[ Roker23 @ 11.04.2010. 14:28 ] @
Vlast vodi državu u bankrot
11. april 2010. | Piše: Irena Radisavljević | Izvor: Blic
U našoj vlasti ne postoji svest o ozbiljnosti krize u kojoj se nalazimo, sve se radi se od danas do sutra, prodaje sve što se prodati može i zadužuje gde god da se može. Na sva zvona objavljujemo da smo potpisali ugovor za kredit od Rusije. Takvo zaduživanje je nemoralno, jer će i taj i novac koji povlačimo od MMF koristiti da se zapuše rupe u budžetu i da se proda na deviznom tržištu kako bi se održao nerealan kurs dinara. Većina tog novca zapravo odlazi u džepove tajkuna i uvoznika, kaže za „Blic nedelje“ ekonomista dr Mlađen Kovačević.

http://www.b92.net/biz/fokus/i...10&mm=04&nav_id=423584

-------------

a druga vest

Obala Slonovače više izvozi od nas
11. april 2010. | 01:55 | Izvor: Blic
Beograd -- Obala Slonovače ne samo da je na prošlom Svetskom prvenstvu u fudbalu pobedila Srbiju, već je prošle godine imala veći izvoz od naše zemlje.

Osim ove afričke države, podeljene zbog rata na dva dela, ispred naše zemlje su još 84 zemlje, među kojima su Vijetnam, Belorusija, Bangladeš, Litvanija, Trinidad i Tobago, Sudan...

Ekonomska kriza je ogolila do kraja mali srpski izvoz, ali nadležni ne idu dalje od konstatovanja problema, pa ne čudi što se olako prešlo i preko najnovijih podataka o izvozu u svetu, koje je objavila američka Centralna obaveštajna agencija iliti CIA.

Osam milijardi dolara srpskog izvoza bilo je dovoljno za 86. mesto od 223 zemlje. Češka, po veličini i broju stanovnika slična Srbiji, prošle godine imala je izvoz od čak 106 milijardi dolara, Slovačka 45, Bugarska 16,3 milijarde. Zabrinjava da su nas pretekle i mnoge zemlje iz Afrike, Azije, Centralne Amerike.

Obala Slonovače, uprkos građanskom ratu koji je trajao od 1999. do 2003. godine, to je uradila prodajom kakaoa, kafe i palminog ulja, Vijetnam ima sedam puta veći izvoz, a Trinidad i Tobago je prihodovao deset milijardi dolara u inostranstvu.

http://www.b92.net/biz/vesti/s...04&dd=11&nav_id=423583

----------------

Citat:
Izvoz po glavi stanovnika
Slovenija - 11.500 dolara
Češka - 10.000 dolara
Hrvatska - 2.300 dolara
Bugarska - 2.100 dolara
Makedonija - 1.500 dolara
Srbija - 1.000 dolara
Albanija - 360 dolara


Nije ni cudo sto smo najveca beda u Evropi. Sve je savrseno logicno i normalno. Ne proizvodis i ne izvozis = nemas

Vlast kaznjava izvoznike i proizvodjace subvencionisanjem bankarskih kredita i uvoznika putem odrzavanja precenjenog kursa dinara i najveci porezima u evropi a nagradjuje ove druge.

Zato nije ni cudo sto su u Srbiji plate najvece u finansijskom sektoru i uvoznim kompanijama a najnize u proizvodnji i preradjivackom kompleksu.


Al sve ima svoj kraj pa i ovakav nakaradni sistem i sve se u krajnjem slucaju zavrsava jednim teskim bankrotom , ogromnom depresijacijom domace valute kao i naglim siromasenjem gradjana i zamrzavanjem devizne stednje

Tako je bilo u Rusiji 1998. Tako je bilo u Argentini 1999. Tako je bilo na Islandu 2009. Tako ce izgleda biti i u Srbiji 2010/2011
[ Igor Gajic @ 11.04.2010. 16:35 ] @
Drzava je vec bankrotirala, samo sto to jos nisu objavili na RTS-u.

MMF ne da kredit, prodaje se Telekom, posle toga Galenika, a posle EPS.

I onda KRAJ. Kolaps.


Mozes sracunati koliko ce nam trajati taj "fix" od privatizacije tih preduzeca.

[ jericho1405 @ 11.04.2010. 17:27 ] @
Haha, fakat je porazavajuce ovo za izvoz. Jbt, africke drzave da imaju bolji izvoz je krajnje jadno. Il' se u Srbiji bolje zivi, pa vecina proizvedene robe ostane u njoj. ;)
[ a1200 @ 11.04.2010. 17:57 ] @
Ja vishe ovo ne mogu da citam... bitno da su nam politicari nasmejani i nastavljaju da baljezgaju na TV-u...

...
Ne brinite se, Srbija ce sigurno pre Obale Slonovace dobiti metro (valjda)! A to je ono sto se broji! Zar ne....
[ Miroslav Jeftić @ 11.04.2010. 18:49 ] @
Od 2001. ili 2002. do danas, na svakih šest meseci otprilike izađe članak gde profesor Kovačević upozorava na argentinski tango. Izgleda da će kad-tad pogoditi.
[ Roker23 @ 11.04.2010. 18:49 ] @
Citat:
Haha, fakat je porazavajuce ovo za izvoz. Jbt, africke drzave da imaju bolji izvoz je krajnje jadno. Il' se u Srbiji bolje zivi, pa vecina proizvedene robe ostane u njoj. ;)


i jos dodaj na sve to da to nije bilo koja africka drzava nego africka drzava u kojoj je besneo gradjanski rat 4 godine

znaci aktuelna garnitura na vlasti je gore zlo nego da imas gradjanski rat u zemlji sto se tice ekonomije :)


Da li treba reci da Obala slonovace nema nesposobno partijsko upravljanje kao sto imamo mi, udruzeno u cilju licnog bogacenja i besomucnog pljackanja sopstvene drzave i naroda! Pocnimo od predsenika, koji ume da bude predsednik, ali ume da bude i ministar telekomunikacija, a ume da bude i ministar odbrane....

pogledaj ti samo njegov razvojni put. obican skolski profesor psihologije kojeg je neko promovisao u "experta" za vodjenje nase drzave i zivota pa je nakon sto je "unapredjen", postao prvo ministar telekomunikacija u tadasnjoj saveznoj vladi, pa zatim ministar odbrane, a onda predsednik drzave koji sa tog mesta resava sve zive probleme ove zemlje pocev od kreiranja ekonomske politike pa do resavanja putnih problema u zemlji.

covek svestran u sve se razume.

zato nam je kako nam je.

[Ovu poruku je menjao Roker23 dana 11.04.2010. u 20:02 GMT+1]
[ a1200 @ 11.04.2010. 18:59 ] @
Citat:
i jos dodaj na sve to da to nije bilo koja africka drzava nego africka drzava u kojoj je besneo gradjanski rat 4 godine
znaci aktuelna garnitura na vlasti je gore zlo nego da imas gradjanski rat u zemlji sto se tice ekonomije :)


Da, ali mi imamo zirafu, i to u Jagodini! Svetli momenat skorasnje Srpske istorije, vredan uslikavanja i izjava politickog vrha...
[ NicholasMetropolis @ 11.04.2010. 18:59 ] @
Evo još jednog bisera domaće administracije:

Citat:
Voćari spaljuju sadnice
11. april 2010. | 15:28 -> 18:37 | Izvor: B92 Subotica -- Zbog uredbi kojima se stimuliše uvoz sadnog materijala i smanjenog interesovanja za voćarstvo, procenjuje se da će polovina proizvedenih sadnica biti spaljena.

Cela vest...



