[ boccio @ 29.12.2009. 08:22 ] @
Vec mesecima se razmisljam kako da setapujem monitor u visini ociju, i apsolutno nemam ideju. Skoro svi kancelarijski stolovi (my included) su visine ispod 1m, i u sustini su dobri za donji deo kicme - sedenje sa rukama na 90 stepeni u visini stola i sl. Ali, za vratni deo kicme, to je killer, jer prakticno gledam na dole. Ako bih zeleo da podignem monitor na visinu ociju, tj. da mi brada bude "prava", trebao bi mi stalak za monitor od 30cm. Sto naravno, nigde nema :)

Any ideas? Jel neko napravio solidan setap u kancelariji za ovakav problem?
[ Java Beograd @ 29.12.2009. 08:46 ] @
Mi u frimi imamo baš takav stalak za monitor !
[ eee @ 29.12.2009. 08:58 ] @
Kolega je to resio elegantno :). U prostoru koji iznajmljujemo nasao paket plocica, neotpakovan, i stavio monitor na njih.
[ tdjokic @ 29.12.2009. 09:45 ] @
Hajde, kad si vec pokrenuo temu, neka se cuje i "druga strana". Ja sam "ogrbaveo" i pre masovne pojave IT hardvera i meni je recimo smrt ako je monitor suvise visoko. Isao sam toliko daleko da sam napravio stocic koji je veoma nizak - 50 cm, a na prednjem kraju je izrezan za noge i tu ima klupicu, koja sluzi za tastaturu i ruke, tu je visina od poda 60 cm, tako da kad sedim ruke su u normalnoj poziciji, nogama nista ne smeta a monitor je nize, kao da imam laptop.

Ovo ima jos jednu prednost - za prelazak sa gledanja na monitor na gledanje u tastaturu (sto nije bas cesto, jer kucam slepo, ali se ipak dogadja) najcesce ne moram da pomeram nista osim ociju, sve je 'tu blizu'. Kad na TV gledam ljude kako im glave stalno idu gore, dole (monitor, tastatura) ne mogu cudom da se nacudim. Ali, eto, vidim da je nekome to najbolje, sto ljudi, sto cudi :-)

Predlog konkretnog resenja: izmeris koliko ti treba dodatne visine i zamolis nekog stolara da ti napravi kocku od iverice, u stilu uobicajenog namestaja i to podmetes pod monitor. To je malo, lagano, prakticno, mozes da ga nosis gde hoces, boju odredis prilikom narucivanja a odozdo mozes u uglove zalepiti male nogice od filca ili plute, da ti ne grebe glavni sto. Druga varijanta je gluplja - specijalni sto za kompjuter, sa podesivom visinom monitora.
[ boccio @ 29.12.2009. 13:43 ] @
@tdjokic: da, to izgleda da je optimalno resenje... i jeftino.

Citat:
Java Beograd: Mi u frimi imamo baš takav stalak za monitor !

Jel moze fotka da vidim kako to izgleda? Gde ste kupili?
[ Java Beograd @ 29.12.2009. 14:07 ] @
Ma napravili isti oni koji su napravili i stolove. U obliku ćiriličnog slova P, od univera. Dubina oko 30 cm, visina oko 12 cm širina proizvoljna - od 50 cm i više. Onda na taj stalak stane i još koješta osim monitira.
[ zoran71 @ 29.12.2009. 16:49 ] @
Pozdrav iz Subotice

iz sličnih razloga sam napravio policu-držač, pa evo jednog relativno jeftinog i lakog predloga za izradu rešenja, u stilu URADI SAM, skica u prilogu odgovara dimenziji monitora za koji sam pravio policu i prostoru koji sam imao na stolu, ali uz manje izmene se može prilagoditi...

predlog police
[ lancia88 @ 30.12.2009. 11:18 ] @
Pozdrav,

ja sam u svojoj firmi gde se najvise radi na racunarima (usluzno knjigovodstvo, tu se non-stop radi na laptopovima), resavao te probleme kombinacijom slicnih polica u obliku slova P cirilicom, i nosaca koji su podesivi po visini u odredjenoj toleranciji, a samim proracunom sam ih oborio u prilblizne vrednosti, obzirom da za ovaj posao ne mogu previse da stvari kontrolisem visinom stolice. Visina stolice mora ergonomski da odgovara nivou stola zbog polozaja ruku, pa su monitori, odnosno laptopovi (eksterne tastature/misevi se podrazumevaju) morali da se resavaju obaska.