[ Ivan Dimkovic @ 15.08.2009. 15:15 ] @
http://www.b92.net/info/vesti/..._category=16&nav_id=376474

Citat:

Uhapšeni osumnjičeni za silovanje

Beograd -- Četiri osobe iz Šajkaša uhapšene zbog višečasovnog seksualnog iživljavanja nad dvadesetjednogodišnjom M.T. Među silovateljima otac i sin.

Beograd -- Četiri osobe iz Šajkaša uhapšene zbog višečasovnog seksualnog iživljavanja nad dvadesetjednogodišnjom M.T. Među silovateljima otac i sin.

Milorad i njegov sin Miroslav P, njihov rođak Marinko P i Nenad Š. uhapšeni su zbog sumnje da su se u Šajkašu dva sata seksualno iživljavali i silovali M. T., staru 21. godinu. Samo dan ranije u selu je silovana i 85-godišnja Milica Š, a zbog sumnje da se seksualno iživljavao nad njom uhapšen je Drago Š, inače rođak Nenada Š.

Prema navodima žrtve ona je zlostavljana preksinoć u kući jednog od osumnjičenih. M.T je u istrazi navela da je bila nekolio puta silovana kao i da je bila primorana na obljubu i protivprirodni blud, a policiju je o ovome obavestila sama žrtva pošto su je nasilnici rešili da je puste pošto su završili sa iživljavanjem.

Samo dan ranije u istom selu silovana je Milica Š, stara 85 godina. Nesrećna starica je već jednom pre deset godina bila žrtva silovanja.

[ NoneVi @ 15.08.2009. 15:33 ] @
Poznajući (iz priče naravno) princip rada istražnog zatvora uopšte nesumnjam da i otac i sin trenutno prolaze kroz jedan totalna drugačiji father-son expirience. Sasvim zasluženo, if I may add.
[ ventura @ 15.08.2009. 15:56 ] @
A da ipak sačekamo odluku suda pre nego što donosimo nekakve zaključke i osude... Svako je nevin dok se ne dokaže suprotno, a pogotovo u slučajevima silovanja koja su sa zakonskog gledišta jako pipljiva...

Ne ulazim u odbranu gorenavedenog slučajeva, tu sud treba reći svoje, ali scenario gde platiš kurvu, ona posle seksa traži još para, a ti ne daš, glat može da te optuži za silovanje, i ti si završio karijeru... Dovoljno je i da imaš bolesno ljubomornu devojku, koja da ti napakosti optuži te za silovanje, iako ste pre toga možda i godinama bili zajedno, ona u sudu da izjavu da u tom trenutku niste bili zajedno, i da je faktički bila silovana, takođe kraj karijere... Itd itd...

Silovanje je jedan prilično ozbiljan zločin, za koji se robija prilično dugo vremena, a za koji je dovoljno da te optuži ženska osoba, čvrsti dokazi ne postoje, jedini 'dokaz' je reč žene, i da ostane dosledna svojoj priči do kraja...
[ Ivan Dimkovic @ 15.08.2009. 16:14 ] @
Hmm pa obicno postoje dokazi, tipa koza silovatelja na noktima zene, modrice, povrede i sl... doduse @Ventura, i procenat osudjivanja za silovanje u Srbiji je vrlo mali...

Nisam bas siguran da mozes da budes kriv samo "na rec" silovane osobe?

Nego... wtf je "protivprirodni blud" ?
[ Slobodan Miskovic @ 15.08.2009. 16:22 ] @
Ma ti dokazi su sasvim irelevantni u vremenu kada sve vise devojaka praktikuje divlji sex :D
[ Horvat @ 15.08.2009. 16:28 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Nego... wtf je "protivprirodni blud" ?

fancy way to say sex bez pristanka?

koliko su bolidi stari?

inace,ivan nije kopirao deo sto se babe tice,da je i sam silovatelj priznao ...

kako poremeceni umovi!?
prvi jebe babu od 85. god,tj siluje je
a drugi siluju [mozda?] OTAC I SIN,pa usput i RODJE ?!?!
wtf is wrong with this ppl
[ Ivan Dimkovic @ 15.08.2009. 16:34 ] @
Inbreeding?

Cesta pojava po selendrama - verovatno su sinu tata i mama bliski rodjaci bas kao i baba i deda :)
[ Horvat @ 15.08.2009. 16:43 ] @
sad...realy sad :((

a nije sajkas u pizdincima,nego je na 20ak [max]km od ns-a ...
fuj!!!!
[ ventura @ 15.08.2009. 16:54 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Hmm pa obicno postoje dokazi, tipa koza silovatelja na noktima zene, modrice, povrede i sl... doduse @Ventura, i procenat osudjivanja za silovanje u Srbiji je vrlo mali...

Nisam bas siguran da mozes da budes kriv samo "na rec" silovane osobe?


OK. Imaš sex sa devojkom, i ona posle toga odluči da ode u policiju i prijavi silovanje... Ugasio si... Dakle dovoljna je samo reč devojke da te pošalje na 10-to godišnju robiju i označi kao silovatelja do kraja života...

Poznajem jedan slučaj, gde je devojka imala kao nekog dečka, optužila ga za silovanje i jadnik završio u zatvoru... Kasnije se ustanovilo da on nije jedini kome je pretila optužbom za silovanje, i eventualno je završila na psihijatriskom lečenju nakon godinu-dve... Al pojma nemam šta je sa ovim što je osuđen za silovanje, verovatno mučenik još uvek leži u zatvoru... I kad vidiš kakvih budala ima, prosto se zamisliš šta bi bilo da se ista stvar desi tebi...
[ hemarikon @ 15.08.2009. 19:40 ] @
Ne mogu da se izjasnim o navedenim slučajevima jer osim TV vesti nemam drugih informacija. Medjutim, onako uopšteno, izgleda da su došla vremena da će muškarci morati da traže pismenu saglasnost, potpisanu od strane bar 3 pouzdana svedoka.

