[ Marko_L @ 16.08.2009. 12:02 ] @
Pošto je Kernel-1 zaključao OVU temu, a taman sam hteo da pokrenem par zanimljivih pitanja, reših da otvorim novu. Međutim, da i ova tema ne bi bila zaključana, molio bih da ovaj put preskočimo diskusiju o načinu oblačenja, jer mislim da smo apsolvirali da slobodnije oblačenje možda povećava šanse za silovanje, ali da nikako nije ni poziv na to, niti može da bude opravdanje i mislim da tu nema šta više da se priča. Takođe bih preskočio priču o tome da li išta može da opravda silovanje, jer ne može. Ono o čemu bih ja hteo da prodiskutujemo, a na to me je navelo pre svega par izjava od strane nekih članova, jeste, šta je zapravo silovanje, kako se dokazuje. Mislim, ok, postoji jasna definicija da je to ostvarivanje sexualnog odnosa bez dobrovoljnog pristanka obe strane... itd., međutim mene, a verujem i mnoge zanima, kako uopšte treba da izgleda taj pristanak. Mislim, ja još nisam bio u situaciji da pitam devojku "E, hoćeš da imamo sex ?", a da ona odgovori "Da, hoću", već je to uvek bio neki prećutni pristanak, a da li uopšte postoji takva stvar... možda je to bilo prećutno negodovanje. Evo, Dimković reče
Citat:
nema tu nikakvog izazivanja ili olaksavanja, ljudi smo - postoji "ne" - razumes?

Tačno, postoji "ne", ali kako razlikovati pravo "ne" od onog "da ne ispadnem laka riba, ne". Mislim, postoje ljudi koji čak tvrde da ovo drugo "ne" i ne postoji, već kad se kaže "ne", onda se stvarno misli "ne", ali recimo da sam se ja rukovodio po toj logici, verovatno bih i dan danas bio devica. Jednostavno, ne sećam se da sam bio sa nekom devojkom, a da na početku večeri nije rekla "Ne, neću to da radim" ili da mi barem nekim gestom nije dala do znanja da od toga nema ništa, a onda posle par sati ili čak minuta, jednostavno se spontano desi, a da nijednog trenutka nije izgovoreno "Da, hoću predomislila sam se". Da li sam po toj nekoj logici, što reče Darko Nedeljković na prošloj temi, ja zapravo silovatelj iz nehata, jer u trenutku bluda, zvaničan odgovor je i dalje bio ne. Šta bi se desilo da tako neka iz nekog samo njenog poznatog razloga (recimo ljubomora) rešila da me (ili bilo koga drugog) optuži za silovanje ? Evo, Dimković isto reče...
Citat:
Hmm pa obicno postoje dokazi, tipa koza silovatelja na noktima zene, modrice, povrede i sl...

Kakvi su ovo crni dokazi ? Pa do svega toga može doći i kada je dobrovoljan odnos u pitanju... mislim, ja ne mogu ni da nabrojim koliko sam puta bio ogreban ili koliko puta se ona povredila recimo tako što slučajno zakači rukom neki objekat pored kreveta, pa ostane modrica. Sudeći po ovom, ispada da sam još i dobro prošao, jer sam hodao po ivici i da je bio dovoljan jedan telefonski poziv i da ode moj život u kanalizaciju. Ako je tako, onda verujem da je barem 50% optužbi za silovanje zapravo lažno... čin osvete ili nešto slično... a možda i više ako se uzme u obzir da prave žrtve silovanja nerado prijavljuju takve stvari. Zašto se recimo u takvim slučajevima ne koriste detektori laži... znam da nisu 100% pouzdani, ali opet bolje i to nego donositi zaključak na osnovu ogrebotina i modrica koje su sastavni deo svake normalne veze. Mislim, ok, znam da nije zgodno žrtvu silovanja podvrgavati takvom testu, jer em je doživela traumu, em sad još ispada da joj se ne veruje, ali isto tako nije zgodno nekome upropastiti život i zatvoriti ga na 20 godina, a nisi siguran da je uradio to što je uradio.

Elem, da ne dužim mnogo, pitanje je, gde je tu nekakva ravnopravnost i zašto žene imaju toliko dostupnih oružija za uništavanje života muškarcima ? Eno, nedavno smo pričali o pravima muškaraca i žena kada su u pitanju razvodi i dodeljivanje na starateljstvo i ispostavilo se da u 90% slučajeva dovoljno da žena kaže da muškarac kriv i bez problema dobija šta god poželi, uključujući i starateljstvo. Evo sad ispada i da gotovo svaki seksualni odnos može da se pretvori u silovanje, ako žena tako želi... a obrnuto ne važi. Recimo, ja da odem u policiju i kažem da sam silovan, verovatno bi se samo slatko nasmejali i izbacili me napolje, a nije da mi se nije desilo... recimo jednom prilikom pre više godina sam malo više popio i završio u krevetu sa devojkom koju inače verovatno ne bih ni pogledao. Ja bogme tu nisam dao pristanak. A da je kojim slučajem ona bila pijana, a ja trezan, ispalo bi da sam je namerno napio i iskoristio. Zar je moguće da u 21. veku ne postoje bolje metode za ispitivanje takvih stvari ?
[ ventura @ 16.08.2009. 12:24 ] @
U suštini ne mora ni da bude seksa da bi te devojka optužila za silovanje... Dovoljno je da izmisli koliko toliko uverljivu priču...
[ Kosuth @ 16.08.2009. 12:50 ] @
Citat:
Marko_L: Pošto je Kernel-1 zaključao OVU temu, ?

Izgleda da ne voli Njegoša...

pa ne volim ga ni ja,al' mudro zbori,tu mu zameriti ne mogu.

@Marko_L,svaka ti je na mestu,a vidiš kakav smo vakat dočekali,ne daju nam ni da kažemo i pokažemo gde je tanko.

Čini mi se da dolazi vreme Amazonki,a nama šta bog da....

Samo da se iz čitave papazjanije ne ispili neki Klark Cetkin,jer ipak prof.Toševski to za sada sasvim solidno radi,dok se Klara prevrće u grobu čupajući kosu zbog "usluge" koju je ženskom radu učinila.
[ hemarikon @ 16.08.2009. 13:30 ] @
Neka se javi onaj ko je čuo "DA, Navali brajko!", da bi smo imali referentnu tačku za diskusiju.
[ milivoje t @ 16.08.2009. 14:21 ] @
Je li, jeste li vi nekada bili optuzeni za silovanje kad tako zivo dozivljavate taj problem oko pristanka. Ili imate neku fobiju da vas ne optuze za silovanje ili tako nesto... ? Jer stvarno mi nije jasno, kako normalan covek moze uopste da se brine i da razmislja da li ce silovati devojku ili da ce biti optuzen za silovanje. Mislim nije mi jasno odakle vam motivacija za ovo silno pisanije, razumem hipoteticku argumentaciju, ali je potpuno nerealna bar meni.

Ja znam da to ne moze da mi se desi, kao sto znam da nisam crnac, znaci nisam nikada razmisljao o tome, besmisleno mi je. Niti osecam da me zene zbunjuju ili zavlace svojim ponasanjem, oblacenjem, itd. Niti sam ikad cuo od nekog prijatelja da nije bas siguran da li je silovao devojku, jer mu je slala cudne signale :D. Niti se plasim, nit sam cuo da se neko plasi da ce zena lazno da ga optuzi za silovanje.
[ Lesli Eldridz @ 16.08.2009. 14:42 ] @
Citat:
Kosuth: Čini mi se da dolazi vreme Amazonki,a nama šta bog da....

Odlicno, ja se slazem i to podrzavam.

Inace o silovateljima, sve te silovatelje treba likvidirati. Kakav humanizam i rehabilitacija to su gluposti. Seksualni prestupnici, bilo da su silovatelji, pedofili ili nesto trece su povratnici 100%. Ne postoji ni jedan koji nije ponovio delo. Likvidacija i gotovo. Uz to, poznato je cak i u amaterskoj psihologiji za siroke mase, da silovatelji uopste i ne traze seks, nego da se izivljavaju na drugome. Takvi su u ratovima masovni ubice i oni sto muce ljude. Takvi nisu potrebni drustvu i to je to, suvisni su.
[ hemarikon @ 16.08.2009. 16:27 ] @
Hmmm, spisak za likvidaciju bi bio poduži.
[ Srđan Pavlović @ 16.08.2009. 18:53 ] @
Citat:
Kosuth: Izgleda da ne voli Njegoša...

pa ne volim ga ni ja,al' mudro zbori,tu mu zameriti ne mogu.

@Marko_L,svaka ti je na mestu,a vidiš kakav smo vakat dočekali,ne daju nam ni da kažemo i pokažemo gde je tanko.


Cuo sam ja za Njegosa, hvala na pitanju. Tema je zakljucana jer su neki problem
silovanja relativizovali time kako se zrtva oblaci i slicno, i postavljanjem stihova
pesme u kojoj lik bicuje zenu iz nekog razloga, i umesto da osude cin i time zavrse
pricu, valjda sire ideju o nasilju nad zenama.

Upozoravam vas jos jednom, ukoliko ova tema krne u slicnom pravcu, ceka je ista sudbina.
[ Lesli Eldridz @ 16.08.2009. 19:08 ] @
Citat:
hemarikon: Hmmm, spisak za likvidaciju bi bio poduži.