Ja mislim da bismo bolje prošli da stavimo čopor majmuna da vlada.
[ Roker23 @ 11.04.2010. 19:00 ] @
Citat:
Od 2001. ili 2002. do danas, na svakih šest meseci otprilike izađe članak gde profesor Kovačević upozorava na argentinski tango. Izgleda da će kad-tad pogoditi.


pametan covek. jos 2002 je video kuda nas vodi kao drzavu i narod aktuelna ekonomska politika sadasnje vrhuske .a mi glupaci verujemo "expertima" poput tadioca dinkica i ostalih lopurdi a ignorisemo prave strucnjake kao sto je profesor mladjan kovacevic.

dopustamo da nam ekonomiju zemlje kreiraju priuceni teoreticari bez dana radnog staza u praksi poput dinkica, djelica i skolskog psihologa tadica a ignorisemo prave strucnjake kakvi su profesor kovacevic i recimo nebojsa katic konsultant na londonskoj berzi.

mada ti ljudi su namerno isterani njima nije dozvoljeno da se bave politikom ,vec centri moci koji zaista vladaju nasom zemljom nam poturaju lazne izbore poput dinkica tadica djelica i njima slicnih nesposobnih parazita bez ikakvog uspeha u zivotu pre ulaska u politiku.
[ Roker23 @ 11.04.2010. 19:01 ] @
Citat:
Evo još jednog bisera domaće administracije:

Citat:
Voćari spaljuju sadnice
11. april 2010. | 15:28 -> 18:37 | Izvor: B92 Subotica -- Zbog uredbi kojima se stimuliše uvoz sadnog materijala i smanjenog interesovanja za voćarstvo, procenjuje se da će polovina proizvedenih sadnica biti spaljena.

Cela vest...



Ja mislim da bismo bolje prošli da stavimo čopor majmuna da vlada.


predlazem da cela aktuelna vlada na celu sa predsednikom drzave i premijerom prisustvuje svecanom spaljivanju domaceg rasadasnog materijala .
[ a1200 @ 11.04.2010. 19:04 ] @
Citat:
...Kao posledica toga i pored toga što su domaće sadnice jeftinije od uvoznih, pravo na subvencije imate samo ako kupite skuplje, uvozne a razliku u ceni vam nadoknade poreski obveznici Srbije.


El' treba jos nesto reci.
[ ventura @ 11.04.2010. 19:23 ] @
Vezano za tu temu oko izvoza, ja često dolazim u apsurdnu situaciju da prilikom izvoza domaćoj carini moram da se pravdam raznoraznim izjavama zašto toliko skupo naplaćujem uređaje koje pravim, jer oni 'procenjuju' da to košta mnogo manje nego što ja naplaćujem... Zamisli... Umesto da ti čestitaju na tome, čak i da stvarno prodaješ nešto za mnogo para a što te košta malo, treba da ti stegnu ruku i kažu bravo majstore, e da je još takvih, oni ti zaustave robu i traže dodatne izjave u kojima ti treba da opravdaš tu cenu...
[ Isak666 @ 11.04.2010. 19:30 ] @
Meni je interesantan prag tolerancije vecine u Srbiji za kabadahisanje vlastele.

Sloba imao 10 godina, vecini (a mozda i ne, al' verujmo rezultatima izbora, sta sad) dojadi tek onda i onda neko pogura te ljude da se digne na noge.
Demokrate imaju 10 godina vlast, vecini jos nije dozlogrdilo, ali kanda neko gura opet ljude na noge, pa ce i biti smena Kurte i Murte.


Pomalo mazo.
[ Ivan Dimkovic @ 11.04.2010. 19:49 ] @
Da, ali ne zaboravi sta je sve trebalo da se desi kako bi se dovoljna kolicina naroda digla na noge.

A verovatno su i Slobini naslednici naucili nesto iz cele te price... tako da, nesto mi se cini da ce ova situacija u Srbiji potrajati mnogo duze :(
[ ventura @ 11.04.2010. 19:53 ] @
Naleteo sam na ove fotke koje su mi vrhunska ilustracija ironije :)





Hint: Obratiti pažnju na pozadinu.
[ Lesli Eldridz @ 11.04.2010. 20:25 ] @
Citat:
Roker23: pametan covek. jos 2002 je video kuda nas vodi kao drzavu i narod aktuelna ekonomska politika sadasnje vrhuske .a mi glupaci verujemo "expertima" poput tadioca dinkica i ostalih lopurdi a ignorisemo prave strucnjake kao sto je profesor mladjan kovacevic.

dopustamo da nam ekonomiju zemlje kreiraju priuceni teoreticari bez dana radnog staza u praksi poput dinkica, djelica i skolskog psihologa tadica a ignorisemo prave strucnjake kakvi su profesor kovacevic i recimo nebojsa katic konsultant na londonskoj berzi.
Ajde bre ne mlati tu, pa i Djelic je bio neki "strucnjak" sa nekih berzi sta li pa je postao obicna balkanska lopurda. Geni su to. Plus, cim se taj Kovacevic zabrinuo za "narod" i "natalitet" ja samo mogu da citiram Zivojina Pavlovica kad je ono parafrazirao Gebelsa: "kad cujem rec narod ja se odmah uhvatim za **rac". Hvala na takvim patriotskim strucnjacima.
Citat:
Roker23: mada ti ljudi su namerno isterani njima nije dozvoljeno da se bave politikom ,vec centri moci koji zaista vladaju nasom zemljom nam poturaju lazne izbore poput dinkica tadica djelica i njima slicnih nesposobnih parazita bez ikakvog uspeha u zivotu pre ulaska u politiku.
OK, i koji su pravi izbori ? Mackar verovatno i vojvoda od kasike. Ja ne branim ove, samo kazem da su to geni. Malo vas je, al ste...
Citat:
Roker23: Al sve ima svoj kraj pa i ovakav nakaradni sistem i sve se u krajnjem slucaju zavrsava jednim teskim bankrotom , ogromnom depresijacijom domace valute kao i naglim siromasenjem gradjana i zamrzavanjem devizne stednje

Ima i ide ovako, izolacija, devalvacija, inflacija, mobilizacija, kapitulacija. Samo je muka sto vise niko nece da se bije sa vama pa nemate zasta da se mobilisete. Mozete medjusobno da se pokoljete, ja cu da navijam za one koji pobede.
Citat:
Ivan Dimkovic: Da, ali ne zaboravi sta je sve trebalo da se desi kako bi se dovoljna kolicina naroda digla na noge.
Desilo se to da su Ameri dali pare i smislili plan kako da se skine onaj zato sto je 10 godina rovario po Evropi izazivajuci ratove u trenutku kad se ona ujedinjavala. Sad vise nikoga nije briga za neku saku jada lenju do srži koju mozes da prepesacis za 2 dana. Niti je pa koga briga za njihove partije, u kojima je sigurno vise od 50% stanovnistva, i to zato da bi se kroz partije domogli drzavne sise. Samo napomena, u bivsoj Jugoslaviji je bilo oko 200,000 clanova partije, sto nije bilo ni 10% stanovnistva.

Sta ce da bude - nista, niko nece da pomaze lenjivcima koji ne rade nista i zive od toga sto prodaju ono sto su sagradili ni iz vega zli komunisti i od donacija od dijaspore. Jedno od resenja je i da ce se cekati da lenjivci izumru pa da se onda ova teritorija pripoji Evropi. Samo bez panike, niko nece slati lenjivcima zarazenu cebad da ubrza proces, sad smo humani, 21 vek i te fore, sami ce oni da izumru, a tako i treba. Slabi treba da propadnu i treba im u tome pomoci. Zaokruzivanje kontinenta u jednu ekonomsko - politicku celinu je proces koji ce da traje decenijama i za njega apsolutno nije vazno da li ce na nekoj teritoriji kad se proces zavrsi ziveti neki tamo suludi lenjivci koji ne znaju sta ce sa sobom od besa i lenjosti, ili neko drugi. Nestace lenjivaca? Who gives a f*ck.