Inače. šta reći za devojku (oko 23 godina), bez dečka, nikad u muškom društvu, uvek sa drugaricama, često sama. Sada je 6-7 mesec. Kako to? Bezgrešno začeće ili šta. Naravno i sada je sama.

Ne kritikujem, nemam stav, samo tako primetim.
[ Ivan Dimkovic @ 15.08.2009. 19:46 ] @
Ljudi aman...

Jedan od tih likova je vec priznao da je silovao babu...

Mislim WTF...
[ Horvat @ 15.08.2009. 19:54 ] @
ima svakakvih idiota [i muskih i zenskih] ,ali i da nisu silovali,da je bilo dobrovoljno,jebeni otac,sin i 2 rodje su jebali istu zensku ,jedan za drugim ?!? to vama nije sick??

a i slucaj sa babom je dokazan,tj sam pocinilac je priznao!
jbte svasta...na kraju ce jos biti jadna ta 4-ica :(
[ hemarikon @ 15.08.2009. 20:02 ] @
Ako je priznao... onda je priznao. Videćemo šta će sud presuditi.
Citat:
otac,sin i 2 rodje su...

Šta to dokazuje?
[ Horvat @ 15.08.2009. 20:03 ] @
da je baba bila previse jebozovna,je li?
ffs
[ milivoje t @ 15.08.2009. 20:08 ] @
Dajte bre za silovanje se u Srbiji lezi smesno malo. I boga oca tih silovatelja nikad ne vidi ni policiju, a kamoli sud.
A oni sto nesto malo odleze, opet isto sranye rade kade izadju.
Sudjenja se otezu, razvlace, zrtve se mrcvare... Statistike i u razvijenim zemljama su takve da ogroman broj zena dozivi neku vrstu seksualnog nasilja ili silovanje, a nikad ne prijavi zlocinca.

Mislim da je protivprirodni blud, svaka druga vrsta seksualnog zlostavljanja drugacija od penetracije..
[ hemarikon @ 15.08.2009. 20:16 ] @
Rekao bih da pravilno primećuješ šta se dogadja.

Još samo da dodam da ima žena koje idu ulicom bez gaća i čarapa sa suknjama koje su više nego kratke. E sad, motiv uvek postoji a navedeno je opravdanje. Žrtve su slučajan statistički uzorak.

Šta hoću da kažem? Svi bi trebali malo da povedu računa.
[ Ivan Dimkovic @ 15.08.2009. 20:19 ] @
Citat:

Šta hoću da kažem? Svi bi trebali malo da povedu računa.


Hoces da kazes da zena u minicu trazi da bude silovana ?!?!?!?!?!?!

Ili da je njen minic zapravo "olaksavajuca okolnost" za silovatelja ako mu se sudi !?!?!?

[ Horvat @ 15.08.2009. 20:20 ] @
a jos ako ima i dekolte,na celu joj pise SILUJ ME,tako? :(((
[ hemarikon @ 15.08.2009. 20:28 ] @
Ni jedno
Ni drugo
Ni treće.

Hoću da kažem ako nosiš prangiju može i da opali. A okidač samo traži opravdanje, nema veze što prangija nije njemu namenjena.
[ musicmaster @ 15.08.2009. 20:30 ] @
Svakakvih bića u ljudskom obliku je danas sve više i više.
Oko 8 milijardi.
Kada sam se ja upoznavao sa geografijom, učili nas da na svetu ima oko 5 milijardi ljudi.
Izgleda da je fazon u tome da je broj onih normalnih, inteligentih konstantno isti..
.. bez obzira na broj ljudi uopšte.
[ hemarikon @ 15.08.2009. 20:45 ] @
Citat:
da je broj onih normalnih, inteligentih konstantno isti..

A Srbija je posebno plodno tle za razvoj onih drugih. Društvo je sasvim izgubilo kompas. Šta traži klinka od 10 godina u ponoć po gradu? Sigurno ne traži sex. Ali njene poruke poslane oblačenjem, šminkanjem, gluvarenjem u gluvo doba noći, rečnik, itd, govore upravo suprotna. Jednog dana će sebe zateći u 6-7 mesecu trudnoće, potpuno dezorjentisana. Da li da rodi? Ali sad je prilično kasno. Ostaje nada da će se "dasa" umilostiviti. I tako na svet će stići dete koje bar jedno nije želelo a kasnije i ono drugo će shvatiti da je umesto onog što je želelo dobilo nešto što nije želelo. Karma se kasnije ponavlja.
[ Ivan Dimkovic @ 15.08.2009. 20:46 ] @
Citat:

Šta traži klinka od 10 godina u ponoć po gradu? Sigurno ne traži sex.


Ovde se ne radi o klinki, nego o gangbangovanju devojke od 21 godinu.
[ hemarikon @ 15.08.2009. 20:58 ] @
Da budemo jasni. Ne pravdam nasilje. Nasilje je za osudu.

One koje sada imaju 21 godinu su upravo iz generacije koju opisujem. Njihov izum je goli pupak. Guzica im se vidi kad dodju u školu. "Naprednijima" možeš ispod pojasa prebrojati stidne dlake. Raspojasan dekolte je dečja igrarija.

Nekda je bilo u 21:00, šolja toplog mleka i u krevet. Danas se igraju žestoke igre. Ulog je veliki. Rizik se podrazumeva, sve ostalo je kolateralna šteta.
[ Ivan Dimkovic @ 15.08.2009. 21:05 ] @
Izvini sto cu biti malo ostriji ali to sto pricas je tragedija. Ako je ovo tacno, a sudeci po tome da je lik priznao vec za babu, ovde se radi o monstruoznom zlocinu nad devojkom.

Kakvi bre goli pupci i slicne pizde materine? Bre ovo je tezak mentalni poremecaj cele te familije ako su napravili redaljku u kuci i silovali tu devojku... nema tu nikakvog izazivanja ili olaksavanja, ljudi smo - postoji "ne" - razumes?

