[ Ivan Dimkovic @ 10.08.2009. 22:25 ] @
http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/8194105.stm

Citat:

Greenpeace has begun sinking boulders in EU-protected cod fishing grounds to prevent what it says are destructive forms of fishing in the area.

The environmental group says it will drop 180 boulders off the Swedish and Danish coasts to prevent fishing boats from dragging nets along the sea bed.


:-) Pa ovi su definitivno postali neka vlast kad mogu da se ovako ponasaju... steta sto to rade u EU vodama, bilo bi bas kul da to pokusaju u USA vodama recimo pa da ih onako slucajno opali neki torpedo, nekoliko puta... koristeci isti recept koji i oni koriste ;-)

Citat:

Sweden's government described the group's action as "unnecessary".


AAAAAAAAAAA kakva ogavna bljutava politicki-korektna izjava... Njihovi pretci Vikinzi mora da se centrifugiraju u grobovima sada kada vide sta je ostalo od njihove zemlje... gomila politicki-korektnih tofu-jeducih tetaka :)
[ Lesli Eldridz @ 10.08.2009. 23:54 ] @
Aha, najbolje je da uzmu sekire pa da krenu da siluju zene po komsiluku i posteno zaradjuju kapital, kao ovi tvoji. Ti bre bese veliki humanista, liberal i pacifista, kakvi su sad to pozivi na agresiju? Jesi nesto nervozan zbog ove vrucine?
[ HarryTuttle @ 11.08.2009. 01:35 ] @
Samo tako neka nastave


....
Inace, USA vojska samo tako sakati/ubija delifine i kitove ultra jakim sonarima... ali to izgleda nikog ne dotice - bilo bi bas "kul" da pocnu jos da potapaju greenpeace brodove pa da slika bude kompletna (kao sto neki prizeljkuju). Pre sam za EU sagledavanje problema zivotne sredine i zivotinja, kao i postupaka greenpeace-a (precutno odobravanje)

http://www.nrdc.org/wildlife/marine/sonar.asp
http://www.newscientist.com/bl...ary-sonar-blamed-for-caus.html


Citat:

The use of military sonar poses a deadly threat to whales and other marine mammals
...
So when a sound thousands of times more powerful than a jet engine fills their ears, the results can be devastating -- and even deadly.
...
The Navy’s most widely used sonar systems operate in the mid-frequency range. Evidence of the danger caused by these systems surfaced dramatically in 2000, when whales of four different species stranded themselves on beaches in the Bahamas. Although the Navy initially denied responsibility, the government's investigation established that mid-frequency sonar caused the strandings.
...
By the Navy's own estimates, even 300 miles from the source, these sonic waves can retain an intensity of 140 decibels -- a hundred times more intense than the level known to alter the behavior of large whales.
...
Even the Navy estimates that increased sonar training will significantly harm marine mammals more than 10 million times during the next five years off the U.S. coast alone.


Sada kad procitate vest da su se kitovi i delfini "slucajno" nasukali na plazu... gledajte to pod malo drugacijim uglom...
[ vlada131 @ 11.08.2009. 03:23 ] @
Bogami, nije im loš 'vessel'. Ja sam ih sve zamišljao do sada da su to neki entuzijasti u običnim drvenim čamcima i splavovima za spasavanje, kad ono imaju si oni brodić, i to sa sve dizalicom!
[ zaraza @ 11.08.2009. 06:31 ] @
Ma kakvi entuzijasti....dokona deca dokonih bogatih roditelja....
[ Ivan Dimkovic @ 11.08.2009. 07:47 ] @
Citat:
Lesli
Aha, najbolje je da uzmu sekire pa da krenu da siluju zene po komsiluku i posteno zaradjuju kapital, kao ovi tvoji. Ti bre bese veliki humanista, liberal i pacifista, kakvi su sad to pozivi na agresiju? Jesi nesto nervozan zbog ove vrucine?


Jok more, to sa sekirama i kapitalom rade tate i mame ovih u zelenim kargo pantalonicama i sa brodicima - znas ono, bogati tata i mama nisu imali vremena za klinca, pa klinac postao rebel-rebel, ko ovi :)

Meni je u celoj prici najjaca reakcija Svedske - znaci neki likovi se pojavili u brodu i krecu da ispustaju neke stencuge, a Svedska na to kaze "to stvarno nije bilo potrebno" - LOL... pa ti Svedjani su gori od cheese-eating-surrender-monkies a-ka Francuza :-)


[ markom @ 11.08.2009. 09:00 ] @
Od svih tih zelenih terorista, meni su ipak najzanimljiviji Sea Shepherd.

Inače, zanimljivost za GP. Pre par godina kad je ovaj moj siroti Island počeo komercijalno da lovi kitove, najavili GP da će da dođu ovde neim svojim jedrenjakom, da oplove ostrvo i da upoznaju ljude zašto je to loše. Kul, dođu u prestonicu, ukotve se, lep brod, došli ljudi, itd. Odu dalje, malo severno u ribarski gradić... u luci ih dočekaju sa kitovinom na roštilju... Tu su odustali.

