[ Zyzyx @ 05.11.2009. 11:56 ] @
*Zasto vecina lekara na zapadu ne zeli da primi ovu vakcinu?
*Zasto politicari u vladama sirom sveta dobijaju posebno dizajniranu H1N1 vakcinu koja se razlikuje od one za stanovnistvo? Idealan i siroj javnosti poznat primer - Angela Merkel.
*Zasto vlade sirom sveta traze imunitet tj. izuzece od potencialnih tuzbi u slucaju da vakcine uzrokuju stetu na ljudima?
*Zasto medijske kuce ne govore o velikom broju posledica i ostecenja koje ova vakcina gotovo uvek ostavlja iza sebe?
*Zasto medijske kuce barem ne govore o velikom broju veoma stetnih sintetickih materija koje ova vakcina sadrzi?
*Zasto je ova vakcina promovisana i od strane onih koji vec godinama govore da broj stanovnika sirom sveta treba drasticno smanjiti?
*Zasto jedino ljudi stariji od 65 godina nisu prioritetni u programu globalne vakcinacije? Razmislite dobro o ovom pitanju.

Pogledajte takodje prioritetne grupe objavljene 19 septembra na zapadu -
1. Trudne zene
2. Deca ispod 6 meseci / Zbog reakcije americke populacije sada je to - "Deca izmedju 6 meseci i 5 godina"
3. Hronicni bolesnici

Koliko se secam eugenika predlaze upravo ove tri grupe kao putokaz prilikom smanjenja globalne populacije. Ja jednostavno nisam osoba koja bi poverovala da je ovakav splet okolnosti jednostavno proizvod slucajnosti.
...dalje,

*Zasto dve trecine americkih drzavljana ne zeli da bude vakcinisano? Iako cudno zvuci, njihovo stanovnistvo je prema svemu sudeci bolje informisano od naseg.
*Zasto Obamina administracija priprema zakon po kojem ce vakcinacija biti zakonski obavezna? Jedna tacka zakona cak nagovestava da sluzba WHO-a moze upasti u vasu kucu i oteti decu od vas, vakcinisati tu decu protiv vase volje, a vas pritvoriti zbog narusavanja novog zakona. Mislite da nasa vlada nece pokusati isto? Vec se uveliko prica o tome.

Ukoliko na samo jedno od ovih pitanja ne postoji adekvatan odgovor to bi bio dovoljan alarm. Problem je sto ni na jedno pitanje ne postoji adekvatan odgovor. Moze se reci da se deca ispod 6 godina vakcinisu zato sto su deca uvek prioritet ili zbog toga sto deca nemaju dovoljno razradjen imunitet ali to je naivan argument - posebno kada pogledate koja korporacija proizvodi vakcinu i kakvi ljudi stoje iza nje.

Ljudi kada nemaju odgovor na pitanja koja ih se ticu osecaju nesigurnost i to je ono sto je presudno u ovom momentu, da sto veci broj ljudi dobije svest o tome sta se oko njih zaista desava. Ako pitate mene, medijske kuce ( kako strane tako i nase ) sluze da uspavljuju ljudsku svest, ljudi sve manje znaju izvan onoga sto cuju na vestima i to postaje u isto vreme i tuzno i opasno.
[ pri3rak @ 05.11.2009. 12:05 ] @
zato sto ima je naredila visa rasa




jbg tebra , zavera rula
[ Ivan Dimkovic @ 05.11.2009. 12:11 ] @
Citat:

*Zasto vecina lekara na zapadu ne zeli da primi ovu vakcinu?
*Zasto politicari u vladama sirom sveta dobijaju posebno dizajniranu H1N1 vakcinu koja se razlikuje od one za stanovnistvo? Idealan i siroj javnosti poznat primer - Angela Merkel.
*Zasto vlade sirom sveta traze imunitet tj. izuzece od potencialnih tuzbi u slucaju da vakcine uzrokuju stetu na ljudima?


Stvarno dosta glupih teorija zavere - postoje 2 vakcine, jedna je mnogo jaca a druga je slabija.

Jaca vakcina moze imati odredjene nezeljene efekte zbog supstanci dodatih u nju kako bi se pojacalo dejstvo. To nije nista svojstveno ovom konkretnom gripu, vec je karakteristika izuzetno jakih vakcina.

U momentu kada su mnoge drzave narucivale vakcinu za ovaj svinjski grip nije se znalo koliko je taj grip jak, kolika je virulentnost itd... Pa su pretpostavili najgore, dakle jacinu uporedivu sa pticijim gripom i zbog toga je sastav vakcine bio takav da je ona izuzetno jaka.

Ispostavilo se da je svinjski grip slabiji od inicijalnih procena - ali vakcine su bile vec narucene. Neke zemlje su kupile dodatne zalihe slabijih vakcina koje su dovoljne za svinjski grip i koje imaju manje nezeljenih efekata - medjutim tih vakcina cesto nema dovoljno.

I to je to...

Mnogi ljudi ne zele da se vakcinisu iz prostog razloga sto je svinjski grip relativno slab, i potencijalni nezeljeni efekti jake vakcine ocigledno nadjacavaju neku dobit vakcinisanjem.

Ljudi koji imaju generalno slab imunitet (citaj: dobijaju grip svako malo) ili imaju dodatne komplikacije tipa neke infekcije i sl.. bi svakako trebali da se vakcinisu bilo kojom od ovih vakcina, jer ako njih potkaci svinjski grip moze lako da se zavrsi na najgori nacin.

Citat:

Koliko se secam eugenika predlaze upravo ove tri grupe kao putokaz prilikom smanjenja globalne populacije. Ja jednostavno nisam osoba koja bi poverovala da je ovakav splet okolnosti jednostavno proizvod slucajnosti.
...dalje,


Wow... definitivno vidimo da nisi takva osoba. Tvoje rezonovanje ima jednu veliku logicku gresku - to sto tebi neki dogadjaji deluju kompleksni uopste ne znaci da je u pitanju nekakva zavera.

Inace svako ko kuka na drzave sto su narucile jaku vakcinu zbog potencijalnog rizika neka se zapita sta bi bilo da je uradjeno obrnuto - da je narucena slaba vakcina, a da se desilo da je grip mnogo jaci?

Pa, naravno - opet bi kukali na drzave, pricali o teoriji zavere, smanjivanju populacije....

Sta se iz toga moze zakljuciti? Teoreticari zavere ce uvek videti zaveru u svemu.
[ Isak666 @ 05.11.2009. 12:56 ] @
Pa bas da politicari sirom sveta dobijaju povlascenu, tj bez bustera, vakcinu - ne verujem. Koja jos Vlada, osim Nemacke bi trebala da primi "povlascenu" - ako moze link?
Btw, vecina ljudi se u Nemackoj jos uvek nece ni vakcinisati, a politicari koji hoce ce biti dobrovoljno vakcinisati "obicnom", kao odgovor na optuzbe da za sebe biraju bolju robu.
Merkelova je rekla da ce se vakcinisati samo ako joj doktor preporuci i to vakcinom za raju.


A da je zavera na svetskom nivou, ne verujem bas jer npr u Svajcarskoj je vakcina sa busterima zabranjena za mladje od 18 i starije od 60. Tako da nemaju sve drzave svog Tomicu Milosavljevica, nego se malo koriste i mozgom.


E sad, prica o profitu nekih kompanija je nesto drugo.
[ Java Beograd @ 05.11.2009. 13:07 ] @
Najnevolem pitanja koja u sebi imaju neku tvrdnju. Kao na primer: "Da li tvoji ukućani znaju da si gej ?". A posebno ne volem grupu bombastičnih pitanja sa gomilom poluistinitih i neistinitih tvrdnji.

Zasto je ova vakcina promovisana i od strane onih koji vec godinama govore da broj stanovnika sirom sveta treba drasticno smanjiti?
Gde si to čuo ? Gde si to pročitao ? Koji su ti "oni" koji već godinama govore da broj stanovnika sirom sveta treba drasticno smanjiti ? Jel imaju ime i prezime ? Gde to "oni" "promovišu" ovu vakcinu ?!
[ pri3rak @ 05.11.2009. 13:41 ] @
Jos veca komedija od ovoga je fakat da se covek registruje na forum samo da bi izneo tonu bullshitarija, pri tome verujem (mada ne tvrdim bas) vodeci racuna o svojoj anonimnosti, jer oni jelte vrebaju. Mislim kada bi se ovakvim kojestarijama mogao fasovati psihijatrijski pregled o trosku drzave to bi vredelo raditi sa vremena na vreme cisto radi odrzavanja mentalne higijene po pristupanoj ceni.
[ MyWay @ 05.11.2009. 13:43 ] @
Citat:
Isak666: Merkelova je rekla da ce se vakcinisati samo ako joj doktor preporuci i to vakcinom za raju.
A to ćemo nekako (kako?) znati, ili ćemo joj jednostavno verovati na reč jer u zapadnom društvu čak ni političari ne lažu...
Edit: sad sam se setio - tamo je stanje svesti, snaga medija i javno mnjenje tako snažno da ne smeju da (s)lažu.. eto, sad sam i ja postao verujući .-)
[ Ivan Dimkovic @ 05.11.2009. 13:45 ] @
Pa nije stvar sto politicari "ne lazu", naravno da lazu - ali cisto sumnjam da stvar o vakcinaciji ne bi nekako procurela za tako high-profile osobu...

Osim ako sama ne bi ukrala negde vakcinu i sama se zveknula se ruku negde u klonji :)
[ Isak666 @ 05.11.2009. 16:17 ] @
Citat:
MyWay: A to ćemo nekako (kako?) znati, ili ćemo joj jednostavno verovati na reč jer u zapadnom društvu čak ni političari ne lažu...
Edit: sad sam se setio - tamo je stanje svesti, snaga medija i javno mnjenje tako snažno da ne smeju da (s)lažu.. eto, sad sam i ja postao verujući .-)


Veruj, ne veruj - svejedno je. Fora je da je teoreticarima zavere mnogo bitnije pelcovanje u DE, nego 3/4 Nemaca koji ne zele da se vakcinisu.
Vest o gripu nije udarna i svaki normalan covek ovde moze procitati da Strah od jedne bolesti koja je, barem za sada, prilično bezopasna u Nemačkoj. Tačnije, bezopasnija od običnog gripa. Naime, svake godine u Nemačkoj od tog gripa umre između 5.000 i 15.000 građana.

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,4859251_page_2,00.html

i da sami zakljuce sta ce i kako ce.


I da, javno mnjenje u DE je snaznije, nego isprdci od novinara tipa Tijanica, Beckovicke, pijanog Rodica, Sarape i ko hoce moze dobiti dovoljno informacija o bilo cemu.
[ biotech @ 06.11.2009. 10:00 ] @
aj vi se vakcinisite sto ste na zapadu pa javite kako je...
[ Zoran Rodic @ 06.11.2009. 10:24 ] @
Za bombardovanje nas upozoravao Avram Izrael, a za virus Predrag Kon :)

Eto još materijala za ljubitelje globalnih teorija zavere :)
[ Java Beograd @ 06.11.2009. 11:56 ] @
Citat:
biotech: aj vi se vakcinisite sto ste na zapadu pa javite kako je...

[ mrle 011 @ 07.11.2009. 11:51 ] @
Citat:
Isak666: .... isprdci od novinara tipa ..... Sarape .....


a be, ne diraj mi sarapu.
[ morihei ueshiba @ 07.11.2009. 12:42 ] @
Citat:
čoek jede, pie... i povarti... toe normalno tako... ciklus... normalno...
izvor : Dudarim


Pa bolesti se pojavljuju,vakcine se pronalaze,neko primi neko ne,neko umre,neko jok,pojave se odma ovi sto u svemu vide zaveru,pa se utisaju do naredne prilike...toe normalno tako...ciklus...normalno...
[ milivoje t @ 07.11.2009. 14:29 ] @
Strucan covek po pitanju proizvodnje vakcina i vakcinacije...

Citat:
U upotrebi su tri vakcine, dodao je Dakić, ali bez obzira na razliku, teorijski gledano, sve tri će kod vakcinisanih ljudi učiniti da se stvori pođednako dovoljna količina antitela zaštitnih belančevina.

Najmanje neželjenih dejstava postiže se takozvanom split vakcinom, napravljenom od razbijene virusne čestice. "Ali kada vam preti opasnost od masovnog obolevanja, a vakcina vam nije dostupna, onda za decu i ozbiljno bolesne ljude uvezete split vakcinu, a za ostale vakcinu sa takozvanim ađuvansima sa 3,5 mikrograma antigena i nosačima i pojačivačima, ali i mrtvu, celovirusnu sa 7,5 mikrograma antigena", naveo je dr Dakić.

http://www.pandemija.info/2009...kcine-treba-da-se-razbije.html
[ iizuzetan @ 07.11.2009. 16:34 ] @
Ja sam totalni laik sto se tice virusa, (mada neki naucnici tvrde da vrusi ne postoje, ili postoje ali od njih nam nikad ne preti nikakva bolest) pa nesto razmisljam. Kazu u toj vakcini se nalazi mrtav virus, kao neka antitela koja imuniziraju coveka i tako to, pa se pitam ako je to tako zasto onda na primer onaj ko je prelezao ne da jedno 200g krvi i sad na primer onaj ko nema ta antitela da mu se da koji gram krvi od onog ko ima antitela i eto ti antitela za onog ko ih jos nema. Ili na primer neposredno pre ozdravljenja onog ko ima virus pa ga pobedjuje da mu se isto uzme malo krvi i da se da onom ko nema antitela.

A jos jedna stvar mi je jako cudna zasto se krije. Na primer nigde nikad nisam ucio u skoli ili pak evo nisam uspeo da nadjem na internetu kako to covecje telo kad ga napadne neki virus stvori ta antitela??? Mislim sta ce nama vakcine ako se vec zna kako se stvaraju antitela onda da se naprave neka tabletica koja ce pomoci telu da napravi antitela.

Ili na primer gde se u telu prave antitela? Ili na primer da covek isceti koji gram svoje zarazene krvi od nekog virusa pa da ispece tu krv i time eto ubije te viruse i tako ispecenu krv da rastvori u vodi i popije i eto organizmu mrtvi virusi pa da od njih napravi antitela.

Neznam ali meni je oko tih virusa mnogo toga nejasno, pogotovu zato sto mnogi vrhunski naucnici govore kako virusi ne izazivaju nikakve bolesti vec da su to tvorevine ljudskih ruku, nesto kao biolosko oruzje...

I kako to da sad odjednom se pojavi tolika buka oko svinjskog gripa i cak proglasi na sva zvona PANDEMIJA bas u vreme finansijske krize?

Kako to obicno se vakcina za viruse razvija oko 6 godina kako sam cuo a ovu su napravili za svega 6 meseci?

Mislim previse je tu "slucajnosti" na jednoj gomili da bi to bilo eto slucajno.
[ Isak666 @ 07.11.2009. 16:50 ] @
izuzetni,
jesi ti ozbiljan?
[ iizuzetan @ 07.11.2009. 17:03 ] @
Citat:
Isak666: izuzetni,
jesi ti ozbiljan?


Ok pametni de ti objasni gde i kako se stvaraju antitela imunog sistema kod coveka, i jel si ti licno video neki virus?
[ Isak666 @ 07.11.2009. 17:20 ] @
Antitela

Virusi

I video sam bas jedan virus malo pre. Kupovao je flasiranu vodu ispred mene. Nista nije rekao. Mislim da je bio virus boginja.


Za pecenje krvi ne znam nista.
[ iizuzetan @ 07.11.2009. 17:32 ] @
Citat:
Isak666Antitela

Virusi

I video sam bas jedan virus malo pre. Kupovao je flasiranu vodu ispred mene. Nista nije rekao. Mislim da je bio virus boginja.


Za pecenje krvi ne znam nista.


A sta ja ne umem da googlam a hyahahaha. Ali jos uvek nema objasnjenja kako se stvaraju antitela na virus na primer kad ga napadne?

evo jos bolji LINK ali naravno nigde nema objasnjenje kako se stvaraju antitela, koji mehanizam...

To pitanje je kljucno zato sto ako vec nauka nezna najsitnije detalje o tome kako se stvara imunitet i antitela vec samo nagadja onda ona i nema prava da pravi vakcine jer nezna da li time ugrozava telo. To ti je isti slucaj kad su pronasli rengen zrake pa nisu u pocetku znali da je to jako stetno pa su u samom pocetu x zrake koristili u frizerskim salonima sa pricom da x zraci pojacavaju koren dlake i cini kosu sjajnom.

Tom logikom mi damo vakcine a te vakcine na primer mogu u toku daljeg zivota da razviju neke kancere, ili neka 100 druga oboljenja
[ mrle 011 @ 07.11.2009. 17:50 ] @
e, i meni jedna stvar oko tih virusa nije jasna.

sto su se oni toliko navrzli bas na nas ljude?
ako su vec toliko zli i znaju tako da mutiraju i to sve ... zasto ne napadaju malo vukove, pacove, dabrove, dahtojede .... ili tako neku drugu vrstu, pa njih ne poistrebljuju?

... mislim, bilo bi im mnogo lakse, zar ne?
ovi ostali nemaju ni vakcine, ni sapune, ni tamiflue, ni primarijuse, ni WHO ... ni nista.
te sve ostale vrste osim nas su toliko nezasticene da cak pojma ne znaju ni sta su to virusi.
[ Nevena79 @ 07.11.2009. 18:42 ] @
@izuzetan Velika, zla jetra je krivac za sve. Zbog toga kod nekih jacih bolesti moras ici na ultra zvuk jetre jer se pri vecim borbama organizma ona uveca, sto moze dovesti do njenog pucanja u sled udarca i bla bla bla ali ne bih ulazila u diskusiju sa tobom jer su mi odavno poznati tvoji stavovi o raznim temama, tj valjda se zabavljas da palis masu ali ok, i to je vid ubijanja vremena.
[ Ironije @ 07.11.2009. 19:35 ] @
Citat:
iizuzetan: A sta ja ne umem da googlam a hyahahaha. Ali jos uvek nema objasnjenja kako se stvaraju antitela na virus na primer kad ga napadne?

evo jos bolji LINK ali naravno nigde nema objasnjenje kako se stvaraju antitela, koji mehanizam...


O cemu pricas, kako se ne zna kako nastaju antitela ? Google-aj malo, hint: immunoglobulin. Ukratko stvaraju ih B limfociti, tacnije plazma celije.
[ iizuzetan @ 07.11.2009. 19:50 ] @
Citat:
Ironije: O cemu pricas, kako se ne zna kako nastaju antitela ? Google-aj malo, hint: immunoglobulin. Ukratko stvaraju ih B limfociti, tacnije plazma celije.


Ja sam reko da sam potpuni laik sto se tice virusa i zato sam trazio na netu da nadjem MEHANIZAm ali koji nedvosmisleno opisuje nastanak antitela, na primer za grip ali ne u eprivetama vec u organizmu ljudi. Ja nisam naso a ako neko zna mehanizam nedvosmisleni neka napise ukratko bas bih voleo da znam da li je to nauci poznato
[ Isak666 @ 07.11.2009. 20:03 ] @
Izuzetni,
nisam ni osporavao tvoje guglatorske sposobnosti, obzirom da si sam rekao da
Citat:
Na primer nigde nikad nisam ucio u skoli ili pak evo nisam uspeo da nadjem na internetu kako to covecje telo kad ga napadne neki virus stvori ta antitela???


stoga sam ti prosledio link.

Takodje, pitao si me
Citat:
i jel si ti licno video neki virus?
, odgovorio sam ti slikom virusa malih boginja.


Ono sto bih mogao dovesti u pitanje je tvoje citanje sadrzaja koje imas sanse da vidis, ako si vec preskocio da se sa tim upoznas na casovima biologije,jer vec u prvoj recenici prvoga linka koji sam ti poslao stoji Antitelo, odnosno imunoglobulin je glikoprotein koji se proizvodi kao rezultat stimulansa antigena.

Daljim potezima svog misa mogao si saznati i da su Antigeni su osnova stečenog imuniteta, jer se on razvija tek nakon inicijalnog ulaska raznih mikroorganizama, toksina i drugih stranih tela u organizam. Mehanizam pomoću kojeg telo prepoznaje ovu inicijalnu invaziju zasniva se upravo na prisustvu i prepoznavanju antigena na tim molekulima. Kao rezultat javlja se imuni odgovor.




[ Ironije @ 07.11.2009. 20:05 ] @
Najkrace moguce, pisem o slucaju virusa posto te to zanima mada je skoro isto u slucaju svih patogena. Virus ulazi u krvotok, B limfociti ga prepoznaju, pretvaraju se u plazma celije i pocinju da luce antitela specificna za taj virus. I posle inaktivacije virusa limfociti B memorije ostaju u organizmu i aktiviraju se u slucaju ponovnog pojavljivanja istog virusa u organizmu, razmnozavaju se i pretvaraju u plazma celije koje luce antitela. To se zove aktivni imunitet. Detaljnije imas na:

http://209.85.129.132/search?q...r&ct=clnk&client=opera
[ iizuzetan @ 07.11.2009. 20:21 ] @
Citat:
Ironije: Najkrace moguce, pisem o slucaju virusa posto te to zanima mada je skoro isto u slucaju svih patogena. Virus ulazi u krvotok, B limfociti ga prepoznaju, pretvaraju se u plazma celije i pocinju da luce antitela specificna za taj virus. I posle inaktivacije virusa limfociti B memorije ostaju u organizmu i aktiviraju se u slucaju ponovnog pojavljivanja istog virusa u organizmu, razmnozavaju se i pretvaraju u plazma celije koje luce antitela. To se zove aktivni imunitet. Detaljnije imas na:

http://209.85.129.132/search?q...r&ct=clnk&client=opera


"B limfociti ga prepoznaju, pretvaraju se u plazma celije i pocinju da luce antitela specificna za taj virus. I posle inaktivacije virusa limfociti B memorije ostaju u organizmu i aktiviraju se u slucaju ponovnog pojavljivanja istog virusa u organizmu"

Ovo je malo konkretnije ali sad kljucno pitanje na koje jos uvek nema odgovora:

B limfociti ga prepoznaju.. - kako ga prepoznaju? Kako ti mozes da prepoznas coveka koga prvi put vidis??

Znaci laicki u organizmu mora da postoji, da kazem hemijska fabrika, koja mora da raznim eksperimentima, i raznim metodama prokljuvi kojim "oruzjem" da se bori protiv neprijatelja - virusa. ZNACI KAKO SE PRAVI BOMBA KOJA CE DA UBIJA EFIKASNO ULJEZE? E sad kad ga organizam napravi onda ga moze zauvek uskladistiti u svoj arsenal ali to je manje bitno. KLJUC JE KAKO GA PRAVI i gde i kojim eksperimentima i pokusajima, varijacijama hemijskim itd itd.

Celom svetu je potrebno 6 i vise meseci da napravi vakcinu protiv virusa a telo coveka za dan dva napravi antitelo, koja je to genijalnost tvorca... To je samo dokaz koliko je nauka sitna i beznacajna sa svojim znanjem u odnosu na prirodu a ovamo daje sebi za pravo da se mesa u tanane mehanizme prirode kako u telu coveka tako i globalno u unistavanju prirode

Da nauka zna kako organizam pravi antitela za nepoznate njemu viruse onda bi i nauka tim metodama kojim se i ljudski organizam sluzi napravila za 3 ili 4 dana antitela i vakcinu, zar nije tako? To je dokaz da nauka nezna stvarni mehanizam tela za kreiranje novih antitela.
[ Isak666 @ 07.11.2009. 20:38 ] @
Citat:
iizuzetan: "B limfociti ga prepoznaju, pretvaraju se u plazma celije i pocinju da luce antitela specificna za taj virus. I posle inaktivacije virusa limfociti B memorije ostaju u organizmu i aktiviraju se u slucaju ponovnog pojavljivanja istog virusa u organizmu"

Ovo je malo konkretnije ali sad kljucno pitanje na koje jos uvek nema odgovora:

B limfociti ga prepoznaju.. - kako ga prepoznaju? Kako ti mozes da prepoznas coveka koga prvi put vidis??