Uostalom ko bre pravi redaljku u fazonu "tata i sin" ??!?! Samo to je vec patologija - a kada se ubaci i silovanje + silovanje babe dan pre... ***ote, da li neko NORMALAN moze da nadje i jedan jedini razlog da krivi tu devojku za nesto????

Da ga nije i baba izazivala - zeznute te babe danas, nisu zabradjene ko u stara dobra vremena @#)*&@#(

Zbog ovakvog stava kakav je tvoj i ne cudi da je u Srbiji silovanje jedna od stvari za koje se u najvecem broju slucajeva izricu minimalne kazne.

Kakve veze ima kako se devojka oblaci? Ne mogu da kontrolisu svog stojka? Onda treba da odu da im se odsece.
[ hemarikon @ 15.08.2009. 21:37 ] @
Nemoj meni proizvoljno pripisivati ono što nisam napisao. To o čemu govoriš su tvoje konstrukcije.

Napisao sam: Nasilje je za osudu.

Medjutim, ne dajem bezrezervnu podršku. Pamet u glavu je moja poruka.
[ Darko Nedeljković @ 15.08.2009. 21:53 ] @
Citat:
Kakvi bre goli pupci i slicne pizde materine?

Sve si u pravu sto kazes, ali ipak bih zeleo da ispricam nesto drugo, prilicno offtopic...

Kao sto si video na jednoj od tema, upravo sam dosao iz EU. Na putu mi se nasao i onaj studentski kamp verske tolerancije kod Liona. Setam ja tamo, vidim 5.000 srednjoskolaca i studenata iz svih zemalja sveta i kako sretnem neku u mini suknji zvanoj "dopicnjak" ili u onom sortcu iz kog viri pola du**** obratim joj se sa "zdravo sestro srpkinjo" i svaka se okrene iznenadjeno "e, cao, kako znas odakle sam"...

Sve ja razumem i mladost i ludost, i pupkove, i zadnjice, ali uci tako obucena u manastrirski kompleks je nevidjeni gest nevaspitanja, drskosti i nekulture.

E, da, to nije sve, devojke tamo najnormalnije sede u muskom kupatilu sa samo peskirom oko sebe i dobacuju provokativne doskocice muskarcima koji se tu nadju. Ono sto je meni u tom trenutku palo na pamet je da onog po pocini silovanje u tim uslovima treba ne kazniti nego nagraditi.

A sad da se vratim na temu... Ova kriza ima sve vece posledice. Kad kazem kriza, ne mislim na ekonomsku krizu vec na moralnu i mentalnu krizu.
[ Ivan Dimkovic @ 15.08.2009. 21:56 ] @
Citat:

E, da, to nije sve, devojke tamo najnormalnije sede u muskom kupatilu sa samo peskirom oko sebe i dobacuju provokativne doskocice muskarcima koji se tu nadju. Ono sto je meni u tom trenutku palo na pamet je da onog po pocini silovanje u tim uslovima treba ne kazniti nego nagraditi.


Jel? A zasto nagraditi?
[ Zoran Rodic @ 15.08.2009. 22:14 ] @
Citat:
Darko Nedeljković: ... Ova kriza ima sve vece posledice. Kad kazem kriza, ne mislim na ekonomsku krizu vec na moralnu i mentalnu krizu.


Ono, jes ... pre 6 meseci sve bilo normalno.
Naročito u Srbiji.

[ hemarikon @ 15.08.2009. 22:17 ] @
Citat:
@Darko Nedeljković: u mini suknji zvanoj "dopicnjak" ili u onom sortcu iz kog viri pola du**** obratim joj se sa "zdravo sestro srpkinjo"

Ma u ovoj državi sve je izgubilo kompas. Bizarnost je veoma cenjena.

Citat:
devojke tamo najnormalnije sede u muskom kupatilu sa samo peskirom oko sebe i dobacuju provokativne doskocice muskarcima

I neko treba da je sažaljeva kad bude "uslužena"?
[ zaraza @ 15.08.2009. 22:19 ] @
Citat:

I neko treba da je sažaljeva kad bude "uslužena"?


Sta ima da je sazaljeva?
Umesto da kuci sedi i cisti rernu ona se svrcka po gradu.
A cujem da neke oce i fakultete da upisuju....sramota...
[ Ivan Dimkovic @ 15.08.2009. 22:22 ] @
Citat:

I neko treba da je sažaljeva kad bude "uslužena"?


Ne treba niko nikoga da sazaljeva vec se za silovanje mora fasovati teska robija sa dvocifrenim brojem godina. To je jedini nacin da se ta pojava smanji.

Kao sto rekoh - to sa minicima je pricam ti pricu, normalan zdrav covek nema nagon da siluje bez obzira na odecu. A onaj ko ne moze da sputa taj nagon i ne treba da bude van kaveza - eto ovaj nije mogao da sputa svoj nagon ni kada je video babu...

Sta reci?

To su bre slucajevi za ludaru.

Zasto vi uopste imate potrebu da nalazite potrebu da pricate o minicima i nekakvim "olaksavajucim okolnostima za silovanje" na ovoj temi, to mi nije jasno - tema o bolesnom cinu silovanja gde su ucestvovali tata i sin i par drugara, gde je pritom dan ranije stradala i baba... pitam se kakva to logika na ovoj temi moze da stvori potrebu da se prica o minicima i sl?
[ hemarikon @ 15.08.2009. 22:27 ] @
Pa znaš, i ja sam nekad bio tako emotivan. Danas ne biram i većina žena mi sasvim dobro izgleda. Makar bile i na plaži

[ Ivan Dimkovic @ 15.08.2009. 22:29 ] @
Pa da - ali da li bi zaskocio zenu na plazi jer joj vidis obnazeno dupe i odvalio joj samar i nastavio "posao" ako se protivi?

Ne bi, pretpostavljam.

