forum/...cc59ca2f8fa62fb0cfa556aefeaeb4


http://www.autobat.rs/forum/vi...ec2778c55a216d3174e318410f408f


http://forum.b92.net/lofiversion/index.php?t29478-0.html


BTW Budala ima svuda.


[ maliradojca @ 19.07.2009. 00:05 ] @
E nego, skoro je pa kraj jula meseca. Jeli isao neko od avanturista forumasa na more u HR? Neko da isprica utiske iz prve ruke?
[ Flo33 @ 19.07.2009. 08:36 ] @
A za promenu da neko piše u temu ko je bio u Hr, a ne samo dežurni potpaljivači? Evo, ja sam bio, tj još sam u Hrvatskoj na moru, sa BG tablicama, apsolutno nikakav problem za ovih 10ak dana. Šta više, svaki dan odemo na neki izlet do Pule, Rovinja, Rijeke, Umaga, Medulina, sve sa BG tablicama i kupujemo HLEB, KAFU, i nikakav problem, čak šta više čim čuju naglasak nasmeše se, požele dobrodošlicu po ko-zna-koji-put i pričaju o sećanjima iz stare Juge. Sve je jeftinije nego u BG, od restorana, prodavnica, kafića.. Ko se razmišlja neka ostavi balkansko shvatanje da nas svi mrze i neka ide da se odmori kao čovek. Ja jesam. Razmišljam i da produžim koji dan.

Edit: Kome je to bitno, plaže su sve slobodne, nigde se ne plaća ulaz, niti te uslovljavaju bilo čim. Znači, bilo koja plaža, pa i hotelska koja ti se svidi nema problema nikakvih. Putevi su odlični, svi gradovi po centru imaju free wireless, Pula čini mi se da je cela pokrivena, kao i Rovinj. Ovde u Poreču nema, ali većina kafića ima. Kome je to bitno.
[ anon142305 @ 19.07.2009. 08:42 ] @
@ maliradojca
Ne znam za forumase, ali jedan advokat je skoro bio: http://www.rts.rs/page/stories...87en+beogradski+automobil.html
[ Flo33 @ 19.07.2009. 08:56 ] @
Ma super. Sećam se kako su neki studenti dobili batine od grčkih mornara, pa ne treba ni u grčku ići. Turke neću pominjati, a tek Crnogorce, i Bugare. Ada je zakon!
Btw zaboravih, juče u Puli tražim parking i pitam nekog policajca u kućici iznad Arene, on kaže, ma ostavi ih ovde ( ulica zatvorena za saobraćaj ) ja sam do 7 tu, nemaš brige. Zahvalio sam se, i otišao na parking malo dalje gde su mi za ceo dan naplatili 3 sata, uz poziv da ostanem do festivala. Ne želim da promovišem ničiji turizam, iskreno, briga me za ime zemlje gde letujem, hoću samo da mi bude lepo.
[ Jagnjeca brigada @ 19.07.2009. 15:34 ] @
jedan mali offtopic:

Sad pogledah u pasos i videh da mi vazi do sredine oktobra ove godine. Da li mogu da putujem u avgustu na odmor (posto ima manje od tri meseca do isteka, tako je pre valjda bilo) ili moram da vadim novi?




[ blue max @ 21.07.2009. 21:36 ] @
ma, ja vec odavno svake godine putujem na odmor u istru, u Porec...Ilok-Vinkovci-Vukovar-Zupanja-autoput ka Zagrebu, pa na Luckom autoput za Rijeku, Ucka tunel, cuveni Y...
Nikad niko mi nije pravio problem... NS tablice. Policija korektna (zaustavila me par puta) na moru trazim hleb, na plazi puno ljubaznih ljudi i ne stidim se da kazem odakle sam...
Idem u augustu ponovo.
[ zorpetus @ 24.07.2009. 18:30 ] @
Evo samo da se javim da sam ziv i zdrav, i da sam bio u Hrvatskoj (Istra, Porec) na odmoru, i da cu sledece godine verovatno ponovo ici tamo!

Zasto?

Jer je more lepse nego u CG, Turskoj, Grckoj. Jer nisam imao bilo kakvih problema sto sam srbin i sto trazim kafu, hleb... cak naprotiv. Ljudi se smeskaju kada (u roku od 2 sekunde ) provale odakle sam. U restoranu sam, na racun kuce dobio sljivovicu

Putevi: bespredmetno trositi reci - kada sam presao granicu Hrvatska - Srbija u povratku, i cekao na pasosku kontrolu s nase strane totalno sam se izdeprimirao... Em ni jedan display iznad pasoske kontrole nije radio, em je posle put zakrpa do zakrpe... Do Istre i nazad ukupno putarina bude nesto vise od 50-tak eura, ali sam rado placao jer sam UZIVAO da vozim onim putevima, pogotovo kroz Gorski kotar. Ko ima vremena nekada pogleda na Youtube tunele na putu Rijeka Zagreb i da vidi kako to izgleda.

Cene: neko rece da je jeftinije nego kod nas po restoranima i kaficima - ja nemam takav utisak - makar za Porec. Utisak je da je u principu 10-20-30% skuplje, zavisi kako gde i kako sta. Toliko im je u principu skuplji i supermarket (Konzum). U Porecu postoji i nemacki Lidl i hrvatski lanac hipermarketa Plodine gde smo se uglavnom snabdevali. Skuplje je uglavnom sve, osim nekih izuzetaka (recimo moja zena je nasla neke Barilla soseve za spagete koji su upola jeftiniji nego u Beogradu). Coca Cola je oko 70% skuplja nego u Srbiji (13-15 kuna flasa od 2L - a jedna kuna je oko 12-13 dinara). Slicno je i sa mlecnim proizvodima, hlebom, bananama. Sladoled pak nije nesto narocito skuplji nego u Srbiji, a ako se kupi neko porodicno pakovanje, ume da bude i cak jeftiniji. Sve u svemu - primetno je skuplje, zahteva malo uporedjivanja cena i razmisljanje oko kupovine mleka marke A ili marke B - ali sve u svemu nije nista drasticno (kao da ste otisli u Tokyo npr. )

Ambijent: I ovde ne treba trositi reci... zivopisno, vecina mesta ima "stari grad" iz srednjeg veka, sve je lepo sredjeno, lepo je uvece prosetati se, sesti i popiti kafu, pojesti sladoled... Za razliku od Grckih selendri koje nude nase agencije gde nemate apsolutno nista osim plaze i par skleptanih "supermarketa" i kafica pored plaze (koji ne postoje vise kad se zavrsi sezona). U Istri zelenila ima na pretek, mesano listopadno-cetinarska suma se spusta sve do plaze, trava podsisana, klupe na svakih 50 metara... nesto sto se ne secam da sam nasao ni u Grckoj, ni Turskoj ni Spaniji, pogotovo ne za te pare.
Onda - ko hoce i ima vizu - Trst je na sat vremena voznje, a Venecija na oko 2 sata voznje brodicem...

Dakle, ko kako hoce i zeli, ali sledece godine cu prvo krenuti od Istre u istrazivanju gde bih mogao na letovanje...

Mozda je jos rano za odlazak u Kvarner i Dalmaciju (jos lepse more od Istre) ali u Istri nebi trebalo da imate bilo kakvih problema, naprotiv. Mnogo sam se prijatnije osecao u Istri nego prosle godine u Crnoj Gori. Nikad vise u Crnu Goru kao turista.


[ Flo33 @ 24.07.2009. 21:20 ] @
Pa, što se tiče cena.. Hotel 'Plavi' Poreč, oba kafica espreso je 7 kuna. To je nešto manje od 1 eura, koka-kola 16, to je oko 2.2 eura, napomenuću da je to i najskuplja kafa koju sam platio. Kafic u Puli, na Trgu je 5 kuna, znači manje od 0.8 eura, točeni Tuborg veliki 10kn ako se sećam. Konoba Kaštel Poreč večera za dvoje, salate, mešani roštilj, hainiken i ice tea, pomfrit i grilovano povrće 200 kn. To je nešto što se sećam. Prodavnice ne znam cene, ali verujem mojoj lepšoj polovini da su sem cigareta, gaziranih sokova i nekih sitnica uglavnom isto ili jeftinije. Uostalom, dosta je to bolje od prve konkurencije Grčke, Turske i CG. Napominjem da Poreč važi za najskuplji grad u HR.
[ BokasaTzar @ 24.07.2009. 23:09 ] @
Citat:
zorpetus: Za razliku od Grckih selendri koje nude nase agencije gde nemate apsolutno nista osim plaze i par skleptanih "supermarketa" i kafica pored plaze (koji ne postoje vise kad se zavrsi sezona).


I kolika ti je plata od hrvata za ovu idiličnu reklamu ?

Nazvati Grčku koja je iznedrila civlizaciju - selendrom ..... !?
Mislim - dječarac, trebao bi općenito da se informiraš o historijskim gibanjima helenske ere
[ zorpetus @ 24.07.2009. 23:51 ] @
Citat:
BokasaTzar: I kolika ti je plata od hrvata za ovu idiličnu reklamu ?

Nazvati Grčku koja je iznedrila civlizaciju - selendrom ..... !?
Mislim - dječarac, trebao bi općenito da se informiraš o historijskim gibanjima helenske ere :-)




Prijatelju, kontinentalna Grcka ne moze da prismrdi hrvatskom delu Jadranske obale po kvalitetu u bilo kom smislu.
Znas li ti na sta lici 99% tih "turistickih mesta" u Grckoj kada ode poslednji turista? Preko zime? Ima li tamo zive duse?
Klasicna selendra. Znas li na sta je licila tek Grcka pre nego sto je usla u EU? Ili nisi tamo ni isao tada jer se nisi bio ni rodio?

Letovao sam do sada makar 10-tak puta u Grckoj (osim toga Spanija, Sardinija, Tunis, Maroko, Turska, Francuska), a sto poslovno sto u proputovanju bio najmanje jos 50-tak puta, veruj mi da znam sta pricam. U Grckoj su lepa ostrva, ali ne sva, naravno. Deficit zelenila primetan uglavnom, ali dobro, ima onaj "mediteranski smek" (oseca se miris mora, drva masline na svakom cosku...) pa se to kompenzuje. Od kontinentalne Grcke meni se svidja eventualno Sitonija (tamo sam letovao vise puta), ostalo je daleko ispod tog nivoa.

Najelpsa i najrazudjenija obala na Mediteranu, a verovatno i u Evropi je bas u Hrvatskoj. Pa sada, svidjalo se to nekom ili ne, ali to je geografski fakat. Dovoljno je pogledati mapu, slike... ko hoce da bude objektivan.

Za tvoju informaciju, i grckih i rimskih spomenika kulture ima daleko vise u danasnjoj Turskoj, a opet, turskih spomenika kulture ima dosta van Turske. Ali niti ces ti letovati u Efesu, niti ces kampovati na Akropolju. A u najvecem broju slucajeva od anticke kulture u Grckom priobalju, tj. turistickim mestima ces naici na koji kamen tu i tamo, mozda i neki stub koji jos uvek odoleva zubu vremena. Nista gde bi uvece mogao da prosetas, za razliku od npr. starog grada Poreca (Parenzo), Dubrovnika ili npr. Budve. Npr. grad Krf na Krfu je lep, ali osim njega na tom ostrvu, kada odu i poslednji turisti na kraju sezone - nema nista drugo sto nije selendra. I, djecarac, danasnji grci nemaju nikakve veze sa onim "starim" grcima koji su iznedrili civilizaciju, toliko bi valjda trebao da znas. No, to opet nema nikakve veze s letovanjem bilo gde.

Ti pak (verovatno jer si mlad, pa zbog ratnih desavanja i situacije zbog toga) cini mi se nikada nisi isao u Hrvatsku na more, pa zato i ne znas o cemu pricam... Sto je steta. Za tebe.



[ BokasaTzar @ 25.07.2009. 07:48 ] @
zorpetus

Stari, bio sam par puta u rvatckoj u titoisticko vreme. Samo necu ići u 22 veku ponovo, jer isto imam Pežo auto, a vidim da u lijepoj njihovoj ne vole tu marku kola - te budale kojih ima svuda (osim u Grčkoj, CG, Turskoj, Bugarskoj, Tunisu i sl)

Tučepi, Rovinj, Medulin, Makarska, Hvar i sl. su kako tvrdiš, velegradovi u sezoni i van nje ?!?

Drago mi je da je ti se sviđa obala u rvatckoj. Uživaj u nj‚ za sve svoje pare. Šetaj tamo i jezik za zubima, ne provociraj te budale kojih svuda ima. A lepotu kao subjektivnu kategoriju je nemoguće diskutovati. Sav taj rvatcki drek i šmek.

Meni su druge obale mnogo, mnogo lepše i bukvalno i figurativno !
Doduše, nisu me napajali rakijom usled moje verske i nacionalne pripadnosti!
Likere i slatko na Krfu dele prolaznicima na ulici bezobrazno neselektivno, bez ikakve romanse!

I dobro je da si pomenuo Krf, baš dolazim odande. Išao sam autom.
Nisam video radare, presretače, osmatrače, nisam ni video nikakvu vojsku i policiju, zapravo, vozio sam kroz Srbiju, Makedoniju i Grčku auto putem prosečnom brzinom oko 100 km/čas. U prevodu - nisam ga spuštao ispod 120 km, a odmarao sam kad mi je dunulo. Put je neviđeno dobar!

Putarina u Makedoniji 50, 50 i 60 denara (oko 3 EUR). Putarina u Grčkoj oko 2 EUR (nisam zapamtio - samo sam istresao siću iz džepa). Putarina u Srbiji - sramota!
[ Beltrammi @ 25.07.2009. 08:32 ] @
Citat:
Najelpsa i najrazudjenija obala na Mediteranu, a verovatno i u Evropi je bas u Hrvatskoj.


posle Grcke.
[ žutokljunac @ 25.07.2009. 09:12 ] @
Citat:
Flo33: Pa, što se tiče cena.. Hotel 'Plavi' Poreč, oba kafica espreso je 7 kuna. To je nešto manje od 1 eura, koka-kola 16, to je oko 2.2 eura, napomenuću da je to i najskuplja kafa koju sam platio. Kafic u Puli, na Trgu je 5 kuna, znači manje od 0.8 eura, točeni Tuborg veliki 10kn ako se sećam. Konoba Kaštel Poreč večera za dvoje, salate, mešani roštilj, hainiken i ice tea, pomfrit i grilovano povrće 200 kn. To je nešto što se sećam. Prodavnice ne znam cene, ali verujem mojoj lepšoj polovini da su sem cigareta, gaziranih sokova i nekih sitnica uglavnom isto ili jeftinije. Uostalom, dosta je to bolje od prve konkurencije Grčke, Turske i CG. Napominjem da Poreč važi za najskuplji grad u HR.


Po tebi ispade da je najskuplji hrvatski grad u punoj sezoni jeftiniji od Beograda. E jbg!

Da li je neko išao na jedrenje? Planiram sa drugarima na jedrenje. Ne znamo ni sami gde. Ja sam za Gr. a oni za Hrv. Kažu jeftinije. Pronašao sam neki sajtić za iznajmljivanje jedrilica i fasciniran sam koliko je rentiranje razvijen bizMis. Pa sam konstatovao " gde ja živim".
http://www.najam-plovila.com/yachts_list.asp?YachtTypeID=2tiranje .
Je l´ima neko iskustava sa ovim?
[ Flo33 @ 25.07.2009. 10:35 ] @
[/quote] tebi ispade da je najskuplji hrvatski grad u punoj sezoni jeftiniji od Beograda. E jbg!

[quote]žutokljunac

A šta da ti kažem...Ako piješ kafu u menzi Dunav osiguranja, i jedeš isključivo čokoladu i piješ koka-kolu nije..

Jel treba da dam odgovor koji tebe zadovoljava, ili koji je istinit?

Edit: Ne radi quote?
[ ivanv100 @ 25.07.2009. 16:00 ] @
Sto se bre cimate sa tom Hrvatskom,uopste mi nije jasno!?
Ides jednom na godisnji odmor,i reskiras da ti presedne.(da ti razlupaju auto,da te prebije grupa nacionalistickih hooligana,da te prodavacica gleda mrko zbog HLEBA,itd..itd)
Idu bre u Grcku i uzivaj ko covek za sve pare.
Ili recimo u Sokobanju,ili Banju Vrujci...
upoznaj svoju zemlju da bi je vise voleo...
[ maniaNS @ 25.07.2009. 16:30 ] @
Pozdrav svima !

Dodjoh iz Rovinja pre dva dana, bio sam na odmoru 12 dana, i nisam imao apsolutno nikakvih problema.

Sto se tice putarina cene su takve kakve jesu, ali po meni vredi, jer su im putevi za 5 :)

Kada sam isao i kada sam se vracao nisam naleteo ni nakakve guzve bar u mojim pravcima.

Cene tamo su kao u Monte Carlu :) skupo je sve od prodavnica koje su vecinom Ko...m, do kafica i restorana.

Ljubazni su i u opste se nisu obazirali na "supu", "kafu sa mlekom" .. itd

Sve u svemu bilo nam je super, more extra, sto je naravno najbitnije.

Kugla sladoleda 5-6 kuna
Coca -Cola 0,5 20 kuna (kafic)
Voda 0,75 20 kuna (kafic)
Paradajz 9-15 kuna/kg
Breskve 9-40 kuna/kg
[ žutokljunac @ 25.07.2009. 18:31 ] @
I kome je sada verovati. Jedan kaže da je jeftinije od Beograda i govori kako je u strogom centru u najudarnijem mesecu kafa 0,8€, a drugi kako je flašica vode 5€.
Znači kafica bez vode. To je kombinacija.
[ Jagnjeca brigada @ 25.07.2009. 20:59 ] @
Citat:
ivanv100: se bre cimate sa tom Hrvatskom,uopste mi nije jasno!?
Ides jednom na godisnji odmor,i reskiras da ti presedne.(da ti razlupaju auto,da te prebije grupa nacionalistickih hooligana,da te prodavacica gleda mrko zbog HLEBA,itd..itd)
Idu bre u Grcku i uzivaj ko covek za sve pare.
Ili recimo u Sokobanju,ili Banju Vrujci...



Jednom sam bio u banji, smorio sam se za par dana i shvatio da je to za penzionere :), za mladju populaciju to nije osim za ne daj Boze. Dva puta sam bio u Istri i mogu da kazem da me niko nije popreko pogledao bilo gde (nisam se folirao, kad odem u pekaru trazim hleb i sl.), svi su bili ljubazni. Bio sam u Istri i tamo znam kako je, za druga delove Hrvatske ne znam.

Ali ako pocnem kao ti, mogu da kazem u Grckoj pucaju deci u glavu i prebijaju nase studenta. Ako nikoga ne provociras nece ni tebe dirati. Nacionaliste imas i kod nas.

[ zorpetus @ 25.07.2009. 21:20 ] @
Citat:
Beltrammi: posle Grcke.


De gustibus non disputandum, rekose jos stari latini.

