[ naskovic @ 10.11.2009. 10:53 ] @
Pozdrav svima. Evo napravio sam neki mali program pa rekoh da ga podelim sa drugima. Rec je o internet radio player-u sa domacom listom radio stanica. Za sada sam dodao nekoliko stanica ali cu uskoro dodati jos. Listu, program azurira pri svakom pokretanju sa interneta. Program je bez virusa i ostalih opasnosti. U koliko ste zainteresovani probajte.



http://www.nadjime.net/radio/N-Radio%20Instalation.rar
[ RobertoKish @ 11.11.2009. 21:10 ] @
odlicno,svaka cast.
samo jos ubaci stanica.
[ yeljko @ 12.11.2009. 00:31 ] @
Hajd ubaci ove tri stanice, please.
Program ti je super, svaka cast.

http://www.bigradiobl.com/
[ boxxter @ 12.11.2009. 01:08 ] @
Mogu samo da kazem svaka cast majstore.Dakle koristim quick radio bbc,gadget za windows 7,ali bolji si od njih.Bas mi je ovo trebalo.Bravo :)
[ Take 5 @ 12.11.2009. 02:20 ] @
Zbog čega je ova tema uopšte postavljena u MZ, kad postoji na [es]/Windows Aplikacije namenska TOP tema Predstavite svoj BESPLATAN software u ovoj temi
???
[ fanfon @ 12.11.2009. 07:14 ] @
A i nije do kolena konkurenciji...

http://www.elitesecurity.org/t380613-0#2430223
[ naskovic @ 12.11.2009. 10:29 ] @
Hvala svima na pohvalama, potrudicu se da sledeca verzija programa bude jos bolja i lepsa
[ boxxter @ 12.11.2009. 14:10 ] @
Citat:
fanfon: A i nije do kolena konkurenciji...

http://www.elitesecurity.org/t380613-0#2430223


Stvar je u tome sto mi bas ovakav treba,i bas sam ga ovako zamisljao (brz,jednostavan,mali) xD.A za strane stanice ima medju gadgetima za w7.I da znas da ti program radi flawless na windows 7 :)
[ naskovic @ 12.11.2009. 14:22 ] @
Tanks :)
[ Fedya @ 12.11.2009. 14:32 ] @
Citat:
naskovic:Tanks


Tenkovi? Kakvi tenkovi? :P
[ naskovic @ 12.11.2009. 14:42 ] @
hahaha Greska u kucanju :D
[ boxxter @ 16.11.2009. 16:50 ] @
Evo sad sam probao proizvode konkurencije.Ubedljivo si najbolji.I program ti ima najmanje bagova,i najbrzi odziv.Cak sam i po netu malo vrsljao u potrazi za domacim plejerima.Uvek mi se svidjala jednostavnost.Pogodio si moj ukus.Samo nastavi,definitivno imas zicu za ovo.
[ naskovic @ 18.11.2009. 00:24 ] @
Postavio sam novu verziju, vise informacija i link za skidanje na:

http://www.nadjime.net/radio/
[ boxxter @ 18.11.2009. 06:05 ] @
Dobio sam update jutros kad sam podigao program, kroz IE ,i da znas da ga je odradio bez greske :D.Dakle sve sto je trebalo da uradis,uradio si.Dodao si -minimiziraj u system tray,dodao si vise stanica,vraca se iz traya na jedan klik(extra),lepsi font i GUI.Mozes da pocnes da pises svoj OS xD.U prvom trenutku mi je nedostajao graficki equilazer (nije mi to tolko dziberski xD),i dugme za pojacavanje zvuka.Ali sad je ok,bolje je ovako,znaci apsolutno elegantan look.Znaci uz opciju da mogu da se dodaju nove stanice,napravio si kompletan radio player :).Za razliku od onih koji koriste razne plug inove,tvoj se odaziva na komande za 0 ms.Bravo :)
[ naskovic @ 18.11.2009. 10:12 ] @
hvala na detaljnoj analizi i pohvalama :)
[ izida @ 19.11.2009. 21:58 ] @
vidi da ubacis jos neku stanicu pod techno,reggae,inace sve pohvale
ako ti slucajno moderatori premeste temu na neku novu lokaciju,pusti mi pp ako te ne mrzi posto sam ja retard i imam da zaboravim a koliko vidim ti ces ovo nadogradjivati u buducnosti a bas je super programcic

