[ coa86 @ 26.09.2009. 13:29 ] @
Zanima me zna li iko kako dobiti posao u Avganistanu ili bilo gdje drugdje gdje bi mogao zaraditi nesto... Citao sam na stranici KBR-a i nasao zanimljivih poslova al gdje se prijaviti. Molim bilo koga ko zna bilo sta o tome ali i o bilo kakvim drugim poslovima i kompanijama koje nude posao da mi jave. Ja sam inace tehnicar racunara i racunarski mreza. Hvala svima unaprijed
[ Horvat @ 26.09.2009. 19:39 ] @
us army,primaju dobrovoljce za "rad u iraku i okolini"
[ konislav @ 30.09.2009. 11:30 ] @
Code:
Citao sam na stranici KBR-a i nasao zanimljivih poslova al gdje se prijaviti. 


Nisi ti druze dobro citao ili nisi dobro razumeo to sto si citao. Tamo lepo pise kako se prijaviti.

Inace bila je vec ovakva tema i ovde .

http://www.elitesecurity.org/t...-0-Posao-Iraku-ili-Avganistanu
[ štampar @ 12.10.2009. 11:39 ] @
Možda i nije tako teško dobiti takav posao...ali ne kao tehničar računara i računarski mreža...druge stvari se traže koje ne bi želeo da radiš!!
[ lenhi @ 13.10.2009. 07:11 ] @
Citat:
štampar: Možda i nije tako teško dobiti takav posao...ali ne kao tehničar računara i računarski mreža...druge stvari se traže koje ne bi želeo da radiš!!

To nije tačno. Znam čovjeka koji je tamo otišao kao električar to i radi, mlati lovu zabole ga za amere i ostalo. Treba čačkati i vidjeti kome može da se vjeruje, a ne u startu samo reći tamo se ubija, gine, nosićeš pušku itd...
[ acatheking @ 13.10.2009. 09:46 ] @
Nosio pusku ili ne, svakako postajes glineni golub, ili u najboljem slucaju potencijalna kolateralna steta.
Ko voli nek' izvoli, nemam nista protiv.
[ konislav @ 18.10.2009. 03:05 ] @
Citat:
Možda i nije tako teško dobiti takav posao...ali ne kao tehničar računara i računarski mreža...druge stvari se traže koje ne bi želeo da radiš!!


Ovo nije tacno. Pa na samoj strani kbrjobs.com imate listu poslaova, sad ako bas toliko neznate engleski, pa nemozete da procitate otvorene pozicije, to je vas veliki problem.

Citat:
Nosio pusku ili ne, svakako postajes glineni golub, ili u najboljem slucaju potencijalna kolateralna steta.
Ko voli nek' izvoli, nemam nista protiv.


Nikad mi nije bilo jasno kad neko zeli da radi nekakav obican posao, nista ne reskira i zaradi veliku lovu. pa to nepostoji.

Da bi zaradio dobru paru mora da zadovoljis minimum jedan od sledecih usova :

Da posedujes nekakva posebna znanja, umeca ili vestine koje drugi nemaju.
Da posedujes nekakvu posebnu opremu koju drugi nemaju, a postoji velika potreba za istom
Da imas veliku srecu pa da ti nesto padne sa neba, sto bi se reklo.
Da radis nekakav rizican posao

A razmislati o dobroj pari, ne nudeci nista posebno i pritom ne zeleci ni reskirati, po meni je smesno.
[ nicr @ 28.10.2009. 17:08 ] @
za koliko si voljan rizikovati zivot?
za koliko si voljan ostaviti sve ono sto ti je drago ovde?

.. iza oba pitanja napisi cifru, fino saberi i imas minimalnu platu koju zelis. U skladu sa tim, trazi posao u zemljama divljeg ISTOKA.. ako ti bas volja.

"Građevinski radnici iz BiH zarobljeni u Azerbejdžanu" je naslov iz Nezavisnih od pre 10dana.
Ne.. nisam pobrkao zemlje, veruj da nema velike razlike, ali ima i zanimljivosti iz Avganistana ..pa ti vidi kakvo je stanje u zemlji

Po operateru vidim da si iz RS/BIH ..pa valjda bi ti trebao znati sta znaci rat i zemlja u haosu.. kako je tada tesko doci do novca i sta se sve radi da se dodje do istog. BIH je dno, ali Avganistan je dno dna.

U svakom slucaju, sretno kako god da se odlucis.
[ konislav @ 29.10.2009. 01:50 ] @
Citat:

nicr:
za koliko si voljan rizikovati zivot?
za koliko si voljan ostaviti sve ono sto ti je drago ovde?

.. iza oba pitanja napisi cifru, fino saberi i imas minimalnu platu koju zelis. U skladu sa tim, trazi posao u zemljama divljeg ISTOKA.. ako ti bas volja.

"Građevinski radnici iz BiH zarobljeni u Azerbejdžanu" je naslov iz Nezavisnih od pre 10dana.
Ne.. nisam pobrkao zemlje, veruj da nema velike razlike, ali ima i zanimljivosti iz Avganistana ..pa ti vidi kakvo je stanje u zemlji

Po operateru vidim da si iz RS/BIH ..pa valjda bi ti trebao znati sta znaci rat i zemlja u haosu.. kako je tada tesko doci do novca i sta se sve radi da se dodje do istog. BIH je dno, ali Avganistan je dno dna.

U svakom slucaju, sretno kako god da se odlucis.


Kome je namenjen komentar ?
[ nicr @ 29.10.2009. 14:31 ] @
komentar je prvenstveno namenjen autoru teme, ali mislim da je jasno sta mislim o stavljanjau glave u vrecu za saku dolara. Da ne nabrajam pojedinacno, znam nekih 7-8 ljudi koji su isli raditi po, nazovimo to, teritorijama visokog rizika.
JEDINI koji nije prevaren je otac od moje bivse devojke. Radi na Kosovu u nekoj bazi, vezano je za njegovu elektro struku i manje-vise je sve ok. Kuci moze svakih pola godine, plata je od 2000$ do 2500$
[ zexoni @ 03.11.2009. 18:56 ] @
Ima li ko da cita ovo a da radi ili je radio u Avganistanu na obezbedjenju Americkih vojnih baza?