Citat:


Prepoznavanje antigena T i B limfociti vrše pomocu specificnih receptora koji stupaju
u kontakt sa antigenom po nacelima prostorne komplementarnosti. Funkcionalni geni koji
kodiraju ove receptore za razliku od svih drugih gena u organizmu nisu preformirani nego se
ustrojavaju iz odrejenih genskih segmenata tokom rane faze sazrevanja T i B limfocitima,
molekularnim mehanimima koji su u svojoj suštini skup slucajnih dogadjaja. Broj ovih
segmenata je relativno mali ali njihovim slucajnim kombinovanjem može da nastane veoma
veliki broj finalnih kombinacija. Posledica toga je da veoma mali broj limfocita na svojoj
površini nosi receptor iste strukture odnosno specificnosti. Skup celija koje na svojoj površini
nose receptore iste specificnosti se naziva klon pa zbog toga kažemo da su ovi receptori
klonski distribuirani na T i B limfocitima. Nakon kontakta sa antigenom dolazi do ekspanzije
klona odnosno umnožavanja limfocita koji su specificni za taj antigen. Deo tih umnoženih
limfocita ce ucestvovati u eliminaciji antigena koji je narušio homeostazu organizma i to su
efektorski limfociti, a drugi deo ce se transformisati u memorijske limfocite koji ce cirkulisati
organizmom i biti sposobni da veoma snažno i brzo odgovore na sledecu stimulaciju istim
antigenom. Ovo svojstvo bržeg i snažnijeg odgovora na sledeci kontakt.


http://www.med.bg.ac.yu/dloads...kan/marijamostarica2%20bmr.pdf


ovo je peti rezultat na guglu na temu B limfociti
[ iizuzetan @ 07.11.2009. 20:49 ] @
Pa ako je to tako zasto onda nauci treba pola godine da napravi vakcinu a i pitanje je sta oni u stvari naprave.
[ Srđan Pavlović @ 07.11.2009. 20:52 ] @
Citat:
a ovamo daje sebi za pravo da se mesa u tanane mehanizme prirode kako u telu coveka tako i globalno u unistavanju prirode


Pa pomiri se sa tim da je covek aktivno bice koje saznaje okolni svet. Ako si ti malo drugaciji,
niko te ne spracava da NE stices nova saznanja i NE primenjujes ih na sebe :)

To "prepoznavanje" kojem se ti toliko divis - nije nista drugo do najobicnija biohemijska reakcija,
i ne vidim nista cudno sto imamo izvesna saznanja o tome kako radi imuni sistem coveka, kao sto
imamo dosta saznanja o svakom drugom sistemu u organizmu.

U prirodi se neki procesi odigravaju dugo zato sto ne postoje uslovi da se odigraju brzo, ali kada
u laboratoriji stvoris potrebne uslove - dobijas potpuno isti rezultat koji bi dala i priroda - samo brze
(nadam se da si cuo za pojam bioloskih katalizatora - odnosno enzima - i njihovoj ulozi u ubrzavanju
hemijskih reakcija koje bi se inace odigravale veoma sporo)
To nije nikakvo "cudo prirode", vec prosta hemija koja se desava stalno u nasem organizmu.

Pijte vitamin C, izbegavajte javne guzve i zatvorene i neprovetrene prostore ako mozete,
perite ruke cesce - i nema zime.
[ Isak666 @ 07.11.2009. 20:57 ] @
Citat:
iizuzetan: Pa ako je to tako zasto onda nauci treba pola godine da napravi vakcinu a i pitanje je sta oni u stvari naprave.


Pola godine je odlicno vreme, obzirom koliko nam je trebalo da izmislimo tocak.





Btw Mrle, odakle ti ideja da virusi ne napadaju zivotinje?

Baci oko koji procenat ovde virusnih oboljenja:

A. OSOBITO OPASNE ZARAZNE BOLESTI

1. afrička svinjska kuga Pestis africana suum

2. bolest kvrgave kože Lumpy skin disease

3. bolest plavog jezika Bluetongue

4. goveđa kuga Pestis bovina (Rinderpest)

5. groznica riftske doline Rift Valley fever

6. klasična svinjska kuga Pestis suum

7. konjska kuga Pestis equorum

8. kuga malih preživača Peste des petitis ruminants

9. kuga peradi Pestis avium

10. newcastleska bolest Morbus Newcastle (Newcastle disease)

11. ovčje boginje i kozje boginje Variola ovina et variola caprina

12. slinavka i šap Aphthae epizooticae

13. vezikularna bolest svinja Morbus vesicularis (enterovirus) suum

14. vezikularni stomatitis Stomatitis vesicularis

15. zarazna pleuropneumonija Pleuropneumonia contagiosa bovum



B. Druge zarazne bolesti

1. Zarazne bolesti raznih vrsta životinja

1. bedrenica Anthrax

2. bjesnoća Rabies (Lyssa)

3. bolest Aujeszkoga Morbus Aujeszky

4. ehinokokoza (hidatidoza) Echinococcosis - hydatidosis

5. heartwater (vodenasto srce) Heartwater

6. leptospiroza Leptospirosis

7. listerioza Listeriosis

8. paratuberkuloza Paratuberculosis

9. Q-groznica Q-febris

10. salmoneloza Salmonellosis

11. toksoplazmoza Toxoplasmosis



2. Zarazne bolesti goveda

1. anaplazmoza Anaplasmosis

2. babezioza Babesiosis

3. bruceloza goveda Brucellosis bovis

4. cisticerkoza Cysticercosis

5. dermatofiloza Dermatophilosis

6. enzootska goveđa leukoza Leukosis enzootica bovum

7. goveđa genitalna kampilo- Campylobacteriosis
bakterioza genitalis bovum

8. goveđa spongiformna Encephalopathia-
encefalopatija spongiformis bovum

9. goveđa tuberkuloza Tuberculosis

10. hemoragijska septikemija Septicaemia hae- goveda morrhagica bovum

11. tajlerioza Theileriosis

12. trihomonijaza Trichomoniasis bovum

13. zarazni goveđi rinotraheitis Rhinotracheitis infectiosa bovum

3. Zarazne bolesti ovaca i koza

1. artritis i encefalitis koza Arthritis et encephalitis caprarum

2. Brucella ovis infekcija Brucella ovis infectio

3. bruceloza ovaca i koza Brucellosis ovium et
- melitokokoza caprarum (B. melitensis)

4. enzootski pobačaj ovaca Abortus enzooticus (chlamydialis) ovis

5. maedi-visna Maedi-visna

6. scrapie Scrapie

7. zarazna agalakcija Agalactia contagiosa ovium et caprarum

8. zarazna pleuropneumonija Pleuropneumonia koza contagiosa caprarum

4. Zarazne bolesti kopitara

1. boginje konja Variola equina

2. durina Dourine

3. epizootski limfangitis Lymphangioitis epizootica (afrička sakagija)

4. influenca konja (virus tip A) Influenza equorum

5. japanski encefalitis Japanese encephalitis

6. konjski encefalomijelitis Encephalomyelitis equorum

7. sakagija Malleus

8. piroplazmoza konja Piroplasmosis equorum

9. šuga konja Scabies

10. venezuelski encefalitis konja Venezuelan equine encephalomyelitis

11. virusni rinopneumonitis konja Rhinopneumonitis equi

12. zarazna anemija kopitara Anaemia infectiosa equorum

13. zarazni arteritis konja Arteritis equi

5. Zarazne bolesti svinja

1. atrofični rinitis svinja Rhinitis atrophicans suum

2. bruceloza svinja Brucellosis suum

3. reproduktivni i respiratorni Porcine reproductive and sindrom u svinja respiratory syndrome

4. transmisivni gastroenteritis
svinja Transmissible gastroenteri- tis of swine

5. trihineloza Trichinellosis

6. zarazna uzetost svinja Encephalomyelitis enzootica suum

6. Zarazne bolesti peradi

1. kokošji tifus i pulorozis Typhus avium et pullorosis

2. kolera peradi Pasteurellosis avium

3. Marekova bolest Morbus Mareki

4. mikoplazmoza Mycoplasmosis (M. gallisepticum)

5. psitakoza-ornitoza Psitacosis-ornithosis

6. Salmonella enteritidis Salmonella enteri tidis et
i Salmonella typhimurium Salmonella typhimurium infekcije infectio

7. tuberkuloza peradi Tuberculosis avium

8. virusni enteritis pataka Enteritis virosa anatis (pačja kuga)

9. virusni hepatitis pataka Hepatitis virosa anatis

10. zarazna bolest burze Bursitis infectiosa (gumborska bolest) gallinae (Gumboro disease)

11. zarazni bronhitis kokoši Bronchitis infectiosa gallinarum

12. zarazni laringotraheitis peradi Laryngotracheitis infectiosa avium

7. Zarazne bolesti kunića i zečeva

1. miksomatoza Myxomatosis

2. tularemija Tularemia

3. virusna hemoragijska Morbus haemorrhagicus
bolest kunića cuniculorum

8. Zarazne bolesti pčela

1. pčelinja kuga (američka Pestis apium
gnjiloća pčelinjeg legla)

2. nozemoza Nosemosis apium

3. varooza Varroosis apium

9. Bolesti riba

1. bakterijski nefritis Renibacteriosis salmonis

2. epizootska hematopetska Epizootia necrosis nekroza haematopoetica

3. bolest uzrokovana virusom Onchorhynchus masou Onchorhynchus masou virus diease

4. bolest kanalskog somića (Channel catfish virus disease - Herpes virus of lctaluridae type 1)

5. proljetna viremija šarana Viraemia vernalis cyprini

6. virusna encefalopatija i (Viral encephalopathy and retinopatija retinopathy)

7. virusna hemoragijska Septicaemia haemorrhagica septikemija pastrva salmonis

8. epizootski ulcerativni sindrom (Epizootic ulcerative syndrome)

9. zarazna anemija lososa Anaemia infectiosa salmonis

10. zarazna hematopoetska Necrosis infectiosa nekroza haemtopoetica salmonis

11. zarazna nekroza gušterače Necrosis infectiosa pancreatica salmonis

12. enterična septikemija soma (Enteric septicaemija of catfish Edwardsiella ictaluri)

13. pisciriketoza Piscirickettsiosis-
Piscirickettsia salmonarum

10. Bolesti školjaka i rakova

1. bonamioza Bonamiosis

2. marteilioza Marteiliosis

3. haplosporidioza Haplosporidiosis

4. mikrocitoza Microcitosis

5. perkinsoza Perkinsosis

6. iridoviroza Iridovirosis

7. kuga rakova (Crayfish plague-Aphanomyces astaci)

8. bolest žute glave (Yellowhead disease)


Mora se nesto i pored Galaksije citati.
[ iizuzetan @ 07.11.2009. 21:03 ] @
Citat:
Isak666http://www.med.bg.ac.yu/dloads/postdiplomskan/marijamostarica2 bmr.pdf


ovo je peti rezultat na guglu na temu B limfociti


"njihovim slucajnim kombinovanjem može da nastane veoma veliki broj finalnih kombinacija"

To slucajno mnogo govori o nauci ha ha. Sve sto nezna da objasni eto to je slucajno i zavrsi sa problemom. Slucajni veliki prasak, slucajno nastajanje zivota na planeti, slucajno to slucajno ono... Sve za sta nauka nema objasnjenje tu je slucajnost. :)

Kako se to kombinuje? Koja "ruka" organizma mesha "epruvetice" i koji mozak pravi plan za tako nesto? Ok recicete to je spontani neki mehanizam koji sam sebe organizuje i pokrece... Ako je nauka na tom nivou da je 100% proucila telo coveka, bar u delu borbe protiv uljeza, onda ne bi bilo vise ni jedne bolesti, bar ne virusnih.
[ Isak666 @ 07.11.2009. 21:08 ] @
Citat:
iizuzetan"njihovim slucajnim kombinovanjem može da nastane veoma veliki broj finalnih kombinacija"

kako se to kombinuje? Kojim hemijskim formulama i koja "ruka" organizma mesha "epruvetice" i koji mozak pravi plan za tako nesto? Ako je nauka na tom nivou da je 100% proucila telo coveka, bar u delu borbe protiv uljeza, onda ne bi bilo vise ni jedne bolesti, bar ne virusnih.


Pa ko je rekao da je covek proucio 100% tela coveka?


Za predhodna tri rebusa si tvrdio da ne postoji odgovor i nauka to ne poznaje, onda dobijes odgovor na to i dalje prodobljujes temu, pokusavajuci da dokazes istu premisu sa pocetka.

Ako te tema interesuje, procitaj nesto o tome, pa onda pitaj bez donosenja zaklucaka a da nisi se potrudio ni mrvu da se upoznas sa temom koju pokusavas da osporis, gradice sve na procitanih par analiza koje su na granici i iza nauke.


Probaj kod kreacionista sa ovom zvakom.
[ stonex @ 07.11.2009. 21:10 ] @
Evo da prekratimo priče i glupe teorije , gledah pre par dana u Beogradskoj hronici direktora '' Torlak,,-a koji je lepo i javno rekao da ove godine svetske kompanije koje prave vakcine nisu stigle na vreme da ovu protiv H1N1 ubace u koktel sa zaštitnom vakcinom koja se trenutno koristi za zaštitu od ostalih varijanti gripa .
Za sledeću sezonu će to biti urađeno, kako u celom svetu tako i kod nas na ''Torlak''-u, šta više, već se spremaju za zimu koja će u Junu stići na južnu hemisferu !
Tako da, dragi '' teoretičari'' , od sledeće zime i vi ćete primati u okviru zaštitne vakcine od sezonskog gripa i ovu protiv H1N1
u koktelu !

P.S.
Svako ko ne veruje direktoru ''Torlak''-a , po meni , širi dezinformacije i može izazvati paniku u javnosti, što je naravno kažnjivo zakonom.
[ iizuzetan @ 07.11.2009. 21:18 ] @
Citat:
Isak666: Pa ko je rekao da je covek proucio 100% tela coveka?


Za predhodna tri rebusa si tvrdio da ne postoji odgovor i nauka to ne poznaje, onda dobijes odgovor na to i dalje prodobljujes temu, pokusavajuci da dokazes istu premisu sa pocetka.

Ako te tema interesuje, procitaj nesto o tome, pa onda pitaj bez donosenja zaklucaka a da nisi se potrudio ni mrvu da se upoznas sa temom koju pokusavas da osporis, gradice sve na procitanih par analiza koje su na granici i iza nauke.


Probaj kod kreacionista sa ovom zvakom.


Cekaj ne znam zasto se ljutis. Ja sam od pocetka hteo da dokazem da nauka nezna mehanizam "prevljenja" oruzja protiv uljeza u telu, i to sam dokazao jer je naucni tekst dokaz. Zapravo je dokaz to "slucajno". Jer kao sto je svima poznato nauka kad nezna da objasni nesto onda se ubaci ta cuvena rec koja resava sve nedostatke nauke i carobno cini nauku tako savrsenom.

Eto to "slucajno" ne sprecava nauku da se mesa u prirodu i da nam je cini tako jos savrsenijom. Priroda je dakle ne savrsena milionima godina pa eto nauka u ovih 100 gdina ce uciniti prirodu savrsenom, jer eto nauka je pametnija od svega u prirodi
[ Isak666 @ 07.11.2009. 21:26 ] @
Citat:
iizuzetan: Cekaj ne znam zasto se ljutis. Ja sam od pocetka hteo da dokazem da nauka nezna mehanizam "prevljenja" oruzja protiv uljeza u telu, i to sam dokazao jer je naucni tekst dokaz. Zapravo je dokaz to "slucajno". Jer kao sto je svima poznato nauka kad nezna da objasni nesto onda se ubaci ta cuvena rec koja resava sve nedostatke nauke i carobno cini nauku tako savrsenom.

Eto to "slucajno" ne sprecava nauku da se mesa u prirodu i da nam je cini tako jos savrsenijom. Priroda je dakle ne savrsena milionima godina pa eto nauka u ovih 100 gdina ce uciniti prirodu savrsenom, jer eto nauka je pametnija od svega u prirodi


Covece...

Jel ti citas neki drugi forum, pa odgovaras ovde?


Vidi - u pravu si. Sve.
Aj pozdrav.

[ websurfer @ 07.11.2009. 23:49 ] @
Citat:
iizuzetan: "B limfociti ga prepoznaju, pretvaraju se u plazma celije i pocinju da luce antitela specificna za taj virus. I posle inaktivacije virusa limfociti B memorije ostaju u organizmu i aktiviraju se u slucaju ponovnog pojavljivanja istog virusa u organizmu"

Ovo je malo konkretnije ali sad kljucno pitanje na koje jos uvek nema odgovora:

B limfociti ga prepoznaju.. - kako ga prepoznaju? Kako ti mozes da prepoznas coveka koga prvi put vidis??



Pa lepo: B limfociti oslusnu virus koji udje u telo pa ako virus crvkuce onda znaju da je pticji a ako grokce onda znaju da je svinjski



Eto, ako te neko pita nesto o tome sad znas istinu...
[ New Village DC @ 08.11.2009. 02:26 ] @
He he, slatko me nasmeja sa ovom porukom :))))
[ pri3rak @ 08.11.2009. 02:28 ] @
Citat:
New Village DC: He he, slatko me nasmeja sa ovom porukom )))

+1
[ mrle 011 @ 08.11.2009. 06:37 ] @
Citat:
Isak666: Btw Mrle, odakle ti ideja da virusi ne napadaju zivotinje?

Baci oko koji procenat ovde virusnih oboljenja:
........
....


nisam mislio na ta stvorenja koja mi ljudi "proizvodimo", hranimo, drzimo po citav zivot u zatvorenim prostorijama i ispod vestackog svetla, ukrstamo, vakcinisemo, lecimo lekovima .....
sto se njih tice, cudi me da ovaj tvoj spisak njihovih bolesti nije barem 200-300 puta duzi .... tj. totalno mi je nejasno kako uopste uspevaju da prezive i taj period dok ih mi ne poubijamo.

mislio sam na prave zivotinje.

zamisli ovakvu vest u novinama:

(naslov) pandemija ce da ubije svetsku populaciju pacova / evroazijsku populaciju vukova / americku populaciju dabrova / .......

strucnjaci predvidjaju da ce najnovijim virusom H7N8 biti zarazeno preko 90% evroazijske populacije vukova.
... bla - bla - bla ... direktor agencije dr. mr. sci. smatra da ce procenat smrtnosti medju zarazenim vukovima biti 100%.
naucni krugovi su jedinstvani u stavu da je to zbog toga sto vukovi nisu izmislili "ni vakcine, ni sapune, ni tamiflue, ni primarijuse, ni WHO ... ni nista."
.... bla - bla - bla ...
[ Dejan Bizinger @ 08.11.2009. 10:45 ] @
Osobe sa slabim imunitetom bi trebale da prime vakcinu, barem protiv sezonskog gripa, ali vakcina nije magicni stapic. Covek mora promeniti nacin zivota i truditi se koliko god je to moguce da vodi zdrav nacin zivota.

Mnoge stvari nisu jasne i ne pomazu ni strucnjaci da obicnim ljudima koji se ne razumeju puno u tematiku objasne sta im je ciniti. A kada ljudi ne znaju sta da rade i pogotovo ako je nesto novo kod ljudi obicno nastaje strah. Problem nije kada se citaju izjave nekih kvazi strucnjaka na Internetu koji kazu da se vakcina ne sme uzimati, problem nastaje kada renomirani strucnjaci na visokim pozicijama u nemackom zdravstvu to javno kazu, problem nastaje kada npr. Svajcarska ne da dozvolu za Pandemrix vakcinu od GSK jer kako su rekli nisu dovoljno ispitani efekti na trudnice, decu ispod 18 godina i starije od 65 godina a u Svedskoj se naveliko daje. I onda ako jos neko umre nakon primanja vakcine ili dozivi anafilakticki sok to samo ide u prilog onoj grupaciji koja je protiv vakcinacije. Kako sam procitao neke zemlje poput Poljske valjda i nece uvesti vakcine sve dok se detaljno ne potvrdi da nisu stetne. Nazalost, smrtnost je povezana uvek, pored stanja datog organizma i u mestu gde zivi data osoba. Zbog toga u nekim zemljama je niska stopa smrtnosti (koliko znam barem do nedavno u CH nije bilo smtrnih slucajeva) a u nekim je visok. Sto se tice Srbije i procenata koji neki vole da pominju pa govore koliko njih je umrlo u odnosu na broj oboleli naravno da svima treba da bude jasno da nije obolelo samo 200+ osoba koji su dobili zvanicnu potvrdu da imaju virus vec mnogo, mnogo vise pa su tada i procenti znatno drugaciji. Medjutim nista ne vaze procenti kada neko umre ili izgubi bliznjeg.

Ja nisam ni u jednoj grupi jer smatram da nista nije ni crno ni belo. Svako treba sam da odluci, jer bi trebalo da dovoljno dobro poznaje sebe. Cinjenica je da ako pitate najveci broj lekara za bilo koje vakcine oni ce vam reci da oni ne smatraju vakcine da imaju korist.
[ vladd @ 08.11.2009. 13:35 ] @
Osobe sa slabim imunitetom mogu i da imaju ozbiljne posledice od vakcine. Bolji bi im bio karantin.

To sto strucnjaci nemaju konzistentan i kvalitetan savet je gotovo normalno, kada pristizu kontradiktorne informacije, a poslovanje prebogatih farmaceutskih vladara sveta pod velom tajne.

I ko je lud da nesto izricito tvrdi, osim nestrucnjaka, ili samozvanih strucnjaka.

Ocigledno je i ovaj grip, uz raniji pileci(gde li je nestao?), i mahnito pravljenje nekoliko razlicitih vakcina(ukljucujuci i par vrsta laznih), uz svetsku histeriju trosenja para, u stvari veliki biznis, a kako stvari stoje, akteri imaju dodirnih tacaka sa akterima generisanja svetske krize.

Malo su prodrmali planetarni kavez??

Poz

[Ovu poruku je menjao vladd dana 09.11.2009. u 15:41 GMT+1]
[ printer @ 08.11.2009. 14:54 ] @
Interesantna razmisljanja ali i dosta neinformisanosti. Dakle vestacka imunoloska zastita je podeljena na dve grupe i to su AKTIVNA (razne vakcine) i PASIVNA (serumi). Ili mozda pre toga PRIRODNA (imnoloski sistem organizma) i VESTACKA ( recimo farmakoloska). U cemu je tu principijelna kvaka? Kod mehanizma zastite vakcinom sustina je u tome da se organizam na taj nacin stimulise da sam stvara adekvatna antitela. To se u glavnom postize na taj nacin sto se uzme potreban uzrocnik i odgovarajucim metodana ucini da on bude bezopasan (eliminisu mu se toxini koje proizvodi i slicno). Kao takav, on se u obliku vkacine aplicira u organizam i tada , u ulozi antigena, podstice stvaranje antitela od strane organizma. Zato imamo vrlo cesto i propratne reakcije organizma koje kod velikog broja bolesti izgledaju vrlo slicno samoj bolesti ali nisu. Dobijamo tzv skracenu klinicku sliku bolesti i cak je i ne dobijemo . Bolest se u svom definisanom obliku ne pojavljuje jer je glavni "adut" uzrocnika eliminisam. To predstavlja ujedno i naj bolji nacin i,umizacije organizma na odredjene bolesti jer nakon zavrsenog procesa imunizacije u organizmu pohranjena informacija o datom antigenu. Medjutim organizam nije sposoban da za navez zadrzi te informacije za sve prelezane bolesti. Iz tog razloga je potrebno povremeno ga "podsetiti" pa vam je ta situacija poznata kao revakcinacija.
Sledeci momenat u imunoloskoj zastiti je serumizacija. Serumi su gotova antitela za odredjene bolesti. Tu imamo situaciju da se koriste dodatno preradjena antitela iz drugih organizama (nekada davno su se ona izdvajala iz ovaca i svinja i goveda, ljudi a danas ih se sve vise dobija u laboratorijskim uslovima) Logicno ovo predstavlja pasivni nacin zastite jer organizam ne ucestvuje u imunizaciji vec je dobija gotovu. Nedostatak je svkako sto ovde nedostaje momenat pobudjivanja organizma za stvaranje antitela pa samim tim nema informacije o uzrocniku pa time nadalje pri sledecem kontaktu sa bolescu nece biti u prilici da je prepozna. Serumi se mgou davati preventivno ili da kazemo kurativne. Ako treba hitno da odete u neku zarazenu oblast logicno je da cete dobiti serum jer jednostavno nema vremena da vas vakcina odmah zastiti-da podsetim potrebno je neko vreme da organizam stovi antitela na nesto. Na primer u slucaju recimo besnila nemoguce je drugacije se zastititi nego serumo, kod ujeda zmija takodje itd. Kompoletan oblik zastite je svakako dobijanje i vakcine i seruma. Serum vas zastiti odmah a vakcina podstakne vas organizam da stvori svoja antitela i upamti ih za kasnije koliko god je to moguce. Treba znati da nije veliki broj bolesti koji imaju spremne i vakcine i serume, ili postoje jedne ili postoje druge. Za recimo retke bolesti je nerentabilno razvijati ceo sistem za stvaranje vakcine ali zato postoje efikasni serumi, na primer kod ujeda zmija i sl.
Tako stvari stoje u principu i sa A H1N1. Nisam strucnjak za ovu oblast ali je naravno kao i svi mi pratim. Problemi sa ovom vakcinom jesu u tome sto je antigen da kazemo nov. Vidimo da ima problema sa propratmim efektima odnosno kako sam ranije rekao sa skracenom klinickom slikom-dakle ako pazljivo pogledate vidite da se kao moguci propratni efeki nabrajaju upravo oni koji i karakterisu samu bolest. Ja licno tu vidim nedorecenost tehnoloskog postupka prerade jer se alergen nije dovoljno ucinio bezopasnim.Na zalost i sa ovom vakcinom ce najcverovatnije biti kao i sa mnogma pre nje da ce morati proteci neko vreme i otici neke glave. Tako je uvek bilo. Dakle u ovoj trenutno situaciji na nivou gripa ne vidim neku svetsku zaveru mada moze imati nekih dodirnih tacaka.
Sa nekim delovima Isaka666 se u principu slazem a to je da ce u jednom trenutku morati doci do optimizacije broja stanovnika na zemlji. Licno mislim da (ukoliko se ne jave nekontrolisane turbulencije tipa IIsvetskog rata) ce to biti na drugaciji nacine nego do sada. Jedini materijalno najsigurniji nacin (nema rusenja, visevekovne kontaminacije terena i sl) za takve ideologe jesu bolesti i genetski materijal. Pojava ovakvih sistematskih akcija kao masovno vakcinisanje stanovnistva bi svakako bila zgodna prilika za paliciranje raznih "govana" velikom broju ljudi. Medjutim, posto je ovde rec o pandemiji pojmu koji pokriva teritoriju bezmalo celog sveta, mislim da ovo nije ta prilika.Pre su tu zgodne epidemije koje su blize naciji odnosno rasi.
[ websurfer @ 08.11.2009. 20:32 ] @
Citat:
mrle 011: nisam mislio na ta stvorenja koja mi ljudi "proizvodimo", hranimo, drzimo po citav zivot u zatvorenim prostorijama i ispod vestackog svetla, ukrstamo, vakcinisemo, lecimo lekovima .....
sto se njih tice, cudi me da ovaj tvoj spisak njihovih bolesti nije barem 200-300 puta duzi .... tj. totalno mi je nejasno kako uopste uspevaju da prezive i taj period dok ih mi ne poubijamo.

mislio sam na prave zivotinje.