[ zorpetus @ 25.07.2009. 21:44 ] @
Citat:
ivanv100: Sto se bre cimate sa tom Hrvatskom,uopste mi nije jasno!?
Ides jednom na godisnji odmor,i reskiras da ti presedne.(da ti razlupaju auto,da te prebije grupa nacionalistickih hooligana,da te prodavacica gleda mrko zbog HLEBA,itd..itd)
Idu bre u Grcku i uzivaj ko covek za sve pare.
Ili recimo u Sokobanju,ili Banju Vrujci...
upoznaj svoju zemlju da bi je vise voleo...


Zemlju Srbiju (ali i bivsu SFRJ) sam dobro upoznao dok sam jos bio student i sa planinarskm drustvom Pobeda iz Beograda isao svuda okolo. Nigde mi se nije desilo da mi domacin ne dozvoli da sa cesme u dvoristu (koja je bila odvrnuta i iz koje se napajalo pojilo za stoku, i prelivalo iz njega niz dvoriste...) natocim vode u cuturu - osim u Srbiji. Selo Slavkovica, podno Rajca (kod Ljiga).
Nigde nam se nije desilo da nam dolaze seljaci da nam naplate sto "spavamo na njihovoj livadi" osim u Srbiji (recimo okolina Uzica, pa onda i okolina Radan planine, gde se nalazi cudo prirode Djavolja varos...). I nigde nismo bili lepse docekani nego u siromasnim (vidi se po kucama, odeci na ljudima) krajevima sa pretezno muslimanskim stanovnistvom u BiH. Kako je sad tamo - mislim da nije vise nista isto, nazalost.

Itd. Mislim da sam dovoljno dobro upoznao Srbiju, i situacija se sigurno nije promenila na bolje...

Ovo bas i nema mnogo veze s temom... ali eto, kad si vec pomenuo Srbiju, koju treba vise voleti...

A i Grcku dobro poznajem (cak sam dva puta i zimovao i skijao tamo), tako da nista sto sam napisao nije napamet. I nebi tamo letovao 10-tak puta da je lose. Daleko od toga. Ali, meni se hrvatska obala i more vise svidjaju. Tako da je "experiment Srbin na letovanju u Hrvatskoj, posle svega sto nam se dogodilo" uspeo, barem sto se mene tice, i drago mi je zbog toga.


[Ovu poruku je menjao zorpetus dana 26.07.2009. u 11:25 GMT+1]
[ ivanv100 @ 25.07.2009. 23:13 ] @
Dobro,delom ste u pravu...mozda ja razmisljam na drugi nacin zbog licne biografije.
Isao bih u Hrvatsku,zasto da ne,ali pod uslovom da ne idem sa malim detetom...
Nedaj Boze,desi se skandal,a ja ne umem da ocutim provokaciju (posebno ne kad pljuju po Srbima),a dete malo sa mnom...uhh..eto vec stvorih sebi sliku.

Ipak,bolje Grcka,a moze i Kipar,bio sam tamo i extra se proveo,al je mnoogo skupo!
[ gacesai @ 25.07.2009. 23:47 ] @
Jutros sam stigao iz Hrvatske.
Isao do Karlovca, Crkvenica - Dramalj, Umaga - par dana, Plitvickih jezera, opet Karlovac i povratak nazad.
U svim mestima sam parkirao auto na otvorenim parkinzima/trotoarima, plazama i prosao bez ikakvih problema.
(beogradske tablice)

Sto se ogranicenja brzine tice, na autoputevima sam cuo da se tolerise 10/15kmh, tako sam i vozio.

Usput sam na naplatnoj rampi kod Zagreba cuo komentar "Koliko vas je danas doslo iz Beograda, jel radi tamo
neko ili ste svi dosli na odmor, prijatan boravak"
[ priest77 @ 26.07.2009. 17:24 ] @
ja nameravam da krenem za Rovinj, prosle godine sam bio na Hvaru i veoma sam zadovoljan, ljudi su mnogo prijatniji sa turistima nego crnogorci a more jadransko jeste lepse od grckog, jedino Crveno more (po meni) je lepse od Jadraskog.
Hteo sam da pitam koliko kosta autoput do rovinja i nazad, i da li moze da se placa u evrima?
Prosle godine sam isao preko Bosne ali putevi su im katastrofa.
[ Beltrammi @ 26.07.2009. 19:42 ] @
razudjenost obale nije stvar ukusa vec fakt koji je kao i svaki lako proveriti. Tu se nasi croatofili moraju pomiriti da je Grcka obala daleko najrazudjenija dok HR to skoro da i nije osim ako se ne misli mozda na broj ostrva gde braca Grci opet ubedljivo vode.

Porediti jedno od tri grcka mora recimo Egej sa Jadranom je apsurdno, a to moze samo onaj koji je recimo bio na Hvaru sto je vrh pa ga poredi sa Paraliom koja je po meni dno u Grckoj.

[Ovu poruku je menjao Beltrammi dana 26.07.2009. u 20:56 GMT+1]
[ a1200 @ 26.07.2009. 21:12 ] @
Citat:
Novi napad na srpskog turistu u Hrvatskoj
Autor: Blic online | 26.07.2009. - 21:37

Grupa huligana je tokom noći napala kuću Beograđanina Dragana Milutinovića (53) u Zatonu, u okolini Šibenika, gde su uz povike "Ubij Srbina" i "Srbe na vrbe" oštetili njegov automobil, piše hrvatski "Jutarnji list".

Nekoliko mlađih osoba je u nedelju oko jedan sat i 30 minuta iza ponoći uzvikivalo uvrede ispred Milutinovićeve kuće, posle čega su ošetili vozilo "micubiši spejs star" i odneli beogradske registarske tablice.
"Plašio sam se da izađem. Čuo sam uvrede zbog moje nacionalnosti, koje nisam uopšte zaslužio, a one mi više smetaju od štete na vozilu. Moja supruga je Hrvatica i rođena je u ovom mestu, a sa većinom meštana smo godinama u odličnim prijateljskim odnosima", rekao je Milutinović koga je probudila buka ispred kuće.
On je dodao da su njegovu maloletnu decu vređali vršnjaci na plaži nekoliko dana pre napada, ali da na takva "dečja posla" nije obraćao puno pažnje.
Događaj, drugi slične vrste u poslednje vreme, prijavljen je policiji.


http://www.blic.rs/hronika.php?id=103501
[ priest77 @ 26.07.2009. 21:18 ] @
Budala imas na sve strane pa ne mozes da budes siguran ni u centru BG-a sa BG tablicama... pa mi to ne predstavlja neki problem.

Da li mogu da dobijem odgovor, za pitanje o cenama autoputa?
[ Horvat @ 26.07.2009. 21:23 ] @
imas na temi link do putara,tamo ima cena,i mozes platiti u eur [pise sve u temi :)]
[ žutokljunac @ 26.07.2009. 22:59 ] @
Na Hvaru dnevno iznajmljivanje usr. ležaljke - 300kn. To mu dođe oko 40€.
Meni se ovo foliranje gadi. Svi bi da budu fensi, face, kapitalisti, bizmismeni.
Ipak ću ja na neko jezero, daleko od ovih idiota. Lepo prostrem ćebe i kupim zidarsko pivo.
[ euripyd @ 27.07.2009. 01:11 ] @
Citat:
priest77: Budala imas na sve strane pa ne mozes da budes siguran ni u centru BG-a sa BG tablicama... pa mi to ne predstavlja neki problem.


Imas u Zadru natpis "srbe na vrbe", pa ako ti ne smeta samo izvoli.
[ priest77 @ 27.07.2009. 07:54 ] @
Citat:
Horvat: imas na temi link do putara,tamo ima cena,i mozes platiti u eur [pise sve u temi :)]

Hvala, nasao sam i izracunao da je oko 50 evra u oba smera.

Sto se nacionalizma tice, ja smatram da je to debeli primitivizam, ali kao sto sam vec rekao, bio sam prosle godine tamo i nisam imao bas nikakvih problema, mongo su bili prijatniji od crnogoraca i ne treba ti viza kao za Grcku, ne znam zasto bi ove godine bilo drugacije, i mislim da za par godina ljudi se vise nece opterecivati tim glupostima na nasim ex-yu prostorima.

@euripyd
Ne opterecujem se time, sta svaki kreten skraba po zidovima...
[ žutokljunac @ 27.07.2009. 07:56 ] @
Ovako se to radi kad ti ležaljku naplaćuju 40€...

http://www.youtube.com/watch?v=GrKICDQnEg4&feature=related
[ Horvat @ 27.07.2009. 10:17 ] @
nego zutokljunac di ti vidis lezaljke tamo? :)
mislim sto bi placao [40?!?! eura] lezaljku - kad ne moras?
[ Jagnjeca brigada @ 27.07.2009. 13:51 ] @
@zutokljunac

U Hrvatskoj su ti sve plaze besplatne, cak odes ispred bilo kog hotela, stavis peskir i kupanjac (niko ti nista nece reci). Ako volis lezaljeke, ponesi od kuce nije zabranjeno. Kakve veze ima ova tvoja skrivena kamera sa ovom temom?

Hrvatsko more ti je najbrze, stignes za 5-6 sati jer je svuda auto-put i to super kvaliteta. Nemas vizu, nemas placanja ulaza na plazu, voda sa cesme je bolja od flasirane...

A bice fora kada ukinu vize, odes u Istru pa izlet do Venecije, izlet do Trsta... kolima od Istre granica je 30 km.
[ a1200 @ 27.07.2009. 14:04 ] @
@priest77
Citat:
i mislim da za par godina ljudi se vise nece opterecivati tim glupostima na nasim ex-yu prostorima.

Problem je sto ce se na ovim prostorima ljudi uvek opterecivati tim glupostima... nije im bilo dovoljno to sto su posle WW2 ziveli bez tih gluposti jedno 45 godina u istoj drzavi ("cuvajte bratstvo i jedinstvo kao zenicu oka svoga"), nego, cim je izbilo s*anje odmah su se sve strane vratile starim oprobanim nacionalnim ideologijama. I ne, u Hrvatskoj ce jos duuugo, duuugo, vremna pojedinci ici na Tompsonove koncerte, sa ustaskom notom i ideologijom, i jos dugo ce se slaviti domovinski rat i pobeda nad veliko Srpskom "agresijom"... tj. nacionalizam ce se drzati podgrejan - tako da ce jos dugo vremena postojati pojedinci u Hrvatskoj kojima je moralno opravdano da te maltretiraju jer si Srbin. A to je bitna razlika od recimo slucajnog vandalizma ili kriminala prema turistima koji se dogadja bilo gde.

I zato, bar za mene, letovanje uvek sto dalje od Hrvatske i balkana (tj. bivshe Jugoslavije) generalno.
[ žutokljunac @ 27.07.2009. 14:10 ] @
Citat:
Jagnjeca brigada: @zutokljunac

U Hrvatskoj su ti sve plaze besplatne, voda sa cesme je bolja od flasirane...


A ti si bio na svim plažama i merio kvalitet vode sa česama...
[ Flo33 @ 27.07.2009. 14:23 ] @
Zakonom su sve plaže besplatne, tj ne postoje privatne. Jedan hotel u Poreču je pokušao da naplaćuje ulaz na svoju plažu, grad Poreč ih je momentalno tužio. Hotel se zove Parencijum. Naravno da će mnogi ići na Tomsona, vidiš da čak i na ovom topicu ima masa ljudi koji nisu mrdnuli dalje od Malog Mokrog Luga, a najpametniji su na svetu. I slušaju Baju Malog Knindžu
[ dava @ 27.07.2009. 14:31 ] @
Svi vi sto se bojite otici u HR zbog straha od nacionalizma ste i sami nacionalisti, pa zbog nacionalne netrpeljivosti koju gajite prema drugim narodima automatski se bojite boravka u drugoj sredini. Steta za vas, jer je to hendikep.
[ a1200 @ 27.07.2009. 14:44 ] @
@dava
Ma mora da je zbog toga... eto, kako se "ne bojim" boravka u Grckoj, Egiptu...
U ostalom svako nek' ide gde mu je drago.
[ euripyd @ 27.07.2009. 15:56 ] @
Citat:
davaSvi vi sto se bojite otici u HR zbog straha od nacionalizma ste i sami nacionalisti, pa zbog nacionalne netrpeljivosti koju gajite prema drugim narodima automatski se bojite boravka u drugoj sredini. Steta za vas, jer je to hendikep.

Mnogo se bre pravis pametan. To je neosnovana optuzba.
Ja sam ziveo u Hr i odatle proteran, samo zbog jednog razloga. A te "budale" koje pisu "srbe na vrbe" su pre petnaestak godina to stvarno i radili, i pre 50 godina takodje.

Nikad kao turista u Hr. To je moje misljenje.
[ priest77 @ 27.07.2009. 17:45 ] @
Svako ima pravo da ide gde hoce, ali te price da te tamo napadaju sa sve strane ne piju vodu, osim za one koji nisu bili tamo pa slusaju, rekla kazala...
Djubre je djubre, bez obzira na nacionalnost i to se mora shvatiti da ljudi nemaju nikakvu vrednost po etnickoj pripadnosti nego sve zavisi od svacije licnosti...
[ zaraza @ 27.07.2009. 18:00 ] @
Prvi post u ovoj temi glasi:

Citat:

Trebalo bi da idem u sledecih par dana do Istre (Porec), pa me interesuje da li moze neko da mi kaze da li bi bilo pametno da kupim nesto kuna jos u menjacnicama u Beogradu zbog putarine i dosipanja goriva do Poreca?....


Dakle ne vidim da je autor nekoga pitao da li da ide i sta da ocekuje, vec koliko je ogranicenje brzine.
Ako se vi bojite da idete u Hrvatsku/Crnugoru/Bosnu i gde vec - jednostavno nemojte i ostavite druge ljude na miru.
Jel tako tesko zamisliti svet van vaseg i svet u kome se neko ne slaze sa vasim stavovima?
[ Pali zari @ 27.07.2009. 18:20 ] @
jedno pitanje- treba keva da ide u hrvatsku krajem avgusta pocetkom septembra , ide u posetu tetki, da li ce plavi pasov vaziti tada ili ce morati da vadi crveni?
[ priest77 @ 27.07.2009. 19:05 ] @
Vazi plavi do kraja godine
[ euripyd @ 27.07.2009. 19:31 ] @
ti kojima je super bilo u cro, govorili ste tiho i jezik za zubima, a u prodavaonici ste trazili ili kruha ili liba, a u kaficu kavu.
znam i da tamo ima normalnih ljudi, to ne osporavam....
[ zaraza @ 27.07.2009. 19:41 ] @
Citat:
euripyd: ti kojima je super bilo u cro, govorili ste tiho i jezik za zubima, a u prodavaonici ste trazili ili kruha ili liba, a u kaficu kavu.
znam i da tamo ima normalnih ljudi, to ne osporavam....


I sta onda?
Zao ti? Srecan si? Ponosan, besan, nesrecan, radostan?

Koga boli uvo...tebe niko ne tera...
[ priest77 @ 27.07.2009. 20:07 ] @
Citat:
euripyd: ti kojima je super bilo u cro, govorili ste tiho i jezik za zubima, a u prodavaonici ste trazili ili kruha ili liba, a u kaficu kavu.
znam i da tamo ima normalnih ljudi, to ne osporavam....


Ako je mogao Dr. Dabić da letuje u Hrvatskoj 2006 zasto ne bi mogli i mi 2009
[ Beltrammi @ 27.07.2009. 20:22 ] @
koliko ja znam americka vlada izdaje spisak i upozorenja svojim drzavljanima koja su rizicna podrucja i gde ne preporucuju put bez preke potrebe.
[ zaraza @ 27.07.2009. 20:46 ] @
Nisam pratio od pocetka, ko je ovde americki drzavljanin, a ko predstavnik americke vlade?
[ Jagnjeca brigada @ 27.07.2009. 21:30 ] @
Citat:
Pali zari: pitanje- treba keva da ide u hrvatsku krajem avgusta pocetkom septembra , ide u posetu tetki, da li ce plavi pasov vaziti tada ili ce morati da vadi crveni?


Nazoves i pitas:

Ambasada Republike Hrvatske - hrvatska ambasada
Adresa: Kneza Miloša 62, 11000 Beograd
Tel: +381 11 3610535, 3610153
Konzularno odeljenje:
Adresa: Sime Lozanića 11, 11000 Beograd
Tel: +381 11 3613592, 3670078

Kvalitet njihovih puteva:







[Ovu poruku je menjao Jagnjeca brigada dana 27.07.2009. u 22:54 GMT+1]
[ germanchc @ 27.07.2009. 22:01 ] @
Citat:
dava: Svi vi sto se bojite otici u HR zbog straha od nacionalizma ste i sami nacionalisti, pa zbog nacionalne netrpeljivosti koju gajite prema drugim narodima automatski se bojite boravka u drugoj sredini. Steta za vas, jer je to hendikep.


E ovo je naj "gay" izjava.... vidis druze, ako u nekoj sredini imas razloga potkrepljenim cinjenicama da postoji verovatnoca da te neko fizicki napadne zato sto si druge nacionalnosti to se zove opravdani razlog za strah....s druge strane , mozda ti volis da budes potlacen, mozda ti to prija... what-ever tvoja stvar.

Idi lepo na odmor u egipat, grcku, bugarsku u majici sa metom i natpisom SRBIN pa na kraju idi u hrvatsku i shvatices ono o cemu ti pricam na tezi i krvaviji nacin..
[ priest77 @ 27.07.2009. 22:27 ] @
Citat:
germanchc: E ovo je naj "gay" izjava.... vidis druze, ako u nekoj sredini imas razloga potkrepljenim cinjenicama da postoji verovatnoca da te neko fizicki napadne zato sto si druge nacionalnosti to se zove opravdani razlog za strah....s druge strane , mozda ti volis da budes potlacen, mozda ti to prija... what-ever tvoja stvar.

Idi lepo na odmor u egipat, grcku, bugarsku u majici sa metom i natpisom SRBIN pa na kraju idi u hrvatsku i shvatices ono o cemu ti pricam na tezi i krvaviji nacin..


Svako ko ide tamo videce da su te price najobicnije gluposti, i ne vidim zasto bi uopste nosio takve majce, da li ides tamo na odmor ili da trazis retarde opterecene nacionalizmom?
Ako hoces da pronadjes takve, onda ne moras da ides tamo vec veoma lako je to izvodljivo i kod nas, obuci neku majcu sa sahovnicom i sa nekim glupim hrvatskim natpisom i kreni u setnju pa dodji da nam kazes kako si prosao

[Ovu poruku je menjao priest77 dana 27.07.2009. u 23:45 GMT+1]
[ zaraza @ 27.07.2009. 22:38 ] @
Citat:

Svako ko ide tamo videce da su te price najobicnije gluposti...


Neka vidi i da nisu.
To je stvar iskljucivo onoga ko ide.
Problem je u tome sto ljudi previse mere svet po svojim merilima, pa im je cudno ono sto je drugacije...
[ euripyd @ 27.07.2009. 23:06 ] @
Citat:
germanchc: Idi lepo na odmor u egipat, grcku, bugarsku u majici sa metom i natpisom SRBIN pa na kraju idi u hrvatsku i shvatices ono o cemu ti pricam na tezi i krvaviji nacin..

