[ KittyKat @ 07.04.2010. 19:43 ] @
Citat:
Privedena Katarina Rebrača
7. april 2010. | 18:55 -> 20:27 | Izvor: B92, Blic, Tanjug


Beograd -- Katarina Rebrača privedena zbog sumnje da je protivpravno prisvojila 37 miliona dinara iz sredstava dobrotvornog fonda čiji je osnivač, nezvanično saznaje B92.

Rebrači je određeno policijsko zadržavanje. "Blic" piše, pozivajući se na izvor blizak istrazi, da se Rebrača tereti da je registrovala tri preduzeća na ime tri drugarice, koje se "sumnjiče da su fiktivno prikazivale da su za uplaćeni novac nabavile medicinske aparate, kao na primer mamograf, ali to nisu uradile, već su podizale keš sa računa".

Izvor "Blica" dodao je da će, posle saslušanja, biti odlučeno protiv koga će, osim Katarine Rebrače, biti podneta krivična prijava za zloupotrebu službenog položaja.

Ova nekadašnja uspešna manekenka uhapšena je u svojoj kancelariji u Ohridskoj 16 u Beogradu i sve četiri osumnjičene su privedene u gradsku policiju, gde im je određeno zadržavanje do 48 sati, navodi "Blic".

Rebrača je Fond za borbu protiv raka dojke osnovala u maju 2006. godine, a njegove aktivnosti su započete već u septembru te godine i za kratko vreme je postigao sve svoje kratkoročne ciljeve, navedeno je na sajtu ove nevladine organizacije.

Osnovni cilj osnivanja Fonda je borba protiv raka dojke u Srbiji.


http://www.b92.net/info/vesti/...04&dd=07&nav_id=422908

Šta reći... još se žena toliko eksponirala u medijima sa ovom akcijom da je već postalo dosadno. Ali eto, izgleda da se i njoj osladilo.. :/


A i onaj Divac je čudo prirode. Pričao je i pričao i pričao da će zbrinuti 8.000 ljudi (raseljenih lica) još prošle godine, i evo sad je izjavio da će zbrinuti 10 domaćinstava - wow A da ne pominjem kako je deci u svratište odneo po koji džačić krompira i šargarepe (mislim... vole i ta deca da jedu meso i slatkiše)...
Pa ispade ona uboga Karleuša časnija prodavajući na aukciji svoje gaće za par hiljada evra na aukciji, u humanitarne svrhe. Divac... čovek koji ima milione i koji već jače od godinu dana (da ne kažem) - laže.

Ako su ovo načini da se poznati eksponiraju, nek im je sa srećom!
[ Stefano @ 08.04.2010. 00:20 ] @
Na ovo nemam komentar, posto me ovde vise i onako nista ne cudi i ni u kog nemam 100% poverenja. Ali mi je nesto zapalo u oci kod tih humanitarnih akcija. Skoro je 15 kompanija skupilo 10K eur za decu obolelu od raka, mislim 15 kompanija sa 10+ miliona eur godisnjeg prometa je skupilo ukupno 10K eur, sto mu dodje po 667 eur po kompaniji... no comment.
[ HeYoo @ 08.04.2010. 00:28 ] @
Kakve veze sa ovim ima Divac. Niti je ovoj, ako je sve ovo istinito, stalo do javnog eksponiranja vec do lepljivih parica. Ako covek ima milione, ima ih za sebe i moze sa njima sta mu drago, a ova kuja(ako se optuzbe pokazu kao istinite) je zicala pare od raje pa po starom srpskom obicaju jamila. To i ne bi bilo toliko strasno ni cudno (u zemlji Srbiji) da ta sredstva nisu namenjana u humanitarne svrhe.
[ KittyKat @ 08.04.2010. 00:48 ] @
Citat:
Stefano: Na ovo nemam komentar, posto me ovde vise i onako nista ne cudi i ni u kog nemam 100% poverenja. Ali mi je nesto zapalo u oci kod tih humanitarnih akcija. Skoro je 15 kompanija skupilo 10K eur za decu obolelu od raka, mislim 15 kompanija sa 10+ miliona eur godisnjeg prometa je skupilo ukupno 10K eur, sto mu dodje po 667 eur po kompaniji... no comment.


Šta znači 10K evra?

Citat:
HeYoo: Kakve veze sa ovim ima Divac. Niti je ovoj, ako je sve ovo istinito, stalo do javnog eksponiranja vec do lepljivih parica. Ako covek ima milione, ima ih za sebe i moze sa njima sta mu drago, a ova kuja(ako se optuzbe pokazu kao istinite) je zicala pare od raje pa po starom srpskom obicaju jamila. To i ne bi bilo toliko strasno ni cudno (u zemlji Srbiji) da ta sredstva nisu namenjana u humanitarne svrhe.


Ma Divac je pričao i pričao, malo se razmahao ambicijom... mada je zauzvrat imao baš fin marketing.

Što se tiče Katarine Rebrače, ona je pod sumnjom da je uzela taj novac, ali čim je to pod sumnjom, to je završena stvar. Iskreno, ja lično nikad ne bih smela da se usudim da uzmem pare namenjene za tako nešto... :/
[ vlada131 @ 08.04.2010. 00:53 ] @
Citat:
KittyKat: Šta znači 10K evra?


10.000 evra
[ KittyKat @ 08.04.2010. 01:07 ] @
Citat:
vlada131: 10.000 evra


Ok Znači Katarina je smakla 370k evra...

Bruka... (u najmanju ruku)...
[ Nebojsa Milanovic @ 08.04.2010. 01:14 ] @
Bez obzira što smo oguglali na raznorazne beskrupulozne lopovluke raznoraznih "humanista", ovaj slučaj će izgleda da zaseni sve prethodne.

Ako je nešto dno dna, onda je to ovo.
[ Catch 22 @ 08.04.2010. 02:06 ] @
Stvarno su došla "zadnja vremena"...

Ceo članak na BlicOnline
Uhapšena bivša manekenka i humanitarac
Katarina Rebrača proneverila 37 miliona
[ nalickana @ 08.04.2010. 16:48 ] @
makar nije dilovala kokain. ;)

http://www.hrvatski-web.com/li...a-narkokartela-nevina-sam.html

[ Dejan Bizinger @ 08.04.2010. 17:09 ] @
Ja uvek smatram da je dno dna kada se ispostavi da neka humanitarna organizacija nije trosila sredstva onako kako treba a pogotovo se to odnosi kada je rec o najtezim bolestima koje inace izazivaju najvise saosecanja kod ljudi i koji najvise doniraju upravo za to.

Juce je bilo puno vesti u rangu Verovali ili ne ali ova vest je definitivno bila bez konkurencije, barem kada je rec o Srbiji. Najgore od svega, pored toga sto uplacena sredstva firmi i gradjana nisu otisli tamo gde treba je to sto ovakvi slucajevi dodatno stvaraju negativnu sliku o radu humanitarnih organizacija i NGO uopste i mnogi onda kazu "Svi su oni isti" bez obzira sto sigurno ima i onih koji rade svoj posao posteno.
[ ctrl alt del @ 08.04.2010. 18:18 ] @
Nadam se da će zbog ovoga visiti na Terazijama.

Uzgred izgleda da je opasno glupa ako je mislila da se ovo neće nikada provaliti. Da je za sve ove godine bar jedan mamograf kupila ili bar okrečila neki dispanzer... Verovatno su na kraju iz nekih bolnica počeli da se raspituju šta je sa svim tim obećanim kulama od zlata.
[ žutokljunac @ 08.04.2010. 18:41 ] @
U al´ se ugojila. A bila dobra riba. Šta mislite koliko će da dobije? Jao kad iz tog luksuza i nerada ode u zatvor. Jao. Jao. Jao.
[ BokasaTzar @ 08.04.2010. 19:05 ] @
Koliko je tek fondova za humanitarna prava, razvoj demokratije, evro-atlanske inicijative, pa instituta za mlaćenje para i gubitak vremena ?

Ne smeju se tim instucijama demokracijskog društva gledati finansije, a Rebrači može, ona je samo prodavala gaće i troškarila pare na sjebe !!!

Kako li tek troškare tzv NVO koje DIREKTNO iz budžeta lovu dižu ???

Kontroliše li to iko ili idu na ‚‚časna pionirska‚‚ pošto su to evidentno divovi u pogledu morala
[ dava @ 08.04.2010. 19:10 ] @
Stvarno je ovo toliko jadno i uzas jedan koliko ljudska pohlepa moze pomjeriti granice. Sto rece Dejan, steta je jos veca jer sa svakim ovakvim nedjelom sve je manje ljudi koji vjeruju u humanitarne akcij.
Dno dna... ispod zabokrecine. Nemam rijeci. Ovo ni superhik ne bi uradio.

Treba je strijeljati.
[ noreniou @ 08.04.2010. 19:28 ] @
Dno dna.
Nakon ove stvari kao i nakon par slicnih, ljudi koji su do sada pomagali ubuduce ce mnogo teze da ucestuju u humanitarnim akcija, jer dovoljno je da se desi par budala i uništiti plemeniti gest.
Npr pogledajte ovde
Citat:
PREVARA DECENIJE - Lažna bolest lažne bebe!
Na internet sajtu sbojovic.org upućen je apel “dobronamernim ljudima da pomognu koliko god mogu” uplatama na žiro račune 18-mesečnom dečaku obolelom od teške bolest - Teska prevara,

>>>uzese kriminalci/bolesni umovi, jer nema druge reci, slike neke americke porodice, prekopirase sa jednog cro sajta text i apeluju za pomoc, ajd da su to odradili kako treba pa da su stavili i skenirane nalaze ili npr. neku sliku gde se mogu videti da su nastale u Srbiji, al jok.
Slike su veoma male al opet se vidi da se npr. rodjendan u Srbiji ne slavi sa banerima na kojima pise Happy B-day ili da rodbina nosi smesne kupaste kapice, vec lici da je sve bilo najverovatnije u Kaliforniji, da je otac pohadjao South Baylor Uni. i slicno.
Kazu operacija u Kini a placa se u JPY (japanskim jenima) - kako da ne.

Dno dna.


---
Ipak na kraju, kad ih zadesi nesto od onoga preko cega varaju, a zadesi ce ih, onda ce biti kasno za pokajanja.
[ VlaK @ 08.04.2010. 20:13 ] @
"Mlad organizam, a prihodi niski,
Nagib je sanjao kamaru para"
Ako se ovo ispostavi kao tačno, dobiće neku smešnu kaznu, poznavajući naše sudove. A kako te novce vratiti, ili makar usmeriti gde su kao trebali da odu?
[ BokasaTzar @ 08.04.2010. 21:46 ] @
Ako ima ``amerićki`` pasoš (a ima), onda će da zbriše kad je pušte da se brani sa slobode

Osim toga, kako nije naš sud - Haški sud, podrazumeva se da je nevina (u lakat i svud po telu ), dokle se ne dokaže suprotno.

To je njen fondić, a njoj pare trebaju!!!

Pa, gaće je bre dala za mamografiju a vi bezobrazno blatite njen lik i delo !
[ Java Beograd @ 09.04.2010. 08:22 ] @
Dabogda joj pritrebali svi mogući mamografi ! Moja žena je bar 3-4 puta uplaćivala u njen fond. Doduše, i ja sam se složio da jednom uplati, ali u njoj proradila ona ženska solidarnost, pa uplaćivala i kasnije. Rak dojke je smrtonosan ako se ne otkrije na vreme.

Uzgred, ako niste znali, zvanični podaci najvećih svetskih humanitarnih organizacija govore da se oko 80% sredstava troši na organizaciju, a tek 20% zaista stigne do onih kojima je namenjena.
[ toplim @ 09.04.2010. 10:10 ] @
Zapanjio sam se kada sam cuo ovu vest. Eto koliko sam ja naivan. Devojka, zena izgleda lepo, negovano, prica polako i smireno, graciozna je i sva sexi. A takav je olos. Daleko bilo. Sve mislim da su joj nesto smestili. Par pauta sam je gledao u nekim emisijama...itd...
katastrofa sta moze da uradi ljudska halapljivost. Sto se tice zatvora, ako je kriva treba da odlezi u debelo teskim uslovima pa da vidi sta je to siromastvo i nemastina....
itd... lepa a takva dzukela :)
[ SlobaBgd @ 09.04.2010. 13:23 ] @
Off, a možda i nije...
Eto šta se dešava kad ljudi procenjuju osobine neke ličnosti na osnovu spoljnjeg izgleda, glamura, sjaja... Nije to ni tako strašno da ne vodi u drugu krajnost - oni koji nisu lepi, otmeni, glamurozni, poznati, šarmeri... po defaultu ne zavređuju pažnju, nisu zanimljivi, predmet su ismejavanja, sumnje i podozrenja... Primer za to su i neki komentari na ovom forumu na neke likove iz novinskih članaka ili video klipova - koja njuška, kakva faca i slično.
Dok god budemo tako plitko razmišljali, lepi, nasmejani i sjajni će nas sve lakše varati.
End of off
[ Nebojsa Milanovic @ 09.04.2010. 13:30 ] @
Ne sećam da se desila pljačka ovakvih razmera, ovoliko pokvarena i sa ovakvim žrtvama i sa toliko dalekosežnim negativnim posledicama

http://www.novosti.rs/code/nav...tarina%20rebraca%2C%20uhapsena

http://www.pressonline.rs/sr/v...olesne%2C+pa+davala+mami!.html

http://www.blic.rs/Vesti/Hroni...aca-prevarila--106000-gradjana

Citat:
Izvor „Blica“ iz policije navodi da je na račun Dobrotvornog fonda „Katarina Rebrača“ na ime donacija radi edukacije o prevenciji raka dojke od marta 2006. uplaćeno 67 miliona dinara od raznih donatora. U Institutu za onkologiju i radiologiju navode da od njenog fonda nisu dobili ni dinara.

Gotovo svi sagovornici „Blica“ iz institucija kojima je ova bivša manekenka obećala donacije juče su izjavili su da iz Dobrotvornog fonda „Katarina Rebrača“ nisu dobili ni dinar.


Citat:
Kafane, avioni, kamioni...

- Istraga je utrvdila da je od tih 67 miliona, čak 37 miliona dinara ove fondacije potrošeno nenamenski bez ikakvih tragova, dok za preostali novac, oko 30 miliona, postoje skandalozni računi. Tako je, na primer, rentakar plaćan 200.000 mesečno, novac je trošen za prijeme i balove, postoje računi na više od 100.000 dinara iz raznih restorana koji su plaćani novcem ovog fonda. Parama Fonda plaćane su i aviokarte, letovanja, kupovan je skupoceni nameštaj i tehnička roba - navodi izvor Pressa iz policije.


Citat:
Istraga je došla do podataka da je 24 miliona dinara potrošeno na razne fiktivne konsalting usluge i navodno ispitivanje tržšita. "Ispitivanje" tržišta obavljala je, što je interesantno, bebisiterka Rebrače. Ostatak od 13 miliona dinara potrošen je na kupovinu haljina, cipela, parfema, šminku...
Rebrača je osumnjičena da je sa računa Fonda prebacila novac donatora na račune privatnih firmi, svojih službenica. Utvrđeno je da su ova preduzeća osnivana isključivo kako bi se na njihove račune prebacivao donatorski novac.
- Nijedna od ove četiri agencije nema zaposlene radnike - navodi izvor "Novosti" blizak istrazi. - Njihov jedini zadatak je bio da izvlače novac iz Fonda i to na ime fiktivnih konsalting usluga i za navodno ispitivanje tržišta.
Policija je došla do podataka da su osumnjičene podizale novac sa računa svojih firmi, a potom ih delile međusobno. Interesantno je da su to bile jedine novčane transakcije koje su ove četiri agencije imale za sve vreme svog postojanja.
Operativci kriminalističke policije, kako saznajemo, nisu se, za sada, bavili ostatkom od 30 miliona dinara, koliko je, pored pomenutih 37 miliona, uplaćeno u Fond "Katarina Rebrača".
- Iz Fonda je novac, recimo, išao i za troškove rent-a-kar agencije od 200.000 dinara mesečno - navodi naš izvor.
[ Ivan Dimkovic @ 09.04.2010. 13:35 ] @
Citat:
toplim
Zapanjio sam se kada sam cuo ovu vest. Eto koliko sam ja naivan. Devojka, zena izgleda lepo, negovano, prica polako i smireno, graciozna je i sva sexi. A takav je olos. Daleko bilo. Sve mislim da su joj nesto smestili. Par pauta sam je gledao u nekim


Drugim recima, posto ti se dize (dizala) patka na nju, mislio si da je super osoba "u dusi" pa cak i da "su joj smestili" :-))

Na zalost, vecina nas muskih ima taj problem na relaciji mozak <-> ona stvar hehe, obicno tu zakazuje objektivnost - zbog toga mnogima i prolaze kojekakve prevare zato sto dok se opasuljis... prosao brzi voz hehehe :)

Citat:

"Ispitivanje" tržišta obavljala je, što je interesantno


Hahaha Rambo Amadeus je ovo lepo opisao:

Citat:

Kurvice, pickice, sponzoruse, mackice,
fufice, lutkice, turbo-folk pjevacice,
maserke PR-menadzerice, hot-line
i ledene televizijske spikerice
u akciju - odmah - na stiklama gibaj
spotove snimaj akontaciju avans
baksis, ziralno, solarno, oralno
istrazivanje trzista akceptni nalog

Electron karticu sponzorstvo za projekt
marketing lova pranje ispiranje
odradi ga ispostuj ljubazno sa svima

gazdama, tjelohraniteljima
strateskim partnerima
ali kad se otrombolji mala
kad dodje do zamora materijala
donesi love pun kufer
ima da ti ugradim njufer


Genij...
[ OffShore @ 09.04.2010. 14:26 ] @
370 KM evra za nekoliko godina je smjesna suma koliko uzimaju PRAVE humanitarne organizacije i NVO

Ko je god u npr Helsinskom odboru dobro se unovcio, pocevsi odavde iz Bosne gdje je direktor postao milioner ili Kondicka koja skuplja pare (milione) da bi kupila glasove za Nobelovu nagradu:) dokle ide to eksponiranje pa da joj jos treba i nobel:)

http://www.vecernji.hr/vijesti...lovu-nagradu-mir-clanak-115281

Predsjednica Fonda za humanitarno pravo Nataša Kandić milijune koje je dobila za osnivanje Regionalne komisije za ratne zločine troši na lobiranje kako bi dobila Nobelovu nagradu za mir - optužbe su s kojima su u banjolučkom Pressu istupili Branko Todorović, predsjednik Helsinškog odbora RS i Edin Ramulić, predsjednik Udruženja bošnjačkih žrtava rata “Izvor” iz Prijedora.

