[ hemarikon @ 25.08.2009. 08:46 ] @
Bačeni molotovljevi kokteli na grčku ambasadu u Beogradu.

Grupa mladića bacila dva molotovljeva koktela na zgradu grčke ambasade u Francuskoj ulici u Beogradu.

http://www.rts.rs/page/stories...el+na+gr%C4%8Dku+ambasadu.html
http://www.blic.rs/hronika.php?id=107702
http://www.politika.rs/rubrike...ima-na-ambasadu-Grchke.lt.html
[ vlada131 @ 25.08.2009. 09:26 ] @
Strašno...degenerici kojima niko ne staje na put nastavljaju da grade 'imidž' Srbije, ovo iz Češke se nije još ni ohladilo...

Mali off: Neka je BG-u Bog na pomoći 20. idućeg meseca (gaypride)
[ Ivan Dimkovic @ 25.08.2009. 10:30 ] @
Gledam komentare na vest vecina u fazonu "pa kud bas na Grcku, prijateljsku zemlju"

Ljudi ne kapiraju da ignorisanje divljaka ima da rezultuje na kraju bacanjem molotovljevih koktela na bilo koga... znaci mali celavac se iznervira sto je dobio keca u skoli, i odma' ima da padne koktel na auto profesora... :(
[ Horvat @ 25.08.2009. 11:14 ] @
neki ljudi su prosto idioti...
a neki jos veci jer te idiote ne sankcionisu...

[off:zna neko sta je zapocelo pozar u grckoj?]
[ Kovacevic Vladimir @ 25.08.2009. 11:17 ] @
Baš tako!

Znači, nova igranka, a efektna...a zahvalna za bežanje (počinioca), jer instiktivno vatra privlači pažnju prisutnih, da li da se pristupi gašenju ili sklanjanu od eventualne veće eksplozije.
Ali, bolna činjenica - tu decu smo mi (ne)vaspitali

Pozdrav
[ Lesli Eldridz @ 25.08.2009. 11:27 ] @
Ja vam kazem da sve to treba likvidirati i gotovo. Kancer se leci odsecanjem ili trovanjem obolelog mesta. Jaka stvar, bice likvidirano par stotina ludaka. Ja necu moci da spavam mirno.
[ Srđan Pavlović @ 25.08.2009. 11:33 ] @
Koliko se u ne-banana drzavama robija za ovako nesto?

To je ustvari isto kao napad na drzavu, koliko znam ambasada je
zvanicno teritorija te drzave cija je ambasada.
[ skocimish @ 25.08.2009. 11:44 ] @
Zbog ovakvih bitangi (kojih je sve više) treba vratiti Dušanov zakonik.

Osakatiš mamlaza i budeš siguran da neće više nikad da ponovi sličnu stvar.

Pozdrav !
[ Horvat @ 25.08.2009. 11:46 ] @
@skocimis,a ovaj,kako bi dusanov zakonik u ovom slucaju funkcionisao? zapali i njemu kucu [koju vrlo verovatno nema],ili zapali njegovu ambasadu?

@kernel,zamisli da to stvarno funkcionise u ovoj zemlji,napad na svaku ambasadu da je direktni poziv na rat...pa mi bi bili jedno velika rupa kad se pogleda s kime bi se sve ratovali...[opet?]
[ skocimish @ 25.08.2009. 11:53 ] @
Misliš oko za oko? Nije ni taj metod loš ali ovo je efikasnije, bilo bi manje prestupnika a i našoj omladini bi došlo iz d****a u glavu pa da pazi šta radi.
[ bobiska @ 25.08.2009. 11:58 ] @
A mozda su Makedonci?
Vracali se sa koncerta, pa kad` su vec tu...
[ Horvat @ 25.08.2009. 12:03 ] @
skocimis,ne mislim ja nikako kako osakatiti bilo koga ili slicno,nego pitam tebe,kako bi se u ovom slucaju primenjivao dusanov zakonik?

da napomenem,postoje i kod nas,u ovom dobu odlicni zakoni,koji sasvim sigurno i ovo sankcionisu,tako da u zakonu nije problem,problem je u sprovodjenju istog...
[ Srđan Pavlović @ 25.08.2009. 12:03 ] @
Hm, i mene bas zanima cime je ovo izazvano...
[ japan @ 25.08.2009. 12:26 ] @
Citat:
Odgovornost za napad na ambasadu preuzela je anarhistička grupa Crni Ilija koja zahteva oslobađanje Todorosa Iliopulosa uhapšenog tokom kako se navodi „tokom narodnog ustanka u Grčkoj u decembru prošle godine“. U saopštenju koje je sa e-mail naloga Crni Ilija poslato redakcijama beogradskih medija navodi se da Iliopulos već 46 dana štrajkuje glađu zahtevajući da bude oslobođen.