Mislis... :

[ mrle 011 @ 09.11.2009. 12:48 ] @
Citat:
websurfer: Mislis...


sto se tice zivotinja ... ono sto sam mislio, to sam i napisao jos u prvom postu, a u narednom i pojasnio da (skoro) svako moze da shvati.

sto se tice video klipa iz tvog web favorites surferskog foldera ....
o glavnom akteru ne mislim nista posebno, ali imam misljenje o televizijama koje zloupotrebljavaju takve osobe i o ljudima kojima to sve sluzi za uveseljavanje - mislim da su u sustini jadni i nesrecni.

o tebi mislim, na osnovu raspolozivog materijala - par procitanih postova, da bespotrebno ispadas glup u drustvu, pokusavajuci da, na silu, budes duhovit.
smisao za humor i duhovitost su odlike inteligentnih i visprenih ljudi.
[ Isak666 @ 09.11.2009. 13:09 ] @
Citat:
mrle 011: nisam mislio na ta stvorenja koja mi ljudi "proizvodimo", hranimo, drzimo po citav zivot u zatvorenim prostorijama i ispod vestackog svetla, ukrstamo, vakcinisemo, lecimo lekovima .....
sto se njih tice, cudi me da ovaj tvoj spisak njihovih bolesti nije barem 200-300 puta duzi .... tj. totalno mi je nejasno kako uopste uspevaju da prezive i taj period dok ih mi ne poubijamo.

mislio sam na prave zivotinje.

zamisli ovakvu vest u novinama:

(naslov) pandemija ce da ubije .......svetsku populaciju pacova / evroazijsku populaciju vukova / americku populaciju dabrova /

strucnjaci predvidjaju da ce najnovijim virusom H7N8 biti zarazeno preko 90% evroazijske populacije vukova.
... bla - bla - bla ... direktor agencije dr. mr. sci. smatra da ce procenat smrtnosti medju zarazenim vukovima biti 100%.
naucni krugovi su jedinstvani u stavu da je to zbog toga sto vukovi nisu izmislili "ni vakcine, ni sapune, ni tamiflue, ni primarijuse, ni WHO ... ni nista."
.... bla - bla - bla ...


Sad stvarno nemam pojma zar ima i kolika je razlika u oboljenju "zatocenih" i "slobodnih" zivotinja, ali bih voleo da cujem ako neko zna nesto preciznije.

Ali pazi, niko nije ni rekao da ce svinjski grip ubiti ljudsku populaciju. Naprotiv.

Tako da poredjenje sa potencijalnom vescu o virusu koji ce poubijati svetsku populaciju pacova / evroazijsku populaciju vukova / americku populaciju dabrova / ili biti zarazeno preko 90% evroazijske populacije vukova je totalno prenaglaseno.


Virus ko virus. Samo zivotinje nisu lude da se loze na price nekog zivotinjskog Kona.
[ websurfer @ 09.11.2009. 15:21 ] @
Citat:
mrle 011

o tebi mislim, na osnovu raspolozivog materijala - par procitanih postova, da


S obzirom kako mislis tj. kakvu iskrivljenu sliku sveta jako uspesno gajis u svojoj glavi to mi je samo kompliment.
[ salico @ 09.11.2009. 16:09 ] @
IMHO u zivotinjskom svetu, epidemije nisu tako retke ali se lakse kontrolisu. Naprimer dodje do svinjske kuge u nekom lovistu, loviste se zatvori. Zabrani se ulaz lovcima, turistima, sportskim ribolovcima..
Stvar resena. Divlje svinje ne obilaze familiju u drugim lovistima. :)
Kod miseva i pacova je slicno. Mis iz Beogada verovatno nikad nece stupiti u kontakt sa misem iz Panceva... a ne iz druge drzave.. Osim ako nije onaj iz pesme sto je dobio grip pa je seo u dzip i prevalio put dugacak... :)
[ Lazar-I @ 10.11.2009. 07:22 ] @
Miš iz BG neće otputovati do Pančeva ali će stupiti u kontakt sa mišem iz komšiluka a ovaj opet sa drugim mišem iz svog komšiluka i tako za neko vreme bolest će stići do Pančeva. O epidemijama među životinjama verovatno nećete čuti ništa na vestima sem ako nisu ugroženi i ljudi, ako se na primer radi o mišijoj groznici ili besnilu.

@mrle011 Ako virusi ne postoje šta izaziva besnilo kod divljih životinja? Zašto zdrava životinja pobesni ako je ugrize druga besna životinja ?

edit: Izvinjavam se ako nisam dobro razumeo i ti ne negiraš postojanje virusa.
[ websurfer @ 10.11.2009. 14:23 ] @
Citat:
salico: Osim ako nije onaj iz pesme sto je dobio grip pa je seo u dzip i prevalio put dugacak... :)


Ili Brzi Gonzales najbrzi mis u celom meksiku!
[ printer @ 10.11.2009. 15:41 ] @
HAHAHA POSLE KAZU CIGA LUD-HAHAHAAH
Sinoc javise da je firma koja je dobila na tenderu za vakciju clanica Delta holdinga. Pa sad nemoj da budes paranoidan!
[ salico @ 10.11.2009. 17:27 ] @
Ko veruje u teoriju zavere, bolje da se vakcinise. Vakcinisani su "poslusni". Zaverenicima je cilj da isti opstanu a neposlusni budu potamanjeni virusom... :)
[ mihajilo @ 11.11.2009. 16:10 ] @
Jeste da je tema vrlo neozbiljna, ali nadam se da ima i ozbiljnih clanova.
Mene zanima sta vi mislite o ovako necemu:
-Da li je a h1n1 nov virus kao sto se prica ili je postojao odavno?

da li ima istine u ovome:

Predlazem i pogledati ostale delove intervjua: http://www.youtube.com/watch?v=A0JqQyl09zQ
Pa da cujem misljenja.Teorija zavere svakako nije, nesto drugo to vec jeste.
[ combuster @ 11.11.2009. 17:22 ] @
Odgledao sam ovo od pocetka do kraja i mogu reci da je za sve u pravu, jedino gde je pogresila je sto je uopste pominjala teoriju zavere u sestom delu - sto donekle sad umanjuje kredibilitet inace skroz razumne price...
[ printer @ 12.11.2009. 15:38 ] @
Za one koji misle da se doinformisu evo i jednog linka, ima tu i linkova prema izjavama ljudi od struke:
http://www3.serbiancafe.com/la...1129/h1n1-vakcinacija.html?110
[ ghost2k3 @ 19.11.2009. 21:17 ] @
Sto se tice virusa i epidemija medju divljim zivotinjama:
http://www.prijatelji-zivotinj...p;y2=2008&m2=6&id=1884
Kud ces divlje od toga :)

Gledajuci i citajuci po netu sta sve pisu o vakcinama uopste, a i o ovom novom gripu, naisao sam na pisanije Dejvida Ajka.
Ko ne zna ko je on moze da se informise ovde, manje vise (ovo nema veze sa gripom) -> http://www.ivantic.net/Dejvid%...eca%20tajna%20-%20intervju.pdf
Ne zelim da tvrdim da je on lud ili da nije lud, posto nisam strucan za to, ali me je definitivno podsetio na jednog coveka koji je bio u jednoj emisiji na bk, gde je opisivao svoje planove za svemirski brod: "Svemirski brod ce biti u vidu jednog diska. Iznutra po spoljasnjem obodu bice 20000 sedista, a po unutrasnjem 7".

Kad sam video da je on savetovao da se ne vakcinisemo, onda mi je sve postalo jasno.

Mozda gresim, ali vreme ce pokazati. Za sada deluje da se njegove knjige dobro prodaju.
[ Zlatnimomak @ 19.11.2009. 22:37 ] @
NAJNOVIJE NOVOSTI
____________________

Mikročip ~ implantat je već pripremljen i primijenit će se kod cijepljenja protiv svinjske gripe ~ Čip se nalazi na vrhu svake igle (šprice) za cijepljenje.
Čip, koji se ucjepljuje u tijelo sa cjepivom protiv svinjske gripe, je bio veličine oko 0.4mm x 0.4mm u 2003g. ~a sad u 2009g. (nano-micro-chip) je puno manji i veličine je oko 0.05mm x 0.05mm.

Pogledajte http://loveforlife.com.au/node/6671
_________

Vise informacija: http://loveforlife.com.au/node/6852
_____________



Izvor
http://posao-nekretnine.page.tl/Srbija-i-Vatikan-.htm
[ Zlatnimomak @ 19.11.2009. 22:43 ] @
Prenosim Vam sta sam procitao,citiram:"Da su virusi side/AIDS,pticjeg,svinjskog gripa i zute goznice modifikovani virusi. Danas na planeti zivi od 6,5 do 7,5 milijardi stanovnika,a mocnici Novog svetskog poretka nastoje da taj broj svedu na tri milijarde uz pomoc raznih modifikovanih virusa koje oslobadjaju iz tajnih laboratorija:pticjeg i svinjskog gripa, side,zute groznice...... Ovaj "scenario" nikako ne bi trebalo unapred odbaciti!" Kraj citata.

Sta mislite da li je i virus meksickog gripa modifikovan virus?
Mediji u svetu od izbijanja epidemije bave se istraživanjima o nastanku svinjskog gripa, a među najdrastičnijim teorijama je ona prema kojoj je virus veštački proizveden kao biološko oružje.

Opsirnije na sajtovima http://europespace.page.tl/SVINJSKI-GRIP-.htm
http://pakalert.wordpress.com/...e-flu-your-plastic-fema-coffin
[ Isak666 @ 19.11.2009. 23:55 ] @
Zlatni Momce,
imas pouzdane linkove i hvala ti na informacijama o mikro nano cipu!

Ali sad si me zbunio - jel Iluminati hoce da nas obeleze ili zele da nas ubiju?


[ ghost2k3 @ 20.11.2009. 08:05 ] @
Kako mislis da se nalaze u vrhu igle? A sta ako dolazi vakcina u rinfuzi?
I hoce li nagrabusiti samo plavi momci sa plavim ocima ili svi? (hvala turcima za onih 500g :) )
Mozda bi smo svi trebali da pocnemo da pijemo menstrualne tecnosti od svojih zena, da mozemo da citamo misli i da provalimo sta ima zaista u vakcinama: http://www.ivantic.net/Dejvid%20Ajk%20i%20zavere/DeanWarwick.htm
[ mrle 011 @ 21.11.2009. 07:38 ] @
Citat:
Lazar-I: @mrle011 Ako virusi ne postoje .....


naprotiv .... to "nesto" sto oni nazivaju "virusima" ne da nepostoji, vec postoje milijarde i milijarde najrazlicitijih i u tebi, i na tebi i svuda oko tebe.
kao sto kaze dr. stefan lanka u dole quotovanom intervjuu - "u litru morske vode nalazi se preko 100 miliona najrazlichitijih virusa".

ali ...

Citat:

"Bioloshke strukture koje bi uzrokovale neshto negativno, josh nikad niko nije video. Osnova bioloshkog zhivota je spoj, simbioza i tu nema mesta za rat i unishtavanje. Pripisivanje takvih stvari bioloshkom zhivotu je proizvod bolesnih i kriminalnih mozgova.

[....]

Bioloshke strukture zvane virusi bile su nadjene u mnogim vrstama bakterija kao i u jednostavnim organizmima koje josh ne liche na bakterije. To su bio-jedinice koje su sachuvale samostalnost u sazhivotu raznih celija u zajednickom celijskom tipu. To je simbioza, endosimbioza koja se razvila u procesu spajanja raznih celijskih tipova i struktura, od koga je postao sadashnji celijski tip od koga se sastoje chovek, biljke i zhivotinje.
Isto kao bakterije u nashim celijama -mitohondrije- koje za nas dishu kiseonik, ili bakterije u svim biljkama -hloroplasti- koje proizvode kiseonik, tako su i virusi deo celije."


.... a kakava je uloga tih milijardi "virusa" u nasim zivotima, tebe i mene u principu nema sta mnogo ni da zanima, jer oni nisu nikakvi uzrocnici tzv. bolesti, vec samo nekakvo njihovo ponasanje, koje mi, tj. medicina, tumaci kao negativno, tj. kao bolest, jeste zapravo posledica bolesti.

--------------

dakle, na primer ...... kada ti sad sednes na avion i otputujes tamo negde na drugi kontinent ......ti ces tamo da se razbolis, da povracas, da imas kojekakve tegobe, nesanice, ovo, ono ....

.... otici ces kod belog mantila i on ce da proceprka po tvojim belancevinama, pronadje tu nekog od onih milijardu virusa i optuzi ga za tvoju tzv. bolest.

medjutim, nije taj zli virus nikakav uzrocnik tvoje bolesti ....... vec ti kao ljudsko bice jednostavno nisi projektovan da mozes da sednes u nekakav avion i u roku od par casova se stvoris u sredini gde je totalno razlicita hrana, voda, temperatura, klima, doba dana, okolina itd.....

.... tako nesto jednostavno nije upisano u tvom bioloskom kodu kao moguce, nije predvidjeno .... u tako kratkom vremenu.

predsednik ES foruma lesli eldridz to opisuje kao, parafraziram - da je covek predvidjen da se muva tako po planeti, imao bi krila.

----------------

to ti je to ...... to je sustina.

Zlatnimomak je to lepo napisao ovde negde - covek jednostavno ne zivi u skladu sa prirodom .... a tu beli mantili ne mogu nista da promene, ako ti sam tu nesto ne uradis.

covek se otudjio od prirode i zivi u skladu sa trzisnom ekonomijom.

... on ne razmislja onako kako treba, vec samo razmislja o svojim zeljama za materijalnim posedovanjem .... a kad mu se zelje ne ostvare, a nikad ne mogu da se ostvare jer ne postoji granica u tome koliko on zeli da poseduje ...... onda nastupaju konflikti u njegovoj psihi, koji jesu pravi uzrocnici tzv. bolesti.

.... mi danas tek rodjenjoj deci pricamo nekakve besmislene bajke, pustamo im da gledaju nekakve glupave crtane itd.... a posle kada odrastu, kada se suoce sa onim sto bi trebalo da bude njihov stvaran zivot, oni upadaju u konflikte jer nista ne razumeju.

..... covek se ne hrani hranom koju mu je namenila priroda, vec djubretom (jer se na tome ostvaruje najveci profit) koje mu servira trzisna ekonomija po rafovima mega marketa.

..... itd....... itd........ itd.......

.... a priroda, kao sto rece Gete ....

Citat:
Priroda ne prihvata salu i uvek je istinita, uvek ozbiljna, uvek stroga, uvek je u pravu, a greske su uvek od coveka ....


.... evo ti i ovaj intervju, pa procitaj ako te zanima ....

intervju dr. stefana lanke, nemackog virologa i epidemiologa, od pre nekoliko godina kada je pticiji grip bio aktuelan ...

http://www.faktuell.de/Hintergrund/Background367.shtml

Citat:
- Doktore Lanka,da li smo ovde u nashim krajevima (Nemachka) u opasnosti od ptichjeg gripa?

-Samo indirektno.Sledece godine mozhemo ochekivati veliki pad nataliteta. Po medijima ce sve rode poumirati od ptichjeg gripa.Moramo se pripremiti na tako neshto.

- Vi to ozbiljno?

-Toliko ozbiljno,koliko nas ozbiljno ugrozhava virus ptichjeg gripa H5N1.Prava opasnost, tj. katastrofa, pochiva u nechem sasvim drugom.

- A u chemu, po vama, pochiva katastrofa ili opasnost?

- Pochiva u tome shto smo se odvikli od korishcenja razuma.To je prava opasnost ili katastrofa. Politika i mediji nam serviraju lazhi o bilo chemu,na primer o tom da su se ptice selice zarazile smrtno opasnim virusem u Aziji. Smrtno bolesna ptica onda leti vishe sedmica,preleti hiljade kilometara,potom zarazi u Rumuniji,Turskoj,Grchkoj i drugde,kokoshke,guske i ostalu perad sa kojom nija bila u kontaktu a ta se odmah razboli i umre! Ali te ptice selice ne umiru josh nego lete dalje.Ko tome veruje, veruje i da decu donose rode.A vecina ljudi u Nemachkoj zaista veruje da smo ugrozheni ptichjim gripom.

- Dakle,ne postoji nikakav ptichji grip?

- Od kraja 18.veka pracena su oboljenja zhivine gajene masovno: modrenje kreste,smanjenje nosivosti jaja,olinjalo perje a nekad i uginuca.Ta oboljenja su nazivali ptichjom kugom.

Kod savremenog masovnog gajenja zhivine,narocito piladi i kokoshi u kavezima,umire dnevno mnogo zhivotinja zbog neprirodnih i loshih uslova zhivota. Kasnije se te posledice neprirodnog gajenja ne nazivaju vise ptichja kuga vec ptichji grip.Vec neku deceniju slushamo uveravanja i tvrdnje da je uzrok tome zarazni virus e da bi se skrenula pazhnja sa pravih uzroka.

- Dakle tih 100 miliona zhivotinja,ubijenih navodno ptichjim gripom,u stvari je pomrlo zbog stresa , oskudice ili trovanja?

- Ne! Kad kokoska nosi malo jaja ili joj poplavi kresta a josh se i prokazhe kao H5N1 pozitivna ,pobiju se i sve ostale kokoshke.Tako je doshlo do tih 100 miliona peradi,navodno ubijenih virusom H5N1.
Kad pogledamo malo bolje,vidimo decenijama staru,osvedochenu strategiju: na zapadu se velika preduzeca time bogate jer za zhivotinje,zhrtve „epidemije“,dobijaju od drzhave najvece nadoknade,dok u Aziji, i svuda gde se uspeshno gaji zhivina, su tamoshnja uzgajalishta likvidirana namerno ,pod palicom OSNFAO(Organizacija za hranu i poljoprivredu).
Svi uzgajivachi na zapadu zato cute a kad na trzhishtu padaju cene zhivine,postaraju se preko svojih veterinara da se dijagnostifikuje „epidemija“,da bi se „oslobodili“ zhivine uz veci profit,za, drzhavom garantovanu, najvishu cenu i to svega odjednom . Da rezimiramo:radi se o mahinacijama sa novchanim potporama,dok je u javnosti izazvan paralisuci strah koji,usput,takodje garantuje da se niko nishta nece pitati.

- A od chega je umrlo 60 ljudi kod kojih je nadjen virus H5N1?

- Na zhalost,postoji veoma malo javnosti dostupnih izveshtaja,opisujucih kakvi su bili simptomi i kako su bili lecheni ti ljudi. Ipak se u tim sluchajevima pokazuje: ljudi sa znacima prehlade,na nesrecu uhvacenih od strane lovaca virusa H5N1,bili su ubijeni neverovatnom kolichinom hemoterapije koja je trebala da zaustavi virus-fantom. Izolovani u plastichnim shatorima,opkoljeni ludacima u skafanderima,umrli su u panichnom strahu zbog otkazivanja mnogobrojnih organa.

- Po ovom,dakle,virus ptichjeg gripa ne postoji?

-Kod coveka,u krvi ili drugim telesním technostima, kod zhivotinja ili biljaka nikad nisu otkrivene ili dokazane strukture ,koje bi se mogle oznachiti kao virus gripa ili ptichjeg gripa ili bilo kakav uzrochnik bolesti. Uzroci bolesti,o kojima se tvrdi da su uzrokovane virusem kod zhivotinja,i bolesti koje se mogu pojaviti brzo, postupno ili istovremeno kod mnogo pojedinaca,su vec dugo poznati.
Shtavishe: virusima kao uzrochnicima bolesti ,i pored najbolje volje,nema mesta u biologiji.
Samo ako se tvrdoglavo ignorishu saznanja Nove medicine dr.Hamera,po kojima su uzrochnici bolesti konflikti i šokovi; istrazhivanja hemije o uchincima trovanja i oskudice ,te fizike o posledicama zrachenja,mozhe se govoriti o besmislici kao shto je „zarazni virus“.

- Zashto se onda i dalje tvrdi da virusi prouzrokuju bolesti?

- Zato shto shkolska medicina mora imati kao osnovu svog postojanja zaglupljujuci i unishtavajuci strah od takvih virusa:

Kao prvo;da bi mogli masovno upropastiti ljude vakcinama, te tako obezbediti neophodnu masu poboljevajucih i hronicno bolesnih ljudi kojima mozhete raditi shta hocete.

Kao drugo; da ne moraju priznati da su u lechenju hronichnih bolesti totalno podbacili i da su ubili i ubijaju vishe ljudi nego svi dosadashnji ratovi zajedno. Svaki lekar je toga svestan ali veoma malo ih se usudjuje da o tome govori. Zato nije chudo da je kod lekara najveci broj samoubistava i to sa velikom distancom u odnosu na druge profesije.

Kao trece; shkolskoj medicini je potreban taj zaglupljujuci, paralisuci strah od djavolskih virusa da bi mogli maskirati svoje poreklo –alatka porobljavanja i ubijanja u sluzhbi ekspanzionistichke moci Vatikana .
Shkolska medicina je bila i jeste oslonac svih diktatura i vlada koje se ne rukovode pisanim zakonom, ustavom, ljudskim pravima,tzv. demokratski ustanovljenim drushtvenim poretkom.To takodje objashnjava zashto shkolska medicina sve mozhe i sme, pritom ne podlezhuci kontroli. Ako to ne sprechimo,umrecemo svi od te medicine.

- A da malo ne preterujete?

- Na zhalost,ne! Svako ko otvori ochi, videce to. Ivan Illich je na to upozoravao jos 1975. u svojoj analizi “Oduzimanje vlasnistva zdravlja“. I danas mozhete naci tu knjigu pod nazivom “Medicinski nemezis“.

- Gete opisuje stanje shkolske medicine veoma dobro u Faustu, gde dr.Faust priznaje:

"Postojao je lek i pacienti su umirali i niko se nije pitao ko ce ozdraviti. I tako, s djavolskim napojima po tim dolinama i tim planinama divljasmo vishe nego kuga, ja sam sam hiljadama dao otrov i oni venushe; i sad slushati moram kako hvalom hvale bestidne ubice".

Gete, shkolske lekare koji daju lekove tj. otrovne supstance,zove bestidnim ubicama shto ih i dan danas hvalimo.
Moram i hocu da ukazhem ovde na nashe publikacije, jer smo kao prvi modernoj medicini polozhili smela pitanja a priznanja smo dokumentovali i komentarisali.

- Kako ste upravo vi naishli na tu podvalu stoleca?