Zasto bi bio spisak poduzi? Zna se ko je i sta je seksualni prestupnik, i ne bi bili ni prva ni poslednja zemlja u kojoj se za tako nesto propisuje smrtna kazna. A dok se takvi ne sklone, devojke treba od srednje skole obucavati da uvek nose biber sprej ili spric sa necim ili tako nesto. Pa cim krene neki macho men sa namerom da pipa uz pivski bazd, odmah u meso pa bezi.

Bi ga, i ja kad vidim napupele omladinke, i čiča bi bar 50% njih vrlo rado, ali mi na pamet ne pada da nesto pokusavam na silu. Ma ni milom, sad mi pa to smaranje a i nisam u situaciji, tj nisam sam, mada i kad bih bio sam, pitanje je da li bih bilo sta radio oko tih omladinki. Mislim da ne bih, ko ce da se smara, nego bih radije angazovao profesionalce :) Kad sam bio 20 godina mladji uvek mi je bilo zalosno to kad vidim nekog čiču kako je u dosao u diskoteku sa nekom duplo mladjom od njega. Na kraju krajeva, uvek postoji Lester Bernam metod koji ima svojih prednosti :) Sta ima ko da nekoga na silu tera bilo sta, a posebno kad je u pitanju seks. Te sto bi malo silom prvo malo u crnorecku banju, da vide kako je to, a onda ako to ne pomogne, zna se.
[ kelja @ 16.08.2009. 19:28 ] @
Citat:
Upozoravam vas jos jednom, ukoliko ova tema krne u slicnom pravcu, ceka je ista sudbina.


Mlad je moderator vocka cudnovata...
[ Srđan Pavlović @ 16.08.2009. 19:35 ] @
da, ima i dalje pesma :)

A hvala za ovo "mlad" - jes da sam "zagazio" u IV deceniju... :D
[ hemarikon @ 16.08.2009. 21:02 ] @
Citat:
@Lesli Eldridz: Zna se ko je i sta je seksualni prestupnik

To pokušavamo da utvrdimo. Zato ova tema. Naravno, sve je ovo mlaćenje prazne slame. Ali važno da se nešto mlati.

Citat:
za tako nesto propisuje smrtna kazna

Nema smrtne kazne. Ulazimo u EU.

Citat:
devojke treba od srednje skole obucavati

Devojke treba obučavti od malih nogu šta im je dozvoljeno a šta nije, kakve su posledice ovog a kakve onog ponašanja.
[ Srđan Pavlović @ 16.08.2009. 21:08 ] @
Ima definicija prestupa u zakonu, sto bi izmisljali toplu vodu?
Slazem se sa Leslijem, da se zna sta je seksualni prestupnik.

Evo, iskopao sam nesto iz zenine knjige :)

"...Seksualni odnos sa zenom protiv njene volje, bilo da se nedostatak volje manifestuje
u primenjenoj fizickoj sili ili pretnji, ili bilo kom drugom obliku prinude, koji upotrebljava
ucinilac..."

"..Smatra se da otpor postoji i onda kada je zrtva u fizickoj ili psihickoj nemogucnosti
da daje otpor, a pasivno trpljenje zrtve iznudjeno pretnjom ili silom ne predstavlja
dobrovoljni pristanak na obljubu..."

[Ovu poruku je menjao Kernel-1 dana 16.08.2009. u 22:22 GMT+1]
[ Ivan Dimkovic @ 16.08.2009. 21:18 ] @
Ma jok @Lesli, kakva smrtna kazna - to je bre oslobodjenje za ludaka...

Nego lepo ovo:



I to lepo na zivo bez anestezije, cisto da oseti kako izgleda nanositi bol i da peva malo... a onda ga pustis da zivi svoj bolesni zivot u ludari, ovog puta bez m00da.

Citat:
hemarikon
Devojke treba obučavti od malih nogu šta im je dozvoljeno a šta nije, kakve su posledice ovog a kakve onog ponašanja.


Devojkama je dozvoljeno da izgledaju lepo i privlacno - kome to smeta morace potraziti zivotnu srecu u Avganistanu ili Iranu. Za one koji to vide kao dozvolu za silovanje treba upotrebiti gore navedenu spravu.

Znas jedina dobra stvar sa Srbijom je sto i ta mala minimalna kazna za silovanje sigurno biva lepo provedena sa ostalim zatvorenicima... verujem da je nivo komfora za silovatelje jako velik u zatvorima Srbije, bas kao i razumevanje za njihova ljudska prava :-)
[ Srđan Pavlović @ 16.08.2009. 21:27 ] @
Da, pedofili imaju cini mi se jos "adekvatniji" tretman u bajbokanama.
[ hemarikon @ 16.08.2009. 21:40 ] @
Citat:
@Ivan Dimkovic: kome to smeta

Gde sam napisao da mi nešto smeta?

@Kernel-1
Nemoj da se praviš mangup i da mi prepravljaš poruke. Ličiš mi na primitivca.

[Ovu poruku je menjao hemarikon dana 17.08.2009. u 01:05 GMT+1]
[ Lesli Eldridz @ 16.08.2009. 21:43 ] @
Citat:
hemarikon: Devojke treba obučavti od malih nogu šta im je dozvoljeno a šta nije, kakve su posledice ovog a kakve onog ponašanja.

Sto bi njima bilo nesto dozvoljenije ili manj dozvoljeno nego bilo kome drugom? Sto su zensko? Pa tim pre treba da im bude dozvoljeno vise nego muskima, jer su nadmocniji pol.

Svakome je dozvoljeno sve sto on hoce dok ne ugrozava druge i dok ne radi nesto sto je nezakonito. Koja devojka hoce da nosi minjake i cizme do pola butina i bilo sta slicno neka nosi, jer time ne ugrozava nikoga, osim ludake, koji ne mogu da se obuzdaju kad vide minjak, a ako li se kojem ludaku to ne svidja, ili misli da zbog toga ima pravo da je gnjavi ima i da snosi posledice - biber sprej u oci, spric sa nekim glupostima u butinu, zatvor, ovo, ono, pa ce posle da se smiri.
Citat:
hemarikon: Nema smrtne kazne. Ulazimo u EU.

Bas zato treba da se iskoriti guzva dok ne udjemo, da se vrati na par meseci, da se malo rascisti zmijarnik.
[ Ivan Dimkovic @ 16.08.2009. 21:50 ] @
Citat:
hemarikon
Lupaš gluposti. Gde sam napisao da mi nešto smeta?


Ooo, a pa gde sam ja napisao da to tebi smeta, da upotrebim istu retoriku kao ti? Ja to pricam onako, da prica moze da se sagleda iz svih uglova - tako bese, a? :)

Lesli je ovde skroz u pravu, jedno godinu-dve pre ulaska u EU da se napravi temeljno sredjivanje drustva - kao sto rekoh, licno ne mislim da mora smrtna kazna, nego mu lepo smrviti spolovilo - a onda lepo u ludacku kosulju. Nema vece kazne za silovatelja - nit moze da koristi alatku, niti moze nekog da zlostavlja.. gadno.

Sve te stvari, ljudska prava, demokratske vrednosti - to su stvari koje su moguce samo na odredjenom stupnju razvoja - nisu za silovatelje i visestruke prestupnike u teskom kriminalu demokratija i ljudska prava - oni su imali svoju sansu da ih uzivaju, a odabrali su da drugim ljudima cine strahote.

Pa ovaj sto je prvo silovao babu a onda devojku... sta bre tu ima da se prica. U pravu su Kinezi tu - jos lepo posalju racun familiji i za metak, a ne da bolesna grdoba jos kosta i drzavu sto mu je otklonila muke.
[ hemarikon @ 16.08.2009. 22:01 ] @
Citat:
@Ivan Dimkovic: Ooo, a pa gde sam ja napisao

Ajde sad, ako nekog citiraš onda je bar prva rečenica odgovora upućena tome koga citiraš.

Citat:
na zivo bez anestezije, cisto da oseti kako izgleda nanositi bol i da peva malo... a onda ga pustis da zivi svoj bolesni zivot u ludari, ovog puta bez m00da.

Da izvineš na izrazu ali imaš profil notornog siledžije. Da li to znači da si i ti kandidat za "onu spravu"?
[ Ivan Dimkovic @ 16.08.2009. 22:07 ] @
Ko ja? Siledzija? :-)

Nikad... niti bih taknuo devojku bez dozvole. Samo smatram da onima koji su svoja prava da budu deo civilizovanog drustva odbacili i zamenili sa zverskim ponasanjem treba primeniti kazne koje ce stvarno na njih i delovati.

Eto Lesli bi ih cak i streljao na licu mesta - ja sam jos i fin, nemam nista protiv toga da zive svoj mizeran bolesni zivot - ali tako sto ce im se permanentno uskratiti mogucnost da povredjuju druge. Mada sta znas, mozda je Lesli i u pravu - takva zver ce onda postati kandidat i za socijalnu pomoc, zdravstveno osiguranje - dok gomila drugih ljudi gladuju...

Sto bi ostavljali pretnju za druge na ulici tek tako. Kao sto se vidi, ti likovi ponavljaju svoja dela - tu nema druge metode nego ih onemoguciti da siluju.

[ Srđan Pavlović @ 16.08.2009. 22:18 ] @
Mislim da je dovoljno ovako teske prestupnike samo ukloniti iz drustva
(lisiti slobode), tj staviti u zatvor na mnogo godina, najbolje dozivotno.

Ne bih primenjivao nikakve sprave.