Zbog njezina ponašanja, navode, oni su istupili iz regionalnog projekta “KoRekom”.

Nataša Kandić, s kojom smo razgovarali danas poslijepodne nakon što je nazočila suđenju u predmetu Lovas na beogradskom sudu, kaže kako takve "informacije" mogu izgledati vjerodostojno samo u tako malim sredinama kao što je to banjolučka.

- Vrlo je ružno kada krene takvo međusobno optuživanje među organizacijama koje se navodno bave ljudskim pravima. Žao mi je Danisa Tanovića i Dine Mustafića koji u novinama čitaju da će me kandidirati za Nobelovu nagradu za mir - kaže Nataša Kandić iza čijeg Fonda za humanitarno pravo stoji gotovo dvadesetogodišnja teško stečena reputacija.

Nataša Kandić kaže kako ne zna koji su motivi napada na nju. Prvi problemi oko projekta koji predviđa stvaranje regionalne komisije za istraživanje ratnih zločina počeli su, kaže, prošlogodišnjim istupanjem jednog od nositelja projekta - sarajevskog Istraživačko-dokumentacionog centra (IDC) Mirsada Tokače.

Sarajevski IDC te zagrebačka Documenta bili su uz Fond za humanitarno pravo (FHP) pokretači Koalicije za regionalnu komisiju. Tokača je zatražio da se sredstva donatora podijele i da svatko dobije svoj dio novca, a kad su mu iz FHP-a objasnili da su oni potpisali ugovor s donatorima te snose odgovornost za trošenje sredstava, IDC je istupio iz inicijative. Godinu dana poslije najveći strani donatori IDC-a zatražili su istragu o trošenju novca koja su dali udruženju na čelu s Tokačem.

- Proračun mora biti transparentan. Mi smo financijski izvještaj stavili na internet, što je u svijetu uobičajeno. Imamo obaveze prema donatorima - ističe Kandić.

Što se tiče Republike Srpske, Kandić smatra da je u prvom redu tužno što se tamo ne uviđa da bi organizacija koja se bavi žrtvama rata i ljudskim pravima, kao što je to Helsinški odbor, trebala nadići entitske podjele i djelovati na razini cijele države. Postojanje odvojenog Helsinškog odbora RS pokazuje čitavu klimu i u izravnoj je suprotnosti s regionalnom inicijativom o kojoj raspravljamo. Oni sve dublje tonu u samoizolaciju, a sa sobom povlače čitav niz manjih udruženja žrtava, kaže Nataša Kandić.

Projekt formiranja Regionalne komisije za ratne zločine započeo je 2008. godine, s ciljem konačnog stavljanja žrtava rata u prvi plan. Ta komisija bila bi izvansudsko tijelo koje bi saslušalo svjedočenja i iskustva žrtava, stvorilo dokumentaciju o ratnim zločinima koja može pomoći i tužiteljstvima za ratne zločine osiguravanjem dokaza, ohrabrivanjem svjedoka i žrtava da sudjeluju u suđenjima, kao i organiziranjem dosjea o određenim slučajevima. Ono bi trebalo pomoći i postojećim službenim komisijama za nestale u otkrivanju tajnih masovnih grobnica i rješavanju sudbine nestalih.

Za kraj ove godine planiran je početak debate, a u prosincu, na Dan ljudskih prava, trebala bi biti predstavljena struktura tijela komisije. Tijekom iduće godine, planirano je, trebao bi biti prikupljen jedan milijun potpisa stanovnika država bivše Jugoslavije, a ta bi peticija u lipnju trebala biti predana službenim vlastima svih država.
[ antix @ 09.04.2010. 15:26 ] @
a najgore sto sam uplatio par puta novac u ovakve svrhe... hahahaha

nikad vise majmun
[ morihei ueshiba @ 09.04.2010. 16:10 ] @
Humanitarna mafija ?

A bas sam mislio da je lista iscrpljena...ajde programeri,organizujte se malo,ima prostora i za vas

Java mafia,C++ mafia...
[ Shadowed @ 09.04.2010. 17:12 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Na zalost, vecina nas muskih ima taj problem na relaciji mozak <-> ona stvar hehe, obicno tu zakazuje objektivnost - zbog toga mnogima i prolaze kojekakve prevare zato sto dok se opasuljis... prosao brzi voz hehehe :)


Ili, sto kaze, muskarci se radjaju sa dve glave i nedovoljno krvi da obe funkcionisu u isto vreme :)
[ Izvoljski @ 09.04.2010. 19:47 ] @
Ovaj slucaj ima dva aspekta. Jednim ce se baviti pravnici i bas me zanima kako i po kom osnovu ce je optuziti jer to je ipak sve bilo na dobrovoljnoj osnovi.

Drugi aspekt je onako opste ljudski -:) . Ne treba se cuditi ovome sto je uradila K.R. Bivsa manekenka koja nije uspela da se udomi dobro, sta moze ? Skole nema, obican posao da radi je blam i naravno da se dala u mucku. A mogla je lepo da se uda kao mnoge druge i da nista ne radi do kraja zivota niti da je bilo ko sta pita. Sto je najtuznije u celom slucaju je i sama suma od nekih tricavih 370 evra, dok njene uspesne koleginice dobijaju prstenje iste i vece vrednosti koje mozda nikad i ne stave na ruku.

Malo opcija je ostalo sada za Rebracu. Mozda bi mogla posle robije da osnuje fond recimo "Nasilje u srpskom pravosudju prema humanitarnim organizacijama", i to ukoliko joj ne zabrane rad sa fondovima. Bar da je zdipila koje milionce, mogla bi da potplati i ministra pa da prodje sa uslovnom, ovako i to sto joj je ostalo ocerupace velika advokatska imena. Na pomoc Amerike ne moze da racuna jer hiljade Amerikanaca vec robija u raznim kazamatima sveta, a uz sve to ona je opeljesila bolesnike i tako se moralno ogadila i Amerikancima, sto nije lako. Da je samo vodila fond recimo "Pomoc albanskoj deci u Presevu" e to bi vec bila mnogo druga prica.

[ websurfer @ 09.04.2010. 20:43 ] @
Citat:
Izvoljski: Sto je najtuznije u celom slucaju je i sama suma od nekih tricavih 370 evra


Nije bas 370 evra, nego malo mnogo vise.

Citat:
Izvoljski:
Malo opcija je ostalo sada za Rebracu. Mozda bi mogla posle robije da osnuje fond recimo "Nasilje u srpskom pravosudju prema humanitarnim organizacijama", i to ukoliko joj ne zabrane rad sa fondovima.


I jos ako bi joj ti uplatio koji dinar...
[ Izvoljski @ 09.04.2010. 21:08 ] @
lapsus, mislio sam naravno na 370,000 hiljada evra.
[ ad0lf @ 09.04.2010. 23:27 ] @
Citat:
e baviti pravnici i bas me zanima kako i po kom osnovu ce je optuziti jer to je ipak sve bilo na dobrovoljnoj osnovi.


moze i prevara a moze i pronevera...ma moze kako hoces

boze, pa ta je toliko prazna u glavi da joj se divim do imbecilnosti, mislila je da ce to tako moci godinama...hahaha
[ žutokljunac @ 09.04.2010. 23:42 ] @
Au, pa cica je mnoge zeznula: http://www.rebracafond.org/donatori.htm

[ Nebojsa Milanovic @ 10.04.2010. 01:31 ] @
Evo očekivanog momenta:

Citat:
Preti američkim državljanstvom

Katarina Rebrača se, kako saznajemo, na saslušanju u policiji posle hapšenja uglavnom pozivala na to da ima američko državljanstvo.

- Sve vreme je negirala da je kriva i tvrdila je da su joj drugi smestili hapšenje. I nekoliko puta je rekla da je ona i državljanin SAD i da joj mi ne možemo ništa! Pretila je da će pozvati ambasadora i da ćemo morati da je pustimo! - priča naš sagovornik iz policije.

U Ambasadi SAD u Beogradu juče nisu želeli da komentarišu slučaj „Rebrača", sem da su za njeno hapšenje čuli iz medija.



http://www.pressonline.rs/sr/v...A1e+pla%C4%87ala+300.000!.html
[ žutokljunac @ 10.04.2010. 08:33 ] @
I sam sam se ponadao da je greška, ali kad sam video glavni argument njene nevinosti, odmah mi je sve bilo jasno. Naime, njen bivši muž u njenu odbranu kaže:
Code:
Lično moju majku je spasila pre 2 i po godine, kad je nagovorila da ode na pegled gde su joj otkrili i operisali karcinom dojke.


A objašnjenja zašto od 2006. godine nije kupila nijedan medicinski aparat za koje je uzimala donacije, izgovor je da je ona ogroman novac trošila na marketing, edukaciju i reklamne kampanje. hehehe, pa sve je jasno.
http://www.rebracafond.org/index.htm
[ ventura @ 10.04.2010. 11:14 ] @
"Preti američkim državljanstvom"

Ne bih imao ništa protiv da joj naše tužilaštvo uvaži pozivanje na američko državljanstvo, i da je proslede amerima, ako ništa drugo, onda je bar USA tužilaštvo jedno od najzajebanijih na svetu, i sumnjam da bi mogla tek tako da se provuče, i da joj neko progleda kroz prste... U USA joj je sasvim sigurno zagarantovana prilično ozbiljna zatvorska kazna, a u Srbiji će me iznenaditi ako dobije i dan zatvora.. Verovatno će se provući sa uslovnom kaznom + eventualno neka novčana...

Citat:
Ukupna ostvarena vrednost 366 medijskih objava u toku 2009. godine koje se odnose na rad Dobrotvornog fonda Katarina Rebrača i njen lični humanitarni rad iznosi 45.684.682,26 dinara (491.233.14 Euro). Ukupna PR vrednost zabeleženih objava iznosi 118.283.428,42 dinara (1.271.864,82 Eura).


Ovo je tužno. Ovo ne samo da su prevaranti, već i teški glupaci... "Vrednost medijskih objava", "vrednost PR objava" da nije tužno bilo bi smešno...
[ vladd @ 10.04.2010. 11:51 ] @
Oduvek je bilo jet-set prevaranata, lepotica i njihovih majki, zigoloa i njihovih mentora.

S obzirom da su donatori velikih para troskarili poseban novac, a njih je malo, u ovom slucaju su se naslonili i na blesavu raju, zeljnu da nekom pomogne..

Poz
[ Nevena79 @ 10.04.2010. 12:48 ] @
Osnivam fond za pomoć Katarini Rebrača. Sve pare biće upotrebljene za angažovanje pravnog tima iz Amerike.
Molim sve ljude dobre volje da uplate svoje iznose na račun broj 455-568958-58
Pomozimo Katarini. :)
[ Ivan Dimkovic @ 10.04.2010. 14:11 ] @
Ne vidim kako "americko drzavljanstvo" moze biti "pretnja".

Posto je doticna krsila zakone Srbije dok je boravila na teritoriji Srbije moze biti i sa Fidzija, ali opet moze biti krivicno gonjena u Srbiji.

Cisto sumnjam da ce USA ambasada za svaku hulju sa njihovim pasosem da pokusava da vrsi diplomatski pritisak.

A i sto kaze Ventura, ako bi joj sudili u USA... moze samo gore da prodje. Uzgred, prilicno sam siguran da doticna nije regulisala svoje dodatne prihode sa USA IRS-om - tako da bi bilo pametno i njima prijaviti sve ovo. Pa neka izvoli da se vrati u USA :-))
[ Izvoljski @ 10.04.2010. 14:19 ] @
izgleda da joj je keva imala bliski kontakt prve vrste sa americkim pravosudjem, pa ne moze racunati na pomoc Amerike. A sto se tice K.R. bolje joj je da u sirokom luku zaobidje ulicu Knez Milosa posto su americki drzavljani obavezni da placaju porez Americi cak i kad zive u inostranstvu. Nesto mi govori da je ona i ovde bila malo zaboravna.

Ipak, zahvaljujuci internetu stvari neumoljivo isplivavaju na povrsinu. Najpre se otkrilo da je njena majka dobro znanin prevarant u krugovima srpske dijaspore. Nasi su se javili iz Njujorka i prijavili da je tamo vec markirana. Sto se tice K.R. za sada nema povrda da je ona zavrsila ista vise od osnovne skole, a sto je najjadnije ona i nije manekenka jer nema karijeru poznate manekenke za sta se izdavala pre. Npr u referencama joj ne stoje naslovne strane, zatim revije i dr vazni detalji uspesne manekenke.
[ Nebojsa Milanovic @ 10.04.2010. 14:34 ] @
Jasno je da nije ni manekenka, ne vidim šta bi promenilo i da jeste, osim što bi prevara imala možda još veći odjek. Međutim, i ovako je ovo jedan od najvećih skandala koji se na ovim prostorima ikada desio.

Pokradeni novac od cirka milion € je praktično i nebitan u odnosu na efekat koji će ova pljačka imati u narodu koji će sada masovno bojkotovati sve humanitarne organizacije čime će bez najosnovnije pomoći ostati oni kojima je pomoć najpotrebnija.

Ne postoji kazna kojom se oni mogu kazniti zbog tog, najvažnijeg efekta ove pljačke, a pretpostavljam da će se ovaj lik izvući potpuno, zanimljivo je recimo pogledati samo njegovu izjavu:

http://www.rts.rs/page/stories...0%BE%D0%BD%D0%B4%D0%B0%3F.html
[ Izvoljski @ 10.04.2010. 15:07 ] @
Citat:
Jasno je da nije ni manekenka, ne vidim šta bi promenilo i da jeste, osim što bi prevara imala možda još veći odjek.


bitno je. Upravo to je vazan segment prevare jer ko bi se za nju i interesovao da nije "slavna" manekenka iz velikog sveta. Uzgred i prezime Rebraca (nekad slavno, a sada ukaljano) pomoglo joj je da na podsvesnom nivou deluje mnogo mocnije.
[ žutokljunac @ 10.04.2010. 15:18 ] @
Kreativnost ne poznaje granice.
[ dejande @ 10.04.2010. 18:23 ] @
a zasto u svim novinama pise Sandrina Bogunovic , kada je ona Stojanka Bogunovic ????
[ žutokljunac @ 10.04.2010. 18:46 ] @
Zato što Sandrina Vagner bolje zvuči od Stojanke. Stojanka nije dovoljno fensi za Njujork. Pojma nemaš. Moraš više da se krećeš po tim kugovima.
[ mmix @ 10.04.2010. 20:15 ] @
pa dobro, niko ne moze tako da te unesreci u zivotu kao sto mogu roditelji kad ti daju ime dok si jos i nesvestan svoje pojave Narocito ako planiras fensi karijere.

A inace, sta se sablaznjavate toliko, nije ovo dno dna, postoji jos toliko neistrazenih i neiskoriscenih opcija, recimo fond za pomoc oboleloj deci. Ja sam zapravo prijatno iznenadjen da su Vagner, Rebraca & co. uhapseni i javno procesuirani umesto da je cela prica zataskana zbog blama donatora, kao sto je to do sada uglavnom bila praksa.

Mislim da gresite sto ovo koristite kao izgovor da ne pomognete pravim humanitarcima ako ste u mogucnosti da to uradite, oni se vec godinama bore protiv ovakvih pojava i zloupotreba i trpe nepravedne sankcije javnog mnjenja uprkos svim dobrim stvarima koje cine. Ova akcija policije i tuzilastva treba da vam zapravo stvori poverenje. Zbog ovakvih stvari je potrebna apsolutna i potpuna transparentnost charity organizacija i njihov centralni registar koji je zajedno sa mandatom i tromesecnim izvestajima (kako opisnim tako i finansijksim) i godisnjim audited finansijskim izvestajem dostupan svima na uvid.
[ Shadowed @ 10.04.2010. 20:48 ] @
Citat:
mmix: Mislim da gresite sto ovo koristite kao izgovor da ne pomognete pravim humanitarcima ako ste u mogucnosti da to uradite.

Kako najbolje prepoznati prave?
[ KittyKat @ 10.04.2010. 20:59 ] @
Citat:
Shadowed: Kako najbolje prepoznati prave?


Stvarno, kako ih prepoznati? Nakon ovog slučaja, i mene ovo zanima... Slatka i nevina Katarinica, pa uze pare i to od KAKVE humanitarne pomoći... rak je najopasnija boleština danas. I dalje ne razumem da li je ta žena uopšte bila svesna šta radi, al ajd... ne moram ni da razumem takve stvari.

Zašto se recimo ne uspostavi bolji uvid u fondove građanima? Niko od nas nikad ne zna koliko je tačno sakupljeno i gde je otišlo. Koliko dugo se vrtela ona reklama i sms za pomoć kosovskim Srbima, pa? Gde je otišao taj novac, oni dole i dalje žive jako jako loše... u groznim uslovima. Niko da pokaže neki DOKAZ da je toliko i toliko skupljeno, i sa toliko i toliko novca se realizovalo to i to. Nikad, niko.