[Ovu poruku je menjao izida dana 19.11.2009. u 23:08 GMT+1]
[ naskovic @ 19.11.2009. 22:00 ] @
Stanice mozete i sami da ubacujete.
[ matias @ 19.11.2009. 22:14 ] @
jel mozes da ubasis radio stanicu sportfm hvala bio bi ti zahvalan ili makedonsku sportsko radio za nas kladionicare
[ izida @ 19.11.2009. 22:22 ] @
Citat:
naskovic: Stanice mozete i sami da ubacujete.

meni je trebalo 3 godine da naucim kako da pritisnem desni klik a mozes da zamislis koliko bi mi trebalo da ubacim radio stanicu u program :-)
ubaci jos neku reggae i neki sport i milina...
vidim da ih ovde http://www.streamfinder.com/internet-radio/Reggae/ ima dosta ali nemam pojma kako se ubacuje,ustvari nemam pojma sta da ubacim
[ naskovic @ 19.11.2009. 22:33 ] @
Ajde posaljite mi na pp linkove do sajta tih radio stanica pa cu da vidim dal mogu da ubacim njihov strim
[ boxxter @ 20.11.2009. 08:56 ] @
I vidi ako budes imao vremena,sredi mozillu,flash player,moze i ubuntu i jos ponesto u windowsu,da bude tako jednostavno i da sluzi svrsi.xD
[ naskovic @ 20.11.2009. 09:29 ] @
hahahaha :)))))
[ izida @ 20.11.2009. 17:52 ] @
aj ako te ne mrzi pa napisi kako da ubacimo sami stanice
[ naskovic @ 20.11.2009. 19:00 ] @
Idete u opcije pa dodaj radio stanicu. Pri dnu prozora postoji znak pitanja i tekst pored njega. Kliknite na taj tekst i otvorice vam se prozor sa detljim objasnjenjima.
[ mp3men @ 20.11.2009. 21:21 ] @
hehe ovo mi se svidja bas Jednostavnost, brzina pokretanja aplikacije! Svaka cast !

uz jednu malu primedbu kada se instalira ne izabacuje ikonicu na desktop
[ mirijevac @ 21.11.2009. 07:07 ] @
Jel moze da se uvede sortiranje po imenu - ovako je nocna mora traziti stanice :)
[ naskovic @ 21.11.2009. 09:30 ] @
Hvala na predlogu, mislim da cu u buducoj verziji napraviti neku pretragu stanica.
[ poncho @ 21.11.2009. 09:33 ] @
Zasto tamo odakle se pokrene program preko shortcut-a uvek stvara tri dodatne ikonice:
radiolist.dat
reklame.dat
update.ini


Bilo bi dobro da budu sortirane stanice po abecedi kao sto neko predlozi.

I imaju dva stream-a za TOP FM od kojih jedan ne radi.

I mozda bi bilo korisno da se program odmah skida u .exe formatu a ne preko .rar ili ako bas mora da i .rar datoteku nazoves kao program.

Inace sve preporuke za program, samo napred. Pravljen je bas za ono sto svima treba, malo, brzo a funkcionalno. Svaka cast!!!

A evo preporuka za neke radio stanice koje bi bilo lepo da se nadju po instaliranju u programu:
TDI Radio
RoadStar Radio
Radio TRI
Radio Pingvin
SportFM
Index Radio
Radio JAT
Fokus Radio
[ matias @ 21.11.2009. 09:45 ] @
jel mozes ubaciti sportfm radio hvala
[ boxxter @ 21.11.2009. 09:47 ] @
Pa nisam siguran da mi treba pretraga pored pretrage preko vrste muzike,tj. strane i domace radio stanice.Imas slovnu gresku (pise radi s,umesto radio s).I kada odaberes vrstu muzike , ne mozes da se vratis u root -vrsta muzike (dakle u sve vrste),ali to resava prosto ponovno pokretanje programa :).Dakle ja bih ga slao u sistem traj preko minimiziranja,na jedan klik.A mozda i ne bih haha.Ma bolje je ovako.Samo napred najbolji si.