[ KittyKat @ 11.04.2010. 20:57 ] @
Citat:
Igor Gajic:

Drzava je vec bankrotirala, samo sto to jos nisu objavili na RTS-u.

MMF ne da kredit, prodaje se Telekom, posle toga Galenika, a posle EPS.

I onda KRAJ. Kolaps.


Mozes sracunati koliko ce nam trajati taj "fix" od privatizacije tih preduzeca.


Ako! :) Tako i treba. Evro lepo da izađe na 200, inflacija da nas porobi, sve da se rasproda, sve da se uništi što više, pa da krenemo ispočetka.
Nema drugog načina. Ni da ovi sjašu sa naroda, ni da se narod pobuni.

Mi inače imamo lenji gen (ne znam tačno ko je ovo objašnjavao, ali objasnio je odlično). Taj gen imamo od kad su Turci vladali ovim prostorima, pa smo navikli da: ćutimo, trpimo i plaćamo harač. I to se jako teško i sporo menja... ali... za sve postoji rešenje. Ja navijam da nam bude sve gore, jer to je očigledno jedini način da nam bude bolje.
[ Isak666 @ 11.04.2010. 21:01 ] @
Citat:
KittyKat:

Mi inače imamo lenji gen (ne znam tačno ko je ovo objašnjavao, ali objasnio je odlično). Taj gen imamo od kad su Turci vladali ovim prostorima, pa smo navikli da: ćutimo, trpimo i plaćamo harač. I to se jako teško i sporo menja... ali... za sve postoji rešenje. Ja navijam da nam bude sve gore, jer to je očigledno jedini način da nam bude bolje.


A narodne vodje imaju jos uvek profil hajduka, kome je drzava neprijatelj i otima od nje, te deli plen medju svojom momcadi.
Narod takve voli i nada se da ce i on jednom biti blizu vatre da se ugreje malo.

@Lesli
Surovo, ali dosta istinito.

[ Lesli Eldridz @ 11.04.2010. 21:04 ] @
Citat:
KittyKat: Ako! :) Tako i treba. Evro lepo da izađe na 200, inflacija da nas porobi, sve da se rasproda, sve da se uništi što više, pa da krenemo ispočetka.
Nema drugog načina. Ni da ovi sjašu sa naroda, ni da se narod pobuni.

Mi inače imamo lenji gen (ne znam tačno ko je ovo objašnjavao, ali objasnio je odlično). Taj gen imamo od kad su Turci vladali ovim prostorima, pa smo navikli da: ćutimo, trpimo i plaćamo harač. I to se jako teško i sporo menja... ali... za sve postoji rešenje. Ja navijam da nam bude sve gore, jer to je očigledno jedini način da nam bude bolje.

Tacno, resenje za ovu teritoriju je da se milom ili silom, sa sadasnjim stanovnistvom ili bez jednog njegovog dela promeni bolesni mentalitet i to je to, drugog resenja nema. Ili ce da se ponasaju normalno pa krenuti da rade nesto ako nemaju od cega da zive, ili ce da nastave da lude (da se uclanjuju u partije, podmicuju i slicno da bi se tako dokopali drzavnog vimeta) i da svaki cas prave izbore kao da ce to nesto da resi pa ce onda da izumru. Ovi koji biraju drugo neka pozure, jer samo brate smetaju i trose kiseonik i vodu koji su potrebni meni.
[ Isak666 @ 11.04.2010. 21:43 ] @
Citam sad taj tekst i kaze -
Citat:
Poljoprivreda je, možda, najbolji primer propuštene šanse. Sankcije su za vreme Miloševića bile izgovor za mnoge stvari, a danas ne umemo da iskoristimo šansu za izvoz u Evropsku uniju. Od odobrenog izvoza ,,bebi-bifa“ od 8.875 tona, prošle godine u EU je prodato tek oko 1.200 tona, kvota za izvoz vina iskorišćena je osam odsto, slično je i s ribom. Srbija tako propušta šansu da zaposli stotine ljudi i zaradi milione evra.


Kad sam bio poslednji put u Srbiji, jedan lik me je ubedjivao -na moju konstataciju da bi poljoprivrednici mogli da se udruzuju i da zajednicki izvoze proizvedeno ili sl- da se ne moze jednostavno formirati firma i izvoziti, nego se mora imati posrednik iz vlasti i puno papira, kako rece on.

Ne znam proceduru, ali da li je stvarno tesko izvesti nesto? Pa to nije logicno.
[ jericho1405 @ 11.04.2010. 21:56 ] @
Citat:
Isak666: Kad sam bio poslednji put u Srbiji, jedan lik me je ubedjivao -na moju konstataciju da bi poljoprivrednici mogli da se udruzuju i da zajednicki izvoze proizvedeno ili sl- da se ne moze jednostavno formirati firma i izvoziti, nego se mora imati posrednik iz vlasti i puno papira, kako rece on.

Hehe, vjerovatno je u pitanju jos jedna domisljata ideja vladajuce oligarhije kako da muze obican narod, pa kome prodje - prodje. Inace, zanemarivsi tu stavku, ideju udruzivanja treba shvatiti ozbiljno i aktivno raditi na tome kako bi domaci proizvodjaci bili koliko-toliko konkurentni na vanjskom trzistu. Ovako, tesko da neka firma koja ima jako skromnu mjesecnu/godisnju proizvodnju moze da bude konkurenta velikim igracima "sa istoka"(ako pricamo o poljoprivredi - Turska, Grcka i sl.). Sem ako izvoz uz negativan krajnji bilans proizvodjaca ne predstavlja uspjeh. :)
[ ventura @ 11.04.2010. 22:05 ] @
Citat:
Isak666
Kad sam bio poslednji put u Srbiji, jedan lik me je ubedjivao -na moju konstataciju da bi poljoprivrednici mogli da se udruzuju i da zajednicki izvoze proizvedeno ili sl- da se ne moze jednostavno formirati firma i izvoziti, nego se mora imati posrednik iz vlasti i puno papira, kako rece on.

Srpski poljoprivrednik da se udružuje.. Dobar vic... Mislim da ćeš pre naučiti kravu da govori latinski nego što će se Srpski poljoprivrednik udružiti, ili nedaj bože edukovati ili modernizovati kako bi poboljšao proizvodnju...
[ boxxter @ 11.04.2010. 22:41 ] @
A stvarno se nasi politicari ponasaju kao da su ucenjeni. Eto onaj predsednik vlade pisao onom bezbednjaku neka ljubavna pisma dok je ovaj bio u zatvoru: "... mi se razumemo i kad cutimo...". Ko zna sta oni rade tamo. Kao da neko ima njihove slike na gomili sa nekim, pa sad moraju da rade sta im se kaze. Bankarski lobi, uvoznicki lobi...i jos poneki lobi, za sto bolju lobotomiju.
[ Roker23 @ 11.04.2010. 22:46 ] @
Citat:
Ajde bre ne mlati tu, pa i Djelic je bio neki "strucnjak" sa nekih berzi sta li pa je postao obicna balkanska lopurda. Geni su to. Plus, cim se taj Kovacevic zabrinuo za "narod" i "natalitet" ja samo mogu da citiram Zivojina Pavlovica kad je ono parafrazirao Gebelsa: "kad cujem rec narod ja se odmah uhvatim za **rac". Hvala na takvim patriotskim strucnjacima.


mozda je u tvom selu djelic poznat kao expert al ovamo kod mene on je najobicniji sarlatan i diletant . znas zasto? zato sto je jos pre dolaska u srbiju sprovodio nekakve "reforme" u poljskoj i rusiji, koje su se jelte pokazale katastrofalnim kao i ove nase pa je pobegao iz tih zemalja pod pretnjom zestoke robije....