- Studirao sam molekularnu biologiju.Tokom studija sam dokazao prisustvo prvog virusa u moru,u morskoj algi.Taj dokaz virusa bio je, po bioloshkom standardu, prvi put u javnosti u jednoj nauchnoj publikaciji.
Taj virus se u algi razmnozhava,mozhe da je napusti i da se razmnozhava dalje u algama iste vrste bez ikakvih negativnih posledica i taj virus nemá nikakvu vezu sa bilo kakvom boleshcu.
Tako se npr. u litru morske vode nalazi preko 100 miliona najrazlichitijih virusa.Na srecu to nisu primetili zdravstveni uredi i lekari inace bismo vec odavno imali zakon koji dopushta kupanje u moru samo u specijalnom kondomu.
Bioloshke strukture koje bi uzrokovale neshto negativno,josh nikad niko nije video.Osnova bioloshkog zhivota je spoj,simbioza i tu nema mesta za rat i unishtavanje.Pripisivanje takvih stvari bioloshkom zhivotu je proizvod bolesnih i kriminalnih mozgova.
Tokom studija,ni ja,ni drugi nikad nismo nashli dokaz o postojanju zaraznih virusa.Kasnije smo s tim izashli u javnost i pozivali ljude da ne veruju ni nama nego da sami proveravaju da li postoje virusi koji izazivaju bolesti.Iz toga je ponikla akcija „klein-klein“,koja je vishe od pet godina trazhila dokaze po zdrav. uredima i na kraju dobila priznanje i uverila se da zaista ne postoje dokazi o zaraznosti virusa, te ni dokazi o smislu vakcinacije.Da bismo sve te rezultáte traganja mogli objaviti i bez falsifikata iiskrivljavanja ,osnovali smo ,pre 3 godine,izdavachko drushtvo "Klein-klein verlag".
(http://www.klein-klein-verlag.de/)

- Kakvi,onda,virusi uopshte postoje i shta rade?

- Bioloshke strukture zvane virusi bile su nadjene u mnogim vrstama bakterija kao i u jednostavnim organizmima koje josh ne liche na bakterije.To su bio-jedinice koje su sachuvale samostalnost u sazhivotu raznih celija u zajednickom celijskom tipu.To je simbioza,endosimbioza koja se razvila u procesu spajanja raznih celijskih tipova i struktura,od koga je postao sadashnji celijski tip od koga se sastoje chovek,biljke i zhivotinje.
Isto kao bakterije u nashim celijama-mitohondrije-koje za nas dishu kiseonik,ili bakterije u svim biljkama-hloroplasti-koje proizvode kiseonik,tako su i virusi deo celije.
Veoma vazhno: virusi su sastavni delovi veoma jednostavnih organizama kao npr. nekih algi i mnogih bakterija.Te virusne chestice tamo nazivamo fagima.Nasuprot tome,kod kompleksnijih organizama(chovek,biljka,zhivotinja), josh nikada nisu bile nadjene strukture koje bismo mogli oznachiti kao viruse.
Nasuprot bakterijama u nasim celijama,mitohondrijama,ili bakterijama u biljkama,hloroplastima,koje ne mogu da napuste zajednichku celiju poshto zavise od razmene materija u njoj ,virusi mogu napustiti zato shto u celiji nemaju ulogu neophodnu za zhivot.
Virusi su,dakle,delovi celije,koji su svu svoju razmenu materija preneli celiji i mogu je zato napustiti.Pomazhu,pak,ostalim celijama time shto prenose gradivne i energetske materije.Nishta drugo nikad nije ni bilo vidjeno.
Zapravo,prirodnonauchno dokazani virusi imaju,u okvirima visoko slozhenih deshavanja medju celijama,pomocnu i potpornu ,a ne unishtavajucu funkciju.

Ni kod bolesti nije dosad bila primecena ni izolovana struktura koja bi se dala oznachiti kao virus,ni u telu,ni u telesnim tecnostima.Tvrdnje da postoji virus nosilac bolesti su providna prevara i fatalna lazh sa dramatichnim posledicama.

- Valjda ne tvrdite time da je i opasni virus AIDS samo fantom?

- Ne samo da ja tvrdim da tzv.AIDS virus nikad nije nauchno dokazan,nego da vazhi za dokazan jedino na osnovu dogovora. Nemachki ministar zdravlja Ulla Schmidt napisala je 5.1.2004. pismo poslaniku Rudolfu Krausu: “Naravno da Humane Immundefizienz Virus –u medjunarodnom nauchnom konsenzusu- vazhi za nauchno dokazani.“
Danas, posle mnogobrojnih pitanja gradjana upucenim zdrav. uredima o dokazima navodnih zaraznih virusa, ti uredi vishe ne tvrde da je neki zarazni virus bio direktno dokazan. Kada se pred nemachkim parlamentom raspravljalo o peticiji, ministarstvo zdravlja je prebacilo odgovornost na ministarstvo shkolstva,istrazivanja i tehnologije. A to ministarstvo je sad u poziciji da, zakonom garantovana sloboda nauke, zabranjuje drzhavi da preispita nauchne tvrdnje.

- To je apsurdno! Znachi da nas drzhava ostavlja ,bespomocne i bez zashtite, nekontrolisanoj nauci koja mozhe da radi shta hoce. Zaista mislite da nas drzhava tako prodaje?

-Ja nishta ne mislim,vidim samo chinjenice i nazivam ih pravim imenom.Tokom sadashnje panike oko ptichjeg gripa, vidimo da drzava, iako zna kako stoje stvari, prepushta stanovnishtvo osobama koji se proglashavaju za nauchnike. Planira se prinudna hemoterapija, a na prolece bi nemachko stanovnishtvo bilo dva puta prinudno vakcinisano protiv navodnih simptoma ptichjeg gripa.
Ali virus ptichjeg gripa nije nikad dokazan,niti ikakav drugi virus koga bismo mogli spojiti sa nekom boleshcu.Takvi virusi ne postoje.Vazhe za dokazane jedinu na osnovu medjunarodnog nauchnog dogovora,onako kako je to priznala min.zdrav. o navodnom virusu AIDS, i samo na osnovu tog dogovora pochivaju tvrdnje o njihovom postojanju.

- Ali opasni virus pt.gripa H5N1 bio je prethodnih dana precizno dokazan u jednoj engleskoj laboratoriji!

- Ako bi nekada iz nekakvog tela ili telesne technosti, npr. kod ptice, bio izolovan i dokazan virus, mogao bi svaki prosechni nauchnik u prosechnoj laboratoriji tokom jednog dana videti da li je tamo virus ili ne (npr. u uginuloj zhivotinji).To se,medjutim,nikada nije desilo i koriste se samo indirektni, nishta ne govoreci, testovi.
Tvrdi se, npr.da postoje odbrambene materije koje se spajaju sa odredjenim virusom i to samo s njim i da je ,ako se dokazhe da je u telu prisutna takva materija, time dokazano i postojanje odredjenog virusa.
Kod tih odbrambenih materija se,u stvari,radi o rastvorljivim krvnim belanchevinama,koje imaju glavnu ulogu pri „cementiranju“ celija u rastu i razvoju,kao i kod zamirivanja rana.Te belanchevine,tzv. globulini, u retorti se, kod odgovarajuce koncentracije kiselina,baza,minerala ili rastvaracha ,vezuju sa drugim belanchevinama.Tako da mozete svaki uzorak, zhivotinjski ili ljudski, testirati ako hocete ili kao pozitivni ili kao negativni.Zato treba jasno i glasno reci da je to kriminalna samovolja.
I kad se tvrdi da je biohemijskom tehnikom razmnozhavanja,tzv. polimerazna lanchana reakcija(PCR),bila razmnozhena, a time i dokazana, genetska supstanca virusa,to je prevara jer, kao prvo, nigde ne postoji genetska supstanca virusa uzrochnika bolesti a pomocu koje bi bilo moguce te veshtachki razmnozhene chestice uporediti. Kao drugo, bile su razmnozhene samo te gen.supsance (tj.delovi sup.) koje su se vec pre toga nalazile u technostima korishcenih kao indirektni dokaz navodnog virusa.
Jednostavno: hiljade indirektnih dokaza, kao npr. krugovi u zitu,ne dokazuju UFO.Ne morate ni znati engleski da biste procitali publikacije na koje se pozivaju „virusni prevaranti“ da i sami vidite da se u njima nikad ne pojavljuje nikakav virus.Kada pitate te nauchnike za dokaze postojanja navodnih virusa,npr. H5N1,dobicete samo okolishne odgovore i nikad nishta konkretno.
Na televiziji smo stalno slushali da istrazhivanje teche u jednoj engleskoj laboratoriji. Ime te laboratorije javnost nikada nije saznala. A radi se o referencijskoj laboratoriji EU za ptichji grip u Weybrigeu. Nekoliko puta sam te nauchnike pitao za dokaze H5N1,odgovorili su mi samo jednom,potom vishe nikad,i to- da nisu razumeli moje pitanje.
Pisao sam nekoliko puta i WHO a narochito koordinatoru pandemije pt. gripa ,Klausu Stohru ,opet trazheci dokaze,nisu mi odgovorili ni WHO ni Klaus Stohr.

- Shta onda znachi taj H5N1 pred kojim se trese ceo svet?

- To „H“ u H5N1 znaci hemaglutinin,“N“ znaci neuraminidaza.
Pseudo-virolozi tvrde da se u omotachu virusa gripa nalaze belanchevine tipa hemaglutinina i belanchevine tipa enzima neuraminidaze.
U biohemiji se mnoge materije,ne samo belanchevine,koje pomazhu zgrushavanje crvenih krvnih zrnaca,zovu hemaglutinin.
Pseudo-virolozi su se dogovorili da u omotachu virusa gripa mora biti 15 raznih belanchevina sa osobinama hemaglutinina.“5“ u nazivu znaci tip 5 navodne belanchevine koja je opet dokazana samo indirektno.
Kao dokaz virusa pt.gripa se,dakle,u laboratoriji pomeshaju crvena krvna zrnca sa uzorcima u kojima bi se trebao nalaziti navodni virus.Ako se zrnca zgrushavaju,onda se tvrdi da uzrok mora biti hemaglutinin virusa gripa,a da niko, iz nekakvog takvog uzorka ili smese , nije izolovao neki virus,da ne govorimo da ga niko tamo nije ni video.

Od nachina zgrushavanja crv. kr. zrnaca se izvede,kao i druidi u Asterixu,o kom tipu hemaglutinina se radi.Nauchnici pritom imaju mnogo uputstava za testove,koji svojim postupkom garantuju da ce se pokazati tachno taj tip hemaglutinina,koji je ispitivach i pretpostavljao.
Isto je to kod enzima neuramidaze o kojem se tvrdi da je deo virusa gripa.Pseudo-virolozi govore o 9 razlichitih tipova.U stvarnosti,---neuramidaza je enzim koji odvajanjem dela aminoshecera zvanog neuraminova kiselina,rukovodi povrshinski napon odgovornim za doticnu razmenu materija.Slichno kao i kod „virusnog“ hemaglutinina,mozhete kupiti mnogo testova koji ce „dokazati“ upravo taj tip neramidaze koji je i pretpostavljao virolog-druid.

Tako da nije chudno da je petao 73-godishnjeg seljaka Dimitrise Kominarise sa istocnoegejskog ostrva Inousa,navodno umrlim od pt.gripa,nestao bez traga,do pomenute laboratorije u Engleskoj nikakav uzorak iz Grchke nije stigao,no mediji su ipak javili da je vec prvi test potvrdio virus H5N1.

Da bi dokazali virus H5N1 zaista i ne trebaju nikakav uzorak,jer se tu radi,kao i kod svih epidemija, o planiranoj akciji za izazivanje straha medju stanovnishtvom i to iz politichkih razloga.

-U medijima se stalno prikazuju snimci virusa gripa i ptichjeg gripa.Na nekim fotografijama se mogu videti okrugle celine.Zar to nisu virusi?


-Ne! Prvo,te okrugle stvari koje bi trebale biti virusi su veshtacki stvorene chestice masti i belanchevina,shto ce poznati svaki molekularni biolog.Laik to mozhe prekontrolisati tako shto ce traziti nauchnu publikaciju gde su takve tvorevine pokazane,opisane i gde je dokumentovan njihov sastav.Takva publikacija ne postoji!

Drugo,slike koje pokazuju viruse pt. gripa svakom biologu jasno pokazuju potpuno normalne delove ili cele celije koje upravo primaju ili predaju proizvode celijske razmene materija.Laik opet to mozhe proveriti time shto ce traziti radove iz kojih su te fotografije prenesene.Takve radove nikada nece dobiti.Ceh izazivacha straha nece se lako odreci osnova svoje trgovine,prevara sa labor. istrazhivanjima i opita na zhivotinjama.
Kad pitate fotoagencije i dpa .odakle im te fotografije,uputice vas na americhki ured za epidemije CDCPentagona.Iz tog ureda potiche i jedina slika navodnog virusa H5N1.
Taj snimak pokazuje horizontalni i vertikalni rez „cevchicama“ celija ubijenih u epruveti.Te cevchice se struchno nazivaju mikrotubule i sluzhe za trasport i komunikaciju u celijama i pri deobi celije.

-Ali,bilo je dokazano da H5N1 ubija pilece embrione i da se mogu razmnozhavati u jajima.Dakle,o chemu se radi?




- Takvi eksperimenti se rade vec duze od 100 godina kao dokazni postupci o postojanju najrazlichitijih virusa,npr. i navodnog virusa boginja.Pri tome se kroz ljusku u embrion uspricavaju zarazne materije.Zavisno od toga koliko i gde se toga usprica,embrion vise-manje brzo umre.A pritom bi umrla sve i da se ta materija pre toga sterilisala!
Ti virolozi proglashavaju takvo ubijanje direktnim dokazom postojanja doticnog virusa,te dokazom o razmnozhavanju i mogucnosti izolacije virusa.Od tako ubijenih pilecih embriona,shto crkavaju "bez glasa“ na milione godishnje kod proizvodjacha seruma, se prave najrazlichitije vakcine.
Osim pilecih embriona,usmrcuju se i celije u epruveti,da bi se tako umiranje tih celija moglo predstaviti kao dokaz postojanja,razmnozhavanja i izolacije virusa kao uzrochnika bolesti.Nigde na svetu,medjutim,nije pritom izolovan nikakav virus,niti fotografisan elektronskim mikroskopom
a ni neki njegov deo pokazan postupkom nazivanim elektroforeza.

- Shta onda ubija zhivotinje pri laboratorijskim istrazhivanjima,ako ne virus H5N1?

- I ovde je dovoljno pogledati publikacije u kojima su ti eksperimenti opisani.
Pilad je tri dana polako gushena dozama technosti nalivane tubusom u organe za disanje.Malim majmunima makaki javanskim se 30 dana pre navodne infekcije implantira do stomaka toplotni izvor, 5 dana pre navodne infekcije se zatvaraju u komore pod pritiskom,a pri infekciji se mladuncima naspe u dushnik technost u kolicini koja bi odgovarala 8 chashica alkohola kod choveka.Delovi istih ekstrakta iz umirucih,tj. raspadajucih celija, se ubrizgavaju zhivotinjama u ochi i krajnike.Ispiranjem bronhij su zhivotinjama izazivani napadi gushenja itd.Posledice svega toga se pokazuju kao posledice virusa H5N1.
Informisao sam o svemu tome,preko njenih lichnih referenata,bivshu ministarku za zashtitu potroshaca gdju Kunast i sadashnjeg ministra Trittina, koji se proglashavaju zashtitnicima zhivotinja.Nije bilo nikakve reakcije.

- Ali,bio je genetski rekonstruisan virus shpanskog gripa i utvrdjeno je da je to virus ptichjeg gripa!

-To shto je tzv. genetichki rekonstruisano, nije nishta drugo, nego model genetichke supstance virusa gripa. A nikakav virus gripa nikada nije izolovan. Nikad nije izolovana ni genetichka supstanca virusa gripa. Sve shto je uradjeno,je razmnozhavanje genetichke supstance korishcenjem biohemijske metode razmnozhavanja zvane „polimerazna lancana reakcija“.Tom metodom je moguce razmnozhavati bilo kakve nove, pre toga nepostojece, kratke delice genetichke supstance.
Takodje je moguce tom tehnikom manipulisati genetichki otisak, to znachi: testirati neshto kao identichno ili razlichito sa „nadjenim“ uzorkom. Samo kada imamo zaista veliku kolichinu uzoraka gen. supstance ima gen. otisak izvesnu verovatnocu slicnog rezultata,ako pretpostavimo da je test pravilno ucinjen.
Dr. Jeffery Taubenberger,koji je izvor tvrdnji o rekonstrukciji virusa pandemije 1918.god.,radi za americku vojsku i 10 godina je radio na tom,da na osnovu uzorka iz raznih ljudskih lesheva,proizvede pomocu tehnike PCR kratke delove gen. supstance.Od velikog broja proizvedenih delova,izdvojio je one koji su najvishe nalikovali predstavi o modelu gen. supstance virusa gripa i objavio ih.
Ali,ni u jednom leshu nije bio nadjen, ni dokazan ni izolovan delic virusne gen. supstance.Korishcenjem tehnike PCR iz nichega su proizveden i delici gen. supstance koji se pre toga nisu mogli dokazati.Da su virusi prisutni,bilo bi ih moguce izolovati, a od njih i njihove gen. supstance,te ne bi se morao- komplikujuci stvar s tehnikom PCR -sa jasnom tendencijom prevare-sklepati model gen. supstance koji odgovara nashoj predstavi o virusu gripa.

- Kako sve to mozhe da proveri laik?

- O tim kratkim delicima,koji u smislu genetike nisu potpuni i nisu dovoljni za definiciju gena,se tvrdi da sve zajedno daju gen.supstancu virusa gripa.
Da bismo otkrili prevaru,bilo bi dovoljno sabrati duzhinu publikovanih delova pa cemo otkriti da taj zbir koji bi trebao dati celu gen. sup. navodnog virusa gripa, ne odgovara duzhini genoma kod modela virusa gripa.
Jos jednostavnije je pitati u kojoj naucnoj publikaciji se moze naci snimak „rekonstruisanog“ virusa,uradjen elektronskim mikroskopom.Takva publikacija ne postoji.

- Tvrdi se da je eksperimentalno dokazano da taj rekonstruisani virus iz 1918. veoma efikasno ubija. Shta tu nije u redu?

-Kada pilecem embrionu ubrizgaju u srce smesu veshtachki napravljenih delica gen. sup. i belanchevina,umire mnogo brzhe nego kada bi ubrizgavali po rubovima.Ako u epruvetu sa celijama dodam veshtachki prizvedene delove gen. sup.,umrece mnogo brzhe nego u normalnim uslovima.I to je „dokaz“ egzistencije,izolacije i razmnozhavanja navodnih virusa.
Na bazi te veshtachke gen. sup.,predstavljane kao virusne ,kompjuterski se sastavljaju modeli belanchevina.Od tih se ,opet kompjuterski,rekonstruishe slika celog virusa.I to je sve,ali ceo svet veruje da se u laboratoriji moze rekonstruisati virus.Te tako nije cudno da se,po izvestajima CIA a M16,tvrdi da komunistichki rezhim severne Koreje prizvodi jos smrtonosnije viruse nego H5N1.

- Iz toga zakljucujete?

- Posto shef navodne al Kaide - Bin Laden, nije uhvacen i pre isceniranog pada zastarelih njujorkshkih „blizanaca“ niko nije ni chuo o toj organizaciji,posto se ni kod Sadama nije nashlo oruzhje masovnog unishtenja (kao i navodni virus boginja),a to beshe povod za drugi rat u Iraku,a sada se opet nesto tvrdi o smrtonosnim virusima,mora nam postati jasno ko je,u stvari,terorista i ko su atentatori-samoubice:svi koji uchestvuju u virusnoj panici i shire je!
U planovima za sluchaj pandemije ptichjeg gripa Who-a rachuna s kolapsom snabdevanja i javnog reda i mira.Ozbiljno bi se trebao uzeti i broj od 100 miliona mrtvih.Kao najugrozheniji se navode starachki domovi koji ce,u stanju haosa i pada zdravstvenog sistema,biti prvi pogodjeni,zajedno sa malom decom i drugim bespomocnim zhrtvama.A teshko je i zamisliti kako bi izgledalo da tvorci epidemije proglase stanje ugrozhenosti na zimu!

- Shtiti li Tamiflu,koji se trenutno kupuje za novac poreskih obveznika,pred ptichjim gripom?

- Da on shtiti od gripa,to niko ne tvrdi.Tamiflu bi trebao posluzhiti kao inhibitor neuraminidaze.U organizmu potiskuje dejstvo shecera neuramininske kiseline, koja je odgovorna za povrshinsku napetost celija.
Sporedni uchinci Tamiflua ,opisani u pratecoj dokumentaciji,su skoro isti kao simptomi teshkog gripa.Masovno se,dakle,prave zalihe leka koji uzrokuje iste simptome kao i pravi tzv. grip A, koji, za sedmicu bez doktora kao i za sedam dana s njim, prolaze sami od sebe.Ako se bolesnicima da Tamiflu,moramo rachunati sa tezhim i jachim simptomima nego kod teshkog gripa.Kada se proglasi pandemija,mnogo ljudi odjednom ce poceti da uzima Tamiflu.I onda cemo imati zaista prave simptome epidemije Tamiflua.Pa onda mozhemo ochekivati i smrt od Tamiflua,a to ce se onda koristiti kao dokaz opasnosti od ptichjeg gripa i velike brige drzhave za zdravlje choveka.

Desava se sve po proverenom sablonu AIDS-a.U Spaniji ,u pratecoj dokumentaciji pakovanja lekova protiv AIDS-a pise da se ne zna jesu li simptomi AIDS-a uzrokovani lekovima ili virusima.

- Vi,dakle,ne preporucujete vakcinaciju ni specijalnu vakcinaciju protiv pt. gripa?

- Ja ne preporuchujem ludost.Svaka vakcina sadrzhi otrovne materije koje trajno deluju te izazivaju vecu ili manju shtetu.Zakon o zashtiti pred infekcijama trazhi,kao pretpostavku opravdanosti vakcinacije,“bice“,tj. stvarnu egzistenciju zaraznog zametka,npr. virusa.
No,poshto se ni o kakvim zaraznim virusima ne da i ne mozhe tvrditi da postoje,ne mozhe se opravdavati ni vakcinacija protiv gripa i pt. gripa.
Kod svake vakcinacije od 2001.,kad je u Nemachkoj stupio na snagu zakon o zashtiti od infekcija,se radi o kaznenom prestupu teshkog ugrozhavanja zdravlja.Naravno da ne preporuchujem da postanete zhrtve kaznenih prestupa i zlochina.

- Ko ,po vama,stoji iza svega ovoga shto sada dozhivljavamo?

- O tome mozhemo samo shpekulisati.Farmaceutska industrija je ,naravno, srecna zbog profita od panike oko pt.gripa.U stvari, iza sve te ludosti stoji svaki pojedinac.Situacija je takva,kakva je.Ali postala je takva zato shto smo kao gradjani drzhave dozvolili toj drzhavi da nastupa protiv nas,iako je ,formalno,nasha drzhava - demokratska,pravna drzhava.
Onaj ko cheka da farm.industrija promeni neshto u korist ljudstva,uzalud cheka i chekace.Ko se danas ne brine sam o sebi,taj je perverzan.Svako se mozhe raspitivati na min. zdravlja,min. zashtite potroshacha itd. o nauchnim dokazima koji podrzhavaju paniku oko gripa.
Onaj ko cheka da to drugi urade za njega,ne sme se chuditi shto drugi nishta ne rade i shto situacija postaje sve gora i gora.Na kraju krajeva,mi smo ti,stanovnishtvo drzhave,koji godinama gledamo to ludilo oko sebe i trpimo ga. Moramo pocheti da prihvatamo drushtvenu odgovornost ako necemo da se predamo na milost i nemilost totalitarnoj vlasti i haosu nekontrolisane nauke.

- Po vasem mishljenju se,dakle,mora boriti protiv nauke?

- Vlast pseudonauke se mora prevazici drushtvenom naukom koja se definishe obavezom prema istinitosti i mogucnosti preispitivanja i kontrolisanja rezultata.
Vec sam govor sadashnje visokoshkolske lekarske nauke izrazhava tu nekontrolisanu moc iza svega,kada se lekari i drzhava pozivaju na „Prevladavajuce mishljenje lekarske nauke",kojoj se moramo podrediti i kada bi tvrdila da decu donose rode ili da je zemlja ravna.

No,nemamo razlog za ljutnju.To mi sami trpimo takvo ponashanje drzhave.Niko ,ko i dalje sebi dopushta takvo podredjivanje drzhavi,npr. sada sa apsurdnim tvrdnjama o pt. gripu,ne bi trebao biti iznenadjen ako se jednog jutra probudi i konstatuje da je mrtav:ubijen od strane moci, koju je kao gradjanin dem. drzhave ,sam dopustio.
U pravnoj demokratiji bi panika oko pt. gripa bila nemoguca,isto kao i AIDS i vakcinacija.Mi moramo uspostaviti pravnu drzhavu.Tek tada nece proci ni AIDS,ni bilo kakva pseudonauka ili p.,grip.Mogu samo reci:ne daj se pt. gripu! Ne veruj lazhima koje ti poturaju! Proveri sve!
Koristi sopstveni razum!