Nakon ovog slučaja, stvari će biti još gore. Jer će fondovi biti prazni... jednostavno, narod je sa ovim slučajem izgubio veru. Proćerdati pare, i to za rak... nek joj je sa srećom.
[ Slobodan Miskovic @ 10.04.2010. 21:00 ] @
Dovoljno je pomagati nekoliko medjunarodnih i priznatih. Crveni krst recimo...
[ mmix @ 10.04.2010. 21:00 ] @
Na zalost za sada samo po proverljivim uspesima ili ako su dovoljno transaprentni da na svojim sajtovima objavljuju izvestaje. Zato nam i treba taj registar da ne bi ljudi dobre volje morali u pasulj da gledaju. Ja znam neke ali reklama je reklama i pokazala bi favorizaciju, pravilnik.
[ ventura @ 11.04.2010. 00:49 ] @
Kako prepoznati prave... Pa prilično lako... Validne humanitarne organizacije objavljuju u najmanju ruku godišnje finansijske izveštaje (one najprofesionalnije izveštaje objavljuju kvartalno), sve sa listom donacija, i spiskom gde je otišao svaki dinar, sve veoma izdetaljisano... Dakle ne samo stavka "kancelarijski troškovi" već pojedinačno "nameštaj toliko, potrošni materijal toliko, telefon toliko, struja toliko...".

[ Kovacevic Vladimir @ 11.04.2010. 05:49 ] @
Epilog jedne od million priča na istu temu, iz spiska najstarijih zanata.

Ne verujem da je ideja od samog početka ovako osmišljena, ali je nesporno da su upotrebljena sva poznata sredstva jedne dobro režirane predstave od kostimografije, scenografije, šminkernice...do dramaturgije.
Sa obaveznim i znalački upotrebljivim elementima iz oblasti psihologije.
Inicijatori i izvršioci, kao i učesnici u takvoj predstavi su podjednako odgovorni za svoja činjenja.
Ovi, što su maknuli pare u pogrešne džepove, i oni (Donatori), što nisu kontrolisali tokove svog novca.

Kako prepoznati prave, validne...

Da. Ima ih registrovanih, međunarodnih...sa transparentnim kvartalnim, polugodišnjim i godišnjim izveštajima...

A šta sa ovim lokalnim, uličnim sakupljačima humanitarne pomoći?
Kada istovremeno Crkva (po ko zna koji put) sakuplja priloge za izgradnju hramova i očajna rodbina sakuplja priloge da odvede bolesnika u neku kliniku.
Crkvi se veruje, kao instituciji i puni joj se kasa, za proširenje delatnosti, uvođenje grejanja...
A ovim očajnicima se zalupe vrata, ne pitajući ni razlog...jer se tretiraju kao prosjaci...mrš.

Ali, da ne širim temu...
Dobra ona karikatura M. Somborca u "Blic"-u

Pozdrav
[ žutokljunac @ 11.04.2010. 06:00 ] @
Citat:
KittyKat: I dalje ne razumem da li je ta žena uopšte bila svesna šta radi, al ajd... ne moram ni da razumem takve stvari.

Naravno da je su i ona i njena majka bile svesne šta rade, jer su upravo sve tako i zamislile da urade. U samom startu ideja je bila da se otvori humanitarna organizacija, neka nevladina organizacija, kako bi se na taj način profitiralo. Nisu njih dve ulazile u tu priču jer su želele da pomognu, već isključivo radi bogaćenja. Njena majka Stojanka, dobro je poznata po sličnim obmanama. Pogledaj malo facu te žene. Klasična sponzoruša.

Citat:
Kovacevic Vladimir
Ne verujem da je ideja od samog početka ovako osmišljena,


Upravo suprotno. Ideja je bila osmišljena od samog početka.
[ Kovacevic Vladimir @ 11.04.2010. 08:43 ] @
Dobro.
Malo preciznije, jer je ideja već daaaavno poznata.
One su samo lepo izrežirale, ponudile projekat, koji je imao smisao u datom trenutku i trebalo je samo uključiti zainteresovane donatore...i držati ih u uverenju...da je sve OK.

Ali, nije to poenta mog posta već, kako ujediniti te pojedinačne (stvarne siromahe, kojima je neophodna pomoć) u opštu kasu, u koju bi se ulagao novac donatora, a potom delio po nekim kriterijumima/prioritetima, a da bude osigurana (kasa) od zloupotrebe (kosovskog modela, recimo...).

Pozdrav
[ mmix @ 11.04.2010. 08:58 ] @
Hehe, stvarno dobra karikatura Mada, nije strukirano


Citat:
Kovacevic Vladimir: Ali, nije to poenta mog posta već, kako ujediniti te pojedinačne (stvarne siromahe, kojima je neophodna pomoć) u opštu kasu, u koju bi se ulagao novac donatora, a potom delio po nekim kriterijumima/prioritetima, a da bude osigurana (kasa) od zloupotrebe (kosovskog modela, recimo...).

Pa to je u praksi nemoguce, realno ovo o cemu pricas je drzavni socijalni program koji mi finansiramo kroz porez, a i sam znas kako to funkcionise. Privatni humanitarni fondovi koje vode poznati ljudi nisu uopste los deal, ocigledno je da imaju "dara" da izvuku pare iz korporativnog sveta koji je onako alergican na potrazivanja drzave kroz porez. Fora je samo spreciti zloupotrebe u domenu humanitarnh organizacija kao sto je sada a i ranije bio slucaj.

Citat:
A ovim očajnicima se zalupe vrata, ne pitajući ni razlog...jer se tretiraju kao prosjaci...mrš.

Mislis na one "gluvoneme" sto dele plastificirane kartice po kaficima? Sto sam ih jednom cuo kako se hvale ko je vise naivcina obradio? Nemojmo ici iz krajnosti u krajnost, organizovana zloupotreba humanitarnih organizacija nije opravdanje za organizovano prosjacenje koje je isto veliko zlo, pocev od prisilnog izbegavanja socijalizacije pa zakljucno sa namernim sakacenjem dece. Umesto sto gladnom prosjaku dajes pare bolje te pare daj nardonoj kuhinji koja ce mu zaista spremiti obrok ako je zaista gladan. Ili mu ponudi sendvic ili kiflu, onda vidis ko je gladan a ko "radi prostor".


Citat:
žutokljunac:  Njena majka Stojanka, dobro je poznata po sličnim obmanama. Pogledaj malo facu te žene. Klasična sponzoruša.

Zena izgleda kao moja komisinica kad se sredila cerci za vencanje. Sta zapravo Stojankin lik cini sponzorskim? Sminka? Ne branim ono sto su uradile ni iz bliza ali ovakve izjave tek nisu na mestu.
[ Lesli Eldridz @ 11.04.2010. 09:40 ] @
Citat:
Preti američkim državljanstvom

Katarina Rebrača se, kako saznajemo, na saslušanju u policiji posle hapšenja uglavnom pozivala na to da ima američko državljanstvo.

- Sve vreme je negirala da je kriva i tvrdila je da su joj drugi smestili hapšenje. I nekoliko puta je rekla da je ona i državljanin SAD i da joj mi ne možemo ništa! Pretila je da će pozvati ambasadora i da ćemo morati da je pustimo! - priča naš sagovornik iz policije.

U Ambasadi SAD u Beogradu juče nisu želeli da komentarišu slučaj „Rebrača", sem da su za njeno hapšenje čuli iz medija.
Evo to je ono o cemu pricam na drugoj temi, a i inace. Tome u 21 veku sluze njihova ljudska prava i demokratije, da ih ovakvi zloupotrebljavaju. Stari metodi su bili bolji.
[ ventura @ 11.04.2010. 10:05 ] @
Citat:
Lesli Eldridz: Evo to je ono o cemu pricam na drugoj temi, a i inace. Tome u 21 veku sluze njihova ljudska prava i demokratije, da ih ovakvi zloupotrebljavaju. Stari metodi su bili bolji.

Pa ne isplati joj se da se poziva na USA državljanstvo i na suđenje tamo jer se tamo dobijaju kazne 5-8 godina za slično delo, a ovde kod nas će završiti sve sa uslovnom kaznom...
[ vladd @ 11.04.2010. 10:09 ] @
Citat:
Kovacevic Vladimir

Kako prepoznati prave, validne...



Zasto ih prepoznavati? Opusteno ucestvovati u homanitarnim akcijama, shodno svojim mogucnostima i osecati se dobro zato sto se pomaze drugima u nevolji...

Ni porodicnu manufakturu Rebraca nismo MI prepoznali, vec sluzbe zaduzene za to..

Ne treba paranoisati bas toliko..cisto da se neko ne bi zatvorio u sobu na nekoliko godina...uz tastaturu i vodu

Poz
[ a1200 @ 11.04.2010. 10:36 ] @
Nije ona dovoljno pametna za tako nesto... trebala je lepo da skuplja pare za zidanje/renoviranje sprata/odeljenja u bolnici, pa kad se posle 10 god. napokon sagradi i dodje vreme otvaranju, ili kad neko pocne da postavlja pitanje: a gde su pare? koliko je ulozeno i zasta?... e, onda da rade elektricne instalacije™... i dokaza vishe nema, puffff, nestalo. Tako to rade experti.

Nego, dobra je stvar sto ju je neko ipak navatao, odnosno, sto je policija uradila posao - barem ce ostali slicni likovi sada poceti da se preznojavaju...
Treba uvesti zakonom obavezu da detaljni finansiski izvestaji uvek moraju da budu dostupni na njihovom site-u (sajtovima humanitarnih organizacija), a i da se salju poreskim upravama i budu dostupni, takodje, i preko sajta poreske uprave.
[ žutokljunac @ 11.04.2010. 10:56 ] @
Citat:
mmix:
Zena izgleda kao moja komisinica kad se sredila cerci za vencanje. Sta zapravo Stojankin lik cini sponzorskim? Sminka? Ne branim ono sto su uradile ni iz bliza ali ovakve izjave tek nisu na mestu.


Pogledaj kako je izgledala dok je bila mlađa. Klasična skockana rospija koja misli da je uspela u životu jer se dočepala Njujora i jer je na svoj izgled obradila nekog naivnog muškarca. :)


Citat:
mmix:Nego, dobra je stvar sto ju je neko ipak navatao, odnosno, sto je policija uradila posao


To je čista sreća jer su je nahvatali samo zbog toga što su te 4 ćurke bile toliko glupe i alave pa nisu kupile ništa od tih donacija. Da su za pola novca kuplie par medicinskih aparata, a da su drugu polovinu potrošile na šminku, najverovatnije bi niko ne bi ni dirao. A i ako bi se digla buka oko slučaja, verujem da bi pola nas ovde govorilo kako su kupile 3 medicinska aparata, kako su troškovi marketinga, edukacije i oglašavanja jako skupi ( tipujem na venturu ), i kako niko nije kriv dok se ne dokaže suprotno ( tipujem na Dimketa ).
[ dejanet @ 11.04.2010. 10:58 ] @
Kako verovati, pa ucestvovati, evo primera, od pre 2 godine :

koleginica slusajuci na b92 o akciji za napustenu decu, napuni kola sa starim igrackama i odecom, odveze se do adrese, a tamo katanac...
bukvalno 12 sati pre toga je isao tv prilog sa 10-15-oro dece i poznatim donatorima...

Uz muku smo saznali telefon organizacije, zvali, pitala gde da donese, a gospodja je zamolila da ne donosi nista, da trenutno primaju samo novac..

Na b92 su konstantno isli prilozi o ovoj akciji, skoro 1-2 godine, a donatori su se izredjali od Divca do Djilasa...

U poslednje vreme mnogi su se ucutali, jer po novom zakonu svaka NVO mora da se registruje u APR-u kao pravno lice i da predaje zavrsni racun ili neku formu toga..
[ žutokljunac @ 11.04.2010. 11:08 ] @
Citat:
dejanet

U poslednje vreme mnogi su se ucutali, jer po novom zakonu svaka NVO mora da se registruje u APR-u kao pravno lice i da predaje zavrsni racun ili neku formu toga..

Upravo. Sada im rade reviziju na svaka 3 meseca, a počeli su da rade i tkz. dubinske forenzičke revizije. Sada ćete da vidite šta će sve da ispliva. U Bosni su pojedinim NVO-a ukinuli donacije i pokrenuli krivične prijave za proneverene milione evra. Samo polako. Videćete.
[ KittyKat @ 11.04.2010. 11:20 ] @
Citat:
žutokljunac:Naravno da je su i ona i njena majka bile svesne šta rade, jer su upravo sve tako i zamislile da urade. U samom startu ideja je bila da se otvori humanitarna organizacija, neka nevladina organizacija, kako bi se na taj način profitiralo. Nisu njih dve ulazile u tu priču jer su želele da pomognu, već isključivo radi bogaćenja. Njena majka Stojanka, dobro je poznata po sličnim obmanama. Pogledaj malo facu te žene. Klasična sponzoruša.
 


Ma naravno, nego se pitam kako neko može uzeti pare za tu svrhu...gde mu je svest o tome šta radi? Svaka bolest je teška i glupo je uopšte upoređivati ih i porediti jednu sa drugom, ali ipak je rak najteža bolest od svih...
[ Lesli Eldridz @ 11.04.2010. 11:34 ] @
To je urbana legenda da takozvana svest uopste postoji kod 98% dvonozaca. Naucno dokazano.
[ Ivan Dimkovic @ 11.04.2010. 11:35 ] @
Da bi neko osecao "svest" on je mora imati pre svega.

Ako si sociopata, ne postoji griza savesti niti "svest". Sto je vrlo verovatno slucaj sa ove 2 osobe. Kod sociopata ne postoje ti mehanizmi koji postoje kod normalnih ljudi - siguran sam da doticna uopste nije ni svesna problema koji je napravila, niti razume zasto je uhapsena.
[ bttp @ 11.04.2010. 11:45 ] @
Misliš savest?
[ vladd @ 11.04.2010. 11:47 ] @
Mislim da su svesne, cak i da su znale i razlog, ali su verovatno mislile da mogu da se odupru...

Ovakvo "plivanje", istorijat prevarnih radnji i lagana kaznjavanja, dobijanja "izgona" kako je nekada bilo popularno medju sitnim kriminalcima, samo pokazuju da doticne imaju mentora.

Ocigledno su obavile neku transakciju van mentora, i naletele na prgavog igraca..mozda je izostao neki felacio u pravom trenutku...ili su nekontrolisano pokusale da preveslaju nekog ko to ne voli, a pride je za***an igrac... i pljas...da se priuce pameti...

Verovatno ce se parcijalno izvuci, neki od donatora ce odustati od gonjenja, neki ce dobiti satisfakciju eventualnom blagom kaznom(tada sledi drugi deo magle, izdrzavanje kazne ce biti "bajpasovano"), tako da ce tandem Rebraca, cerka i Cojka, da nestanu na nekoliko godina sa haj scene..ekvivalentno godinama uzivanja u lagodnom zivotu.

Sistem ce se malo mreskati, zataskace se prica, neka imena ce promeniti pozicije...i teraj dalje..ima toliko vune..previse posla..

Poz

P.S. Bejase neka prica o "mamografima"...
[ žutokljunac @ 11.04.2010. 11:50 ] @
Zanimljivo je što je ta osoba po struci klinički psiholog.

" ... Kada se uđe u ove godine, čovek valjda oseti želju da sve nakupljeno znanje i iskustvo ostavi mlađima, svojoj zemlji, svim ljudima. Ovo što radim je jedan unikatan, duboko emotivan posao, neki moj zalog za život. Volela bih da jednog dana kad me nema, ostane ta škola nematerijalnog, nacionalnog blaga, da se naša rukotvorina sačuva, to je i cilj celog projekta.
Tako Sandrina Vagner, klinički psiholog sa diplomom američkog Kolumbija univerziteta po profesiji, autor po vokaciji i borac i veliki radnik, govori o projektu koji je sa velikim entuzijazmom započela pre tri i po godine u Srbiji, a ovih kišovitih dana predstavila u Torontu. U domu Nikole Kovačevića, njenog druga iz detinjstva, u srcu najvećeg kanadskog grada, razgovaramo o prošlosti i budućnosti, zajednički želeći da stvarnost u Srbiji bude lepša i svetlija ... "

Ovo se valjda tiče njene organizacije ( neki Centar za domaćinstvo ), a ne fonda njene kćerke.

ostatak teksta: http://www.srpskadijaspora.info/vest.asp?id=6245
[ Ivan Dimkovic @ 11.04.2010. 12:01 ] @
Znas kako,

Znam dosta ljudi koji su upisali psihologiju koji nisu bas 100% cisti... ono upisali su istu kako bi razjasnili sebi sta nije OK sa njima :-)

Mozda je i ovde to slucaj
[ bttp @ 11.04.2010. 12:22 ] @
To su oni preneli ovde kombinaciju iz Amerike. Jer tamo sve može, as long as you pay taxes.

Sad su je ovde ovi naši uvatili za "nenamensko trošenje sredstava", što je bilo i za očekivati. Ko je budala da daje pare za neke tamo mutne "humanitarne poslove", gde niko nikom ne polaže račune, već samostalno raspolaže sredstvima koja su ima uplaćena na dobrovoljnoj osnovi, bez ikakvog ugovora, i bez ikakve obaveze za polaganjem računa šta su oni tačno uradili sa tim novcima.

Ja mislim da bi to sve u USA glat prošlo, s tim da plaćaju poreze državi, ali pošto ovde kod nas nemaju iskustva sa tim raznoraznim fondovima, našli su se na udaru finansijske policije.

Što se mene tiče treba da odgovaraju za sve, samo ne znam za šta će, jer kao što rekoh sav taj novac su dobili bez ikakvog ugovora, znači maltene kao poklon.

Jedino za šta mogu da im sude je otprilike laganje, a to ne znam koliko je teško krivično delo.

A država je isto tako kriva, jer su dopustili da se uplatnice za taj tzv. fond distribuiraju preko uplatnica za Infostan, znači praktično sa nekim državnim pokrićem. Shodno tome trebalo bi da odgovara i odgovorno lice u gradskoj upravi koje je to dozvolilo, tj. autorizovalo, jer ti "lifleti" i uplatnice mogu da se distribuiraju uz uplatnice za Infostan, samo uz dozvolu gradske vlasti.

