[ Rumpletstilskin @ 22.09.2009. 14:30 ] @
Citat:
Utvrđeni kriterijumi za otpuštanje državnih činovnika

Vlada Srbije utvrdila je kriterijume za otpuštanje viška državnih činovnika, prema kojima će na prvom mestu biti učinak zaposlenih i neophodnost radnog mesta.

Stalno zaposleni i honorarci biće izjednačeni, što znači da ako nadređeni odluči da otpusti stalno zaposlenog, na njegovo mesto će moći da zaposli honorarca za koga smatra da radi bolje.
http://www.blic.rs/politika.php?id=111845

Eto reseeeeeenja, kakav socijalni program, penzije i ostale gluposti - lepo sutnes zaposlenog za stalno i na njegovo mesto postavis honorarca!

Svaki put kad vidim ovako nesto prvo pomislim "od ovog nema gore" i svaki put me demantuju.

Predlog redosleda prikazivanja naslova tema:Srbija-Svakodnevnica-(Ultra)MadZone. Daaaaaaaaaaaaamn!

[ NoneVi @ 22.09.2009. 14:59 ] @
Kakav fantastičan način da na poslu ostanu ljudi koji su zaposleni preko stranačke pripadnosti (honorarci su uglavnom stranački poslušnici). E sad, pošto će evaluaciju učinka zaposlenog vršiti njegov šef (koga je opet postavila stranka), šta mislite koga će otpustiti:
1) Čoveka koji tu radi godinama (i koji je isto tako došao preko veze, u 'neka druga vremena')
2) Čoveka koji je došao posle poslednjih izbora i koji je iz iste stranke kao šef.

Da je vlast ovilikko angažovana i domišljata oko nekih drugih stvari gde bi nam bio kraj.
[ a1200 @ 22.09.2009. 15:01 ] @
Mislim da je veci problem u tome sto su ti "honorarci" partiski poslusnici ugurani od strane trenutne vladajuce garniture... tako da ova prica o "ravnopravnosti", je ustvari spasavanje svojih poslusnika i konsolidovanje vlasti (tacnije uspostovlajnje bezbednih tokova za nesmetanu korupciju). A to je ustvari cilj i "program" svake vlasti koja je ovde bila poslednjih 20 godina:

1) bogacenje pljackom kad dodjes na funkciju
2) odrzavanje na celu vlasti sto duze, da bi se omogucilo nesmentano funkcionisanje stavke pod 1.
...

EDIT:
@NoneVi: pretice me :)
[ Srđan Pavlović @ 22.09.2009. 15:10 ] @
Na koliko svetskih jezika treba napisati u opis foruma da teme vezane za politiku nisu pozeljne!?