A onaj ko bi nije za zivot na slobodi vec za ludacku kosulju.
[ Zoran Rodic @ 15.08.2009. 22:29 ] @
Citat:
hemarikon:Ma u ovoj državi sve je izgubilo kompas. Bizarnost je veoma cenjena


Ono jes, samo ovde ima silovanja i nigde više na vascelom svetu.
bizarnosti naročito

 
Citat:
I neko treba da je sažaljeva kad bude "uslužena"?


Ček, nisam skapirao ... ove u kupatilu ... jesu srpkinje ili strankinje?
krucijalan podatak za gore pomenuti kompas.
[ jericho1405 @ 15.08.2009. 22:34 ] @
Ah, vjerovatno onda Talibani i nisu bili toliko poremeceni kada su u Avganistanu svojevremeno uveli strogo fundamentalisticko, islamsko tretiranje zena. Drustvo u kojem je zenama mjesto, iskuljucivo, u kuci, gdje je obavezno pokrivanje lica, gdje je zabranjeno lakiranje i sminkanje, skolovanje, izlazak iz kuce bez prisustva muza il' blizeg rodjaka, gdje je zenama zabranjeno govoriti u javnosti(sem ako ih neko nesto ne pita), gdje ne smiju da plesu, pjevaju il' da gledaju TV itd itd. Kakav raj na zemlji koji nevaljali zapadnjaci, na zalost, hoce na uniste i da njihovim zenama "otkriju pupke" i formiraju novu Sodomu i Gomoru.
[ Ivan Dimkovic @ 15.08.2009. 22:42 ] @
Btw, otkrivanje pupka je u islamskim zemljama davna tradicija (trbusne plesacice)
[ hemarikon @ 15.08.2009. 22:46 ] @
Moje pitanje je: Šta je poruka te dugokose na slici? "Hajde da rešavamo integrale!"?

Njen osnovni metod postizanja cilja je sex. Ali batina ima dva kraja. Danas većina devojaka pokušava da izgleda bar približno ako ne isto tako. Šta se sa njom dogadja i da li joj je neko raspalio šamar zaista nije moja briga. Ona prodaje "robu".

@Zoran Rodic
Sećam se da je pre 25 godina na jednoj autobuskoj stanici u USA zabeležen slučaj silovanja u po bela dana.
[ Zoran Rodic @ 15.08.2009. 22:46 ] @
Citat:
jericho1405:Drustvo u kojem je zenama mjesto, iskuljucivo, u kuci, gdje je obavezno pokrivanje lica, gdje je zabranjeno lakiranje i sminkanje, skolovanje, izlazak iz kuce bez prisustva muza il' blizeg rodjaka, gdje je zenama zabranjeno govoriti u javnosti(sem ako ih neko nesto ne pita), gdje ne smiju da plesu, pjevaju il' da gledaju TV itd itd. Kakav raj na zemlji koji nevaljali zapadnjaci, na zalost, hoce na uniste i da njihovim zenama "otkriju pupke" i formiraju novu Sodomu i Gomoru.


To je bre žena, ima da sluša .. i kad je pošalješ sa u pun autobus izraelaca da im proširi vidike sa 10kg plastičnog eksploziva, makar bus imao kante masti po ćoškovima.

Zamisli kada bi lokalni akademici iz WI FI opremeljenog kafića na ulazu u Knez dobacivali lascivne poruke napupelim pionirkama, tresući bicepsima ispod gilipterki.
I ko bi njih onda sažaljevao ako budu ''usluženi''?
[ Ivan Dimkovic @ 15.08.2009. 22:55 ] @
Citat:

Moje pitanje je: Šta je poruka te dugokose na slici? "Hajde da rešavamo integrale!"?


Sta tebe boli stojko koja je njena poruka ako ne zeli sex sa tobom?

Sta smo mi, simpanze - pa da jaci simpanza dobije zenku?

Citat:

Njen osnovni metod postizanja cilja je sex.


Ne i sa silovateljem, ocigledno.

Citat:

Ali batina ima dva kraja. Danas većina devojaka pokušava da izgleda bar približno ako ne isto tako. Šta se sa njom dogadja i da li joj je neko raspalio šamar zaista nije moja briga. Ona prodaje "robu".


Ne treba tebe da bude briga (mada je i to vec... dokaz necega jako jako loseg u nasem drustvu) vec treba da bude briga drzavu, jer drzi na slobodi generaciju simpanzi.

Ali valjda su simpanze jako dobro glasacko telo... ko ce ga znati.
[ Horvat @ 15.08.2009. 22:57 ] @
znaci jbte...
[ hemarikon @ 15.08.2009. 23:05 ] @
Evo nešto iz Rusije. Od kad su tamo tolike vrućine?

[ Horvat @ 15.08.2009. 23:06 ] @
i sta,pridjes toj devojci kazes "hoces da se jebes" ,ona kaze ne,ti joj opizdis samarcinu i odvuces u mirniju ulicicu i obavis "posao"??

i sta ako je tako obucena?
[ Ivan Dimkovic @ 15.08.2009. 23:08 ] @
@hemarikon

Prestani sa trolovanjem - tema je o silovanju devojke od strane tate, sina i kompanije kao i starice od strane jednog iz ekipe samo dan ranije.

Nigde ne pise kako su bile obucene, niti je to uopste relevantno.

Ove tvoje slike i filozofija o "trazenom" silovanju nemaju ama bas nikakve veze sa ovom temom.
[ Zoran Rodic @ 15.08.2009. 23:08 ] @
Citat:
hemarikon: @Zoran Rodic
Sećam se da je pre 25 godina na jednoj autobuskoj stanici u USA zabeležen slučaj silovanja u po bela dana.


Šta pre 25 godina? ... pa bilo i pre mesec dva ... čak snimili i kamerom ... ispred nekog mega marketa.
Poenta je u tome što je pun svet onih koji ne umeju ni kusur dobro da prebroje, ali umeju da ''protumače'' poruku iz stila oblačenja, hoda i očiju suprotnog pola.
I to nije specifično samo za Srbiju već za ceo svet ... pa je baraba, naprosto baraba ... bio kinez, srbin, čeh, kanađanin ili maljavi znojavi turčin.