[Ovu poruku je menjao mrle 011 dana 21.11.2009. u 08:52 GMT+1]
[ Isak666 @ 21.11.2009. 09:47 ] @
Citat:

.... a kakava je uloga tih milijardi "virusa" u nasim zivotima, tebe i mene u principu nema sta mnogo ni da zanima, jer oni nisu nikakvi uzrocnici tzv. bolesti, vec samo nekakvo njihovo ponasanje, koje mi, tj. medicina, tumaci kao negativno, tj. kao bolest, jeste zapravo posledica bolesti.


Dobro.

Znaci, ja npr treba da prihvatim virus boginja, jer on nije nikakav uzrocnik bolesti ili sta? Treba da pocnem pozitivnije da gledam na njegovo mesto u mom telu i da prestanemo da se borimo protiv njega, jer to je protiv prirode?
[ Rumpletstilskin @ 21.11.2009. 10:49 ] @
Citat:
Isak666: Dobro.

Znaci, ja npr treba da prihvatim virus boginja, jer on nije nikakav uzrocnik bolesti ili sta? Treba da pocnem pozitivnije da gledam na njegovo mesto u mom telu i da prestanemo da se borimo protiv njega, jer to je protiv prirode?
Naravno, jel drug Gvozden rekao da su virusi uzrocnici bolesti? Nije! Jel bilo svinjskog gripa dok su bili komunisti? Nije! QED.

Svi treba da prihvatimo da smo deo prirode i da priroda nalaze da umiremo sa 35 godina posto smo prethodno sahranili 4 od 5 deteta.
[ mrle 011 @ 21.11.2009. 11:51 ] @
Citat:
Isak666: Dobro.

Znaci, ja npr treba da prihvatim virus boginja, jer on nije nikakav uzrocnik bolesti ili sta? Treba da pocnem pozitivnije da gledam na njegovo mesto u mom telu i da prestanemo da se borimo protiv njega, jer to je protiv prirode?


odgovori na tvoja pitanja, a i mnogo vise od toga, su u postu iznad, u intervjuu dr. lanke .... a koliko znam ti volis da citas.

original ----> http://www.faktuell.de/Hintergrund/Background367.shtml

drustvo klein-klein ----> http://www.klein-klein-verlag.de/ (kod mene sad nesto ne radi link, zadnji put je radio ....pojma nemam).
[ Isak666 @ 21.11.2009. 15:31 ] @
Citat:
mrle 011: odgovori na tvoja pitanja, a i mnogo vise od toga, su u postu iznad, u intervjuu dr. lanke .... a koliko znam ti volis da citas.

original ----> http://www.faktuell.de/Hintergrund/Background367.shtml

drustvo klein-klein ----> http://www.klein-klein-verlag.de/ (kod mene sad nesto ne radi link, zadnji put je radio ....pojma nemam).


Vec si to postovao ili mi je neko drugi sibnuo, te sam citao.

Tip prica mahom o pticijem gripu i HIVu sa detaljnijim objasnjenjem njegovog vidjenja te situacije, ali za ostala virusna oboljenja kaze da virusi imaju konstruktivnu ulogu i da ih sadanja medicina pogresno tretira.

Mene interesuje sta je konstruktivna uloga virusa boginja? Kako da se tretira virus boginja?

Posle cu bas pogledati taj sajt da vidim ima li sta o boginjama.
[ websurfer @ 21.11.2009. 20:38 ] @
Citat:
Isak666

Mene interesuje sta je konstruktivna uloga virusa boginja? Kako da se tretira virus boginja?



"Konstruktivna" uloga virusa boginja je da kad ih prelezis celog zivota strahujes da ce virus koji je ostao u telu da proradi i da dobijes oboljenje herpes zoster, upalu nerava, osip po kozi, neverovatan bol itd.
[ Lazar-I @ 26.11.2009. 07:38 ] @
@mrle011

Ja sam te pitao zašto životinja pobesni posle ugriza druge besne životinje a ti si citirao deo pitanja na koji imaš odgovor i na to odgovorio. Da li imaš odgovor na ovo pitanje?

Citat:
naprotiv .... to "nesto" sto oni nazivaju "virusima" ne da nepostoji, vec postoje milijarde i milijarde najrazlicitijih i u tebi, i na tebi i svuda oko tebe.
kao sto kaze dr. stefan lanka u dole quotovanom intervjuu - "u litru morske vode nalazi se preko 100 miliona najrazlichitijih virusa".


Pa jel ovo nešto novo? Mislio sam da to svi znaju i da nema potrebe posebno naglašavati. Bez našeg imunog sistema neki od najbezazlenijih virusa bi nas "pojeli". Iz ovog razloga se sa nekim tvojim stavovima slažem. Na primer slično kao i ti izbegavam antibiotike (s malom razlikom da ako mi budu neophodni neće mi biti problem da ih koristim). Slažem se i da se čovek otuđio od prirode.
[ printer @ 26.11.2009. 10:35 ] @
Pitanje:Ja sam te pitao zašto životinja pobesni posle ugriza druge besne životinje a ti si citirao deo pitanja na koji imaš odgovor i na to odgovorio. Da li imaš odgovor na ovo pitanje?
Odgovor: U pljuvacci obolele zivotinje se nalazi Lysa virus odgovoran za besnilo. Posto se ujedom narusava integritet koze kao jednog o odbrambenih mehanizama, na taj nacin se virus unosi u organizam zdrave zivotinje ( ujedene). Obzirom da se kod ujeda vrlo cesto narusava i integritet krvnih sudova u tom slucaju virus najdirektnije penetrira u krvotok odnosno organizam ujedenog - ekvivalent je davanje venske injekcije recimo.
[ Lazar-I @ 26.11.2009. 20:29 ] @
@printer

Ja to znam ali me je zanimalo kako to objašnjava Mrle pošto kaže da virusi nisu uzročnici bolesti.
[ printer @ 26.11.2009. 21:17 ] @
On je samo delimicno u pravu, delimicno. Sto se tice stetnosti stvari stoje ovako: Postoji mehanizam koji je poznat kao Vogralikov lanac:
1. Izvor infekcije i putevi sirenja
2."Vrata" ulaska infekcije
3. Barijere
4. Broj i virulentnost uzrocnika
5. Imunoloski sistem
Cinjenica je da mi ne zivimo pod staklenim zvonom i neprestano smo izlozeni njihovom uticaju. U organizmu, uglavnom su to respeiratorni i digestivni trak, postoje saprofitni mikroorgaizmi koji ne samo da su prisutni vec i koriste orhanizmu. Infekcija nastaje ili kao atak spolja (u odnosu na telo) ili ako se poremeti razvnoteza saprofitih mikroorganizama. Dakle ako je infekcija zapravo napad spolja ona najpre mora prodreti u organizam.Ako je rec o infekciji koja ulazi disajnim putevima prva barijera na koju nailazi uzrocnik je sistem krajnika koji su u stvari limfni cvorovi po svom "sastavu". Ako tu ne bude zaustavljena infekcija napreduje dalje preko pluca i preko alveola (pluzni mehurici) ulazi u krvoto. Tada se pobudjuje kompletan imuno sistem u borni protiv infekcije. Mnogo toga mi ne vidimo i ne ostemo ali ono sto smo imali prilike da osetimo to su recimo promene u grlu (grebenje, peckanje, bol, povecanje lokalne temperature, crvenilo... CALOR,DOLOR,RUBOR) ili pak povecanje opste telesne temperature. To su odgovori imuno sistema koji koristi sva sredstva u cilju odbrane. Temperatura je tu veoma bitna i zato je ne treba sprecavati do neke temperature od 38 stepeni. Na vecim tepmeraturama se esavaju ne tako dobre promene u organizmu jer temperatura od 39,5 i vise lose utice na neke belancevine i one pocnu koagulisati. Tada vec svakak treba reagovati medikamentima.
Svako delovanje na infekciju je u stvari delovanje na neku od karika Vogralikovog lanca. POred mera koja sada vec spadaju u domen opste kulture ( rukovanje, ljubljenje,kasljanje,kijanje, higijena tela; ruku, usta itd) svakako je naj bitnija podizanje kvaliteta imuno sistema. To takodje podrazumeva odredjeni nacin zivljenja i ishrane tzv higijensko dijetetski rezim zivota. Tu svakako spada i vakcinacija ali kako vreme pokazuje mnogo vise na teoretskom nivou bar za neke stvari. Cinenica jeste da seimuno sistem stimulise ubrizgavanje umrtvljenih mikroorganizama ili nekih njihovih delova, ali sredtsva koja se koriste u smislu te pripreme su u stvari veoma opasna. Jedinjenje zive svakako jedno od naj opasnijih jer je u stvari to teski metal. Sve je Tomica objasnio- cinjenica je da u jednoj dozi ima kolicinski manje zive nego u jednoj konzervi ribe ALI TOMICA NE RECE DA NIJE ISTO KADA VI TO POJEDETE I KADA VAM TO NEKO USNIRA U KRVOTOK !!! TO JAKO NIJE ISTO. ZASTO TOMICA NIJE REKAO I TO STA CE SVE MOGUCE DA SE DESI UKLJUCUJUCI I TO DA NEKO UMRE ILI MISLI DA SMI STVARNO DILEJE DA POTPISOM IZRAZAVAMO SVOJE SLAGANJE SA TIM DA CE NAS BOLETI RUKA. Da li izmedju ostalog i potpisivanje znaci da vam , nedaj boze da dobijete neku komlikaciju, osiguravajuce drustvo nece isplatiti premiju? S DRUGE STRANE DA LI TO ZNACI DA AKO NE POTPISETE TJ NE PRIMITE VAKCINU TACNIJE ODBIJETE DA JE PRIMITE ZDRVASTVENI SISTEM NEMA OBAVEZU DA VAS LECI U SLUCAJU OBOLJEVANJA. I jos je mnogo slicnih pitanja a pravog odgovora nema. MOLIM VAS DA NE SHVATITE OVO KAO ANTI PROPAGANDU VAKCINISANJU VEC SAMO KAO ZAHTEV DA NAM SE KAZE SVE DO KRAJA!!! I VREDIMO MALO VISE OD MISKOVIG 800 DINARA.
Izvinjavam se na ovoj besedi onima kojima je sve ovo vec poznato ali stekao sam utisak da cinjenicama ne barataju bas svi diskutanti.
[ websurfer @ 26.11.2009. 23:36 ] @
Citat:
printer: Da li izmedju ostalog i potpisivanje znaci da vam , nedaj boze da dobijete neku komlikaciju, osiguravajuce drustvo nece isplatiti premiju?


A sta bi drugo i moglo da znaci?
[ Zlatnimomak @ 12.12.2009. 14:03 ] @
Svinjski grip nije jedina zarazna bolest. On je samo jedna od mnogih zaraznih bolesti koje u ovom istom trenutku postoje svuda oko nas. Uzrok zaraznih bolesti nikada nije izazivac bolesti,nego nedovoljan imunitet. A sta je najveci faktor narusenja imuniteta? Strah!!! Razmislite sami.

Virus svinjskog gripa je delo ljudskog uma. Javne informacije su samo promil onoga sto se u nauci stvarno desava.
_______________________________________________________________________________________________

Ako se,ne daj Boze, namerno ili slucajno odlede bakterije zamrznute na Arktiku i Antarktiku moze da nas saceka sudbina dinosaurusa.
[ Ivan Dimkovic @ 12.12.2009. 14:07 ] @
Ja sam cuo da se od H1N1 vakcine postaje homoseksualac!!!

To je deo tajne zavere Novog Svetskog Poretka za smanjivanje broja ljudi na zemlji!!! U to su umesani CIA, Mossad, MI5 kao i MI6 i, naravno, Vatikan a sve pod pokroviteljstvom homoseksualnog lobija u masonskoj lozi 39-tog stepena!!!

@Zlatnimomak, da li se neko od tvojih drugara vakcinisao, i jesi li primetio neke promene? :-)
[ Zlatnimomak @ 12.12.2009. 14:24 ] @
Negde sam procitao,citiram:"Da su virusi side/AIDS,pticjeg i svinjskog gripa i zute goznice modifikovani virusi. Danas na planeti zivi od 6,5 do 7,5 milijardi stanovnika,a mocnici Novog svetskog poretka nastoje da taj broj svedu na tri milijarde uz pomoc raznih modifikovanih virusa koje oslobadjaju iz tajnih laboratorija:pticjeg i svinjskog gripa, side,zute groznice...... Ovaj "scenario" nikako ne bi trebalo unapred odbaciti!" Kraj citata. Opsirnije na sajtovima: http://europespace.page.tl/SVINJSKI-GRIP-.htm
http://pakalert.wordpress.com/...e-flu-your-plastic-fema-coffin

Ja verujem da su ebola, HIV/sida, i A-H1N1 koji trenutno hara svetom, agensi za biolosko ratovanje. Svinjski grip je biolosko oruzje,a opsirnije o tome na sajtu
http://www.koreni.net/modules....&file=article&sid=1804

NAJNOVIJE NOVOSTI
___________________

Mikročip ~ implantat je već pripremljen i primijenit će se kod cijepljenja protiv svinjske gripe ~ Čip se nalazi na vrhu svake igle (šprice) za cijepljenje.
Čip, koji se ucjepljuje u tijelo sa cjepivom protiv svinjske gripe, je bio veličine oko 0.4mm x 0.4mm u 2003g. ~a sad u 2009g. (nano-micro-chip) je puno manji i veličine je oko 0.05mm x 0.05mm.
Pogledajte http://loveforlife.com.au/node/6671
Vise informacija: http://loveforlife.com.au/node/6852

P.S. Meni ne pada na pamet,a ni mojim prijateljima, da primimo "Miskovicevu vakcinu" . U narodu je ta vakcina poznata kao -"Miskoviceva vakcina". A proverice se i saznati uskoro i ko mlati pare na toj vakcini. Nas narod nije glup,a preporucujem Vam da procitate i komentare koji su objavljeni na adresi http://www.alo.rs/vesti/21159/Miskovic_pelcuje_Srbiju

Prenosim Vam 4 komentara objavljena na sajtu

Komentara: 4

BANE
11.11.2009.
12:34h

Ne primajte vakcinu ni slucajno! U pitanju je neispitani koktel stetnih supstanci! Oni koji ga distribuiraju treba da odgovaraju za tesko ugrozavanje zdravlja ljudi! da smo u normalnoj drzavi vlada bi odgovarala za trovanje sopstvenog naroda!!!!!

Boban Miletić Bapsi
10.11.2009.
11:29h
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
DObri ljudi lečite se prirodno : Srebrna voda , med , propolis ,crni i beli luk , dosta svežeg voća i povrća ... Podignite svoj imunitet i vakcina vam neće biti ni potrebna . Neka sve vakcine prime Mišković i Milosavljević ?! Nema veze - oni neka primaju , mi ćemo da plaćamo !!!

milan948
10.11.2009.
11:12h
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Bilo je govora da vakcina neće biti skuplja od 4-5 eura. Pa verovatno i nije skuplja, ali čim se tu pojavi Miško onda to mora da bude duplo skuplje/ ustvari dobro smo prošli ovo je ipak manje od duplog/. Šta će nam vakcina u martu? Predlažem da se vakcinišu samo naši POSLANICI i članovi vlade i zaposleni po onim agencijama i naravno MIŠKO.Penzionerima i nezaposlenima ZABRANITI vakcinaciju.

mika
10.11.2009.
11:08h
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

mika
10.11.2009.
11:08h

ajde jos neki dinar,za naseg miška. navali narode !!!!


[Ovu poruku je menjao Zlatnimomak dana 12.12.2009. u 15:34 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Zlatnimomak dana 12.12.2009. u 15:41 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Zlatnimomak dana 12.12.2009. u 15:47 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Zlatnimomak dana 12.12.2009. u 15:52 GMT+1]
[ test1234 @ 12.05.2020. 09:18 ] @
Jel neko ispratio ovo?


https://www.b92.net/zdravlje/v...5&dd=11&nav_id=1682945
[ Zurg @ 12.05.2020. 09:40 ] @
Ovo me stvarno brine. Problem je što ja nisam protiv vakcina, naročito onih protiv smrtonosnih bolesti, ali čim je nešto obavezno odmah se javlja sumnja.
[ Java Beograd @ 12.05.2020. 09:57 ] @
Bog zna koliko bi od nas, aktivnih forumaša, sada bilo "6 feet under" da nismo već kao deca vakcinisani protiv mnogih opasnih bolesti, koje su pre samo sto godina odnosile živote ogromnog procenta dece.

I sad, kad su reči "difterija" "dečija paraliza", "veliki kašalj", "šarlah" samo neke čudne, bezvezne reči nekih nepoznatih bolesti, zavaljeni u stolici ispred računara, mudrujemo o vakcinama.

Da se, kojim slučajem, današnji prosečan forumaš (ne mislim samo na Srbiju), teoretičar zavere telepromptuje u ulogu oca s početka 20.veka mogli bi smo videti kako KLEČI I MOLI da se i njegovoj deci ubrizga spanosonsna vakcina koja će im garantovati otpornost na pomenute bolesti a time zdrav život.



Moj stav je da za potvrđeno neškodljive vakcine protiv potvrđeno smrtonosnih dečijih bolesti nema izbora - mora i tačka. I ne dozvoliti da neka Jelena ubedi glupe roditelje da to "ne treba"
Kod novih vakcina, za ne-smrtonosne bolesti, možda bi trebalo lični pristanak.


[ Zurg @ 12.05.2020. 10:22 ] @
Šarlah se danas leči antibioticima, a izaziva ga bakterija - streptokoka. Ne postoji vakcina protiv šarlaha. Pre antibiotika smrtnost je bila oko 20%. Imao sam šarlah kao beba, pa me je zanimalo da li bih imao šanse da preživim da sam rođen u nekom ranijem periodu.

Antibiotici su najznačajniji izum čovečenstva svih vremena. Nažalost, vrlo brzo smo počeli da koristimo antibiotike na pogrešan način. Brine me da ne bude i sa vakcinama isto.
[ Java Beograd @ 12.05.2020. 11:31 ] @
Pogrešio sam u provizornom nabrajanju dečijih bolesti. Smisao mog posta ostaje nepromenjen.
[ ademare @ 12.05.2020. 11:43 ] @
Ove vakcine za decu , osim godisnje vakcine protiv gripa su bile i do sada obavezne . I zvalo se obavezna vakcinacija .

To sto su poostrili kazne ne znaci da ranije nije bilo obavezno .

Za odrasle ova vakcina godisnja protiv gripa je bila dobrovoljna . Ne verujem da ce biti obavezna jer za decu i starije od 65 godina , zdravstvene radnike treba samo nje preko 2 Miliona godisnje ?

Ovako postepeno raste upotreba dobrovoljna , bila je godinama oko 100.000 , zadnjih godina je nesto preko 200.000 godisnje . Tesko da ima novca za svakog .


Sad ovu novu tek treba videti sta i kako ako stigne i kad stigne . Da li ce neko to uvesti 7 miliona ? Jos ako bude trebala svake godine ?
[ component @ 12.05.2020. 12:01 ] @
Prepisaću samo jedan komentar koji u potpunosti odražava i moje mišljenje:
"Nije sporna vakcinacija, kao vakcinacija. Sporno je cije vakcine kupujemo, kog su sastava i koliko loseg efekta imaju po nas. Ok, obavezna vakcinacija, ali uvedite i obaveznu odgovornost insitucijai lica, za slucaj da dodje do nezeljenih posledica. A kod koraka svi zmure.Nekada nismno brinuli zbog vakcina, jer smo imali nas institut, nasu vakcinu. Sada lobisti i podmiceni politicari ili nestrucna lica, odlucuju koje vakcine koristiti."

Zaista, zašto je izostavljen deo o odgovornosti? Tj. zašto je odgovornost samo na jednoj strani? Već decenijama zakone donose ili sprovode nedodirljvi. Želim sve najbolje svom detetu i primio je sve moguće vakcine koje je trebalo (jedna mu je ostavila obiljan ožiljak na ruci - ne mali već preko pola ramena) i primiće i ostale kad bude trebalo. Ali pretnja janičarenjem i slično se neće dobro završiti. Detetu mog kolege vakcina je prouzrokovala ozbiljne posledice i sve se svodi da je to procenat, koleteralna šteta,... nikom ništa. Naravno vakcina više čini dobrog nego lošeg, ali ako se bude javio i neki slučaj lošeg, država treba da stane iza svojih postupaka.
[ Zurg @ 12.05.2020. 12:14 ] @
Podržavam vakcinaciju, ali ne kao obavezu za koju je zaprećeno kaznom. Neka su i sve obavezne vakcine danas korisne i bez ikakvih posledica, hoću da mogu sam to da procenim. Moja deca su vakcinisana i kada je starije dete vakcinisano ja sam kupio vakcinu za koju sam verovao da je bolja od one koja se dobijala besplatno. Ako je moja procena loša, sam sam kriv. Imam više poverenja u svoj razum nego u razum "struke". Na primer ova gospođa se bavi medicinom i politikom, tako da je ona neko iz struke i učestvuje u donošenju odluka. Šta je gore, da je u pravu u vezi sa ovim što priča ili da nije u pravu? Ako nije u pravu onda je strašno to što struku čine ljudi od kojih mnogi od njih možda i nisu baš razumni.

[ MajorFatal @ 12.05.2020. 12:53 ] @
Ja bih joj na primer oduzeo zvanje endokrinologa, i zabranio da se bavi medicinom, i politikom, pa nek polaže ispite iz početka, a nek priča ovo ako misli da će položiti.
Kad sam počeo da čitam ovu temu imala je 4 strane, dok sam stigao do kraja volšebno se pojavila peta strana, smatram da je to neka velika belosvetska zavera protiv mene.
[ Java Beograd @ 12.05.2020. 13:15 ] @
Citat:
Zurg:Ako je moja procena loša, sam sam kriv.

Znaš šta je tu problem? Što tvoje dete nije tvoja svojina. Mislim, možemo da pričamo i u trećem licu: nečije dete nije njegova svojina.

Ne može se dozvoliti da neko, (neka je prost nadničar, tup i glup), odlučuje o sudbini ljudskog bića, koje ima pravo i mogućnost pristupa savrmenoj medicini. I sad, taj neko, loše proceni, i jbg, dete zaradi (nedajbože) dečiju paralizu.
WFT? Zašto?

Postaviće se pitanje: kako je i zašto društvo / država dozvolilo da zdravo dete, koje je imalo mogućost vakcinacije dobije takvu bolest? Otac "loše procenio" Pa i to dete ima pravo na život.
Naravno, kad je punoletna osoba u pitanju, onda, OK, svako je kovač svoje sreće.


Ali obavezne dečije vakcine (za opasne dečije bolesti) - moraju da ostanu obavezne, pod pretnjom krivične odgovornosti za roditelje koji izbegavaju vakcinaciju.
[ Zurg @ 12.05.2020. 13:35 ] @
Ako dete ne može samo da donosi odluke, neko drugi mora umesto njega, a nije ni država vlasnik deteta. Pitanje je da li to bolje radi roditelj ili država. Uporedi decu iz domova za nezbrinutu decu i decu odrastalu u tradicionalnim porodicama. Mislim da ćeš kod dece iz tradicionalnih porodica naći mnogo veću raznolikost. Iz biologije znamo da je raznolikost uslov za opstanak vrste. Što se tiče odluke, ona je takva da se trenutno poklapa sa tvojim stavovima. Trenutno se poklapa i sa mojim, ali sa sigurnošću znam da državu nije ni malo briga za mene i da država ne zna šta je bolje za mene i moju porodicu od mene samog. Zato je neophodno podvući negde crtu.
[ Java Beograd @ 12.05.2020. 13:49 ] @
Naravno da će roditelj da više brine o dertetu, da ga voli i pazi. Nego "država". Ne znam zašto bi se diskusija vodila u tom pravcu. Naravno da država nije vlasnik detata.

Ali, roditelj ne može znati bolje i više od lekara i specijalista, kad je medicina / vakcinacija u pitanju.

[ djoka_l @ 12.05.2020. 14:08 ] @
@Zurg

Da li je država vlasnik tvog automobila, ili ti? Primer je banalan, ali ti bolje znaš kako tvoj automobil koči, za izduvne gasove te baš briga, malo rđe na strukturnim delovima ti ne smeta... Ali ti država ipak propisuje da moraš na tehnički pregled i da ne možeš da voziš automobil koji je tehnički neispravan. Ili tvoja kuća, da li ćeš da veruješ crnotravcu kojeg si našao pored železničke stanice, ili državi koja propisuje uslove za izdavanje građevinske i upotrebne dozvole?

Ako neko misli da bolje zna da li dete treba da primi vakcinu, ili ne, da li je ta ista osoba spremna da snosi konsekvence takve odluke? Recimo, možeš da biraš da li će dete biti vakcinisano, ili ne, ali ako nije vakcinisano, ne može u vrtić, školu, fakultet, kasnije na posao.

Ako tvoje nevakcinisano dete oboli, da li si spreman da platiš punu cenu lečenja?
Ako tvoje nevakcinisano dete zarazi drugu osobu, da li si spreman da ideš na robiju i plaćaš odšetu za posledice koje je tvoja odluka donela?
[ Java Beograd @ 12.05.2020. 14:12 ] @
Citat:
Zurg:... sa sigurnošću znam da državu nije ni malo briga za mene i da država ne zna šta je bolje za mene i moju porodicu od mene samog. Zato je neophodno podvući negde crtu.