Ko kaze da je on/ona Srbin? Mozda zato i prodaje te fore. Mozda je ustvari vlasnik hotela u Hr, pa ako krene na bolje da malo izlobira na forumu....
[ germanchc @ 27.07.2009. 23:48 ] @
Citat:
priest77: Svako ko ide tamo videce da su te price najobicnije gluposti, i ne vidim zasto bi uopste nosio takve majce, da li ides tamo na odmor ili da trazis retarde opterecene nacionalizmom?

Ako hoces da pronadjes takve, onda ne moras da ides tamo vec veoma lako je to izvodljivo i kod nas, obuci neku majcu sa sahovnicom i sa nekim glupim hrvatskim natpisom i kreni u setnju pa dodji da nam kazes kako si prosao :)

[Ovu poruku je menjao priest77 dana 27.07.2009. u 23:45 GMT+1]


Jesi li dete pa ne vidis kontradiktornost koju si napisao ? ... nisu oni retardi optereceni samo nacionalizmom nego i mrznjom i rasizmom prema srbima i nemoj mi pricati nesto sto znas da nije tacno , poslom sam i ja i neki prijatelji isli za cro. i imali smo par incidenata uglavnom zbog tablica , kao i dobacivanja psovki i secenja na autoputu (kojih budi receno u Srbiji prema vozacima sa cro tablama nema ili ima mnogo manje)... posle smo isli sa DE. tablicama i nismo imali nikakvih problema.

Navedena ti je komparacija losa, ja u Srbiji mogu slobodno da obucem majicu sa natpisom 100% srbin isto kao u egiptu,grckoj itd. i niko mi nece skociti za vrat zbog toga a mi ovde pricamo o letovanju srba u hrvatskoj a ne da li ima nacionalizma/mrznje u Srbiji... ili opet ovime potvrdjues ono sto sam napisao ranije ti izgleda volis da te neko maltretira na ovaj ili onaj nacin, mislim o.k. tvoje pravo ako te to pali, imas i one SM klubove pa udri do kraja, ali nemoj da iskrivljujes cinjenice pa neka onaj ko se zaputi na put zna sta ga realno ocekuje pa neka radi sta hoce i ide gde hoce ...

[ Horvat @ 27.07.2009. 23:57 ] @
@germanc,cini mi se da je mislio s natpisom hrvat,ne srbin u srbiji :)
[ priest77 @ 28.07.2009. 00:14 ] @
Ja ti lepo kazem da nisam imao nikakvih problema prosle godine i zato idem ponovo jer sam bio prijatno iznenadjen, govorio sam normalno i obukao se kao i svi ostali turisti koji su tamo.
Ali ako hoces ljudima da skrenes paznju da im nije preporucljivo da nose majce koje provociranju njihove retarde, to je nesto suvisno i ne znam ko to ne zna. Meni uopste nije jasno zasto bi nosio takve majce kada mozes normalno kao sav svet da se obuces i da ides na odmor a ne da se etiketiras, kao da je toliko bitno koje si nacionalnosti pa sada moras da se deres na sve strane da slucajno ne bi neko propustio takvu "bitnu stvar" za koju su svi jako zainteresovani. Zamisli na sta bi licilo da svi to rade i da se opterecuju sa takvim glupostima u svetu.

Nadam se da ce stvarno da nam ukinu vize i da ce moci ljudi vise da putuju u svet i da vide da se tamo ljudi cene po sposobnosti i karakteru a ne po nacionalnosti...a ove balkanske glupe navike ce sigurno nestati sa sledecim generacijama jer tehnologije i slobodno kretanje ce uciniti svoje.
[ ivanv100 @ 28.07.2009. 00:29 ] @


Sa kakvim glupostima,o cemu bre ti pricas ovde? O bratstvu i jedinstvu?
Svaki dan bar jednom dnevno nekog Srbina pretuku,zapale mu auto i slicno. To je ono za medije,i sto se sazna,a sta cemo sa onim sto ne dodje do javnosti?
Nego znas sta,srecan tebi put,pa da mi se vratis ovamo bez modrica!
Uzgred,ali ozbiljno,poklonicu ti majcu 100% Srbin,da je nosis tamo!
[ fanfon @ 28.07.2009. 00:43 ] @
A taj pretuceni Srbin je i stanovnik tog mesta, ozenjen Hrvaticom i poznaje vecinu ljudi u tom mestu. A naslo se par nacionalizmom ostrascenih debila da ga provociraju. Sta reci...
[ euripyd @ 28.07.2009. 00:46 ] @
Citat:
priest77 ...nisam imao nikakvih problema prosle godine i zato idem ponovo


Ti hoces da okusas trecu srecu, vidim ja!
[ priest77 @ 28.07.2009. 00:59 ] @
Ne govorim o bratsvu i jedinstvu nego o normalnim ljudima sa normalnim ponasanjem, i nije tacno da svakog dana pretuku nekog srbina u hrvatskoj, recimo ovo poslednje sto sam procitao pre par stranica da su skinuli nekom nasem tamo tablice i bile su neke psovke, sto je svakako za svaku osudu i za takvo nesto ne postoji nikakvo opravdanje.
Ali ali koliko puta se desilo recimo i ovde kod mene u Vrscu da posle utakmice izadju besni navijaci i polupaju prozore na svim automobilima sto im se nadje na put bezi ikakvog povoda, ali to se ne potencira toliko u medijima. Mi smo imali Slobu, oni Franja koji su godinama servirali ljudima samo takve price a narod retko misli svojom glavom pa i dalje bi po inerciji pricao o mrznji i o etnickoj, verskoj netrpeljivosti umesto da se bavi ekonomijom i boljim zivotom. Ali ja sam 100% siguran da ce to nestati, imate primere u evropi, recimo francuzi i nemci...

U svakom slucaju skrenuli smo sa teme i uglavnom oni koji su bili tamo na letovanje kazu da nema problema dok problema vecinom imaju oni koji nisu isli tamo na letovanje i nece ni da idu iz drugih razloga.
Svako moze da ide gde hoce i svako je slobodan da radi sta hoce.
Pozdrav!
[ euripyd @ 28.07.2009. 01:05 ] @
Citat:
ovde kod mene u Vrscu

Sad shvatam: vojvodjanska tolerancija, mada bi ti preporucio da malo vise budes oprezan pri putovanju.. :)

Citat:
naslo se par nacionalizmom ostrascenih debila da ga provociraju.

A sta reci za ovu TV anketu, od pre nekoliko meseci:

[ priest77 @ 28.07.2009. 01:11 ] @
Citat:
euripyd: Sad shvatam: vojvodjanska tolerancija, mada bi ti preporucio da malo vise budes oprezan pri putovanju..


Hvala na savetu, ja imam jedan mnogo veci problem od nacionalizma kojeg treba brzo da resim, a to je da skupim dovoljno para za letovanje i za nedelju ili dve da idemo na more.
[ a1200 @ 28.07.2009. 01:21 ] @
Citat:
A taj pretuceni Srbin je i stanovnik tog mesta, ozenjen Hrvaticom i poznaje vecinu ljudi u tom mestu. A naslo se par nacionalizmom ostrascenih debila da ga provociraju. Sta reci...

I ne samo to, nego su par dana pre toga druga deca vredjala njegovu decu na plazi zato sto su Srbi, znaci cisto izivljavanje na nacionalnoj osnovi - al' on je to ignorisao, kao "decija posla". To ne da nisu decija posla nego je stvar koju su oni poneli iz kuce... tako da i deo tih novih narastaja ide istom putanjom kao i roditelji im.

Citat:
On je dodao da su njegovu maloletnu decu vređali vršnjaci na plaži nekoliko dana pre napada, ali da na takva "dečja posla" nije obraćao puno pažnje.
[ dava @ 28.07.2009. 07:25 ] @
Citat:
E ovo je naj "gay" izjava.... vidis druze

Nisam gay pa ti zato i necu biti drug ;) nego po vasim reakcijama reklo bi se da sam pogodio istinu o vama.

Citat:
ti kojima je super bilo u cro, govorili ste tiho i jezik za zubima, a u prodavaonici ste trazili ili kruha ili liba, a u kaficu kavu.


Po ovom vidim da ti izgleda ne mozes pojmiti da neko moze biti opusten negdje drugdje, u ovom slucaju Hr. Ja jednostavno kad udjem u prodavnicu ne osjecam potrebu da se stapam sa okolinom i da se presaltavam na njihov jezik i normalno da sam govorio onako kako sam navikao (hljeb, kafa).

Eto sad sam bio za vikend u Baskim Vodama, opustio se, uzivao, zena je ponijela par politikinih zabavnika na kojima velikim crvenim cerilicnim slovima pise Zabavnik i koje smo citali lezeci na lezaljkama u prepunoj plazi. Zadnji dan sam primjetio da hodam u sorcu F.K. Borca iz Banja Luke, pa sta.
U kontaktu sa ljudima, par njih me pitalo odakle sam, na sta sam bez razmisljanja odgovoro: Banja Luka i uvijek se prica nastavljala u smjeru da ili ta osoba poznaje nekoga iz BL ili je skoro bila u BL i sl. Nista negativno.
[ zaraza @ 28.07.2009. 07:33 ] @
Razmisljam sta da obucem danas, pa posto vidim da volite da zabijate glavu u tudje stvari, moze neki predlog?
Sta ne volite da nosite, da znam da ne obucem to?
[ Beltrammi @ 28.07.2009. 08:21 ] @
mislim da sagovrnik dava daje najkraci savet "Kako najebati na letovanju u hr"

osim politikinog zabavnika i dresa borca zaboravio je da ponese recimo pljosku sa Drazinim likom, pustiti bradu 3 meseca, u kafani naruciti pesmu Mars na Drinu....
[ Ivan Dimkovic @ 28.07.2009. 08:55 ] @
Ja ne kontam zasto bi bilo ko isao u zemlju gde se >bilo ko< bavi problemima vase "nacionalnosti" - nevezano za Hrvatsku (moglo bi biti isto i za Hrvata koji bi da letuje na Zlatiboru ;-)

Jebote, eto Turske - super usluga, OK cene, lepo more... eto Grcke, isto tako... eto Egipta, Tunisa... nikoga tamo nije ni najmanja briga odakle ste, niko vam nece prozivati klince niti ce vas drati od love zbog balkanskih isfrustriranosti...

[ gajo2 @ 28.07.2009. 09:16 ] @
Citat:
Uzgred,ali ozbiljno,poklonicu ti majcu 100% Srbin,da je nosis tamo!
To je malo glupo, pa ni u Srbiju ne dolaze ljudi sa Kosovo Republika majicama. A za tolerantnu Tursku vam predlazem da nosite majice sa mapana na kojima su Smirna i drugi gradovi delovi Grcke, ili nesto na turskom tipa "Kurdistan republika!" pa da vidite koliko su ljubazni Razlika je sto to nema veze sa nasim problemima, pa se onda nama cini da su oni preterano tolerantni itd.
[ priest77 @ 28.07.2009. 09:49 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Ja ne kontam zasto bi bilo ko isao u zemlju gde se >bilo ko< bavi problemima vase "nacionalnosti" - nevezano za Hrvatsku (moglo bi biti isto i za Hrvata koji bi da letuje na Zlatiboru ;-)

Jebote, eto Turske - super usluga, OK cene, lepo more... eto Grcke, isto tako... eto Egipta, Tunisa... nikoga tamo nije ni najmanja briga odakle ste, niko vam nece prozivati klince niti ce vas drati od love zbog balkanskih isfrustriranosti...


Tema nije "da li da se ide tamo na more ili ne?", i mogli bi moderatori da je ociste od offtopica
Hrvatska ima prednost nad ostalima spomenutim zbog toga sto ti ne treba viza, lepo more, mozes da ides tvojim autom, za nekoliko sati autoputem si na more, a niko se ne bavi sa problemima nacionalnosti, osim ako sam ne trazis da se time bave kao sto se moze videti i u ovom threadu, oni koji su bili nisu imali problema vec oni koji nece ni da idu tamo na more pronalaze razne probleme i dolaze ovde da mole ljude da ne idu tamo.
Svake godine sve vise idu nasi ljudi tamo a sve manje problema jer su i hrvati videli kao svugde u svetu da od para se zivi a ne od gluposti koje nam servirao Franja i Sloba.
[ deerbeer @ 28.07.2009. 09:57 ] @
@gajo2:
O cemu ti pricas ?
Po tebi su onda registarske tablice (BG,NI,KG,) nacionalisticki rekviziti ?
Da nabavim na crno HR tablice ili neke druge pa da krenem na more da bih bio 100% siguran ?
Jel treba da odem pre toga na jedno-mesecni kurs htvatskog jezika i
i da vicem na plazi "Ca je pusta Londra naspram Splita grada " pa da budem 100% siguran

Pa ko bre ide na letovanje bilo gde sa srpskim barjakom, kokardom na celu , i nosi zvezdin dres ?
Kakve mape , kakva Kurdistan republika ?
Ovde je prica o "normalnom letovanju normalnih ljudi" ,
a ne dozviljaji delija i grobara i ostalog naci-olosa na hr primorju .



[ žutokljunac @ 28.07.2009. 10:02 ] @
Potpuno se slažem sa Dimkovićem. Zašto uopšte ići negde gde se nećeš osećati komotno. Zašto uopšte razmišljati o tome. Većina ljudi se stisne da bi priuštila tih 10-tak dana mora, i sad na sve to da razmišljam o tim stvarima. Svašta. Veliki je ovaj svet, i treba ga upoznati.

Citat:
priest77:
Hrvatska ima prednost nad ostalima spomenutim zbog toga sto ti ne treba viza,

Nije to nikakva prednost. Viza za Tursku ili Bugarsku je reda radi i jako se lako dobija. A što za Hrvatsku ne treba viza, pa i ne treba im viza kad te uzmu na auto-putu - 50€, pa može i neka kaznica da padne.
[ zaraza @ 28.07.2009. 10:18 ] @
Citat:

Ja ne kontam zasto bi bilo ko isao u zemlju gde se >bilo ko< bavi problemima vase "nacionalnosti" - nevezano za Hrvatsku (moglo bi biti isto i za Hrvata koji bi da letuje na Zlatiboru ;-)


Ti i ostatak drustva i ne treba da kontate, jer ne idete u te zemlje na more.
[ zaraza @ 28.07.2009. 10:19 ] @
Citat:

Zašto uopšte ići negde gde se nećeš osećati komotno.


Onaj ko ide, taj se oseca komotno.
[ žutokljunac @ 28.07.2009. 10:23 ] @
Vidim da se osećate komotno čim vam je prvi utisak, bio sam tamo i vratio sam se živ, a + me nije niko tukao. Strašan odmor.
[ deerbeer @ 28.07.2009. 10:24 ] @
Citat:
zaraza: Ti i ostatak drustva i ne treba da kontate, jer ne idete u te zemlje na more.

Ja kontam : Nostalgija , miris Jadrana, lepe hrvatice , Oliver Dragojevic ...
Uzivajte ..

Citat:

Nije to nikakva prednost. Viza za Tursku ili Bugarsku je reda radi i jako se lako dobija

Tacno ..takodje i za Egipat dobijanje vize = 10E nikakvi papiri ,
a malo vise cimanja za Grcku ako si nezaposlen ili student , pa tu idu papiri od izdrzavanja roditelja, potvrde o porezu itd
U principu samo je pasos dovoljan , a tursiticka agencija obavi viziranje bez ikakvog cimanja.

[ zaraza @ 28.07.2009. 10:25 ] @
Citat:
žutokljunac: Vidim da se osećate komotno čim vam je prvi utisak.....


Ja nisam bio u hrvatskoj od '91, tako da ne postoji "Vi".

Citat:
žutokljunac:
...bio sam tamo i vratio sam se živ, a + me nije niko tukao. Strašan odmor.


Da da...razmisljanje u ime drugih ljudi se nastavlja :):)
[ germanchc @ 28.07.2009. 10:27 ] @
@horvat

Znam ja na sta je on mislio... ali to nije moja konparacija, zasto letovati negde gde postoji nacionalna netrepeljivost te mere kao u hrvatskoj prema srbima ? to bi isto bilo kao kada bi amerikanac hteo da letuje u iranu.. pa sad hajde..

Citat:
dava:Nisam gay pa ti zato i necu biti drug ;) nego po vasim reakcijama reklo bi se da sam pogodio istinu o vama. 


Ma sto se ti meni pravdas ?!? da li si gay ili nisi, tvoja stvar... idi sto mene tice i u avganistan ali nemoj da prenosis kako je sve bezbedno i sjajno pa da neki lakoverni idiot ode i nahebe samo zato sto ide autom sa Bg tablama. Uostalom , neka ode do Dubrovnika sa autom na bg tablama i ostavi ga jednu noc ........:)
[ zaraza @ 28.07.2009. 10:28 ] @
Citat:

zasto letovati negde gde postoji nacionalna netrepeljivost te mere kao u hrvatskoj prema srbima ?


Zato sto neko hoce.
Kapiras?
Ne zovemo se svi Misko, ne volimo svi crvenu boju, ne volimo svi ista kola.
[ deerbeer @ 28.07.2009. 10:39 ] @
Citat:
zaraza: Zato sto neko hoce.
Kapiras?
Ne zovemo se svi Misko, ne volimo svi crvenu boju, ne volimo svi ista kola

Tacno tako ... Neko je mazohista a neko nije ...
[ zaraza @ 28.07.2009. 10:40 ] @
Citat:
deerbeer: Tacno tako ... Neko je mazohista a neko nije ...


Dobro, nek jeste i sta onda?
Ko to radi, on to vidi drugacije.
[ zorpetus @ 28.07.2009. 10:43 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Jebote, eto Turske - super usluga, OK cene, lepo more... eto Grcke, isto tako... eto Egipta, Tunisa... nikoga tamo nije ni najmanja briga odakle ste, niko vam nece prozivati klince niti ce vas drati od love zbog balkanskih isfrustriranosti...


Turska: znas li koji je ruski rulet a avio prevozom ove godine bio za Tursku? Te mogu te ne mogu charteri, pa moze redovnim linijama, pa presedanje... Nebi to meni bio problem, ali mom malom detetu jeste. Jednom smo izgubili slot za poletanje chartera s Krita, zbog nevremena, a dete je tada bilo tek pola godine staro. Mi prosli carinsku kontrolu, pelene i sve ostalo chekirali, ostavili samo jednu rezervnu pelenu i flasicu s vodom. E, cekali na aerodromu 8 sati dok nismo dobili drugi slot za poletanje. Mozes da zamislis kako je to s malim detetom? Kao drugo, pre par godina smo bas bili u Antaliji kada je eksplodirala ona bomba u centru. Prosli tuda pre oko 2 sata. Jeste, to izaziva neke emocije kad se covek seti.

Egipat: lepo ako ne ides tamo na leto, vec u pred ili podsezoni. Opet, nebi meni smetalo ni +50C (ako je suv vazduh) ali dete, a jos ima i osetljiv stomak... Taman da mi letovanje prodje u jurenju po apotekama... "Cuvene" izlete autobusima da ne pominjem (znam, ne moram da mrdam iz hotela, ali u cemu je smisao otici u Egipat a ne videti Luxor, piramide...?)

