[ gojava @ 23.08.2009. 00:14 ] @
Hteo bih da kupim frizider sirine 70 cm i dvoumim se oko tri modela.
Nijedan od ta tri brenda mi ne uliva bas neko poverenje, ali drugog izbora nemam jer to je
sve sto sam mogao da nadjem prodavnicama u gradu.

Sta Vi mislite o modelima sledecih frizidera ako ih imate i sta uopste mislite o modelima sirine 70 cm:

1) Whirlpool ARC-4178 IX (INOX) cena na akciji je 53300 din.
2) Ariston MTM-1901F X (INOX) redovna cena je 47000
3) Candy CDDN-4475 (INOX) cena je 65000 din. (popust za gotovinu, ali ne znam koliko)

Napomene:
Svi frizideri su no-frost.
Ariston je po potrosnji u klasi B, Whirlpool u klasi A, dok je Candy u klasi A+.
Nemam pojma kakav je servis za ove frizidere kod nas i u kojoj zemlji su proizvedeni ovi modeli.


[Ovu poruku je menjao gojava dana 23.08.2009. u 21:29 GMT+1]
[ MrBratko @ 24.08.2009. 14:14 ] @
Mi smo uzeli pre 1,5 god. taj Ariston MTM-1901 (INOX).
Posto je moja zena skapirala da u jedan standardan (60cm): "ne moze da stane torta"
onda nam je smernica za odabir bila - kupujemo veci ali najjeftiniji.
Ja sam se cak informisao i oko kompresora (ko koji pakuje) i poceo da prepadam prodavce
medjutim oni nemaju pojma sta prodaju, a na kraju izadje da je manje-vise sve isto.

Da ga ne ureknem...kuc kuc ...mi smo prezadovoljni i nismo do sada imali potrebe za servisom.
Znam samo da Ariston uvozi firma iz Cacka, pa smo ga cekali da stigne u Bg.

Sve preporuke za frizidere sirine 70cm, sada ne mogu da zamislim kuhinju bez njega.
Em sto moze da stane torta , ali mogu i skoro dve gajbe piva ...normalno, bez gajbi .
[ gojava @ 24.08.2009. 23:59 ] @
Nisam hteo da navodim razlog zbog čega smo se odlučili za frižider od 70 cm širine, ali sad vidim da je glavni razlog iste prirode.
[ Nebojsa Milanovic @ 25.08.2009. 00:03 ] @
O istoj stvari razmišljam, gledao sam Indesit BAN 35 FNF.

Jesi li negde njega našao?
[ gojava @ 25.08.2009. 07:22 ] @
Indesit od 70 cm nisam nigde našao.

Neko je u nekoj ranijoj temi o frižiderima napisao da Whirlpool, Ariston i Indesit treba izbegavati. Ako se ne varam, taj tip radi u nekom servisu za belu tehniku.

Od modela koje sam naveo pri otvaranju teme, čini mi se da najbolje deluje Candy. Rekao bih da je najkvalitetnije urađen. E sad, kakve su mu instalacije, izolacija, kompresor i slično, ne znam.

Dobro deluje i Whirlpool, mada ne tako uglađeno kao Candy.
Zapravo, stvari stoje ovako. U jednoj radnji sam našao pomenuti Candy i Ariston, jedan do drugog i više mi se svideo Candy.
U sasvim drugoj radnji sam našao Whirlpool i bio je jedini frižider od 70 cm širine, pa iz tog razloga nisam mogao da ga direktno uporedim sa prethodna dva modela. Međutim, pored njega se nalazio neki Samsung RT-58WASM, koji je širok 85 cm i koji fenomenalno izgleda. Na njemu sve deluje kvalitetnije i otmenije nego na Whirlpool-u, osim jedne stvari. Dno zamrzivača se kod tog Samsunga ugibalo; imao sam utisak kao da može da se nagužva. Sa druge strane, kod Whirpool-a, dno zamrzivača je bilo tvrdo kao kamen.

Da li neko koristi Candy frižider i kako je zadovoljan njime.?
[ gti2 @ 25.08.2009. 18:24 ] @
Citat:
Neko je u nekoj ranijoj temi o frižiderima napisao da Whirlpool, Ariston i Indesit treba izbegavati.Ako se ne varam, taj tip radi u nekom servisu za belu tehniku.


Taj tip ima Candy kombinovani nekih 7 godina koji radi besprekorno,bez ijedne napukle plastike i sl.
Ne kazem da je i ovaj sadasnji Candy kvalitetno napravljen,ali nijednog nisam popravljao vec godinama dok je situacija skroz drugacija kad su u pitanju oni drugi brendovi.Ne treba zaboraviti ni da su novi sistemi na freon R600a i da kompresori na takvim sistemima ne traju dugo pa ako se slucajno naleti na sistem sa R134a...
[ gojava @ 25.08.2009. 18:47 ] @
Aha, tu si...

Hvala na savetu.
[ dmostarac @ 23.03.2010. 21:57 ] @
Momci kad vec hvalite Candy a i vidim da se razumete moze li mala pomoc.
Obilazio sam prodavnice i naleteo na www.candy.rs/artikli-detaljno.aspx?IDDET=62 koji je oko 40 000 din i deluje mi kao najbolji odnos kvalitet cena.
Sta mislite o ovom modelu i ako znate sada na trzistu neki kombinovani frizider od 70cm molim vas da mi preporucite
[ rewqrewq @ 26.03.2010. 17:33 ] @
gojava- znas moju preporuku, evo ti ovom prilikom samo oznaka NRF 71433 W i NRF 71433 XC. Cene su nesto preko 50.000,00.

Nisam video da si javio sta si uradio za masinu za pranje vesa?!