U isto vreme, Sea Shepherd najavi da će da dođu da spreče islandski kitolov. Isti dan Island objavi kako je obalska straža kupila tri torpedna čamca. SS nikad nisu došli ;-).
[ Lesli Eldridz @ 11.08.2009. 09:28 ] @
Pa to vam je dokaz da oni nisu nikakvi teroristi kao sto hocete da prikazete, nego samo neki koji se verovatno stvarno brinu za prirodu i zivotinje. Teroristi bi dosli nocu, roneci, i digli bi u vazduh te torpedne camce, ako uopste postoje, pa bi onda dosli sutra i pravili se ludi, da sprece lov na kitove. Sto se mene tice ja licno bih bio na njihovoj strani, da je recimo to bilo, i da sam cuo za pricu, a zasto, ne zbog kitova, nego zbog ovih sto se kurce, da im se pokaze da i nad popom ima pop. Sto se mene tice, bolje je da svi dvonosci izumru, nego da nestanu eto kitovi, ili tigrovi kojih ima jos oko par hiljada samo. Sta su ovi dvonosci? Beslovesna masa gadova koja se samo koti i jedino sto zna je da unistava sve cega se dotakne i da se glozu medjusobno i otimaju o neke trice i kucine. Stoka najobicnija. Tigrovi i kitovi nikome nisu krivi ni za sta. Ako se ne love kitovi pocrkace toliko i toliko dvonozaca? Pa sta onda? Da su ovi stvarno "zeleni teroristi" oni bi naucili nesto od cika Osame pa recimo umesto tih stena bi postavili krisom podvodne mine i nikome ne bi govorili o tome. Nego nisu teroristi.
Citat:
Ivan Dimkovic: Jok more, to sa sekirama i kapitalom rade tate i mame ovih u zelenim kargo pantalonicama i sa brodicima - znas ono, bogati tata i mama nisu imali vremena za klinca, pa klinac postao rebel-rebel, ko ovi :)

A sta je trebalo da postane? Korporativni udjiguz? Da se rajca na bugati i tri dzipa pajero i armani odelo? Pa nije bas toliko lud. Normalno je da se tim stvarima na visem nivou, kao sto je zastita zivotinja, bavi onaj ko ne mora da misli na puko prezivljavanje, tako je uvek bilo. Nece valjda sad beskucnici ili nadnicari da idu da se brinu za foke kad oni moraju da misle kako ce da nabave hranu.
Citat:
Ivan Dimkovic: Meni je u celoj prici najjaca reakcija Svedske - znaci neki likovi se pojavili u brodu i krecu da ispustaju neke stencuge, a Svedska na to kaze "to stvarno nije bilo potrebno" - LOL... pa ti Svedjani su gori od cheese-eating-surrender-monkies a-ka Francuza :-)

Dobro recimo da su isti q i ovi sto bacaju te stene i ovi sto hoce tu da prodju ili love ili sta li. Ali koja je poenta price? Nazivanje Svedjana imenima? I zasto su tacno gori? Sto su civilizovani arijevci ;) pa daju aristokratske i kul izjave. A sta je tacno trebalo da kazu? Da im psuju oca mangupskog i mrtve rodjake i da liju emotivne bedastoce, da pominju neka sujeverja i slicno, kao sto bi neki radili? Kuliraju ljudi, a ako zagusti, mogu uvek da cepnu jedan moleban, sta sad.
[ Horvat @ 11.08.2009. 09:39 ] @
gomila licemera...[mislim na greenpeace]
[ Tyler Durden @ 11.08.2009. 09:49 ] @
Šta je to licemjerno kod GP?
[ flylord @ 11.08.2009. 10:22 ] @
- To sto zele da se zabrane probe nuklearnog oruzja (i poprilicno su uspeli)
- to sto daju informacije o velikim zagadjivacima koji ubijaju ljude. Evo jedan jako mali primer: pre 2 godine je jedan brod istovario burad sa hemijskim otpadom pored jednog sela u Obali slonovace. Umrlo je preko 10 ljudi zbog tih hemikalija. Zahvaljujuci Gp-u kapetan broda je uhapsen, i saznalo se za ceo incident.
- zahvaljujuci dobrim delom GP-u, i dan danas mozemo da uzivamo u pogledu na ZIVE kitove. Jednostavno kitovi nisu neophodni u ljudskoj ishrani, pa ne postoji nijedno opravdanje da ih ubijamo.
- zahvaljuci GP-u se mnogo vise polaze paznja na reciklazu nego ranije
...
...
...