Poncho,radio pingvin ima....a tdi,road star i index imas u prethodnoj verziji,(skini sa prve strane ) ako to bas volis da slusas :D

technobase i top fm razbijaju sa muzikom xD

[Ovu poruku je menjao boxxter dana 21.11.2009. u 11:00 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao boxxter dana 21.11.2009. u 11:10 GMT+1]
[ naskovic @ 21.11.2009. 09:49 ] @
Ubacivanje radio stanica?
Postovani u programu postoji opcija za manuelno ubacivanje radio stanica, tako da i sami mozete da dodate stanicu, proccedura je veoma jednostavna: Itede u meniju na [Opcije] pa na [Dodaj radio stanicu].
Pri dnu forme imate znak pitanja i pitanje [Kako da dodam novu radio stanicu]. likom na taj link otvorice vam se detaljno objasnjenje.

Ikonice na desctop problem?

Primetio sam da postoji taj problem, cak sam ga i ja imao. Probacu da ispravim to u nekoj buducoj verziji programa.
Ja sam resio taj problem tako sto sam obrisao tu precicu na desctop-u i otisao u instalacioni folder programa i desnim klikom ponovo napravio precicu na desctop. Mislim da posle toga vise ne bi trebalo da se javlja ovakav problem.

Neke stanice ne rade?

Tacno je da nisu sve stanice na radiju bas uvek aktivne, sto ne zavisi od programa vec o dostupnosti striminga same radio stanice.
[ naskovic @ 21.11.2009. 09:54 ] @
Daleko od toga da je program savrsen, malo sam pozurio oko izbacivanja nove verzije jer sam pod nekim obavezama, tako da su se iskrale cak i slovne greske :) ali zahvaljujuci vasim predlozima i preporukama napravicemo mi jedan standardan program. Jos jednom hvala svima.
[ boxxter @ 21.11.2009. 10:05 ] @
Ma samo ga ti poboljsavaj polako,zasto bi pravio konacnu verziju...zabavi nema kraja haha.Al konacno imam radio koji pokrenem cim upalim komp,lagan i jednostavan.
[ poncho @ 21.11.2009. 10:13 ] @
Nije problem da ja dodam sebi radio stanice. Ali zamisli situaciju preporucim program sestri u inostranstvu a ona duduk za racunare kako ja sad njoj da sredim taj problem na nevidjeno klikni ovde pa ovde pa... Zbog toga sam mislio da nova verzija ima to vec u sebi.

Sto se tice pretrage mislim da ti ne treba jos jedna pretraga, vec samo da unutar kad izaberes sta hoces bude sortirano po abecedi. Tako se onda nalazi bez problema.

Problem sa dodatnim ikonicama se resava kao i sto si rekao kada napravim novu precicu ;)

A znam da nisu sve aktivne nego imas dva puta TOP FM od cega je jedna neaktivna. Ili hoces da kazes da je nekada jedna aktivna a nekada druga?

Samo napred bice ovo najtrazeniji domaci radio program koliko mogu da naslutim, samo prati sta naradu treba :D
[ boxxter @ 21.11.2009. 10:17 ] @
Da...slazem se sa ponchom da je lakse kad su stanice po abecednom redu.A i da ce ovo biti najtrazeniji program uskoro xD.
[ poncho @ 21.11.2009. 10:22 ] @
Sad vidim jos jedan plus za program jer moze da ucitava 4 striminga na koja sam dosad naisao a to su sa sledecom ekstenzijom:

.pls - WinAmp
.asx - Windows Media Player
.ram - Real Media Player
.m3u

E sad mene zanima odgovor od nekog strucnijeg koji je od ovih stream-a najbolji ili su potpuno isti pa je svejedno koji da ucitam u program?
[ naskovic @ 21.11.2009. 10:23 ] @
Ma bice sortiranje i po abecednom redu, a mogu samo da najavim za buducu verziju programa i opciju za snimanje pesama sa radija u mp3 formatu. Na zalost ne mogu da kazem kad ce izaci nova verzija ali bice uskoro.
[ naskovic @ 21.11.2009. 10:28 ] @
Nisam siguran da program moze da otvori ram - Real Media Player exstenziju.
Inace sto se najboljeg striminga tice, kvalitet se meri u bitrate, sto je on veci, stanica se bolje cuje.
U programu posle pokretanja neke stanice mozete procitati ispod naslova pesme i njen bitrate.
[ poncho @ 21.11.2009. 10:37 ] @
Evo meni otvorio http://www.roadstar.rs/listen.ram

Sad jos malo testiram i posto nadjoh da AAC ima bolji kvalitet zvuka a i dosta radio stanica to podrzava videh da u samom programu ne mogu da ucitam takve stanice vec samo ono koje pustaju mp3.

Hoce li se to moci ispraviti ili je to tezi posao...
[ naskovic @ 21.11.2009. 10:42 ] @
Necu da obecavam :) ali potrudicu se..pa ce da vidimo :D
[ R A V E N @ 22.11.2009. 08:31 ] @
Nije loše. Sviđa mi se što je malen i brz. Probah RadioSure, ali nešto neće da se spoji i primi signal. I bilo bi dobro da implementiraš barem snimanje u WAV i da se program startuje bez instaliranja, a da kreira direktorij imena npr. "N-Radio postavke" i tu da snima svoje bitne datoteke. Uglavnom, hvala ti! Evo ne "skidam" se sa TOP FM-a.

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 22.11.2009. u 09:43 GMT+1]
[ naskovic @ 29.11.2009. 23:02 ] @
Pozdrav svima evo konačno i nove verzije programa sa novim opcijama i sa jos više radio stanica.
Od novih opcija navešću samo:
- Snimanje pesama sa radija (Program automatski odvaja pesme, preimenuje ih i smešta u folder.)
- Kontrolor jačine zvuka
- Dugmići za brzu navigaciju kroz listu radio stanica
- Lista omiljenih stanica
- Svako moze da doda svoju radio stanicu koja nije na listi
- Podržani veći broj striming formata.
- Standardna lista sa preko 100 radio stanica od kojih su preko 70 sa nasih prostora i okoline.
i još mnooogo toga i to sve BESPLATNO.



Program možete skinuti sa sajta
Code:
http://radio.nadjime.net
ili
odavde:
Code:
http://radio.nadjime.net/install.rar

Uživajte u slušanju muzike, a u koliko imate vremena ostavite i neki komentar u vezi sa novom verzijom programa :D
[ Pali zari @ 30.11.2009. 18:58 ] @
probao sam tvoj program i nije los.vidi se velika razlika u nepretku.Moj savet ti je da program ne truljas sa nepotrebnim opcijama.Po meni jedan od najboljih programa za slusanje radia je screamer radio, neka ti ovaj program bude kao neki primer kako bi trebalo da bude tvoj program.Mali , brz i samo sa opcijama koje mu zaista trebaju.
[ boxxter @ 30.11.2009. 21:42 ] @
Ovako..upravo sam probao novu veriju.Mogu samo da kazem,bravo majstore!!! xD.Sve si uradio sto treba da se uradi.Dizajn je odlican,radi perfektno>Odlicno!!!!
[ boxxter @ 30.11.2009. 21:49 ] @
Kreci na sledeci projekat.Ovo je savrseno.Dobro ti ide.Ajde sad napravi jedan OS koji ce da radi.Ili browser :D.
[ JankoNIS @ 30.11.2009. 23:03 ] @
Odlicno!
[ naskovic @ 30.11.2009. 23:15 ] @
Hvala svima :)
[ boxxter @ 01.12.2009. 04:49 ] @
Za one koji su navuceni na TOP fm,ovde je doslo do permutacije,ima samo onaj drugi :).
Streaming za TOP fm http://67.212.179.133:8400 ,url sajta http://suncewap.makeaserver.com/ ,pa dodajte sami xD.
[ poncho @ 02.12.2009. 21:21 ] @
Odlicno, samo pohvale ;-)