A mene su mama i tata učili da ne pipam ništa tuđe bez pitanja.
[ Ivan Dimkovic @ 15.08.2009. 23:11 ] @
A da vas pitam

Da li je i doticna starica gde je vec priznato silovanje "izazivala" ? Ili je davala znake da zeli da bude silovana?

Koje je vase misljenje o tome... mislim, kako starice treba da se oblace u tom selu kako bi izbegle silovanje?
[ hemarikon @ 15.08.2009. 23:25 ] @
Citat:
@Ivan Dimkovic: Sta tebe boli stojko koja je njena poruka ako ne zeli sex sa tobom?

Ajde Dimkoviću uljudi malo rečnik. Uostalom nisam ja od nje ništa ni tražio. Ona sama nudi.

Citat:
tema je o silovanju devojke

A šta imamo da pričamo o nekom dogadjaju ako ne diskutujemo o svim aspektima.

Citat:
"trazenom" silovanju

Nemoj da manipulišeš. Gde sam ja naveo da je neko tražio silovanje? Ako si emotivan ne ulazi u diskusiju. Odmori se.

Citat:
Nigde ne pise kako su bile obucene, niti je to uopste relevantno.

Formalno pravno nije relevantno. Samo... život nije formalno-pravno svodljiv.

Citat:
@Zoran Rodic: Šta pre 25 godina?

Znam i za novije slučajeve. Ali naveo sam najstariji kojeg se sećam.
[ Ivan Dimkovic @ 15.08.2009. 23:28 ] @
Citat:

Ajde Dimkoviću uljudi malo rečnik. Uostalom nisam ja od nje ništa ni tražio. Ona sama nudi.


Ma ko ti kaze da "ona sama nudi" - si je pitao?

Citat:

A šta imamo da pričamo o nekom dogadjaju ako ne diskutujemo o svim aspektima.


Tih tzv. "aspekata" o kojima vi pricate ovde uopste nema a da se zna.

Pogotovu ne u slucaju starice.

Dakle, pricate napamet - eto devojka tvrdi da je silovana, a mozda je nosila dopicnjak pa je "nudila da je siluju"

Svasta.

Citat:

Formalno pravno nije relevantno. Samo... život nije formalno-pravno svodljiv.


Pitaj one koji robijaju.


[ Zoran Rodic @ 15.08.2009. 23:32 ] @
Citat:
hemarikon: Evo nešto iz Rusije. Od kad su tamo tolike vrućine?



Ček, Hemarikone ... pa ova ima više odeće nego Ana Ivanović na meču protiv Kuznjecove.
Si probo možda da je zaskočiš posle servisa?
[ Horvat @ 15.08.2009. 23:35 ] @
Citat:
hemarikon:Ona sama nudi.


tako i ova sto si joj sliku stavio na vrh stranice "nudi"?
i sta ako ne "nudi" tebi,a ti bi?
onda je silovanje opravdano?

a tek ove na plazi,juju,sramota,pa jos nudisticka...


je l i doticna baba bila ovako obucena? [i ovakvog izgleda]??
[ hemarikon @ 15.08.2009. 23:56 ] @
Citat:
@Ivan Dimkovic: Ma ko ti kaze da "ona sama nudi" - si je pitao?

Sasvim je moguće da sam pogrešno procenio. Kad malo bolje razmislim iz očiju joj viri Identitet Dudeka.

Citat:
nosila dopicnjak pa je "nudila da je siluju"

Ja tvrdim da batina ima dva kraja. Znaš šta može biti posledica pa povedi računa. Inače to nije opravdanje ni olakšavajuća okolnost za siledžiju.

Citat:
Pitaj one koji robijaju.

Mislim da za žrtvu to i nije prevelika uteha.

Citat:
@Zoran Rodic: Si probo možda da je zaskočiš posle servisa?

To prepuštam tebi.

Citat:
@Horvat: a ti bi?

To je hipotetično pitanje.

Citat:
onda je silovanje opravdano?

Rekao sam da je nasilje za osudu. I nemoj mi pripisivati ono što nisam rekao.

[Ovu poruku je menjao hemarikon dana 16.08.2009. u 01:06 GMT+1]
[ Horvat @ 16.08.2009. 00:02 ] @
pa s nekim razlogom si postavio sliku doticne devojke u ovu temu,obrazlozi zasto
ne moras biti ti taj koji hoce da je...,a ona nece da je...

neka bude,pridje joj xy i pita je l za fuk,ona kaze ne,on joj opizdi samar i odvede u ulicicu i obavi sto je naumio,to je tako ok,jer je ona sama "trazila",tj "nudila"??
ili sta si pokusao reci s tom devojkom i uostalom pricom o svrckanju u minicima

dakako da su za j******,kao sto se i tebi jebe tako se i njima jebe,samo sto ako one nece da budu jebane od strane xy-a ,onda xy treba da se povuce [ili pokusa da ih sarmira ,bla bla],a ne da ih jebeno siluje!

ili ja imam neki cudan "pogled" na to...
[ timotic @ 16.08.2009. 00:05 ] @
Zene su krive, ljudi su zrtve.

[ Ivan Dimkovic @ 16.08.2009. 00:07 ] @
@hemarikon,

Covek je silovao staricu, a onda je sutra dan sa ekipom "tata i sin" silovao devojku staru 21 godinu. Ono sa babom je priznato.

I ti na temi ovakve sadrzine pricas o "batini sa dva kraja" i kacis slike nekih Ruskinja.

Uz sav trud da skontam ZASTO bi neko na ovakvo delo davao takav komentar, i dalje ne mogu da ukapiram razlog zasto to radis.
[ hemarikon @ 16.08.2009. 00:10 ] @
Citat:
@Horvat

Nemoj mi se obraćati lično sa tvojim stavovima. Tvoji stavovi nisu moji stavovi!