Ovako su rezonovali i oni roditelji, (valjda) Jehovini Svedoci, kad nisu dozvoljavali da dete primi infuziju. Znali su "bolje od države".
Naravno, njihovo "znanje bolje od države" je bilo u molitvama. I na kraju, maš' rukicama, maš' rukicama - e jbg.
[ Zurg @ 12.05.2020. 14:13 ] @
Lekari specijaliste imaju različita mišljenja. Pacijent treba uvek da traži drugo mišljenje i složi se sa onim što njemu deluje logično. Čak ni po pitanju vakcinacije nisu jednoglasni. Pogledaj video iznad šta kaže doktorka specijalista i još kaže da govori na osnovu dokaza. Oni koji donose ispravne odluke preživljavaće u većem procentu i to je u redu. Koliki je procenat ljudi uopšte koji su protiv na primer polio vakcine? Ja mislim da je to veoma mali procenat, a da se sa ovim nametanjem samo stvara nepoverenje i otpor zbog mogućih zloupotreba. Mislim da je većina ljudi imalo priliku da bar jednom lično doživi zloupotrebu u zdravstvu.

@djoka
Država je praktično vlasnik tvog automobila iako na nekom papiru piše da je tvoj. Automobil je više kao iznajmljen od države. Ali koga je briga za automobil? Ono što je stvarno tvoje je tvoj život i od prilike 1m2 na kojem trenutno stojiš i za taj metar moraš da se boriš, od države i od bio koga drugog.
[ Java Beograd @ 12.05.2020. 14:22 ] @
Citat:
Zurg:Lekari specijaliste imaju različita mišljenja.
Pa i nemaju, posebno kad su u pitanju osnovne vakcinacije.

- Koji je to lekar koji će svom najrođenijem da uskrati Polio vakcinu?!?
- Da li postojao lekar koji je u toku epidemije Variole Vere odbio da primi vakcinu?
- Da li postoji lekar koji bi odbio vakcinu protiv besnila, nakon ujeda obolele životinje?
- Tetanus?
- Hepatitis?

Možda i postoje takvi lekari, ali se uglavnom bore protiv "pege" mreže koja "oduzima kiseonik"!

Da li treba dozvoliti da dete ne primi tetanus vakcinu nakon nekog ranjavanja zato što to tako roditelju izgleda logično? Zna roditelj "bolje od države"?
[ Zurg @ 12.05.2020. 14:25 ] @
Možda grešim, ali doktorka iz videa iznad mi deluje kao neko ko bi svom najrođenijem preporučio da ne primi polio vakcinu.

Bore se protiv pege mreže i bore se za vlast. Možda misliš da takvi ne mogu da dođu na vlast? Kad bi takvi došli onda bismo na nacionalnoj TV slušali o ozoniranju kvri... šta?... već smo slušali...
[ Java Beograd @ 12.05.2020. 14:35 ] @
Pa i među lekarima ima psihijatrijskuh pacijenata.
Kako je to Đoka Balašević pevao: " ... nekad su ih puštali za vikend, a sad ih puštaju pravo pred kamere ..."
[ ademare @ 12.05.2020. 14:49 ] @
Ovo sto Zurg iznosi je jednostrano misljenje . " Ja volim svoje dete vise nego sto ga drzava voli i znam sta je bolje za njega "

Da ti kazem posteno , a to znas i ti i ostali , Zabole drzavu i za tvoje i za moje dete , kao pojedinca !

Ono sto ona zahteva je interes vecine , jer kod Zaraznih bolestina , nevakcinisano dete nije samo opasnost za sebe , za to drzavu zabole, vec za kolektiv i za okolinu .

Vise nevakcinisane dece mnogo stete , to smo imali pre par godina sa epidemijom malih boginja koja je trajala citavu godinu !

[ Java Beograd @ 12.05.2020. 14:57 ] @
Naravno. Koliko neki pojedinac "ne želi vakcinu" još manje želi gomilu zaraznih oko sebe.

Dakle, i ja bih želeo da su svi zdravi, i da niko nema hepatitis (zato što su svi vakcinisani) a da se ja ne vakcinišem, za svaki slučaj.
[ Zurg @ 12.05.2020. 15:00 ] @
Ako znaš da postoje budale koje se nisu vakcinisale, onda ćeš se vakcinisati, ako si pametan. Ovako, ako znaš da država garantuje da su svi vakcinisani mogao bi i da falsifikuješ papir i ne vakcinišeš se. Kladim se da će veliki broj antivaksera to da uradi.
[ MajorFatal @ 12.05.2020. 15:06 ] @
Nekako kad god se ponovo pokrene ova priča počne od vakcinisanja deteta, dete jeste u fokusu ali nečije dete nije cilj i svrha vakcinacije, cilj vakcinacije je imunizacija populacije, kad od te tačke kreneš lakše se sagledavaju stvari.
Dozvolio bi ja Zurgu da ne vakciniše dete, al hoće posle da gura detetu beli luk u uvo protiv upale, ako je tako logički zaključio na osnovu dostupnih informacija.
[ Java Beograd @ 12.05.2020. 15:15 ] @
Citat:
Zurg:... Ovako, ako znaš da država garantuje da su svi vakcinisani mogao bi i da falsifikuješ papir i ne vakcinišeš se. Kladim se da će veliki broj antivaksera to da uradi.

To i jeste umobolna ideja antivaksera, koji ne vide dalje od nosa.

Misle da bolesti više nema, samo tako, samo od sebe, ne shvatajući da bolesti nema zato što je dostignut i prestignut limit imunizacije populacije. I sad kad bolesti nema, onda - ajd' da se ne vakcinišemo.

Šta će mi motori na avionu, kad je on već 10.000 metara iznad zemlje?!?

[ Zurg @ 12.05.2020. 15:56 ] @
Šta bi bilo kad bi antivekseri došli na vlast i zabranili vakcinaciju? Ako dopustite državi da uređuje vaš život onda se povećava verovatnoća i za takav scenario. Kada postane sasvim normalno da država propisuje koje ćete lekove obavezno uzimati, koje su vakcine obavezne, onda to postaje političko pitanje. Da se ja pitam, a ne pitam se, dodao bih u ustav:

Code:
Fizički i psihički integritet je nepovrediv.


@Major
Ja sam već vakcinisao svoju decu. Da nisam hteo našao bih potvrdu.
[ whitie2004 @ 12.05.2020. 15:58 ] @
Lepa prica za neko tamo daleko Titivo doba, ama ... mi zivimo u 21 veku. Kada dodje do para sve pada u vodu.

Vakcine za decu su besplatne, bas kao i za vojsku, miliciju, zdravstvene radnike, zatvorenike, ugostiteljstvo ... Mislim, ne placas ti. Briga te dal placa gazda, firma, drzava. Ali kada dodjemo do toga da treba da izvadis iz dzepa lovu za vise ukucana X vise vakcina .... Pa u novinama procitas ko uzima svoj procenat ....

Nekih godina ostane tih besplatnih vakcina za grip. Prosle je falilo - dosta. Drzava kupovala po repceptu > predhodne godine ostalo mnogo, sada kupi , opet mnogo, ali mnogo malo. Nisi mogao da kupis vakcinu ako nisi u onim grupama. Mislim, nasi doktori vole lovu, uvek moze da se kupi ! Ali, Jel' neko stvarno misli da ce se drzava isprsi da plati za milion penzionera? Koju (koliko kvalitetnu / skupu)? Jel onu Loncarovu vakcinu za koronu sto je napravljena jos u decembru. Samo da pocnemo da je pakujemo ... imaju neke problema sa bocicama! To moze da bude samo destilisana voda.

Valjda je jasno da o svemu tome odlucuju ekonomisti i politicari - ne doktori. Dete mi je dijabeticar i znam sta to znaci. Insulin dobijas, ali se predpostavlja da ces isti iglu koristiti 5-6 puta. To nije ona igla iz Titovog vremena sto moze da ide na plamen. Ova se ne moze sterilisati u kucnim uslovima. Vitamine i minerale svi doktori preporucuju i to u velikim kolicinama, ali ... to sam placas. Da ne nabrajam. Mogu napisati roman, ali to znate i bez mene.

Drzava nema potrebne pare ... Samo trenutno interesovanje i spinovanje koje ze se ugasiti za 2 dana.

[ Zurg @ 12.05.2020. 16:05 ] @
Dok bude ljudi biće i para, a biće i onih koji sklapaju poslove i dobijaju proviziju.
[ Java Beograd @ 12.05.2020. 18:22 ] @
Citat:
Zurg:Šta bi bilo kad bi antivekseri došli na vlast i zabranili vakcinaciju?
Prve godine ne bi bilo ništa posebno. Ali ko zna, šta bi bilo posle pete, šeste ...

Ali opet pitam: da li bi antivakser odbio vakcinu protiv besnila ako zna da ga je ranio zaražen pas?
[ Zurg @ 12.05.2020. 18:28 ] @
Ne verujem, ali odkud znam, ne poznajem nijednog antivaksera. Jel se zna koliko ih uopšte ima?
[ MajorFatal @ 12.05.2020. 19:03 ] @
Citat:
Zurg:
Šta bi bilo kad bi antivekseri došli na vlast i zabranili vakcinaciju?


Paa.. osim što bi se razumni ljudi dovijali da ipak nekako vakcinišu decu, pošto su uglavnom zarazne bolesti u pitanju, ponovo bi izbijale epidemije, a procenti obolelih i mrtvih bi se vratili na one od pre pronalaska svake od vakcina, možda i više jer moguće da je imunitet savremenog čoveka dodatno oslabljen stilom života, umirali bi i od benignih bolesti od kojih je inače procenat smrtnosti veoma mali, kao na primer od onih od kojih štiti MMR vakcina.

Citat:
Ako dopustite državi da uređuje vaš život...


Pa sad, uređuje.. jesi li se rodio u porodilištu, jesi li učio u školi, hodaš li ulicom ili preko krovova, itd...? Uređenje života nije pod obavezno loša stavka.

Citat:
Da se ja pitam, a ne pitam se, dodao bih u ustav:

Code:
Fizički i psihički integritet je nepovrediv.


Da se doda nego kako, mnogo lep citat, ko da sam ga već viđao kod antivaksera, znači: da ne udariš nekog jako (možeš slabo po obrazu, ili da ga potapšeš po ramenu), da ne iskopaš oko nekom, da ne udaviš, ne rasporiš nožem. Ne znam šta spada pod nepovredivost psihičkog integriteta, ali verovatno da ne vređaš nekog uporno i dugo, pa makar ti bio učenik, ili zaposleni, ili član porodice.

E sad to što bi neki antivakseri vakcinaciju da podvedu pod povređivanje fizičkog i psihičkog integriteta, šta znam, zaštita populacije od zarazne bolesti meni ne liči kao da si udario nekog, ali ako je ulazak igle kod kožu povređivanje fizičkog integriteta, možda i svaki drugi medicinski zahvat proglasiti za povređivanje integriteta, pa kad ih hitna pomoć doveze u nesvesti posle saobraćajke u bolnicu, a doktori samo da gledaju, a ne da im pruže pomoć i spasu život, da im ne bi povredili fizički integritet, ipak da bi hirurg zašio ranu, kontam, mora da uđe iglom pod kožu, ništa transfuzija, nema boce sa kiseonikom, zamisli da ti neko nasilno ubacuje kiseonik u pluća, očigledna povreda integriteta.

Citat:

@Major
Ja sam već vakcinisao svoju decu. Da nisam hteo našao bih potvrdu.


Najiskrenije ne zanima me ni da li je populacija vakcinisana 98%, 95% ili koliko već treba za koju bolest, a kamoli pojedinačni slučajevi, pričao si o neobaveznosti, a skoro svaki pokušaj razgovora sa gospodom koja se zalažu za neobaveznost se nekako završavao na sodi bikarboni, belom luku u uvetu, i živi što je otrovan element, kad dođe od žive komponente soja virusa do Žive (Hg) hemijskog elementa krene da mi se magli pred očima.

Znam samo da je sad izgleda i Brnabićkin burazer pored Vučićevog kuma upleten u unosan posao uništavanja 800 reka, ja po stoti put pričam da li su vakcine štetne ili korisne, a nadamnom se već nadvila nova opasnost, oće 5G mreža da me sprži na ulici uz pomoć Gejcovog čipa iz virusa.
[ Zurg @ 12.05.2020. 19:17 ] @
Java, Majore, Đoko i ostali učesnici rasprave, jeste li se vakcinisali protiv H1N1?
[ Java Beograd @ 12.05.2020. 19:23 ] @
Nisam. Ne spadam u osetljivu grupu: ne radim na šalteru, ne vozim se javnim prevozom i td
Ali, vakcinisao sam se protiv sezonskog gripa nekoliko puta. Koji je to tip gripa bio - ne znam, možda je bio i N1H1
Obično su sezonske vakcine protiv gripa multivalentne.
U zadnjih 5-6 godina se nisam vakcinisao protiv gripa.

Moja majka jeste.
[ MajorFatal @ 12.05.2020. 21:09 ] @
Citat:
Zurg: Java, Majore, Đoko i ostali učesnici rasprave, jeste li se vakcinisali protiv H1N1?


Ne, davno je bilo, ali to su nešto pričali, pa treba, pa ne treba, pa možda, i na kraju prestali da pričaju. Nekako je to prošlo pored mene, valjda su bili uvezli 300.000 doza tako da to očigledno nije bilo namenjeno celoj naciji, ja se opet retko kad i prehladim.

Nedavno sam dobio antitetanus ako ti to nešto znači, mislio sam i taj antitetanus pošto sam ga dobijao nekad ranije da je za ceo život, ispostavilo se da ako si pregurao 30-tu da mora opet ako je povreda takva, štiti sledećih 10 godina prilično sigurno, pa onda ako opet povreda opet...

Citat:
Zurg: Ne verujem, ali odkud znam, ne poznajem nijednog antivaksera. Jel se zna koliko ih uopšte ima?


Dr Sladža Velkov je bila skupila oko 30.000 sledbenika na društvenim mrežama, manje od promila nacije, al ona više nije aktuelna, sad je neka Jovana Stanković ili nešto slično, isto sa titulom Dr i sumnjivim argumentima, al mediji sve mogu da naduvaju, kao što su nekad vest da je zlikovac ubio bitangu predstavljali kao Hrvat ubio Srbina ili obrnuto, tako i sad osim rivaliteta Kon - Nestorović (Jevreji versus vanzemaljci šta li) gde jedan zastupa stroge mere a drugi izjavljuje da je ljubitelj teorija zavera, al ne bi trebalo da mu zameramo jer je imao nesrećno detinjstvo, neko može da stekne utisak da je odnos 50%-50% ljubitelji karantina protiv zarazite se što više stava. Pre neki dan je bila vest o nekom šestogodišnjem detetu koje je sve prilike umrlo od raka, ali su ga pre toga roditelji lečili nekom detox dijetom koja uključuje varikinu, izbeljivač, eneme. Autor je gospođa čije je dete progovorilo, iako je bilo autistično pre toga, uz pomoć te dijete i CD preparata koji prodaje njen drugar.

Da skratim ja bi onu tvoju političarku doktorku lepo za ruku i voltmetar, i stetoskop, i oscilator, i spektrograf i da traži čipove u vakcinama, nije to skupo u odnosu na nečiji život, a ako ne nađe - rešetke zna se, zbog uznemiravanja ionako uznemirene a ne preterano pismene javnosti.
[ Darko Nedeljković @ 12.05.2020. 22:35 ] @
Citat:
Java Beograd:
Bog zna koliko bi od nas, aktivnih forumaša, sada bilo "6 feet under" da nismo već kao deca vakcinisani protiv mnogih opasnih bolesti, koje su pre samo sto godina odnosile živote ogromnog procenta dece.

Da li je negde objasnjeno kako se virus prenosio pre 100 godina? Srbija je bila pretezno poljoprivredna zemlja na brdovitom balkanu, razmak izmedju kuca kilometar, nema vrtica a osim u retkim slucajevima nema ni skole, a virus uspe da nadje put od deteta do deteta?
[ Darko Nedeljković @ 12.05.2020. 22:49 ] @
Citat:
djoka_l:
Ako tvoje nevakcinisano dete zarazi drugu osobu, da li si spreman da ideš na robiju i plaćaš odšetu za posledice koje je tvoja odluka donela?

Cemu sluze vakcine, ako nevakcinisano dete i dalje moze da zarazi vakcinisano?
[ Zurg @ 12.05.2020. 22:56 ] @
@Java & Major
Imali ste izbor i odlučili da se ne vakcinišete protiv H1N1. Koliko se ja sećam struka je savetovala vakcinaciju. Čak se i predsednik vakcinisao kako bi dao primer građanima. Ja se nisam vakcinisao. Ne pripadam rizičnoj grupi, video sam da u okolini nema bolesnih ljudi, razgovarao sa nekoliko lekara koji su mi potvrdili da ne postoji epidemija i zaključio da nema potrebe. Da je vakcinacija bila obavezna svi bismo primili vakcine. Što se tiče našeg zdravlja verovatno bi sve bilo isto, samo ne bi propao kontigent vakcina i verovatno bi bilo naručeno još nekoliko kontigenata za ovaj ili neke druge viruse. Sa povećanjem novih kontigenata povećavala bi se i verovatnoća da zdravlje nekoga od nas bude narušeno.



@Major
Doktorka iz video klipa je moja isto koliko i tvoja. Šta bi ti sa njom radio je potpuno nevažno jer ne možeš ništa. Pre će ona tebi da odredi koju vakcinu nećeš da primiš, a Nestorović će ti možda propisati obavezne elektrošokove strujom iz Teslinih kalemova. Šta god budu propisali to će biti u ime države, tako da ne moraš da brineš.

@Darko
Deca su zajedno čuvala ovce i igrala se. Danas su srećom veći deo dana pored kompjutera, tako da je manja verovatnoća da se zaraze.

[ Darko Nedeljković @ 12.05.2020. 23:00 ] @
Citat:
ademare:
Zabole drzavu i za tvoje i za moje dete , kao pojedinca !
Ono sto ona zahteva je interes vecine

Na zalost ima i sledeci nivo - ono sto ona zahteva je interes vlastodrsca (procenat u korupciji). Vec decenijama nijedan veci posao koji drzava finansira ne moze da prodje bez korupcije. Hipoteticki, ako bi neko hteo da plasira vakcinu koja je veoma protivna interesima vecine i bio spreman da da dobar procenat politicarima, svi bismo prisilno bili vakcinisani.
[ Darko Nedeljković @ 12.05.2020. 23:09 ] @
Citat:
whitie2004:
Vakcine za decu su besplatne, bas kao i za vojsku, miliciju, zdravstvene radnike, zatvorenike, ugostiteljstvo ... Mislim, ne placas ti.

Ako si poreski obveznik, onda placas. Gradjani Srbije imaju izuzetno nizak nivo svesti o javnom novcu. Ciji je to novac ako nije nas? Sta je zloupotreba drzavnog novca nego dzeparenje tebe, mene, svih?

[ MajorFatal @ 13.05.2020. 01:06 ] @
Citat:
Zurg:
@Java & Major
Imali ste izbor i odlučili da se ne vakcinišete protiv H1N1.


Ja sam baš bio odlučio da se vakcinišem kad su odjednom prestali da pričaju o tome, verovatno se završila epidemija, a nisam žurio jer ne volim da otimam, 300.000 doza nije dovoljno za sve.

Citat:
Koliko se ja sećam struka je savetovala vakcinaciju.


Koliko se ja sećam struka koju ja pitam obično ne paradira po televizijama.

Citat:
Čak se i predsednik vakcinisao kako bi dao primer građanima.
Ako, fala bogu.

Citat:
Ja se nisam vakcinisao.
Ali koga boli uvo?

Citat:
Ne pripadam rizičnoj grupi, video sam da u okolini nema bolesnih ljudi, razgovarao sa nekoliko lekara koji su mi potvrdili da ne postoji epidemija i zaključio da nema potrebe.


A vidiš ti se meni sad približavaš stilu zaverenika, to što pišeš da je tebi nekoliko lekara potvrdilo da ne postoji epidemija, moglo bi nekog da dovede u zabludu da epidemija stvarno nije postojala. Koliko je to nekoliko lekara, kako se zovu i prezivaju, za koju oblast medicine su stručni, koji su bili njihovi izvori informacija, ako su znali da epidemija ne postoji u kom medicinskom časopisu su to objavili, ili su rekli samo tebi, i gde im je humanost i Hipokratova zakletva, ja baš hvatao zalet da se vakcinišem, a ako su oni to znali a nisu rekli, objavili u medicinskom časopisu, javili medijima, ispada da sam samo gubio vreme, nije to lepo.

Citat:
Da je vakcinacija bila obavezna svi bismo primili vakcine.


Da je jelen imo krila čudna bi to ptica bila..vakcinacija jeste obavezna, ali protiv nekih drugih bolesti, a n1h1 valjda ubačen u koktel sezonskih protiv gripa.

Citat:
Što se tiče našeg zdravlja verovatno bi sve bilo isto, samo ne bi propao kontigent vakcina i verovatno bi bilo naručeno još nekoliko kontigenata za ovaj ili neke druge viruse. Sa povećanjem novih kontigenata povećavala bi se i verovatnoća da zdravlje nekoga od nas bude narušeno.


Sad malo ne mogu da pratim tvoje izlaganje u hipotetičkom maniru u prošlom vremenu, kad bi sve bilo isto što se tiče našeg zdravlja? Da je vakcinacija protiv n1h1 bila obavezna, ili da smo primili vakcinu protiv n1h1, a epidemija nije postojala pa džabe primali?


Citat:

@Major
Doktorka iz video klipa je moja isto koliko i tvoja. Šta bi ti sa njom radio je potpuno nevažno jer ne možeš ništa.


Ču ne mogu ništa, naprotiv, već sam napisao jedan pasus kako bi trebalo postupati sa takvima, i ti se intuitivno slažeš, nek nađe čip ili nek začepi, što više ljudi pročita pre ćemo je se otarasiti, a ljudi su se već skandalizovali njenim izlaganjem.

Citat:
Pre će ona tebi da odredi koju vakcinu nećeš da primiš, a Nestorović će ti možda propisati obavezne elektrošokove strujom iz Teslinih kalemova. Šta god budu propisali to će biti u ime države, tako da ne moraš da brineš.


Vala njima dvoma pitanje i elektrošokovi da li bi pomogli, a što se mene tiče mogu te uveriti da se uopšte ne brinem, osim za državu, država nam je truba :)


[ Zurg @ 13.05.2020. 07:42 ] @
@Major Milija

Doktori koje sam 2008. godine pitao da li postoji epidemija u mestu u kojem živim nisu mogli noćas da skeniraju lične karte, pa ću ti dostaviti putem foruma čim to budu obavili. Trenutno su zauzeti zbog epidemije izazvane korona virusom, koja za razliku od H1N1 postoji i u mom mestu. Uglavnom si mi lepo odgovorio, tako da nema potrebe da komentarišem, samo me zanima gde je ta struka koju si ti pratio? Koliko se sećam Kon je predstavljao struku i savetovao je vakcinaciju putem TV-a. Ja sam se konsultovao sa svojim izabranim lekarom i sa još par prijatelja koji su lekari i očigledno sam pogrešio. Ajd kaži mi molim te da znam za ubuduće.

Citat:
...uopšte ne brinem, osim za državu, država nam je truba :)


Država nam je sasvim dobra! Da stvarno misliš da je truba ne bi ti želeo da država donosi odluke umesto tebe. Ako misliš da je truba, a želiš da donosi odluke umesto tebe, onda je država fenomenalna u odnosu na to kakvi su njeni građani.
[ whitie2004 @ 13.05.2020. 09:19 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:
Ako si poreski obveznik, onda placas. Gradjani Srbije imaju izuzetno nizak nivo svesti o javnom novcu. Ciji je to novac ako nije nas? Sta je zloupotreba drzavnog novca nego dzeparenje tebe, mene, svih?

Ma svestan sam ja da sam platio prevrtanje kocki ispred narodnog pozorista mada nisam iz BG, pozlatu nekog tamo hrama mada nisam taj tip vernika .... i bas se dobro osecam i pun sam sebe.

Onda se uozbiljim i kazem sebi da je ta drzava upravo pozajmila 5 milijardi $ za sitne troskove oko korone, koliko je nastampala ... jmbg, niko nezna. Sve to platio neko drugi, ova sita sto ja, ti, mi platimo nema ni da podmiri nekog nizeg cinovnika ... Kazu da ce platiti nasa deca, ali obicno ispadne neko **anje i ta naplata bude u krvi. I ne osecam se vise tako dobro!
[ djoka_l @ 13.05.2020. 11:01 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
djoka_l:
Ako tvoje nevakcinisano dete zarazi drugu osobu, da li si spreman da ideš na robiju i plaćaš odšetu za posledice koje je tvoja odluka donela?