Teroristi za "okupatore" su borci za slobodu za svoj narod koji se bore gerilskim taktikama. IRA se borila za oslobodjenje Irske od Engleza, i bili su borci za slobodu, ali su ih englezi proglasili za teroriste da bi sprecili da ostatak sveta ima simpatije prema njima.
I nije GP taj koji nam zeli zlo, nego onaj koji pokusava GP da predstavi kao teroriste. Pogotovo sto se GP bori iskljucivo nenasilnim metodama koje ne zastrasuju ljude, a terorizam ukljucuje iskljucivo nasilne metode koje zastrasuju.
[ ventura @ 11.08.2009. 10:43 ] @
Ovi iz Greenpeace-a ljudi rade svoj posao... Nije da ih podržavam, al u suštini ako bacaju kamenje po moru Švedske, to pravi problem Švedskim mlakonjama a ne nekom drugom... U suštini rade onoliko koliko im se dopusti... Ko što Dimković reče, bilo kakav stunt da pokušaju u USA vodama ili sa US brodom, bili bi ekspresno eliminisani kao pretnja...

Međutim, ono što meni bode oči je PETA... To je tek vrhunac licimurstva i kurvi i pedera... Kao spasimo životinje ovo ono, a onda priznaju da preko 95% životinja koje završe u njihovim prihvatilištima biva ubijeno, a cela stvar je otkrivena tako što su pročešljavali kroz finansije PETA-e i neko je primetio kupovinu ogromnih industrijskih frižidera... I onda kao presednica PETA-e izjavi da je to u najboljem interesu životinja, i da je bolje da ih pobiju nego da životinje 'pate' na ulici... Da sam ja pas, ja bi sigurno više voleo da se hranim po kontejnerima, nego da me neko nabije u gasnu komoru i uguši...
[ dejanet @ 11.08.2009. 11:13 ] @
Meni je najzanimljivija evolucija zelenih u Nemačkoj, vode poreklo od levičara, možda čak i od crvenih organizacija 70 tih, za koje je al kaida bila malo dete.

Njihov najveći uspeh zabrana izgradnje nuklearnih elektrana, posle toga su postali politička partija, a u današnje vreme lepo rade za krupan nemački kapital koji gleda da utrapi vetrenjače i solarne panele širom planete. Jedini njihov problem jeste što Nemci nemaju gasa i nafte a fali im vetra i sunca.

Extra, uvek se divim levičarima koji u džepu vijetnamke nose 0.5l flašicu koka kole.
[ flylord @ 11.08.2009. 11:27 ] @
kakve veze imaju nemacki zeleni sa GP- om?
[ dejanet @ 11.08.2009. 11:39 ] @
Imaju ili su imali iste korene, predpostavljam da će završiti ako već nisu isto, tamo gde može da se uzme neka lova.
To se dešava u trenutku kada vijetnamke (sve sa flašicom koka-kole), zamene sa odelom.

Greenpeace može da vodi marketinšku kampanju za električni automobil, npr.
[ Ivan Dimkovic @ 11.08.2009. 11:49 ] @
Ma meni je sve to kul, zeleno je novi biznis i to izuzetno unosan - pogledajte samo hibridne automobile, bar 30% skuplji - idila... :)

Eto u Nemackoj - za zeleno-svesne ima da se pretplatis na "cistu energiju", znaci struja koju trosis se prozove "zdravom" jer dolazi od vetrecnjaca, hidroelektrana (koje su totalno bezopasne za ekosistem ;-) itd.... i ti se osecas lepse. A da, kilovat je jedno duplo skuplji, ali to je cena bivanja zelenim - cenim da i proizvodjacima odgovara :)

A zasto sam ovo preneo? Pa, eto - bilo mi totalno smesno citajuci kako Svedjani reaguju - ono, "molim vas, nemojte"... mada 100% bar pola svedske vlade ima account kod GP-a, oni su i ovako i onako uvek vukli na to :)

Citat:

Imaju ili su imali iste korene, predpostavljam da će završiti ako već nisu isto, tamo gde može da se uzme neka lova.
To se dešava u trenutku kada vijetnamke (sve sa flašicom koka-kole), zamene sa odelom.


Da - imas tu vrstu zelenih postalih-biznismena, a imas i "new born" zelene tipa Al Gor :-)

Citat:
flylord
I nije GP taj koji nam zeli zlo, nego onaj koji pokusava GP da predstavi kao teroriste. Pogotovo sto se GP bori iskljucivo nenasilnim metodama koje ne zastrasuju ljude, a terorizam ukljucuje iskljucivo nasilne metode koje zastrasuju.


Da, bacanje kamencuga u vodu koje ce ostetiti ribarske mreze je totalno nenasilan metod :)
[ madamov @ 11.08.2009. 11:58 ] @
Citat:
Da, bacanje kamencuga u vodu koje ce ostetiti ribarske mreze je totalno nenasilan metod :)

I provaljivanje na tuđi privatni posed takođe:

http://macdailynews.com/index.php/weblog/comments/21931/

http://www.greenpeace.org/international/news/hp-reminder-28-07-09

[ Lesli Eldridz @ 11.08.2009. 11:59 ] @
A i onaj sto baca stene nije oprao zube.
Citat:
Ivan Dimkovic:  A da, kilovat je jedno duplo skuplji, ali to je cena bivanja zelenim - cenim da i proizvodjacima odgovara :)