Poenta je samo takve likove SKLONITI iz drustva.
[ Ivan Dimkovic @ 16.08.2009. 22:34 ] @
Pa znas sta

Dozivotno drzanje u zatvoru kosta jako puno para - znaci siledzija ne samo sto je odbacio svoja prava i slobode i zamenio ih sa siledzijstvom i zverstvima, nego sada zbog toga treba drugi da placaju ceo njegov zivot tj. hranu i smestaj.

Nisam siguran da smo toliko bogati za to - cak i Ameri imaju problema sa tim... Kinezi su ipak daleko blizi finansijski - i to resavaju sa metkom + racun porodici :-)

Ako ga ustrojis, mozes bar da ga pustis na slobodu da zivi i zaradjuje za zivot
[ OffShore @ 16.08.2009. 22:42 ] @
Te večeri je, kako nezvanično saznajemo, M. T. izašla iz kafića sa Marinkom. On ju je odveo u kuću svog rođaka, gde su je četvorica osumnjičenih, navodno, silovali dva sata, a takođe i primorali na protivprirodan blud. Uspela je da pobegne i slučaj prijavi policiji, koja je, samo nekoliko sati kasnije, uhapsila osumnjičene. M. T. je, posle prijave pregedao lekar, a dobila je i neophodnu psihološku pomoć.
U kafeu “Galeb”, iz kog je izvedena M. T., zatekli smo vlasnika Borislava Borića i nekoliko stalnih gostiju. Borić, međutim, tvrdi da nije sve bilo baš kao što se priča:
- Devojku sam primio za konobaricu i počela je da radi u drugoj smeni - priča on. - I ja sam bio u lokalu. Razgovarala je sa Marinkom, koji, inače, radi u Francuskoj. Izašli su oko sedam sati. Zamolila me da je pustim na sat vremena. Mislio sam da ide da večera. U lokalu je, te večeri, bio i Marinkov rođak Miroslav.
M. T. se, kako tvrdi Borić, vratila tek posle tri sata. Žarko Rajić, jedan od stalnih gostiju kafea, kaže da ni posle njenog povratka nije primetio ništa posebno neobično. Čudno mu je bilo to što konobarica nije nastavila da radi.
- Vratila se, takođe sa Marinkom, seli su zajedno, poručili piće i on joj je dao 1.000 dinara - priseća se Borić. - To sam jasno video. Kasnije su ponovo izašli. Ona se nije vratila do fajronta, odnosno, do ponoći. Marinko se vratio pred sam fajront, a ja sam ga zamolio da me odveze kući. M. T. sam video još jednom, u sedam ujutro, kada sam išao da otovrim kafe. Sedela je u drugoj kafani. Ni tad nije pomenula silovanje. Tek oko devet ujutro, čuo sam da joj je došla mama i da je prijavila silovanje, a onda je i mene potražila policija...


http://www.novosti.rs/code/nav...word_add=silovanje%2C%20sajkas

izgleda je malo para bilo, samo 1000 dinara a cova iz Francuske
[ Ivan Dimkovic @ 16.08.2009. 22:46 ] @
A silovana baba dan pre?

Ovaj drugi je primao penziju iz Svajcarske - pa je baba htela da ga uradi za saku svajcarskih franaka... a onda su panduri trazili svoj deo pa je morao da prizna?

A ta ista baba silovana pre nekoliko godina... ma neee, ekipa iz sela nikad ne bi cuvala bulje jedna drugima u tako jednom divnom mestu gde niko nikog ne zna :-)

[ Srđan Pavlović @ 16.08.2009. 22:48 ] @
Pa vidi, ima raznih slucajeva i svaki treba naravno da se razmatra posebno, tj da se istrazi.
Ne sumnjam da postoje i slucajevi laznih optuzbi radi neke koristi, ali ih je sigurno mnogo manje.
[ Shadowed @ 16.08.2009. 22:48 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Pa znas sta

Dozivotno drzanje u zatvoru kosta jako puno para - znaci siledzija ne samo sto je odbacio svoja prava i slobode i zamenio ih sa siledzijstvom i zverstvima, nego sada zbog toga treba drugi da placaju ceo njegov zivot tj. hranu i smestaj.

Nisam siguran da smo toliko bogati za to - cak i Ameri imaju problema sa tim... Kinezi su ipak daleko blizi finansijski - i to resavaju sa metkom + racun porodici :-)

Ako ga ustrojis, mozes bar da ga pustis na slobodu da zivi i zaradjuje za zivot


Nisam za dozivotnu kaznu za silovatelje, ali ne idu oni u zatvor da se izlezavaju. Tamo se radi i svakako mogu da tim radom nadoknade svoj boravak u tom zatvoru.
[ EmilijaV @ 16.08.2009. 22:50 ] @
Ja mislim da je Leslijeva kazna blaza od Ivanove!

Bolje budalu ustrojiti, mislim da bi muke bile vece. Bolje da zivi i da gleda, a da ne moze, he, he...
Ovako mu se sve prekrati po kratkom postupku. A posto je retardirana budala mozda cak i ne ukapira zasto mu se sve desilo.

BTW, opet ste skrenuli s teme...

Apropo teme... Moguce je vrlo lako da devojka nekoga optuzi za silovanje, ako ima nekog razloga za to. Koliko znam, najcesce se desavalo u slucajevima kad pokusava na taj nacin od njega da izvuce neku lovu. Bio je svojevremeno slucaj jednog kosarkasa.
[ Ivan Dimkovic @ 16.08.2009. 22:56 ] @
Pa pazi, postoji sansa da je devojka optuzila ovog za nesto... OK

Ali na osnovu one babe se vidi da to selo ima istorijat silovanja - baba silovana 2 puta, dan posle silovanja babe rodjak od silovatelja je optuzen...

Jbt, kakvo je to selo - verovatno morbidna i bolesna atmosfera sa kojekakvim divljacima. Nisam bas siguran da takva ekipica ne bi cuvala svoje guzice - pogotovu ovaj sto je odmah rekao za novine da "Marinko, inace radi u Francuskoj"...

Sta znas mozda je zaista htela da uzme Mariknu koji franak, a mozda je i Marinko dosao iz civilizacije u svoje selo pa se malo pustio sa lanca... videcemo nalaz doktora - postoje klasicni tragovi silovanja, pa ako su prisutni... Marinko ga je bukvalno na-jebao.

[ Marko_L @ 16.08.2009. 23:11 ] @
Hebote, čitam i ne verujem. ES se izgleda od mesta za ozbiljne diskusije pretvorio u igralište za igru gluvih telefona. Mislim, zašto pobogu uopšte raspravljate o tome da li treba kazniti siledžiju i kako. Niko normalan ne može da podrži silovanje, valjda je to jasno, niti je ko na temi rekao da siledžije ne treba kažnjavati, pa da se upirete da pokazujete kako treba i to takmičenjem ko će da smisli goru kaznu. Jeste, slažem se, za silovanje treba da ide teška kazna, neka bude i streljanje i štrojenje i šta ste već naveli, međutim, tema uopšte nije o tome, već sam hteo da prodiskutujemo o drugoj strani priče, a to je mogućnost optuživanja nevinog, jer dokazi koji su navedeni u prethodnoj temi uopšte ne deluju kao čvrsti dokazi i čini mi se da su skloni zloupotrebi, a pored toga, pominju se i nekakve dozvole za stupanje u seksualni odnos, pa me čisto interesuje kako ta dozvola treba da izgleda. Na primer, da li je silovanje ako devojka kaže "ne", a svojim akcijama pokazuje suprotno, recimo baci se na tebe posle pola sata ? Mislim, bez obzira šta ona radi, zvaničan odgovor je i dalje "ne", jer je to poslednje izgovorila i teoretski, to bi se moglo iskoristiti kao argument na sudu, ako ova odluči da se na neki način osveti, recimo ako je ovaj šutne posle tog odnosa (ne bukvalno, fizički, nego u smislu da ne želi da ima ništa s njom posle te noći, hebi ga, moram da objasnim zbog dežurnih bukvalista :)). Eto, o takvim stvarima sam pokrenuo diskusiju, a ne da li siledžije treba kažnjavati, jer ako neko smatra suprotno, treba i sam na lečenje, tako da ne vidim zašto se uopšte diskutuje o tome.
[ EmilijaV @ 16.08.2009. 23:15 ] @
@Ivan

Ne, nisam mislila konkretno na ovo selo kad sam napisala da postoje slucajevi. Mislila sam uopsteno da je to moguce i da se desavalo.

A za to selo je jedino resenje ona tvoja sprava! Cak bih ja preventivno sve muskarce u selu ustrojila, jer postoji mogucnost da se opet desi, kako su krenuli. Ko zna, mozda je nesto tamo u vazduhu? Mislim stvarno, odakle toliki bolesnici da svi zive u istom mestu?