Grcka: Nemam nista posebno da dodam ili oduzmem: OK destinacija, ali ipak s malim detetom put do Grcke je daleko naporniji (em losiji putevi, em ceste guzve na naplatnim rampama, pa granice svako malo...), nego do Istre. Da, moze do Grcke i avionom: ali za nas dvoje odraslih i dete trebalo bi barem (sto za karte, sto za takse) 500-600-700 eur za taj prevoz. Nije to neki novac, ipak covek letuje (uglavnom) jednom godisnje, ali vise volim da ga potrosim na neke izlete, restorane, provod na samom letovanju nego na put. Ili recimo na izlet i shopping u Trstu i Veneciji

I nisam hteo da se ovo pretvori u temu: Letovanje u Hrvatskoj, da ili ne? Zaista, svako odlucuje za sebe. Samo cu reci (posto je potezano kao argument) da sam u pekari trazio hleb od 5 kuna i da me niko nije ni zacudjeno pogledao, da na apoteci pise "Apoteka" a ne ljekarna, da se kej zove "Obala Marsala Tita"... itd. Iskoristio sam priliku pa sam (kao i mnogi) jedan dan otisao do Trsta (prijalo je prosetati Trstom posle 20 godina, kada sam poslednji put bio tamo) a drugi turistickim brodom do Venecije. Mislim da je vredelo svaki dinar, euro, kunu koju sam dao na ovo letovanje.



[Ovu poruku je menjao zorpetus dana 28.07.2009. u 11:58 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao zorpetus dana 28.07.2009. u 12:00 GMT+1]
[ euripyd @ 28.07.2009. 10:48 ] @
Ja da sam Hrvat, iskreno receno, razbijao bih i madjarska kola, s obzirom da su ih tlacili jedno 800 i kusur godina.

Ne bih ja u drzavu da idem gde 56 % gradjana misli da se Thompsonovi koncerti ne smeju zabranjivati.
[ zaraza @ 28.07.2009. 10:50 ] @
Citat:

Ne bih ja u drzavu da idem gde 56 % gradjana misli da se Thompsonovi koncerti ne smeju zabranjivati.


Pa jel te tera neko?
Jel ides tamo?
[ žutokljunac @ 28.07.2009. 10:51 ] @
Citat:
zorpetus: Iskoristio sam priliku pa sam (kao i mnogi) jedan dan otisao do Trsta (prijalo je prosetati Trstom posle 20 godina, kada sam poslednji put bio tamo) a drugi turistickim brodom do Venecije. Mislim da je vredelo svaki dinar, euro, kunu koju sam dao na ovo letovanje.


Mogao si odmah do Trsta i Venecije. Kol´ko je kilo kafe u Đovaniju?
[ gajo2 @ 28.07.2009. 10:58 ] @
U Egiptu su prošle nedelje ubili par naših turista, pa se niko ne sekira. U Crnoj Gori je sve prljavo, boleštine je na sve strani, 50% šanse da ćeš se razboleti i provesti odmor povraćajući, ali niko za to ne mari. Grčka i Turska su daleko, potrebne su vize, putuje se po ceo dan da bi se stiglo tamo, pa ti je potreban još jedan dan da bi se odmorio od puta. Jedino ako imaš pare - kao što mnogi nemaju, pa ideš avionom. A kao super su destinacije!
A eno Hrvatska obala je na 6 sati od Beograda, i najpopularnija je destinacija za njihove 800-godišnje tlačitelje Mađare.
[ priest77 @ 28.07.2009. 11:00 ] @
Citat:
zorpetus: Iskoristio sam priliku pa sam (kao i mnogi) jedan dan otisao do Trsta (prijalo je prosetati Trstom posle 20 godina, kada sam poslednji put bio tamo) a drugi turistickim brodom do Venecije. Mislim da je vredelo svaki dinar, euro, kunu koju sam dao na ovo letovanje.


Da li za Trst treba viza?
[ germanchc @ 28.07.2009. 11:04 ] @
Citat:
zorpetus: Turska: znas li koji je ruski rulet a avio prevozom ove godine bio za Tursku? Te mogu te ne mogu charteri, pa moze redovnim linijama, pa presedanje... Nebi to meni bio problem, ali mom malom detetu jeste. Jednom smo izgubili slot za poletanje chartera s Krita, zbog nevremena, a dete je tada bilo tek pola godine staro. Mi prosli carinsku kontrolu, pelene i sve ostalo chekirali, ostavili samo jednu rezervnu pelenu i flasicu s vodom. E, cekali na aerodromu 8 sati dok nismo dobili drugi slot za poletanje. Mozes da zamislis kako je to s malim detetom? .


Ne ,jer uglavnom ljudi ne vuku dete od 6 meseci na "letovanje" i jos se vadis na dete....jednom jadno dete , drugi put jadno dete...pa ne vodi ono vas nego vi "roditelji" vucete dete svugde sa sobom.A bebi se bas prohtelo da se cvari na turskom suncu ....

Citat:
zaraza: Zato sto neko hoce.
Kapiras?
Ne zovemo se svi Misko, ne volimo svi crvenu boju, ne volimo svi ista kola.


Ma samo izvoli.....sto se mene tice skoci sa mosta glavom na beton.. meni svejedno, ali nemoj da pricas kako je to krasno i prelepo iskustvo.





[ zaraza @ 28.07.2009. 11:07 ] @
Citat:
germanchc: Ma samo izvoli.....sto se mene tice skoci sa mosta glavom na beton.. meni svejedno, ali nemoj da pricas kako je to krasno i prelepo iskustvo.


A de si vido da ja pricam nesto o tome? :)
[ deerbeer @ 28.07.2009. 11:10 ] @
Citat:
zaraza: Dobro, nek jeste i sta onda?
Ko to radi, on to vidi drugacije.


Ovakve diskusije uvek zapocnu tako sto neko pocne da "gleda svojim ocima"
pa onda posle jednog ili dva odlaska u hr pocne da prica kako je tamo sve bezbedno prijatno itd ..
i kako su ostali koji su lose prosli nacionalisti, izazivaju probleme i puni predrasuda ...
Jednostavno ne vide dalje od svog nosa ....


[ Slobodan Miskovic @ 28.07.2009. 11:11 ] @
Sta se palite :) zaraza ima neke apartmane na moru u CRO pa se nervira zbog lose sezone :))))
[ zaraza @ 28.07.2009. 11:12 ] @
Citat:

Ovakve diskusije uvek zapocnu tako sto neko pocne da "gleda svojim ocima"
pa onda posle jednog ili dva odlaska u hr pocne da prica kako je tamo sve bezbedno prijatno itd ..


Znaci, oni lazu?
[ zaraza @ 28.07.2009. 11:15 ] @
Citat:
Slobodan Miskovic: Sta se palite :) zaraza ima neke apartmane na moru u CRO pa se nervira zbog lose sezone :))))


Mislim da bi bio red da se ovakva tema vec jednom zaustavi, jer skroz ode s puta...
Normalnog coveka boli uvo gde ce ko na more...al jebga, ne kapiraju svi da se Zemlja okrece oko Sunca, a ne njih...
[ DaliborP @ 28.07.2009. 11:15 ] @
Citat:
deerbeer: Ovakve diskusije uvek zapocnu tako sto neko pocne da "gleda svojim ocima"
pa onda posle jednog ili dva odlaska u hr pocne da prica kako je tamo sve bezbedno prijatno itd ..
i kako su ostali koji su lose prosli nacionalisti, izazivaju probleme i puni predrasuda ...
Jednostavno ne vide dalje od svog nosa ....

Slazem se. Vecina misli na osnovu svog dvonedeljnog odmora da nema nikakvih problema u HR za ljude srpske nacionalnosti i ubedjuju ljude da je upravo tako.
Dovoljno je pogledati vesti i zakljuciti suprotno.

Citat:
zaraza
A de si vido da ja pricam nesto o tome? :)

Sta ti uopste pokusavas iz posta u post da kazes? Da oni koji misle suprotno nemaju pravo na misljenje? Rasprava je dvostrana.
[ zaraza @ 28.07.2009. 11:18 ] @
Citat:
DaliborP: Sta ti uopste pokusavas iz posta u post da kazes? Da oni koji misle suprotno nemaju pravo na misljenje? Rasprava je dvostrana.


Pa da...vidim da nije shaceno...ko ono rece malopre....ne videti dalje od nosa...

Prevod bi bio otprilike....
Ko zeli da ide - nek ide.
Niko nema prava da te ljude naziva idiotima, mazohistima i misevima, da govori sta je bolje za njih, da im objasnjava kako su se oni u stvari lose proveli i slicne nebuloze...
[ DaliborP @ 28.07.2009. 11:21 ] @
Citat:
zaraza: Niko nema prava da te ljude naziva idiotima, mazohistima i misevima, da govori sta je bolje za njih, da im objasnjava kako su se oni u stvari lose proveli i slicne nebuloze...

Pa ne bih rekao da se o tome radi, svako najbolje zna za sebe, naravno, samo neki pokusavaju da skrenu paznju na cinjenicu da u HR odmor ne mora biti tako savrsen za nekog ko dolazi is Srbije, nasuprot iskustvima par ljudi sa foruma. Primera ima milion, samo procitaj vesti.
[ zaraza @ 28.07.2009. 11:32 ] @
Citat:
DaliborP: Pa ne bih rekao da se o tome radi, svako najbolje zna za sebe, naravno, samo neki pokusavaju da skrenu paznju na cinjenicu da u HR odmor ne mora biti tako savrsen za nekog ko dolazi is Srbije, nasuprot iskustvima par ljudi sa foruma. Primera ima milion, samo procitaj vesti.


Dobro.
Ja uospte ne govorim da je uy Hrvatskoj dobro ili lose ili lobiram za ili protiv odmora na njihovom moru - dakle, stvar je iskljucivo u stavu ljudi prema onome sto oni sami ne zele, a ovi drugi zele...
Sem toga, kolko znam ovakvih tema postoji kolko hoces...
[ DaliborP @ 28.07.2009. 11:46 ] @
Citat:
zaraza: Dobro.
Ja uospte ne govorim da je uy Hrvatskoj dobro ili lose ili lobiram za ili protiv odmora na njihovom moru - dakle, stvar je iskljucivo u stavu ljudi prema onome sto oni sami ne zele, a ovi drugi zele...
Sem toga, kolko znam ovakvih tema postoji kolko hoces...

Ne lobiram ni ja za jedno ili drugo, samo kad god se pojavi slicna tema obicno krenu komentari ljudi koji su prvi put bili u HR u zadnje dve-tri godine i to na 7 dana i to u Istri i onda uveravaju ljude da je HR potpuno bezbedna, bez incidenata ili problema sa ljude iz Srbije. Onda se jave drugi da kazu da nije bas sve tako bajno i krece jos jedna rasprava, identicna prethodnoj.

Realnost je da se mozete vratiti puni lepih utisaka ili sa razbijenim kolima.
[ euripyd @ 28.07.2009. 12:00 ] @
Citat:
Prevod bi bio otprilike....
Ko zeli da ide - nek ide.


Pa ja i kazem to: ko hoce da pobere batina neka ide. Mozda ne prvi put, ali treca sreca uvek pali.


Citat:
obicno krenu komentari ljudi koji su prvi put bili u HR u zadnje dve-tri godine i to na 7 dana i to u Istri

E upravo to. Ja sam pola zivota ziveo tamo, i u Dalmaciji i u glavnome gradu, i znam o cemu pricam.

I obicno su to komentari ljudi koji su isli ili vozom ili busom, ali nikako sopstvenim kolima, nikako izmedju Splita i Zadra.

Kako volim kad me neko uverava u suprotno, neko ko je bio u Hr ukupno 20 dana u svom zivotu.

[ dava @ 28.07.2009. 12:44 ] @
Boj se ovna, boj se g*vna.
euripyd ti i nemoj ici tamo jer vidim da ocekujes batine, da se razumijemo ne bih ni ja isao da se bojim. Vjerovao ili ne, ja dok sam se spremao na taj put, putovao i tamo se provodio, ni jednog trenutka nisam pomislio da bi me mogao napasti neki nacionalista.
Uvijek vam ostaje Grcka, ali da znate, tamo ima meduza (nije da vas plasim :)
[ priest77 @ 28.07.2009. 13:17 ] @
euripyd ti si ziveo tamo i imas licnih problema i iskusvta zbog onog sto se desilo u toku 90' tamo, ali nemoj sada misliti da ce svi imati iste probleme jos sto godina i da ce se meni kao turistu desiti to ponovo. Devedesete su prosle i ne dao Bog da se ikada vrate, zivot tece dalje i nije tacno da ces svaki treci put dobiti tamo batina, to su najobicnije lazi, imas na hiljade srpskih turista tamo i sta bi bilo da svakog treceg prebiju, zuta stampa bi procvetala jer jedva cekaju tako nesto da bi povecali tiraz, jer narod na balkanu se mnogo lozi na nacionalizam...Franjo i Sloba su bili pametni i iskoristili tu glupost.

Da se vratimo temi, kave su te eksuzije u Trstu i Veniciji iz Istre, da li moze nekako da se dobije neka viza tamo samo za dan ili dva ili moramo da sacekamo 1 Januar?

[Ovu poruku je menjao priest77 dana 28.07.2009. u 14:40 GMT+1]
[ a1200 @ 28.07.2009. 13:37 ] @
Citat:
imas na hiljade srpskih turista tamo i sta bi bilo da svakog treceg prebiju, zuta stampa bi procvetala jer jedva cekaju tako nesto da bi povecali tiraz, jer narod na balkanu se mnogo lozi na nacionalizam...

A sta ti mislis, da svako kome su se namrstili na rec kafa ili okrenuli glavu na "bre" ili "hleb", ili mu mrko pogledali decu na moru jer su prepoznali odakle su - da li mislis da ti ljudi odmah odu u Hrvatsku policiju da prijave to i naprave sebi jos vecu neprijatnost na letovanju ili su jednostavno ignorisali "primitivizam"? Da li mislis da ponosno pricaju to ovde kad se vrate - kako su mirno cutali i smeskali se ko da se nista nije dogodilo, kao nema veze... ma to su samo neke budale

Dovoljno je da postoji i 1% sanse da ti se dogodi neki ispad na nacionalistickoj onovi, pa da ti pokvari celo letovanje, a u Hrvatskoj je taj procenat mogo veci. Pravo pitanje je zasto ici na takvu destinaciju u opste?

Kapiram, bili ste, sve je super, ko ti garantuje da 5-ti put neko tvojoj deci dok se budu brckali ne dobaci "cetnicka g****" ili "srbe na vrbe"... taj prostor ima istoriju netrpeljivosti prema Srbima i prica da je bezbedno za svakoga je totalna glupost - ko zeli da igra na kartu: male su sanse da sretnem ludaka nacionalistu - srecno. Glupo je pricati kako se sve zaboravilo i sad smo OK, jer to jednostavno nije istina, nije bila istina ni u Jugoslaviji, a jos manje je istina sada. Rizik postoji i treba ga ufakturisati pri odluci gde treba letovati, simple as that, i nije to nikakav strah vec realna postavka stvari.
[ Nevena79 @ 28.07.2009. 13:58 ] @
Evo vam ovako da zavrsite sa glupostima.
Prvo, u HR sam svake godine 2x godisnje po mesec dana u komadu, znaci nisam neko ko bude 2 dana (sto vam je najjaci argument)
Drugo tamo sam isla jos dok vecina vas nije odmah po zavrsetku rata dok jos nisi mogao doci ni autobusom nego "crnim tokovima"

Ako planirate da budete turista nikome se nista nece desiti, ako planirate da odete sa srpskom zastavom na trg Bana Jelacica iznvadice vam oko i promeniti dzigericu sto ce vam se desiti i ako vas uhvate Zvezidini navijaci sa Partizanovim salom. Nasi odnosi su odavno koliko toliko normalizovani a sansa da vam se nesto dogodi je isto toliko velika koliko i sansa da vas premlate kao bilo kog stranca ako naletite na lokalne dzibere pa jedan dobaci hajde da bijemo engleza, japanca, bugara ili sta ste vec. Rat je odavno zavrsio samo je nekima tesko da to shvate.
Inace desavalo mi se u prvim godinama i da trazim hleb pa je najgore sto mi se desilo da mi dobace uz osmeh da hleb ne drze, imaju samo kruha.


Dalibore od tih milion primera nabroj mi samo 10, to se cuje kada se dogodi. A ja cu tebi navesti milion primera u milion drugih zemanja gde su turisti pretuceni ili pokradeni bez obzira koje su nacionalnosti i dacu ti jos 50000 primera gde su ljudi u svom mestu prebijeni, ubijeni, osakaceni samo zato sto su pogledali pogresnog coveka. Naprosto budala ima svuda i jos danas mozes nastradati dok ides u poslugu a sansa da tamo nastradas nije nista veca nego kuci.

P.S. i toliko su podli i opasni da su godinu dana posto je bio uveden zakon o paljenju svetala danju unistavali svoje gradjane kaznama za to a imali striktnu naredbu da ne diraju strance i nisu ih cak ni zaustavljali. Za sve to vreme saobracajna policija me je zaustavila samo jednom, JEDNOM i to pred granicom, verovatno su nas primetili jer smo se pre same granice zaustavili da uzmemo nesto iz gepeka pa su verovatno posumnjali da sakrivamo nesto pri cemu je kontrola bila zaista expresno brza, samo su trazili saobracajnu, zeleni karton i otvorili gepek bez pipkanja i jedne stvari.

[Ovu poruku je menjao Nevena79 dana 28.07.2009. u 15:10 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Nevena79 dana 28.07.2009. u 15:11 GMT+1]
[ a1200 @ 28.07.2009. 14:14 ] @
@Nevena79
Recimo:
Srpski turista u bilo kojoj zemlji - 3% sanse da sretne budalu i ima neprijatnost
Srpski turista u Hrvatskoj - 3% sanse da sretne budalu i ima neprijatnost + 1% da ima neprijatnost cisto zbog nacionalnosti.

P.S. I to je optimisticna cifra.
[ DaliborP @ 28.07.2009. 14:17 ] @
Znaci
Citat:
Nevena79: Dalibore od tih milion primera nabroj mi samo 10, to se cuje kada se dogodi. A ja cu tebi navesti milion primera u milion drugih zemanja gde su turisti pretuceni ili pokradeni bez obzira koje su nacionalnosti i dacu ti jos 50000 primera gde su ljudi u svom mestu prebijeni, ubijeni, osakaceni samo zato sto su pogledali pogresnog coveka. Naprosto budala ima svuda i jos danas mozes nastradati dok ides u poslugu a sansa da tamo nastradas nije nista veca nego kuci.

Primera ima svakodnevno, doduse samo veci poput razbijenih glava ili kola dolaze u novine, ostale neprijatnosti poput dobacivanja na plazi, ulici, po prodavnicama ili tokom voznje sigurno ne dolaze u novine, ali cinjenica je da se desavaju stalno, primera stvarno ima puno, na ovom forumu a i drugima se moze lako doci do istih.

Evo imas danas vest na rts sajtu gde hrvatski zvanicnici kazu da su srpski turisti bezbedni ali da su incidenti moguci.
Jel ti treba bolji dokaz od tog? To izgleda pobija i tvoju savrsenu pricu, sami Hrvati mogu da priznaju da su nacionalni incidenti ocekivani, a ti ne mozes?