za ove sadasnje i vojvoda od zardjale kasike je mega ekspert....
[ Lesli Eldridz @ 11.04.2010. 22:53 ] @
Ja to ne znam, i ne zanima me, nego samo kazem da su i njega predstavljali kao nekakvog eksperta kao sto ti predstavljas one tvoje pa nista od toga nije bilo niti ce biti. Nece i ne mogu vas da spasu nikakvi eksperti nego samo lopate i motike. Arbajt maht fraj, a ne kukumavcenje po forumima.
Citat:
boxxter: ... mi se razumemo i kad cutimo...
To je u stvari bila samo poruka ovome da ne kaze da su svi oni znali sta se sprema, a zlocinacko udruzenje ce se kasnije vec postarati da to cutanje i sedenje u apsani nadoknadi u sustecoj moneti. Takvi su oni.
[ Roker23 @ 11.04.2010. 23:08 ] @
pa ja to i pricam eldridz nego se ne razumemo ocigledno.

srbiju spasavaju samo eksperti koji ce znati da uposle narod da im uvale u ruke lopate i motike i da narod krene da radi proizvodi i izvozi

a ovi sto im prodaju zivot na foru, uzmi kredit potrosi pare pa onda trazi drugi kredit nece drugo nista da im donesu osim nesrece i bede.
[ boxxter @ 11.04.2010. 23:30 ] @
Srbiju ce spasiti marketing menadzeri, a ne eksperti. Eto oni su imali rast za godinu dana od nekoliko hiljada %. Tako da svi treba da batalimo ono sto radimo, i da postanemo marketing menadzeri i da zaradjujemo puno. Jeste da su nam retardirane reklame za pivo, i one telekomove, ali posto smo im mi ciljna grupa, to lepo govori o tome kakvo misljenje imaju o nama. Imate prijatelje.
[ Roker23 @ 11.04.2010. 23:55 ] @
Citat:
Kad sam bio poslednji put u Srbiji, jedan lik me je ubedjivao -na moju konstataciju da bi poljoprivrednici mogli da se udruzuju i da zajednicki izvoze proizvedeno ili sl- da se ne moze jednostavno formirati firma i izvoziti, nego se mora imati posrednik iz vlasti i puno papira, kako rece on.

Ne znam proceduru, ali da li je stvarno tesko izvesti nesto? Pa to nije logicno.


nije logicno ali je tako. u srbiji imas kako uvozne tako i izvozne monopole.

imas tzv "ovlascene firme" koje preko lopova iz vlasti sebi ozbezbedjuju monopole i na taj nacin onemogucavaju proizvodjacima da izvezu proizvode i ucenjuju ih niskim cenama sobzirom da ovi nemaju drugog izbora nego da proizvode prodaju njima.

najbolji primer za to je svake godine leti natezanje izmedju monopolista i proizvodjaca oko otkupne cene maline i drugih proizvoda. jednostavno raznim birokratskim smicalicama i preprekama vlast ne da srpskom proizvodjacu da moze recimo da spakuje svoju robu u kombi i otera u recimo bec i proda nekom tamo.
[ Lesli Eldridz @ 12.04.2010. 00:33 ] @
To su isto gluposti. "Srpski proizvodjac" se buni sto je cena maline niza nego sto je on mislio a ne sto ne moze da izvozi. Nisu vas lepo naucili u otadzbinskoj upravi.
Citat:
Roker23: pa ja to i pricam eldridz nego se ne razumemo ocigledno.

srbiju spasavaju samo eksperti koji ce znati da uposle narod da im uvale u ruke lopate i motike i da narod krene da radi proizvodi i izvozi
Ko ceka da ga spase bilo kakvi eksperti a nece da uradi nista da se spasi sam, od toga nema ni... i takvome je bolje da sto pre ode na taj lepsi svet o kome non stop drnda. Ovaj svet nije za takve, samo se muce na njemu. To su oni koje je najbolje opisao Crna Guja u onom klipu koji sam vec linkovao o ekspert Robin Hudu koji spasava "napaceni narod" a ti ga mozda nisi video pa cu da ga ponovim.

Citat:
Roker23:a ovi sto im prodaju zivot na foru, uzmi kredit potrosi pare pa onda trazi drugi kredit nece drugo nista da im donesu osim nesrece i bede.
Ovo se slazem, ali to je vec mnogo veca prica od neke tamo Srbije i slabo nekakva Srbija moze na tu pricu da utice.
[ djordje1979 @ 12.04.2010. 00:54 ] @
Citat:
@Ventura
Vezano za tu temu oko izvoza, ja često dolazim u apsurdnu situaciju da prilikom izvoza domaćoj carini moram da se pravdam raznoraznim izjavama zašto toliko skupo naplaćujem uređaje koje pravim, jer oni 'procenjuju' da to košta mnogo manje nego što ja naplaćujem... Zamisli... Umesto da ti čestitaju na tome, čak i da stvarno prodaješ nešto za mnogo para a što te košta malo, treba da ti stegnu ruku i kažu bravo majstore, e da je još takvih, oni ti zaustave robu i traže dodatne izjave u kojima ti treba da opravdaš tu cenu...

Ovo je toliko bolesno da ja ne verujem u ovo. U sustini ti ne moras nista da se pravdas jer nista protivzakonito nisi uradio.
[ Isak666 @ 12.04.2010. 09:01 ] @
Citat:
Roker23: nije logicno ali je tako. u srbiji imas kako uvozne tako i izvozne monopole.

imas tzv "ovlascene firme" koje preko lopova iz vlasti sebi ozbezbedjuju monopole i na taj nacin onemogucavaju proizvodjacima da izvezu proizvode i ucenjuju ih niskim cenama sobzirom da ovi nemaju drugog izbora nego da proizvode prodaju njima.

najbolji primer za to je svake godine leti natezanje izmedju monopolista i proizvodjaca oko otkupne cene maline i drugih proizvoda. jednostavno raznim birokratskim smicalicama i preprekama vlast ne da srpskom proizvodjacu da moze recimo da spakuje svoju robu u kombi i otera u recimo bec i proda nekom tamo.


Koliko kontam, otkupna cena nema veze sa izvozom direktno tj. ne sprecava nikog da te malina ne proda drzavi, nego da ih izveze.

E sad, prica sa tim likom je i pocela oko ovog otkupa i on mi je isto tako objasnio - neka birokratija, monopol i sl.
Jedino ne razumem, ako ja osnujem XY firmu i ugovorim sa QW firmom u npr Austriji izvoz npr malina i imam i dovoljno robe, imam hladnjace za skladistenje i obezbedjen prevoz - sta to drzava konkretno moze da ucacka izmedju ove dve firme i da ih spreci da obave posao?

Je l' evo Ventura ima proizvod koji izvozi.
Nema nikakve firme koja je "ovlasteni izvoznik" i ne mora da proda drzavi proizvod. Mozda nema razumevanje od strane drzave za svoj posao, ali svakako nije izblokiran da izveze.


Nesto mi tu smrdi i imam utisak da za onako bedne izvozne kvote nije ni drzava, ni Dinkic/Djelic kriv (ili nisu jedini krivci).
Da li su taj procenat koji je izvezen teladi, ribe ili cega vec izvezli stvarno samo monopolisti i nakupci ili ljudi koji znaju da se organizuju i zavrse posao?


Ako je ovo drugo, onda moze da dodje na vlast bilo ko i nista se nece promeniti, jer je drzava veci deo posla odradila potpisavsi verovatno odredjene ugovore i time omogucila npr izvoz stoke u EU i to sto raja to nije iskoristila je vec i njen problem.
[ Roker23 @ 12.04.2010. 12:21 ] @
U Srbiji postoji nesto sto se zove IZVOZNE DOZVOLE Koje dodeljuje ministarstvo ekonomije. Naravno samo odabrani imaju te dozvole i koriste svoj privilegovan polozaj na trzistu da otkupljuju proizvode od proizvodjaca koji ih nemaju -za bud zasto.
[ Isak666 @ 12.04.2010. 12:57 ] @
Citat:
Roker23: U Srbiji postoji nesto sto se zove IZVOZNE DOZVOLE Koje dodeljuje ministarstvo ekonomije. Naravno samo odabrani imaju te dozvole i koriste svoj privilegovan polozaj na trzistu da otkupljuju proizvode od proizvodjaca koji ih nemaju -za bud zasto.