Meni je to cudno!
[ Srđan Pavlović @ 16.08.2009. 23:17 ] @
@Marko_L -

Pa vidi, nije dovoljno da devojka TVRDI da je silovana i da odmah nekog optuze.
Ne ide to bas tako. Moraju postojati fizicki DOKAZI da je to tako stvarno bilo, tj.
da se radilo o silovanju. Ako je rec o nekom tipu ne-fizickog primoravanja, postoje
mehanizmi i da se to dokaze, ptretpostavljam, mada verovatno nisu toliko pouzdani.
[ Horvat @ 16.08.2009. 23:27 ] @
@marko_l,nisam doktor,to bi ti neko drugi mogao tacnije reci [a cini mi se da takvih ima par na forumu],ali zar ne postoji nesto kao "nasilna penetracija" koja ostavlja trag na pi...vagini?
odnosno pregledom lekara/ginekologa se utvrdjuje da li je bilo silovanja
naravno,ovo ne vredi 2 meseca kasnije ako se uradi ili tako neko banalizovanje...

a te price sa pocetka sto si hteo da ubacis "ne bih ja" a posle se baca u krilo je malo igranje macke i misa,znas i sam ,valjda, a drugo je kada vice i odguruje te ,udara i sta ja znam sta vec rade devojke u takvim situacijama kada neko pokusava da ih siluje i naravno zgrce se [verovatno]
a i nece te maziti i ljubiti dok je silujes
ffs
[ hemarikon @ 16.08.2009. 23:30 ] @
Citat:
@Marko_L: mogućnost optuživanja nevinog, jer dokazi koji su navedeni u prethodnoj temi uopšte ne deluju kao čvrsti dokazi i čini mi se da su skloni zloupotreb

I upravo tu je problem sa kaznama kod kojih "nema povratka". Zato ne pomažu ostrašćeni stavovi nekih diskutanata. Do rešenja se može doći samo "hladne glave".

Inače, odgovor na pitanje "od koje tačke počinje silovanje" će se teško naći bez uključivanja žena u diskusiju. A one ovakve diskusije često pretvaraju u ventil za osvetu.
[ drbogi @ 17.08.2009. 01:11 ] @
@ ovi što se plaše lažne optužbe

Ja zaista ništa ne razumem u ovoj temi, odakle to povezivanje straha od lažne optužbe za silovanje i čina sexa sa ženama?
Iskreno se pitam kako to vi osvajate žene? Jel vi njih nešto lažete, prevarite, pa imate silni strah da ako one to otkriju, da će poželeti da vam se osvete?

Jel postoji nekakva komunikacija, pre čina penetracije, na osnovu koje se zaključi postojanje obostrane volje? Ljubite li se sa njima, mazite li ih, šapnete li im nešto? Žene su lepe, nežne, mogu da se miluju, maze, može i da se razgovara sa njima, nisu to krokodili, pa da se vodi borba na život i smrt.
Jel vi uopšte želite sex sa njima, ili samo kompenzujete kroz gimnastiku, nekakve druge neuspehe?

Strašno bi mi bilo zanimljivo da saznam (nikada nije kasno), tu magičnu tehniku kojom raspametite žene pa one prvo pristanu, a posle krenu da se javno izlažu poniženju optužujući vas za silovanje.

Pošto vidim da ste toliko uplašeni, predlažem da budete brži, pa vi optužite žene kako su vas silovale.
Em, hebete em budete na TV, em one odu u bajbok, kompletna osveta.
A posle kod Leslija da zadužite gumice za brijanje.

[ hemarikon @ 17.08.2009. 05:14 ] @
Hoćeš da kažeš da nema lažnih optužbi? Evo ti pa se edukuj:
Citat:
Okružni sud u Valjevu oslobodio je zbog nedostatka dokaza tri osobe iz Osečine optužbe da su sedam meseci silovali četrnaestogodišnju DJ iz tog mesta.
...
...devojčica je tokom suđenja promenila iskaz...

Detaljno je ovde
http://www.pressonline.rs/page...mp;sectionId=39&view=story

Ako je tačno to što je sud presudio, zašto su ti ljudi bili u pritvoru 5 meseci? Ako zaista nisu učinili ništa protivzakonito kako će oni da nadoknade štetu u vidu poniženja usled ovako teške optužbe?
[ Lesli Eldridz @ 17.08.2009. 09:14 ] @
A be, neka je tuze za klevetu. Plus su sad mudriji i pametniji. Kakve su veze oni uopste imali sa devojcicom od 14 godina? Sta su trazili sa njom? Sad vise nece to da rade.
[ Kosuth @ 17.08.2009. 10:48 ] @
Citat:
OffShore:gde su je četvorica osumnjičenih, navodno, silovali dva sata, a takođe i primorali na protivprirodan blud.

Šta je sad pa ovom izjavom u stilu "baba je takođe i stara" hteo da kaže ovaj novinarčić?!?

Ajde cuni linqus,ali felacio na silu...

Očigledno da taj novinar ne smatra silovanje protivprirodnim bludom!?!

[Ovu poruku je menjao Kosuth dana 17.08.2009. u 12:04 GMT+1]
[ Horvat @ 17.08.2009. 11:54 ] @
@hema,jbte ,14-ogodisnju devojcicu su ****** sledeci
Citat:
Oslobođeni su Milovan Gavrilović (22), Radovan Todorović (55) i njegov sin Dejan Todorović (25) iz Osečine.


i to sto su oslobodjeni optuzbe za silovanje ih ne oslobadja PEDOFILIJE!!!
ej,pogotovo ovaj od 5 i po banki!!! **** devojcicu od 14!!

drbogi je lepo pitao,ni meni nije jasan taj vas strah... ,ako ju pribijete uz zid bez "cao" i zacepite usta i sta ja znam,pa onda ******,nemojte se cuditi ako budete optuzeni za silovanja,a ako lepo se mazite ljubite,pa vamo tamo dodje i do sexa,kakve brige [sem ako je devojka udarena u glavu,ali kao sto je receno,postoje procedure koje vrse doktori da provere da li je osoba silovana]


[Ovu poruku je menjao Kernel-1 dana 17.08.2009. u 16:28 GMT+1]
[ hemarikon @ 17.08.2009. 13:22 ] @
Šta se meni obraćaš, ja sa tim nemam nikakve veze. Idi na sud i tamo se istresi. Samo pazi, predsednik veća sudija je žensko.
[ SlobaBgd @ 17.08.2009. 13:42 ] @
Citat:
Horvat: @hema,jbte ,14-ogodisnju devojcicu su jebali sledeci


i to sto su oslobodjeni optuzbe za silovanje ih ne oslobadja PEDOFILIJE!!!
ej,pogotovo ovaj od 5 i po banki!!! **** devojcicu od 14!!

drbogi je lepo pitao,ni meni nije jasan taj vas strah... ,ako ju pribijete uz zid bez "cao" i zacepite usta i sta ja znam,pa onda ******,nemojte se cuditi ako budete optuzeni za silovanja,a ako lepo se mazite ljubite,pa vamo tamo dodje i do sexa,kakve brige [sem ako je devojka udarena u glavu,ali kao sto je receno,postoje procedure koje vrse doktori da provere da li je osoba silovana]


Mda, oslobodio ih sud optužbe za silovanje, a niko nije primetio taj momenat - pedofiliju?!?
I šta, ako ova dvojica od 22 i 25 godina krešu curu od 14 godina, to je manje pedofilija nego kad kreše i ovaj od 55?!
Hajde malo smanjite doživljaj i ne frljajte se sa definicijama koje ne stoje. Pedofilija nije sex sa osobom od 14 godina. Granica je mnogo niža (bilo je negde na netu i o tome, ali ne mogu da nađem referentan izvor). Da je nedopustivo - jeste. Da je nezakonito - jeste. Da je kažnjivo - jeste. Da je pedofilija - nije.

Citat:
Lesli Eldridz: A be, neka je tuze za klevetu. Plus su sad mudriji i pametniji. Kakve su veze oni uopste imali sa devojcicom od 14 godina? Sta su trazili sa njom? Sad vise nece to da rade.


Super, ko ih **** što su imali obostrano dobrovoljan sex sa devojčicom od 14 godina! Nije im se, bre, sudilo za obljubu maloletne osobe, nego za grupno silovanje! I sad nisu poznati kao muvatori maloletnica nego kao bolesni, nasilni silovatelji i siledžije! A ova posle promenila iskaz... Vidi qrca u slamnatom šeširu!


[Ovu poruku je menjao Kernel-1 dana 17.08.2009. u 16:29 GMT+1]
[ hemarikon @ 17.08.2009. 13:57 ] @
Odakle vi znate da je bilo sex-a? Jeste pročitali izvedene dokaze?

Citat:
...sud nije utvrdio nijedan materijalni dokaz protiv optuženih.
[ Horvat @ 17.08.2009. 15:00 ] @
@sloba ,ko je rekao da su ta 2 od 22 i 25 godina manje krivi za to ?
ja sam napisao POGOTOVO taj od 5 i po banke!!

hmm zar nije granica 14-5 godina?

@hema,kakve veze ima sto je zensko glava suda??
obracam se tebi,jer si ti tu vest postovao ovde
i eto sve odbacio,jer "dete nije bilo kuci da pije mleka i n aspavanjac" ili zbog tako nekog razloga...

a i da je dete bilo u gradu i da nije,sta uopste matorci imaju da startuju tu decu??[da ,liko od 22-25,a pogotovo 55 je matorac za dete od 14]

edit,evo,sad koliko je referentno ne znam...
Citat:
TIn law enforcement, the term "pedophile" is generally used to describe those accused or convicted of the sexual abuse of a minor (including both prepubescent children and adolescent minors younger than the local age of consent)

izvor


Citat:
The age of consent in Serbia is 14, regardless of sexual orientation and/or gender
izvor


bice da nije "zvanicno" pedofilija,jer je dete imalo 14 godina...


[Ovu poruku je menjao Horvat dana 17.08.2009. u 16:11 GMT+1]
[ hemarikon @ 17.08.2009. 15:13 ] @
Ta presuda nije pravnosnažna. Najavljena je žalba: http://www.blic.rs/hronika.php?id=105131

Evo jedne pravnosnažne presude:

Citat:
... (37) iz ... oslobođen je danas pred Okružnim sudom u ... optužbe da je 1. novembra 2003. u tom gradu silovao ... (24).

http://www.kristal-news.com/20...oboen-optube-za-silovanje.html

A za zagovornike "kratkog postupka" evo nešto iz Crne Gore:
Citat:
Oslobođen optužbe za silovanje snahe ...
Na glavnom pretresu oštećena ... nije htjela da posvjedoči da se to desilo, iako je u istrazi potvrdila navode iz optužnice.