Naravno da u svakoj stranoj zemlji neki turisti nastradaju, budu prevareni ili odzepareni, nista novo, budala i problema ima svuda, ali ovde postoji samo jedan razlog - nacionalna pripadnost i mrznja. Dzeparenje u Barseloni je prilicno casno u odnosu na to.
[ euripyd @ 28.07.2009. 14:39 ] @
Citat:
priest77:

Da se vratimo temi,


Pa tema je: cestarina i na sta obratiti paznju?
Ja ti odgovaram u tom ruhu.
Na cesti mozes da naletis na manijake, da ti bace kamen na prednje staklo, recimo. To je valjda u vezi puta i cesta.
TO recimo kao kada bi pitao: "Put kroz Afganistan: cestarina... na sta obratiti paznju?" I ti odgovaras: pa cesta je ok, ima gde da se sedne, imas parking sa strane, WC je onako itd.
Znam da je poredjenje drasticno, ali nemoj tako...

Citat:
Nevena79:
Dalibore od tih milion primera nabroj mi samo 10, to se cuje kada se dogodi.


Ja ti mogu nabrojati evo iz prve ruke 10 takvih primera, i to samo ove godine i to samo u mojoj familiji koja pokusava tamo da sredi svoj zivot. To ne stoji u novinama. Pa necemo da uzimamo internet novine kao referencu dogadjaja i stvarnosti. Pa ne pise u novinama sve.

Nevena, reci mi, gde si isla, sa kim (familija, prijatelj), gde si prespavala, gde si drzala kola nocu itd., da li su tvoji prijatelji sa kojima si isla Hrvati itd.?

Ja stvarno nemam nista protiv nekog, ali samo ovo pisem da upozorim.
[ ventura @ 28.07.2009. 14:53 ] @
Ova tema se otegla u žestoko smaranje... Ko hoće da ide, nek ide. Ko ima problem u glavi sa Hrvatima, ili misli da mu neće prijati tamo, nek ne ide i rešena stvar...
[ Nevena79 @ 28.07.2009. 15:27 ] @
Citat:
Srpski turista u Hrvatskoj - 3% sanse da sretne budalu i ima neprijatnost + 1% da ima neprijatnost cisto zbog nacionalnosti


Tacno, slazem se i to je samo taj nikakvi jedan posto a svih 99% sasvim lepo prodje i to svakako ne znaci da je to neka neprijateljska zemlja gde jedva cekaju da zabiju srbinu noz u ledja.

Citat:
Ja ti mogu nabrojati evo iz prve ruke 10 takvih primera, i to samo ove godine i to samo u mojoj familiji koja pokusava tamo da sredi svoj zivot


Potpuno se moraju odvojiti takve stvari. Jedno je da neko dodje kao turista sto je pokretac ove teme i on je vec odavno tamo i zamislite vratice se ziv i zdrav malo preplanuo ali od Sunca a ne pesnica a sasvim su druga stvar sukobi oko imovine ljudi koji su prognani iz Hrvatske. Ne mozes ocekivati da ce te neko koga ti sada teras iz kuce (nebitno da li se protivpravno uselio u nju) voleti i takve stvari se svakodnevno desavaju ljudima iz Elektro Vojvodine kada dodju da iseku struju. To je ljudska priroda i tu ce uvek biti neugodnosti.

Citat:
Nevena, reci mi, gde si isla, sa kim (familija, prijatelj), gde si prespavala, gde si drzala kola nocu itd., da li su tvoji prijatelji sa kojima si isla Hrvati itd.?


Isla sam porodicno, tamo imam rodbinu koji su srbi kao i ja i koji su imali more problema za vreme rata i cuvali zivu glavu kako znaju i umeju ali to je iza njih. Auto stoji ispred zgrade, u sred Zagreba kod autobuske stanice naselje Voltino ako si od tamo pa ti to nesto znaci. Na sred ulice se ljubimo zamislite 3x kad dolazimo i odlazimo (posle naravno prve godine kada nismo hteli da se isticemo) ali nam je tetak odmah rekao ma daj bre sta izvodite pa svi ovde znaju da sam srbin...
Takodje svake godine posetim i Osijek i takodje provedem jedan deo letovanja na moru, Crikvenica, Selce i okolina, i imam jednog rodjaka u Rijeci gde ne provedem puno ali svake godine budem tamo. Takodje sam isla i brodom po njihovim ostrvima, domacin ko domacin gleda pare i boli ga q... sta si i ko si i u svakom slucaju lakse se sporazume samnom nego sa Nemcima. Najgore sto mi se ikada desilo je neposredno posle rata da su mi i to obicno samo oko Zagreba trubili kad te obilaze na auto putu i to je sve, naravno vec godinama ne pamtim kada se i to desilo a nasih kola tamo ima koliko hocete, uopste nije tesko naci BG registraciju.

Citat:
Evo imas danas vest na rts sajtu gde hrvatski zvanicnici kazu da su srpski turisti bezbedni ali da su incidenti moguci.


To je politika i diplomatija. A sta drugo da kaze? Dodji kod mene, izadji subotom u grad i mislim da si siguran ali incidenti su moguci.

[ DaliborP @ 28.07.2009. 15:55 ] @
Citat:
Nevena79: To je politika i diplomatija. A sta drugo da kaze? Dodji kod mene, izadji subotom u grad i mislim da si siguran ali incidenti su moguci.

Da da, cudno ne daju slicne izjace upucene italijanskim, ceskim ili madjarskim turistima??
Jasno je da ces da okrenes glavu na drugu stranu u ovom slucaju, koliko god dokazi bili suprotni od idile o kojoj ti pricas. Nisi prva sa takvim stavom.

Inace mi nije jasno sto ljudi toliko vole da brane hrvatski turizam i nacionalne incidente koji su neminovno prisutni u Hrvatskoj predstavljajuci ih kao "nesto sto se moze dogoditi bilo gde na svetu"? Sta li je u pitanju, valjda opravdavaju svoju odluku o odmoru, nije mi bas najjasnije.

Evo ja volim svoje slobodno vreme da provodim u Hrvatskoj, more odlicno, hrana po mom ukusu, ostrva, priroda, nacionalni parkovi, sve je super i vracam se rado....ali sigurno necu da precutim cinjenicu da su hrvati u velikom broju zatucani nacionalisti, cast normalnim ljudima i izuzecima.
[ zorpetus @ 28.07.2009. 16:04 ] @
Citat:
priest77:
Da se vratimo temi, kave su te eksuzije u Trstu i Veniciji iz Istre, da li moze nekako da se dobije neka viza tamo samo za dan ili dva ili moramo da sacekamo 1 Januar?

[Ovu poruku je menjao priest77 dana 28.07.2009. u 14:40 GMT+1]



Moras da imas validnu Sengensku vizu da bi mogao da odes do Trsta ili Venecije. Zapravo, za Trst prolazis malim delom kroz Sloveniju i tu (granicni prelaz izmedju Slovenije i Hrvatske) ti se prakticno trazi Sengenska viza. Prelaz izmedju Slovenije i Italije je manje formalan, postoji kucica nalik naplatnoj rampi i tu sede italijanski sluzbenici, ali nam nisu gledali pasose (iako smo isli kolima s BG tablicama) vec su samo pokazali rukom da produzimo dalje i ne pravimo guzvu.

Za Veneciju ti vizu provere jos u agenciji kojom ides na izlet - kazu da im se desavalo N puta da ljudi krenu ne samo bez vize nego i bez pasosa ili bilo kakvog drugog dokumenta. I onda kada dodjes u samu Veneciju, imas u luci klasicnu carinsko/pasosku kontrolu.

P.S. Neko je pitao za kafu kod Djovanija, posto je. Vidi se da je "ispisnik" Elem, nisam isao kod Djovanija, vec u neki shopping mall na pocetku industrijske zone (na ulasku u Trst). Taj shopping mall radi ceo dan (nema onu podnevnu pauzu kao vecina drugih radnji u Trstu odn. Italiji), i ima veliki broj razlicitih radnji - sve pod jednim /klimatizovanim/ krovom). Kupio sam u samousluzi u tom mallu jedno 10-tak vrsti espresso kafe - em sto ima jedno 70 razlicitih marki i tipova da se bira, em sto je cena 2-3 puta niza nego u Beogradu. (vakum pakovanje od 250 gr kosta od 1.20 do 2 eur za odlicne marke tipa Lavaza, Segafredo i sl.). Ko pije espresso - tesko odoleti.


[ euripyd @ 28.07.2009. 16:21 ] @
Citat:
Nevena79: Jedno je da neko dodje kao turista sto je pokretac ove teme i on je vec odavno tamo i zamislite vratice se ziv i zdrav malo preplanuo ali od Sunca a ne pesnica a sasvim su druga stvar sukobi oko imovine ljudi koji su prognani iz Hrvatske. Ne mozes ocekivati da ce te neko koga ti sada teras iz kuce

Sto volim ovakvo mlacenje prazne slame, bez argumenata. Ja nikoga ne teram iz kuce i nemam problema oko imovine. Odakle ti sad to? Razlika je u tome sto o tebi koji si se "vratio" svi okolo znaju da si ti dosao iz Srbije ili si takve nacionalnosti, i s tim je verovatnoca da ces da naye6es mnogo veca. Pa normalno da ti niko nece nista setajuci se po gradu Zagrebu, jer te niko ni ne zna. To kao da bi sada covek iz Juzne Koreje prosetao Pjong Jangom, vrati se kuci i kaze: evo vidis kul, setam sasvim normalno, niko mi nista nije uradio, mogao sam da sednem gde hocu, da narucim pojedem i popijem.

Sada bez komentara kako bi bilo da neko dodje u Bg sa natpisom "made in Kosova", jer to ne dokazuje nista. Verovatno bi i on pobrao batina. Ali to ne dokazuje da ti neces u Hr da dobijes batina. To dokazuje da hoces, ustvari. I nije rec o navijacima niti o srpskom nacionalizmu (kojeg ima), nti o turistima iz Hr u Srbiji, vec se govori o turizmu i nacionalizmu u Hr. To su dva odvojena slucaja.
Ako hocemo da govorimo o turizmu u Srbiji, otvorimo novu temu. Mozemo tamo onda o tome kako je opasno da ides sa kosovskim tablicama kroz Beograd.
[ Nevena79 @ 28.07.2009. 16:25 ] @
Citat:
ali sigurno necu da precutim cinjenicu da su hrvati u velikom broju zatucani nacionalisti, cast normalnim ljudima i izuzecima.


Oni jesu nacionalisti, to je 10000% tacno. Ali to ne znaci da samo cekaju da razapnu srbina za primer drugima. Da smo i mi malo vise svesni svoje nacionalnosti u mnogo slucajeva bismo puno bolje prosli. Ne kaze se dzabe "Ne daj Boze da se srbi sloze". Mi smo takav narod, Oni idu u drugu krajnost koja se najvise ogleda u tome da nece objaviti u vestima ako neki nas sportista osvoji medalju, jednostavno kao da se nista nije ni desilo ali to nema veze sa ovom temom. Nema gazenja po srbima, nema raspinjanja na trgu Bana Jelacica, nema vezanja za kola pa da ih vuku ulica kako neki hoce da predstave. Uvek je bilo opterecenih ljudi i uvek ce i biti. A verovao ili ne nismo na listi najomrazenijih ljudi u Hrvatskoj. Mnogo im se vise ne simpatisu Slovenci....
A zasto se pojavljuju onakve izjave u vestima? Pa prosto. Hrrvati nisu ratovali protiv Ceha i Madjara, nisu se klali sa njima ako si zaboravio i dok ne umre par generacija iz tog vremena to pitanje ce se stalno i spominjati. Valjda ti je jasno da majka koja je u ratu izgubila 2 sina i muza ne moze da te voli. I takve ljude koliko ne mozes da ne razumes. Mogucnost da ga sretnes je astronomski mala ili isto toliko velika koliko i da naletis na budalu u svom gradu.

Takodje zaboravljas jednu cinjenicu. Vec 2 godine upozoravaju svoje gradjane da obrate paznju na stajalistima pored auto puta. Desavaju se pljacke, i kradje. Svakog dana kroz to prodje verovatno par ljudi i to se svodi na kriminal, ali da se desi srbinu... onda je to na nacionalnoj osnovi a lopova zabole sta pise na tablicama, njemu treba dobra prilika za kradju, prevaru i slicno i kada je vidi on ce svoje uraditi.
Cudim se kako si pored toliko odlazaka tamo izvukao zivu glavu da nam sada mozes napisati svoja iskustva a toliko letujes na njihovom primorju. Cudi me... covek je racionalno bice, ako se negde oseca ugrozenim nece se vracati iznova i iznova bez preke potrebe, pogotovo ne da bi se brckao. To se kosi sa psiholgijom i zeljom za odrzanjem.
[ Marko_L @ 28.07.2009. 16:31 ] @
Stvarno, po koji put više. Ovde izgleda svi znaju šta je dobro za nekog drugog. Onaj ko ima nekakav problem sa Hrvatima ili misli da se tamo neće dobro provesti, da će dobiti batine ili biti maltretiran, najbolje i da ne ide tamo. Mislim, samim tim što ide sa takvim predrasudama, neće se dobro provesti i ceo odmor će provesti u grču. I što je najgore, onda će da dođe i priča ovde kako tamo ima tenzija i slično, a tenzija je zapravo bilo samo u njegovoj glavi. Ne kažem, sigurno da je bilo i da još uvek ima kojekakvih incidenata, ali mi ne možemo pričati o njima ako ne znamo sve detalje, a uglavnom ne znamo. Da li možemo biti sigurni da je svaki Srbin koji je tamo doživeo neku neprijatnost ponašao kako treba, nije provocirao, izigravao nacionalistu i slično. Mislim, nije ni to razlog da ga neko maltretira, ali to se dešava svuda. Evo recimo, ja sam najveću neprijatnost doživeo upravo u Grčkoj koju mnogi preporučuju kao sigurnu lokaciju za letovanje i to sasvim slučajno, jer nisam ni razmišljao. Naime, sedimo mi sa nekim lokalcima i započnemu neku bezveznu diskusiju o Balkanu i jedan me upita da li sam nekad bio u Skopiji. Pošto ga nisam razumeo iz prve, sporazumemo se nekako da misli na Makedoniju i ja kažem "Aaaaaaa, Macedonia" i posle pola minuta ćutanja i mrkog pogleda, dobio sam odgovor u stilu "Ako još jednom Skopiju nazoveš Makedonija, ostaćeš bez jezika" i odoše. Ostatak odmora sam se okretao na plaži da mi neko ne zabode nož u leđa. Dakle, nacionalista ima i tamo. Ili recimo Egipat. Evo moj ortak radio tamo sezonski i bukvalno ga 10 minuta delilo od smrti. Naime, seo sa drugarima u neki kafić posle posla i 10 minuta pošto su izašli, ceo kafić odleteo u vazduh. Mislim ok, ovo nije ništa na nacionalnoj osnovi, ali ovo su neke stvari koje su u Egiptu kao dobar dan. Pa Crna Gora. Kada sam poslednji put bio, jedno 15-20 minuta smo pokušavali da dozovemo konobara (a nije bilo gužve). Jednostavno nas čovek ignorisao, sve dok se nismo pokupili i otišli, a po sve nervoznijim pokretima konobara, stekao sam i utisak da je moglo svašta da se desi da smo nastavili da ga dozivamo.

U svakom slučaju, poenta ovoga što sam napisao je da nigde nije 100% bezbedno i neprijatnosti se mogu doživeti svugde, bilo zbog specifičnosti te zemlje, bilo zbog izraženog nacionalizma, ili nečeg trećeg... ali uz neko normačno ponašanje, izbegavanje provokacija, poznavanje prilika u toj zemlji i slično, šanse da se nešto loše desi su minimalne. Isto je i U Hrvatskoj, niko tamo nije gadljiv na pare i ipak i tamo ima ljudi koji su operisani od nacionalizma, pogotovo u turističkim mestima gde dobar deo turista dolazi upravo iz Srbije i ostavljaju lepe pare tu. Pa sad, uvek se može naći neka grupica nacionalista na plaži i slično, ali ja ne znam kako će oni na plaži provaliti da je neko Srbin, osim ako ovaj ne nosi srpsku zastavu sa sobom ili majicu sa natpisom "100% Srbin" i slično, što se može shvatiti kao provokacija. Opet ponavljam, to nije razlog da se prave incidenti, ali to je tako svuda. Recimo, onaj ko ode u Grčku i nosi majicu sa natpisom "FYR Macedonia" ili u Tursku sa majicom na kojoj piše "Cyprus is Greece"... isto tako se neće baš najbolje provesti. Jednostavno, svaka zemlja ima neku "osetljivu tačku", pa samim tim kad ideš tamo, trebaš da paziš na to i nema problema.

A kad smo već kod neprijatnosti na nacionalnoj osnovi, ja sam ih imao i u Srbiji. Evo, jedan upečatljiv primer. Pre par godina, bio ja na nekoj svadbi i sad jedna grupa momaka, prijatelji mladoženje, ponapijali se i krenuli da naručuju neke četničke pesme i šta ti ja znam. Ja ništa, pošto sam ionako operisan od nacionalizma pa mi te pesme nit' smrde, nit' mirišu, tj. ne izazivaju nikakva osećanja, sedim tako i gledam svoja posla, kad prilazi jedan od njih i dobacuje nešto u fazonu "Je li, a što ti ne pevaš, a ? Jesi Srbin il šta si ?". Ja reko prvo inače ne pevam na svadbama i nisam u tom fazonu, a drugo i da jesam, ja ove pesme prvi put čujem. Ovo drugo možda i nisam trebao da kažem, jer izgleda da ga je to grdno naljutilo, pa je pozvao i društvo da se obračunaju samnom, jer eto ne znam "srpske pesme". U svakom slučaju, incident je izbegnut zahvaljujući brzoj intervenciji mladoženje. Istog trenutka sam se pokupio i otišao i još su mi dobacivali sve i svašta dok sam odlazio, mislim da su me čak nazvali i ustašom, mada ne mogu da tvrdim, nije se dobro čulo od muzike. I šta ja sad treba da zaključim, da ne treba ići na svadbu u Srbiji, jer to nije 100% bezbedno ?

[Ovu poruku je menjao Marko_L dana 28.07.2009. u 17:47 GMT+1]
[ Nevena79 @ 28.07.2009. 16:33 ] @
Citat:
Sto volim ovakvo mlacenje prazne slame, bez argumenata. Ja nikoga ne teram iz kuce i nemam problema oko imovine.


Kao sto rekoh JA TAMO PRICAM SRPSKIIIIIIIIII i svi koji poznaju moju rodbinu znaju da su oni SRBIIIIIII kontas?
A sto se tice majice na cijoj etiketi pise made in Kosovo to se nikoga ne tice ali doci sa zastavom, parolom ili nekim velikim natpisom u bilo koju sredinu sa nesredjenim odnosom sa tako necim to se smatra za provokaciju i trebalo bi ti izbiti sve zube, na kraju krajeva to je i kaznjivo. Takodje ne poznajem samo njih srbe tamo, i opet ti kazem ne mesaj turizam sa onima koji se tamo vracaju, to su neuporedive stvari. Ako se tebi prica o tome onda otvori neku slicnu temu, ja verujem da imate problema i sigurna sam da cete ih jos duuugo imati ali to ne manja cinjenicu da nece razapeti nekoga ko je dosao na more na cega se svodi ova tema.
[ DaliborP @ 28.07.2009. 16:42 ] @
Citat:
Nevena79: Cudim se kako si pored toliko odlazaka tamo izvukao zivu glavu da nam sada mozes napisati svoja iskustva a toliko letujes na njihovom primorju. Cudi me... covek je racionalno bice, ako se negde oseca ugrozenim nece se vracati iznova i iznova bez preke potrebe, pogotovo ne da bi se brckao. To se kosi sa psiholgijom i zeljom za odrzanjem.

