[ Laki_Gen @ 04.09.2009. 16:39 ] @
http://www.usatoday.com/tech/n...09-03-internet-addiction_N.htm

Citat:
The center, called ReSTART, is somewhat ironically located near Redmond, headquarters of Microsoft and a world center of the computer industry. It opened in July and for $14,000 offers a 45-day program intended to help people wean themselves from pathological computer use, which can include obsessive use of video games, texting, Facebook, eBay, Twitter and any other time-killers brought courtesy of technology.

"We've been doing this for years on an outpatient basis," said Hilarie Cash, a therapist and executive director of the center. "Up until now, we had no place to send them."

Internet addiction is not recognized as a separate disorder by the American Psychiatric Association, and treatment is not generally covered by insurance. But there are many such treatment centers in China, South Korea and Taiwan — where Internet addiction is taken very seriously — and many psychiatric experts say it is clear that Internet addiction is real and harmful.
[ Ivan Dimkovic @ 04.09.2009. 16:41 ] @
Pa sta je tu cudno, u USA postoji i centar za lecenje "eko-tenzije" za one koji su u prevelikoj brizi u vezi sa globalnim zagrevanjem :-)

Daj shushku, i ima da te lecimo od sta 'oces :)
[ Zoran Rodic @ 04.09.2009. 16:52 ] @
Ladno da lokuješ temu posle ovog odgovora :)

[ Srđan Pavlović @ 04.09.2009. 17:09 ] @
14k dolara za 45 dana po njusci? Brate... Nek daju meni toliko za godinu dana,
i ceo razred klinaca cu da odvikavam od net-a :)
[ musicmaster @ 04.09.2009. 17:51 ] @
Jel' piše negde kako se leči od toga? Mrzelo me da čitam sve...
Kako god, prepisuju od kineza 100%. Nagađam.
Garant ima opet neke veze to drkanje/čišćenje pretplatničkog mozga sa overvoltom...
[ Ivan Dimkovic @ 04.09.2009. 18:05 ] @
Promene ti kristal u mozgu, underclockuju ga... a smanje i voltazu malo :)

Pa da vidis...
[ milanche @ 04.09.2009. 18:56 ] @
Ako nemaju brz internet, dzaba im - niko nece da im dodje.
[ Aleksandar Đokić @ 05.09.2009. 02:11 ] @
ma Ivane, pa ti se i u elektroniku razumes, svaka cast
[ milanche @ 05.09.2009. 18:30 ] @
Malo sam se raspitao.

Kazu da je prva faza lecenja grupno sedenje uz logorsku vatru, pri cemu svako pored sebe
ima 386-ticu i dial-up 56k vezu. Dok se ceka download, mogu da chat-uju samo verbalno. Kome
se desi stack overflow, mora u sumu po drva, a za unhandled exception se riba wc.
[ miroslavL @ 05.09.2009. 19:42 ] @
Citat:
Malo sam se raspitao.

Kazu da je prva faza lecenja grupno sedenje uz logorsku vatru, pri cemu svako pored sebe
ima 386-ticu i dial-up 56k vezu. Dok se ceka download, mogu da chat-uju samo verbalno. Kome
se desi stack overflow, mora u sumu po drva, a za unhandled exception se riba wc.


Mislim... šta reći :))
[ Jezdimir Lončar @ 07.09.2009. 00:01 ] @
http://www.netaddictionrecovery.com
Evo sada čitam to, pa ako nekoga zanima može da vidi :)
Ima takođe i neki kao test tu...

Mislim, ovo je zaista.. nemam komentara :)
Čisto uzimanje para :)
[ Srđan Pavlović @ 07.09.2009. 00:20 ] @
Meni je najinteresantnija ova cifra od 14 hiljada dolara ;)

Dodje mi da sutra osnujem neki cenar za odvikavanje od necega,
pa i ja malo mlatim pare...
[ Laki_Gen @ 07.09.2009. 11:44 ] @
Odvikavanje od ES-a npr.?
Imas bazu potencijalnih korisnika, direktan marketing, analizu trzista, kontrolu rezultata - sve na izvol'te.

Namlatio bi se para.