Ko je to dozvolio i na osnovu čega, treba ispitati. Samo mi se nešto čini da niko iz vlasti neće odgovarati nizašta.
[ žutokljunac @ 11.04.2010. 12:29 ] @
Oktud znaš da su donacije dobili bez ikakvog ugovora. Ne verujm da su im pravna lica uplaćivala novac tek tako, bez ikakvog ugovora. Znam kako stranci rade. Traže revizorske izveštaje. Fora je što su se naši toliko izbezobrazili da su se sprijateljili sa pojedinim direktorima u stranim revizorskim kućama, pa su im ovi slali mlade i neiskusne revizore koji nisu iskusni da pohvataju sve tokove novca.
[ Java Beograd @ 11.04.2010. 12:48 ] @
Citat:
žutokljunac: Fora je što su se naši toliko izbezobrazili da su se sprijateljili sa pojedinim direktorima u stranim revizorskim kućama, pa su im ovi slali mlade i neiskusne revizore koji nisu iskusni da pohvataju sve tokove novca.

I jeste i nije tako. Naime, ako fond Katarine Rebrače ima validan račun da je kupljen (na primer) mamograf, onda je sa njenim fondom sve u redu. Naizgled. Nije posao revizorske kuće da proverava od koga je kupljen mamograf i kome je doniran. Revizorska kuća radi tamo gde je plaćena. Nema ni najmanje interesa da ode u firmu "GG Export-Import" i da proveri da li je zaista taj mamograf i kupljen. Dakle, valjana pokrivenost odgovarajućim dokumentima je sasvim dovoljno da svaka ravizorska kuća potvrdi da je sve u redu.

Eeeeeee ...

Ali upravo zato postoji i finansijska policija. ONA proverava kome su pare otišle za mamograf, pa onda "zakuca na vrata" i firme "GG Export-Import", pa zakuca na vrata bolnice koja je kobajagi dobila mamograf, pa tako uspe da pohvta sve konce. Svrha postojanja stranih revuzorhih kuća nije sprečavanje kriminala.

[ Ivan Dimkovic @ 11.04.2010. 13:02 ] @
Citat:
bttp
To su oni preneli ovde kombinaciju iz Amerike. Jer tamo sve može, as long as you pay taxes.


Ne bih bas rekao - evo upravo dok pricamo tamo lete ostavke zbog nenamenskog trosenja u GOP-u :-)
[ žutokljunac @ 11.04.2010. 13:46 ] @
Citat:
Java Beograd:  Svrha postojanja stranih revuzorhih kuća nije sprečavanje kriminala.


Na osnovu revizorskog izveštaja se podnosi krivična prijava tužilaštvu. I njihov izveštaj je dokaz na sudu. Dakle, svrha jeste sprečavanje kriminala. Samo što oni rade za onoga ko ih angažaju jer su privatne firme, dok druge inspekcijske službe rade za račun države.
[ KittyKat @ 11.04.2010. 14:21 ] @
Citat:
Dva dana pre hapšenja Katarina Rebrača je u intervjuu za Press nedelje rekla kako nije teško baviti se humanitarnim radom u Srbiji, jer je „naš narod human".


http://www.pressonline.rs/sr/v...ajmanje+najvi%C5%A1e+daju.html

:)

da nije tužno bilo mnogo, mnogo smešno :)
[ a1200 @ 11.04.2010. 16:12 ] @
Citat:
Katarini Rebrači i njenoj majci preti kazna od 12 godina zatvora

Ako bude utvrđeno da su preko humanitarnog fonda koji je vodila Katarina Rebrača, ona i njena majka proneverile 37 miliona dinara namenjenih za borbu protiv raka dojke, poznatoj manekenki i mami Sandrini Bogunović preti kazna i do 12 godina zatvora.

Saša Pribićević, predsednika Društva za borbu protiv prevara, za “Blic nedelje“ je rekao da Tužilaštvo može da podigne optužnicu za proneveru ili za zloupotrebu službenog položaja, a da je, budući da se radi o proneverenoj sumu većoj od milion i po dinara, zaprećena kazna između dve i 12 godina.

On takođe tvrdi da je, prema njegovima saznanjima, policija sakupila čvrste dokaze u ovom slučaju, pa da bi iz tog razloga i zbog činjenice da se radi o nezapamćenom slučaju, čitav proces mogao biti završen brže nego što to inače biva u Srbiji.


Kao mozak prevare koja je poljuljala ugled dobrotvornih akcija u Srbiji, označena je majka poznate manekenke Stojanka Bogunović, poznatija pod imenom Sandrina. Ona se još tereti da je kao odgovorno lice u „Centru za kreativno domaćinstvo“ preuzela dva miliona dinara koji su na račun Centra prebačeni sa računa Fonda. Novac je navodno potrošen za privatne potrebe Bogunovićeve.

Stojanka Bogunović - Sandrina i njena dela

Ova šezdesetogodišnjakinja navodno je odranije poznata po prevarama i proneverama, zbog čega joj je, kako piše “Blic nedelje“, zabranjen ulazak u Ameriku, Austriju, Nemačku i Švedsku.

Deportaciju i doživotnu zabranu ulaska u SAD zaradila je kada je kao stjuardesa jedna američke kompanije organizovala prodaju umetničkih slika u avionu iznad Atlantika. Paravan je i tada bila dobrotvorna akcija. Slike su navodno bile deo njene dugo sakupljane kolekcije, a zarada je trebalo da ide u humanitarne svrhe. Međutim, po sletanju, slike su naprasno nestale, zbog čega je dobila otkaz, bila u zatvoru i potom deportovana iz Amerike.

Kada se posle deportacije vratila u Srbiju, predstavila se kao Sandrina Vagner. Iako nikad nije bila venčana s izvesnim kolekcionarom iz SAD Vagnerom, koji je kada su se upoznali bio oženjen, preuzela je njegovo prezime. On je izdržavao nju i Katarinu, ali je naprasno preminuo pod čudnim okolnostima o kojima se samo godinama nagađalo.

Žena psiholog, prijateljica Orsona Velsa

Bogunovićeva, koja je po struci je klinički psiholog, diplomirala je na univerzitetu Kolumbija u SAD i bavila se novinarstvom u Srbiji, a kasnije i u SAD pri televizijskoj kući ABC. Ovaj poziv je napustila kada je upoznala poznatog režisera Orsona Velsa, u čijoj je kući i živela s ćerkom Katarinom Rebračom.

Sarađivala je i sa Piterom Bogdanovićem, Henrijem Džeglamom i Džonom Hjustonom. Osim glumom i novinarstvom, Sandrina se bavila i slikarstvom, pa je u Los Anđelesu otvorila Galeriju jugoslovenske likovne umetnosti, da bi se kasnije preselila u Njujork sa ćerkom Katarinom. U SAD je otišla za svojom ljubavlju, kako je izjavljivala, hokejašem Nikolom Rebračom, Katarininim ocem.

Katarini Rebrači, njenoj majci Sandrini i još dvema saučesnicama, Viši sud u Beogradu odredio je u petak pritvor od mesec dana.

http://www.vesti-online.com/Ve...eti-kazna-od-12-godina-zatvora

Ne pada iver daleko od klade.
[ bttp @ 11.04.2010. 16:25 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Ne bih bas rekao - evo upravo dok pricamo tamo lete ostavke zbog nenamenskog trosenja u GOP-u :-)

Ostavke nisu isto što i krivično gonjenje. Moralna odgovornost nije isto što i krivična.
[ Ivan Dimkovic @ 11.04.2010. 16:56 ] @
"Nenamensko trosenje para" samo po sebi nigde ne mora da podrazumeva krivicnu odgovornost. Obicno mora postojati privatna tuzba od strane nekog ko se smatra ostecenim (investitori, oni koji su davali pare, ...) - ako pronevera ukljucuje i porez ili neko krsenje drugih propisa, onda se ukljucuje i drzava

Medjutim dovodjenje u zabludu tj. prevara i te kako moze.

U slucaju ove idiotkinje i njene majke, vrlo je jasno da one nisu ni imale nameru da kupuju bilo sta u humanitarne svrhe - sto znaci da je u pitanju cista prevara, a ne neko "nenamensko trosenje para".

[ dejanet @ 11.04.2010. 17:09 ] @
..bas tako.

Inace "zloupotreba sluzbenog polozaja" ili "nenamensko trosenje para" osim kod nas, ne postoji nigde u civilizovanom svetu, kao krivicno delo.
[ Nebojsa Milanovic @ 11.04.2010. 17:13 ] @
Zbog toga sam ranije i rekao da se radi o gotovo milion € (cirka 70 miliona dinara) i toplo se nadam da će im se suditi za taj iznos, a ne samo za 37 miliona za koje je do sada utvrđeno da su bukvalno isparili.

Ne vidim apsolutno nikakvu razliku u tome da li je plaćala rentiranje džipa 2500 e mesečno i ako za to ima papire - i ovih 37 miliona koji su netragom proćerdani, sve je to potpuno isto.

Međutim, vrlo mi se čini da će kazna biti preblaga, ali kolika god da bude, biće potpuno marginalna u odnosu na dugoročnu štetu koju je ova pljačka prouzrokovala.

Pogledajmo recimo samo jedan komentar:

Citat:
Bojana

Pitam se sta sad da radim? Moje dete ima smrtonosnu bolest. Za tu bolest se trazi lek u Americi i ja vec 2 godine skupljam pare za odlazak kad se to desi. Mnogo dobrih ljudi nam je do sad pomoglo, ali ko ce od sad hteti da da pare u humanitarne svrh nama kojima je to zaista potrebno? Misli da nismo ni svesni koju stetu ce ovo prouzrokovati.


http://www.blic.rs/Vesti/Tema-...i-kazna-do-12-godina/komentari

Tako da, ovo nije pljačka, ovo je zločin prema ogromnom broju onih koje će ostati ili bez, ili sa mnogo umanjenom pomoći od koje im bukvalno život zavisi.



[ Odin D. @ 11.04.2010. 17:19 ] @
Citat:
Katarini Rebrači i njenoj majci preti kazna od 12 godina zatvora

Ako bude utvrđeno da su preko humanitarnog fonda koji je vodila Katarina Rebrača, ona i njena majka proneverile 37 miliona dinara namenjenih za borbu protiv raka dojke, poznatoj manekenki i mami Sandrini Bogunović preti kazna i do 12 godina zatvora.


Ma hajte molim vas, uozbiljite se!
U Srbiji moras biti serijski ubica da bi zaglavio 12 godina.
I to ne bilo kakav serijski ubica, nego serijski ubica djece sa dokazanim bilansom od najmanje 60 djece koje je pregazio valjkom za asfalt, pri cemu su neke od zrtava djeca sudije, drzavnog tuzioca i ubicinog advokata... i pri cemu je izjavio da se ne kaje, i da ce to uraditi opet cim izadje.
A ni tada ne bi odsluzio svih 12, pustili bi ga vjerovatno poslije 6.
[ DrJekyll @ 11.04.2010. 17:20 ] @

Kad se setim njenih gostovanja na maksoviziji i ko je sve tada sedeo pored nje nesto me ovo i ne cudi.

[ X Files @ 11.04.2010. 17:27 ] @
Sada čekamo da vidimo način na koji će (zlo)upotrebiti svoje SAD državljanstvo.



SMS prevare, humanitarne prevare, 7x prodati stanovi u izgradnji, ... došlo vreme da niko niukoga nema poverenja.
[ žutokljunac @ 11.04.2010. 17:29 ] @
Citat:
a1200:Katarini Rebrači i njenoj majci preti kazna od 12 godina zatvora


Saša Pribićević, predsednika Društva za borbu protiv prevara, za “Blic nedelje“ je rekao da Tužilaštvo može da podigne optužnicu za proneveru ili za zloupotrebu službenog položaja, a da je, budući da se radi o proneverenoj sumu većoj od milion i po dinara, zaprećena kazna između dve i 12 godina.

Provali naslov. Preti joj kazna od 12 godina zatvora. Dobiće 4 godine, odslužiće godinu i nešto, posle toga, smanjenje kazne, pa ostatak na uslovnoj, i eto nje na slobodi. Pošto je dobra riba, neko će da je drmne par puta, pa možda dobije i manje. 2012. ona u Milanu otvara agenciju za modele*. Živi bili pa videli.

edit: *solarijum, spa centar
[ Yoba @ 11.04.2010. 17:38 ] @
Stvar je vrlo prosta

koliko nju drzava rebne kazneno, proporiconalno tome ce narod biti human

iliti

ako dobije neku bez vez kaznu, tipa godinu dana, vrlo verovatno da ce humanost drasticno opasti ("ja da im dam kintu da bi se oni troskarili, a i ako se dokaze krivica sve prodje vrlo blago")


ali ako je osude debelo, tipa 12 godina imajuci u vidu koliko je stete nanema dugorocno gledajuci ljudi ce imati vise poverenja prema sistemu



vezano za humanitarne akcije, pre par godina imao sam sredjivanje plakara. i raspitam se kakva je procedura za crveni krst.
prvo sto sam saznao da sve sto valja oni tamo lapaju (ajde da kazem da je istina izmedju) ali tu je druga stvar. potrebno je da stvari budu oprane, _popeglane_ i smotane.
da se razumemo, naravno da im ne bih odeno prljave stvari ali bas da ih peglam, ne pada mi napamet, mogu i oni da uloze trud&rad.

i nista, stavio pored kontejnera i cigalni posle pokupili. (ne, ne verujem u babske price i bajanje ciganja:)


imho jedino sto ima smisla je direktna pomoc ugrozenima, u te NVO organizacije uopste nemam poverenja.
[ Odin D. @ 11.04.2010. 17:52 ] @
1) Nakon sto je pustena iz pritvora da skokne do stana da uzme grickalicu za nokte, K.R. se nije vratila u pritvor ni poslije 10 dana.
2) Nakon sto su poslije 2 nedelje policajci dosli u stan K.R. da je vrate u pritvor, niko nije otvarao vrata.
3) Policajci pokusavali 5 dana da zvone svakodnevno.
4) Policajci provalili vrata i zatekli prazan stan.
5) Finansijska inspekcija nakon 15-dnevnih provjera pronasla da su svi racuni osumnjicenih ispraznjeni i da su pare nestale bez traga.
6) Neki glavonja izjavljuje da "jos nije poznato kako je do toga doslo, i da je pokrenuta istraga" kao i da je "on sve ucinio da se odmah raspise interpol potjernica"
7) Poslije 2 mjeseca nista se naravno nije otkrilo, a K.R. i njena majka se javljaju sa Mauricijusa saopstenjem da "su morale otici iz Srbije posto odredjenim ljudima iz vlasti nije zbog neceg odgovaralo njihovo humanitarno djelovanje, te da se boje za svoju bezbednost, pravdu i istinu, da im je preceno" i tako dalje u tom stilu.
8) A sada malo veselih nota, da cjepamo lakse usi dok se dupe krpi....
[ bttp @ 11.04.2010. 18:37 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Medjutim dovodjenje u zabludu tj. prevara i te kako moze.

U slucaju ove idiotkinje i njene majke, vrlo je jasno da one nisu ni imale nameru da kupuju bilo sta u humanitarne svrhe - sto znaci da je u pitanju cista prevara, a ne neko "nenamensko trosenje para".

To sam ja i rekao. Jedino za šta je svakako kriva je laganje. Ne znam kolika je zaprećena kazna za laganje.

Po meni su jednako, ako ne i više krivi predstavnici gradskih vlasti koji su joj omogućili da preko uplatnica za Infostan distribuira svoje liflete. Mada ne vidim da se igde spominje nečija odgovornost za to.
[ Java Beograd @ 11.04.2010. 18:39 ] @
Citat:
žutokljunac: Provali naslov. Preti joj kazna od 12 godina zatvora. Dobiće 4 godine, odslužiće godinu i nešto, posle toga, smanjenje kazne, pa ostatak na uslovnoj, i eto nje na slobodi. Pošto je dobra riba, neko će da je drmne par puta, pa možda dobije i manje. 2012. ona u Milanu otvara agenciju za modele*. Živi bili pa videli.

Ne budi prestrog ! U majčici Srbiji 4 godina se dobija za ubistvo ! Za silovanje, pedofiliju, teška razbojništva i pokušaje ubistva oko 2. Ova će da dobije oko 6 meseci. Uslovno na 2 godine. Ili, ako u najgorem slučaju dobije zatvor, neće odma' da je strpaju, nego će da čeka narednih nekoliko da je pozovu na izdržavanje kazne. U međuvremenu će kazna da zastari.

Citat:
Yoba: vezano za humanitarne akcije, pre par godina imao sam sredjivanje plakara. i raspitam se kakva je procedura za crveni krst. Prvo sto sam saznao da sve sto valja oni tamo lapaju (ajde da kazem da je istina izmedju)

Ma šta između ?! Uzimaju SVE ! Valjalo ili ne.
[ Izvoljski @ 11.04.2010. 19:04 ] @
u lazi su duge noge ?
[ Catch 22 @ 11.04.2010. 19:09 ] @
[ SlobaBgd @ 11.04.2010. 20:26 ] @
Onaj bilmez što je nalupao onog bilmeza Velju Ilića popio 2 godine! Za delo za koje je trebao da dobije ulicu u Beogradu! Ako Kaća prođe sa manje od 5 godina, počeću da sumnjam u naše pravosuđe!
[ bttp @ 11.04.2010. 21:29 ] @
To 12 godina zatvora nema šanse. Prvo pitanje je i da li će uopšte ići u zatvor ili će joj odrediti uslovnu kaznu uz uslov da vrati nenamenski potrošen novac (samo ne znam kome, verovatno državi, pa će to onda da rastale međusobno ovi na vlasti kao "ekstra profit").

Prvo to je pronevera neke ne preterano velike sume novca, čija namena nije najjasnija. Drugo ta pronevera je izvršena uz asistenciju vlasti koji su joj omogućili da prikuplja taj novac na već spomenuti način, što automatski povlači i njihovu odgovornost - što će reći, što veću kaznu njoj rebnu, morali bi i sebi neku proporcionalnu, a to ain't gonna happen.

Treće, nema jasne oštećene strane.

Četvrto, nije ranije osuđivana.

Peto, majka je malog deteta (to su sve olakšavajuće okolnosti).