Mene zanima samo jel se kreira neki fajl kada ja pravim omiljene stanice pa da mogu da ga prenesem na drugi racunar ili da ga imam ako reinstaliram sistem da ne moram sve ispocetka?
[ naskovic @ 02.12.2009. 21:33 ] @
Da taj fajl se nalazi u C:\NRadioBox i zove se user.dat. Kada dodas sve svoje stanice iskopiraj taj fajl negde. I kad recimo reinstaliras program ili ga preneses na drugi racunar samo ubaci taj fajl u isti folder i pri pokretanju program ce dodati tvoje stanice + standardne.
[ poncho @ 02.12.2009. 22:02 ] @
Odlicno, hvala i jos jednom svaka cast ;-)
[ naskovic @ 03.12.2009. 12:20 ] @
Pozivam sve zainteresovane u koliko imaju pitanja,predloge,pohvale i kritike da posete forum na oficijlnom sajtu programa

[Ovu poruku je menjao naskovic dana 03.12.2009. u 15:35 GMT+1]
[ naskovic @ 07.12.2009. 12:04 ] @
Zahvaljujuci korisnicima program je dopunjen sa jos 250 radio stanice razlicitog zanra.
[ boxxter @ 10.12.2009. 06:02 ] @
Bravo Naskovicu,pogodio si me sa "synatra style" stanicom.Prvi put da mi ne smetaju reklame na nekom programu xD.Posto je dobar dizajn,cak i lepo izgledaju.Obicno ih blokiram :P.Precicu kasnije na tvoj forum sa komentarima vezanim za radio.Mozda je ipak dobro da ova tema ostane ziva, da bi ljudi uopste saznali za tvoj radio,i forum.Samo napred.
[ naskovic @ 13.12.2009. 20:49 ] @
NRadio se pojavio i u emisiji interfejs
Code:
http://www.interfejs.tv/prilog.php?ID=6407
:D
[ boxxter @ 14.12.2009. 07:00 ] @
Cestitam ti.A i zasluzio si.Odlicna reklama :P.Svideo mi se na prvi pogled, i ona prva verzija.A i po tvojim postovima se vidi da si radom dosao do rezultata.Nije ti bio problem da pitas ono sta ne znas.Ostalo je talenat :).

p.s Seti me se kad budes zaradio prvih milion $, mozda neko mesto u firmi (portir) :D.
[ jerafoto @ 14.12.2009. 20:42 ] @
Samo da se priključim pohvalama. Sve što bih rekao bilo bi u superlativu. BRAVO
[ naskovic @ 14.12.2009. 21:12 ] @
Jos jednom hvala svima na pohvalama, drago mi ako sam uspeo da napravim nesto korisno.
[ jerafoto @ 14.12.2009. 21:32 ] @
Poslao sam nekim drugarima oko njih 100. Evo ti prvog odgovora:

Ovako nesto jos nisam vidio,naprosto sam odusevljen,poslao sam na par mesta prijateljima ista je reakcija...
Volim bluz i dzez,sad ima dauzivam...bas si me pogodio...
[ Iksi @ 15.12.2009. 15:49 ] @
Pozdrav! Posle silih pohvala na racun programa dosao je red da ga neko
iskritikue :D. Salim se malo naravno.
Ovako, program je zaista super medjutim ono sto nije dobro je da bas nije
accessible sa citacima ekrana za slepe, ali autor verovatno nije puno
razmisljao o tom segmentu tako da nema frke, tusmo mi korisnici da ukazemo
sta treba ispraviti.
Pa da pocnem :-))
1. Ono sto je najbitnije je da se uz pomoc screen readera ne moze pokrenuti
ni jedna radio stanica znaci pozicioniram se na npr. kalman radio i kliknem
virtualnim misem na pokreni ali se ne desi apsolutno nista. Predlog naravno
neka precica sa tastature tipa controll p ili tako nesto.
2. List box-evi sa spiskom radio stanica zanrovima i izborom muzike domaca
strana je prilicno ne accsible, dakle kada se odabere bilo koja od opcija
strelicama kursor ispadne iz fokusa pa moram da izadjem na desktop i sa alt
tab se vratim u program sto je prilicno zamorno za svaku stavku pojedinacno.
3. Kada se sa controll plus m program posalje u system trey nemoguce ga je
pronaci uz pomoc screen reader-a dakle jedino da neko klikne misem.
4. I na kraju bilo bi lepo da se ubaci opcija za autopatsko pokretanje sa
sistemom i mogucnost odabira zvucne kartice zbog ljudi koji koriste vise
zvucnih kartica.
uhh sorry sto sam se malo vise raspisao ali cilj svih nas je da program bude
sto bolji.
Jos jednom veliki pozdrav.
p. s. da napomenem da koristim jaws for windows, inace screen reader koji
koristi veci broj slepih ljudi na ovim prostorima. Ostale nisam isprobao
tipa nvda window-eyes-a i jos nekih ali gore navedeni je najkorisceniji i
najbolji tako da je vrlo bitno da bas sa njim sve radi kako treba.
[ ovojeadresa @ 15.12.2009. 17:12 ] @
Nakon par minuta slusanja izbacuje upozorenje "JPEG error #53". Radio i dalje radi OK, ali na dnu nema više obaveštenja od autora. WTF?
[ naskovic @ 15.12.2009. 19:09 ] @
potrazite odgovor na nasem forumu tamo postoji tema o tom problemu, mozda pomogne
[ boxxter @ 17.12.2009. 05:14 ] @
Ako imas volje, i interesa, prevedi jednu verziju na engleski, hteo bih da postavim download link na nekom stranom forumu na kom sam aktivan, kao nice free software from serbia :).Samo treba da bude potpuno gramaticki ispravna, a program neka ostane ovakav kakav jeste.Zadovoljava ukuse i stranih korisnika, zato sto imas i dosta mainstream stanica iz evrope.Mozda i da ostavis neki kontakt za strane korisnike.Mozes da mi posaljes neki link sa eng verzijom cisto za probu, da bi imao uvid kolko se skida.Mada to ne znaci nista, zato sto ima hiljade instalacija, tako sto ljudi salju program jedni drugima :).
[ naskovic @ 17.12.2009. 11:26 ] @
boxxter-u odlicna ideja, cim se malo oslobodim obaveza krecem sa izradom nove (naprednije verzije) programa, a videcu da
napravim i verziju na engleskom.
U svakom slucaju resio sam da kad je budem zavrsio, poslacu ti aplikaciju na testiranje ako si zainteresovan :)
[ boxxter @ 17.12.2009. 23:37 ] @
Da, naravno da sam zainteresovan.Posalji mi obavezno.Napravi i grupu na fejsu Nbox radio fan.Za ovu domacu verziju.A strana ide na forum.Za posle ima jos par sw za koje nema adekvatnih resenja, a mogao bi da ih uradis u istom stilu.Sledece godine u ovo vreme, bicemo milioneri rofl.
[ naskovic @ 11.04.2010. 21:57 ] @
NRadioBox 1.3

Poštovani, izašla je nova verzija besplatnog internet radio plejera - NRadioBox 1.3.

NRadioBox je besplatan program za slušanje internet radio stanica.Ono što ga izdvaja od drugih jeste jednostavnost u korišćenju.Program dolazi sa preko 100 radio stanica od kojih su 70 sa naših prostora i okoline

Program možete skinuti kao instalacioni paket ili kao porable verziju koju kasnije možete snimiti na fleš disk.



Program - mogućnosti i opcije



* Program poseduje veliki broj domaćih i stranih radio stanica
* Ubačena je podrška za skinove
* Možete kreirati listu omiljenih radio stanica
* Možete dodavati nove radio stanice
* Podržani striming formati: acc, wma, m3u ..
* Za pesme sa tagovima ubacena je opcija za prikazivanje testova (lyirics)
* Možete podeliti svoje omiljene stanice sa prijateljima na facebook-u i tviteru
* Prilikom restartovanja program može da pokrene poslednju aktivnu radio stanicu.
* Ugrađena je i opcija za prikazivanje slika grupa i izvođača
* Za stanice sa tagovima ugrađena je opcija za prikazivanje info balona.
* Unapređena je opcija snimanja radio stanica
* Automatsko odvajanje i primenovanje snimljene pesme
* Dodata je mogućnost selektovanja putanje za snimanje.
* Mogućnost minimizacije programa u SystemTray