Nema potrebe za sarkazmom.

Mislim da je problem dobiti izvoznu dozvolu od neke zemlje EU, jer proizvodjaci ne ispunjavaju standarde i da im je proces proizvodnje zastareo ili neadekvatan.
Citat:

Ključna izvozna tržišta za proizvode srpske mlekarske industrije su zemlje bivše Jugoslavije, gde Srbija plasira 100% svog izvoza. Do 2009. godine, nijedna od srpskih mlekara nije uspela da obezbedi izvoznu dozvolu za EU, zbog strogih propisa u pogledu kvaliteta mleka i bezbednosti hrane. Srpske mlekare će morati da ulože velike napore da poboljšaju kvalitet sirovog mleka i tehnologiju prerade, posebno imajući u vidu da se samo 50% ukupne proizvodnje mleka prerađuje u mlekarama. Shodno tome projekat radi i na identifikaciji i uvođenju novih tehnologija, pružanju tehničke podrške za upravljanje proizvodnjom, obezbeđivanju neophodne obuke i primeni međunarodnih standarda kvaliteta.

http://www.agrobiznis.net/serbian/5/sektori/

Citat:
Najviše se izvozilo u zemlje članice CEFTA i na tržište Evropske unije, a pojedine kompanije uspele su da plasiraju skoro celokupnu proizvodnju u SAD.

Jedna od takvih firmi je kruševački "Marni", koja se bavi preradom šumskih pečuraka. Prošle godine to preduzeće je izvezlo na američko i zapadna tržišta robu u vrednosti od dva miliona evra, a već na početku ove godine sklopilo je ugovore vredne oko četiri miliona.

Proizvođači hrane morali bi, smatra Milan Prostran, sekretar Odbora za agrar Privredne komore Srbije, da se fokusiraju na uvođenje novih tehnologija, kao i novog sistema kvaliteta, što je uloga menadžmenta.

http://www.aleksinac.net/biznis/poljoprivreda/burek-za-eu.html

Ne sporim da bi drzava trebala pomagati jos vise izvoznicima, ali nemoguce da je jedini krivac drzava koja deli samo svojim pulenima dozvole za izvoz a nikako srpski proizvodjac koji se ne cima da dobije potrebne licence za izvoz.

[ boxxter @ 12.04.2010. 13:20 ] @
Citat:
Lesli Eldridz: To je u stvari bila samo poruka ovome da ne kaze da su svi oni znali sta se sprema, a zlocinacko udruzenje ce se kasnije vec postarati da to cutanje i sedenje u apsani nadoknadi u sustecoj moneti. Takvi su oni.


Pa dobro mozda si u pravu za njih, onaj bezbednjak jeste malo puniji covek, stvarno je tesko poverovati da se ovaj zaljubio u njega. Al` nemoj da mi kazes da se Djelic i Bubalo nisu zaljubili u Milku Forcan, i da nisu hteli da prekrse zakon, i da je postave za mraketing mendazera, kako bi ona brendirala Srbiju u "Delta-Srbija".
[ KittyKat @ 12.04.2010. 13:50 ] @
Citat:
Opozicija danas predaje peticiju za nove izbore
Milion potpisa kod Cvetkovića

Tomislav Nikolić, Velimir Ilić i Nenad Popović danas od premijera traže vanredne izbore, u Vladi o tome neće ni da razmišljaju



Lideri SNS i NS Tomislav Nikolić i Velimir Ilić i potpredsednik DSS Nenad Popović reći će danas premijeru Mirku Cvetkoviću u njegovom kabinetu da „ovako više ne ide" i da je Srbija, zbog loše ekonomske situacije, zrela za vanredne izbore. Trojica lidera opozicije uručiće premijeru peticiju za nove izbore sa milion prikupljenih potpisa.

Kako saznajemo, u protokolu Vlade Srbije predviđeno je da će razgovor premijera sa opozicionarima trajati najviše oko pola sata. U vrhu vlasti kažu da nema potrebe da se mnogo priča, jer od vanrednih izbora neće biti ništa.

Opozicija: Ovako više ne ide!

Lider Nove Srbije Velimir Ilić kaže za Press da je raspisivanje izbora najčasnije i najpoštenije što Cvetković može da uradi.

- Ne može se više ovako, mora i premijer to da shvati i to ćemo mu mi reći! Reći ćemo mu da su u celoj državi veliki problemi, da se jako teško živi... Više od 700.000 ljudi gladuje, milion je nezaposlenih, Dinkić vodi jednu pogubnu makroekonomsku politiku i petlja se u sve investicije, a poljoprivreda nam je u totalnom u haosu! Sve je puklo, sve se raspalo. Mi imamo konkretna rešenja, konkretne projekte i investicije. Premijer, prema tome, mora da raspiše izbore - kaže Ilić.


http://www.pressonline.rs/sr/v...tpisa+kod+Cvetkovi%C4%87a.html

Ako, neka se pobiju što se mene tiče :) Inače je vrlo razumno od Velje i Nikolića da traže vanredne izbore, ali opet... to je samo da bi se oni dokopali fotelje ;) Koriste situaciju... i ja nikome ne verujem.... I kažu, imaju projekte... daj da ih vidimo, neka budu 100% transparentni! Neka iznesu svaki delić projekata i daju rok do kog će to i to da završe, a zakasne li jedan dan - 5. oktobar ponovo. Kako bre narod ne shvata da tako mora... :(
I kad mi demokrate pomenu tranziciju kao jedini valjan izgovor za sve što se dešava, samo zapušim uši.
[ NicholasMetropolis @ 12.04.2010. 13:56 ] @
Citat:
KittyKat
Ako, neka se pobiju što se mene tiče :) Inače je vrlo razumno od Velje i Nikolića da traže vanredne izbore, ali opet... to je samo da bi se oni dokopali fotelje ;) Koriste situaciju... .


Samo idiot bi poželeo da dođe sada na vlast u Srbiji i bude na čelu kada dođe do bankrota države, a Toma & co su malo pametniji od toga. Ovo je samo performans za skupljanje poena kod javnosti. Oni će strpljivo čekati totalni ekonomski kolaps države da se pojave kao spasioci.
[ Roker23 @ 12.04.2010. 15:21 ] @
Citat:
Subotica -- Zbog uredbi kojima se stimuliše uvoz sadnog materijala i smanjenog interesovanja za voćarstvo, procenjuje se da će polovina proizvedenih sadnica biti spaljena.

Srbija je svuda u svetu, a najviše na tržištu Rusije, poznata po kvalitetnim sadnicama voća. Međutim, ovo je najteža sezona za domaće rasadničare poslednjih godina. Možda najkvalitetnije sadnice u Evropi proizvedene su na subotičkom pesku koji je idelan za ovu svrhu - radi se modernim novim sortama, sertifikovano su bez virusa, a kako stvari stoje – biće spaljene.

Milojko Spremić, vlasnik rasadnika, kaže da je prošle godine sve prodato, a ove godine će morati da spali oko 50 odsto sadnica, a to će uraditi i njegove kolege.

Problem je što još nije izašla uredba o stimulisanju podizanja novih zasada, ali je umesto toga izašla uredba po kojoj će se subvencionirati uvoz sadnog materija u Srbiju.

Kao posledica toga i pored toga što su domaće sadnice jeftinije od uvoznik, pravo na subvencije imate samo ako kupite skuplje, uvozne a razliku u ceni vam nadoknade poreski obveznici Srbije.