Šesto, ako bude mogla da nadoknadi proneveren novac (čitaj da nekima na vlasti da pare) i to će joj biti olakšavajuća okolnost.

Ovo delo nije toliko teško s pravne tačke gledišta, koliko sa moralne, a sam slučaj je high profile samo zato što je u pitanju Katarina Rebrača.

Ako bi ona za ovo dobila 12 godina zatvora, onda bi bivši diretktor EDB sa svim onim silnim stanovima, kućama, novcem i čime sve ne, trebalo da bude osuđen na smrt, ili bar 10 doživotnih robija.

Rezime, ovo je više skandal nego što je neko teško krivično delo.
[ Java Beograd @ 12.04.2010. 08:20 ] @
Citat:
bttp: Prvo to je pronevera neke ne preterano velike sume novca, čija namena nije najjasnija. (1) Drugo ta pronevera je izvršena uz asistenciju vlasti (2) koji su joj omogućili da prikuplja taj novac na već spomenuti način, što automatski povlači i njihovu odgovornost - što će reći, što veću kaznu njoj rebnu, morali bi i sebi neku proporcionalnu, a to ain't gonna happen.


Dve potpuno pogrešne tvrdnje.

1. Namena svakog fonda je jasno i precizno definisana. Postoji i takozvani "prospekt" fonda gde su definisani ciljevi fonda, način prikupljanja sredstava, način plasiranja sredstava i sve ostalo, do detalja. Fond se ne može registrovati ako se ne definišu i objave sve pojedinosti. Svako kršenje pravila definisanih u prospektu fonda je krivično delo.

2. Još od Titovog vremena Srbi koriste dva sveobuhvatna termina "država" i "vlast". Tako se za firmin auto govorilo da je "državni", a "vlast" je jedan neobjašnjivi skup ljudi koji prima platu iz budžeta. Ali, nije tako. Kao prvo "vlast" je pomogla da se sredstva prikupe, a ne pronevere. Nadam se da uočavaš razliku. A kao drugo "vlast" sa prikupljanjem nema nikakve veze, već beogradski Infostan, komunalna firma koja nema nikakvog udela u vlasti. Nula. Ništa. Osim, ako i đubretarce ne računaš kao neku vlast. A na kraju krajeva sudska vlast ne mora sebi nikakvu kaznu da "rebne" zbog blanko uplatnice u koverti infostana. A još manje se "automatski povlači njihova odgovornost".


[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 12.04.2010. u 11:36 GMT+1]
[ bttp @ 12.04.2010. 13:48 ] @
Živi bili pa videli.
[ Nebojsa Milanovic @ 12.04.2010. 22:39 ] @
Rekoh već da se radi o svim parama iz fonda, a ne samo o prvobitno primećenih 37 miliona.

Sada je to i utvrđeno:

Citat:
Tužilaštvo navodi da je Rebrača proneverila svih 67 miliona dinara koliko je prikupila na dva računa svog fonda!

http://www.pressonline.rs/sr/v...C5%BEipa+dala+dva+miliona.html


Ovaj slučaj će imati ogroman uticaj na odnos građana prema sudstvu.
[ žutokljunac @ 12.04.2010. 23:56 ] @
Citat:
U kešu je podigla i potrošila 7.937.560,00 dinara, sve za lične potrebe - kupovinu odeće, obuće, kozmetičkih preparata, nakita i plaćanja usluga u restoranima.


Tačno sam znao na šta će da potroši. Prava maca.
[ Nebojsa Milanovic @ 13.04.2010. 00:05 ] @
Žutokljunac, za citate koristi quote
Citat:
a ne
Code:
tagove.
[ ninjaz @ 13.04.2010. 00:16 ] @
Citat:
Majka svaljuje krivicu na Katarinu

Beograd, Kikinda - Spomenka Bogunović (61), u javnosti poznata kao Sandrina Bogunović-Vagner, na saslušanju je pred istražnim sudijom prvo branila svoju ćerku Katarinu Rebraču (38 ), predsednicu istoimenog Humanitarnog fonda za prevenciju raka dojke osumnjičenu za proneveru 37 miliona dinara, da bi kasnije promenila priču i rekla da je „savetovala ćerku, ali da ona ništa nije radila po njenim uputstvima”, saznaje „Blic”.


Izvor: Blic

Jadno dete


[ Izvoljski @ 13.04.2010. 00:29 ] @
kladim se da bi 75% ljudi zivelo tako kao ona tri godine pa onda robijalo. Stavise, neki bi bili Gejts godin dana pa onda nek ih stave u HCl.
[ milivoje t @ 13.04.2010. 02:13 ] @
[ ventura @ 13.04.2010. 07:46 ] @
Citat:
Izvoljski: kladim se da bi 75% ljudi zivelo tako kao ona tri godine pa onda robijalo. Stavise, neki bi bili Gejts godin dana pa onda nek ih stave u HCl.

S obzirom na to da uz svu medijsku halabuku ona će odležati 1-2 godine u zatvoru, to uopšte i nije loš deal... Par stotina hiljada evra po godini zatvora... A pogotovo ovi naši cirkus zatvori gde vikendom ideš kući i sl...
[ milivoje t @ 14.04.2010. 12:31 ] @
Evo ga jos jedan, samo pilcar:
"Osumnjičeni Bojović (1989.god) je 16. marta 2010. godine, kod hosting provajdera Nordnet iz Subotice, registrovao internet domen i postavio prezentaciju pod nazivom "Apel za pomoć Strahinji Bojoviću".

Na ovoj prezentaciji je, sa umišljajem, sebe lažno prikazao kao oca teško obolelog osamnaestomesečnog dečaka, Strahinje, kome je neophodna hitna medicinska pomoć.
"
http://b92.net/info/vesti/inde..._category=16&nav_id=424262
[ 93 Stefan @ 14.04.2010. 23:35 ] @
Pa stvarno, ovi drugi barem pošteno obijaju banke, ubijaju ili šta već, a ne na ovakav način...
[ Java Beograd @ 15.04.2010. 08:29 ] @
Što se vidi iz priloženog















[ mmix @ 15.04.2010. 08:46 ] @
Bice celebrity u zabeli Kad izadje garant ce odma na farmu ili u vb.
[ X Files @ 15.04.2010. 08:49 ] @
^
Biću vrlo blizak s njom, kako stvari sada stoje.
[ Srđan Pavlović @ 15.04.2010. 08:53 ] @
X Files - nemoj da izneveris nasa ocekivanja
[ Ivan Dimkovic @ 15.04.2010. 09:01 ] @
Nesto mi se cini da ce jedino "lezanje" koje ce ona da obavi biti druge prirode, a ne zatvorske... :-)

Sad nesto razmisljam, izraz "zalegnuti" mi postaje potpuno jasan...
[ cozmo_im @ 15.04.2010. 09:30 ] @
Citat:
milivoje t:Evo ga jos jedan, samo pilcar:
"Osumnjičeni Bojović (1989.god) je 16. marta 2010. godine, kod hosting provajdera Nordnet iz Subotice, registrovao internet domen i postavio prezentaciju pod nazivom "Apel za pomoć Strahinji Bojoviću".
 

Takodje, vidi se da je pokrao slike od neke (pretpostavljam) americke porodice (jasno se vide klasicni elektro uredjaji na slikama iz USA), pri tom se i vidi da ljudi na slikama nisu s ovih prostora...

Strasno sta se desava i sta ljudi rade, i zaradjuju i na tudjoj nesreci i na humanosti drugih.
[ jerryrain @ 15.04.2010. 09:47 ] @
Ili mene oci varaju ili je nesto drugo u pitanju jer ova vasa dobra riba meni izgleda kao debela krava...
Mozda je nekad bila dobra ali brate, izadjite malo na ulicu i svez vazduh pre nego sto krenete da pricate kako je sad dobra...
[ Java Beograd @ 15.04.2010. 09:58 ] @
Citat:
jerryrain: Ili mene oci varaju ili je nesto drugo u pitanju jer ova vasa dobra riba meni izgleda kao debela krava...

Pa dobro, kao što rekoh, već je koka. Sa izraženim oblinama. Neki muškarci vole obline, neki ravnine. Sve je za ljude.
[ stil @ 15.04.2010. 10:16 ] @
Citat:
jerryrain: Ili mene oci varaju ili je nesto drugo u pitanju jer ova vasa dobra riba meni izgleda kao debela krava...



Aj ne pričaj gluposti.
[ boxxter @ 15.04.2010. 10:23 ] @
=)

http://www.youtube.com/watch?v=oBSP6i1nXP0&feature=related

:P

http://www.youtube.com/watch?v=wc38vkWquaU&feature=related
[ abitbp6 @ 15.04.2010. 13:46 ] @
Jeste koka, i jeste i dalje zgodna i lepa, ali je pritvorena zgodna i lepa koka. Navijam da cela ekipa odrobija svaki pronevereni dinar. To su fenserke (osim njene majke, koja već ima zatvorskog iskustva), njima zatvor posebno teško pada. Jbg, nije lako preći iz čirokija i minđuša od par stotina hiljada, na zatvorski hleb od juče i posan pasulj (kad ima). Pa sam čiroki ima površinu ćelija u kojima sada borave, verovatno ne same. Malo će se odmoriti, naspavati, pripremiti za suđenje, rano se ustaje, rano leže, redovni obroci, uredan život i tako još nekoliko godina.
[ noreniou @ 15.04.2010. 14:01 ] @
^cozmo_im

Citat:
Takodje, vidi se da je pokrao slike od neke (pretpostavljam) americke porodice (jasno se vide klasicni elektro uredjaji na slikama iz USA), pri tom se i vidi da ljudi na slikama nisu s ovih prostora...

Strasno sta se desava i sta ljudi rade, i zaradjuju i na tudjoj nesreci i na humanosti drugih.


imamo istu konstataciju
sa prve strane teme

---
Dno dna.
[ 101010 @ 15.04.2010. 14:14 ] @
Prevarant je uhapsen, a sajt je jos uvek online ?! Trebali su ga ugasiti ili na sajt staviti obavestenje o prevari.

http://sbojovic.org
[ ninjaz @ 15.04.2010. 14:22 ] @
Citat:
101010: Prevarant je uhapsen, a sajt je jos uvek online ?! Trebali su ga ugasiti ili na sajt staviti obavestenje o prevari.

http://sbojovic.org


Dobri su mu Veliki prijatelji na dnu sajta!
[ ArtCool @ 16.04.2010. 01:02 ] @
Steta koja je nastala delovanjem Katarine i njene majke je nemerljiva.Pare su (po starom obicaju) na drugom mestu.
S obzirom koliko je bila uticajna u drustvu i na koliko je vrata kucala zarad popularisanja kampanje, ovakvim delovanjem je sva ta vrata prakticno zatvorila.Ko je vise lud da u buducnosti daje nesto.Svako ce prvo pomislitu na "opet" neku prevaru.
Imace ona posebno mesto ako ne u sudstvu ono barem u paklu (iskreno se nadam).
Uspela je da minira na stotine organizacija koje su dobrovoljno davale sredstva za tako tesku bolest.Ja licno ne znam kucu koja je prosla bez obolenja iste.U mojoj porodici je desetkovano troje, a operisano isto toliko.U zgradi gde zivim preko 40% je imalo neki obilik tumora...Od mog najboljeg druga otac je stradao...
Za ovako tesku bolest nije bilo uopste tesko skupljati novac, jel su mnogi donatori imali ili licna iskustva ili porodicna.
Imam utisak da nije ona sama ovo izdejstvovala vec neko mnogo jaci, novac tu nije bio u igri nego sabotaza sistema koji se bori protiv tumora.Jel se narod bukvalno desetkuje od ove bolesti.
Jednostavno "jakim" neodgovara da budemo zdravi i gotovo.
Truju nas preko hrane i tecnosti a sad su prakticno i poplasili dobrovoljne davaoce da dalje deluju u istom smeru (pomoc drugima).
Isti princip urusavanje celog sistema i drzave se odvija na svim nivoima, i tu pomoci nema.
Jel se cuti i sve se ceka da se nesto samo promeni.
Naredjenja postoje i ona se vrlo predano izvrsavaju, a rezultate vidi svako.
Od sada ako i budem donirao za nesto, to cu licno uradi po sitemu "roba u ruke" a ne pare na racun.
Pa setite se samo enormnih prevara u zdravstvu, obnove Tirsove, lobiranju da se kupi Siemens oprema, ogromnih troskova za kupovinu vakcina, blokiranju domacih proizvodjaca da snabdevaju bolnice (jer "drzava" bolje zivi od uvoza i provizije).

Sta reci...

Samo jos jedna afera u nizu pa jos jedna pa jos jedna i tako do kraja...

[ NoneVi @ 16.04.2010. 10:06 ] @
Citat:
ArtCool: Steta koja je nastala delovanjem Katarine i njene majke je nemerljiva.Pare su (po starom obicaju) na drugom mestu.
S obzirom koliko je bila uticajna u drustvu i na koliko je vrata kucala zarad popularisanja kampanje, ovakvim delovanjem je sva ta vrata prakticno zatvorila.Ko je vise lud da u buducnosti daje nesto.Svako ce prvo pomislitu na "opet" neku prevaru.
Imace ona posebno mesto ako ne u sudstvu ono barem u paklu (iskreno se nadam).
Uspela je da minira na stotine organizacija koje su dobrovoljno davale sredstva za tako tesku bolest.Ja licno ne znam kucu koja je prosla bez obolenja iste.U mojoj porodici je desetkovano troje, a operisano isto toliko.U zgradi gde zivim preko 40% je imalo neki obilik tumora...Od mog najboljeg druga otac je stradao...
Za ovako tesku bolest nije bilo uopste tesko skupljati novac, jel su mnogi donatori imali ili licna iskustva ili porodicna.
Imam utisak da nije ona sama ovo izdejstvovala vec neko mnogo jaci, novac tu nije bio u igri nego sabotaza sistema koji se bori protiv tumora.Jel se narod bukvalno desetkuje od ove bolesti.
Jednostavno "jakim" neodgovara da budemo zdravi i gotovo.
Truju nas preko hrane i tecnosti a sad su prakticno i poplasili dobrovoljne davaoce da dalje deluju u istom smeru (pomoc drugima).
Isti princip urusavanje celog sistema i drzave se odvija na svim nivoima, i tu pomoci nema.
Jel se cuti i sve se ceka da se nesto samo promeni.
Naredjenja postoje i ona se vrlo predano izvrsavaju, a rezultate vidi svako.
Od sada ako i budem donirao za nesto, to cu licno uradi po sitemu "roba u ruke" a ne pare na racun.
Pa setite se samo enormnih prevara u zdravstvu, obnove Tirsove, lobiranju da se kupi Siemens oprema, ogromnih troskova za kupovinu vakcina, blokiranju domacih proizvodjaca da snabdevaju bolnice (jer "drzava" bolje zivi od uvoza i provizije).

Sta reci...

Samo jos jedna afera u nizu pa jos jedna pa jos jedna i tako do kraja...


ma jasno. Sve je to zavera. Samo nisi objasnio jeli protiv jadnih Srba ili čovečanstva generalno.
[ žutokljunac @ 16.04.2010. 11:55 ] @
Citat:
džeri: Ili mene oci varaju ili je nesto drugo u pitanju jer ova vasa dobra riba meni izgleda kao debela krava...


Supe riba. Maca. Stisko bi se uz nju. A ni mama joj nije loša.
[ Count Zero @ 16.04.2010. 12:00 ] @
Hehe, po reakcijama vidim da je Dimke (ponovo) u pravu: odležaće ona znatno kraću, ali intenzivniju "kaznu".
Tipa "25 po tooru"
[ vilil1 @ 17.04.2010. 10:45 ] @
Bila sinoc neka emisija na RTSu o tim humanitarcima, i rece jedna koja je u UO neke humanitarne organizacije, da su oni profesionalci, tj. da su tamo zaposleni i da primaju plate. Interesuje me ukoliko neko zna, od koga primaju plate? Odakle im novac za isplatu tih plata? Da li drzava ucestvuje u tim redovnim isplatama - platama?
[ mmix @ 17.04.2010. 13:03 ] @
Ne vidim u cemu je problem sto humanitarci primaju platu od humanitarne organizacije? Nisu svi bogati a ni studenti pa da volontiraju svoje vreme i dok god su ti prihodi javni a za tu platu humanitarna organizacija dobije neku vrednost i tu nema problema.
[ Yoba @ 17.04.2010. 14:49 ] @
>i dok god su ti prihodi javni a za tu platu humanitarna organizacija dobije neku vrednost i tu nema problema.


svakako, samo neka je javno i transparetno, i neka se lepo vidi stavka plate.


pa ko je lud neka finansira neke tamo lezilebovice jer su oni zaboga profesionalci a to kosta ;-)
[ vilil1 @ 17.04.2010. 16:32 ] @
U redu je to, nego sam pitao odakle novac tim organizacijama? Ona je rekla da primaju platu, znaci da ta organizacija ima redovan prihod. Od koga? Drzave?
[ ArtCool @ 17.04.2010. 18:18 ] @
Citat:
vilil1: U redu je to, nego sam pitao odakle novac tim organizacijama? Ona je rekla da primaju platu, znaci da ta organizacija ima redovan prihod. Od koga? Drzave?


