[ Ivan Dimkovic @ 13.11.2009. 15:11 ] @
http://www.b92.net/biz/vesti/s...11&dd=13&nav_id=392390

Citat:

Beograd -- Po osnovu ukupnih doznaka od januara do septembra ove godine, u zemlju slilo 2,4 milijarde evra, što je za 44 odsto više nego lane, podaci su NBS-a.


Bog te mazo... od Jan do Sep 2.4 mil EUR, sto znaci da ce biti oko 3.2 milijarde EUR za godinnu dana...

Budzet Srbije za 2009 je predvidjao prihode od 698 milijardi DIN, ilti ~7.4 milijarde EUR...

Ispada da rbajteri salju lovu uporedivu sa >40% budzetskih prihoda Srbije. Brate...
[ Slobodan Miskovic @ 13.11.2009. 15:20 ] @
Ne bih ja bas bio tako iskljuciv...ono jeste se slilo ali devizne doznake iz inostranstva nisu samo planje kuci od gastarbajterske plate...

Ono cela Nemacka je 10% od te naduvane sume...

Citat:
Prema istraživanju „Migracije i razvoj“ koje je sprovelo Nemačko društvo za tehničku saradnju, od oko 400.000 Srba u Nemačkoj, njih 88 odsto šalje doznake u domovinu. Prema tom istraživanju, oni su u Srbiju poslali skoro 243 miliona evra, a još tri miliona evra se u zemlju slilo u vidu nemačkih penzija.
[ boccio @ 13.11.2009. 15:22 ] @
Nije valjda da te to iznenadjuje? Pa vec godinama unazad je opste poznato da LORO doznake fizickih lica cine najveci upliv deviza u Srbiju, vise od kompletne privrede i svega... godinama...
[ Slobodan Miskovic @ 13.11.2009. 15:24 ] @
Ako si mislio na mene, mene ne iznenadjuje, to je vise manje normalno za sve istocno evropske zemlje... Proverite podatak za Poljsku, Rumuniju, Bugarsku... ;)
[ Horvat @ 13.11.2009. 15:48 ] @
Citat:

Svetska banka smatra da još toliko novca iz Nemačke u Srbiju dolazi neformalnim kanalima, pa, prema njihovim procenama, ukupne doznake iz Nemačke iznose 476 miliona evra.


odakle onda 2 i po milijarde eura?
iz svih ostalih zemalja stize manje,a najvise je [prema clanku] posle nemacke iz irske,iz koje je zvanicnim putem stiglo MANJE od 243 milje...

iz kojih se to jos zemalja tolika lova slila? [usa,nl,australija,j. americke republike?]


btw,je l u ovih 2 i po milijarde upada i naplata offshore rada ,odnosno freelance rada?
[ Lesli Eldridz @ 13.11.2009. 17:11 ] @
Malo je to bato moj, i ova dijaspora se obezobrazila. Pre je bilo vise, obicno oko 5mld dolara = oko 3,3 mld evra, a sad udarila SEKA i na dijasporu izgleda. Ako ako to je dobro, kad bi se to slanje skroz zaustavilo, mozda bi ovi ovde krenuli da nesto rade, a ne bi samo cekali da im neko "da" nesto ili kroz partije eventualno da se uglave na drzavno vime. Ali prvo da pocnu redovno da piju lekove, to je jos jedan uslov.
[ Ivan Dimkovic @ 13.11.2009. 17:52 ] @
Citat:
Horvat
odakle onda 2 i po milijarde eura?


Pa iz Cikaga boga ti...
[ MyWay @ 13.11.2009. 18:31 ] @
Iz Čikaga i Londona... od četnika :-)

Samo vi deco putujte vanka a nama šaljite pare... :-)
[ Beltrammi @ 13.11.2009. 20:42 ] @
tako i Kastrova Kuba zivi od doznaka sa Floride.
[ marko37 @ 13.11.2009. 22:33 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Pa iz Cikaga boga ti...


"Kad sam bio mali, poklone mi slali,
iz Čikaga moji, znaš ti dobro koji..."
[ Beltrammi @ 14.11.2009. 07:07 ] @
pita uciteljica:

- Milice ko su bili partizani ?
- Partizani su bili hrabri ljudi koji su se nesebicno i pozrtvovano borili za nasu slobodu i bolje sutra.
- Brava, sedi pet. A reci nam Perice ko su bili Cetnici ?
- Cetnici ?! Pa.. deda Marko, ujka Rade, stric Laza, kum Rajko...