Interesanto je ovo nije htjela da posvjedoči??? "Ćud je ženska čudnovata..."
[ Horvat @ 17.08.2009. 15:18 ] @
cudna cudna,pogotovo kad joj je zivot u pitanju ;)


[ hemarikon @ 17.08.2009. 15:20 ] @
Evo vesti iz dražve gde su propisi nešto stroži:

Citat:
Oslobođen nakon što je nevin proveo 23 godine u zatvoru...
... osuđen na doživotni zatvor zbog silovanja, oslobođen je ...

http://www.slobodnadalmacija.h...w/articleId/65174/Default.aspx

Citat:
... zahvaljujući DNK testu ...

http://www.net.hr/vijesti/svijet/page/2009/08/09/0004006.html
http://dnevnik.hr/vijesti/svij...roveo-23-godine-u-zatvoru.html

Ko će njemu nadoknaditi 23 godine života? Još da je neko primenio "genijalne" izume čije su slike na prethodnim stranama...
[ Horvat @ 17.08.2009. 15:28 ] @
zasto si tri puta istu vest poslao?
tacno,na zalost covek je ni kriv ni duzan proveo 23 godine,ali nesto ne vidim da li tamo pise da zrtva nije bila silovana...kako su njega oslobodili,tako trebaju pravog krivca staviti tamo

zasto uporno trazis "opravdanja" za silovanja ili sta radis uopste?
je l sporio neko da postoje greske i rekao da je zenska rec dovoljna da odes na robiju jer si silovao?
[ Ivan Dimkovic @ 17.08.2009. 15:39 ] @
Brate... Srbija je zemlja u kojoj silovanja prolaze sa minimalnim kaznama - dakle jasno je da vecina zrtava silovanja ne dobija zadovoljenje pravde.

A sada se naslo par likova koji - je li, nalaze da brinu brigu za neke iznimke koji su lazno optuzeni... + teorije o izazivanju silovanja od strane devojaka...

Sta reci... nesto seva ispod toga, i vidi se sa marsa a ima i ime.... hehe ;-)
[ hemarikon @ 17.08.2009. 17:43 ] @
Citat:
@Horvat: zasto si tri puta istu vest poslao?

Citirao sam tri izvora, Slobodn Dalmacija, Net.hr i Dnevnik.hr.

Citat:
zasto uporno trazis "opravdanja" za silovanja

Zašto mi uporno pripisuješ nešto što ne tražim? Da li bi se tako ponašao i kao "nepristrasni" sudija?

Citat:
sta radis uopste?

Lupam po glupostima onih koji sve znaju unapred.
[ Kosuth @ 18.08.2009. 11:23 ] @
Citat:
drbogi
Žene su lepe, nežne, mogu da se miluju, maze, može i da se razgovara sa njima, nisu to krokodili, pa da se vodi borba na život i smrt.

Eee,mladosti ružičasta...pitanje je samo vremena kad će se "ta tvoja žena" veoma jasno definisati po tačkama koje dole citiram ili ćeš ti biti neminovno prinuđen da je u taj šablon strpaš.
Sve je to tačno što ti kažeš,ali samo za vreme,pod uslovom da si mislio na ono"dok nas smrt ne razdvoji"..
Ovo sam već na jednoj temi postovao,ali može da "legne" i ovde:
Citat:
Evo jedne zanimljivosti iz Kastanedinog "Don Huana":

Ženska priroda:
1.ona je posesivna
2.žestoka je,silovita
3.njeni se postupci ne mogu predvideti,nedosledna
4.štetno dejstvo zbog prve tri osobine:strast,
ljubomora,nasilje-DIM-

Muška priroda:
1.on je objektivan
2.on je blag
3.posledice njegovog dejstva mogu se predvideti
4.ima blagotvorno dejstvo

I još jedna misao Don Huana koja u kontekstu ove teme zavređuje pažnju:
Muškost,to je izuzetno stanje emocionalne stabilnosti.

Citat:
Marko_L:već sam hteo da prodiskutujemo o drugoj strani priče, a to je mogućnost optuživanja nevinog, jer dokazi koji su navedeni u prethodnoj temi uopšte ne deluju kao čvrsti dokazi i čini mi se da su skloni zloupotrebi,

Disukisijom ovde na tu temu,duboko sam ubeđen,nećeš biti zadovoljan,jedini diskutant koji će ti možda natuknuti odgovore,je život,ali je pitanje da li ćeš i onda biti zadovoljan.
[ Srđan Pavlović @ 18.08.2009. 15:26 ] @
Citat:
Muškost,to je izuzetno stanje emocionalne stabilnosti.


A ja mislio da je muškost nešto sasma drugo...
[ hemarikon @ 18.08.2009. 15:58 ] @
@Kosuth
Dubina tvojih razmišljanja za većinu ovde aktivnih diskutanata je "viša matematika".

Ono što je zanimljivo da se žene ne uključuju u ove diskusije iako se radi o pitanjima od "životnog značaja" za njih. Anonimnost im je zagarantovana, nema opasnosti od batinanja ili bilo kakve prinude pa otpada argument na koji se poziva @Horvat u prethodnom odgovoru. Žene bi puno pomogle sebi da se uključe, jer najbolje je sam braniti sopstvene stavove. Ipak njihovo ćutanje je čudno tim pre što ovde ima dosta teških primedbi na račun ponašanja žena.
[ Kosuth @ 18.08.2009. 17:05 ] @
Citat:
Kernel-1: A ja mislio da je muškost nešto sasma drugo...

Pa kad misliš onim u gaćama,onda da,inače glava kaže drugačije...
[ Horvat @ 18.08.2009. 17:23 ] @
@hema,to za batinjanje sam rekao za svekra sto je snaju silovao,kakva crna anonimna prijava? jos ako u istoj kuci zive,kako u teoriji postoji mogucnost da svekar ne sazna da je ona digla optuznicu protiv njega??
[ hemarikon @ 18.08.2009. 18:04 ] @
Nisam mislio na anonimnu prijavu, već na anonimnu diskusiju u kojoj bi i žene mogle slobodno da iznesu svoje stavove bez opasnosni od bilo kakve represije.

Dakle, žene su na potezu. Ne očekujte da neko zastupa vaše stavove. Posebno ako ne zna kakav vam je stav. Pitanje je da li žene čine sve da do silovanja ne dodje? Ali ne samo puko glasanje već i argumenti.
[ Horvat @ 18.08.2009. 18:31 ] @
aha,nesporazum

nego da te pitam,sta je to sve sto zene treba da cine "da do silovanja ne dodje"?
[ kelja @ 18.08.2009. 18:39 ] @
@hemarikon, sta su tebi zene toliko skrivile? :)
[ Backy @ 18.08.2009. 18:45 ] @
možda da nose metalni donji veš sa biometrijskom bravom...
[ hemarikon @ 18.08.2009. 18:58 ] @
Igraju bolje bilijar od mene a onda me strogo gledaju, što je nezadržljivo.

[ Horvat @ 18.08.2009. 19:07 ] @
nisi odg,ima tu i devojaka,mozda citaju ovu temu,pa ih posavetuj,sta to treba da ucine da "do silovanja ne dodje"
[ hemarikon @ 18.08.2009. 19:15 ] @
Da se paze s'kim igraju bilijar.
[ Horvat @ 18.08.2009. 19:32 ] @
a ako ne igraju bilijar?

stvarno,odakle toliko mrznje prema zenama :S
[ hemarikon @ 18.08.2009. 20:08 ] @
Nemoj meni pripisivati svoja gledišta. Već nekoliko puta mi pripisuješ nešto šno nisam zastupao. Ukoliko nemaš racionalnih argumenata nemoj se upuštati u diskusiju. Tvoja razmišljanja su obojena emotivnim kategorijama a to nije dobar osnov za zrelu diskusiju. Ono što ti radiš je "žigosanje" i "inputiranje". Time se približavaš upravo kategoriji nasilnika protiv kojih se navodno javno deklarišeš.
[ Horvat @ 18.08.2009. 20:10 ] @
ja tebe ozbiljno pitam sta podrazumevas s ovim,jer si ti
Citat:
hemarikon:  Pitanje je da li žene čine sve da do silovanja ne dodje?


ovo napisao,a ti se sprdas
sad da te pitam,tebi je silovanje sprdnja ili sta?

a sta uopste zastupas?
[ hemarikon @ 18.08.2009. 21:07 ] @
U dve uzastopne teme diskutujemo o silovanju (žena) a žene se ne uključuju. Zar to nije čudno?
[ EmilijaV @ 18.08.2009. 21:37 ] @
@hemarikon

Ja sam dala svoje misljenje!

Dvoumim se samo izmedju Leslsijevog i Ivanovog resenja...
[ hemarikon @ 18.08.2009. 22:04 ] @
U tom slučaju, kako bi rešila ovaj problem
http://www.elitemadzone.org/t372829-2#2361795

Čovek je nedužan a u bajboku je odležao 23 godine. Da li ta tvoja rešenja, oko kojih se dvoumiš, mogu da ga vrate u normalu?
[ kelja @ 18.08.2009. 22:08 ] @
Citat:
hemarikon: U dve uzastopne teme diskutujemo o silovanju (žena) a žene se ne uključuju. Zar to nije čudno?