Da bi se borili protiv konkurencije, domaći rasadničari su prepolovili cenu sadnica, tako da protivno svakoj ekonomskoj logici domaće sadnice koštaju 50 dinara.

Sve i da eventualno budu donete uredbe koje će izjednačiti domaće i strane proizvođače, sa obzirom na to da je sezona sadnje na kraju – već je kasno. Još veći problem je što ova trenutna situaciju u rasadničarstvu ukazuju na probleme koji se tiču razvoja voćarstva i vonogradstva.

Tek svaki četvrti litar crnog vina u Srbiji je proizveden od domaćeg grožđa, a podizanje novih zasada grožđa je stalo.


Malopre sam procitao da domaci proizvodjaci rasadnog materijala za vocarstvo spaljuju svoje sadnice.

Zasto?

Zato sto je aktuelna vlast donela odluku da SUBVENCIONISE SAMO UVOZNE SADNICE , koje su inace skuplje od domacih ali ako kupite uvozne dobijate subvencionisani novac od drzave pa one ispadnu jeftinije od domacih. Znaci novcem poreskih obveznika, se finansira uvozna roba koju inace uvozi i prodaje firma zvana DELTA AGRAR vlasnika Miroslava Miskovica.

Ovo je vrhunac neprijateljskog delovanja ove vlasti i ja mislim da je ovo nezabelezeno u istoriji ljudskog roda, da neka vlast novcem poreskih obveznika finansira stranu robu a unistava domace proizvodjace.

Strasno i neka nam je Bog svima u pomoci.
[ boxxter @ 12.04.2010. 15:43 ] @
Citat:
Roker23: Malopre sam procitao da domaci proizvodjaci rasadnog materijala za vocarstvo spaljuju svoje sadnice.

Zasto?

Zato sto je aktuelna vlast donela odluku da SUBVENCIONISE SAMO UVOZNE SADNICE , koje su inace skuplje od domacih ali ako kupite uvozne dobijate subvencionisani novac od drzave pa one ispadnu jeftinije od domacih. Znaci novcem poreskih obveznika, se finansira uvozna roba koju inace uvozi i prodaje firma zvana DELTA AGRAR vlasnika Miroslava Miskovica.

Ovo je vrhunac neprijateljskog delovanja ove vlasti i ja mislim da je ovo nezabelezeno u istoriji ljudskog roda, da neka vlast novcem poreskih obveznika finansira stranu robu a unistava domace proizvodjace.

Strasno i neka nam je Bog svima u pomoci.



Pa to je sredila Milka Forcan da bude tako. Malo kraca suknja, malo im namigne, pa da vidis kako skacu na promocijama, ko mladi kenguri.
[ Roker23 @ 12.04.2010. 16:01 ] @
ova vlast je otvoreno neprijateljska i antisrpska.

meni je zao, al ja stvarno ne znam koje bih druge reci upotrebio i kako da okarakterisem drugacije delovanje vlasti koja novcem nasih gradjana finansira stranu uvoznu robu a sve to na stetu domace proizvodnje i izvoza.

I sve se to radi u jednoj od najsiromasniji zemalja Evrope u kojoj prema zvanicnim podacima UN-a ima preko 700.000 gladnih.

Superhik Demokratija - krade se sirotinji a da je bogatima, miskovicu beku i kompaniji :(
[ stil @ 12.04.2010. 16:46 ] @
Sjasi Kurta da uzjase Murta. Jel' to poenta price?
[ maliradojca @ 12.04.2010. 17:42 ] @
Citat:
Roker23: ova vlast je otvoreno neprijateljska i antisrpska.

Ma jok, vole oni nas, samo se sale.
[ Roker23 @ 12.04.2010. 19:10 ] @
Evo vidim danas na vestima spremljen predlog da se PDV u Srbiji poveca sa 18% na 22% . A navodno ce da smanje porez na zarade.

Znaci kraj je sve blizi i blizi....

mesec dana pre kraja , PDV ce da bude 35% , akciza i pdv na benzin ce iznositi 150% od proizvodne cene benzina a struja ce da poskupi za 500%

bitno je da se napuni budzet, da gospoda imaju sta da trose, a narod ko sisa. za kucne budzete nasih gradjana ih zabole...
[ stil @ 12.04.2010. 19:13 ] @
I koga ti predlazes?
[ Roker23 @ 12.04.2010. 19:21 ] @
Smanjis porez na plate ,kojeg placaju poslodavci a povecas PDV. Dobijas sistem gde nagradjujes bogate (poslodavce) a kaznjavas siromasne . Superhik sistem :)

Mada radna grupa koja priprema ovu poresku reformu kaze da ce porez na zarade biti POVECAN a ne smanjen i to sa 12 na 20% stim sto ne bi bile porezovane zarade od 16.500 dinara. Znaci i povecanje PDV-a i povecanje poreza na plate.

Izgleda da ce u Srbiji kako je krenulo da se desi Kirgistanski scenario :)

A ako narod ostane da cuti i trpi desice mu se Argentinski scenario :)
[ Isak666 @ 12.04.2010. 19:31 ] @
Citat:
stil: I koga ti predlazes?


Ovo je najtragicniji momenat u celoj prici.
Velja i Toma, sirovine sa strankama bez programa i plana da zamene prepredene likove sa strankama bez programa i plana.

A na lokalu se rotiraju isti likovi vec 15 godina koji nista nisu uradili za svoj grad.
[ Roker23 @ 12.04.2010. 19:32 ] @
I sta preporucujes?

Da rizikujemo sa Veljom Kostunicom i Tomom ili da ostavimo ove iste da vladaju?
[ Isak666 @ 12.04.2010. 19:41 ] @
Pa nemam pojma.

Jedan od razloga zasto me interesuju detalji izvoza jeste i to da vidim da li je vlast i drzava jedino odgovorna za lose stanje u zemlji ili postoji odgovornost na pojedincu/proizvodjacu. I ako postoji, kako je podeljena ta odgovornost.

Jer ako se resenje cele price svede samo na odgovornost vlasti, onda ce se u Srbiji u beskonacno smenjivati vlasti bez nekog rezultata.


I smena vlasti ne moze biti losa. Sto se vise menjaju, valjda ce ljudi skontati da to mogu i ranije uraditi, te da im ne treba cela decenija za to a to ce valjda ostaviti i posledice na funkcionisanje stranaka.
Jbm li ga.

[ stil @ 12.04.2010. 19:52 ] @
@Roker23 Argumenti koje si postavio, a koji se ticu sadnica potpuno stoji, tu nema price. Medjutim, imao sam prilike da razgovaram sa jednim, sada bivsim ministrom iz Kostunicine stranke na slicnu temu i odgovor je bio isti kao i ovo sto vidimo u primeru koji si ti naveo. Jednostavno ti ljudi imaju druge prioritete u zivotu. Samo bi smo gubili vreme a ponovo bi Kosovo doslo u prvi plan i zavadjanje sa citavim svetom. Mucenje vode je njihov program. Zato ljudi trebaju da traze druge nacine da ispravljaju tekuce probleme. Sjasi Kurta da uzjasi Murta nece pomoci obicnom gradjaninu.
[ Roker23 @ 12.04.2010. 20:05 ] @
smena rezima je po meni jedino realno resenje.

ovi su nas uvalili u zestoka g0,vna i tesko je ocekivati i nerealno da nas iz istih izvuku.

zato nam je potrebna hitna smena rezima

a i brate 10 godina su na vlasti. duze nego sloba sto je bio.

vreme je malo da sjasu .

inace kako je krenulo ima PDV da nam ode na 45%
[ Horvat @ 12.04.2010. 20:12 ] @
sopocanac dosadan si vise s "tihim" propagiranjem radikala

jesu oni van skupstine? nisu
je l u skupstini barem pokusavaju da pomognu obicnom narodu? ne

Citat:
Roker23:duze nego sloba sto je bio.


a koliko je to zloba bio?

i da te odmah preduhitrim,nisam ja ni "zuti" ni bilo koje druge farbe...
[ a1200 @ 12.04.2010. 20:18 ] @
Ja bih bio najsrecniji kad bi se vlast menjala na 2 godine - tj. bili izbori. Tako bi se za relativno karatak period moglo videti ko je koliko spreman da uradi nesto, a koliko laze ne bi li dobio mandat na jos 4 godine. 4 godine za Srbiju sa ovakvom ekipom je previshe.