Ne secam se da sam pricao da sam imao problema ili da sam se osecao ugrozenim?
To i jeste razlika, ti generalnu sliku baziras na osnovu licnog iskustva. Ja ne.
Uostalom nema potrebe za daljom raspravom, ocigledno je da neces promeniti svoje misljenje, makar sef hrvatske policije dao izjavu povodom nacionalistickih ispada. Nije ni to dovoljno.
[ DaliborP @ 28.07.2009. 16:43 ] @
Citat:
Marko_L: I šta ja sad treba da zaključim, da ne treba ići na svadbu u Srbiji, jer to nije 100% bezbedno ?

Svadbe pogotovo treba da izbegavas. Tamo je najopasnije :)
[ Marko_L @ 28.07.2009. 16:49 ] @
Jeste, a pogotovo ih treba izbeći ako si mladoženja :)
[ Nevena79 @ 28.07.2009. 17:02 ] @
Citat:
Uostalom nema potrebe za daljom raspravom, ocigledno je da neces promeniti svoje misljenje, makar sef hrvatske policije dao izjavu povodom nacionalistickih ispada. Nije ni to dovoljno.


Ministar policije to nije rekao niti ce to ikada reci do nekih novih sukoba. TO je samo tvoja losa interpretacija. A opet i ako bih se negde toliko lose i nesigurno osecala sigurno me tamo ne bih videli.
Ti mozes imati neprijatnost tamo, kao i u nekoj drugoj zemlji, ali ne mozes siriti izjave tog tipa kako nikome ne preporucujes da ide tamo. Ima ovde ljudi koji nikada i nisu bili i zbog takvih su nam odnosi jos uvek u sferi X Files-a.

Citat:
To i jeste razlika, ti generalnu sliku baziras na osnovu licnog iskustva.


Opet, ne zanima te uopste sta ja pisem nego teras svoje. Hajde jos jednom, svake godine sam tamo, imam kontakte sa svim sferama drustva, imala sam cak i poslovne kontakte sa krvnicima i iz svega imam samo reci hvale i kap neugodnosti koju srecem i inace bilo gde da se nalazim. Poznajem jako mnogo nasih ljudi tamo i ne pricam samo iz svog nego i iz njihovog iskustva. Nekada su imali gomilu problema, bilo je dovoljno da se zacuje turbo folk (kako ga zovu) pa da to bude povod za dobro batinanje a danas i sami ga slusaju u tolikoj kolicini da vlast pizdi jer dolazi sa nasih krajeva. Neka vremena su bila, bila su uzasno teska, ali su se promenila.

Citat:
Ne secam se da sam pricao da sam imao problema ili da sam se osecao ugrozenim?


A ovo... stvarno ne znam kako shvatiti. Ako nisi imao problema i nisi se osecao ugrozenim ne vidim oko cega se svadjas kad razmisljas kao i ja.

P.S. i samo jedna mala digresija kad smo kod politickih izjava a bio si svedok. Kad su nas bombardovali pre neku godinu pa kad sruse skolu i slicno kakve su izjave bile? Zamisli zli NATO-vci gadjaju skole, hoce da pobiju jadnu decu koje uzgred tamo nema a kasarne strce prazne i skupljaju prasinu....
[ DaliborP @ 28.07.2009. 17:15 ] @
Citat:
Nevena79:Ti mozes imati neprijatnost tamo, kao i u nekoj drugoj zemlji, ali ne mozes siriti izjave tog tipa kako nikome ne preporucujes da ide tamo.
Molim te nemoj vise da citiras reci koje nisam rekao. Nigde ja nisam govorio nekom da ide ili ne ide u Hrvatsku na odmor, niti planiram. Ti nikako da ukapiras da ja ne branim svoje licne stavove kao mnogi na temi, vec pricam o tome kako stvari stoje.
Citat:
A ovo... stvarno ne znam kako shvatiti. Ako nisi imao problema i nisi se osecao ugrozenim ne vidim oko cega se svadjas kad razmisljas kao i ja.

Ja razmisljam kao ti? :) Kako si samo to zakljucila :)
Zato sto nemam samo reci hvale za dobrocudne hrvate kao ti? Ja rekoh, ti ignorises sve ostale cinjenice na osnovu svog (bogatog) iskustva. Ja to ne mogu da radim.

I nema potrebe za digresijama i poredbama. Ne mislim ja nista bolje o ostatku Balkanskog zivlja, opet cast izuzecima.
Mislim da mozemo da zavrsimo raspravu, kazem ti da nema svrhe.
[ Marko_L @ 28.07.2009. 17:29 ] @
Citat:
Ne secam se da sam pricao da sam imao problema ili da sam se osecao ugrozenim?

A verovatno nisi ni bio tamo :)
Dakle, isto kao i na prethodnoj temi gde smo prežvakavali istu priču, na 10 onih koji su bili u Hrvatskoj, 9 kažu da nisu imali nikakvih problema i da su se super proveli, a 1 je imao neki incident i to nešto tipa pokazivali mu srednji prst na autoputu, moš misliti strave i užasa. Sa druge strane, najviše negativnih stvari pričaju oni koji tamo nikad nisu bili ili su bili pre 10 i više godina, ali zato znaju da se tamo pale srpski automobili, buše gume, Srbi prebijaju čim ih neko omiriše... mislim, dobro neko nije rekao "Čim se pojavi Srbin na granici, odma pale tenkove, dižu avijaciju, puške na gotovs... za svaki slučaj".
[ DaliborP @ 28.07.2009. 18:45 ] @
Citat:
Marko_L: A verovatno nisi ni bio tamo :)

Upravo tako, provalio si me.
Ziveo 20 godina, svake godine idem nekoliko puta, obisao je uzduz i popreko. Evo idem sledece nedelje opet.
Ali opet sta ja znam, najbolje znate vi koji ate prvi put videli Hrvatsku u zadnje dve godine na 5 dana i mozete da procenite kako je.

Bas ima dosta pametnih na ovoj temi, ako smem da primetim.
[ Shadowed @ 28.07.2009. 19:33 ] @
Kontradiktoran si.
[ Marko_L @ 28.07.2009. 20:04 ] @
Nema potrebe za sarkazmom. Ja nigde nisam rekao da ti nisi bio tamo, niti da nemaš pojma o Hrvatskoj, već da verovatno nisi bio tamo, a takav zaključak sam doneo na osnovu tvojih postova u kojima ponavljaš "Pročitajte u novinama", "Dovoljno je pogledati vesti" i slično, a da pritom nijednom nisi rekao da si često u Hrvatskoj, niti si preneo ikakva lična iskustva. Šta drugo čovek da zaključi ?

Nego, eto, ako već kažeš da si često tamo, bilo bi lepo da izneseš neke svoje utiske, te ako si doživeo neke neprijatnosti da napišeš konkretno kakve i iz kog razloga, da li iz čistog mira ili zbog "hleba" umesto "kruha" ili zbog tablica ili nečeg desetog, pa tako možda i pomogneš nekome, a ne da ponavljaš šta si pročitao u novinama ili gledao na vestima. Ne kažem da sve to nije tačno, ali mediji ponekad imaju običaj da malo preuveličavaju ili iskrivljuju istinu, a sve zarad većeg tiraža, tako da su lična iskustva ipak malo relevantnija.

Takođe, ja nigde nisam rekao da je Hrvatska 100% bezbedna za nekoga iz Srbije, niti da nije... niti sam igde rekao da svako treba da ide, niti da ne ide... već da svako treba da donese odluku sam za sebe, a iskustva drugih mu/joj mogu pomoći u tome, a i ne moraju. Ipak, što više ljudi iznese svoja lična iskustva, to bolje, i naravno da treba čuti i drugačija mišljenja i iskustva, samo što mene ne zanimaju mišljenja i "iskustva" onih koji su čuli od nekog ko zna nekog ko je bio tamo ili onih koji su gledali na vestima, već su mi najrelevantnija lična iskustva ljudi, a koliko sam video na ovoj temi većina ljudi koji su bili, imaju pozitivna iskustva, a o negativnim uglavnom pričaju uglavnom oni koji su čuli od nekog rođaka ili gledali na vestima. Pa sad, šta znam, možda ovi što su imali neprijatna iskustva ne smeju da pričaju o tome... ko će ga znati.
[ Beltrammi @ 28.07.2009. 20:40 ] @
Citat:
Ova tema se otegla u žestoko smaranje... Ko hoće da ide, nek ide. Ko ima problem u glavi sa Hrvatima, ili misli da mu neće prijati tamo, nek ne ide i rešena stvar...


evoga ovaj turbo ventura koji je inace veoma rigorozan kada treba da za svoje pare dobije extra super high maksimum, docim je prema hrvatima sasvim tolerantan i ne bi mu smetalo ni da izgubi auto ili koji komad tela. To ovaj postavljac visokih standarda u mnogim oblastima ovog puta preskace.

Citat:
Oni (hrvati) jesu nacionalisti,


ne, ne bih se sa ovim slozio.

Citat:
Ne kaze se dzabe "Ne daj Boze da se srbi sloze"


po meni ovo moze da kaze samo idiot.
[ žutokljunac @ 28.07.2009. 21:34 ] @
Citat:
P.S. Neko je pitao za kafu kod Djovanija, posto je. Vidi se da je "ispisnik" Elem, nisam isao kod Djovanija, vec u neki shopping mall na pocetku industrijske zone (na ulasku u Trst). Taj shopping mall radi ceo dan (nema onu podnevnu pauzu kao vecina drugih radnji u Trstu odn. Italiji), i ima veliki broj razlicitih radnji - sve pod jednim /klimatizovanim/ krovom). Kupio sam u samousluzi u tom mallu jedno 10-tak vrsti espresso kafe - em sto ima jedno 70 razlicitih marki i tipova da se bira, em sto je cena 2-3 puta niza nego u Beogradu. (vakum pakovanje od 250 gr kosta od 1.20 do 2 eur za odlicne marke tipa Lavaza, Segafredo i sl.). Ko pije espresso - tesko odoleti.

Bio si u Trdži a nisi bio kod Đovanija. Ajde zakuni se. Samo mi još reci da nisi bio ni na Ponte Rosu. Verovatno više ne postoji, ali to je hodočašće. Tu se sveća pali.
E, a ne pijem ti ja te ekspresne kafe. Ja imam vremena da pijem običnu, a nemam ti taj ekspresni aparat, koji je skup, i to ti je više za menadžere, bizmismene i tako tu elitu. Ja imam džezvicu i samo cepam turkiš kofi. Sa dve i po kocke šećera. Nešto kao C-Kafa. E to je kafa!
[ maliradojca @ 28.07.2009. 23:06 ] @
Sama cinjenica da vecina "obicnih i normalnih" ljudi ne podnosi Srbe dovoljno govori. Dakle ne trebaju cak ni da se dese excesne situacije, sama ta cinjenica je neprijateljska. Ja nisam bio na letovanju, ali se moze reci da sam bio na kracem odmoru(poslovno) na planini. Hrvati smaraci. Pre bih otisisao u Albaniju na odmor nego tamo.
[ Jagnjeca brigada @ 29.07.2009. 10:09 ] @
proslog ljeta u Hrvatskoj ljetovalo 90 000 srpskih turista

http://www.javno.com/hr-profit...-krize-okrece-susjedima_244020


-
[ germanchc @ 29.07.2009. 10:33 ] @
Da se ne lazemo samo na obali ili u blizini iste ima jedno 15k srpskih kuca, sto napustenih sto koje treba da se renoviraju... ako se racuna da su samo oni otisli do tamo eto ti pola brojke.

Citat:
maliradojca: Sama cinjenica da vecina "obicnih i normalnih" ljudi ne podnosi Srbe dovoljno govori. Dakle ne trebaju cak ni da se dese excesne situacije, sama ta cinjenica je neprijateljska. Ja nisam bio na letovanju, ali se moze reci da sam bio na kracem odmoru(poslovno) na planini. Hrvati smaraci. Pre bih otisisao u Albaniju na odmor nego tamo.


Evo ti nesto sto znam iz licnog iskustva..

BG table , auto opel astra G, relacija bg - zg - slano , barem 10 ljudi nam je dobacivalo iz kola i neki likovi sa nekim golfom koji su nas isekli i kocili ispred nas pa nam dobacivali nam da stanemo pored puta da nam nesto "kazu".Panduri su bili o.k. .

DE table, auto mercedes e, ista relacija . niko nam nista nije dobacivao ...

E sada , kolega iz CRO, ZG table , auto bmw 530d , ZG - BG - NS... nikakve neprijatnosti nije imao osim sto mu je neki klosar dobacivao za zensku...mada ne znam koliko je na nacionalnoj osnovi velicina air-bagova :)


[ japan @ 29.07.2009. 10:46 ] @
BG table, auto toyota verso, relacija BG - ZG - Makarska - Dubrovnik. niko mi nista nije dobacivao, niti me je uopste i pogledao...
BG table, auto vw polo, relacija BG - ZG - Rijeka..... ----------------------------------II----------------------------------------


lazem doduse, malo me cudno gledala prodavacica u makarskoj kad sam trazio pavlaku, ali samo dok nije shvatila da mi treba vrhnje...
[ Flo33 @ 29.07.2009. 12:16 ] @
Ni ja ne volim Astru G nikako
[ Jagnjeca brigada @ 30.07.2009. 22:08 ] @
Da se vratimo na temu:


http://www.cbc.rs/forum/viewto...eab807ef73340eec15826dcdaf14a5


(jos korisnih informacija)
[ filip_caca @ 30.07.2009. 22:22 ] @
http://www.rts.rs/page/stories...C+policija+istra%C5%BEuje.html
posle neki dan,policija istrazivala i nista nije nasla :) lol
[ a1200 @ 30.07.2009. 23:54 ] @
a najbolji deo:

Citat:
"Pevaćemo 'Čavoglave', ali ne kao do sada, nego kao 1991, sa povicima 'Za dom spremni!', koliko god to nekome smetalo. Neću više ćutati, dosta je! Za dom smo spremni, iako izdajnici to ne bi hteli. Za dom!", vikao je Tompson, praćen bojnim poklicima publike, koja mu je odgovarala sa: "U boj, u boj, za narod svoj!", prenosi index.hr.


Citat:
Biogradska policija je prvobitno saopštila da na Tompsonovom koncertu u subotu nije zabeleženo da je bilo govora mržnje, kao ni to da je vređan hrvatski predsednik Stjepan Mesić.


Naravno da nije "zabelezeno" - da se covek zapita sta josh nije zabelezeno...

Vest na RTS-u + video
[ Jagnjeca brigada @ 01.08.2009. 22:33 ] @
POLICIJI je sinoć prijavljena šteta na Golfu slovačkih registracija. Zvao je vlasnik, uzrujan što su mu iskidali sve četiri gume, te napravili ogrebotine na karoseriji. Incident se zbio nakon utakmice Hajduka i Žiline, kod auto kampa u Kaštelima.

Radi se o izoliranom incidentu, situacija je pod kontrolom, tvrde u PU splitsko-dalmatinskoj, no predostrožnosti radi pojačane su kontrole, naročito na području Makarske i Omiša, gdje boravi veći broj slovačkih turista. U Torcidi se ograđuju, tvrde da nemaju veze sa divljaštvom u Kaštelima.

Da stvar ipak nije beznačajna, dovoljno govori podatak da slovački konzulat u Splitu - čuva policija! Za svaki slučaj.

http://www.index.hr/vijesti/cl...identa-u-kastelima/444141.aspx
[ maliradojca @ 01.08.2009. 23:21 ] @
Citat:
a1200
[http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/11/Region/76509/Tompson+"za+dom+spreman"+policija+istražuje.html]Vest na RTS-u + video

Ovaj klip treba pogledati, pun stadion fasista uzvikuje "za dom spremni"... Bolesno.
[ BokasaTzar @ 02.08.2009. 12:15 ] @
Sa jedne strane Tomson i 99% hrvata, a sa druge strane ovdašnji ‚‚raspirivači‚‚ bratstva i jedinstva.

Tkome vjerovat ?!
[ Jagnjeca brigada @ 02.08.2009. 20:42 ] @
Ogromne gužve na putevima u Hrvatskoj

Na hrvatskim autoputevima velike gužve i kolone, pošto su brojni turisti iz Evrope krenuli na letovanje ka Jadranu, kolone dugačke više od 20 kilometara.

Izvor: Beta


Mapa: Hrvatske Autoceste
Juče je kolona turista na naplatnim rampama u Lučkom kod Zagreba, na samom početku autoputa A1 prema Jadranu, bila je duga oko 18 kilometara, a u ranim poslepodnevnim satima povećana je na čak 25 kilometara.

Velike kolone i gužve od jutra traju i na graničnim prelazima Goričan, Bregana, Rupa, Macelj, Pasjak i Plovanija iz smera Slovenije, a tek nešto manje zabeležene su i na prelazima iz smera Mađarske.

Nepregledne reke turista od ranog su jutra u neprekinutim kolonama vozile od ulaska u zemlju, pa do odredišta na Jadranu, saobraćaj je usporen, a prometni čepovi su se stvarali i na naplatnim rampama na ulasku na autoputeve.

U poslepodnevnim satima slična je situacija i u suprotnom smeru, od obale prema unutrašnjosti zemlje, kada je većina turista koji završavaju odmor krenula kući.

I u večernjim satima kolone su duge, tek se nešto kraće čeka i na naplatnim rampama kod Zagreba na izlasku sa autoputa A1 u smeru ka unutrašnjosti i prema graničnim prelazima koji vode iz zemlje. Povremeno ima zastoja.

Slična je situacija i na putevima na Jadranu, a zbog gustog saobraćaja usporeno se vozi na prilazima većim gradovima i turističkim centrima.

Predstavnici "Hrvatskih autocesta" i MUP-a juče su u nekoliko navrata izjavili da će gužve i kolone u oba smera tokom noći nešto opasti, a novi veliki talas turista očekuje se u nedelju u jutarnjim satima.


http://www.b92.net/putovanja/vesti.php?&nav_id=374419
[ anon142305 @ 07.08.2009. 10:23 ] @
Tja, mozda nije neka vest, al meni je bilo zanimljivo procitati.

Slavni češki filmski režiser, oskarovac Jirži Mencl, napadnut je i udaren u Dubrovniku prilikom snimanja dokumentarnog filma o Hrvatskoj.
http://www.blic.rs/svet.php?id=105164
[ priest77 @ 14.08.2009. 09:56 ] @
Obavezno obratite paznju da sto vise goriva sipate kod njih a manje kod nas zbog cene

Vratio sam se iz Rovinja, stvarno sam se lepo proveo bez ikakvih problema, prva polovina avgusta je krcata sa italijanima i nemcima i tada su i cene najvece pa nije lose da se bira drugi period, prelep grad i plaze ima za sve ukuse, miris borove sume... tu je blizu Pula i Brioni, koje vredi posetiti.
Puteve imaju za svaku pohvalu, sve do Rjeke se ide autoputem gde je ogranicenje 130km/h. Mi smo krenuli u 5h ujutru i u 13h smo vec bili na plazi.

