[ X Files @ 02.10.2009. 07:04 ] @
Počeo sam da čitam neku vest, s čijim naslovom bih se i složio...
Piksi: "Ukinuti navijačke grupe"
http://www.b92.net/sport/fudba...10&dd=01&nav_id=384366
... ali mi je pažnju privuklo par drugih, usputnih detalja.
Citat:

[...]
Šta sam mogao da im kažem, osim da sam ogorčen i da se ono što se dogodilo graniči sa ludilom. Ne mogu da verujem da se sve to događa u mom Beogradu. Pa, ako više nema bezbednosti i sigurnosti na ulicama, onda je to Kolumbija, a ne Srbija“.
[...]
„Dočekali su me kamenicom u kancelariji, zar je to bila dobrodošlica. Gledao sam sa svog prozora, jednom drugom prilikom, kako ti nazovi navijači lome stakla na stadionu, biju se, prete. Ako ti ljudi imaju višak energije neka idu u Avganistan da se bore, a neka puste mirne ljubitelje fudbala da uživaju u ovoj igri“.
[...]



"Bolje je ćutati i biti smatran glupim nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju".

[ madamov @ 02.10.2009. 07:22 ] @
Ne smatram Piksija intelektualcem, ali šta je on to glupo rekao? Znaš li kako je u Kolumbiji (skoro svakodnevna otimanja stranaca, pljačke i slično)?
[ X Files @ 02.10.2009. 07:33 ] @
Totalno je neumesno da neko s 'njegovim imenom', javno, u temi koja se ne tice ni Kolumbije ni Avganistana, proziva te zemlje u negativnom kontekstu, bez ikakvog povoda.
[ Zoran Rodic @ 02.10.2009. 07:35 ] @
Naročito porediti Srbiju sa Kolumbijom

Ovu temu i jesam pokrenuo upravo zbog ovakvih baljezgarija.
[ Lazar-I @ 02.10.2009. 09:44 ] @
Ajd da je to rekao neki političar iz vrha vlasti pa da nekome smeta jer taj političar kao govori u ime svih nas. Ono što govori Piksi tiče se samo njega i meni lično je mnogo čudnija reakcija na njegovu izjavu nego sama izjava. Kolumbija i Avganistan jesu sinonimi za neuređenu državu, može to da smeta i Kolumbijcima i Avganistancima ali to je tako.
[ madamov @ 02.10.2009. 10:00 ] @
Citat:
X Files: Totalno je neumesno da neko s 'njegovim imenom', javno, u temi koja se ne tice ni Kolumbije ni Avganistana, proziva te zemlje u negativnom kontekstu, bez ikakvog povoda.

Izvini, ali ja bih ponovio to što je on rekao i imalo bi istu težinu, ne vidim u čemu je problem. Ovakve stvari koje su se desile nesretnom Brisu su u navedenim zemljama svakodnevnica, u Srbiji, na svu sreću, još nisu, mada bi neki žarko želeli da jesu.

Piksija bih pre prozivao za nešto drugo, a ne ovo.
[ Miroslav Jeftić @ 02.10.2009. 10:02 ] @
Da, slažem se. Piksi može da kaže šta hoće, a i ne vidim šta je tu strašno toliko - Kolumbija jeste neka vrsta sinonima za kriminal, a u Avganistanu se zaista ratuje. Uzgred, članak je odličan, stvarno treba ukinuti sve te navijačke grupe.
[ mrle 011 @ 04.10.2009. 00:07 ] @
valjda se kaze na piksetovoj listi, a ne na piksijevoj?

;)
[ Lesli Eldridz @ 04.10.2009. 11:14 ] @
Citat:
Miroslav Jeftić: Da, slažem se. Piksi može da kaže šta hoće, a i ne vidim šta je tu strašno toliko - Kolumbija jeste neka vrsta sinonima za kriminal, a u Avganistanu se zaista ratuje. :) Uzgred, članak je odličan, stvarno treba ukinuti sve te navijačke grupe.
Tacno, a onda kad se oni i pored toga organizuju u bande pa vrse krivicna dela, tretirati ih kao takve- bande razbojnika oje se bave organizovanim kriminalom, a nekima nabaciti i udruzivanje radi terorizma u optuznicu.