Citat:
@Ivan Dimkovic

Uvek će biti ludaka (pardon poremećenih) koji će ubiti čoveka samo zato što ga je taj "urokljivo pogledao". Ne pravdam ja siledžiju. Ovo što govorim je opomena, ništa više.
[ Horvat @ 16.08.2009. 00:11 ] @
@ivan nije isti silovao babu nego rodjo od silovatelje babe je bio u "ekipi ... na devojku"

@hema,pitam te jebeno koji ti je stav ,sta pokusavas reci sa slikom doticne
napisi svoje misljenje!
je l vidis upitnike tamo? to je znak pitanja,pitam te nesto...


i moj stav se ocito razlikuje od tvog po ovom pitanju,i to prrriiiilicno

[ hemarikon @ 16.08.2009. 00:15 ] @
Razgovaraćemo kad uljudiš rečnik.
[ Horvat @ 16.08.2009. 00:17 ] @
gosn sa nick-om hemarikon
sta ste hteli reci sa slikom doticne devojke na vrhu stranice broj 3?

sta vi mislite kako treba da postupi "covek" kojeg odbije doticna devojka za fuk?
[ Shadowed @ 16.08.2009. 00:18 ] @
Ivane, sta ti imas protiv onih slika :P

Sto se oblacenja tice, svakako da takvim oblacenjem povecavaju sansu kod onih koji su skloni silovanju. Kao da se namazes krvlju pa udjes u more. Svakako moze da ti se desi da te ajkula pojede, al' tako je sansa veca. Ipak to nije opravdanje za silovanje, naravno.
[ hemarikon @ 16.08.2009. 00:22 ] @
Konačno je neko ukapirao šta govorim.

@Horvat
Onda sedneš i čekaš celu noć do ujutro. A novi dan je pametniji.
Inače ne moraš da mi persiraš.
[ anon142305 @ 16.08.2009. 00:25 ] @
Citat:
hemarikon: Inače. šta reći za devojku (oko 23 godina), bez dečka, nikad u muškom društvu, uvek sa drugaricama, često sama. Sada je 6-7 mesec. Kako to? Bezgrešno začeće ili šta. Naravno i sada je sama.

Pa mogu se reci razlicite stvari, zavisi kako ko gleda na to. Evo ja npr. mogu reci da ne volim off topic.

Citat:
hemarikon: Još samo da dodam da ima žena koje idu ulicom bez gaća i čarapa sa suknjama koje su više nego kratke. E sad, motiv uvek postoji a navedeno je opravdanje. Žrtve su slučajan statistički uzorak.
Šta hoću da kažem? Svi bi trebali malo da povedu računa.

A ako se neka skine gola, tek tada ima opravdanja da je svako siluje, jel?!? Pa pazi, skinula se gola... Sto nije povela racuna... (Evo, skoro se to (skidanje) desilo na Novom Beogradu, psihicki neuravnotezena osoba je bila u pitanju)

Ne, stvarno ne mogu da shvatim neke ljude - koji uzroke tog, verovatno najgnusnijeg zlocina, traze u nekim eksternim elementima, a ne u psihi silovatelja. Ovo me podseca na onu temu o Zaricu i interventnoj, gde su neki govorili "pa neka ga je ubio, sto je isao po splavovima." A ovde je "pa sto je isla unaokolo bez gaca".
Da ne budem pogresno shvacen - znam da ovde niko nije opravdao silovanje, malo karikiram, ali princip logickog razmisljanja u ovakvim komentarima je isti.

Citat:
Ivan Dimkovic: Nego... wtf je "protivprirodni blud" ?

Trebalo bi da je nasilna penetracija izmedju rodjaka.
[ Horvat @ 16.08.2009. 00:33 ] @
@shadowed,ali te "ajkule" ,tacnije silvotelji trebaju biti liseni slobode ,a ne da svaki "pogled ispod obrva" im bude kao "sama je trazila" ...

najbolje da idu potpuno prekrivene,mada su oci problem...cvike na oci ,nema druge,vidis samo veliku crnu mrlju kako se pomera...


@hema,znam da ne moram,ali vrlo si ti mene dobro razumeo sta sam ja tebe i prvi put pitao ,a i dalje nisi odgovorio na to ;)

evo ja da pitam jos nesto,sta onda sa ovima na plazi? u dvodelnim/jednodelnim kupacim kostimima,pa cak i bez gornjeg dela?
samo cekaju da ih neko nabode ili sta?

[ Shadowed @ 16.08.2009. 00:42 ] @
Citat:
Horvat: @shadowed,ali te "ajkule" ,tacnije silvotelji trebaju biti liseni slobode ,a ne da svaki "pogled ispod obrva" im bude kao "sama je trazila" ...

Naravno da trebaju. Rekoh da to nije opravdanje.
A ti batali te imputacije. Nigde nisam rekao da je trazila takvim oblacenjem. Naprotiv, rekao sam upravo suprotnu stvar - da to nije opravdanje silovatelju.
[ hemarikon @ 16.08.2009. 00:45 ] @
Citat:
@IUOP_1

Ono što sam video na ulici nikako ne bih rekao da je reč o psihički neuravnoteženim. Ima tu i imena poznatih ličnosti.

Ajd i tebi da ponovim, ne pravdam nikoga za nasilje, pa nemoj ni da mi pripisuješ.
[ Lesli Eldridz @ 16.08.2009. 00:56 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Nego... wtf je "protivprirodni blud" ?