Pa ti trosi manje kilovata. Ne moze i da stisnes i da prdnes. Ili ces da se gusis u smradu i da reskiras da ti zbog zracenja otpadne uvo i da imas jeftinu struju, ili ces da zivis u cistoj okolini i da placas skuplje. Jedan liberalni kapitalista tvog kalibra ne bi trebalo da se buni zbog toga. Radi be dva posla, to je sad in. Ko nema pare za stuju neka proda stan.
Citat:
dejanet: ...u današnje vreme lepo rade za krupan nemački kapital koji gleda da utrapi vetrenjače i solarne panele širom planete...
... i tako prevari sirote kupce tih vetrenjaca i panela da imaju struju za dzabe, umesto da samo razvuku zice pa da im posle naplacuju struju vo vjek i vjekova. Majku im barabsku. Izdali su.
[ Ivan Dimkovic @ 11.08.2009. 12:02 ] @
Citat:
Lesli
Pa ti trosi manje kilovata. Ko nema pare za stuju neka proda stan


Nema potrebe - ima jos sasvim dovoljno "prljave" energije... znas ono, cepis 4KW klimu i odmah umre jedan delfin od toplote, ili bar pustinjski skocimis od hladnoce :)

Uzgred, ne znam sta je uopste prljavo kod nuklearke - nit dimi, nit smrdi :)

[ markom @ 11.08.2009. 12:05 ] @
Ah... Vidi. Nije to baš tako jednostavno sa tim kamenjem. Bottom trawling je zaista jedan grozan proces koji se sve više zabranjuje. Problem je u sprovođenju zabrane. Kad brod dođe na obalu, nikome ne polaže račune kako je riba ulovljena.

GP u konkretnom slučaju samo čini proces... skupljim. Oni brodovi koji se ne bave tim procesom, neće to kamenje ni primetiti.
[ Tyler Durden @ 11.08.2009. 12:22 ] @
Čovjek bi po nekim postovima ovdje mogao da zaključi kako zagađivanje i uništavanje životne sredine u stvari i ne postoji kao činjenica, a kad bi tako nešto i postojalo nije nikakav problem. Koji će nam biljke i životinje. Ljudi mogu i bez životne sredine izgleda. Najbolje da sve pokrijemo asfaltom.
[ mulaz @ 11.08.2009. 12:24 ] @
Zar se ne izbaci za izgradnju sunacnih celija vise CO2 nego kad bi istu tu energiju (u celoj zivotnoj dobi suncane celije) proizveli u nuklearki?

Inace... nuklearke su zakon!
[ flylord @ 11.08.2009. 12:33 ] @
nuklearke jesu zakon i bolje njih praviti nego termoelektrane, ali to nije obnovljivi izvor energije (iako je jako dugotrajan) i ne postoji dugorocno resenje sta raditi sa otpadom
[ markom @ 11.08.2009. 12:37 ] @
Kako ne postoji? Naravno da postoji. Skladišti se u planinske vence dok a) ne otkrijemo fisiju, pa ga ponovo upotrebimo ili b) ne prođe vreme poluraspada otpadnog materijala, pa ga opet, je li, upotrebimo u fisiji. Nije to neka velika mudrost.
[ Ivan Dimkovic @ 11.08.2009. 12:59 ] @
Citat:
Tyler Durden
Čovjek bi po nekim postovima ovdje mogao da zaključi kako zagađivanje i uništavanje životne sredine u stvari i ne postoji kao činjenica, a kad bi tako nešto i postojalo nije nikakav problem. Koji će nam biljke i životinje. Ljudi mogu i bez životne sredine izgleda. Najbolje da sve pokrijemo asfaltom.


Ehm... znaci ako si protiv metoda GreenPeace-a ti si zapravo protiv zdrave zivotne sredine...

Ako si protiv metoda PETA-e - ti si zapravo krvnik zivotinja, i ubijas macice autom...

Zanimljivo - meni je skroz super pojava da kojekakva udruzenja umisle da su oni zapravo dobili monopol na svoju tzv. "stvar" :-)

Citat:
Lesli
More svinjski grip je zakon.


Slabo mu nesto ide - verovatno je vise ljudi poginulo od polarnog medveda do sad :)
[ flylord @ 11.08.2009. 13:01 ] @
pa, u ovom slucaju i jeste tako. I ti i Markom ste za ubijanje kitova, na primer. Iako su vecina vrsta, pred istrebljenjem, zbog prekomernog lova u skorijoj proslosti
[ flylord @ 11.08.2009. 13:02 ] @
I nisu dobili monopol, niti misle da imaju monopol. Svako moze da krene da radi to sto rade i oni.
[ Ivan Dimkovic @ 11.08.2009. 13:03 ] @
Ja nisam za ubijanje kitova - bar ne onih koji su ugrozeni.... Niti ih jedem niti imam i jedan jedini razlog da ubijem nekog kita. Markom ima drugaciji pogled mozda :-)

Sa druge strane, necu se ni dici u vazduh ili vezati lancima za neki brod koji lovi kitove - postoje efikasnije metode :)

Citat:
\
I nisu dobili monopol, niti misle da imaju monopol. Svako moze da krene da radi to sto rade i oni.


