[ Sylvester @ 18.10.2009. 17:01 ] @
Pozdrav ljudi ;)

Imam problem sa gore navedenom klimom: senzor za merenje temperature vazduha je nekako previse priljubljen uz izmenjivac toplote, koji ga ugreje i klima se onda gasi... npr. podesim 30 na daljinskom, klima greje do nekih 21-22 stepena i iskljuci se kao da je postigla 30. Osim toga, nepotrebno radi defrost jer je kriterijum za ulaz u defrost razlika temperature izmenjivaca toplote u unutrasnjoj jedinici i temperature vazduha koja se pogresno ocitava. Ne mogu jednostavno senzor da malo odvojim jer ga plasticna maska pribije nazad (da napomenem da bez maske i sa senzorom odvojenim od cevi sve radi savrseno). Da li bi neko bio ljubazan da odvoji malo vremena i predlozi nesto? U klimu ne bih da ulazem (majstor) jer je problem trivijalan a klima je neopisivo smece i nadam se da cu je na prolece zameniti drugom, a opet mi je preko zime potrebna za grejanje...
Ispod je slika, hvala unapred na predlozima i idejama :)

http://i38.tinypic.com/2quuphj.jpg
[ Pajapatak @ 18.10.2009. 21:49 ] @
Izvuci tu sondu napolje kroz poklopac.
[ viktorparacin @ 18.10.2009. 22:05 ] @
iz iskustva mislim da su ti prljavi filteri. i to se bas tako manifestuje. operi ih recimo ferijem za sudovei probaj onda
[ Sylvester @ 19.10.2009. 15:53 ] @
Cisti su filteri ribao sam ih pre 2 dana :)
Malo cu eksperimentisati pa ako nesto uradim pisem ovde
Inace izgleda da su sve 12ice ovakve, secam se da se ranije neki lik zalio na isti problem

pozz
[ cozmo_im @ 19.10.2009. 16:52 ] @
Ta klima ima tajmerski defrost (na 60 minuta).