Tako ovde pravnici nazivaju oralni i analni seks.
[ Marko_L @ 16.08.2009. 01:34 ] @
Koliko sam razumeo, na ovoj temi se priča o tome da li je silovanje društveno prihvatljivo ponašanje ili ne :) Mislim, šta tu uopšte ima da se diskutuje, i da jeste i da nije, to je zakonski kažnjiva radnja, a to da li je u njoj učestvovao pojedinac ili otac i sin i četa rođaka uopšte ne menja situaciju, osim što se u drugom slučaju radi o većoj boleštini. Svako ko takve stvari može da opravda ni sam nije normalan. Međutim, ja nisam primetio da je neko na ovoj temi to pokušao da opravda, tako da ne vidim čemu varnice. Ovde se jednostavno priča o tome da li način oblačenja povećava šansu za silovanje, a odgovor je naravno da da. To naravno ne daje nikome za pravo da siluje, daleko bilo, ali niko ne daje nikome za pravo ni da krade, pa opet dolazi i do krađa i do razbojništava i do džeparenja... e tu možemo i da napravimo paralelu. Recimo, da li je podložnija krađi prodavnica koja ima kamere i obezbeđenje ili neka koja nema ni jedno ni drugo, nego ima jednu radnicu od 20 kila ? Ili da li je podložniji prepadu tip koji ide mirno ulicom i gleda svoja posla ili neko ko nosi u rukama novčanicu od 5.000 dinara i skoro pa maše njome ? Ili da li je podložniji džeparenju neko ko nosi novčanik u unutrašnjem džepu od jakne ili onaj kome isti do pola viri iz zadnjeg džepa od pantalona ? Dakle, treba uvek računati da neke stvari nose veći rizik. Isto tako i slobodnije oblačenje nosi veći rizik od seksualnog nasilja. To naravno ne znači, kako neki kažu, da je ona to sama tražila... isto kao što onaj što nosi novčanik u zadnjem džepu sigurno nije sam tražio da ga odžepare, ali znači da se takvim stavom, ponašanjem, oblačenjem... privlače oni koji ne trebaju.
[ Darko Nedeljković @ 16.08.2009. 01:34 ] @
Citat:
Kao sto rekoh - to sa minicima je pricam ti pricu, normalan zdrav covek nema nagon da siluje bez obzira na odecu.

Dobro to se razume, normalan zdrav covek takodje nema potrebu da nekog udari na ulici ali zakon potpuno drugacije tretira slucajeve nasilja ako iyadjes sa namerom da se bijes pa sacekas da neko naidje, ili ako te neko izaziva pola sata pa ga lupis. Takodje, normalni zdravi ljudi ne ubijaju, pa za ubistvo imas razlicite kazne u zavisnosti da li je u afektu ili sa predumisljajem. To isto bi trebalo uvesti i kod silovanja.

Evo, konkretan primer...
U onoj pivnici HB u Minhenu sreli smo copor devojaka odavde, naravno u alkoholisanom stanju. Kad su krenule kuci, jedna je provocirale su muskarce po ulici dovikujuci "Hello, comme to me, I have a lighter" uz glasno smejanje celog copora. E, sad pitanje - da je taj to shvatio kao pristanak i izvrsio silovanje, da li bi to nemacki zakon tretirao potpuno isto kao da je taj iskocio iz mraka, zgrabio neduznu slucajnu prolaznicu i silovao je?
[ Darko Nedeljković @ 16.08.2009. 01:46 ] @
Citat:
Prestani sa trolovanjem - tema je o silovanju devojke od strane tate, sina i kompanije kao i starice od strane jednog iz ekipe samo dan ranije.

Nigde ne pise kako su bile obucene, niti je to uopste relevantno.

Ove tvoje slike i filozofija o "trazenom" silovanju nemaju ama bas nikakve veze sa ovom temom.

Pa sto ste onda pokrenuli temu - niko od nas ne poznaje ni staricu, ni devojku, ni silovatelje niti je bio ocevidac. Jedino o cemu se moze pricati na ovoj temi je o silovanju uopsteno.
[ Ivan Dimkovic @ 16.08.2009. 01:48 ] @
Citat:
Darko Nedeljković
U onoj pivnici HB u Minhenu sreli smo copor devojaka odavde, naravno u alkoholisanom stanju. Kad su krenule kuci, jedna je provocirale su muskarce po ulici dovikujuci "Hello, comme to me, I have a lighter" uz glasno smejanje celog copora. E, sad pitanje - da je taj to shvatio kao pristanak i izvrsio silovanje, da li bi to nemacki zakon tretirao potpuno isto kao da je taj iskocio iz mraka, zgrabio neduznu slucajnu prolaznicu i silovao je?


U civilizaciji nema "olaksavajucih okolnosti" za silovanje. Ne postoji "silovanje u afektu" niti "silovanje sa predumisljajem". Silovanje je prisiljavanje druge osobe na sex - bez obzira kako se ta osoba oblaci ili da li je flertovala sa tobom ni jedna od tih stvari ne znaci da je ta osoba odobrila seksualni odnos.

Recimo za US:

http://en.wikipedia.org/wiki/Rape

Citat:

Under federal law the punishment for rape can range from a fine to the death penalty. The severity of the punishment is based on the use of violence, the age of the victim and whether drugs or intoxicants were used in the to override consent. If the perpetrator is a repeat offender the maximum sentence is automatically doubled.


* Rape using violence or the threat of violence to override consent
* Rape by causing fear in the victim for themselves or for another person to override consent
* Rape by giving a drug or intoxicant to a person that renders them unable to give consent
* Statutory rape involving an adult perpetrator
* Statutory rape involving an adult perpetrator with a previous conviction
* Statutory rape involving a perpetrator who is a minor
* When a person causes the rape by a third person
* When a person causes the rape of a child under 12 by a third person

^

Nema nigde "silovanje sa izazivanjem" ili "silovanje bez izazivanja" jer jednostavno NE POSTOJI razlika. Bez obzira kako devojka izgleda, kako se oblaci, da li ti se smeje - ako ti je rekla >NE< kada si izvukao stojka (ili, jos gore, pruzila fizicki otpor) - posle toga nema sta vise da se prica, sve dalje protiv njene volje je silovanje, a visina kazne zavisi od faktora kao sto su oni gore.