Poenta je da shvate da su smenjivi, valjda ce onda poceti da rade nasto... neka svaki sledeci pomeri stvari malo na bolje (u nadi da ce zadrzati poziciju na sledecim izborima) pa bi bilo bolje za sve... po meni ovo je do sada bukvalno najgora moguca vlast, spoj SPS i DS + satelita od kojih neki nisu uopste zvanicno u vladi, a iz cistog koristoljublja... samo da bi se vladalo sto duze - ne pitaj sta kosta.

Nema realno boljeg izbora, tj. nema nikakvog izbora ni s' jedne ni s' druge strane, ali nek' se barem menjaju - nek' barem postoji kazna... mozda ce "greskom" neko iz nove ekipe biti odgovorniji na svojoj novoj funkciji, pa bi i to bilo mnogo... od ovih sadasnjih znas da nema nikakve vajde osim profesionalne demagogije i samoreklame.
[ Horvat @ 12.04.2010. 20:21 ] @
^^ja bih to drugacije
kampanja ti je "izgradicemo puteve,srediti zdravstvo" imas 4 godine da ispunis to - ne ispunis - zatvor dozivotno
naravno pored obecanja iz kampanje imas "uslove" kojih se moras pridrzavati a ticu se mahom socijalne politike i drzavne kase

a sto se tice menjanja,puno je i 2 godine
[ a1200 @ 12.04.2010. 20:24 ] @
@Horvat: Pa i ja bih isto odmah glasao za tako nesto... ali sumnjam da bi to dozvolili da se uvede :)
Pogledaj samo predizborna obecanja, pa ja se secam price da 2008 ulazimo u evropu!?!? Ajde, samo da se napravi kolaz sta je ko pricao, sta sada prica, i sta obecava pa bi bilo dovoljno za robiju :)
[ Horvat @ 12.04.2010. 20:27 ] @
pa to!

i da,retroaktivno bih uveo
pa lepo bi sva garnitura bila u cuzi (prinudni rad bi im bio da izgrade zatvor :D)

i onda imas nove kandidate - koji su svesni sta ih ceka ako se budu zajebavali

pa samo politicar mozes da budes s obecanjima od magle
svi ostali moraju da ispune svoja obecanja odnosno obaveze inace slede sankcije, makar to bio i diler droge
[ KittyKat @ 12.04.2010. 20:27 ] @
Citat:
Roker23: I sta preporucujes?

Da rizikujemo sa Veljom Kostunicom i Tomom ili da ostavimo ove iste da vladaju?


Znaš šta ja preporučujem? Nekog Japanca, Afrikanca ili Marsovca, koji će da dođe u ovu ovakvu Srbiju i da se upita: wtf?!
Neko koga će malo da šokira sve ovo ovde, Srbi su oguglali.
[ Roker23 @ 12.04.2010. 20:30 ] @
Citat:
^^ja bih to drugacije
kampanja ti je "izgradicemo puteve,srediti zdravstvo" imas 4 godine da ispunis to - ne ispunis - zatvor dozivotno
naravno pored obecanja iz kampanje imas "uslove" kojih se moras pridrzavati a ticu se mahom socijalne politike i drzavne kase

a sto se tice menjanja,puno je i 2 godine


slazem se sa tvojim predlogom. a izbore treba organizovati na svake 2 godine jer je 2 godine vise nego dovoljno da svako realizuje sva svoja politicka obecanja.

4 godine je previse i daje mogucnost vlastima da krade i otima kako hoce.
[ Isak666 @ 12.04.2010. 20:34 ] @
Citat:
Horvat: ^^ja bih to drugacije
kampanja ti je "izgradicemo puteve,srediti zdravstvo" imas 4 godine da ispunis to - ne ispunis - zatvor dozivotno
naravno pored obecanja iz kampanje imas "uslove" kojih se moras pridrzavati a ticu se mahom socijalne politike i drzavne kase

a sto se tice menjanja,puno je i 2 godine


Ima i boljih resenja -
Citat:
Severna Koreja je izvršila smrtnu kaznu nad članom vladajuće partije Pak Nam-kijem, koji je prošlog novembra preuzeo vođstvo nad Ministarstvom planiranja i finansija, zbog “loših reformi u zemlji, koje su rezultirale hiperinflacijom i zapretile da ponovo dođe do nestašica hrane“.


http://www.vesti-online.com/Ve...ar-zbog-lose-ekonomske-reforme



Ili da cekamo da se samouhapse, kako to vizionarski najavljuje Bata Stojkovic u filmu Seks - partijski neprijatelj br. 1 :D
[ Horvat @ 12.04.2010. 20:35 ] @
ok,moze na 2 godine,ali na svakih pola godine da ide revizija ostvarenog
pola godine mu je i vise nego dovoljno da udje u stos
ako za prvih pola godine nije nista uradio - cuza i prevremeni izbori

naravno,postoje i pogodnosti ako sve i vise ispuni u raznim oblicima

@isak,steta metka
bolje na prinudni rad - prvi posao gradnja zatvora,pa onda gradnja puteva toliko obecavanih i podizanje i obnova drugih infrastruktura
[ Roker23 @ 12.04.2010. 21:03 ] @
Horvat pa ovo sto ti predlazes znaci da bi Boris Tadic i kompletna sadasnja vlada zavrsili na robiji sobzirom da nisu ispunili bas nista od onoga sto su obecali :)
[ Horvat @ 12.04.2010. 21:05 ] @
tacno,ukljucujuci i tvoje voljene vadikale i mnoge druge
[ djolep @ 12.04.2010. 21:18 ] @
Interesantno. A ko bi to trebalo da sprovede?
[ a1200 @ 12.04.2010. 21:32 ] @
Pa valjda svi zajedno :) Jer kol'ko vidim sve partije su za "bolju Srbiju", za napredak, poboljsanje standarda, eliminisanje kriminala i korupcije... itd. itd. itd.
prica je vec poznata... samo niko da digne ruku, predlozi i glasa za ovako nesto, pitam se zasto :)
[ jericho1405 @ 12.04.2010. 22:06 ] @
Hehe, ideja "kaznjive odgovornosti" vlasti je prilicno dobra i izgleda kao jedino rjesenje, samo sto ce tako nesto da bude u limburgu mjesecu. Jedino da se okrenemo diktaturi, pa da kao u S. Koreji glavni baja predlaze i usvaja zakone, te skida glave kako ko zabrlja(sem njega, naravno). :)

Citat:
Roker23: Evo vidim danas na vestima spremljen predlog da se PDV u Srbiji poveca sa 18% na 22% . A navodno ce da smanje porez na zarade.

Potez koji nedvosmisleno ukazuje na to da se vlast okrenula potpuno izvozu i "podsticanju konkurentne proizvodnje" i zaposljavanja u te svrhe. Tako da cemo na duze staze imati situaciju povecanog izvoza na ustrb standarda obicnih gradjana/radnika drzave. Ipak, drzava mora da se cupa, a gradjanima sta ostane. :)
[ superbaka @ 12.04.2010. 22:08 ] @
ja sam sad nekako za hyper vecinski izborni sistem - ko dobije najvise glasova da dobije apsolutnu vecinu (2/3) u parlamentu, pa da vidimo dokle ce DS da se vadi na G17, G17 na svetsku krizu, SPS i radikali na jedne i druge i tako u nedogled... za*eres bato, sam si kriv i nema na koga da se vadis... mada bi se u Srbiji to opet svelo na kradju izbora... bedak...
[ jericho1405 @ 12.04.2010. 22:22 ] @
Citat:
superbaka: za*eres bato, sam si kriv i nema na koga da se vadis...