Odgovor je bio na tezu simpatizera GP-a da ovde mi ubijamo macice i majcicu zemlju zato sto ne odobravamo akcije GP-a :)
[ jablan @ 11.08.2009. 13:10 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Sa druge strane, necu se ni dici u vazduh ili vezati lancima za neki brod koji lovi kitove - postoje efikasnije metode :)

Npr. ciničenje po forumima na račun toga što neko ima inicijativu...
[ Tyler Durden @ 11.08.2009. 13:15 ] @
Citat:

Ehm... znaci ako si protiv metoda GreenPeace-a ti si zapravo protiv zdrave zivotne sredine...

Ako si protiv metoda PETA-e - ti si zapravo krvnik zivotinja, i ubijas macice autom...

Zanimljivo - meni je skroz super pojava da kojekakva udruzenja umisle da su oni zapravo dobili monopol na svoju tzv. "stvar" :-)


Naravno da nije u pitanju ta logika, ali fakat je da se i dalje vrlooooo malooo i vrlo kilavo radi na ekologiji i očuvanju planete, i u ovoj globalnoj situaciji skloniji sam padobranskim akcijama GP, nego opštem kuliranju i okretanju glave.

Lako je njima pripisati neko "monopolisanje ekologije" kad malo koga drugog zabole za "stvar".
Imam vrlo jak osjećaj da većina ljudi koji imaju realne moći da nešto promjene u vezi toga, sebično rezonuje kako je preveliki posao da se cimaju time i kako će posljedice toga ionako snositi tek neka 2-3 generacija od njih tako da ih zabole.
[ Ivan Dimkovic @ 11.08.2009. 13:22 ] @
Citat:
Jablan
Npr. ciničenje po forumima na račun toga što neko ima inicijativu...


Sto, jel hoces da me tuzis za kradju trademark-a? :)
[ Lesli Eldridz @ 11.08.2009. 13:32 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Slabo mu nesto ide - verovatno je vise ljudi poginulo od polarnog medveda do sad :)

Nema to veze, pojavice se nesto drugo.
[ flylord @ 11.08.2009. 13:47 ] @
I Ivane, poenta je sto GP nesto radi. I nije jedini, oni su samo najveci trenutno, nista vise. Postoje, cak i prave zelene teroristicke organizacije, koje su doduse jako male i slabo organizovane.
Ali, gandijevske metode (vezivanje za lance ispred nekog broda) su dobre jer ako su medijski dobro propraceni, izazvace jake simpatije medju obicnim narodom.

Ja se uopste ne slazem sa mnogim stvarima.
- Na primer, "elektrane na sunce" su extremno neefikasne, jako skupe, i pritom nisu bas toliko ekoloske kao sto izgleda. Odlicne su da se stave na kucu i tako to, ali ne da se prave ogromne povrsine pod tim.
- Bio gorivo (uljana repica i sl) ce izazvati nove sece shuma i ko zna sta jos usput.

Ali jednostavno, oni su jedini, i dok se ne pojavi neko drugi, ko je bolji i efikasniji, ja cu njih da podrzavam.
[ Ivan Dimkovic @ 11.08.2009. 13:51 ] @
Citat:

Ali, gandijevske metode (vezivanje za lance ispred nekog broda) su dobre jer ako su medijski dobro propraceni, izazvace jake simpatije medju obicnim narodom.


Nisam siguran da ometanje zivota "obicnog naroda" cesto zavredjuje simpatije... zapravo nisam uopste siguran da su kojekakvi masnokosi likovi koji ti uvaljuju kojekakve pamflete preterano omiljeni :)

Uzgred juce je secer dostigao najvecu cenu u 27 godina - ponajvise zbog brazilskog uzgajanja secerne trske i pretvaranja iste u bio-gorivo, pozdravljeno od strane zelene komunice... bice gadno kada krenu slike gladne dece zbog toga, posto obicno zeleni koriste tuzne face :)
[ flylord @ 11.08.2009. 13:56 ] @
Secerni lobi je jedan od najjacih lobija na svetu :). I iskreno, bilo bi i dobro da skoci cena belog secera, da bi se manje koristio. Poceli su da ga turaju bukvalno svugda
[ Slobodan Miskovic @ 11.08.2009. 13:57 ] @
PA dobro, cena nafte je vrlo niska :) nesto dobijes nesto izgubis :) nema win win opcije...
[ markom @ 11.08.2009. 14:11 ] @
Pa nisam ni ja za ubijanje kitova. Isto kao što nisam ni za ubijanje krava. Sad što volim da jedem i jedne i druge, šta mogu.

Inače, u islandskim vodama ima više kitova nego krava na ostrvu (kojih ima negde oko 70.000). Go figure koliko su ugroženi, kad je panika ako ih se upuca 30 godišnje...
[ markom @ 11.08.2009. 16:31 ] @
Baj d vej: http://www.icelandreview.com/i..._id=16539&ew_0_a_id=337641
[ Ivan Dimkovic @ 11.08.2009. 16:43 ] @
Citat:

“Until now, we haven't frozen a single piece of meat. It has all gone fresh to the domestic market—it is probably been the most popular BBQ meat this summer,” Gunnar Bergmann Jónsson, managing director of the Association of Minke Whalers, told Fréttabladid.