Evo par slika koje sam napravio:

Rovinj:


Pula:
[ DaliborP @ 14.08.2009. 10:05 ] @
Evo i ja se vratih iz Hrvatske. Mogu da kazem da nisam imao nikakvih problema i da je to cista laz sto ljudi pricaju i da je to problem iskljucivo u njihovim glavama.
Sad mi se tek otvorise oci, dosad sam bio zaslepljen pricama ljudi sa negativnim iskustvima, za koje sad mogu na osnovu svog sedmodnevnog letovanja reci da su lazne i neistinite. Mene niko nije ruzno pogledao, dakle, Hrvatska je bezbedna za srpske turiste, uvek bila, pre 50,20 i 10 godina, pa i dan danas.
[ Jagnjeca brigada @ 14.08.2009. 21:59 ] @
Naravno da je super, nema ono kao u Crnoj Gori naplatiti turisticku taksu pa ti naplati i ulaz na plazu, pa ti jos crnogorac kaze ne mozes sa svojm peskirom moras da iznajmis lezaljku i suncobran...
[ dalibord5 @ 25.08.2009. 15:39 ] @
I ja sam proveo 15 dana u Hrvatskoj,na ostrvu Krku.
I apsolutno nikakvih problema nema...vise je smesno i pricati.
Stavise,osim lepog mora kao uspomenu sam poneo upravo secanje na sjajne ljud ekoj esam tamo upoznao.

Prvo vece,u diskoteci,slusali smo trubace iz Makedonije...dva puta su svirali Djurdjevdan!
I niko nije negativno reagovao.
naprotiv.
Slusaju Acu Lukasa,privatno,srpske narodnjake...
A najvise mi se dopao osecaj da sam na moru,ali zapravo kao da nisam ni izlazio iz svoje zemlje.
Poznajem jezik,normalno narucujem kafu,dok se moja devojka kod konobara raspituje sta im je ta rajcica...
Slusam muziku koju cujem i kod kuce,svi razumeju sta pricam i svakog razumem.

Isao sam,i sledece godine obavezno idemo ponovo.
Nemam nijedan razlog da tako ne bude...
I jos vodim sve svoje poznanike.
[ Jagnjeca brigada @ 27.08.2009. 08:58 ] @
Jeste lepo ali sve je skuplje nego kod nas, hleb im jedan evro. Nihovi marketi su bar za trecinu skuplji nego nasi. Parkiranje se naplacuje na svakom cosku i to debelo od 5 do 10 kuna na sat, besplatan parking tesko je naci (1 evro = 7.25 kuna ).

Ista ove godine puna komaraca - bunili se pcelari kako se prskanjem se unistavaju pcele i Vlada resila da ne prska a turiste izujedase komarci. Kazu ljudi da ne pamte kada je ovoliko bilo komaraca.

To sa srpskim narodnjacima i mene fascinira, setas ulicom kada cujes tresti muzika iz kola sa CRO tablicama i to Dragana Mirkovic.





[ dalibord5 @ 27.08.2009. 09:28 ] @
Istina...sve jeste jako skupo.
Jedan od razloga je i sto im je PDV znatno veci od naseg.
Parkiranje je skupo svuda na primorju gde ima malo mesta za parkiranje...
Citav svet je lep,ako pricamo o destinacijama za letovanje,mislim da je vreme da se izbrisu predrasude o Hrvatskoj,bar kad je rec o Istri i Kvarnerima.
Bio sam ,i nisam se pokajao...i ici cu ponovo.
Ali,od sledece godine,cekaju me i Spanija,Italija i Francuska ;-)
[ žutokljunac @ 27.08.2009. 09:57 ] @
Citat:
Jagnjeca brigada:
To sa srpskim narodnjacima i mene fascinira, setas ulicom kada cujes tresti muzika iz kola sa CRO tablicama i to Dragana Mirkovic.


Ja ću u Hrvatsku na more kad u Splitu iz auta bude treštala Ceca. hehehe, šalim se... Baja Mali Knindža.
[ OffShore @ 27.08.2009. 12:20 ] @
treba sad obratiti paznju na brzinu voznje, rvati nabavili jos 10 presretaca za auto puteve.

do 150 km/h tolerisu, od 155-170km/h kazna oko 150 evra, preko 180 obavezno kod sudije za prekrsaje sto povlaci vecu kaznu i protjerivanje iz rvatske.

inace mi idemo svake dvije nedjelje na vikend odmor, ob BN do Rijeke 5 sati voznje ali se ne umorimo (primjera radi do CG se putuje 6-7 sati ali poslije treba 2 dana da se odmori od voznje)

Auto put cestarina cca 40 evra u oba smjera

Apartmani u Crikvenici i Novom Vinodolsku za 3 osobe 50 evra, hrana u restoranima kao u Bosni -cijene...
[ maliradojca @ 03.08.2011. 16:25 ] @
Citat:
SPLIT - Miodrag Živković (32) iz Kragujevca teško je povređen kada ga je u utorak ujutro nepoznati mladić udario rukom u glavu, a zatim ga išutirao nogama, javljaju hrvatski mediji.

Srpski turista je bio u noćnom provodu na Bačvicama u Splitu.

U jednom trenutku izašao je ispred kafića. Nepoznati mladić prišao mu je i bez povoda ga udario rukom u glavu.

Miodrag je pao, a ovaj ga je na podu svom snagom udarao nogom u lice.

Miodrag je potražio lekarsku pomoć,prevežen je u splitsku bolnicu gde su mu konstatovali prelom vilice.


link

Mozda je covek mazohista ili sado-mazo pa mu je prijalo da ga neko isprebija, afiniteti su razni.
A average srbijanski turista treba da nosi kosmonautsko odelo, radi bez-prelomnog odmora u zemljama gde zive zatucani ljudi, poput Hrvatske.

edit, ima na Ebay-u jeftino http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=cosmonaut+suit

[ dejanet @ 03.08.2011. 21:54 ] @
Svako ima pravo da trosi svoje pare po svom izboru i da izabere sta mu najvise odgovara.. (tv mambo jambo vs realnost)
[ Flo33 @ 04.08.2011. 11:52 ] @
I ja sam bio par puta u istri po par dana, u razlicitim gradovima, nikakvih problema. Mada, bio sam i u Gvinejskom zalivu, ni tu nisam imao problema :)

[ Otto23 @ 18.02.2017. 06:07 ] @
Sta reci... s' druge strane niko ih nije tukao da idu u CRO.

Citat:
PSOVALI IM "MAJKU ČETNIČKU": Napadnut direktor Egzita u Zagrebu, držao bebu u rukama
...
U izjavi za "Indeks", Dušan Kovačević navodi da je u Zagrebu bio sa porodicom.

"Pošto smo imali nekih obaveza u Umagu, poveo sam celu porodicu da spojimo posao i zadovoljstvo za vikend. S obzirom na to da smo tu noć spavali u Zagrebu, dok smo se pakirali da krenemo za Istru, ja sam bio sa suprugom i dve male bebe, jednom od četiri i drugom od 22 meseca i dok smo se pakirali prišla nam je grupa od neka tri-četiri starija čoveka od 40-ak godina, u vidno alkoholisanom stanju i tada su počeli da nam psuju 'majku četničku' i govorili 'kako nas nije sramota da dolazimo u Zagreb'", objašanjava direktor festivala Egzit.

Navodi da su im prišli na nekih pola metra i tražili reakciju i neki fizički sukob.

"Držao sam bebu u rukama u tom trenutku. Supruga i ja smo se samo pogledali, ćutali smo i čekali da se izdivljaju. Šta ćemo, tu su nam bila mala deca. Sačekali smo da se izdivljaju, to je trajalo neko vreme i onda su otišli uz poruku da će, ako se vratimo, srediti i nas i decu", objašnjava Kovačević.

"Da sam im uputio jedan pogled, posledice bi bile daleko teže"
...

http://www.novosti.rs/vesti/sc...-u-Zagrebu-drzao-bebu-u-rukama
[ DusanSukovic @ 18.02.2017. 06:31 ] @
Nije to nista specificno za Hrvatsku naleteti na morona. Ja sam prosle godine verbalno napadnut u lokalnom vozu izmedju Berlina i Dresdena od strane mladica pijandure sa optuzbom da sam muslimanska svinja koja je isla da pere dupe na wc sa pet flasom, a otisao sam da operem zube i poneo flasu sa vodom, koju sam vec dan dva koristio i bacio u kantu za otpatke posle pranja zuba :-)
[ DusanSukovic @ 18.02.2017. 06:42 ] @
Citat:
Otto23:
Sta reci... s' druge strane niko ih nije tukao da idu u CRO.

Citat:
PSOVALI IM "MAJKU ČETNIČKU": Napadnut direktor Egzita u Zagrebu, držao bebu u rukama
...
U izjavi za "Indeks", Dušan Kovačević navodi da je u Zagrebu bio sa porodicom.

"Pošto smo imali nekih obaveza u Umagu, poveo sam celu porodicu da spojimo posao i zadovoljstvo za vikend. S obzirom na to da smo tu noć spavali u Zagrebu, dok smo se pakirali da krenemo za Istru, ja sam bio sa suprugom i dve male bebe, jednom od četiri i drugom od 22 meseca i dok smo se pakirali prišla nam je grupa od neka tri-četiri starija čoveka od 40-ak godina, u vidno alkoholisanom stanju i tada su počeli da nam psuju 'majku četničku' i govorili 'kako nas nije sramota da dolazimo u Zagreb'", objašanjava direktor festivala Egzit.

Navodi da su im prišli na nekih pola metra i tražili reakciju i neki fizički sukob.

"Držao sam bebu u rukama u tom trenutku. Supruga i ja smo se samo pogledali, ćutali smo i čekali da se izdivljaju. Šta ćemo, tu su nam bila mala deca. Sačekali smo da se izdivljaju, to je trajalo neko vreme i onda su otišli uz poruku da će, ako se vratimo, srediti i nas i decu", objašnjava Kovačević.

"Da sam im uputio jedan pogled, posledice bi bile daleko teže"
...

http://www.novosti.rs/vesti/sc...-u-Zagrebu-drzao-bebu-u-rukama



Trebao si dati i link za medije iz *.hr, evo jedan, vecina komentatora osudjuje taj incident:

http://www.jutarnji.hr/vijesti...ti-zenu-njega-i-djecu/5650699/

[ bordzija @ 06.08.2018. 11:51 ] @
Šta da se radi, divlje pleme balkansko koje je stvoreno na genocidu 1 i genocidu 2 pod apsolutnim blagoslovom pape i EU. Eksperimentalni nacifašizam u primitivnim sredinama. Spolja gladac iznutra jadac. Sve kao fini i uljudni a dok se okreneš skrate te za glavu i pokradu.
[ pisac @ 07.08.2018. 01:18 ] @
Nema to veze sa pijanim Hrvatima nego sa ljudskom rasom, koliko ih ima takvih tamo toliko ih ima i ovde.
Uzgred, eno ranije u Beogradu ubiše nekog Brisa Tatona jer je došao da gleda neku utakmicu.
[ miki069 @ 07.08.2018. 10:14 ] @
Taj Bris Taton je bio huligan.
Provocirao je u kafiću imitirajući pokrete aviona miraž.
Ti miraži su 1999-te godine spalili pola Srbije.
Bačen je na glavu ili je sam pao.
Umro je zbog nestručnog lečenja.

I ako je sam skočio jurili su ga grobari, da ga biju.
Ali ne i da ga ubiju.
Ne opravdavam ubistvo.
Ali su navijači Partizana za to "ubistvo" osuđeni na 240 godina.

U Turskoj zaklaše navijača KK Zvezda Marka Ivkovića (25 godina).
I koja je kazna?
Ubili ga ubodom nožem u srce.
Kadri Aktaš (50) osuđen je na 25 godina zatvora zbog ubistva navijača “Crvene Zvezde” Marka Ivkovića.
Gde su saučesnici koji su ga držali.
Dobro da ga nisu nabili na kolac.

Taton je bačen ili je pao na glavu i navijači Partizana dobiju 240 godina ćorke.
Nisu imali nameru da ga ubiju, već da ga biju, jer je provocirao.

Marko je zaklan i navijač Galatasaraja dobije samo 25 godina ćorke.
Imali su nameru da ga ubiju. Nož u srce.
Nije provocirao.
Nož se teško zabada u srce, ako bar dvojica već ne drže žrtvu.
Možda su hteli i na kolac da ga nabiju, ali nisu imali vremena.
[ Java Beograd @ 07.08.2018. 11:05 ] @
Navijači su oni koji za vreme utakmice navijaju za svoj klub. Na ulici su oni građani, kao i svaki drugi. Nesuvilsno je koristiti termin "navijač" za vreme i mesto koje nije povezano sa sportskom priredbom.

Ja znam da plaćeni novinarčići i slična korumpirana žgadija koristi termine "navijač", "vođa navijača", "kontraverzni biznismen", "momak sa vrućeg beogradskog asfalta" i slično, uvek u nameri da ološa i kriminalca predstave kao "dobrog dečka iz komšiluka koji svima kaže dobar dan".

Ali, ovde na forumu možemo da koristimo prave termine.




Bris Taton je sedeo u kafiću, u centru grada i pio kafu. Daleko od bilo kog stadiona, i vremenski daleko od sportske priredbe.

Članovi udružene grupe građana su unapred imali spreman plan napada. Pripremljene lance, bejzbol palice, motke, hiruške maske, baklje.
Članovi udružene grupe građana su mučki, grupno, napale Tatona sa namerom da mu po telu i glavi zadaju brojne udrace motkama, lancima, bejzbol palicama i sa namerom na mu zapaljenu baklju uguraju u grlo.
Jasna je namera onog ko drugome pokuša da ugura zapaljenu baklju u grlo. ("Pravda za Uroša") A ta namera nije "da dobije batine".
Sve su te namere i ostvarili, u potpunosti ili delimično.
Bris Taton je bežao da spasi život, i tom prilikom skočio sa prevelike visine, što je dovelo do fatalnih unutrašnjih povreda. Da li bi preživeo da je istog momenta prebačen na neku najbolju svetsku kliniku ? Možda, možda i ne.



Kad organizovana kriminalna grupa učini zločin, i pri tome pojedinci ne žele na sudu da ukažu na počinioca, onda: Svaki član grupe dobija kaznu kao da je on sam učinio taj zločin. Kazna se ne deli na pojedince.
Ovo stoji u krivičnom zakonu svake zemlje na svetu, prisutno je u sudskoj praksi i vuče korene još od Rimskog Prava.
Da nije tako, grupa od 40 ljudi mogla bi da po želji vršlja, ubija, pljačka, čini razbojništva i za učinjena nedela svaki pojedinac-razbojnik dobije mesec-dva zatvora.
Dakle, za ubistvo Brisa Tatona kazna nije 240 godina, nego negde oko 20 ili manje, što je sasvim primereno težini zločina.



Ja sam lično srećan što je Francuska država učinila ogroman pritisak na naše korumpirano sudstvo i stroga presuda je izrečena bez višedecenijskog suđenja.
Inače, jasno je šta bi bilo: zločin bi bio relativizovan činjenicom da su navijači "bodrili svoj klub", koji ime je, eto, prirastao za srce. Vođa navijača, naravno ne bi snosio odgovnost, jer je to posebno cenjeno i poštovano zvanje u Srbistanu.
Osim što se javila Cecina frizerka (frizerka -> Ceca -> Arkan -> SRBIJA) kao ključni svedok odbrane, ne sumnjam da bi tu bilo još desetak pripadnika ovih ili onih beretki, sve ključni svedoci.
Onda bi se vinovnici pustili da "se brane sa slobode " i naravno, vuk bi pojeo magarca, a sud bi zaključio da je Bris Taton došao u Srbiju da ostvari svoje suicidne namere, i sam, ničim izazvan skočio glavom na beton.
Isti ti vinovnici bi dalje, po svom nahođenju, i dan danas "bodrili svoj tim" uz pomoć lanaca, motki, bejzbol palica i zapaljenih baklji. I svakako bi tu bilo još mnogo žrtava, nedajbože, možda i ja lično ili neko od mojih prijatelja ili neko iz bliže ili dalje rodbine.

[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 07.08.2018. u 12:19 GMT+1]
[ miki069 @ 07.08.2018. 13:01 ] @
Kako znaš da je pio kafu?
Bio si sa njim?
Obično se u Iriš pabu ždere podmornica (viski sa pivom).

Navijača (huligana) Tuluza je bilo oko 15.
Grobara je bilo isto toliko.
Tuča je bila ferka, jer su francuzi imali i flaše, stolice i piksle da se brane.

Taton je hteo da kidne iz tuče i okliznuo se.
Ubili su ga lekari pogrešnom operacijom.

[ pisac @ 07.08.2018. 13:48 ] @
Citat:
miki069: Kako znaš da je pio kafu?
Bio si sa njim?


Kako ti znaš da je provocirao, bio si u grupi koja ga je tukla zbog toga?

Citat:
miki069:
Provocirao je u kafiću imitirajući pokrete aviona miraž.
Ti miraži su 1999-te godine spalili pola Srbije.


Ja koliko sam razumeo šta se trenutno dešava u Srbiji, mi imamo velike prijatelje tamo na zapadu i sve im je oprošteno. Vučko ide po zapadu i sav je srećan i maše repićem ko kučence kada ga pomazi neko od tih što su bombardovali Srbiju.

Šta je onda problem?
[ ssi @ 07.08.2018. 14:09 ] @
Citat:
miki069:
Taj Bris Taton je bio huligan.
Provocirao je u kafiću imitirajući pokrete aviona miraž.
Ti miraži su 1999-te godine spalili pola Srbije.
Bačen je na glavu ili je sam pao.
Umro je zbog nestručnog lečenja.

I ako je sam skočio jurili su ga grobari, da ga biju.
Ali ne i da ga ubiju.
Ne opravdavam ubistvo.
Ali su navijači Partizana za to "ubistvo" osuđeni na 240 godina.

U Turskoj zaklaše navijača KK Zvezda Marka Ivkovića (25 godina).
I koja je kazna?
Ubili ga ubodom nožem u srce.
Kadri Aktaš (50) osuđen je na 25 godina zatvora zbog ubistva navijača “Crvene Zvezde” Marka Ivkovića.
Gde su saučesnici koji su ga držali.
Dobro da ga nisu nabili na kolac.

Taton je bačen ili je pao na glavu i navijači Partizana dobiju 240 godina ćorke.
Nisu imali nameru da ga ubiju, već da ga biju, jer je provocirao.

Marko je zaklan i navijač Galatasaraja dobije samo 25 godina ćorke.
Imali su nameru da ga ubiju. Nož u srce.
Nije provocirao.
Nož se teško zabada u srce, ako bar dvojica već ne drže žrtvu.
Možda su hteli i na kolac da ga nabiju, ali nisu imali vremena.



