[ cveve @ 07.03.2010. 06:49 ] @
Postovane kolege,
Uskoro bi trebalo da polazem drzavni strucni ispit (za rad u drzavnim organima) a radim kao sistem administrator. Interesuje me kakva je procedura i da li se polaze nesto iz struke?
[ cveve @ 23.03.2010. 06:04 ] @
Da li je moguce da niko nije bio u ovakvoj situaciji? Hajde ljudi, vrlo mi je bitno a ne znam koga da pitam!
[ nkrgovic @ 23.03.2010. 08:58 ] @
U svakom slucaju bi bilo lepo da podelis iskustva kad se zavrsi... Meni nije jasno nista da to moze i da postoji...

I koja bi bila strucna pitanja? Networking? Sta je OS-neutralno? Ili treba da znas i Windows i Linux i Solaris i IOS i....
[ cveve @ 23.03.2010. 13:43 ] @
To i meni nije jasno, da li me pitaju samo o poslu koji konkretno radim ili uopsteno o administraciji mreze, servera, .... Za drugi deo, koji se odnosi na radno pravo, ustavno uredjenje i ostalo nije problem-imas knjigu, sednes i naucis ali za strucni deo ne znam.
[ drvlada75 @ 23.03.2010. 13:51 ] @
Nisam bas najsigurniji, ali mislim da se u prvom delu brani rad koji treba spremiti uz pomoc mentora.
Najbolje je informisati se http://www.sits.org.rs/
[ cveve @ 23.03.2010. 19:21 ] @
Bio sam na tom sajtu, i deluje mi kao propozicije za polaganje strucnog ispita tipa: projektant instalacija... Ja radim kao sistem administrator u Gradskoj upravi, tacnije u poreskom odeljenju. Zqto me interesuje kako to izgleda.
[ bambuss @ 25.03.2010. 08:07 ] @
Interesantna mi je ova tema... prvi put cujem da postoji drzavni ispit za sistem administratora. Gde se to polaze?

cveve, ako mozes malo da pojasnis...

[ cveve @ 25.03.2010. 08:27 ] @
Polaze se, koliko sam ja cuo, negde u Ministarstvima u Nemanjinoj. Ostalo ne znam nista zato i trazim informacije.
[ Predrag Supurovic @ 25.03.2010. 22:28 ] @
Ne bi trebalo da drzavni isit ima neke narocite veze sa strukom, osim ako se ta truka ne odnosi na drzavni posao.

Državni stručni ispit za kandidate sa visokim obrazovanjem sadrži sledeće ispitne predmete:

Ustavno uređenje,
Osnovi sistema Evropske unije
Sistem državne uprave,
Radno zakonodavstvo,
Kancelarijsko poslovanje.

Državni stručni ispit za kandidate sa srednjim obrazovanjem sadrži sledeće ispitne predmete:

Osnovi sistema državne uprave i ustavnog uređenja,
Osnovi sistema Evropske unije,
Osnovi sistema radnih odnosa i radni odnosi u organima državne uprave,
Kancelarijsko poslovanje.