Bilo bi kul da posalju malo BBQ-a i lokalnom uredu GreenPeace-a :-)
[ Horvat @ 11.08.2009. 17:00 ] @
njihove metode ih cine licemernima,kada krenu s onim "brodicima" koji 10 puta vise trose nego tanker kojeg "napadaju" ili razni dzipovi i ostatak voznog parka

cas je dozvoljeno cas nije ;)
da ne sirim
[ markom @ 11.08.2009. 17:05 ] @
Pa da, ali je zato bitno da im je propagandni brod jedrenjak ;-). Do as I say, not as I do ;-).
[ Horvat @ 11.08.2009. 17:10 ] @
zaboravih,i to sto ne podrzavam metode gp-a ne znaci da ne podrzavam neke stvari za koje se oni "bore",tj ne slazem s nekim ideologijama , tzv. green life-a

jos kad bi se mogao pronaci podatak sta im je sve u voznom parku,pa koliko papira iskoriste za promo materijale i ostalo,pa koje sprejeve koriste za prskanje brodova i drugih stvari...i tako dalje,pa kako napajaju komp na kojem je hostovan njihov site...
[ mrle 011 @ 11.08.2009. 19:27 ] @
Citat:
Lesli: Nema to veze, pojavice se nesto drugo.


vec ima bela kuga, ima rak ... ima svasta nesto.
i to bas cilja ove "civilizovane", sto su i slonove skoro istrebili zarad svoje "civilizacije" - da bi pravili loptice za bilijar i tipkice za klavir.
[ Tyler Durden @ 11.08.2009. 20:47 ] @
Horvat, lupaš kao maksim po diviziji. Prestani da se provaljuješ.
[ Horvat @ 11.08.2009. 21:37 ] @
izvini tyler,a kako ti "mocni borci" gp-a dolaze do raznih tankera i drugih brodova,do raznih podrucja po zemlji? kojim prevoznim sredstvima?
veslanjem u brodu od reciklirane plastike? ili kako?
[ Lesli Eldridz @ 11.08.2009. 21:47 ] @
Tako sto ne obracaju paznju na glupa pitanja.
[ Horvat @ 11.08.2009. 22:26 ] @
cilj opravdava sredstva?
[ Lesli Eldridz @ 12.08.2009. 00:20 ] @
Idi bre nadji zensku i prestani da postavljas glupa pitanja i da banalizujes stvari do granice imbecilnosti.
[ Ivan Dimkovic @ 12.08.2009. 00:28 ] @
Ili jos bolje, umesto zenske moze da pusti kosu, ne pere je mesecima, obuce vijetnamku i starke, zakaci se lisicama za neko drvo i bude GP aktivista :)

Tu i tamo uvek moze da na brzaka smuva zelene klinke iz ekipe (u toku procedure grljenja drveta) ako je bas frka :)
[ vladd @ 12.08.2009. 02:06 ] @
A odatle potice izraz "kresati drvo"

Poz
[ Lesli Eldridz @ 12.08.2009. 07:56 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Ili jos bolje, umesto zenske moze da pusti kosu, ne pere je mesecima, obuce vijetnamku i starke, zakaci se lisicama za neko drvo i bude GP aktivista :)

Tu i tamo uvek moze da na brzaka smuva zelene klinke iz ekipe (u toku procedure grljenja drveta) ako je bas frka :)

Pa sad, smislenije je tako provesti zivot, nego kad se neko nije jos ni ispilio postenio, a vec je postao smesni sistemlija i wannabe japi koji smatra da je njemu priroda neprijatelj i da on mora da je pokori i da je prilagodi sebi, a ne da zivi sa njom. To je tek cisto ludilo. Ako nista drugo, bar ce stalno da ima uz sebe mladu piletinu a ne neke tetke i babe od njegovih ispisnica.

Evo, meni licno GP aktivisti uopste ne smetaju (niti bilo kome) , cak su mi simpaticni zbog strastvenosti kojom zastupaju svoje ideje. A narocito mo ne smeta sto hiljadama kilometara od mene bacaju neko kamenje u vodu. Nek bacaju, koga briga. Docim su mi ovi wannabe japiji i ovi njihovi gazde odvratni svi do jednog. Pretvorili se u guznje crevo. Ja ako moram da biram, biram GP. Samo neka cepaju, bacaju kamenje, vezuju se za drvece itd. To je dobro.

A sta bi drugo trebalo da rade? Da tuze ove pred sudovima koji su potplaceni od strane istih tih zadriglih i besnih "liberalnih kapitalista" , na osnovu zakona koje su pisale njihove pudle "politicari" onako kako gazdama odgovara (oni sve to zovu lobiranje, to je kaze legalno, samo u skladu sa propisi muckaju, nista van toga) pa da se tamo ćeraju 40 godina? Pa nisu oni sisali vesla.