Sto je humanitarna akcija veca to su mogucnosti za spekulacije i PROFIT veci.
Da da profit.
Tu se nemojte zanositi nekim iluzijama.Naravno da iza svega stoje jake ekipe advokata da sve lepo ususkaju papirima i da sve bude legalno i "na privid" na pravo mesto utroseno.
Ono sto radi UNICEF i Crveni Krst je prica za sebe, ali to je vec neka druga tema...
Kada je primanje plate u pitanju stvari su individualne, neke podmiruje drzava neki su volonteri.Treba se raspitati i obratiti direktno organizacijama koje su predmet interesovanja.
Bilo bi jako lepo videti sve donacije koje je Haiti primio od svih donatora i racune gde su konkretno pare potrosene.Koliko je doslo stvari i sredstava do raje koja se svakodnevno gusi u neimastini, siromastvu bolesti i prasini...
[ mmix @ 18.04.2010. 08:23 ] @
Vidis, moja kuma je humanitarni radnik, tj ispravnije je reci buduci humanitari radnik posto jos zavrsava socijalni rad na FPN. Njen cilj u zivotu je da radi u UNHCRu na problemima vezanim za prisilnu migraciju dece, a u UNHCR ne mozes da udjes tek tako, to je career track u kome prvo treba da se dokazes i pokazes kao i u svakoj drugoj INDUSTRIJI. U ovom trenutku ona pored spremanja ispita i pisanja diplomskog volontira u jednoj humanitarnoj organizaciji koja radi na ukljucivanju romske dece u drustvo (ili to nije dovoljno dobra humanitarna akcija?). Ona to moze sada jer je student, jer to ne radi 40 sati nedeljno i zato sto joj keva i cale placaju stan i hranu. Sta posle? Po tebi ona treba da nastavi da volontira narednih 10, 15 godina dok ne nakupi dovoljno iskustva da predje u organizaciju koja je po vama dovoljno respectable da iz iste moze da prima platu? To su besmislice, ljudi koji su zaposleni u humanitanrmin organizacijama i koji posteno (posteno kao i svaki drugi radnik) radi 40 sati nedeljno isto tako i zasluzuje platu kao i svaki drugi radnik, platu sa kojom ce da plati stan, racune, hranu, itd. Kad i ako uspe da se zaposli njena plata nece biti 5000e niti ce dobiti deo "profita", pa nemojte karikirati to i pricati kao da su sve sve humanitarne organizacije rebracine i kao da u njima rade samo rebrace. To je uvreda za sve ostale koji to NISU.
[ vilil1 @ 18.04.2010. 10:15 ] @
@mmix
O cemu to pricas? Ne znam sta nije jasno u mom pitanju!? Nisam pitao kako se trosi taj novac, da li za plate, ili za pomoc nekome, ili bilo sta drugo. Niti da li trebaju za dzabe da rade te stvari, ili treba da naplacuju taj svoj humanitarni rad...

Jednostavno pitanje, odakle redovan prihod tim organizacijama? Da li primaju neke naknade od drzave? Opet kazem, cim imaju redovne plate, znaci da imaju redovan prihod. Od koga?

Ako ne znas, u redu, mozda ce se javiti neko ko zna. Napominjem, pitam za domace organizacije.
[ Java Beograd @ 18.04.2010. 10:50 ] @
Citat:
vilil1:Jednostavno pitanje, odakle redovan prihod tim organizacijama? Da li primaju neke naknade od drzave? Opet kazem, cim imaju redovne plate, znaci da imaju redovan prihod. Od koga?

Već sam napisao na početku teme: prema svetskim podacima (ne znam za naše) oko 80% donacija ide na organizaciju. Dakle: plate zaposlenih, troškovi prikupljanja sredstava, nabavka humanitarne pomoći, čuvanje (skladištenje) i transport do ugroženih.

Ovaj podatak je javan a zna se zato što je rad najvećih humanitarnih organizacija transparentan.
[ vilil1 @ 18.04.2010. 10:59 ] @
Jeste, procitao sam to. I u redu je, jer tamo postoje jako mocne hum. organizacije, sa mocnim donatorima, i mogu da istrpe i plate zaposlenih. Ovde mi nekako ne lici da je tako, mozda gresim.

Ta gospodja je predsednik UO, i bas ovako je rekla...Ja i moji saradnici smo profesionalci i primamo platu! Pa neka je njih samo 4-5. neka je plata neki minimalac 20.000 to je nesto oko 80-100.000 mesecno. Redovnog prihoda!?

Koliko ima hum. organizacija kod nas? Mogu li sve da imaju redovan prihod samo od donatora, sponzora?
[ Goran Rakić @ 18.04.2010. 11:10 ] @
Zamisli da imaš malu prodavnicu u kraju. Tvoj prihod je od prodaje robe. Da li je taj prihod redovan? Nije, danas neko dođe kupi šta mu treba, sutra možda neće biti kupaca itd. Međutim na mesečnom nivou ti ipak možeš da stabilno posluješ jer očekuješ da se dnevne oscilacije ispeglaju, plus znaš iz iskustva kako ti se tokom godine kreće promet (praznici, leto, zima,...).
[ Yoba @ 18.04.2010. 11:30 ] @
>>Već sam napisao na početku teme: prema svetskim podacima (ne znam za naše) oko 80% donacija ide na organizaciju. Dakle: plate zaposlenih, troškovi prikupljanja sredstava, nabavka humanitarne pomoći, čuvanje (skladištenje) i transport do ugroženih.

Ovaj podatak je javan a zna se zato što je rad najvećih humanitarnih organizacija transparentan.



ja sam nekako preskocio ovaj podatak, tako da sam prilicno iznenadjen!


Da je obrnut procenat, razumeo bih. Ali, ovako ispada da ugrozeni (koji bi btw trebali da budu prioritet) na marigni, i dobiju ono sto pretekne/ostane viska.
[ vilil1 @ 18.04.2010. 11:59 ] @
@Goran Rakić
Slikovito si ti to napisao :) ali mene interesuje tacna informacija. Jesi li sasvim siguran da humanitarci kod nas funkcionisu ISKLJUCIVO od donacija, pa bile te donacije, od drzave, privatnika, fizickih lica...
[ Kovacevic Vladimir @ 18.04.2010. 12:34 ] @
Citat:
mmix: Vidis, moja kuma je humanitarni radnik...
... pa nemojte karikirati to i pricati kao da su sve sve humanitarne organizacije rebracine i kao da u njima rade samo rebrace. To je uvreda za sve ostale koji to NISU.


Svaka generalizacija je loša, naročito za onoga ko radi pošteno, međutim teško je izdvojiti iz te većine pojedinačne slučajeve, kada se tamo, u tim humanitarnim organizacijama viđaju poznati likovi.
A poznati su još iz vremena KPJ, pa SKJ, pa SSSRNJ, pa SIZ-ova, pa XYZ Partija, pa SPC...i na kraju Humanitarna organizacija.

Mogao bih i ja na osnovu tih (pojedinačnih) likova da izvedem zaključak: gde je "lova" - tu su oni.
Jer, nisu se oni zasitili "love", pa će kao humanitarci završiti svoju karijeru i ev. prikazati sebe "...na kraju predstave, kao pozitivan lik..." nego je i dalje ista motivacija - "lova", a zvuči tako lepo - humanitarni radnik.

@mmix
Izvinjavam se kumi, njoj svaka čast

Pozdrav
[ maliradojca @ 27.09.2010. 09:02 ] @
Citat:
Bono krao humanitarne pare

Komentara 5 | veličina teksta:+-
Frontmen irske grupe "U2" Bono Voks, koji je i vlasnik humanitarne organizacije "One“, pred mogućom je istragom i velikim pritiskom medija jer je navodno učestvovao u finansijskim malverzacijama. Nadležni organi su utvrdili, prema pisanju medija, da je u humanitarne svrhe uplaćen tek jedan odsto prikupljenog novca.


Lažni humanitarac: Bono Voks


Naime, neprofitna organizacija “One”, koja je sakupljala dobrotvorne prihode i za vreme koncerata u našem regionu, isplatila je tek mali deo novca, odnosno 118.000 dolara od sakupljenih 9,8 miliona dolara.

Prema tvrdnjama medija, Bono i njegova svita su više od pet miliona dolara potrošili na veoma visoke plate zaposlenih.



Od već pomenute svote od skoro deset miliona, pola je otišlo na plate, a ostatak je Bono potrošio na kupovinu poklona koje je delio predsednicima zemalja koje je posećivao, te drugim ljudima na visokim položajima.

Bono je uvek tvrdio da tim predsednicima i drugim “važnim” ljudima na poklon daje šolju ili blok za pisanje.

Izetbegović mu dao pasoš BiH!

Bono se na svojim koncertima, između ostalog, hvalio i da je poseduje pasoš BiH, koji mu je 1997. godine dodelio lično Alija Izetbegović zbog zasluga i lobiranja za „bošnjačku stvar"!

Pevač se hvalio da mu je pasoš BiH „najvrednija nagrada u životu".

Zakon o državljanstvu BiH uopšte ne poznaje institut počasnog pasoša, na osnovu kojeg je popularni pevač dobio putnu ispravu.

„Primarni cilj organizacije je podizanje svesti čovečanstva o problemu stanovništva. Financijska pomoć nije u prvom planu“, rekao je Oliver Buston, menadžer organizacije “One” kao odgovor na napad medija.

On je dodao da je „u organizaciji sve transparentno, a neobično visoke plate zaposlenih ljudi u organizaciji ’One’ su čista glupost“.


http://www.vesti-online.com/Sc...625/Bono-krao-humanitarne-pare
[ zrachko @ 27.09.2010. 09:22 ] @
Chini mi se da su najbolji humanitarci oni koji daju svoje pare. Nemaju koga da za'ebu i stave pare u dzep. :)
[ Nabukodonosor @ 27.09.2010. 10:35 ] @
Joj kako bih voleo ovog majmuna da svataju i strpaju u zatvor! Oduvek mi ide po ganglijama.
[ Bubnjar2 @ 27.09.2010. 10:40 ] @
@Nabukodonosor

Joj a kako bi ja tek volo da budem diktator pa da apsim svakog koga ocu.
[ mmix @ 27.09.2010. 11:01 ] @
Seze to malo vise od autokratskih namera ka Bonou. Lik se poprilicno ogresio o nas a i sve to na stranu drcan je i bezobrazan i vecito je ljudima uzimao pare uvaljujuci im osecaj krivice za desavanja u trecem svetu da bi se sad ispostavilo da je kesirao te pare?!? Za takve je robija izmisljena.
[ Isak666 @ 27.09.2010. 11:41 ] @
Citat:
Nabukodonosor: Joj kako bih voleo ovog majmuna da svataju i strpaju u zatvor! Oduvek mi ide po ganglijama.

+1

To bi me posebno obradovalo.



[ DaliborP @ 27.09.2010. 11:56 ] @
Jeste, sigurno ce covek koji je tezak par stotina miliona da krade dodatno iz fonda humanitarne pomoci. Stvarno ste paljevine ako verujete u to.
[ Ivan Dimkovic @ 27.09.2010. 12:02 ] @
Ma da, kao sto CEO-ovi koji imaju milionske plate isto tako ne kradu ponekad i na beneficijama.

Sve i da licno poznajes Bono-a ne mozes znati da li je grabass... a nije iskljuceno da jeste uopste.

A signal upozorenja je upravo ta njegova navodna silna briga o silnoj deci i klimi koje se tako cvrsto drzi i samara ljude za vreme njegovih koncerata - to je obicno call-sign za bulls*ting i to onog tipa koji je obicno karakteristika za prevarante i lopine.
[ mmix @ 27.09.2010. 12:02 ] @
Nevazno je dal je stavljao sebi u dzep ili je tim parama podmicivao zvanicnike i delio ortacima adstronomske plate. Ako je do krajnih korisnika stizalo samo 1% sredstava onda je to zlocin

http://en.wikipedia.org/wiki/Misappropriation
In law, misappropriation is the intentional, illegal use of the property or funds of another person for one's own use or other unauthorized purpose, particularly by a public official, a trustee of a trust, an executor or administrator of a dead person's estate or by any person with a responsibility to care for and protect another's assets (a fiduciary duty). It is a felony, a crime punishable by a prison sentence.
[ Ivan Dimkovic @ 27.09.2010. 12:05 ] @
Ma bre... kada neko toliko potencira sliku o sebi kao nekakvom humanitarcu, to je obicno prvi znak za uzbunu.

Nesto mi se cini da ce na kraju ispasti bas to sta neki misle o njemu - da je iritantni licemerni grabass fokusiran na svoj prenaduvani ego i $$$.

To ce biti vrlo gadno za njegov buduci humanitarni PR, a bas mu dobro ide do sad :)
[ abishai @ 27.09.2010. 22:44 ] @
Citat:
Jeste, sigurno ce covek koji je tezak par stotina miliona da krade dodatno iz fonda humanitarne pomoci. Stvarno ste paljevine ako verujete u to.


Bas takvi i kradu najvise, njima je sve malo. Pohlepa je najrasprostranjeniji greh :)
[ Stranger2 @ 28.09.2010. 11:39 ] @
A sta bi sa ovim slucajem Rebrace?
[ mmix @ 28.09.2010. 11:59 ] @
Valjda je podignuta optuznica. Znas kako to kod nas vec ide, pola kazne odsluzis u postpuku bio kriv ili ne.
[ agardasevic @ 28.09.2010. 12:38 ] @
Citat:
@Ivan Dimkovic

Ma bre... kada neko toliko potencira sliku o sebi kao nekakvom humanitarcu, to je obicno prvi znak za uzbunu.

Nesto mi se cini da ce na kraju ispasti bas to sta neki misle o njemu - da je iritantni licemerni grabass fokusiran na svoj prenaduvani ego i $$$


Uh, pravo u centar. Kladio bih se u makar mjesečnu platu da je tako. A nekad lijepe pjesme pisaše...
[ axone @ 28.09.2010. 12:49 ] @

Sa nekih blogova:

"I just want to point out (perhaps someone already has) that his charity is called “ONE” and thats how much he gave about 1….percent."

Nove reci starih pesama:
"We’re one
But were not the same
We get to rip off each other
rip off each other
oooooonnnne"

"

So I skim off the top
And I do it again

You say love is the answer
Love the higher law
Love is the answer
Love the higher law

I’d ask you to enter
But my Gulf Stream is full
So I can’t keep holdin on
To what you got
Cause all you got is crumbs
"
[ DaliborP @ 28.09.2010. 14:00 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: A signal upozorenja je upravo ta njegova navodna silna briga o silnoj deci i klimi koje se tako cvrsto drzi i samara ljude za vreme njegovih koncerata - to je obicno call-sign za bulls*ting i to onog tipa koji je obicno karakteristika za prevarante i lopine.

Tebi bar nije bilo nikad tesko da zoves ljude lopinama, znao ili ne znao sta je istina. Sve na osnovu "signala upozorenja".

Mislim otkud znam, ne poznajem ga licno niti imam toliki uvid u njegov humanitarni rad (nemas ni ti ali te ne sprecava da pljujes) ali znajuci da se covek bavi humanitarnim radom i obezbedjivanjem pomoci Africi jos od osamdesetih godina mi je dovoljan signal da mozda ipak nije lopina i prevarant, vec da je u nekom trenutku stvarno nekom pomogao. Ok, mozda mu marketing nije najbolja strana, i mozda bi trebao uzeti malo bolje savetnike ali to svakako ne menja cilj njegovih akcija.

To je valjda danas popularno, cim se neko malo vise eksponira kao humanitarac bude brzo provaljen od strane ekipe koji "prate" vesti iz svojih soba preko malih ekrana kao neko ko trpa sebi u dzep ili sebe samopromovise. Sigurno je tako, usput je pevac u U2 koji nikako nije poznat ni uspesan bend pa mu treba dodatna promocija i kinta.

I onda kao niste paljevine, ma da.
[ Stranger2 @ 28.09.2010. 17:05 ] @
Kada su poznate osobe u pitanju onda je prava istina uvek pod velikim znakom pitanja. Za njih je i negativan publicitet pozitivan a metode privlacenja paznje jako kreativne tako da se nikad ne zna sta je zbog cega. Plus uticaj konkuencije. Sve dok je covek slavan i poznat ima i konkurenciju koja jako zeli to sto on ima... tako da su i konkurenti spremni na pustanje takvih prica.

Takodje, pevaci su inace ljudi koji svojim izvodjackim talentom dolaze do novca i za njih je upotreba tog nacina moralna. Kolike su sanse da prednje granicu i upotrebi taj talenat i na ljude koji nisu publka na koncertima, tesko je reci. Na osnovu domacih i ex-yu pevaca pretpostavljam da se te granice jako lako prelaze.
Ima koliko god hoces primera kurvanjskog ponasanja kod pevaca:
- Miroslav Ilic u jednoj emisiji u hrvatskoj se totalno ulizivao i govorio protiv srbije.
- Severeina kada peva u srbiji peva da je "srpkinja" a u dalmaciji "dalmatinka".
- U kafanama i restoranima gde je narodna muzika uzivo, mozete svakog vikenda videti kao bogati pijani gost obicno postane sladak i simpatican pevaljki.

Vecina pevaca ima moral isto kao prostitutke. Princip: "dok placas govoricu sve sto zelite da cujete".

Citat:
kada neko toliko potencira sliku o sebi kao nekakvom humanitarcu, to je obicno prvi znak za uzbunu.

Vec vidim hapsenje Angeline Jolie :)
(Sala. Inace cesto je bas tako.)
[ Count Zero @ 06.11.2010. 08:24 ] @
Nastavak...
Citat:
Optužena je u sudnicu dovedena sa lisicama iz pritvora u Centralnom zatvoru. Vidno uzbuđena na početku iznošenja odbrane, rekla je da optužbe protiv nje “nemaju veze sa mozgom”.


Citat:
- U Srbiju sam došla 2000. godine kao neko ko nije anonimna osoba. Provela sam 25 godina u modnoj industriji, učestvovala u preko 30 reklama, obišla ceo svet i moje ime je dalo kredibilitet Fondaciji, a ne logo Ministarstva zdravlja ili Instituta za onkologiju. Zahvaljujući mom neukaljanom imidžu, ljudi su uplaćivali donacije, a ja sam zauzvrat učestvovala u reklamama za jogurt, senf, kikiriki i druge proizvode - tvrdi Rebrača.


Citat:
- Nisam mogla da obilazim bolnice po Srbiji gola, bosa i u ritama. Kao osnivač fonda mogla sam sebi da odredim platu koliku sam htela i kupujem stvari za koje sam optužena, ali to nisam uradila.