Cemu sluze vakcine, ako nevakcinisano dete i dalje moze da zarazi vakcinisano?


Medicinska sestra iz KBC je umrla od poslednje epidemije malih boginja. Žena je imala sklerodermiju zbog koje je primala imunosupresive (sklerodermija je autoimuna bolest čiji se simptomi ublažavaju inhibicijom imunog sistema). Čovek je na KBC doveo svoje nevakcinisano dete koje je imalo male boginje i UBIO medicinsku sestru.

Postoji ceo spektar bolesti (da ne spominjem leukemiju, sklerodermiju i gomilu drugih) koje za posledicu imaju slabljenje imunog sistema ili primenu imunosupresiva u procesu lečenja. Bez obzira na prethodnu vakcinaciju, čovek sa oslabljenim imunim sistemom (bilo zbog lekova ili zbog osnovne bolesti) ne može adekvatne da reaguje na zarazu i može da umre.

Da li si zadovoljan odgovorom, ili imaš predlog da ljudi sa oslabljenim imunitetom moraju da žive u balonu, da bi antivakseri mogli da šire zarazne bolesti?

Uzgred, ja sam vakcinisan protiv varičela kao beba, ali sam od ćerke, koja je bila u vrtiću, ipak dobio. Hteo sam "dumrem" iako sam primao konjske doze aciklovira.
Kada se desio onaj slučaj sa medicinskom sestrom u KBC, sve su sestre testirane (čak su morale da idu u privatnu laboratoriju zato što KBC nije imao testove) i ispostavilo se da oko 50% više nije imalo antitela, pa su ponovo vakcinisane. Svaka vakcina ima svoj period imunizacije, što varira od osobe do osobe.


[Ovu poruku je menjao djoka_l dana 13.05.2020. u 12:15 GMT+1]
[ Zurg @ 13.05.2020. 11:11 ] @
Argument ti je dobar koliko i argument antivaksera. Verovatnoća da će se desti tako nešto je približna verovatnoći da vakcinacija izazove neželjene reakcije.
[ djoka_l @ 13.05.2020. 11:24 ] @
Ma ne lupaj Zurg.
Moja sestra je infektolog i radi na infektivnoj klinici (uzgred, preležala je koronu, kao i više lekara i medicinskih sestri na klinici).

Dala mi je jedan primer o tome koliko se razlikuju mogućnosti zaraze pojedinih zaraznih bolesti: ako u pun autobus uđe jedan čovek zaražen leprom (morbus Hanseni) i jedan zaražen malim boginjama, veća je verovatnoća da svi u autobusu dobiju male boginje, nego da jedna osoba dobije lepru (a lepre ima i u Srbiji).

Male boginje su jedna od najzarznijih bolesti. Tako da primer nije irelevantan, šta više dosta ljudi je umrlu u regionu zbog malih boginja kod poslednje zaraze. Bilo bi ih mnogo više da nije prilično veliki perocenat populacije bio vakcinisan.
[ ademare @ 13.05.2020. 11:26 ] @
Citat:
Zurg:


Doktori koje sam 2008. godine pitao da li postoji epidemija u mestu u kojem živim


Pa naravno da su ti 2008 . rekli da Epidemije nema , kada je dosla 2009.

U sustini ta epidemija , je takav fejk dogadjaj bio , da niko nije ni obracao paznju na nju . Ovo da je bila 2009. sam procitao na Wiki , jer ne pamtim bas svaki Nevazni dogadjaj datume i slicne gluposti , samo sustinu .

Sustina je da je grip stigao toga Leta ! Najvise preko cuvene , zaboravljene Univerzijade koja je odnela dosta novca . Posle se prosirio kad je u leto takodje bio EXIT .

Posle te fejl epidemije H1N1 je postao sezonski grip , ali ga nema podjednako svake sezone . Vakcina je kombinovana sve u jednom
[ Zurg @ 13.05.2020. 11:32 ] @
I ja sam pročitao negde godinu, nego dok sam kliknuo na tab da bih napisao odgovor već sam zaboravio... o čemu sam ono počeo da pišem... ah, da, to je verovatno posledica vakcina koje sam primio, inače pre prve vakcine bio sam sasvim normalan... koliko se sećam...

@Djoka

Lepra(guba) je bakterijska infekcija i veoma se teško prenosi. Ne razumem gde si baš našao gubu za poređenje? Zato što izgleda gadno ili zbog teme o drugu Titu?
[ djoka_l @ 13.05.2020. 11:37 ] @
@Zurg

Jedna informacija - moja sestra zna tačno kada je dobila koronu.
U tom momentu je imala izbor: da rizikuje da se i sama razboli, ili da dozvoli da joj svi pacijenti koji su tada bili na respiratoru umru. Ona je rizikovala.

Tako da tvoje pro*eravanje o izboru okačiš mački o rep, ako nisi lično bio u takvoj situaciji, ti ili neko tebi blizak, nemoj tu da mi pričaš o nekim verovatnoćama.
[ Zurg @ 13.05.2020. 11:44 ] @
Mislim da sam imao asimptomatsku koronu januara ove godine, ali ne mogu da budem siguran. Mlađe dete mi je januara imalo težak oblik gripa sa simptomima koji se poklapaju sa onim što sam čuo o koroni. Znaću tek kada (ako) budemo uradili test na antitela. Ostali ukućani su imali neke blage simptome, dok su tast i tašta jedva preživeli (ne žive sa nama, ali su bili u kontaktu sa decom). Zvanično to je bio grip, ali niko nije tada radio testove na koronu. Bolnice su bile pune, a škole prazne.
[ djoka_l @ 13.05.2020. 11:46 ] @
U svetlu tvog prethodnog posta, da li i dalje misliš da tvoji tast i tašta treba da umru zato što neko ne želi da primi vakcinu?
[ Zurg @ 13.05.2020. 11:51 ] @
U svetlu tako lepo sročenog pitanja, ajd odgovori ti meni da li treba neko da umre od vakcine da bi nečiji(moji) tast i tašta živeli?
[ vjamovic @ 13.05.2020. 12:43 ] @
Evo zašto se Švedska ponaša sada drugačije od drugih

2010 godine glavni epidemijolog isti kao i sada je vodio super kampanju za vakcinaciju protiv gripa.

Isti je trvdio da će umreti milion Švedjana od gripa bez vakcine.

Švedska je napravila ubrzano sopstvenu vakciju i vakcinisala 5.5 miliona gradjana.

Epilog vakcina nije bila dobra oštećivala je nervni sistem i 500 ljudi
imaju teško obolenje od narkolepsije ( toliko se za sada zna )

Poučeni tim iskustvom isti epidemijolozi sada propagiraju kontra aktvnost.

Tako da je vrlo teško proceniti da li se vakcinisati ili ne.

2010 ja sam bio protiv baš iz sumnjičavosti zbog prevelike kampanje ,
ali sam nabavio od tada redovno Tamifly u kučnoj zalihi.

A danas ću verovatno morati da se vakcinišem i čiujpem jer često putuje od Srbije do Azije i nazad
i po 4 puta gošnje.
[ djoka_l @ 13.05.2020. 12:43 ] @
Znam za čoveka koji je umro u bolnici zato što se ugušio viršlom koju je imao za doručak. A u bolnici je bio zbog neke trivijalne intervencije.

Da li to znači:
1. da treba zabraniti prodaju i konzumaciju viršli?
2. da ne treba ići u bolnicu nego beli luk u uvo?
3. da potpuno treba izbaciti konzumaciju bilo kakve hrane zbog mogućnosti gušenja i živeti od svetlosti?
[ djoka_l @ 13.05.2020. 12:50 ] @
Citat:
The concerns raised by the Finnish and Swedish researchers attracted a lot of media attention back in 2010, a fact that may have actually made it harder to see if the association was real. In a presentation of the SOMNIA findings at a recent meeting of the CDC’s Advisory Committee on Immunization Practices, Dr. Tom Shimabukuro — a CDC vaccine safety expert and a member of the SOMNIA team — used the analogy of an apple tree to explain the problem, known as “awareness bias.”

In the normal course of events, apples ripen and fall in their own time, but if you shake the tree, more apples fall at once. With narcolepsy, some of the people who are genetically vulnerable to developing the condition will be diagnosed with it over time. In some countries, however, the time from onset of the condition to a diagnosis can be years. But the publicity surrounding the problem — the tree shaking — may have brought forward narcolepsy diagnoses that might otherwise only have come to light later.

That could create an artificial spike in cases that appears to suggest a causal relationship between, in this example, the pandemic vaccine and incidence of narcolepsy — even if such a relationship doesn’t exist.


Citat:
“The limited information about influenza in our study gives great uncertainty in the calculations of risk for such a rare disease like narcolepsy. However, there was a slight, statistically significant association between influenza and an increased risk of narcolepsy during the first six months after infection. Also, it cannot be ruled out that having influenza at the same time as vaccination may increase the risk of narcolepsy, but we cannot conclude this from our data” emphasises Trogstad.

The risk of narcolepsy after influenza is generally poorly studied, but an increased incidence of narcolepsy after the influenza pandemic was also seen in countries with low levels of vaccination, including China and Denmark.
[ Zurg @ 13.05.2020. 12:54 ] @
Da li je viršla za doručak zakonska obaveza ili je tvoj poznanik sam izabrao?
[ djoka_l @ 13.05.2020. 14:03 ] @
Ti nisi nikada bio u bolnici? Nemaš tamo švedski sto nego jedeš ono što dobiješ. Viršla je bila za doručak, mogao je da bira da li će da je pojede ili ne. A mogao je da se, isto tako, zadavi i da nije bilo viršle...
To što se on ugušio viršlom, ni na koji način nije uticalo na to da li će neko drugi da se uguši nekom drugom hranom. Kao što onaj ko ne vozi, uglavnom, ne može da pregazi pešaka na ulici, ali onaj ko vozi je obavezan da to ne učini, u suprotnom, sleduje ćorka.

Nemam ja ništa protiv da se ti ili neko, za čija se prava "zalažeš", odluči da živi na pustom ostrvu, kao alternativu vakcini. Štaviše, podržavam takve. ALi kao što postoje kaznene odredbe za onoga koji NAMERNO širi zarazne bolesti (išli su na sud oni koji su imali neku polnu bolest, a nisu o tome obavestili partnere), tako se slažem i sa kaznenim odredbama za one koji NAMERNO izbegavaju vakcinaciju, a imaju kontake sa drugim ljudima.
[ Zurg @ 13.05.2020. 15:03 ] @
Prespavao sam u bolnici sa detetom, inače nisam nikada bio bolestan da bih bio u bolnici. Niko me nije primoravao bilo šta da jedem i mogao sam da unesem svoju hranu. Imao sam izbor da li hoću da jedem ili ne. Kao što mislim da je u mom interesu da primim vakcinu, bio sam gladan i jeo sam jer je to u mom interesu. Da mi je neko rekao da moram da jedem to bi mi bilo prilično čudno.

Zašto bi nametao svoje mišljenje bilo kome? Zbog minimalnog rizika po tvoje zdravlje i zdravlje tvojih bližnjih ili zbog brige za te ljude? Ti ljudi sigurno neće biti srećni zbog toga niti će ti biti zahvalni, a tvoj rizik zbog njihovog nevakcinisanja nije ništa veći od njihovog rizika zbog vakcinisanja. Mnogi ljudi se deklarišu kao neke demokrate, sloboda izbora, ovo, ono, a u stvari su samo diktatori koji nisu dobili šansu. Istorija je pokazala da je sve što se zasniva na prinudi kratkog daha i ima nus efekte.

P.S.
Vakcinisao se ili ne na kraju ćeš umreti.
[ djoka_l @ 13.05.2020. 15:29 ] @
Zašto je tvoj izbor važniji od mog izbora?
Ja biram da živim u društvu ljudi koji su vakcinisani i koji me ne mogu zaraziti malim boginjama ili nekom drugom bolešću za koju postoji vakcina.

Da li možeš da biraš da li ćeš da ubiješ komšiju kojeg ne voliš, siluješ poznanicu koja je suviše lepa, ili opljačkaš čoveka koji ima više nego ti?
Sve su to "prinude" na koje si pristao, ako želiš da živiš u društvu drugih ljudi.

Isto tako možeš da se zalažeš za legalizaciju medicinski potrebne nekrofilije, jer to onom drugom neće smetati.
[ Zurg @ 13.05.2020. 15:36 ] @
Ti imaš izbor da se vakcinišeš i budeš zaštićen od malih boginja, ali ti to nije dovoljno i hoćeš svoj izbor da nametneš drugima.

Citat:
Da li možeš da biraš da li ćeš da ubiješ komšiju kojeg ne voliš, siluješ poznanicu koja je suviše lepa, ili opljačkaš čoveka koji ima više nego ti?


Zapitaj se ko je ovde siledžija? Ja sam se vakcinisao, vakcinisao sam decu i kažem da je vakcinacija odlična stvar, ali ne želim nasilno da vakcinišem ljude koji to ne žele. Poznanici bi bilo super, ali ona to ne želi... nema veze, ti znaš bolje šta je dobro za nju, jer je to u stvari dobro za tebe.
[ Zurg @ 13.05.2020. 15:55 ] @
Sloboda : socijalna distanca = Leptir : lepra



P.S.
Ovo naravno važi samo za stanovnike Đavoljeg ostrva. Đoka je u ranijem postu pomenuo lepru, pa sam morao da podelim ovaj klip.
[ djoka_l @ 13.05.2020. 16:24 ] @
Ti samo troluješ, ali ja ti ipak odgovaram.
Po čemu se razlikuje odluka da se dete ne vakciniše, od odluke da dete ne primi transfuziju? Istina, odbijanje transfuzije dovodi do vrlo brzog i nepovoljnog ishoda po dete, a i ne ugrožava druge.
Sa druge strane odbijanje vakcine, potencijalno dovodi do problema mnogo kasnije, nekada utiče na druge ljude, a u neverovatno malom procentu može da bude štetno.

Otprilike u procentu u kojem dete može da se povredi ili pogine u školi i na putu od kuće do škole. Onda treba da se zabrani i školovanje.

Još jedna zabluda je da korona nije ozbiljna bolest. Moja, ranije pomenuta, sestra je lečila gomilu ljudi od malarije. Uglavnom naši radnici koji su radili u Africi. Gadna bolest sa trajnim posledicama.
Svi ti radnici imali su na raspolaganju lekove kojima su mogli da spreče malariju. Svima je savetovano da koriste mreže oko kreveta kad spavaju, kao i da nanose sredstva za odbijanje komaraca na kožu.
Svi su to znali, mnogi nisu to radili, pa su završili kod nje u bolnici, neki i u crnim kesama (bele kese se koriste za preminule koji nisu imali zaraznu bolest).
Ono što je frapantno, to je da svake godine u Africi umire stravično mnogo ljudi i dece od malarije, a lokalci malariju ne smatraju opasnom. Čak se podsmevaju onima koji koriste preventivne mere. 400,000 mrtvih i preko 200 miliona zaraženih. 70% mrtvih od malarije su deca do 5 godina.

Ovo podsmevanje ozbiljnoj bolesti je, možda, noramlno za nekog nepismenog seljaka iz Tanzanije, ali takav stav od ljudi koji znaju da koriste kompjuter i forum je apsurdno.


edit: broj smrti od COVID-19 je trenutno oko 300.000 na 4.2 miliona potvrđenih slučajeva. Još koji mesec će dostići godišnji prosek smrti od malarije od koje oboli 50 puta više ljudi.
[ Zurg @ 13.05.2020. 16:41 ] @
Moja stvar je da li trolujem ili ne. Imaš izbor, ne moraš da raspravljaš sa mnom.

Transfuzija je opasnija od vakcine. Odluka može da bude bolja ili gora u zavisnosti od okolnosti. Odluku neko mora da donese, pitanje je samo ko. Donošenje odluka je teško, život je surov, a evolucija funkcioniše.

Bio sam u Keniji. Pre puta primio sam vakcinu protiv žute groznice. Protiv malarije postoje neke tablete koje se uzimaju preventivno i imaju slab učinak, a protiv komaraca u suštini ne možeš ništa. Bio sam u vrhunskom hotelu. Na prozorima su bile mrežice, ali komarac je ipak uspeo negde da prođe i podmuklo me ujede dok sam spavao. Srećom nisam dobio malariju, a moglo je da se desi iako sam uradio sve što sam mogao.
[ Darko Nedeljković @ 13.05.2020. 19:31 ] @
Citat:
djoka_l:
Ja biram da živim u društvu ljudi koji su vakcinisani i koji me ne mogu zaraziti malim boginjama ili nekom drugom bolešću za koju postoji vakcina.

Ako sam dobro pratio, na planeti postoje drzave gde vakcinacija nije obavezna. Da li planiras da ljude zaustavljas na ulici i trazis im uverenje o drzavljanstvu, ili kako planiras da resis taj problem?
[ djoka_l @ 13.05.2020. 20:01 ] @
Ja to neću da tražim, a baš me interesuje u koju ćeš državu ti da putuješ, onda kada budu tražili na granicama dokaz o vakcijaciji.

http://rs.n1info.com/Vesti/a59...ije-nema-besplatnog-testa.html
[ MajorFatal @ 13.05.2020. 23:02 ] @
Citat:
Zurg:
@Major Milija

Doktori koje sam 2008. godine pitao da li postoji epidemija u mestu u kojem živim nisu mogli noćas da skeniraju lične karte, pa ću ti dostaviti putem foruma čim to budu obavili.


Oh, pa, ali, u prethodnoj izjavi nije pisalo da se radi o mestu u kome ti živiš, neko bi mogao da stekne utisak da su tebi doktori potvrdili da epidemija uopšte nije postojala kao što si napisao. Što se tiče skenova, nema potrebe, nisam te to ni pitao ni zamolio, već:

"Koliko je to nekoliko lekara, kako se zovu i prezivaju, za koju oblast medicine su stručni, koji su bili njihovi izvori informacija, ako su znali da epidemija ne postoji u kom medicinskom časopisu su to objavili, ili su rekli samo tebi, i gde im je humanost i Hipokratova zakletva, ja baš hvatao zalet da se vakcinišem, a ako su oni to znali a nisu rekli, objavili u medicinskom časopisu, javili medijima, ispada da sam samo gubio vreme, nije to lepo."

Ako je frka za podatke o imenima, samo stavi inicijale, ili jednostavno preskoči taj deo pitanja.

Citat:
Trenutno su zauzeti zbog epidemije izazvane korona virusom, koja za razliku od H1N1 postoji i u mom mestu.


Dobro je da epidemija izazvana korona virusom ipak postoji i u tvom ... ups! Nije dobro što epidemija izazvana virusom postoji u tvom mestu, ali je dobro da su ti potvrdili da postoji, naravno ako je postojala mogućnost da ne postoji, a neko te ubedi da postoji, jer da je tako onda bi bilo loše što su i oni potvrdili jednu takvu laž i izmišljotinu. Al što bi to radili osim ako ih ne plaća Soroš? A da komplikovane li teme, hoćeš li da probamo da pojednostavimo, da podelimo viruse na stare dobre proverene i ove nove nepredvidljive?

Citat:
Uglavnom si mi lepo odgovorio, tako da nema potrebe da komentarišem, samo me zanima gde je ta struka koju si ti pratio?


Već si sam odgovorio, moj izabrani lekar, samo što ga te godine nisam pitao da li epidemija postoji, niti bilo šta drugo, jer nisam imao problema sa zdravljem.

Citat:
Koliko se sećam Kon je predstavljao struku i savetovao je vakcinaciju putem TV-a.


Koliko ja znam još se niko nikad nije vakcinisao putem TV-a, osim možda Ali Imama, njega su vakcinisali Titom i izgleda da se dobro primila vakcina.

Citat:
Ja sam se konsultovao sa svojim izabranim lekarom i sa još par prijatelja koji su lekari i očigledno sam pogrešio. Ajd kaži mi molim te da znam za ubuduće.


Nećeš se ljutiti, sad stvarno nisam u stanju da pratim, u prethodnih par rečenica si pričao i o savetovanju o n1h1, i o savetovanju o koroni, kao i da su ti za jedan potvrdili da ne postoji, a za drugi da postoji, pri tom nisi opisao ni jednu svoju akciju, pa nemam pojma u čemu si ti to pogrešio? U buduće u se i u svoje kljuse, i veruj Slavici iz Ljeposavića što Bil Gecs hoće da je čipuje uz pomoć vakcine protiv korone da bi uvek imao uvid da li je naranila krave, borbene.


Citat:
Država nam je sasvim dobra! Da stvarno misliš da je truba ne bi ti želeo da država donosi odluke umesto tebe. Ako misliš da je truba, a želiš da donosi odluke umesto tebe, onda je država fenomenalna u odnosu na to kakvi su njeni građani.


Ali država i ne donosi odluke umesto mene, potpuno samostalno sam odlučio da ti odgovorim na post, to je bila moja odluka a ne državina, mada cenim da mi se ne isplati, radim to na volonterskoj bazi, a i ti de ode, u odnosu na zle, primitivne i zatucane građane sve drugo je fenomenalno pa i država. Mada sam fasciniran tako zatucani da su ipak provalili da su u inkriminisanoj vakcini abortirana toksična pseća prkna i čip, bravo građani, to je progres.
[ Zurg @ 13.05.2020. 23:23 ] @
Citat:
Ako je frka za podatke o imenima, samo stavi inicijale, ili jednostavno preskoči taj deo pitanja.


Ovo su inicijali onih kojih sam uspeo da se setim. Izvinjavam se ako sam nekoga greškom izostavio.

J.F.,O.K.,J.F.,P.J.,G.P.,J.I.,E.P.,G.G.,C.B.,I.C.,R.M.,C.D.,C.D.,O.H.,D.A.,U.C.,H.P.,F.O.,J.O.,M.B.,B.I.,G.M.,T.I.,P.O.,I.U.,H.O.,T.M.,H.I.,O.O.,R.I.,O.F.,P.E.,I.B.,F.I.,F.H.,D.U.,A.
A.,C.M.,D.J.,D.M.,F.E.,F.B.,P.A.,F.B.,J.E.,P.U.,A.F.,H.E.,F.L.,L.K.,C.E.,T.C.,K.M.,I.B.,T.I.,C.R.,U.J.,I.H.,H.O.,U.D.,J.G.,K.L.,H.F.,A.I.,D.C.,P.D.,H.C.,E.K.,I.A.,J.S.,C.R.,M.F.,F.O.,
I.F.,K.G.,K.C.,B.L.,R.S.,J.F.,S.T.,H.C.,S.A.,E.B.,C.C.,H.F.,K.G.,C.A.,R.B.,E.R.,M.I.,M.P.,A.M.,R.I.,S.M.,P.D.,S.A.,U.B.,P.G.,I.R.,J.C.,M.S.,E.E.,J.S.,H.B.,A.O.,M.D.,B.S.,O.U.,A.
C.,U.A.,R.K.,K.L.,I.H.,C.C.,E.P.,O.M.,H.D.,S.D.,E.T.,D.O.,C.U.,B.F.,J.M.,U.K.,M.J.,P.A.,L.P.,A.G.,S.F.,U.F.,T.K.,L.C.,H.D.,B.C.,D.E.,L.D.,H.E.,B.U.,I.H.,J.O.,T.L.,I.B.,H.U.,G.G.,
S.M.,M.F.,E.U.,I.R.,B.H.,F.L.,M.H.,O.F.,G.I.,K.I.,C.F.,F.S.,M.R.,B.I.,F.P.,E.P.,O.K.,F.M.,U.B.,C.A.,H.L.,P.S.,P.E.,L.R.,K.D.,M.S.,A.A.,S.S.,B.L.,A.M.,F.R.,M.B.,I.T.,S.P.,S.F.,D.A.,
C.C.,U.F.,C.K.,P.F.,K.F.,D.C.,H.T.,B.O.,T.L.,L.C.,E.S.,S.H.,E.T.,K.M.,D.C.,S.P.,T.P.,M.O.,E.F.,A.U.,I.H.,A.C.,B.O.,D.U.,T.F.,H.K.,C.C.,O.J.,M.C.,T.E.,A.F.,P.T.,R.U.,E.C.,L.U.,K.F.,P
.K.,U.E.,J.L.,M.F.,O.L.,S.H.,K.F.,I.E.,K.J.,E.P.,R.J.,S.C.,G.U.,C.S.,C.J.,J.B.,J.P.,S.A.,H.C.,C.O.,C.I.,O.C.,T.H.,C.S.,H.G.,I.M.,U.L.,L.P.,O.C.,C.O.,R.L.,D.H.,G.K.,A.A.,M.R.,L.H.,
M.K.,B.A.,U.M.,J.F.,S.C.,I.E.,G.R.,C.U.,P.O.,C.J.,O.S.,A.F.,D.B.,F.D.,D.H.,E.H.,F.B.,J.J.,F.G.,T.B.,H.U.,G.S.,J.O.,C.C.,P.H.,K.C.,S.C.,A.O.,U.C.,T.I.,U.G.,M.H.,T.F.,F.M.,I.L.,C.H.
,S.C.,L.C.,J.H.,F.T.,R.R.,O.F.,D.P.,F.A.,F.H.,D.H.,C.M.,S.H.,D.M.,A.E.,J.I.,F.M.,C.K.,S.A.,I.B.,H.M.,L.M.,E.F.,D.I.,B.F.,I.G.,H.U.,B.H.,A.E.,O.C.,F.E.,S.S.,B.J.,L.G.,S.H.,S.H.,I.L.
,G.M.,L.G.,S.U.,O.I.,K.L.,H.J.,A.F.,P.K.,I.M.,O.H.,O.B.,B.F.,F.S.,C.J.,G.G.,K.R.,S.R.,G.R.,T.R.,S.U.,E.T.,F.G.,H.S.,A.A.,F.H.,J.D.,F.G.,K.S.,U.H.,T.O.,H.H.,H.H.,L.H.,G.A.,R.U.,
O.A.,J.H.,S.F.,L.C.,B.F.,J.E.,J.I.,B.O.,S.C.,S.C.,H.L.,R.H.,G.K.,F.U.,A.H.,J.A.,P.O.,F.P.,G.J.,I.C.,E.B.,M.D.,R.U.,A.D.,C.I.,M.F.,K.D.,C.I.,T.F.,F.R.,R.E.,H.H.,S.F.,P.P.,F.H.,H.I.,E.
G.,J.J.,F.F.,F.L.,C.K.,A.P.,T.D.,J.S.,J.T.,U.M.,H.A.,E.F.,C.C.,C.P.,H.L.,H.J.,G.U.,H.J.,H.J.,H.O.,F.L.,H.F.,P.M.,A.L.,B.C.,K.O.,L.F.,R.J.,D.R.,E.K.,F.E.,M.J.,R.F.,D.D.,S.O.,L.J.,M.D.,
C.F.,R.B.,U.T.,T.U.,C.O.,G.J.,E.P.,K.U.,D.B.,S.R.,H.R.,H.T.,E.S.,R.H.,T.P.,L.F.,R.O.,G.K.,O.E.,G.H.,K.B.,F.O.,B.J.,U.G.,C.B.,S.H.,K.J.,C.C.,H.D.,O.O.,L.C.,U.E.,K.B.,O.T.,U.C.,L.
D.,O.C.,C.T.,G.H.,J.L.,U.C.,U.H.,G.O.,K.O.,C.U.,R.C.,R.I.,E.F.,C.A.
[ MajorFatal @ 13.05.2020. 23:24 ] @
Citat:
vjamovic:
Švedska je napravila ubrzano sopstvenu vakciju i vakcinisala 5.5 miliona gradjana.

