[ Srđan Pavlović @ 21.08.2009. 22:40 ] @
Ocu sa ortakom preko HAMACHIJA da picim CS 1.6, imamo obojica Hamachi,
i kada udjem u CS i napravim server, on vidi mene (i ja njega) kada dodamo u
favorite servers adresu koju nam je dao Hamachi, ali ne moze da se konektuje na
server niti ja na njegov (bilo ko da napravi), kaze mu/mi da je

"LAN servers are restricted to local clients (Class C)" tako nesto - znaci, gde da mu promenim to podesavanje
da mozemo jedan drugom da se prikacimo na server?
[ bttp @ 21.08.2009. 22:45 ] @
Davno beše, ali u CS kolko se sećam imaš Play Online i Play On LAN. Možda si izabrao pogrešnu opciju.
[ Srđan Pavlović @ 21.08.2009. 22:47 ] @
Da, ali ne vidi ga u LAN, moram da idem na Favorite pa Add njegov IP, onda ga vidi,
ali ne mogu da se konektujem. Kako da u podesavnjima iskljucim to "restricted to LAN"
podesavanje, mora biti negde u nekim konfiguracionim CS fajlovima.

Znaci kaze da je LAN server ogranicen na lokalne klijente, a ja to hocu da iskljucim, to mi treba.

[Ovu poruku je menjao Srđan Pavlović dana 22.08.2009. u 00:02 GMT+1]
[ Srđan Pavlović @ 21.08.2009. 23:06 ] @
Heroje III igramo preko Hamacija (TCP/IP), znaci konekcija radi,
ali ne znam kako ovo u kanteru, nesto je do kanter podesavanja servera.
[ bttp @ 22.08.2009. 00:04 ] @
Pa zašto ne ideš na play online? Ja ustvari ne znam taj Hamachi, nisam ga nikad koristio. Zašto ne možete da jednostavno kreirate onlajn server, jel se nešto plaća ili šta? Ako je tako onda je verovatno zbog toga i ta restrikcija.

EDIT: Evo imaš na Hamachi temi u podforumu Home Networking neka slična pitanja

http://www.elitesecurity.org/p1820319

[Ovu poruku je menjao bttp dana 22.08.2009. u 01:32 GMT+1]
[ Srđan Pavlović @ 22.08.2009. 02:36 ] @
Kako bre Play Online, jesi ti nekad igrao kanter? :)

Pazi, kada startujes igru, ako ti zelis da pravis server, imas opciju New game,
i tamo samo pravis server. I imas opciju Find servers, onda se kacis na druge servere,
bilo na LAN ili na Internetu.
Ovaj nas server koji napravimo bilo ja, bilo ortak, NE VIDI se u LAN-u, nego samo
ako ga dodam u Favorite Servers i ukucam tacan IP (koji dodeli Hamachi), ali onda
nece da se prikaci na servier vec daje poruku:
"LAN servers are restricted to local clients (Class C)"

To je problem.

Probali smo da ugasimo firewall i ortak i ja, ali nece ni tako.

Citat:
Zašto ne možete da jednostavno kreirate onlajn server


Ovo bih voleo da mi pojasnis :)
[ Aleksandar Đokić @ 22.08.2009. 02:39 ] @
pa naravno, class c je 192.168.1.0, i ako nekako uzmete ip-jeve iz tog opsega radice
[ Srđan Pavlović @ 22.08.2009. 02:56 ] @
Pa to je Hamachi, on dodeli neki IP tipa:

5.238.184.151

ne mogu ja da biram IP.

Ako rade Heroji III, ne znam sto ne bi i CS 1.6...
[ bttp @ 22.08.2009. 15:14 ] @
Igrao sam Counter ali odavno kažem ti, pre 6-7 godina :)

Mislim da je ključno da bude isti subnet mask odnosno da su ip adrese iz istog subneta a ne da li je 192.168.0.x ili 5.238.184.x

pošto vam Hamachi verovatno neće dodeliti obojci adrese iz subneta 5.238.184.x onda je to problem, a kako da ga rešite ne znam, imate po netu a i ovde na Hamachi temi o tome itd.
[ brainface @ 22.08.2009. 21:13 ] @
Neka server kuca sv_lan 0 u konzolu.
[ 3D-Elite @ 23.08.2009. 16:32 ] @
Uradi ovo, nadam se da razumes engleski