Ne, cudni su tvoji stavovi o zenama koje teznjom da izgledaju privlacno zapravo izazivaju silovatelje, i tako u stvari i same delimicno snose krivicu za ono sto im se desi...
Ili stavovi o pijenju mleka i spavanju posle crtaca... Eto, meni je to cudno...

''She Was Asking For It'' stav?
[ hemarikon @ 18.08.2009. 22:26 ] @
Prvo, ja sam dao neke primere koji su diskutabilni. To ne znači da se sve svodi isključivo na takve primere. A ko hoće da diskutuje na drugi način neka se sam potrudi, nisam ja ničiji pravni zastupnik.

Drugo, "šolja toplog mleka i u devet u krevet, i to u svoj". Ako je tebi to čudno, čudićeš se mnogo čemu u životu. Priča o Crvenkapi ne potiče od juče. Oduvek se zna da se u šumu ne zalazi po mraku. I da se dobro pazi "da se ne skrene s puta". Stare istine se moraju prepoznati u novom svetlu.

Balavurdija misli da je dorasla izazovima oko sebe samo zato što su razmaženi. Medjutim, vukovi su danas mnogo opakiji i perfidniji nego u vreme Crvenkape. Lovci su sve redji i najčešće su na strani vukova.

Citat:
koje teznjom da izgledaju privlacno zapravo izazivaju silovatelje

[ drbogi @ 18.08.2009. 23:20 ] @
@Kosuth
Citat:

Eee,mladosti ružičasta...pitanje je samo vremena kad će se "ta tvoja žena" veoma jasno definisati po tačkama koje dole citiram ili ćeš ti biti neminovno prinuđen da je u taj šablon strpaš.


E kad mutira u krokodila onda se lepo pozdravite, ne tučete se, ostanete "dobri drugovi" ma šta to značilo, a onda tražiš drugu, bitno je pružiti im šansu i sačuvati veru da se prava može pronaći. Ja nisam čuo još da čašu meda neko ne popije, jer zna da iza nje ide čaša žuči.
To je mladost, jeste da gazim tek drugu polovinu 5. decenije, ali trudim se, hvala na ružičastoj proceni.

[ Srđan Pavlović @ 18.08.2009. 23:45 ] @
hemarikon, kacis sliku prostitutki, one PRISTAJU svojom voljom na seksualni cin,
kakve to veze ima sa primoravanjem nekoga na seksualni cin, tj. silovanjem?

[ pitikovski @ 19.08.2009. 00:01 ] @
Kako onog Pahomija niko ne dohvati da siluje, ono kao....na pravdi boga.
Zar je moguce da od toliko poremecenih, nema ni jednog koji se pali na popove ?
[ SlobaBgd @ 19.08.2009. 01:02 ] @
Mnogo je, bre, gadan! Taj koji se na njega pali mlogo je poremećen!
[ hemarikon @ 19.08.2009. 04:16 ] @
@Kernel-1
Kako znaš da je u pitanju prostitutka? Eto, komšinica razgovara sa komšijom da mu pokosi travu ispred kuće dok on donese gajbu piva iz sanoposluge. Ako i jeste prostitutka, da li to znači da može da je pokupi ko kad hoće plati i onda nije silovanje?

Ono što hoću da kažem je da ko traži djavola



pre će ga naći nego onaj ko beži od djavola. Svako za sebe mora da pripazi šta može biti posledica različitih postupaka. Činjenica da nekog "štiti zakon" nije garancija ni za šta. Svaka klinka se danas oblači a mnoge se ponašaju kao prostitutke, iako je to poslednje što bi uradile. Bitna je poruka, mesto i prilika. To su faktori na koje svaka žena može da utiče.
[ jericho1405 @ 19.08.2009. 06:42 ] @
Citat:
hemarikon: Ako i jeste prostitutka, da li to znači da može da je pokupi ko kad hoće plati i onda nije silovanje?

Ako ona tako zeli, onda to nije silovanje. Silovanje je krivicno djelo, i od obicnog seksa se razlikuje u tome sto jedan(il' vise) od ucesnika nije dobrovoljno pristao na seks, vec je silom primoran na isti. A svako pravdanje silovanja nacinom oblacenja djevojaka je potpuni idiotizam. Djevojke se ne oblace lijepo samo zbog tebe, vec i zbog drugih momaka. E sada, ako ti nisi taj "odabrani", iz njenog ponasanja mozes da shvatis da to sto radi, ne radi zbog tebe. Zato produzi dalje i potrtazi srecu negdje drugo. Svako drugo, nasilno, reagovanje u takvoj situaciji predstavlja samo, ocigledno, tvoje licne probleme sa samokontrolom i, generalno, stanjem svijesti.
[ DaliborP @ 19.08.2009. 09:20 ] @
Citat:
hemarikon: Svaka klinka se danas oblači a mnoge se ponašaju kao prostitutke, iako je to poslednje što bi uradile. Bitna je poruka, mesto i prilika. To su faktori na koje svaka žena može da utiče.

Odlicna ti je logika. Tako je verovatno i Pahomije razmisljao.
Sta se ova deca tako seksi oblace, samo me izazivaju, e videce svog boga sad!
[ Ivan Dimkovic @ 19.08.2009. 09:28 ] @
Pitam se samo koju li je poruku davala ona baba sto je silovana i koji stih iz Gorskog Vijenca moze da se pripise njoj :-)

A tek smirenost uma lika koji je naguzio babu... covek je doziveo nirvanu takoreci.

Silovatelji su TESKO PSIHICKI BOLESNE OSOBE - ne loze se oni na minic, ili obrijanu nogu - oni su u stanju da budu "izazvani" bilo cime, prema tome te price o oblacenju devojaka i izazivanju su smesne.

Nisu to nikakvi "vukovi" koje neko moze da izbegne - to su ljudi sa patoloskim stanjem uma koji mogu da eksplodiraju bilo gde i bilo kada im se ukaze prilika... Kao sto se na slucaju BABE vidi, slaba je vajda od razmisljanja "ako ne nosi minic, nece nju" - osim ako ne mislite da je starica nosila mini suknju.

Tako da, u Srbiji danas - problem sa silovanjem je jadan pravosudni sistem koji takve slucajeve ne tretira ozbiljno, a ne devojke koje se "izazovno oblace".

A zasto bi neka normalna i bez kompleksa osoba krenula da optuzuje devojke za neciju mentalnu bolest... to ne znam.

Citat:

Beograd -- U čak 70 odsto slučajeva za silovanje u Srbiji izrečene su kazne na granici zakonskog minimuma. Tužilaštvo se zalaže za oštriju kaznenu politiku.

...

Samo u prvih šest meseci ove godine u Srbiji su silovane 54 osobe. Od tog broja u čak osam slučajeva žrtve su bile deca, njih 13 starosti od 14 do 18 godina, 24 između 18 i 50, dok je sedam osoba bilo starije od 50 godina.

Međutim, pretpostavlja se da je broj žrtava tri puta veći, zbog velikog broja neprijavljenih slučajeva.


[ Horvat @ 19.08.2009. 09:31 ] @
nisi i dalje rekao,koji stav ti zastupas?
evo,osoba18-9++ godina,dakle nije balavica [u pravom smislu,zakonski odrasla],je l ona ima pravo da ne popije casu mleka u 9 i potom u keku sama?

i reci,ozbiljno,kako to devojke mogu da izbegnu silovanje?tvoje slobodno misljenje,sto bi rekli,bez cenzure...

[ jericho1405 @ 19.08.2009. 09:50 ] @
Svjeza vijest:
Citat:
Pod sumnjom da je seksualno zlostavljao svoje dvije kćerke, starosti 16 i 19 godina, od kojih je jedna gluhonijema, u srbijanskom mjestu Ropočevo kod Sopota uhapšen je Rodislav Jovičić (45).

Tako im i treba kad su ga izazivale. Treba ih jos javno bicovati il' kamenovati za primjer drugim zenama koje bi htjele da urade ovako gnusno djelo izazivanja muskarca...
[ Kosuth @ 19.08.2009. 10:16 ] @
Tužilaštvo ne izriče kaznu,već zastupa optužnicu ili optužni predlog,u zavisnosti od težine krivičnog dela.

Sud je taj koji izriče kaznu.

Zajedničko za ova dva nezavisna organa je samo to što su i jedan i drugi državni organi.
[ Horvat @ 19.08.2009. 10:34 ] @
moja greska,velika,hvala na ispravci
[ hemarikon @ 19.08.2009. 15:51 ] @
Citat:
@jericho1405

Dobio sam tvoju poruku gde navodiš da se tvoj komentar ne odnosi na mene. Smatram problem rešenim pa ću samo ukratko komentarisati tvoj odgovor.

Citat:
svako pravdanje silovanja

Nisam primetio da je neko ovde pravdao silovanje.

Citat:
ako ti nisi taj "odabrani"

Siledžija uvek misli da svet postoji samo njega radi jer su oni "odabrani". To isto misle i mnoge guske. Pitanje je samo gde će se naći.

Citat:
ne radi zbog tebe

Žene ništa ne rade zbog drugih već isključivo radi sebe. Samo ludak može da pomisli tako nešto.

Citat:
nasilno, reagovanje u takvoj situaciji predstavlja samo, ocigledno, tvoje licne probleme sa samokontrolom

Naravno da je to problem samokontrole. No za žrtvu to nije nikakva uteha, ja bih rekao da je to za žene opomena "pamet u glavu".