Code:
http://radio.nadjime.net/Download/NRadioBoxSetup.msi

Portable:
Code:
http://radio.nadjime.net/Download/NRadioBox_1.3.zip

Sajt:
Code:
http://radio.nadjime.net


Vasi utisci i komentari su i vise nego dobrodosli :)

[Ovu poruku je menjao naskovic dana 11.04.2010. u 23:09 GMT+1]
[ boxxter @ 11.04.2010. 22:19 ] @
Pa red je da se ja kao veliki fan Nradia javim prvi :D. Odlicno! Inace omiljeni skin mi je "office2007 blue " :).
[ naskovic @ 13.04.2010. 01:31 ] @
[ naskovic @ 16.04.2010. 19:41 ] @
Dodato je jos preko 50 poznatih svetskih radio stanica razlicitog zanra....uzivajte
[ naskovic @ 01.06.2010. 12:53 ] @
Nradiobox je izasao na pratecem DVD-u Mikro magazina (junsko izdanje)
[ Predrag Supurovic @ 01.06.2010. 20:55 ] @
Instlirao sam program i odmah po pokretanju videh oybilju grešku: ne može se menjati veličina prozora a nazivi strimova se ne vide jer ne mogu da stanu.

Šta drugo čovek da uradi nego da ga odmah deinstalira.


[ naskovic @ 01.06.2010. 21:04 ] @
Pa ako ti to toliko smeta onda ga obrisi.
[ Pirossi @ 02.06.2010. 09:42 ] @
meni je program sjajan.
je l' mogu nekako da se predlažu stanice? na mail možda?
[ izida @ 02.06.2010. 10:40 ] @
Kako mislis da se predlazu stanice?
[ Pirossi @ 02.06.2010. 11:03 ] @
predložiti ubacivanje na listu radio stanica koja se ažurira prilikom pokretanja programa.
[ naskovic @ 02.06.2010. 13:18 ] @
Da da mozete predloziti radio stanicu ili na oficijalnom forumu ili na mail. Bilo bi lepo ako mozete uz sam url link da posaljete i striming te stanice.
[ naskovic @ 03.06.2010. 15:16 ] @
Konacno,slisajte radio Beograd 202 preko NRadioBox-a
[ boxxter @ 03.06.2010. 18:29 ] @
Nasao sam tvoj program na Softpediji, dobio je odlicne ocene. Cestitam.
[ naskovic @ 03.06.2010. 18:34 ] @
Hvala, dodao bih jos da sam upravo dodao Radio Beograd 1,2 u standardnu listu radio stanica, uzivajte u slusanju :)
[ Corleone @ 29.06.2010. 05:43 ] @
Odličan program...hvala veliko!
[ izida @ 17.10.2010. 22:00 ] @
Jel radi na Window 7? Koristio sam ga dugo na Xp a sad sam morao da predjem na &,skinuo sam ga,instalirao ali cim ga pokrenem nesto se zabaguje..
[ naskovic @ 17.10.2010. 22:15 ] @
Koliko ja znam (a i na osnovu price korisnika ) program odlicno radi i na Visti i na Win7 , licno sam testirao, i osim manjih problema sa snimanjem sve odlicno radi.
[ PiNkFloYd @ 17.10.2010. 23:15 ] @
Kada odaberem Serbia > Rock, dobijem tri radio stanice od čega dve ne rade. A sigurno ima još stanica koje puštaju rok muziku :D
Svidja mi se programče, definitivno nedostaje resize :)
[ naskovic @ 17.10.2010. 23:26 ] @
Da... kada sam naisao na te stanice one su jasno imale Rock zanr definisan, dok druge radio stanice (za koje nisam bio 100% siguran ) su mozda svrstane pod mix ili pop.
uskoro cu morati malo da osvezim listu i da obnovim striming mnogim radio stanicama ko i da dodam nove.
[ Man-Wolf @ 11.01.2011. 13:54 ] @
Ne znam da li sam vec komentarisao, ali ovo je jedan od programa koji mi se pali nakon Chrome-a i NetBeans-a :-)) Svaka cast za ideju !