Epilog vakcina nije bila dobra oštećivala je nervni sistem i 500 ljudi
imaju teško obolenje od narkolepsije ( toliko se za sada zna )


Kako su saznali da vakcina nije dobra? Zar je nisu dobro proverili pre nego što su vakcinisali 5 miliona ljudi? 500 obolelih na 5 miliona je deseti deo promila, kontraindikacije od vakcina obično izražavaju u merama 1/10.00, 1/100.000, 1/1.000.000 tako da se tvoj broj uklapa među opisane, ja bih rekao po tom parametru da je bila dobra vakcina. Ostaje još samo da se vidi šta su postigli vakcinacijom, da li su zaštitili populaciju, da li su poredili procente i apsolutne brojke zaraženih, izbačenih iz takta i mrtvih sa nekom državom koja nije razvila svoju vakcinu a zaraza stigla do te države? A?

@Zurg Bojim se da nije dovoljno.
[ Zurg @ 13.05.2020. 23:27 ] @
Code:

<?php

$arr = "ABCDEFGHIJKLMOPRSTUFHC";

for ($i = 0; $i < 1000; $i++) {
    echo $arr[rand(0, strlen($arr)-1)] . "." . $arr[rand(0, strlen($arr)-1)] . "." . ",";
}


Ako ti nije dovoljno evo ti skript pa generiši sam.
[ MajorFatal @ 14.05.2020. 00:00 ] @
Mora razmak iza znakova interpunkcije.
[ whitie2004 @ 14.05.2020. 09:04 ] @
Citat:
djoka_l:
Ja to neću da tražim, a baš me interesuje u koju ćeš državu ti da putuješ, onda kada budu tražili na granicama dokaz o vakcijaciji.

Postoji problem na koji je vec Djokovic indirektno ukazao. Sta ako si ti kod nas dobio kinesku vakcinu, za koju Engleazi kazu da je nepouzdana pa si dobio i njihovu ( i burno reagovao ). Onda ti Tramp na granici rekao da on priznaje samo njegovu ( americku ) .... Sta ces uraditi ? Spreman si da rizikujes i treci put vakcinises ?

Ako mislis da je ovo glupa predpostavka da te podsetim da Tramp nije hteo da uvozi kineske / korejanske testove. Dugo nije bilo testova, pa period problematicnih ... proslo je vise od 5 nedelja dok su dobili domace testove. Ili kada je presao onaj tajfun preko Portorika i bilo zabranjeno bilo kojem stranom brodu da pridje i pomogne unesrecene. Stanje se stabilizovalo posle 2 meseca muke i patnje. Treba li reci da Iran i Severna Koreja nisu bili medju tim koji su hteli pomoci ... naprotiv, sve 'prijateljske' zapadne demokratije

BTW - u kojoj to bolnici su dozvolili da im covek umre od virsle ... nisu znali da mu pomognu ... niko?
[ Zurg @ 14.05.2020. 09:17 ] @
Ma kakva viršla, vidiš da Đoka troluje. Da ne troluje ne bi on ni raspravljao sa mnom.
[ djoka_l @ 14.05.2020. 11:53 ] @
Citat:
Postoji problem na koji je vec Djokovic indirektno ukazao. Sta ako si ti kod nas dobio kinesku vakcinu, za koju Engleazi kazu da je nepouzdana pa si dobio i njihovu ( i burno reagovao ). Onda ti Tramp na granici rekao da on priznaje samo njegovu ( americku ) .... Sta ces uraditi ? Spreman si da rizikujes i treci put vakcinises ?


Pitaj Trampa, nemoj mene.
Kada je bila epidemija velikih boginja, ja sam 7 puta vakcinisan... JBG nije se primila vakcina prvih 6 puta, valjda sam bio imun...
[ vjamovic @ 14.05.2020. 14:21 ] @
.
Pa vakcinacijom nisu postigli ništa , kod nas nije bilo tako masovne vakcinacije pa smo imali sličan broj umrlih (oko 500 )

A danas je jasno da je 2010 bila prevelika galama zbog virusa gripa koji se sad javlja svake zime i koji se uspešno leči uzimanjem i tada dostupnog leka
Tamifly. Da mnogi u Srbiji su umrli jer im lek koji je koštao oko 3000 dinara nije dat na vreme zbog gluposti lekara opšte prakse.
Da su svi oboleli na prve simtome u toku prvod dana infekcije uzeli lek ozdravili bi ubrzano.Lično sam ovo potvrdio 2014 kada me je zahvatio grip.



A za posledice ovih 500 su u Švedskoj to su teži slučajevi koji se nisu mogli sakriti ( znači možda ima još komplikacija koje nisu registrovane )

Lično mislim da je bolje da umre brzo 500 ljudi nego da 500 ljudi bude recimo teško paralizovano ili u komi tokom narednih deset godina.

Posebno kao što sad kažu Nemci većina 90% umrlih od corone i bez virusa ne bi preživelo narednih godinu dana , teži slučajevi drugih obolenja.

A eto primera u Indiji gde je zbog Gejtsove vakcine (opet na brzinu ) više stotina hiljada dece paralizovano.


Ipak priznajem nisam protiv već više godina testiranih vakcina , recimo vakcina protiv Varičela u Srbiji nije obavezna ali
se daje u EU , i pred ubedjivanja od pedijatara da nije efikasna , vakcinisali smo dete privatno i prošlo je kroz 3 talasa epidemija u jaslicama i vrtiću bez obolevanja
kao jedimmo dete u grupama.
[ Darko Nedeljković @ 14.05.2020. 20:48 ] @
Citat:
djoka_l:
Kada je bila epidemija velikih boginja, ja sam 7 puta vakcinisan... JBG nije se primila vakcina prvih 6 puta, valjda sam bio imun...

Kako mislis da se 6x bio imun, a sedmi put nisi?
[ MajorFatal @ 14.05.2020. 21:56 ] @
Citat:
vjamovic:
.
Pa vakcinacijom nisu postigli ništa , kod nas nije bilo tako masovne vakcinacije pa smo imali sličan broj umrlih (oko 500 )


Kakve budale, pa što su se onda vakcinisali, istakao bih još par sličnosti između nas i njih, Stoklom ima tri aerodroma, samo preko jednog od njih pređe 26 miliona ljudi godišnje (4 puta celokupno stanovništvo Srbije) dok i beograd isto ima jedan aerodrom preko koga pređe 5 miliona ljudi godišnje, Stokholm ima metro isto kao i Beograd.


Citat:
A danas je jasno da je 2010 bila prevelika galama zbog virusa gripa koji se sad javlja svake zime i koji se uspešno leči uzimanjem i tada dostupnog leka
Tamifly. Da mnogi u Srbiji su umrli jer im lek koji je koštao oko 3000 dinara nije dat na vreme zbog gluposti lekara opšte prakse.
Da su svi oboleli na prve simtome u toku prvod dana infekcije uzeli lek ozdravili bi ubrzano.Lično sam ovo potvrdio 2014 kada me je zahvatio grip.


Ljudi imaju tendenciju da dižu preveliku galamu, lekari opšte prakse su zaista glupi, nadam se da su te opisali u nekom naučnom radu, oni takve anegdote i pojedinačne slučajeve zovu: studija slučaja.

Citat:
A za posledice ovih 500 su u Švedskoj to su teži slučajevi koji se nisu mogli sakriti ( znači možda ima još komplikacija koje nisu registrovane )


Vrlo je moguće da ima, ali postoji cela jedna ekipa koja se trudi da krije slučajeve... ti znaš zašto.

Citat:
Lično mislim da je bolje da umre brzo 500 ljudi nego da 500 ljudi bude recimo teško paralizovano ili u komi tokom narednih deset godina.


Ja isto volim da glumim Hitlera, 500 brzo ili 500 sporo mi je omiljena dilema.

Citat:
Posebno kao što sad kažu Nemci većina 90% umrlih od corone i bez virusa ne bi preživelo narednih godinu dana , teži slučajevi drugih obolenja.


Ako svih 90 miliona Nemaca to kaže - to je to.

Citat:
A eto primera u Indiji gde je zbog Gejtsove vakcine (opet na brzinu ) više stotina hiljada dece paralizovano.


Opet na brzinu? Pas im mater! A čuo sam za to, kažu i da ih tuže, a jel se to zove Gejtsova vakcina officialy, ili ima neki naziv zvaničan, je l Gejts sintetizovao, ili on samo finansira brzinu?

Citat:
Ipak priznajem nisam protiv već više godina testiranih vakcina , recimo vakcina protiv Varičela u Srbiji nije obavezna ali
se daje u EU , i pred ubedjivanja od pedijatara da nije efikasna , vakcinisali smo dete privatno i prošlo je kroz 3 talasa epidemija u jaslicama i vrtiću bez obolevanja kao jedimmo dete u grupama.


Koliki broj godina vakcina treba da bude testirana da ti ne bi bio protiv? Ne moraš da priznaješ, niko te ne isleđuje, imaš sva prava da sumnjaš.


[ Zurg @ 15.05.2020. 08:18 ] @
Ja verujem Đoki da je 7 puta vakcinisan. Zašto se vakcina 6 puta nije primila je misterija. Mislim da se u to vreme tečnost nije ubrizgavala, već se pravio mali rez na koži i preko tog reza utrljavala vakcina. Neka me neko stariji ispravi ukoliko grešim. U tom slučaju sam postupak vakcinacije je manje efikasan.

Druga stvar, možda se u svim slučajevima agens raširio po krvotoku, ali je jednostavno izostala reakcija imunog sistema. Znam da imuni sistem može da na iste nadražaje reaguje različito, a zašto je to tako mislim da niko sa sigurnošću ne zna. Na primer neko prima penicilin čivatovog života i u jednom trenutku doživi anafilaktički šok. Nikome ne pada na pamet da zbog toga zabrani upotrebu penicilina, niti postoji jak antipenicilinski pokret. Ljudi neposredno mogu da vide korist od penicilina i drugih antibiotika i zato se ne bune. Nije mi poznato da li postoji obavezno davanje antibiotika u slučaju da pacijent ne pristaje na to, a ima zaraznu bolest. Ukoliko ne postoji takva obaveza onda je obavezna vakcinacija potpuno besmislena.

Treća stvar koja mi pada na pamet je da sastav vakcina nije bio identičan.

Negde sam pročitao da je Hoti, koji je doneo virus velikih boginja u SFRJ, bio vakcinisan, međutim dok je čekao u ambulanti da primi vakcinu neki antivakcinaš mu je rekao da nakon vakcinacije istrlja alkoholom mesto gde je primio vakcinu jer će u protivnom dobiti ospe po licu, a vakcina mu ionako nije potrebna. Vakcina je za Hotija bila obavezna jer bez nje ne bi mogao da ide na hadžiluk. Osim pouke o štetnosti antivakcinaškog pokreta ova priča ima još jednu pouku, a to je štetnost nasilnog nametanja vakcinacije ljudima koji po svaku cenu žele da je izbegnu. Finska na primer nema obaveznu vakcinaciju i ima veći procenat vakcinisanih od Srbije. Znam, sad će neko da kaže, to su Finci, mi smo stoka, pa da odgovorim unapred, ja se ne osećam stokom. Kada bi službe preventivne medicine i obrazovni sistem radili kako treba onda ne bi bilo potrebno uvoditi obaveznu vakcinaciju. Za početak oni koji zagovaraju vakcinaciju ne bi trebalo da gostuju u TV emisijama zajedno sa Cecom, Čedom i Željkom.
[ djoka_l @ 15.05.2020. 09:32 ] @
Jeste, vakcina se davala grebanjem po koži nadlaktice. Ja sam u to vreme 3 puta nedeljno putovao iz Novog Sada u Beograd sa kevom. Na putu su bile blokade, zaustavljali su autobuse i vakcinisali sve koji nisu imali potvrdu da su vakcinisani. Moja sestra, koja je tada bila klinka, nije mogla da primi vakcinu u Novom Sadu, zbog rizika, nego smo morali da je vodimo u Beograd da primi dozu imunoglobulina pre vakcinacije. Kada smo naišli na blokadu, keva je preko moje sestre prebacila neke jakne da je sakrije, jer bi bila vakcinisana na licu mesta...
Ali tada nije još uvek bilo fejsbuka i u vakcine nisu ubacivali čipove, GPS trakere i 5G mrežu... A ni Bili Gejts nije još uvek napravio Windows.
[ Zurg @ 15.05.2020. 09:47 ] @
Citat:
Kada smo naišli na blokadu, keva je preko moje sestre prebacila neke jakne da je sakrije, jer bi bila vakcinisana na licu mesta...


Čudi me da ste putovali busom u vreme epidemije. Znam da su bila druga vremena i da se teže živelo, ali ja ne bih imao toliko hrabrosti. Uglavnom, ti imaš lično iskustvo gde je roditelj bolje znao šta je detetu potrebno od države. Čudi me onda da si tako isključiv po pitanju obavezne vakcinacije. Ti i ja svakako nismo na suprotnim stranama što se tiče vakcinacije, samo se ne slažemo u vezi sa načinom na je treba sprovesti.
[ Java Beograd @ 15.05.2020. 09:58 ] @
Svako se treba dogovoriti o kojim se vakcinama priča

1. Dečije: Odavno poznate i pouzdane vakcine protiv opasnih dečijih bolesti (Polio i slično)
2. Ili-ili: Besnilo, Malarija, Tetanus, Hepatitis i slične, koje, ako ne primiš, jbg, velika verovatnoća -> RIP
3. Mož' i ne mora: Savremene, komercijalne vakcine za bolesti, koje se u velikom procentu preleže (Grip, MRM i slično)
[ Zurg @ 15.05.2020. 10:23 ] @
Podela je dobra... trenutno. Čini mi se da se ide ka tome da vakcine iz druge i treće kategorije polako prelaze u prvu. Farmaceutske kuće rade za novac. Potkupljivi ljudi upravljaju državom. U takvoj sitaciju ja mislim da je najbolje u potpunosti ostaviti ljudima mogućnost izbora. Možda nisam u pravu, ali mislim da će se odlična stvar pretvoriti u svoju suprotnost. Dešavalo se više puta kroz istoriju.

P.S.
MMR (mož i ne mora) po aktuelnom pravilniku mora.
[ Java Beograd @ 15.05.2020. 10:38 ] @
Ako ćemo iskreno, podela je bezveze.

Ali kažem, ne verujem da će neki prosečni on-line anti-vakser (tipa "Jelena"), koje je svo znanje pokupio na fejsu i instagramu, da odbije vakcinu protiv besnila, ako nedajbože zatreba.
Isti taj anti-vakser koji Korona virus povezuje sa "pege" mrežom je naravno odavno zaštićen od dečijih bolesti, i živi u okruženju koje je 99% imunizovano. Pa se zato qurči i trsi.

Pa eto, zato, bar da znamo ovde na temi, o čemu zapravo pričamo.




A pro-po MMR, mož' ne mora i slično.

Jedan moj blizak, pre nekoliko godina dobije angažman na kruzeru (za fin posao i ekstra kintu). I šta misliš, dal' bi stigao na kruzer da nije pokazao potvrdu o imunizaciji MMR? Ha!
Nećeš MMR? OK, važi, ne moraš. A sad, dovienja, i konkuriši dogodine AKO se imunizuješ.

Sve je dobrovoljno, pa tako i moja dozvola da uđeš u moje društvo.
[ Zurg @ 15.05.2020. 10:47 ] @
Ti si je stavio u mož i ne mora. Takođe stavio si tetanus u ili-ili, a prima se obavezno do 5. godine života.
[ Java Beograd @ 15.05.2020. 10:49 ] @
Citat:
Zurg: Ti si je stavio u mož i ne mora. Takođe stavio si tetanus u ili-ili, a prima se obavezno do 5. godine života.

Kažem, podela je bezveze, nisam ja lekar.
[ Zurg @ 15.05.2020. 10:54 ] @
Sam si je sastavio, u redu, bez veze je.
[ Grada22 @ 15.05.2020. 13:55 ] @
Citat:
Zurg:
Takođe stavio si tetanus u ili-ili, a prima se obavezno do 5. godine života.

Tetanusna vakcina, obavezna, ide nesto duze od 5. godine:

Vakcina protiv difterije, tetanusa i velikog kašlja. Daje se do navršenih pet godina života.
Vakcina protiv difterije i tetanusa za odrasle. Redovno se daje od navršenih 7 godina života do navršenih 14 godina života.
Vakcina protiv tetanusa koja sadrži toksoid tetanusa. Vakcina izbora nakon navršenih 14 godina života. (Ovo 'izbora' znaci da je najbolji izbor i ta se daje.)
Vakcina protiv tetanusa nakon navršenih 30 godina
Vakcina protiv tetanusa nakon navršenih 40 godina
Vakcina protiv tetanusa nakon navršenih 50 godina
Vakcina protiv tetanusa nakon navršenih 60 godina

Drugo je pitanje koliko se ljudi vakcinise svakih 10 godina.
Umesto toga, za svaku ozbiljniju povredu primaju imunoglobulin.
Daleko skuplji i manje efikasan od vakcine.(dejstvo mu traje mesec dva a vakcini 10 godina)
[ MajorFatal @ 15.05.2020. 21:52 ] @
Citat:
Java Beograd:
Ali kažem, ne verujem da će neki prosečni on-line anti-vakser (tipa "Jelena"), koje je svo znanje pokupio na fejsu i instagramu, da odbije vakcinu protiv besnila, ako nedajbože zatreba.
Isti taj anti-vakser koji Korona virus povezuje sa "pege" mrežom je naravno odavno zaštićen od dečijih bolesti, i živi u okruženju koje je 99% imunizovano. Pa se zato qurči i trsi.


Ako ćemo pravo ima i nas što "propagiramo" vakcine, a nismo se vakcinisali od h1n1 :)

Mali marketing intermeco pre nego što razmotrimo da li su Gejc i Soroš od običnog gripa mogli da fingiraju bauk, i utrape nam neke grozne vakcinetine:





Dakle sede tako Bil Gec i Soroš, sede gorke suze liju, kaže: -Nemamo dovoljno para! -Jeste kaže baš sam gledao neko ostrvce i jahticu, znaš kako su lepi nisam mogao da kupim a duša mi ište -Ajde kaže onda da zaradimo nešto -Ko je lud da zarađuje danas se investira, u šta ćemo, poljoprivredu, kompjutore -Jok kaže, ajde da od običnog gripa napravimo bauk, pa da celom svetu zavaljamo neke grozne vakcinetine - Haha ha ha (smeju se) -Okreni mi onog doktora iz kine, i reci medijima da se spreme... nastavak slijedi...
[ Steve Lonmo @ 20.05.2020. 15:56 ] @
Citat:
djoka_l: Uzgred, ja sam vakcinisan protiv varičela kao beba, ali sam od ćerke, koja je bila u vrtiću, ipak dobio. Hteo sam "dumrem" iako sam primao konjske doze aciklovira.


Normalno da si hteo da umreš kada si dobio ovčije boginje u 3. ili 4. deceniji života, umesto u 3. ili 4. godini - onda i kako ti je priroda to namenila. Tvojoj ćerki nije bilo ništa, jel tako? Hteli ste da varate prirodu, pa stvari krenule po zlu? Oće to tako, nisi ti jedinstven slučaj, ima ih na milione.

Da li ste, ti i medicina, izveli neke zaključke iz tog tvog slučaja? Da li bi možda trebalo prestati sa varanjem prirode, tim vakcinama, aciklovirima i ostalim sintetikama?... Ili možda obrnuto - češće se vakcinisati protiv varičele, na 2-3 godine, barem jedno 20-30 puta u životu?

Citat:
djoka_l:Da li si zadovoljan odgovorom, ili imaš predlog da ljudi sa oslabljenim imunitetom moraju da žive u balonu, da bi antivakseri mogli da šire zarazne bolesti?


Ja sam antivakcinaš i nisam vakcinisan protiv varičele (preležao sam je u obdaništu), a ti si vakcinolober i vakcinisan si protiv varičele (i preležao si je u svojoj 3. ili 4. deceniji života)... E, i po kojoj sad to logici sam ja u životu "širio zarazne bolesti", a ti nisi?!... Mislim u stvarnom životu, u praksi, a ne u tim nekim "naučnim" teorijama slučajnosti iz nekih zamišljenih situacija?

Uzgred, vrlo zanimljivo...

Moja opština je nakada imala svoje odmaralište u Bolu na Braču, pa smo tako mi deca iz obdaništa, osnovci i šta ja znam ko još, tamo letovali. 14 dana sa obdaništem, pa onda još 14 sa kevom i ćaletom na Jadranu - zli socijalizam, hebi ga. Elem, ja sam te jedne godine, pred sam kraj letovanja dobio ovčije boginje. Ali sam ih dobio ja jedini, niko više?!

Kako je to moguće?! Samo je u mojoj grupi bilo 20-30 dece, a dece ostalih uzrasta i iz ostalih obdaništa sa opštine, valjda na stotine?! I to se nije desilo u vreme boravka u obdaništu u Beogradu, u kome smo boravili po oko 8 sati dnevno, već na letovanju, gde smo 24 sata zajedno spavali, jeli, igrali se u pesku, kupali...?! Kako ja tada, baš nikoga drugog nisam zarazio tim vrlo zaraznim virusom?! Povrh svega, ja sam boginje dobio veče pre povratka, znači cela "inkubacija" se desila tamo - ali ko je onda mene zarazio?! Ko je meni preneo tog virusa, kada niko drugi nije dobio boginje osim mene?!

Da li vi stručnjaci za viruse imate neku teoriju o ovakvom slučaju?
[ Zurg @ 20.05.2020. 16:07 ] @
Kažeš bilo je stotine dece, kako znaš da nisi nikoga zarazio i da pre toga nisi bio u kontaktu sa nekim ko je imao boginje?
[ Grada22 @ 20.05.2020. 17:37 ] @
@ djoka

Od 1995. vakcina protiv varičela se primenjuje u SAD, Kanadi, Australiji, kao i u Evropi (Nemačka, Engleska).
Vakcina protiv varičela dostupna je u Srbiji od 2010. godine.

Jel si siguran da si bio vakcinisan ?
Ako jesi - gde, na kom kontinentu, jer u Srbiji nisi sigurno..