Uz to, cim rade to sto rade, vecina njih su samosvesni ljudi, a ne samo lutke, koji smatraju da oni kao boljestojeci sloj koji ne mora da kuluči da bi ziveo, imaju obavezu da menjaju drustvo u pozitivnom smeru, a ne svodi im se zivot samo na to da proteraju sta stignu kroz debelo crevo, poigraju se malo nekom novom hi tech igrackom i da ture na straznjicu koju god krpu dohvate a ostalo vreme provedu u bacanju apsolutno ispravnih stvari. Ja to postujem i treba svi na njih da se ugledaju. Kad bi svi kao GP aktivisti "bacali kamenje" kad ih tzv gazda, drzava ili bilo ko slican pokusava da maltretira, ne placa plate, uvodi neke glupe poreze, povecava cene usluga javnih preduzeca... gde bi nama kraj bio.
[ Horvat @ 12.08.2009. 08:13 ] @
e svaka tebi dala,vode iz bokala, na izvlacenju zakljucaka...
i ebeli te japiji
[ Ivan Dimkovic @ 12.08.2009. 08:28 ] @
Citat:
Lesli
Pa sad, smislenije je tako provesti zivot, nego kad se neko nije jos ni ispilio postenio, a vec je postao smesni sistemlija i wannabe japi koji smatra da je njemu priroda neprijatelj i da on mora da je pokori i da je prilagodi sebi, a ne da zivi sa njom. To je tek cisto ludilo. Ako nista drugo, bar ce stalno da ima uz sebe mladu piletinu a ne neke tetke i babe od njegovih ispisnica.


Pa zato i kazem ja, da je skroz kul da pusti kosu, nazuje starke i krese piletinu :) Kada mu to sve dosadi uvek moze postati dosadni japi kao i vecina tih zelenih "buntovnika" cak moze postati i funkcioner neke zelene organizacije :)
[ Lesli Eldridz @ 12.08.2009. 08:44 ] @
I sta je tu tacno sporno sto postoji smena generacija u GP? Ima li nesto, ili tek onako, dize se galama, da se bude na liniji? Drznuo se neko da dirne u liberalne, pa je bolje biti na liniji, za svaki slucaj, da ne kazu drugovi iz komiteja da se ne zastupa cosa vostra, ako slucajno koji od njih viri na forume.

To je u svakom slucaju normalnije, da budes mlad buntovnik, nego da se jos nisi ni ispilio a vec si se uzivio u sistem preskocivsi u razvoju taj stepenik buntovnistva. Ako se bunis za pravu stvar kao oni to je jos jedan plus, a ne kao "buntovnici" koje roditelji izdrzavaju, oni izlaze u grad u ponoc i vracaju se ujutru, a ostalo vreme spavaju. Jedino su oni gori od ovih sto nikad nisu ni bili buntovnici.

More kamo srece da svi budu svesni i da rade te stvari kao GP, pa da vidim liberalne onda kako ce da divljaju.
Citat:
Horvat: e svaka tebi dala,vode iz bokala, na izvlacenju zakljucaka...
i ebeli te japiji

Sta je bilo, rajcas se na japizam? Pa nema vise toga, propalo je, ovo se sdad vuku patrljci po inerciji, a nije vise ni in. Svako cudo za tri dana. Idi be bolje uci pismo, pocinje ti ispitni rok, a ne banalizuj stvari do besvesti. Moji "zaključci" kojih nema su takvi kakvi su, bar imaju veze sa mozgom, a tvoji zaključci se znaju. Na onoj temi si zakljucio da svako ko kaze da drzava treba da ogranicava slobode najbesnijima (da muckaju u skladu sa propisi i tako prisvajaju bogatstvo zemlje) zarad vece socijalne pravde treba da se popne na drvo i pusta nokte na nogama po 17 godina, a na ovoj da onaj ko se bori za ocuvanje prirode treba da ide go, da ne jede nista i da jase delfina ako hoce da stigne do tankera... ups ne moze ni to, mozda ce da se umori delfin, bolje je onda da pliva. Takve "zakljucke" ne bi donosilo ni dete od 5 godina.
[ Ivan Dimkovic @ 12.08.2009. 08:53 ] @
Citat:
Lesli
I sta je tu tacno sporno sto postoji smena generacija u GP? Ima li nesto, ili tek onako, dize se galama, da se bude na liniji? Drznuo se neko da dirne u liberalne, pa je bolje biti na liniji, za svaki slucaj, da ne kazu drugovi iz komiteja da se ne zastupa cosa vostra, ako slucajno koji od njih viri na forume.


