[ web000 @ 25.12.2009. 22:12 ] @
Kako se mogu pronaci invesitiori za jedan webbiznis u srbiji... ideja je orginalna i jedinstvena na domacem webu... Sve sto je potrebno jesu pare za marketing ... oko 10000e. DA li postoje investicioni fondovi koje bi dali pare za web biznis u srbiji, znam da banke nebi dale nikakav kredit za tu vrstu posla bar ne u Srbiji. pozdrav ES zajednici!

[Ovu poruku je menjao mmix dana 26.12.2009. u 13:45 GMT+1]
[ mmix @ 26.12.2009. 12:45 ] @
Tesko ces nahvatati managed funds da investiraju u startup sa velikim rizikom bez obzira na to koliki je nivo ulaganja. Venture capital i dokapitalizacija iz fondova se trazi kad vec imas uspostavljen biznis koji pokazuje potencijal (), krediti se uzimaju kad vec imas dobro uspostavljen kontinuriran biznis i/ili neki asset za zalog. Ranije znam da su i neke banke davale preduzetnicke kredite pod odlicnim uslovima ali ne znam dal se to odrzalo sad u ovoj kreditnoj krizi.

U ovom trenutku realan izbor ti je FFF (friends, fools and family), probaj da prodas pricu tom krugu ljudi i od njih napravi investitore kroz privredno drustvo. Druga opcija je mozda preko nekih drzavnih i evropskih preduzetnickih programa o cemu mislim da mozes bolje da se informises u birou (mada mislim da je vecina tih programa za kacena za zaposljavanje nekoga sa biroa, u fazoni mi tebi pare i beneficije ti zaposlis X ljudi minimum y godina).

Nazalost ne mozes koristiti ES kao medij za solicitaciju investicija od clanstva jer to spada u domen reklamiranja koje pravilnikom nije dozovljeno pa sam ti shodno tome promenio temu. Ostalo sam ostavio jer mozda neko jos moze da ti da neke savete gde i kome da se obratis. Mozda bi bilo dobro i da das malo vise detalja o biznisu, naravno u meri u kojoj neces kompromitovati svoju ideju.
[ nobody60025 @ 12.01.2010. 09:10 ] @
mmmmmmmmm,prodaj bubreg :).
[ 574nk3 @ 12.01.2010. 09:16 ] @
Citat:
lukspet: mmmmmmmmm,prodaj bubreg :).

:D Ovde http://sellkidney.com/
[ websurfer @ 12.01.2010. 10:05 ] @
Ako si stvarno siguran u uspeh te svoje ideje verujem da smes da se usudis da prodas nesto u vrednosti od tih 10.000 evra (automobil ili stan npr.) a posto ce posao biti jako isplativ onda ti sigurno nije problem da neko vreme ides peske ili da budes podstanar.
[ nobody60025 @ 12.01.2010. 10:12 ] @
Da prodaj stan a posle spavaj u komsijskom podrumu dok nezaradis novac da kupis drugi.Genijalno,mislim ako uopste i uspes ista da zaradis.Moj predlog ti je da probas da budes zigolo,samo isuces k...... i da te sunce ogreje.Milina i samo udri..:)
[ websurfer @ 12.01.2010. 11:34 ] @
Podrum nije toliko losa solucija. Leti je u potrumu hladnije a zimi toplije nego napolju. A i hodanje je dobro za cirkulaciju pa kad proda auto i pocne da pesaci poboljsace dodatno i cirkulaciju.