http://www.e-novine.com/index.php?news=29286
[ vlada131 @ 25.08.2009. 12:36 ] @
Citat:
Na ovaj način beogradski anarhisti su odlučili da se „pridruže drugaricama i drugovima u Grčkoj, i u čitavom svetu, koji sprovode akcije solidarnosti sa Todorisom, zahtevajući njegovo oslobađanje. Zbog toga su pripadnici naše grupe tokom prethodne noći napali grčku ambasadu u Beogradu molotovljevim koktelima. Nastavićemo sa aktivnostima sve do oslobađanja druga Iliopulosa!“, navodi se u dopisu koji se završava sa Sloboda za Todorisa!


Sve bolje od boljeg...ajde sada da vidimo 'odlučnu borbu sa svim vrstama kriminala' o kojoj sviraju naši politikosi. Znači, likovi najavljuju nastavak 'aktivnosti', tj. otvoreno prete diplomatskom predstavništvu druge zemlje...bože, bože!
[ hemarikon @ 25.08.2009. 13:01 ] @
Citat:
@Ivan Dimkovic: ima da padne koktel na auto profesora...

Jednom mom drugaru su djaci bušili gume na automobilu iako čovek nije kročio u školu još od kad je poslednji put pobegao iz nje. Ali deca se zabunila, profesor matiša je imao sličan auto.

Citat:
@Horvat: u zakonu nije problem,problem je u sprovodjenju istog...

"Pa nećemo se držati zakona kao pijan plota", Josip Broz.

Citat:
@Srđan Pavlović: cime je ovo izazvano...

Bolesnim mozgom.

Citat:
beogradski anarhisti su odlučili da se „pridruže drugaricama i drugovima u Grčkoj, i u čitavom svetu

Hm, "drugaricama i drugovima", hmmm, i ovi su anrhisti? Ne razumem se baš, al dobro.
[ BluesRocker @ 25.08.2009. 13:57 ] @
Ja sam protiv sakaćenja. Kako posle da kopaju na privremenom radu u rudniku narednih 20 godina?
[ Ivan Dimkovic @ 25.08.2009. 14:03 ] @
Kakvo bre sakacenje - rudnik i krompir 20 godina, i to bez prava na "izlaske vikendom" koje Srbija daje dilerima heroina.

Najbolje bi bilo da sve te probisvete smeste u zatvor i kao kazneni rad da se bace na izgradnju puteva, postavljanje zeleznickih pruga i tako dalje... taman da budu malo korisni.
[ DaliborP @ 25.08.2009. 14:47 ] @
Citat:
Horvat: [off:zna neko sta je zapocelo pozar u grckoj?]

Znam ja. Vatra.
[ Horvat @ 25.08.2009. 15:01 ] @
@ivane,di bi bio kraj ovoj zemlji onda,imala bi bolju infrastrukturu od svedske...

nego,koj je uopste taj t.i.? i "crni ilija" grupa?

jos ih nisu uhapsili?

@dalibore,svaka ti dala,vode iz bokala
misilo sam da li je prirodnim putem ili je neko podmetnuo pozar
[ morihei ueshiba @ 25.08.2009. 16:57 ] @
Citat:
Najbolje bi bilo da sve te probisvete smeste u zatvor i kao kazneni rad da se bace na izgradnju puteva, postavljanje zeleznickih pruga i tako dalje... taman da budu malo korisni.


Jos bolje da ih zaposle na izgradnji ovih stanova po 600 evrica/kvadrat.Tako bi ispunili ono obecanje da stanove grade samo domace firme
[ timotic @ 25.08.2009. 17:58 ] @
Zar ne bi, umjesto "grupa mladica", trebalo koristiti izraz "grupa terorista", jer sta je ovo ako ne teroristicki napad?
[ marko37 @ 25.08.2009. 19:52 ] @
"Grupa anarhista..." ... "...pobegla sa lica mesta taksijem...".
Čisto malo da da komičnu notu ovom događaju...
[ mrle 011 @ 25.08.2009. 23:17 ] @
pozdrav iz beograda za sve grcke anarhiste, studente (posebno legendarne atinske politehnike), komuniste, sindikaliste ..... za sve ujedinjene antikapitaliste i antifasiste.

Citat:

...

umesto brava i umesto reza,
ah, jednog dana umesto noci,
bljusnuce rafal iz mitraljeza
kad drukce svetlost ne moze doci,
ah, jednog dana, jednog dana.

...

(oskar davico)


[ vlada131 @ 26.08.2009. 10:57 ] @
Citat:
mrle 011: pozdrav iz beograda za sve grcke anarhiste, studente (posebno legendarne atinske politehnike), komuniste, sindikaliste ..... za sve ujedinjene antikapitaliste i antifasiste.