Jel bi mogao da prevedes ovo za nas koji ne kontamo o cemu wtf pricas? :)
[ Lesli Eldridz @ 12.08.2009. 09:01 ] @
Pa sta je nejasno? U cemu je problem sto neko dok je mladji ide pa se vezuje za drvece ili baca kamenje itd, a onda kad malo odrtavi postane ćata u toj organizaciji koja se bavi tim stvarima, ili je mozda i napusti, pa umesto njega dodju drugi mladji. Nece valjda dede da se vezuju za drvece. Jel idu u vasim liberalnim korporacijama oni sa 50 godina da budu potrcko koji nosa one artije amo tamo i da raznose kafe?

Ostali deo se odnosi na tzv autocenzuru, omiljenu disciplinu medju Srbljima.
[ Ivan Dimkovic @ 12.08.2009. 09:39 ] @
Cek cek Lesli, pa ko je uopste rekao da je to lose? :) Ako nisi primetio - moj akcenat je bio na reakciju Svedske, ne na akcije GP-a...

Citat:

Jel idu u vasim liberalnim korporacijama oni sa 50 godina da budu potrcko koji nosa one artije amo tamo i da raznose kafe?


Nemam pojma, ne radim za liberalnu korporaciju... imam svoju firmicu, svako sebi kuva kafu :)
[ Horvat @ 12.08.2009. 13:01 ] @
lesli.reci koju supstancu da uzmem da budem na istoj frekvenciji s tobom,da razumem sta ti tu bulaznis
[ pitikovski @ 12.08.2009. 15:35 ] @
Kuromicin ?
[ Lesli Eldridz @ 12.08.2009. 18:55 ] @
Citat:
Horvat: lesli.reci koju supstancu da uzmem da budem na istoj frekvenciji s tobom,da razumem sta ti tu bulaznis

Neces ti nikad nista da razumes, prema tome, ne treba ni da pokusavas da se gnjuras kad ti dupe viri.
[ Horvat @ 12.08.2009. 19:14 ] @
u pravu si,nikad necu razumeti kako si ti iz mog protivljenja zaplena imovine svima redom,i tvojim nazivanjem svih ratnim profiterima i kolaboratorima sa okupatorima zakljucio da sam ja
Citat:
zakljucio da svako ko kaze da drzava treba da ogranicava slobode najbesnijima (da muckaju u skladu sa propisi i tako prisvajaju bogatstvo zemlje) zarad vece socijalne pravde treba da se popne na drvo


ali neka,bitno da ti znas to ;)

i ne znam kakve veze japiji imaju,ako ti imas fetis neki vezan za njih,ne znaci da imam i ja ;)

ali jbg...
tebi cilj opravdava sredstvo,meni ne...
[ a1200 @ 13.08.2009. 00:34 ] @
Citat:
tebi cilj opravdava sredstvo,meni ne...


Tako sam i ja nekad mislio... al' onda sam shvatio nesto sto se najlakse moze iskazati sa:
Covek se drzi za rec, a vo za rogove

[ milivoje t @ 13.08.2009. 16:56 ] @
Zasto nema tog grin pisa kod nas ??
Da li je jedna ugrozena barska ptica manje vredna od jednog kita ? Dobro sigurno jeste za ove sto mere na kilo zive vage i jedu kitove, al takvi su ne slucajno i pozatvarani na ostrva.
Da li je prosipanje hemijskog otpada po Sumadiji manje bitno od prosipanja u okean, sve je to na istoj planeti.
Trovanje ljudi, biljaka, zivotinja, vode i zemlje azotarama, rafinerijama, termoelektranama, topionicama....

Ne znam u cemu je problem da li im je brod prvelik da doplovi Dunavom do nas, ali ovde ima posla za nekoga ko ce da brine o prirodi, a ima kesha i petlje da izgura stvar.
[ vladd @ 14.08.2009. 00:27 ] @
Mi nismo sredina gde mogu da se razmahnu

Nema industrije u zeljenoj meri, pomoc vise treba gradjanima(pomogle bi bolje zelene beretke), a nema ni para za kukumavcenje o zastiti okoline.

Poz
[ jooly @ 14.08.2009. 21:02 ] @
Mnogo bre ti Green Peace-ovci dvolicni! Licno sam gledao kitolov na juznoj obali Sri Lanke i to vise puta(barem 5). More se crveni od krvi, citava armija srilankanaca je u camcima i sa harpunima vreba i gadja plijen. A Green Peace-a nigdje, cak se to ni u medijima ne pominje. Ili zato sto im se j*** za srilankanske kitove, ili sto svijet boli neka stvar za Sri Lanku a tek za njihove kitove, ili se plase tamilskih tigrova pa ne smiju da pridju. Na jednom od tih mojih prolaza brodom kroz to podrucje, na brodu je bio i kolega iz Dubrovnika. Vagabund, roker,voli da cugne itd... E pa on je bio jedan ugovor na Green Peace brodu, volonter. Njegovo licno iskustvo je : Sex, drugs and alcohol! Izdrzao samo jedan ugovor, previse naporno.
[ Ivan Dimkovic @ 14.08.2009. 21:52 ] @
Citat:

Sex, drugs and alcohol! Izdrzao samo jedan ugovor, previse naporno.


Zajebane te aktiviskinje, a? Mogu svaki dan ceo dan :)