Ne fantaziraj.
[ miki069 @ 07.08.2018. 14:51 ] @
https://www.youtube.com/watch?v=AFd3LLgDsYc

Koga mrzi da gleda svih 40 minuta neka pogleda deo od 25.48 do 28.48.

Potparol državnog tužilaštva neće da priča o činjenicama.
Usrao se kao grlica.
[ bananaphone @ 07.08.2018. 15:38 ] @
@miki069 - evo bas sam prebacio na deo koji si rekao da se pogleda. Ovaj iz tuzilastva stvarno nema pojma sta prica.

Ali koliko sam shvatio, na 28:06 - decko koji je optuzen za ubistvo je dao izjavu da je najnormalnije setao centrom grada, noseci baklju u ruci, u tom trenutku razulareni Francuz ga je napao a on je iz straha bacio baklju prema njemu i malo ga oprljio, ne kraju je ispalo da je to bio neki drugi Francuz a ne Bris.
Medjutim u sudskom postupku su se bas na njega navrzli da je eto bas on napao Brisa.

E pravdo, ima li te...
[ bananaphone @ 07.08.2018. 15:46 ] @
BTW slicna situacija je bila u HR 80'. Motorciklisti, kozne jase, opasni momci, sin nekog pretsednika opstine i sl. bagra i fukara su mlatili sirotinju po HR obali. Malo tata pretsednik, malo i lokalcima odgovara da se rasteraju likovi sto spavaju po parkovima i nece da placaju smestaj, malo policija ignorise i milina.
Dok nisu ubili coveka, ali ko ga hebe, neka lutalica, ciganin, koji klinac je trazio u parku, sto nije imao tvrdju glavu, sto ga lekari nisu spasili, i nikom nista, medjutim ispadne da je lik gradjanin SSSR-a, i zbog politickog pritiska, osude celu bandu na najstroze kazne zatvora, nesto ih je zavrsilo u maloletnickim ustanovama a nesto u pravom zatvoru...
[ bordzija @ 11.08.2018. 08:57 ] @
Sramota je da se na svim mogućim forumima i portalima pojavljuju trgovci smrću sa pričicama sam pao na glavu i slično. Čist fašizam i nakon pravosnažne osude huligana - ovo je vrlo utuživo za klevetu.
[ miki069 @ 11.08.2018. 14:24 ] @
Ako nisi gledao, pogledaj: https://www.youtube.com/watch?v=AFd3LLgDsYc

Inače su presude Grobarima sa 240 godina smanjene na 110 godina.
Pravosnažno.

Konvergiraju ka oslobađajućim.
Pravosnažnim.
[ bordzija @ 11.08.2018. 17:25 ] @
Što bi oslobađali huligane i ubice? Kome oni trebaju? Ni njihovim porodicama ne trebaju.
[ miki069 @ 12.08.2018. 18:23 ] @
Ne oslobađaju ubice, već nevine ljude.

Da li trebaju ili ne njihovim porodicama?
Najverovatnije trebaju.
[ Java Beograd @ 13.08.2018. 08:25 ] @
Fin dećko, svima se javi i kaže "dobar dan". Nego, taj huligan francuz došo da se ubije u Beograd, i eto, našli njega da optuže. A dobar je dećko, mrava ne bi zgazio.
[ bordzija @ 13.08.2018. 10:29 ] @
Biti huligan to je najdublje dno svakog društva i civilizacije, urbanizovani neandertalci.
[ dule_ns @ 13.08.2018. 13:32 ] @
Znači miki069, ti ustvari tvrdiš da je jedina krivica na Tatonu jer em je prvo došao u BG sa namerom da provocira, em je huligan, em je provocirao, i onda kad su mirni građani Srbije, koji su sasvim slučajno poneli hladno oružje o šetnju Beogradom, isprovocirani reagovali on je ko kukavica počeo da beži i skočio namerno glavom na beton, ali da bi i to preživeo nego su ga srpski lekari loše operisali i onda je umro? Dobro znači, nije samo Taton kriv nego su i lekari krivi, ali tvrdiš da apsolutno nikakva krivica nije na tim, kako ih ti zoveš, navijačima?

Pošteno.


Onda je prilično pošteno, ako već oni nisu počinili nikakvo zlo, da se ti svaki dan ponadaš da kako su ti navijači tretirali Tatona, da isto tako tvoje najbliže komšije tretiraju tebe, tvoju porodicu, ženu, decu, šta već imaš. Jer neće im naneti nikakvo zlo.

Pošteno?
[ bordzija @ 13.08.2018. 14:12 ] @
Možda su išli tetki da odnesu lek pa slučajno naišli na tatona?
[ bananaphone @ 13.08.2018. 16:36 ] @
Citat:
bordzija: Možda su išli tetki da odnesu lek pa slučajno naišli na tatona?


Pogledaj dokumentarac, isli su tetki da odnesu baklju...
[ ineve74 @ 14.08.2018. 15:03 ] @
https://www.blic.rs/vesti/svet...usili-su-mu-sve-cetiri/mlcqg3h
[ Branimir Maksimovic @ 14.08.2018. 15:38 ] @
Skidanje srpskih tablica je omiljeni sport u Hrvata. Oni to zovu 'idemo u Srbe'.
[ Braxi @ 15.08.2018. 11:59 ] @
Citat:
miki069:
Kako znaš da je pio kafu?
Bio si sa njim?
Obično se u Iriš pabu ždere podmornica (viski sa pivom).

Navijača (huligana) Tuluza je bilo oko 15.
Grobara je bilo isto toliko.
Tuča je bila ferka, jer su francuzi imali i flaše, stolice i piksle da se brane.

Taton je hteo da kidne iz tuče i okliznuo se.
Ubili su ga lekari pogrešnom operacijom.



nisam pio kafu sa njim, ali nisi ni ti !

sve sto mozemo (SVI MI) je da verujemo ovoj ili onoj verziji. Ah, da. Zvanicna verzija. Nasi sudovi sluze polticarima i zato je kod nas svaki sudski proces politicki.

Zato je ona francuska ministarka smesta i doletela u Beograd jer kontaju u Parizu da u SrbijiTM samo tako moze da se dobije povoljna presuda. Naravno docekao ju je Boza Djelic i na tecnom francuskom objasnio da ne brine da ce sve biti u redu.
[ Java Beograd @ 15.08.2018. 12:14 ] @
Srpski sudovi, tj. celo srpsko pravosuđe je dno taloga septičke jame.
Ne služe sudovi samo političarima, već svakom onom ko dobro plati. A ko ne plati - nagrabusi.



Setimo se samo onog nesrećnika Bogevskog koji je u samoodbrani ubio naoružanog razbojnika Vladimira Manića koji mu je upao u stan na Banovom brdu. Podigla se čitava polemika oko toga šta je nužna odbrana a šta nije, a niko se nije zapitao kako to da Manić šeta ulicama sa preko dvadeset krivičnih prijava ? Kako ? Pa potplatio tužioca i sudije. Prosto.
Bogevski nije nikome ništa platio, pa bio nekoliko meseci u pritvoru, da ne bi ponovio delo !? Tj. da ne bi ponovo ubio razbojnika u svojoj kuhinji. Logično, nema šta.

Setimo se Katrine Rebrače koja je otužena da je zloupotrebila sredstva humanitranog fonda. Ležala devet meseci u pritvoru "da ne bi ponovila delo" ?! Kao da sud nije mogao da blokira račun fonda i gotova stvar. Ne može se ponoviti delo, a pusti majku malog deteta da se brani sa slobode. Ali, jok. Nije ona krimos i narko diler pa da se brani sa slobode.

Samo teške krimose, razbojnike, povratnike, kao i "navijače" i "vođe navijača" zajedno sa "momcima sa vrućeg beograskog asfalta" puste da se brane sa slobode, sa 126 krivičnih prijava, bez bojazni da će da ponove delo 127. put. Sasvim logično da neće.



Da li iko veruje u pravdu srpskih sudova ? Ne. Možda samo poneki štićenik doma za ometene u razvoju. Da li onda možemo očekivati da Francuzi veruju u pravdu srpskih sudova ? Ne možemo.
Da li srpski tužioci umeju da obave valjanu sudsku istragu, i da pripreme valjanu optužnicu ? Ne umeju.
[ bordzija @ 15.08.2018. 20:31 ] @
Kako god obrneš glupa sirotinja nagrabusi u "demokratiji" i divljem kapitalizmu.
[ Bradzorf012 @ 15.08.2018. 23:35 ] @
Zanimljiva je ta potreba da se dodvorimo jačima od sebe, da im se potčinimo ili malo ispljujemo sopstvenu zemlju i državu. Slučaj Taton je primer, kao i ono što se prošle godine dogodilo u Grčkoj. Nemam nikakav problem da ubica, kriminalac, razbojnik bude uhapšen i osuđen, bio on marsovac, zemljanin ili nešto treće, počinio delo na neptunu, jupiteru ili nekoj petnaestoj planeti. Naprotiv, zadovoljan sam zbog toga, ali mi nikada neće biti jasna ta servilnost jednog dela javnosti, kao i atmosfera linča. Ljudovi, ko vam garantuje da se sutra neće desiti nešto strašno, za šta ćete s razlogom(ili bez istog) biti optuženi vi ili vaš bližnji? Šta biste u tim uslovima najviše želeli? Pravično suđenje svakako, to je civilizacijsko dostignuće. Svako ima pravo na odbranu, svako je nevin dok se ne dokaže suprotno, tako obično kažu. Kod nas javnost presuđuje, tera na vešala ili pred streljački vod, sve po kratkom postupku. Osumnjičeni je dužan da dokazuje svoju nevinost itd isl. O zgražavanju jednog dela javnosti srpskim huliganima ili mešanju izvršne vlasti, naročito u slučajevima Taton i Zakintos(jel beše prošle godine slučaj Zakintos?) da i ne govorim. Kakve hebene veze je imao Boža Đelić sa slučajem Taton? Živeo je u Francuskoj? Bio je ministar pravde? Koliko znam nije, ali čak i da jeste, šta sa tim?

Java Beograd

Citat:

Ne služe sudovi samo političarima, već svakom onom ko dobro plati. A ko ne plati - nagrabusi.


MenE se javlja da bi država mogla da bolje plati sudije, pa bi onda oni služeći državi(i društvu), služili ne samo onima koji najbolje plaćaju(država), nego i pravdi. Međutim, u ovdašnjoj javnosti postoji uverenje da bi sudija trebalo da radi za istu platu kao i majstor Pera što okreće pljeskavice na uglu. Ako javnost sa takvim stavom očekuje da sudija sudi po pravu, onda se vara. Rekao bih.

Citat:

Setimo se samo onog nesrećnika Bogevskog koji je u samoodbrani ubio naoružanog razbojnika Vladimira Manića koji mu je upao u stan na Banovom brdu.


Evo sećam se, ali nikako da se setim, koliko ga je jurio pre nego što ga je ubio? Petsto ili hiljadu metara.

Citat:

Podigla se čitava polemika oko toga šta je nužna odbrana a šta nije, a niko se nije zapitao kako to da Manić šeta ulicama sa preko dvadeset krivičnih prijava ? Kako ? Pa potplatio tužioca i sudije. Prosto.


Kako Manić šeta gradom sa toliko krivičnih prijava je jedno pitanje, a nužna samoodbrana nešto petnaesto. Daklem, to je zamena teza. Prosto.

Citat:

Bogevski nije nikome ništa platio, pa bio nekoliko meseci u pritvoru, da ne bi ponovio delo !? Tj. da ne bi ponovo ubio razbojnika u svojoj kuhinji. Logično, nema šta.


Naravno da je logično. Ako se ne varam, jurio je čoveka i ubio. Teško se to može nazvati samoodbranom.

Citat:

Setimo se Katrine Rebrače koja je otužena da je zloupotrebila sredstva humanitranog fonda. Ležala devet meseci u pritvoru "da ne bi ponovila delo" ?! Kao da sud nije mogao da blokira račun fonda i gotova stvar. Ne može se ponoviti delo, a pusti majku malog deteta da se brani sa slobode. Ali, jok. Nije ona krimos i narko diler pa da se brani sa slobode.


Majka malog deteta je najobičnija patetika.

Citat:

Samo teške krimose, razbojnike, povratnike, kao i "navijače" i "vođe navijača" zajedno sa "momcima sa vrućeg beograskog asfalta" puste da se brane sa slobode, sa 126 krivičnih prijava, bez bojazni da će da ponove delo 127. put. Sasvim logično da neće.


Hm, hm. Šta reći, koju posluku porati?

Citat:

Da li iko veruje u pravdu srpskih sudova ? Ne. Možda samo poneki štićenik doma za ometene u razvoju. Da li onda možemo očekivati da Francuzi veruju u pravdu srpskih sudova ? Ne možemo.
Da li srpski tužioci umeju da obave valjanu sudsku istragu, i da pripreme valjanu optužnicu ? Ne umeju.


To li je? Sada mi je jasno. Zato francuski sudovi nisu izručili Haradinaja Srbiji. Zašto li je Srbija članica interpola i zašto su nas tamo primili, ovako korumpirane i krezube?



Pametni bogataši su uvek uživali u pitomom socijalizmu.
[ pisac @ 15.08.2018. 23:50 ] @
Citat:
Bradzorf012: Naravno da je logično. Ako se ne varam, jurio je čoveka i ubio. Teško se to može nazvati samoodbranom.


Nisam bliže upoznat sa slučajem, ali ima tu raznih faktora koji mogu uticati na razdraženost i adrenalin zbog koga je dotični možda zaista jurio i ubio razbojnika. Ako mu je nezvani lopov u stanu predstavljao realnu pretnju i izveo i neki pokušaj napada, onda je reakcija kontranapada do potpunog eliminisanja protivnika sasvim legitimna sa stanovišta odbrane sebe i svoje porodice. Protivnik koji te je napao na tvojoj teritoriji i počeo da beži u trenutku kada je zaključio da je slabiji, je potencijalna pretnja po tvoj život i dalje ukoliko ga ne eliminišeš jer može ponoviti svoj napad na tebe drugom prilikom.

To je čista reakcija bazičnih nagona za opstankom, i hemije koja se tom prilikom odvija u telu napadnutog.
[ Braxi @ 16.08.2018. 00:22 ] @
mi smo sami sebe srozali. Ostavimo sad Tatona i setimo se slucaja Urosa Misica.

Otisao decko lepo na utakmicu i kad mu je dosadilo on uzeo baklj, zapalio je i krenuo da je gura u usta POLICAJCU izvesnom trajkovicu....

Osudjen na 10 godina, a zatim visi sud preinacio na 5.5 Jbg placu majka i sestra, drugovi... U Americi bi dobio dozivotnu, kod Tita 15 godinica...

Zatim stupa neka amnestija na snagu i on izlazi posle 5 godina i odmah krece sa huliganstvom. I sad ga trazi sud...ali avaj, nemaju da mu uruce poziv....

xxxxxxxxxxxxxxxx

Licno, meni je zao sto je Francuska intervenisala (iako ih potpuno razumem) jer to je sad izgovor dezurnim dezuraocima koji jedva cekaju da dokazu kako zapad neodoljivo mrzi Srbe.

A pogledajte malo Srbiju koja se polako pretvara u Kolumbiju !



[ bordzija @ 16.08.2018. 07:23 ] @
Svakih par dana nađu nekoga izrešetanog na ulicama a policija samo gleda, vrti glavom i vrši uviđaj. U slobino vreme je policija bila jaka i zaziralo se, danas smo kolumbija.
[ Java Beograd @ 16.08.2018. 07:39 ] @
U Slobino vreme policija je bila jaka na nekoliko načina:

- batinjanje demonstranata
- tortura nad uhapšenim demonstrantima
- porška krimosima u kriminalnim akcijama

Ako uzmemo da je i DB deo policije onda se delatnosti šire

- rukovođenje najvećih narko transporta
- izvršavanje političkih ubistava


Stvarno su bili jaki.

[ Java Beograd @ 16.08.2018. 07:44 ] @
Citat:
Braxi:
mi smo sami sebe srozali. Ostavimo sad Tatona i setimo se slucaja Urosa Misica.

Otisao decko lepo na utakmicu i kad mu je dosadilo on uzeo baklj, zapalio je i krenuo da je gura u usta POLICAJCU izvesnom trajkovicu....

Osudjen na 10 godina, a zatim visi sud preinacio na 5.5 Jbg placu majka i sestra, drugovi... U Americi bi dobio dozivotnu, kod Tita 15 godinica...

Zatim stupa neka amnestija na snagu i on izlazi posle 5 godina i odmah krece sa huliganstvom. I sad ga trazi sud...ali avaj, nemaju da mu uruce poziv....

xxxxxxxxxxxxxxxx

Licno, meni je zao sto je Francuska intervenisala (iako ih potpuno razumem) jer to je sad izgovor dezurnim dezuraocima koji jedva cekaju da dokazu kako zapad neodoljivo mrzi Srbe.

A pogledajte malo Srbiju koja se polako pretvara u Kolumbiju !





Sve to, plus i poražavajući medijski cirkus tipa "Pravda za Uroša", uz otvorenu podršku nekih javnih ličnosti, kao na primer kad Bora Čorba izjavi "... šta je policajac tražio na Severnoj tribini ... "

Stekao se utisak, da je uguravanje zapaljene baklje u grlo nešto najnormalnije. Pa oni su navijači, zaboga, i tako bodre svoj tim. Bris Taton je navijač drugog tima, dakle, logično - baklja u grlo.
[ bordzija @ 16.08.2018. 08:08 ] @
Fašizam ulazi na mala vrata u svest stoke sitnog zuba, to se tako radi ne moze drugacije. Na mala vrata uvode anarhiju u zemlju jer šta vlast može da ponudi opljačkanom i uništenom narodu sem fašizma i anarhije? Možda neki novi rat?
[ Braxi @ 16.08.2018. 10:18 ] @
sve dolazi sa vrha pa tako i ovaj haos u policiji i DB.

Eto npr kad onomad usnimise Dacica i Misu Bananu, Dacic je bio odlepio i umesto da objasni kako to da se ministar srece sa osvedocenim kriminalcem on je napao sluzbu zasto ga prati i snima. Medjutim neko sa integritetom se nasao i odgovorio mu da oni uopste nisu pratili njega vec Misu Bananu !

I prateci tako sa kim se sastaje ovaj kriminalac dosli su do Dacica - MINISTRA POLICIJE !

Dakle, red i poredak u Srbiji rapidno se urusava kao i 90tih jer gle cuda, bas ekipa iz 90tih je opet na vlasti, jaca i svezija no ikad !
[ Bradzorf012 @ 16.08.2018. 13:23 ] @
Takoe, a vrh su nam instalirali marsovci, nismo ih mi birali.
[ bordzija @ 16.08.2018. 13:46 ] @
Glup narod bira glupu vlast, zato je demokratija čista propast za primitivne sredine hehe svi bi da žene pevaljku i voze mercedes 😁
[ bordzija @ 16.08.2018. 18:10 ] @
Pazite se po hrvatskim putevima HARAJU pijanci, pretiču preko pune u krivini, svi pijani i smrtonosni!

https://www.jutarnji.hr/vijest...eot-i-usmrtila-vozaca/7728408/