Neka blješte rafali kolko 'oće, al' ne ovde; ako imaju problema sa Elladom neka to rešavaju sa njima, na svom terenu, mi imamo dovoljno svojih nevolja
[ 101010 @ 27.08.2009. 00:24 ] @
Citat:
mrle 011: pozdrav iz beograda za sve grcke anarhiste, studente (posebno legendarne atinske politehnike), komuniste, sindikaliste ..... za sve ujedinjene antikapitaliste i antifasiste.
Setio sam se jedne za tebe:
[ hemarikon @ 27.08.2009. 10:40 ] @
Amerikanci si prošle godine ispraznili džepove poreskih obveznika Srbije za 35 miliona dinara. Naravno, reč je o odšteti za paljenje američke ambasade.

http://www.alo.rs/politika/141...35_miliona_odsteta_za_ambasadu

Usput, i Slovenci su naplatili neku "siću" jer su huligani tom prilikom "posetili" i slovenačku ambasadu. Iznos je nepoznat.

Čeka se račun iz Grčke ambasade.
[ Isak666 @ 27.08.2009. 16:41 ] @
Citat:
Na ovaj način beogradski anarhisti su odlučili da se „pridruže drugaricama i drugovima u Grčkoj, i u čitavom svetu, koji sprovode akcije solidarnosti sa Todorisom, zahtevajući njegovo oslobađanje. Zbog toga su pripadnici naše grupe tokom prethodne noći napali grčku ambasadu u Beogradu molotovljevim koktelima. Nastavićemo sa aktivnostima sve do oslobađanja druga Iliopulosa!“, navodi se u dopisu koji se završava sa Sloboda za Todorisa!


Citat:
mrle 011: pozdrav iz beograda za sve grcke anarhiste, studente (posebno legendarne atinske politehnike), komuniste, sindikaliste ..... za sve ujedinjene antikapitaliste i antifasiste.



U zatvor sa bandom!

http://www.youtube.com/watch?v=xw3CgQns3eo
[ flighter_022 @ 29.08.2009. 15:53 ] @
jedna stvar mi nije nikako jasna...

Predpostavljam da policija i druge ustanove kojima je posao bezbednost, prate kretanje takvih likova, onako preventivno. Kako to da znaju da je tamo neka grupa za koju nismo nikad culi izvrsila napad? Ili su samo lupili naziv grupe, ili znaju. Ako su lupili, zasto? A ako nisu lupili vec znaju pouzdano ko je, zasto ne pohapse kolovodje? Kao da je to problem. Pa kad je neki lik pokojnom Djindjicu pretio sa svog mobilnog telefona, za 2 sata su ga uhapsili. Malo triangulacija, i tako to, i zavrsio iza resetaka ekspresno.
[ pajaja @ 29.08.2009. 21:02 ] @
Zato sto nekad nije dovoljno znati ko je sta uradio.
[ vlada131 @ 04.09.2009. 21:47 ] @
Citat:
Hapšenja zbog napada na ambasadu
4. septembar 2009. | 13:35 -> 17:10 | Izvor: B92, Tanjug
Beograd -- Tužilaštvo je zatražilo pokretanje istrage i predložilo da se odredi pritvor osumnjičenima za napad "molotovljevim koktelima" na grčku ambasdadu u Beogradu.


Portparol Republičkog javnog tužilaštva Tomo Zorić objasnio je da su šestorica aktivista "Anarhosindikalne inicijative" osumnjičeni da su počinili krivično delo međunarodnog terorizma.

Istražni sudija Okružnog suda u Beogradu u toku današnjeg dana saslušaće osumnjičene Ratibora Trivunca, Tadeja Kurepa, Ivana Vulovića, Sanju Đokić i Ivana Savića, posle čega će odlučiti o zahtevu tužilaštva, dodao je Zorić. U međuvremenu je uhapšen i šesti osumnjičeni Nikola Mitrović.

Policija je ranije saopštila da se uhapšeni sumnjiče da su izvršili krivično delo međunarodnog terorizama.

Osumnjičeni su 25. avgusta, oko tri sata ujutru, najpre ispisali grafit na fasadi, a potom bacili dva "molotovljeva koktela" - zapaljene flaše sa benzinom, na zgradu ambasade Grčke u Francuskoj ulici u Beogradu.


Link: http://www.b92.net/info/vesti/..._category=16&nav_id=379692
[ zaraza @ 04.09.2009. 21:55 ] @
Citat:

ARTHUR: Then who is your lord?
WOMAN: We don't have a lord.
ARTHUR: What?
DENNIS: I told you. We're an anarcho-syndicalist commune. We take
it in turns to act as a sort of executive officer for the week.