Jedine zemlje koje poznaju tu instituciju "izazivanja" u silovanju su zemlje gde je OK i kamenovati zenu ako je ucinila prevaru. Pretpostavljam da to nisu zemlje kojima Srbija tezi, ni kulturno ni zakonski.
[ Darko Nedeljković @ 16.08.2009. 02:09 ] @
Citat:
ako ti je rekla >NE< kada si izvukao stojka (ili, jos gore, pruzila fizicki otpor) - posle toga nema sta vise da se prica, sve dalje protiv njene volje je silovanje

Ajd da probam malo da popravim raspolozenje jednom licnom anegdotom...

Jednom prilikom, priveo ja tako jednu u krevet i taman da ga ubacim, kad ona kaze "ne, necu". Dobro, pomislim ja i krenem da ustanem, kad me ona preskoci, sede odozgo i odradi posao, a sve vreme vice "ne... necu to da radim...". Valjda joj tako mirnija savest, ako vara decka, pa kao ona nije htela... i tako, jesam li ja to pocinio silovanje iz nehata?
[ anon142305 @ 16.08.2009. 07:36 ] @
Citat:
hemarikon:Ajd i tebi da ponovim, ne pravdam nikoga za nasilje, pa nemoj ni da mi pripisuješ.

Znam, to sam i napisao i ovde smo konstatovali da niko nije (o)pravdao silovanje.

Stvar je u tome sto kad se to to desi, uvek se nadje neko da prica o tome kako se devojke danas oblace! To je ono sto ne razumem. Kakve to veze ima??? Ponavljam, ne mislim da se tom pricom opravdava nasilje, ali kao da se baca neka senka olaksavajuce okolnosti! Zbog toga pricu o oblacenju smatram, u ovom kontekstu, nepotrebnom! Jer silovanje nema, niti sme imati olaksavajuce okolnosti.

Ne znam koje si godiste (nije ni bitno) ali to kako se danasnje generacije lose oblace/ponasaju/pricaju ponavljaju kao mantru svi koji su malo stariji (ili koji se ne osecaju pripadnikom "drustva") i takvu pricu smatram deplasiranom. Iako sam stariji.
[ hemarikon @ 16.08.2009. 08:39 ] @
Ja ne razumem da neko traži djavola. Jer uvek postoji mogućnost da ga pronadje. Evo, ovde

http://www.alo.rs/vesti/13467/...i_silovali_devojcicu_u_podrumu

je opisan slučaj devojčice koju su odvukli sa žurke i silovali.

Pošto je reč o maloletnoj osobi, zakon to tretira kao silovanju pa nema opravdanja za siledžije. Sa druge strane šta jedna balavica traži na sumnjivim noćnim žurkama. Šolja mleka i u devet u krevet, u svojoj sobi naravno. Zna se šta se traži na tim žurkama. Ili je možda neko od vas išao na žurke da reši diferencijalnu jednačinu za domaći?

Preventiva je uvek jednostavnija od lečenja.
[ Srđan Pavlović @ 16.08.2009. 09:38 ] @
hemarikon, sve to stoji, ti govoris o faktorima koji ce povecati rizik da osoba
bude napadnuta u nekoj sredini, i to je uredu, ali da svaki silovatelj bude osudjen
i zatvoren na XX broj godina, STO JE POENTA PRICE, svi ovi oblici ponasanja
(nocna zurka, minic, dekolte) kojeti navodis, automatski vise ne bi bili tako rizicni.

Ja zaista ne bih zeleo da mom detetu licnu sigurnost odredjuje kada ce da pije mleko
i ide u krevet , vec adekvatno postupanje izvrsnog dela vlasti prema silovateljima
i ozbiljni pokazatelji da drzava stiti svoje gradjane.
[ Kosuth @ 16.08.2009. 10:23 ] @
Citat:
Darko Nedeljković: Ajd da probam malo da popravim raspolozenje jednom licnom anegdotom...

Jednom prilikom, priveo ja tako jednu u krevet i taman da ga ubacim, kad ona kaze "ne, necu". Dobro, pomislim ja i krenem da ustanem, kad me ona preskoci, sede odozgo i odradi posao, a sve vreme vice "ne... necu to da radim...". Valjda joj tako mirnija savest, ako vara decka, pa kao ona nije htela... i tako, jesam li ja to pocinio silovanje iz nehata? :)

He,he...
Citat:
Vuk Mandušić:

Bješe mi se snaha pomamila,
bez putah je ništa održati!
Otvara' joj knjige na proroke;
neki kaže: Na sugreb je stala,
neki kaže: Splele je mađije.
Svud je vodi po manastirima
i čita' joj masla i bdenija;
kumi vraga u sve manastire
da ostavi snahu Anđeliju,
kumi vraga-ništa ne pomaže!
Te ja uzmi trostruku kandžiju,
uženi joj u meso košulju:
vrag uteče nekud bez obzira,
a ozdravi snaha Anđelija.


Ima toga puno kod ovog vrsnog poznavaoca ženske ćudi,a vanvremeno...
[ hemarikon @ 16.08.2009. 10:28 ] @
Zakonske sankcije neće žrtvi pomoći ništa. Čak neće sprečiti i siledžiju da bude siledžija ako mu se pruži prilika. Poenta je: treba se braniti svim sredstvima.

Šta traži balavica pred kafanom u 22h noću? Ne znam šta traži ali evo šta je našla

http://www.blic.rs/hronika.php?id=25198

Dakle, šolja toplog mleka i u devet u krevet u svojoj kući.

@Kosuth
To što si napisao trebalo bi da se bolje pročita. Vredi više nego ovo što sam ja napisao. Zato je trebalo napisati posle mog teksta, ali preduhitrio si me a moram da odgovorim.
[ Srđan Pavlović @ 16.08.2009. 10:44 ] @
Da, svalicmo problem silovatelja na zensku cud, kasne izlaske.... sta jos.... Moze, ali sutra.