Nije to bezveze kao sto kazu neki, zabrana svih tih bandi. Sve te bande kontrolisu podivljali delovi tajnih sluzbi, i to nije samo u ovoj zemlji, i zato oni uvek mogu da se vade kako je to legalno udruzenje, i oni evo imaju sa Perom iz tog i tog ogranka DB tal da mu cinkare, a on ih stiti od policije ako bas mnogo ne zaseru, ali kad budu zabranjeni, onda je to obicna razbojnicka banda i nema tog Pere udbasa koji moze da ih zastiti da ne budu optuzerni zbog organizovanog kriminala, ako tuzilastvo tako hoce.
[ Horvat @ 04.10.2009. 11:40 ] @
Citat:
mrle 011: valjda se kaze na piksetovoj listi, a ne na piksijevoj?

;)


je l' pikse ili piksi? ;)
[ Lesli Eldridz @ 04.10.2009. 11:44 ] @
Opet si ti neobavesten. Piksi je be iz neko selo pored Niš, a tamo se tako prica. Piksetovo, Niketovo, Simketovo...
[ NoneVi @ 04.10.2009. 14:02 ] @
Citat:
Lesli Eldridz: Opet si ti neobavesten. Piksi je be iz neko selo pored Niš, a tamo se tako prica. Piksetovo, Niketovo, Simketovo...


Horvate Koštunico :-)
[ Horvat @ 04.10.2009. 15:37 ] @
^^ovo je vec uvreda,nemo' se vredjamo :D
[ Beltrammi @ 04.10.2009. 19:06 ] @
Citat:
Naročito porediti Srbiju sa Kolumbijom


to isto misle i Kolumbijci !
[ Miroslav Jeftić @ 04.10.2009. 22:18 ] @
Kolumbijci verovatno nisu ni čuli za Srbiju.
[ jericho1405 @ 04.10.2009. 22:21 ] @
Citat:
Miroslav Jeftić: Kolumbijci verovatno nisu ni čuli za Srbiju. ;)

Jesu, jesu, los glas daleko se cuje.
[ JankoNIS @ 04.10.2009. 22:25 ] @
Citat:
Lesli Eldridz: Opet si ti neobavesten. Piksi je be iz neko selo pored Niš, a tamo se tako prica. Piksetovo, Niketovo, Simketovo...


I nije "mom Beogradu", vec u "mojoj Pasi poljani". Cim neko mrdne iz svog mesta, odmah je Beograd njegov...
[ Lesli Eldridz @ 05.10.2009. 00:40 ] @
Ma dobro, ali ipak, vezano za temu, evo nesto videh film Bedazzled. I sta sad? Treba neko da nekome objavi rat zato sto u tom filmu onaj kad pozeli da mu djavolica ispuni zelju da bude bogat i mocan bude prikazan kao kolumbijski narko baron? To su gluposti. Mene fudbal nikad nije nesto zanimao, kao ni ostali ekipni sportovi, al to nema veza, ama Piksi je skroz u pravu. Mozda on nije umeo to bas da artikulise do jaja, ja mislim da je on samo hteo da kaze kako sve te grupe vise ne treba da sponzorisu klubovi, kao sto i ne treba. Eto, ne mora da budu zabranjeni, ali neka se onda izdrzavaju sami, recimo od clanarine, kapitalizam bato, pa da vidimo dokle ce da luduju.
[ Isak666 @ 22.10.2009. 18:29 ] @
Posle ovog gola, moze PiksE da kaze sta 'oce, be :)

http://sport.dnevnik.hr/clanak...i-zabio-iz-voleja-s-klupe.html