[ Aleandro @ 18.12.2009. 12:18 ] @
Podstaknut pričama na prethodnim temama vezanim za (ne)sigurnost vezanom za štednju u domaćim bankama,interesuje me da li u istoj meri postoji rizik gubitka novca kada su u pitanju poslovni računi (računi na koje ide prihod preduzeća/preduzetnika) ??

Pukne banka i ... Da li će novac nestati isto kao i kad je dat na štednju ili u ovom slučaju ne postoji razlog za brigu ?

Hvala svima na odgovorima.
[ Predrag Supurovic @ 18.12.2009. 15:06 ] @
Upravo tako - pukne banka i ti ostajes bez svog novca. To se kod nas vec desavalo.


[ Beltrammi @ 18.12.2009. 16:11 ] @
poslovni racun je ko i svaki drugi.
[ Aleandro @ 21.12.2009. 21:46 ] @
I gde je onda najbolje držati novac ?

Mada,koliko sam upoznat sve najveće kompanije iz Srbije drže novac na računima :neutral:
[ websurfer @ 21.12.2009. 23:13 ] @
Mozes da imas racune u vise banaka tako da ako se nesto desi sa jednom bankom mozda nece to isto da se desi i sa drugim bankama tako da imas manju stetu.
[ gosha @ 23.12.2009. 16:29 ] @
Pare sa poslovnog računa ne mogu da nestanu. To su tvoje pare i banke ne smeju ta sredstva da plasiraju.

Poz. Gosha
[ Aleandro @ 24.12.2009. 01:40 ] @
Citat:
gosha: Pare sa poslovnog računa ne mogu da nestanu. To su tvoje pare i banke ne smeju ta sredstva da plasiraju.

Poz. Gosha


Ali,ako sam dobro upoznat,poslovni račun je isto kao i štedni.Ako banka pukne,zar nije svejedno koji tip računa je u pitanju ?
[ Ivan Dimkovic @ 24.12.2009. 01:56 ] @
Tekuci i stedni racuni nikako nisu isti. Ako dodje do kraha to je medju prvim potrazivanjima i taj novac ne moze da nestane. Bas zbog tih stvari su kamate za stajanje novca na tekucem racunu ili nepostojece ili mnogo manje u poredjenju sa stednim racunima.

Opet, ako zelis dodatnu sigurnost (vise psiholosku) mozes imati vise racuna.

Sto se saveta za banku tice - reklamiranje na forumu je zabranjeno. Uzmi racun u nekoj vecoj banci koja ima filijale blizu tvoje firme ako zatreba i cene usluga koje su ti prihvatljive.
[ websurfer @ 24.12.2009. 10:24 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Bas zbog tih stvari su kamate za stajanje novca na tekucem racunu ili nepostojece ili mnogo manje u poredjenju sa stednim racunima.


U banci gde imam racun nema kamate za stajanje novca na tekucem racunu + placa se banci za nekakvo odrzavanje racuna.