Citat:
On [Dragan Đilas]i Radmila Hrustanović bili su upoznati sa mojim putovanjem na Univerzitet u Čikagu, što mi se sada stavlja na teret kao primer nenamenskih troškova - branila se Rebrača.


http://www.blic.rs/Vesti/Hroni...a-gola-i-bosa-obilazim-bolnice

[ squirll @ 06.11.2010. 09:50 ] @
snimala reklame i sl ..a ovamo nije imala para iz svog dzepa da kupi odecu... jer da nije uzela iz fonda isla bi i " gola i bosa "
jadna ona.
Pravda za Katarinu!!

XD
[ bttp @ 06.11.2010. 11:30 ] @
To može revizijom lako da se utvrdi. Koliko je novca fond dobio, i koliko je od tog novca namenski utrošeno. Ako je bar više od 50% namenski utrošeno, odnosno za te aparate, kampanje i sl. onda ok. A može i još dublje da se kopa, pa da se vidi koliko je recimo utrošeno na određenu kampanju ili akciju, a koliko je od nje novca prikupljeno. Nikad nisam verovao tim fondovima baš zbog ovakvih stvari. Niko ne kontroliše i najverovatnije bacaš pare u vetar.

Evo sad su iste akcije - pomoć Kraljevu. Te žiro računi, te SMS pomoć. Baš me zanima gde idu te pare i ko na kraju raspolaže sa njima.
[ ventura @ 06.11.2010. 12:48 ] @
To je problem sa svim domaćim fondovima... Mi jednostavno nemamo tu neku kulturu raspolaganja sa tuđim novcem... Ako fond prikuplja tuđ novac za neku svrhu, onda je red da se javno na sajtu fonda objavi kompletan izveštaj, gde su u dinar otišle pare koje su pristigle u fond, sve sa izlistanim pojedinačnim uplatama i datumima (podaci o uplatiocu ne moraju da se stave).

Evo npr. Fond Petnica... Taj fond bi trebao da bude poster-child onoga što treba da bude jedan fond u Srbiji. Međutim, ne samo da ne objavljuju detaljne finansijske izveštaje, već ne objavljuju nikakve finansijske izvešte.. Ne mogu čak ni da se udostoje da jednom godišnje izmene sajt i updateuju cene članarine. I kako onda očekuju da neko uplati novac u taj fond, kad uopšte nema pojma ni da li je taj račun aktivan, i na kraju krajeva pojma nema gde će i za šta otići taj novac. Totalno neozbiljno od jedne (bar se nadam) ozbiljne institucije..

I kad tako radi Petnica, šta očekivati od neke tamo propale manekenke?
[ Predrag Supurovic @ 07.11.2010. 05:40 ] @
Ovo je dosta ohrabrujuće. Nadam se da će jednom neko ovako da preispita RNIDS koji korsiti sličnu formulu za svoje poslovanje.
[ Java Beograd @ 08.11.2010. 07:53 ] @
Doduše, budimo realni, stvarno nije trebalo da je drže sve vreme u zatvoru. Mislim, jeste možda lopov (neka to sud utvrdi) ali svakako nije opasna po okolini. Onolike razbojnike, siledžije, pedofile puste na slobodu do suđenja (i onda ponove teška razbojništva) a Katarinu drže u zatvoru. Nešto slično kao sa Džajićem.
[ ventura @ 08.11.2010. 16:24 ] @
Citat:
Java Beograd: Doduše, budimo realni, stvarno nije trebalo da je drže sve vreme u zatvoru. Mislim, jeste možda lopov (neka to sud utvrdi) ali svakako nije opasna po okolini. Onolike razbojnike, siledžije, pedofile puste na slobodu do suđenja (i onda ponove teška razbojništva) a Katarinu drže u zatvoru. Nešto slično kao sa Džajićem.

Većina razbojnika, pedofila i sl. nema američko državljanstvo, pa nema opasnosti da pobegnu...

Ovu da puste napolje, sela bi na prvi let i pravac USA, a svi znamo da USA ne izručuje svoje građane drugim državama...
[ djordje1979 @ 09.11.2010. 03:31 ] @
Dobro mogli su da joj oduzmu USA pasos ko sto su ameri oduzeli Miladinu Kovacevicu srpski....
[ Nabukodonosor @ 09.11.2010. 04:11 ] @
I on nije uspeo da pobegne?
[ djordje1979 @ 09.11.2010. 22:54 ] @
Pa po tom principu niko ne treba da se brani sa slobode jer uvek postoji odredjena sansa da ce pobeci.
A to kako je MK pobegao, pa verujem da ima vise dobitnika sedmice na lotou nego ljudi koji su pobegli kao on.
[ Ivan Dimkovic @ 09.11.2010. 23:01 ] @
Zato lepo uvedu kauciju... pa lepo polozi kintu za koju se izracuna da joj predstavlja veliku sumu, pa neka bezi onda :)
[ djordjeno @ 10.11.2010. 07:23 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Zato lepo uvedu kauciju... pa lepo polozi kintu za koju se izracuna da joj predstavlja veliku sumu, pa neka bezi onda :)


Pa onda te pare od kaucije uplate kod nje u fond.
Skolski primer rekurzije ...:)
[ mmix @ 10.11.2010. 08:56 ] @
Na njenom mestu nema te kinte uz koju ona ne bi bila flight risk
[ ninjaz @ 15.11.2010. 16:31 ] @
Citat:
Katarini Rebrači je ukinut pritvor u kome se nalazila od 7. aprila ove godine. To je saopštila Uprava za izvršenje zavodskih sankcija.

Izvor: B92

Toliko o tome.
[ squirll @ 15.11.2010. 17:59 ] @
Vrhovni sud je poceo da cita ES izgleda.... tj samo neke postove....

i onda nek mi neko kaze da se ne vrti sve oko novca...
[ ventura @ 15.11.2010. 18:03 ] @
Hoće neko da baci opkladu samnom za koliko sati će obe da se nađu u USA? :)
[ a1200 @ 15.11.2010. 18:11 ] @
Ne znam zasto, u glavi mi odzvanja recenica iz igre GTA:

Tommy Vercetti is an innocent man!
[ ninjaz @ 15.11.2010. 18:14 ] @
Citat:
ventura: Hoće neko da baci opkladu samnom za koliko sati će obe da se nađu u USA? :)


Kladim se da su vec tamo :)
[ BluesRocker @ 15.11.2010. 19:05 ] @
Ne mora da znači. Možda su se pogodile oko cene sa advokatom/sudijom/strankom, pa će ostati da odglume suđenje.
[ Shadowed @ 15.11.2010. 20:26 ] @
Ili je namerno pustaju da pobegne pa ce posle traziti 1M dolara od USA vlade :]
[ Java Beograd @ 16.11.2010. 07:40 ] @
Citat:
Shadowed: Ili je namerno pustaju da pobegne pa ce posle traziti 1M dolara od USA vlade :]

Pazi, jedno je sigurno: konzul ameriške ambasade im neće izdati novi, zvanični i legalni pasoš. E sad, da li će da pobegnu preko grane ilegalno, sakrivene u šleperu - videćemo.
Ja bih se kladio da neće.
[ mmix @ 16.11.2010. 09:54 ] @
Nece im izdati novi ali ce ih primiti u ambasadu ako zatraze u kom slucaju ce nasi moci da se slikaju, epilog toga ce biti saslusanje u svrhu dokazivanja da ovde ne moze imati fer sudjenje i eventualno moze da bude sudjenje u USA. A tamo je porota koja ce videti uplakanu manekenku koja je samo htela da pomogne a kojoj su namestili zli Srbski namestenici koji su joj uzeli pare i onda je okrivili i napravili medijsku hajku na nju :)
[ Java Beograd @ 16.11.2010. 10:26 ] @
Ne slažem se sa tobom. Mislim, nije da ja branim Amere, nedajbože, ali mora se priznati da USA nije banana država. Nemaju oni, baš ni jedan jedini razlog da svoje građane, kriminalce skupljaju po belom svetu, dovode kući i pomiluju. (?) Mislim, gde bi ih to odvelo ? I čemu to ?

Opet, uz ogradu, da sud tek treba da utvrdi je li ona lepojka radila kriminalne stvari.

Bilo kako bilo, američko krivično zakonodavstvo, sudovi, zakoni i praksa, su kudikamo bolji, savremeniji i ako hoćeš - pravičniji. A istovremeno i stroži. Zapravo, svako poređenje sa srpskim "zakonodavstvom", srpskim "tužilaštvom", "sudstvom" i ostalim pojmovima iz sfere pravosuđa kod nas su - izlišni. Tako, uveren sam da i kad bi zapalila za USA - loše bi prošla. Naravno, pod uslovom da je ovo za šta je ovde terete i tamo krivično delo.

To što si naveo u vezi porote je otprlike "as seen on TV", ali praksa u USA ipak nije isto što i Hollywood.
[ mmix @ 16.11.2010. 11:32 ] @
Da je to sto je ona uradila tamo krivicno delo pola UNa i RedCross-a bi bilo na robiji, samo pogledaj koliko je para stiglo do haicana pa ces se uveriti sam. A posle onoga sto smo im uradili sa Miladinom tesko da moze iole iko da im zameri ako je vrate u ameriku i pomiluju, sve i da ne vrate milionce dolara. A za ostalo, jos samo da nisu oslobodili OJa pa i da ti poverujem sve sto si napricao. Nijedan pravni sistem nije savrsen, ni nas ni njihov, nije nimalo lako ubediti 12 ljudi u krivicu, da ne pominjem mogcnost da napravi deal sa tuzilastvom da prizna krivicu u zamenu za robijanje koje je vec odradila ovde. Kod nas je vec defakto osudjena i u medijima progonjena i ceka je 10 godina domaceg zatvora, ima svako pravo da od svoje ambasade trazi zastitu. I ti bi da si na njenom mestu.
[ Java Beograd @ 16.11.2010. 12:14 ] @
Vidi, logično je da se deo sredstava, prikupljenih iz humanitarne pomoći potroši na logisitiku. Koliko znam, to je i najveći deo. Ali sasvim je drugo da se sav novac prikupljen iz humanitarne pomoći prebaci na privatne račune, bez ikakve veze sa logistikom pomoći.
Koliko je para potrošeno u Američkom Crvenom Krstu za Haićane me najmanje zabole. Verujem da su te stvari tamo sistemski rešene, pa je svako trošenje novca potpuno transparentno. Da je to tako, potvrđuje i činjenica da i ti znaš te podatke, i kako kažeš - mogu i ja sam da ih nađem na netu. Čik, ti meni kaži, ili nađi na netu, verodostojne podatke o trošenju para iz fonda Katarine Rebrače.

Zatim:
Nismo "mi njima" ništa "uradili sa Miladinom". Nego su poznate osobe sa imenom i prezimenom načinile krivično delo protiv zakona Srbije i USA. Zato i odgovaraju pred sudom. Revanšizam nije pojam koji je prisutan u sudovima normalnih zemalja. Ne znam kako ti to zamišljaš: Katarina biva izvedena pred američkog sudiju a on pomisli: " .... oni su nas za]ebali za Miladina, e sad ću ja njima za inat da oslobodim Katarinu". WTF !?

Dalje:
Dil sa tužilaštvom je sasvim moguć, ali tužioc u USA je odgovorna osoba, čiji se rad nadgleda i vrednuje, a zloupotreba statusa se bogami, oštro sankcioniše. Ako se dil napravi, to je onda svakako po zakonu, onakav kakav je u USA.

Svako ima pravo da traži zaštitu od ambasade svoje zemlje u inostranstvu. Ali svaki državljanin je dužan da poštuje zakone zemlje u kojoj se nalazi. Nijedna ozbiljna država neće u svojoj ambasadi da štiti i sakriva kriminalca. (Ili kriminalkinju. )

I na kraju:
Nijedan pravni sistem nije savršen, tu se potpuno slažemo. Pravo i pravda nisu isto. Ni jedna država nije Utopija, samo su neki narodi daleko odmakli u uređenju sospstvene države i društva, a drugi su tek na početku.



[ mmix @ 16.11.2010. 12:28 ] @
Jao, i onda je mrmot umotao cokolodu, vazi. over and out.
[ Java Beograd @ 16.11.2010. 12:34 ] @
Citat:
mmix: Jao, i onda je mrmot umotao cokolodu, vazi. over and out.
Sasvim razumem da ti je nepojmljivo da negde na kugli zemaljskoj, postoje države u kojoj sudovi kažnjavaju kriminalce. Iz tvog ugla gledanja, iz države i društva odakle potičeš, ovo je neshvatljivo, taman toliko koliko i da mrmot zavije čokoladu.
[ ventura @ 16.11.2010. 12:41 ] @
Citat:
Java Beograd
Svako ima pravo da traži zaštitu od ambasade svoje zemlje u inostranstvu. Ali svaki državljanin je dužan da poštuje zakone zemlje u kojoj se nalazi. Nijedna ozbiljna država neće u svojoj ambasadi da štiti i sakriva kriminalca. (Ili kriminalkinju. :) )

USA neće da skriva sopstvene kriminalce, ali će ih prebaciti u USA i suditi po sopstvenim zakonima za navedeno delo... Kako je ova već odležala 7 meseci, to je 'otežavajući' faktor za tužilaštvo a povoljan po odbranu jer se porota tu vrlo lako da ubediti da je ona u Srbiji već (nepravedno) osuđena i da je sve to ustvari bila nameštaljka... A s obzirom na to kakav je naš imidž u svetu, ne bi bilo teško poroti progurati takvu priču...
[ rfe @ 16.11.2010. 12:45 ] @
samo da vam malo skratim diskusiju, prepolovim. Njena mama sigurno nece pobeci u Ameriku posto joj je tamo zabranjen ulaz.
[ gajo2 @ 16.11.2010. 12:49 ] @
Haiti je dobio vise od milijardu dolara od trazenih 1,5 milijardi, mislim da je to prilicno lepa suma za jednu takvu ne-drzavu
http://fts.unocha.org/
[ Java Beograd @ 16.11.2010. 13:01 ] @
Citat:
ventura: USA neće da skriva sopstvene kriminalce, ali će ih prebaciti u USA i suditi po sopstvenim zakonima za navedeno delo...

Ondak je lepojka nadrljala. Jer, za razliku od Srbije, gde je 95% siledžija osuđeno ispod zakonskog minimumuma, gde pedofilima zastareva krivično delo, gde se običnim lopovima ne sudi uopšte, gde razbojnici sa puno krivičnih prijava bivaju osuđeni uslovno, a ubice retko dostignu kaznu od 10 god (na slobodi su za 5 godina), u USA je "malo" drugačije.

Realno gledajući, u svetlu sudske prakse u Srbiji, ovaj će proces da se razvuče na narednih, bar 3 do 5 godina. Onda ide žalba do vrhovnog suda, pa izuzeće sudije, pa vraćenje procesa na ponovno suđenje zbog proceduralnih problema. Onda ide novih 3-5 godina, i tako do apsolutne zastarelosti krvičnog dela. Katarina je naravno svo to vreme slobodna i neosuđena osoba, što joj dozvoljava da se bavi svakom javnom i privrednom aktivnošću, da registruje nove firme, udruženja, NGO - rečju bilo šta. Ovi sa Pravnog u Kragujevcu se vratiše na profesorska mesta, čak i u dekanat, pa što Katarina ne bi mogla da registruje novi fond ?! (Aleksandar Golubović "osuđen" na 9 godina čeka pravosnažnost presude na slobodi ?!) Koliko ja znam, a vi me ispravite ako grešim, u Srbiji se ne ide u zatvor za finansijske malverzacije. Mislim, možda u zakonu piše da se ide u zatvor, ali u praksi - jok.

Sve u svemu, ako ostane u Srbiji, Katarina više neće okusiti zatvorsku hranu. Garant ! Sve šta će morati je da se pojavi na svakom drugom ročištu, koje će se odložiti za narednih 6 meseci, zbog bolesti veštaka, nedolaska svedoka, zauzetosti advokata ... A ako ode u USA, i ako joj se tamo sudi, još dugo će da je žuljaju bukagije.

[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 16.11.2010. u 14:15 GMT+1]
[ a1200 @ 16.11.2010. 13:33 ] @
Lepo je znati da ovde... ima jos idealista...

Citat:

SAD 36 godina štitile Artukovića!?

Američke obaveštajne službe su posle Drugog svetskog rata od SAD načinile utočište za naciste i njihove saradnike, navodi se u izveštaju Sekretarijata za pravosuđe koji objavljuje "Njujork tajms". Sekretarijat je od 2006. godine pokušavao da spreči objavljivanje u javnosti tog izveštaja, koji ima 600 stranica i proizvod je šest godina rada ali je, pod pretnjom tužbe, prošlog meseca predao prilično redigovanu verziju privatnoj grupi pod nazivom "Arhiva nacionalne bezbednosti".

Mnogi delovi koji su u pravnom i diplomatskom smislu bili osetljivi, uklonjeni su, ali je "Njujork tajms" došao u posed kompletne verzije.

http://www.vesti-online.com/Ve...D-36-godina-stitile-Artukovica

Kad ima interesa, zakoni ne postoje... pitanje je da li u njenom slucaju ima interesa da joj se sudi ili ne, ako ipak zapali u US of A...

http://pubrecord.org/nation/8544/revealed-government-report-u-s/
http://www.nytimes.com/2010/11/14/us/14nazis.html?_r=1&hp
[ Java Beograd @ 16.11.2010. 13:40 ] @
Cia, snajka, Cia.
[ a1200 @ 16.11.2010. 13:43 ] @
Ma jok... sloboda i prava, uvek, ispred svega... land of the free, home of the brave...
[ Tyler Durden @ 16.11.2010. 14:08 ] @
Na daleko visem nivou od Srbije, u svakom slucaju.
[ a1200 @ 16.11.2010. 14:13 ] @
Za veliku vecinu gradjana da, kao sto rekoh, pitanje je samo da li ima interesa da se u njenom slucaju trenira storgoca i pravda...
Sto bi rekao "onaj", pa necemo se valjda drzati zakona k'o pijan plota...
[ Java Beograd @ 16.11.2010. 14:42 ] @
A zašto misliš da tu neko ima neke posebne interese ? Teorija zavere. CIA, DEA, NASA ?
Kakav je to njen slučaj ? Ekstra - ultra - mega - giga ekskluzivan ? Ili običan slučaj obične pronevere, kakvih u USA ima stotine mesečno i hiljade godišnje.
Zašto najobičnije suđenje komentarisati kao "treniranje strogoće" ?