Btw, meni je bez problema radio na XP-u, a sada na 7-ici. Jedino sto mi je krivo sto ne radi na Linuxu :-( Probao sam preko Wine-a, ali se previse baguje i nema trika da pusti neku stanicu :-(

U svakom slucaju, svaka cast ! Odlican program ;)
[ naskovic @ 12.01.2011. 14:48 ] @
Poštovani korisnici,
osvežena je lista radio stanica iz Srbije tako da su trenutno sve stanice na listi aktivne.
mnoge stanice koje su bile neaktivne ili više ne postoje su izbačene sa liste.
Uskoro sledi osvežavanje cele liste.


U koliko želite da predložite neku vašu omiljenu radio stanicu koja nije na listi možete to učiniti na sledeći način.

1 U koliko ste preko programa dodavali neke svoje radio stanice i želite da ih dodam u standardnu listu, pošaljite mi na Email fajl radiouser.dat koji se nalazi u instalacionom folderu programa

2. Predloge možete i da mi pošaljete u sledećem formatu:

[naziv stanice]
language=...
website=...
streaming=aktivan striming koji radi u programu
bitrate=...

Moj email mozete naci preko programa Info->About
Unapred hvala :)
[ naskovic @ 03.02.2011. 10:56 ] @
Konacno je oboren rekord svih rekorda!!! juce je program imao za 24h 3000 jedinstvenih korisnika. http://radio.nadjime.net/serbian/statistika.php :)
[ takicica1 @ 24.11.2011. 21:52 ] @
Molim za pomoc!

radio N box je sjajan program koji cesto koristimo. Imam verziju 1.3. snimala sam sad nesto sa radija, prvi fajl je snimljen krstilo ga je recorded-0, pocela sam snimati drugi fajl, navodno snimalo i kad smo hteli da poslusamo od fajla ni traga ni glasa. Molim za pomoc.
[ rsinisa @ 27.11.2011. 17:59 ] @
Ne znam šta je N box, ali ako imaš strim na internetu upotrebi VLC - odličan plejer, jednostavno snimanje.

Pozdrav.
Sinisha
[ frigy @ 13.05.2012. 01:01 ] @
Dobar je program, sto neko rece, mali, brz, bas kakav treba da bude, medjutim, ja imam ovu verziju1.3 i kad kliknem na Menu ili bilo sta drugo na playeru odmah se gasi, zna li mozda tvorac o cemu se radi?
[ naskovic @ 13.05.2012. 21:55 ] @
Nisam siguran u cemu je problem, ali mislim da ce reinstalacija da resi stvar
[ Mitkoni @ 16.05.2012. 19:09 ] @
Upravo sam instalirao program. Na prvi pogled izgleda odlicno, ali..

Prvo sto bi mogao da izmenis je na "Minimaze da stoji -" na "Close X", mozda ima daltonista. Trebao bi proraditi na "Search" jer ako recimo nisam stavio 'Language' 'All' u pretragu ne mogu naci zeljenu stanicu.
Takodje ako kliknem na Birate, treba mi poredjati od veceg broja ili obrnuto, sto tu funkciju ne radi to isto vazi i za Genre, takodje i za Radio station name.
Opcija Skins trenutno ne radi.
Sto se tice automatskog update smatram da za time nema potrebe. Moze se staviti u obavestenju da je izasla nova verzija, ali da je moranje updateovati ne mora biti osim do krajnjeg. Ili u tom obavestenju za update da se ubaci sta je novo, pa ako se nekome svidja ako zeli to preuzeti on ce uraditi update.

I recimo ako sam kliknuo malo brze 2 puta na stanici koja ne radi ovo izbacuje.



Ima jos puno tih sitnih stvarcica ali dovoljno je za sada. Sve najbolje.

[Ovu poruku je menjao Mitkoni dana 16.05.2012. u 20:20 GMT+1]
[ kos milorad @ 01.11.2012. 23:16 ] @
Odličan, lagan i sve stanice rade. Skinovi takođe rade.


Još jedna dobra stvar što ima i portabl verzija