Code:
Give the Hamachi virtual network adapter highest priority: 
Open up Network Connections 
Click onto the Advanced menu, and select Advanced Settings... 
In the Adapters and Bindings tab, under Connections, move the Hamachi adapter to the very top of the list by using the up/down errors on the right side 
OK out of Advanced Settings section and close off Network Connections


znaci to nekako ovako treba da izgleda,

[ Srđan Pavlović @ 23.08.2009. 17:31 ] @
Hvala, probacu prvo ovo sv_lan 0, ako ne upali onda
ovo sto kaze 3D-Elite... na Win7 mi je CS, tamo je to
mozda malo drugacije od XP-a, ali snacicu se valjda.

Pozz.
[ 3D-Elite @ 23.08.2009. 18:15 ] @
Za Vistu mogu da ti kazem da je sigurno isto ovako, valjda na sedmici nisu nesto znacajnije menjali.. Ovo uradite na oba kompjutera i onda ce kanter da koristi hamachijevu adresu ;)
[ Srđan Pavlović @ 23.08.2009. 21:55 ] @
Hvala, probacu kad dodjem kuci, za dan-dva.
[ Srđan Pavlović @ 30.08.2009. 23:01 ] @
Gornja 2 saveta ne rade, uglavnom nasao sam resenje, pa ako jos nekom zatreba evo:

1. Instalirati Hamachi na obe masine
2. U opcijama Hamachija ukljuciti "Show advanced peer options"
3. Klik desnim tasterom na ortaka u grupi i na "Advanced"
Tamo je potrebno podesiti Alias za njegovu adresu, tj. ako je moja
adresa recimo 5.6.7.8 a njegova 5.20.30.40, treba staviti u Alias
za njega: 5.6.30.40, znaci poenta je da ova druga cifra bude ista.

Onda editovati Counter Strike Launcher (ali samo na onom ko ce biti server)
i dodati "+ip 5.6.7.8" (naravno ovde ide vas IP koji vam je dao Hamachi)

Pozdrav :)
[ Shonewizard @ 03.01.2010. 22:23 ] @
ali gdje u HAMACHI-ju da nadjem tu opciju PEER ITEMS nema je nigdje!!!!
[ Sc0rp10 @ 25.01.2010. 19:21 ] @
Znam da je tema stara 20 dana, ali i mene je mucio isti problem, naleteh na ovu temu pa da odg mozda nekome zatreba.


Ovo sto je rekao srdjan je tacno s tim sto je u mom slucaju morao da bude isti i predzadnji broj, dakle mora biti i kod servera i kod klijenta npr 5.6.7.x a ovo x je ono sto je razlicito.


@shone moras imati stariju verziju, 1.0.3.0 super radi otvoris configure hamachi (ikonica kao sunce), ides na preferences, window i pod appearance cekiraj show advanced... dalje prati srdjanova upustva i to bi bilo to...
[ Igor__91 @ 11.11.2010. 22:43 ] @
Citat:
LAN servers are restricted to local clients (Class C)


Odgovor na ovo pitanje Vam je dat.

Citat:
brainface: Neka server kuca sv_lan 0 u konzolu.



Ovaj problem se javlja uglavnom kada CS server nije DEDICATED, tacnije.. Kada neko pokrene CS i kreira server na New Game - CS server po defaultu ucitava sv_lan "1" .
Sto znaci da samo igraci iz LAN-a mogu da udju na server - putem LAN opcije koju cete uocit klikom na find servers.
Dakle, sama komanda kaze.. sv_lan "1" , samo igraci iz LAN-a (Class C) mogu da se igraju na serveru, ta komanda postoji da ne bi upadali padobranci sa net-a, u Srbiji to nije slucaj, jer uglavnom niko nema otvoren port, pa koristimo Hamachi i VPN programe - neko ne zna da fowadruje port , neko ne moze da ga fowarduje, inace sam server po defaultu salje podatke master serveru o vasoj IP adresi servera da ga doda na listu.