Citat:
@DaliborP: Tako je verovatno i Pahomije razmisljao.

Sasvim moguće. To je tipičan model razmišljanja nasilnika: "Nije on kriv, već žrtva koja se sama nudi".

Citat:
Odlicna ti je logika.

Hvala na komplimentu ali nisam ja to otkrio. Više o tome možeš pročitai u relevantnoj literaturi poznatih psihologa još s početka XX veka.

Citat:
@Ivan Dimkovic: Silovatelji su TESKO PSIHICKI BOLESNE OSOBE ...
... to su ljudi sa patoloskim stanjem uma ...

Bolesne ljude treba lečiti a ne pod nož. Odluči se.

Citat:
mogu da eksplodiraju bilo gde i bilo kada im se ukaze prilika...

Eto, kažem ja da se s tobom može razgovarati. To je upravo ono na šta ja ukazujem. Zato treba paziti da im se ne "ukaze prilika". Taj deo odgovornosti snosi potencijalna žrtva i društvo u celini. Medjutim, kako i sam kažeš

Citat:
u Srbiji danas - problem sa silovanjem je jadan pravosudni sistem koji takve slucajeve ne tretira ozbiljno

ostaje da devojke povedu računa o sebi jer su ionako prepuštene same sebi. To je prava istina. Žalosna, ali istina.

Citat:
@Horvat: koji stav ti zastupas?

Racionalan.
[ Horvat @ 19.08.2009. 16:41 ] @
sta podrazumevas pod racionalnim i sta devojke da cine da se zastite? da ne izlaze na ulicu?da ne skidaju skafander?
[ Ivan Dimkovic @ 19.08.2009. 16:59 ] @
Citat:

Eto, kažem ja da se s tobom može razgovarati. To je upravo ono na šta ja ukazujem. Zato treba paziti da im se ne "ukaze prilika". Taj deo odgovornosti snosi potencijalna žrtva i društvo u celini. Medjutim, kako i sam kažeš


Kako treba paziti? Ne izlaziti iz kuce?

Da li ti kapiras da su silovatelji poremecene osobe koje se ne loze na "sex" vec na izivljavanje nad zrtvom i samim tim te price o minicima i sl. gluposti nemaju veze sa zivotom, nisu to normalni ljudi koji se seksualno uzbudjuju (na normalne stvari) vec bolesnici. Sta je ona silovana starica mogla da uradi da bi se "pazila" ? Da ne nosi minic?

Treba im onemoguciti "ukazivanje prilike" tako sto ce biti strpani na dugogodisnje robije - iza resetaka. A ne pustiti ih sa minimalnom kaznom da opet siluju.

Kakvu poruku srpsko pravosudje daje svojim gradjanima? Da je u Srbiji OK biti silovatelj i pedofil - i da ces goru kaznu popiti za prodaju DivX filmova na tezgi.
[ .sasa. @ 19.08.2009. 17:08 ] @
@Dimkovic i ekipa:

Meni uopste nije jasno zasto napadate coveka. On uopste ne opravdava silovatelje nego samo govori da treba pripaziti na svoje ponasanje kako bi minimalizovali sanse da postanete zrtva. To ne vazi samo za ovaj slucaj i zene vec za sve i svakog u zivotu.
[ Ivan Dimkovic @ 19.08.2009. 17:20 ] @
Zato sto je glavni i goruci problem sasvim drugi - a to je da je silovanje u Srbiji de-facto "laksi prestup" po izrecenim kaznama (70% minimalne).

Osim sto to omogucava tim mentalnim bolesnicima da se za vrlo kratko vreme (nekad i odmah) vrate na ulicu - gde ce gotovo sigurno ponoviti zlocin (jer su bolesni) - to takodje i salje zrtvama poruku, da ce vrlo verovatno napadac brzo izaci na slobodu ako ga prijave i mozda se osvetiti. Bravo! Tako treba!

To sto ce neka devojka obuci dugu suknju umesto minica nece ni za miligram smanjiti sanse da bude silovana ako naleti na psihopatu - jer ti ljudi nisu normalni ljudi i nemaju normalne nagone - sto sasvim lepo dokazuje podatak o broju silovane >dece< i >osoba starijih od 50 godina< - kao sto lepo rekoh N puta, sta je ona starica mogla da uradi?

Pravi savet devojkama je da nose sa sobom biber sprej. Na zalost u Srbiji su "taser-i" nelegalni, inace bi to bilo najbolje resenje - zvek taser-om a onda lepo i sut u vugla kada mentol padne, i lagano setanje sa lica mesta.

Citat:

Meni uopste nije jasno zasto napadate coveka.


Zato sto je to sto prica najobicnije licemerje - kao kada bi negde gde su cesta ubistva rekli da zrtve izazivaju jer ne nose svaki dan pancir ili traziti da se jednostavno presele negde drugde.
[ Srđan Pavlović @ 19.08.2009. 17:20 ] @
Citat:
On uopste ne opravdava silovatelje


E pa samo bi nam jos to falilo.
[ DaliborP @ 19.08.2009. 17:22 ] @
Citat:
.sasa.: Meni uopste nije jasno zasto napadate coveka. On uopste ne opravdava silovatelje nego samo govori da treba pripaziti na svoje ponasanje kako bi minimalizovali sanse da postanete zrtva. To ne vazi samo za ovaj slucaj i zene vec za sve i svakog u zivotu.

On ukazuje da je slobodnije oblacenje poziv na silovanje, sto je netacno, silovatelj ne bira zrtvu prema garderobi ili slobodnijem oblacenju, inace babe i mala deca ne bi bili redovne zrtve kao sto citamo po novinama.
[ .sasa. @ 19.08.2009. 17:31 ] @
Citat:
On ukazuje da je slobodnije oblacenje poziv na silovanje


Ne, on ukazuje da moras malo razmisliti o svojim postupcima i posledicama istih.
Prosetaj se kasno nocu u skupom odelu i punim novcanikom po ozloglasenom delu grada ili skoci u kavez sa lavovima pa kad te posledice drmnu po glavi skontaces da mozda to i nisi trebao da radis. Jeste, ti si zrtva, ali jedna stvar je sigurna: priroda ne prasta glupost.

Sto se konkretne teme tice, svako moze da se oblaci kako hoce ALI zna se sta ne treba raditi i gde ne treba ici ako ne trazis djavola. Jbg, realnost je da ne zivimo u Diznilendu.
[ kelja @ 19.08.2009. 17:33 ] @
Citat:
Pitam se samo koju li je poruku davala ona baba sto je silovana i koji stih iz Gorskog Vijenca moze da se pripise njoj :-)


"Kad je vidju dje se smije mlada,
svijet mi se oko glave vrti..."

[ Horvat @ 19.08.2009. 17:37 ] @
dakle devojka koja se picne i izadje u grad je isto kao da je i covek skocio u kavez s lavovima?
kuda plovi ovaj brod :(
[ .sasa. @ 19.08.2009. 17:43 ] @
Citat:
dakle devojka koja se picne i izadje u grad je isto kao da je i covek skocio u kavez s lavovima?


Nemoj da banalizujes.

@Dimkovic:

Slazem se sa tobom ali mislim da ste pogresno shvatili coveka. Procitaj moj prethodni post.
[ Horvat @ 19.08.2009. 17:46 ] @
Citat:
.sasa.:Prosetaj se kasno nocu u skupom odelu i punim novcanikom po ozloglasenom delu grada ili skoci u kavez sa lavovima pa kad te posledice drmnu po glavi skontaces da mozda to i nisi trebao da radis. Jeste, ti si zrtva, ali jedna stvar je
sigurna: priroda ne prasta glupost.


ti si to napisao u temi o silovanju
i to kao odgovor na oblacenje kao "povod" za silovanje

ili si nesto drugo hteo reci time?

[ .sasa. @ 19.08.2009. 17:58 ] @
Stvarno mi nije jasno sta se uhvatio tih lavova k'o pijan plota? Ako ne umes da razmisljas van konteksta onda ti ja tu ne mogu pomoci.
[ Horvat @ 19.08.2009. 18:00 ] @
mani lavove,nego ti meni objasni,sta devojke treba da urade "da se zastite od silovanja"?
[ hemarikon @ 19.08.2009. 18:05 ] @
@.sasa.
Oni mene ne mogu razumeti jer ih je uhvatilo emocionalno slepilo. Meni to liči na odmazdu što ne sme da bude karakteristika društva. Jer odmazda uzvraća odmazdom. Nešto sasvim drugo je razumno odmerena kazna ili lečenje.

Osim toga, moji komentari se banalizuju u smislu oblačenja. Ja govorim o "porukama". Oni još uvek ne shvataju kategoriju "poruke" koje ljudi saopštavaju jedni drugima neverbalno a koja se sastoji od niza podkategorija. Sazrevanje je proces koji će baciti malo svetla na taj problem.
[ DaliborP @ 19.08.2009. 18:19 ] @
Citat:
hemarikon: Osim toga, moji komentari se banalizuju u smislu oblačenja. Ja govorim o "porukama". Oni još uvek ne shvataju kategoriju "poruke" koje ljudi saopštavaju jedni drugima neverbalno a koja se sastoji od niza podkategorija. Sazrevanje je proces koji će baciti malo svetla na taj problem.