Ili i ti misliš da će američki sudija da tera inat zbog onog kad smo ih pobedili u košarci ?

Ljudi, da li vi možete da poverujete da se u nekim zemljama (ne u univerzumu, već na planeti Zemlji) suđenja za kriminalna dela završe za mesec dana ?

Kako se niko od vas, pljuvača američkog sudstva, nije iznenadio da je srpskom javnom tužiocu trebalo 7 meseci (ej !) da proveri uplate i isplate sa bankovnog računa fondacije ! Posao od dva dana ! Ili mu je možda trebalo toliko zato što je fondacija imala dva bankovna konta ? Pa nije bre Katarina narko diler pa da se traže konekcije sa kolumbijskim i meksičkim narko kartelima.

Jasno je da je lepojka ostala bez kinte i krenula majčinim prevarantskim stopama. Jasno kao dan.

Da je ovo gde živimo država a ne banana, tužioc bi obradio okrivljujuću dokumentaciju za nedelju dana, i za još nedelju bi napisao tužbu. Sud bi zakazao suđenje za mesec dana, i suđenje bi trajalo 3 dana. I presuda bila izrečena za još sedam dana. Verovali ili ne - ovako je u normalnim državama.
[ Java Beograd @ 16.11.2010. 14:51 ] @
Setih se ovog slučaja:

http://www.b92.net/info/vesti/..._category=78&nav_id=129432

Dakle, ubistvo 10. septembra, suđenje 19. januara (4 meseca !) i suđenje traje najduže nedelju dana. Dakle sve ukupno manje od 5 meseci.
[ a1200 @ 16.11.2010. 14:51 ] @
A zasto ti ne mislis? Zasto bi zemlja koja se "bori" protiv nacizma cuvala i skrivala naciste? Zavera ili interes? Sta je prece pravo ili odluka nekog bezbednosnog lika koji je ocigledno van zakona?
Zasto se zbog tuce ona dva balvana digla onolika medjudrzavna frka na najvishem nivou? Ono, USA nikad nije nikoga izvukla iz neke strane zemlje na "mufte", nema tajne privatne zatvore i ne hapsi/kidnapuje ljude bez optuzbe i sudjenja, ... pa im totalno strano takvo ponasanje?! Nije nego...

Poenta je da ni jedna zemlja nema zakone koji za sve vaze isto. Iz toga sledi, da ako ova "osoba" uspe da uhvati neku vezu u USA, tipa, da je podrzi grupa lobista koji imaju interes da Srbiju i to sudjenje ovde predstave u negativnom svetlu - onda ima realne sanse da bude oslobodjena. Ovde ce joj to ici mnogo teze, zbog javnog mnjenja koje se izgradilo u medju vremenu - tako da ce sudjenje (ipak) morati na nesto da lici, inace ce to biti jos jedna u nizu afera... a blize se izbori... tj. treba dokazati da je Srbija "pravna drzava", a Rebraca je sitan zalogaj - treba propustiti krupnije ribe. Osim naravno, ako vladajucoj stranci odgovra da gubi poverenje i glasace...
[ Java Beograd @ 16.11.2010. 14:57 ] @
Citat:
a1200: A zasto ti ne mislis? Zasto se zbog tuce ona dva balvana digla onolika medjudrzavna frka na najvishem nivou?

Očigledno si omašio poentu. Frka se nije digla zbog tuče, već zato što su potplaćeni i korumpirani konzularni službenici (zvanični predstavnici banana Srbije) izdali duplikat pasoša, iako su znali da je majmun pod krivičnom istragom, i imali su zvanično obaveštenje od strane američke policije.

Frka se digla kod nas. Kod njih tek poneki novinski članak na predzadnjim stranicama.

Kao što sam već napisao, nema idealnog pravnog sistema, nema zemlje Utopije. Ali prema kvalitetu pravnog sistema i pravosuđa, banana Srbija je na dnu lestvice a USA negde pri vrhu. Zato i tvrdim da će mnogo bolje da prođe u Srbiji nego od njih. Tamo kriminalci idu u zatvor, a kod nas u skupštinu. Jel treba da kačim fotografije kriminalaca u skupštini da bi bilo jasnije ?
[ a1200 @ 16.11.2010. 15:03 ] @
Ocigledno si ti omasio poentu - da, frka je bila na najvishem nivou, ono, neka sica kao Direktor FBI-a i Hilari Klin(g)ton su intervenisali...

Znaci to je bio toliki problem, koji izaziva toliku paznju i cudnjenje, u zemlji koja kidnapuje strane drzavljane sirom planete i drzi ih u tajnim zatvorima, gde ih muci godinama, bez zvanicne optuzbe ili sudjenja... mozda bi to trebao da bude neki prioritet u pravnoj drzavi? Al' sta ja znam.

Rec je upravo o interesu i vezama... ako ti se zalomi da mozda tamo mozes lakse da dodjes do nekog "deal-a", onda naravno da ces da zapalis u USA... u njenom slucaju, to je verovatno mnogo isplativija opcija nego ovde da ostane. Tamo niko za nju nije ni cuo... tj. nije medijski ekponirana, i lakse vrsiti eventualna dogovaranja - u krajnjoj liniji lakse ce da dokaze "nevinost" (ono represija, mrze je sto je dosla "iz Amerike", napakovali su joj na politickoj osnovi jer je htela da ih otkrije... i tako, tu pricu je mnogo lakse progurati tamo nego ovde).

[Ovu poruku je menjao a1200 dana 16.11.2010. u 16:15 GMT+1]
[ konislav @ 29.11.2010. 06:32 ] @
Za vreme trajanja sudskog postupka, ne racuna se vreme za zastarelost nekog dela. Takodje ako prodje odredjeno vreme od pocinjenog dela, pa se pokrene nekakvo pravno dejstvo (novo sudjenje, istraga i sl) prekida se racunanje zastarelosti i nastavic se po okoncanju novo preuzetog dejstva. To se dosta cesto zloupotrebljava i od strane same drzave(grupe ljudi na vlasti, koji imaju uticaj na sud) kad se neko treba ucenjivati ili se na neki nacin treba drzati poslusan ili po strani.

Ako se osoba koja je predmet ove diskusije docepa Amerike, kao Amerikanka koja je "navodno" ucinila krivicno delo u inostranstvu, bice jednostavno oslobodjena. Ako ostane ovde, realno gledajuci moze da se desi da nikad ne bude osudjena. Jedina razlika je sto naj verovatnije niko u Americi nece pisati nista o njoj na forumima, a mi ovde malo onanisemo oko nje.
[ Nebojsa Milanovic @ 17.11.2013. 20:40 ] @
Kao što vidimo, u ovoj banana državi fond Katarina Rebrača i dalje radi:

http://www.story.rs/index.php?news=3391
[ kaćunčica @ 17.11.2013. 22:08 ] @
Citat:
Nebojsa Milanovic: Kao što vidimo, u ovoj banana državi fond Katarina Rebrača i dalje radi:

http://www.story.rs/index.php?news=3391


Misliš, aprila 2009. je i dalje radio?
[ Nebojsa Milanovic @ 18.11.2013. 00:27 ] @
Slučajno sam natrčao na taj klip, ne vidim datum od kad je, vidi li se nekako? Ne bi me čudilo da Katarina i dalje "radi"...
[ mmix @ 18.11.2013. 05:39 ] @
Fondacija sigurno postoji jos uvek, samo zato sto je direktor uhapsen ne znaci da se firma automatski gasi, to ne vazi za fondacije isto kao sto ne vazi ni za doo i ad.

E sad, dok sud ne presudi i ne izrekne zastitnu meru zabrane upravljanja, ona moze da ostane direktor, i fondacija moze da ostane aktivna, pod uslovom da nadje nekog ko bi joj dao pare posle cele ove price.
[ Nebojsa Milanovic @ 18.11.2013. 12:40 ] @
Jasno je to, ali mene zanima od kada datira ovaj glamurozni klip... Da li iz vremena legalnog rada "fonda" - ili iz novijeg vremena od kada je vlasnica pod (beskonačnom) istragom?

Odbijam da poverujem da je ovo drugo...
[ kaćunčica @ 18.11.2013. 14:25 ] @
Citat:
Nebojsa Milanovic: Jasno je to, ali mene zanima od kada datira ovaj glamurozni klip... Da li iz vremena legalnog rada "fonda" - ili iz novijeg vremena od kada je vlasnica pod (beskonačnom) istragom?

Odbijam da poverujem da je ovo drugo...


Pa, odgledaj ga. I sama Katarina pominje da će akcija trajati dve nedelje, do maja, ispod ti piše:" Jubilarni 25. Fashion week otvoren je 23. aprila", a kad izguglaš to pod navodnicima, vidiš da je u pitanju april 2009.
[ Nebojsa Milanovic @ 18.11.2013. 17:58 ] @
Ako je tako ok. Zabunu unosi činjenica da nigde niti na klipu, niti na strani na kojoj je klip nema nikakvog datuma, a sam taj klip je prilično visoko na listi klipova, što acosira na to da je nov.

[ kaćunčica @ 18.11.2013. 18:09 ] @
.
[ Nebojsa Milanovic @ 18.11.2013. 18:16 ] @
Verovatno ćeš razumeti da nisu svi stručnjaci za Fashion-weekove i slično. Godina nije navedena nigde a jedino ona je relevantna.

I lepo što je to na ES-u razjašnjeno, ali šta je sa svima onima koji su ko zna kako i ko zna odakle naleteli na taj holivudski klip i ne videvši godinu, možda pomislili da "fond" i dalje radi?
[ SlobaBgd @ 18.11.2013. 18:44 ] @
Ko ih šiša što su naseli, što ne čitaju sitna slova!
[ Nebojsa Milanovic @ 13.03.2017. 17:14 ] @
Recept: ukradi od najbolesnijih i najnemoćnijih, živi na visokoj nozi, živi u hotelima, putuj svetom i uživaj, a kada te uhvate (ako te uhvate), samo se "povuci iz javnosti" i nastavi da uživaš...

Fuj državo u kojoj je ovo svakodnevnica!

http://www.blic.rs/zabava/vest...gleda-katarina-rebraca/3dt8wdy

[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 14.03.2017. u 02:14 GMT+1]
[ Bradzorf012 @ 13.03.2017. 21:12 ] @
Kao pojedinac imaš pravo da negoduješ, država zaista jeste takva, ali ona nije nastala tek tako, odjednom. Nisu je stvorili ni Japanci, ni Argentinci, ni marsovci, već svi mi. Mi smo stvorili polupismene političke elite, svi mi smo dozvolili korupciju i nepotizam, neefikasno sudstvo, tajkune sa sumnjivim poreklom kapitala i celokupan mulj i blato u kom se nalazimo. Da budemo pošteni, upravo su najširi slojevi stanovništva, neobrazovani, povodljivi, arogantni doveli do ovakve situacije. Zato uopšte ne čudi što nam se događaju razni Tatoni, Kovačevići, Mitrovići, kantrimeni, Rebrače i slični slučajevi. Da li čudi čovek koji sebe vidi kao budućeg predsednika države, a ponaša se i deluje kao "navijač" i koji se u svom obraćanju javnosti bavi zavarivanjem i asfaltiranjem? Još bolje pitanje je, da li mi živimo u komediji ili tragediji ili možda tragikomediji? Ubijen je u pojam i skrajnut na marginu svaki pokušaj kritičkog razmišljanja i delanja, a politička i intelektualna elita je zastrašena ili proterana iz zemlje. U epizodi "Osveta loših đaka" očekivati više i bolje, bilo bi naivno. U takvom stanju, opet nimalo ne čudi što je jedina strategija, na bilo kom planu(ekonomskom, kulturnom, političkom,...) gašenje požara, odsustvo bilo kakve strategije i promišljanja. Kao bokser koji je jedva ustao iz nokdauna, tetura se okolo i mlatara rukama u nadi da će neki od hiljada pokušaja možda i pogoditi metu.

Mene u stvari samo zanima, kada će gong, kada će konačno da padne zavesa i završi se ova jadna predstava, jer ju je zaista mučno gledati.
[ R A V E N @ 13.03.2017. 23:34 ] @
Ima jedan čovjek pod imenom Almir Čehajić Batko, gdje je Batko nadimak. On je u ratu bio dio nekog kulturno-zabavnog tima, gdje su izvodili predstave za populaciju à la Nadrealisti, a i kasnije se bavio sličnim stvarima. Najuspješniji projekat je bio Sex i Selo, koji je išao davno na BH Pinku, ali se nije moglo gledati, jer je na 5 minuta programa išlo 15 minuta reklama. Uglavnom, otkriveno je da njegova mala kćerka, koja je bila beba, ima smrtonosnu manu na srcu. Kćerka je kasnije umrla, a on je posudio veliki novac od kamatara-kriminalaca za njeno neuspješno liječenje. To ga je potaklo da počne medijsku kampanju za prikupljanje novca za liječenje raznih teško oboljelih osoba. I onda je na forumima "pukla" neka priča da je čovjek od toga napravio jako isplativ posao, odnosno od tih 2, 3 marke koliko ljudi doniraju pozivom, zgrnuo je sebi znatan novac, uz finansiranje projekata liječenja. Spominju se neke kuće, ordinacija u Sarajevu. On je zubar po zanimanju.

Svjetan sam da on mora nešto zaraditi, ali koliko? Ja mislim da se on još može vidjeti i čuti kako galami da se pozivaju humanitarni brojevi na BH Pinku ujutro oko 7, iz studija Radio Kameleona, čiji je vlasnik nerealizovani gradonačelnik i uz to posebna priča. Namjerno sam sačuvao njegov predizborni prospekt zbog ludosti koje su tu izobećavane. Kao da se može reći: "Budi, ooo zoološki vrtu sa gepardima, lavovima i polarnim medvjedima" i zoološki vrt nastane. Mislim da je prosječan čovjek na bilo kojem mjestu u svijetu poprilično glup, ali neće nasjesti na prevelike gluposti, nego će to kazniti, jer ovi nisu dobili nijedno mjesto u gradskom vijeću, a kamoli gradonačelnika.

Svojevremeno sam u Gimnaziji Meša Selimović odbio da dadnem 50 pf (€.25) za oboljele od tuberkuloze, jer je broj oboljelih od tuberkuloze rastao, našto mi je tadašnja razrednica Ferida Mlinarić rekla da je razlog tome "što društvo ne daje dovoljno novca". Dakle, nešto je neefektivno i guta novac, ali postaće efektivno ako mu upumpamo još više novca, iako ne znamo kako se taj novac troši? Onda je postojala nastavnica informatike Mensura Kudumović, koja je prodavala svoju knjigu iz koje se apsolutno ništa nije učilo u školi, ali eto kao..."ne mora se knjiga kupiti, ali nastavnica je autoritet, pa ipak se knjiga kao... mora kupiti!" Knjigu nisam kupio.

Njena stručnost je bila posebna priča. Naime, više znanja o informatici je odavao neko ko je pročitao Help za Microsoft Notepad, nego ona. Kasnije su kolale glasine da je ona morala otići iz škole, jer, iako je škola bila parodija od škole, ono što je ona radila, odnosno neradila, bilo je previše da se ignoriše. Sjećam se da je stalno nešto jela, pred njom je uvijek bio neki mastan papir, a oko usta neke mrve, čini mi se od štrudle od oraha.

Direktor te škole, Mirsad, čije sam prezime zaboravio, je držao to direktorsko mjesto čvršće nego svih onih 20 i nešto faraonskih dinastija Drevnog Egipta zajedno. Dok sam bio u toj školi, bila je njena stogodišnjica, pa je izašla knjiga o istorijatu. I tu se vidjelo da su prije direktori imali mandat po 2, 3 rijetko koji 4 godine. On je bio direktor škole, pa možda najmanje 18 godina. Onda su naplaćivali po 10 KM (€5) na kraju godine "jer se škola mora prekrečiti zbog huligana koji pišu po zidovima hodnika". Naravno, lagano je utvrditi ko su oni, jer su napisali ništa drugo do svoja imena, ali ti ne možeš dobiti svjedodžbu bez uplate, dakle ucjenjuje te.

Negdje u to vrijeme se dogodio i 11.-i septembar i da ne bi neko "opasan" ušao u školu, došlo se na ideju da se taj strah iskoristi za zaradu, pa se morala kupiti iskaznica koja je bila ništa drugo do papir sa tvojim imenom slijepljen između dva komada plastike sa štipaljkom za odjeću. Naravno, među najopasnijima su bili oni koji su sjedili u administraciji škole, ali najopasniji su bili oko 1200 budala koje su nasjele na to. I na tome se "diglo" oko €600. Da ne spominjem imena, jer ne želim da "dobri tuzlanski momci, prava raja" naglo postanu ne tako dobri, pa me počnu "tražiti da mi nešto objasne". Uglavnom, iskaznicu nikad niko nije tražio ni provjeravao.

Skrenuo sam nešto s teme, ali neka se zna ko su pojedini, dakle ne svi, "uglednici" našeg društva, odnosno kome ide onih 17% PDV-a koje plaćaš kad ideš kiflu kupiti u pekari.

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 14.03.2017. u 19:52 GMT+1]
[ superbaka @ 14.03.2017. 13:41 ] @
Citat:
Nebojsa Milanovic:
živi na visokoj nozi, živi u hotelima, putuj svetom i uživaj


to je deo mojih argumenata koje koristim u raspravi oko nacionalnih penzija... dok se sirotinji redovno odbijaju doprinosi, u kafanu idu jednom u 2-3 godine, a o zezanju po inostranstvu mogu samo da sanjaju, gospoda iz kurtulnog zivota se u nekim poznim godinama, kada presuse pozivi od producenata i sponzora, sete da nisu uplacivali nista za penziju, pa nagrnu na nacionalnu penziju o trosku ovih prvih...