CS server LAN igrace definishe i poznaje po IP klasama, IP klasa za LAN tj male mreze je C.. Najprostije receno, to su uglavnom IP adrese 192.168.x.x i subnet mask mora na serveru i na klijentu da bude isti.. po defaultu je to 255.255.255.0 (ono ispod IP-a).
Znaci Class C je u prevodu LAN i ukoliko Vam subnet maske nisu iste i IP nije isti dok se u cetvrtoj cifri na kraju IP-a ne razlikuje, LAN opcija nece raditi. Zasto?

Zato sto CS server salje pakete podatke o serveru svim adresama u svom LAN opsegu, i , ako Vam je CS ukljucen - pojavice Vam se server u LAN i Vi udjete i igrate se.


Ako imate LAN mrezu, IP adrese Vam nisu 192., vec neki drugi broj tipa 10.x.x.x i na kraju samo razlikuju brojevi, a subnet maske su Vam iste.. server ce Vam se pojaviti u LAN(jer to i jeste LAN, ali rucni LAN), ali necete moci uci na server jer Vam IP nije Class C (192.168..) i dobicete "LAN servers are restricted to local clients (Class C)" . Znaci, subnetmaske kod LAN-a , moraju da su iste!
-Hamachi, ne koristi class C adrese, vec custom - mogu to da rade, jer te adrese nisu na internetu, one su virtuelne.


Resenje za LAN mreze i Virtuelne (Hamachi) LAN mreze na kojima radi LAN opcija, ali dobiju (Class C poruku i kick).. jeste da onaj ko podigne server na new game odmah ukuca sv_lan "0" - prilikom promene mape, moze se desiti da se sv_lan vrati na "1" . Da bi Vam radio LAN na Hamachi - da se serveri vide u LAN-u.. kao sto je gore receno, treba hamachi VPN adapter da bude primarni - imate sliku kako to da se namesti.


Znaci, ako Vam rade neke igre - radice Vam CS, i Class C nikako nije do podesavanja u Hamachiu , vec se to desava jer dodeljene Hamachi LAN adrese kada udjete u sobu nisu Class C i CS ih odbija u LAN mod-u.
- Hamachi Vam podesava subnet maske sam.


VAZNO:

Kod Non-Steam verzija.. engine nije svugde isti na svakoj verziji, zavisi odakle ste skinuli - LAN je pobrkan. Tacnije negde trebate da stavite sv_lan "1" pa, ako nece onda sv_lan "0" , a negde sv_lan 0 , pa , ako nece onda stavite na sv_lan "1" i nema vise Class C poruke. Znaci sve zavisi od verzije CS-a, tacnije sta su mu uradili u engine-u . Predpostavljam da su namerno negde to okrenuli da ne bi bilo tog problema - inace, veoma lako se resava izmenom komande u folderu CS-a.


UKOLIKO Vam LAN opcija ne radi, serveri se ne vide - tacnije kada niste LAN , ali ste povezani. To su neke vece mreze, ili internet.
Putem intrneta na servere se ulazi preko "interent" i preko "favorites"
Putem lokalne gradske mreze, ukoliko LAN ne postoji izmedju klijenta i servera, koristi se opcija "favorites" i tu se dodaju serveri.


U koliko Vam favorites prozor baguje - ne radi, LAN takodje - ne radi.. preporucujem Vam rucnu komandu , a to je connect komanda koju kucate u konzoli kada pokrenete CS.
Primer: connect 10.11.11.2 , a ukoliko server nije na defaultnom portu 27015, iza IP adrese mora da se doda i port servera. Primer ukoliko je server na portu 27018, connect 10.11.11.2:27018 .

connect IP:port -> enter i na serveru ste, a resenje za Class C problem sam Vam potvrdio, i obrazlozio zasto je to tako. Posto verujem da ima onih koje ovo zanima - naravno moglo je bolje sve ovo da se napise i objasni.



Pozdrav svima, i sve sto sam napisao u vezi CS-a je pouzdano, i nemate potrebe sumnjati u ovo i u hamachi verzije, jer imam dugogodisnjeg iskustva sa CS serverima, naski receno - znam im cake i to detaljnije =)
-Hamachi posao je da Vam omoguci komunikaciju putem virtuelne lan mreze koju Vam i napravi.
[ Srđan Pavlović @ 11.11.2010. 22:49 ] @
'Fala na detaljnim informacijama ;)
[ skins_01 @ 27.07.2011. 21:16 ] @
Braco upadajte ;)

http://hamachinetwork.info/