Ti uporno pokusavas da svrstas tu analogiju o tim "porukama" u onu poslovicu "Ko se maca laca od maca i gine". To nikako ne spada u ovu grupu.
Mislim potpuno je razumno da danas svako pazi sebe i svoj zivot koliko moze ali zrtve silovanja danas nisu iskljucivo zenske osobe slobodnijeg ponasanja i oblacenja koje vise po sumnjivim krajevima grada vec vise manje sve zenske osobe slale one "poruke" ili ne. Babe, maloletna deca, bilo ko.
Sta ti je toliko tesko to da priznas? Sta, treba da imam 55 godina da shvatim neke stvari? Seresh foke.
[ kelja @ 19.08.2009. 18:24 ] @
a govorim o "porukama". Oni još uvek ne shvataju kategoriju "poruke" koje ljudi saopštavaju jedni drugima neverbalno a koja se sastoji od niza podkategorija. Sazrevanje je proces koji će baciti malo svetla na taj problem.


@hemarikon, jesi l' procitao mozda Andricevu pripovetku "Znakovi"? Ako nisi, obavezno to uradi!
Nadam se samo da nece doci do identifikacije sa glavnim likom.
[ hemarikon @ 19.08.2009. 18:44 ] @
Citat:
@DaliborP: slobodnijeg ponasanja i oblacenja

Svaka sloboda ima svoju cenu.

Citat:
Sta, treba da imam 55 godina da shvatim neke stvari?

Ne sekiraj se, ima vremena, mnogima je i to rano.

Evo nešto iz filma "Šeherezada" u kome prelepa Šeherezada kaže:
"Muškarce vrtim oko malog prsta, poveruju u sve i svašta".
[ .sasa. @ 19.08.2009. 19:30 ] @
Citat:
mani lavove,nego ti meni objasni,sta devojke treba da urade "da se zastite od silovanja"?


A sta ti treba da uradis da bi se zastitio od pljacke/ubistva/silovanja? Ako naletis na veceg i jaceg i odlucnog u svojoj nameri realno nemas velike sanse da se odbranis. Jedino sto mozes je da racionalnim postupcima minimalizujes mogucnost da se to desi.
[ Horvat @ 19.08.2009. 19:47 ] @
ne pricam o neposreno pred sam zlocin,nego dok osoba ni ne posumnja da ce postati zrtva
kako da se zastiti?
tacnije,kako osoba moze minimalizovati mogucnost da bude silovana,po tebi
[ hemarikon @ 19.08.2009. 20:02 ] @
"Očekuj neočekivano!"
Bruce Lee
[ Horvat @ 19.08.2009. 20:09 ] @
znaci suriken,nozevi za bacanje u haltere,umesto "obicnog" kisobrana,onaj ojacani i tako to?

jbs ti taj zivot ako se svakog trena okreces "da te neki paranoik ne prati"...
[ hemarikon @ 19.08.2009. 20:12 ] @
Ti si do danas bio u uverenju da živiš "bolji život"?
[ Ivan Dimkovic @ 19.08.2009. 20:18 ] @
Evo vrlo jednostavnog resenja:

900000 V (900 hiljada volti)

Momentalno paralise Pahomije-imitatora i ostavlja mogucnost da se ili u miru odseta dok se bolesnik ne oporavi, ili da se nekoliko puta opali po glavi/m00dima/rebrima gde god a onda.. opet u miru odseta :-)

Genijalna stvar, staje i u najmanju tasnu i lako se koristi - idealno za osobe zenskog pola.

[ Horvat @ 19.08.2009. 20:20 ] @
Citat:
hemarikon: Ti si do danas bio u uverenju da živiš "bolji život"?

daleko od toga,mada ni ne znam kako su ziveli u seriji bolji zivot,nisam je gledao,no nije to tema

ali da se ne mozes opustiti ,prosetati po gradu...mislio sam da su 90e prosle...

@ivan,idealno,da devojka zavrsi na robiji ;)
[ Ivan Dimkovic @ 19.08.2009. 20:28 ] @
Da, na 5 robija - posto silovatelji za zadovoljavanje svojih bolesnih potreba obicno biraju lokacije sa dosta potencijalnih svedoka :-)

Ako to pokusa u nekoj potaji - lepo u potaji dobije i 900 kilovolti i jak sut u medjunozje.

Bas me zanima kako ce da dokaze bilo sta onda.
[ Srđan Pavlović @ 19.08.2009. 20:31 ] @
Nisu problem volti, amperaza does the trick ;)
[ Horvat @ 19.08.2009. 20:31 ] @
sta jedan,redom par komada...dok ne propisti idiot

nego ,ne bih se bas slozio da u pritaji rade ;) [primer,video si i sam onaj snimak iz us,ispred trznog centra...]
a nije ni retko kada ih vise ima...[3 ortaka,smute pricu,krenuli da beru cvece i devojka ih napala teaserom i isutala... karikiram malo,ali kontas sta hocu reci]
[ Ivan Dimkovic @ 19.08.2009. 20:45 ] @
Pa sta - smisle pricu, i sta onda? :-)

Hoce, murija u Srbiji odma ima da poleti da resava slucaj ribe koja je napala i savladala 2 tipa... odma' interventnu salju :-)

A ako je u pitanju trzni centar ili slicna povrsina sa svedocima - sta mislis, da li ce im pasti na pamet da zovu svedoke, posto moze lako da se desi da je neki svedok video i sta se desilo pre upotrebe taser-a... nesto mi se cini da nije bas pametno izletati se sa tim :)

U svakom slucaju taser rulz - i ima ih u Srbiji... licno sam imao prilike da vidim kako deluje dok sam ziveo u Bg... komsija je imao taser, i onda je drugog komsiju hteo da malo iznenadi... znaci momentalno se nesrecnih skljokao na zemlju, a onda nekih 10-tak sekundi nije uopste mogao da se pomeri, a uspeo je da ustane tek za nekih pola minuta :)
[ gleb @ 19.08.2009. 21:26 ] @
Al ste se raspisali..
Prvo da utvrdimo termin. Silovatelj je psihopata, znaci osoba bez ikakve sposobnosti za emotivno uzivljavanje, recimo patnji zrtve. I Dimke to lepo objasnjava, uopste rec nije o sexualnom cinu kao svrsi vec o osecanu nadmoci i bolu koji se nanosi. Nista drugo.
I profil silovatelja ne postoji. Svih su uzrasta i iz svih socijalnih kategorija. Ima ih i medju ozbiljnim intelektualcima. I dogadja se bilo kada i bilo gde tako da prica o izazivanju bas i ne stoji. To je vise situaciona nesreca nego planska akcija kao i zrtva. Znam za dva slucaja koji su se desili vikendom u popodnevnim satima u stambenim zgradama kad stanara najvise i imal. I to na stepenistu. Krenule devojke do prodavnice..

A da moze neka budala da ti napravi probleme moze, i to zenskog pola. U jednoj od prethodnih firmi dobili smo novu koleginicu, dosla iz nekog manjeg grada kao talenat u svojoj struci, radila neko vreme i otisla. Veliki broj ljudi, uobicajeno je da dolaze i odlaze, cak joj i ime nisam zapamtio, dok me mesecima kasnije u sali nisu poceli da prozivaju. Trebalo mi je mislim sat da skapiram sta pricaju. Elem, doticna je dosla kod gazde da se zali kako sam ja nju ’nesto’, pa ovo, pa ono, pa suze isl. Jasna optuzba da sam je spopadao na radnom mestu. Kaze disa da je bila uverljiva, samo se malo preracunala, disa je bio psiholog na moju srecu po struci, kao i matori lisac koji je provalio da je prica lazna. Baska sto me je godinama dobro poznavao. Nije hteo mnogo strucno da mi obajsnjava samo je rekao da je rec o ozbiljno narcisoidnoj osobi na granici... necega. Fiksirala je mene bez ikakvog razloga, tj mogao je biti i bilo ko drugi. Nisu hteli da mi kazu da ne bi izbio skandal koji bih ja svakako napravio, dok nije otisla.
I tako zamalo da se cecem ozbiljno.
Samo se nadam da nije nekog drugog upropastila, jer po recima istog, to je obrazac koji se ponavlja - on (XY) je mene dirao..
[ hemarikon @ 19.08.2009. 22:00 ] @
Naravno da je spektar siledžija veoma širok. Ono što sam ja imao u vidu je pre svega neki, lako predvidivi, slučajevi u kojima se može naslutiti ishod. Na primer slučaj devojčice koja je "pokupljena" ispred kafane u 22h i slični.
Potpuno "iracionalnih" slučajeva ima jako malo. Pod "iracionalnim" slučajevima se može smatrati slučaj devojke koja je silovana u prodavnici u Beogradu pre nekoliko meseci. To se ne može predvideti osim braniti se svim sredstvima.
U najvećem broju slučajeva, čini mi se da je siledžija iz kruga osoba koje je sama žrtva odabrala. Zato mislim da nikakvi "gromogeneratori" neće biti od velike pomoći ma kako efektivno delovali.
[ Kosuth @ 19.08.2009. 22:39 ] @
Citat:
gleb:Samo se nadam da nije nekog drugog upropastila, jer po recima istog, o je obrazac koji se ponavlja - on (XY) je mene dirao..t

Takve kafkijanske situacije su sastavni element ovog sveta,ogrezlog u nesavršenstvu i mislim da se u tome krije i odgovor na pitanje koje je postavio @Marko_L .
[ zrachko @ 20.08.2009. 04:46 ] @
Ginekolog silovao 53 zene?
[ hemarikon @ 20.08.2009. 05:07 ] @
Citat:
Druga je boreći se ugrizla lekara za prsa.

Kao što rekoh, odbrana "svim sredstvima".