To jest, al' gdje bi nas odvelo prepustanje, u ovom hipotetickom slucaju "apsolutne", vlasti jednoj partiji? :) Naravno, ni ovako sistem ne funkcionise bas najbolje, al' je ipak daleko bezbjednije.
[ Horvat @ 12.04.2010. 22:49 ] @
Citat:
djolep: Interesantno. A ko bi to trebalo da sprovede?

"u tom zecu lezi grm" ;)

odnosno u pitanju je vrzmino kolo
ukoliko bi glasali prekinuli bi kolotecinu unistavanja drzave i svega ostalog
a to da zele uraditi ne bi cekali do sada

a opet s druge strane je tu i gradjanstvo koje opet mahom koristi takav "sistem" i mahom bi da upadne na takvo mesto isto uradio,tako da ni pustiti da im se "desi narod" ne bi verovatno donelo nekog poboljsanja...mozda ;)

@superbaka, ok nece se vaditi i sta ce to resiti? nista,iskoristice mozda "samo" jedan mandat od 4 godine da naprave sranja i nakradu se,a onda ce se penzionisati bez posledica,nakon njih ce doci sledeci s istim delanjem i tako u beskonacnost...
[ superbaka @ 12.04.2010. 23:01 ] @
pa to im nije resenje ako imaju nameru da duze vladaju, a sto je u interesu svake stranke, i ako nece da im sledeca vlast pise Interpolove poternice, zar ne?
[ Roker23 @ 12.04.2010. 23:26 ] @
Citat:
ja sam sad nekako za hyper vecinski izborni sistem - ko dobije najvise glasova da dobije apsolutnu vecinu (2/3) u parlamentu, pa da vidimo dokle ce DS da se vadi na G17, G17 na svetsku krizu, SPS i radikali na jedne i druge i tako u nedogled... za*eres bato, sam si kriv i nema na koga da se vadis... mada bi se u Srbiji to opet svelo na kradju izbora... bedak...


mislim da bi to bila najbolja varijanta. a i zabraniti sve predizborne koalicije.
[ websurfer @ 12.04.2010. 23:42 ] @
OK, lepo je sanjati - ali sad se probudite!
[ Roker23 @ 12.04.2010. 23:48 ] @
Evo ja se probudio . I smejem se ovim podrzavaocima rezima koji u nemogucnosti da dokazu da su ovi njihovi bolji od ovih sto nisu na vlasti kazu "svi su isti" i da bi novi izbori bili "sjasi kurta da uzjase murta"

E sad ja njih pitam, posto su svi isti onda u cemu je problem da sjase Kurta i uzjase Murta? Pa problem je sto se Kurti bas svidja da jashe i jahace dok srpska raga ne crkne...
[ stil @ 13.04.2010. 06:53 ] @
Vidis ja sam pokusao da od tebe izvucem odgovor u vidu nekog programa, plana sta i kako (tipa ovo ne treba tako treba ovako) ali izgleda je jahanje ipak bio jedini cilj . Argumentovana kritika onih koji su trenutno na vlasti je uvek dobrodosla ma ko to bio. T.N. je 20 godina bio sa V.S. i za njega je Srbija sigurna kuca za R.M. , crna rupa na zlatnom tepihu Evrope, ruska gubernija, psuje ko kocijas itd. V.K. jedino zna da prica o Kosovu, ok Kosovo je bitno ali nije to jedina stvar u zivotu. O V.I. i lokomotivama i izjavama kako je "kraduckanje" ok. da i ne govorim. Neka se strpe do trenutka kad ovima sto su sada na vlasti ne istekne mandat, pa ce se videti sta ce biti.
[ Lesli Eldridz @ 13.04.2010. 07:00 ] @
Citat:
Roker23: Evo ja se probudio . I smejem se ovim podrzavaocima rezima koji u nemogucnosti da dokazu da su ovi njihovi bolji od ovih sto nisu na vlasti kazu "svi su isti" i da bi novi izbori bili "sjasi kurta da uzjase murta"
Oni bar nisu palili ambasade i ceo mandat drvili od kocoBo. A meni je to veoma vazno zato sto kad cujem rec kocoBo...

More sve bi ja vas u kamione pa na radne ekonomije. Dao bi ja vama izbore na dve godine. Kakvi izbori? Ko ce to da plati? Nema izbora. Nego garnier protiv akni pa lopate u sake, a prvo malo preventivno lopate po guz'ci. Pa da vidis napretka.
[ Roker23 @ 13.04.2010. 11:43 ] @
Bas cu da uzivam gledajuci kako vi glasaci aktuelne vlasti crkavate u bedi sa novim PDV-om od 22%

Svako placa cenu sopstvene gluposti.
[ Isak666 @ 13.04.2010. 11:54 ] @
A ti stvarno verujes da ce neka druga vlast da puni budzet nekom drugom merom?

Ako je odgovor pozitivan - na osnovu cega to znas, kad ja nisam cuo od ni jedne stranke nikad nikakav program za bilo koju oblast?


[ Roker23 @ 13.04.2010. 11:59 ] @
ja verujem da ce nova vlast u najgorem slucaju da otpusti 2/3 sadasnje administracije koji su clanovi i funkcioneri sadasnjih vladajucih stranaka.

a morace to da urade sobzirom da novca za njihovo izdrzavanje u budzetu nema.

samim tim kada otpuste te parazite i ubice nase buducnosti porezi ce b iti nizi jer ce biti manja i javna potrosnja.

ovi sadasnji ne mogu da sprovedu te reforme jer su ti zaposleni sve prakticno njihovi ljudi i rodjaci.
[ Isak666 @ 13.04.2010. 12:04 ] @
Ja u to ne verujem, jer je posle 2000. dosta ljudi koji su u tim sluzbama zaseli po SPS/JUL liniji dobili otkaz nakon smene vlasti, da bi ta mesta popunili DOS kadrovi.
U toj sadasnjoj potencijalnoj opozicionoj koaliciji koja je jedini konkurent sadasnjoj vlasti, u ovom momentu, dve od tri stranke su isto to radile tokom prosle decenije.

Na osnovu toga, ne mogu biti bas optimista da ce se to sad desiti.
[ jericho1405 @ 13.04.2010. 12:12 ] @
Citat:
Roker23: ja verujem da ce nova vlast u najgorem slucaju da otpusti 2/3 sadasnje administracije koji su clanovi i funkcioneri sadasnjih vladajucih stranaka.

Sve i da se desi, sta onda? Tih 2/3 ce opet da postanu problem drzave, posto, jelte, nece imati posao/izvor prihoda. Jedino logicno rjesenje je pokretanje proizvodnje i zaposljavanje ljudi, tj. smanjenje nezaposlenosti. Paralelno sa tim administracijske parazite otkacivati il' prebacivati na pozicije gdje ce da rade nesto korisno u procesu oporavka drzave.
[ Roker23 @ 13.04.2010. 12:23 ] @
morace batice morace. jer nema drugog izbora. budzet vise ne moze da nosi toliki broj parazita. jednostavno ne moze.

ni ovo povecanje pdva na 22% nece doneti dodatne prihode u budzet vec ce ih smanjiti jer ce narod se jos vise truditi da robu i sve ostalo kupuje na crno.
[ stil @ 13.04.2010. 12:32 ] @
Znaci sve sto su smislili je otpustanje administracije. Ja koliko znam i ovi to rade. Znaci nista novo.
[ Isak666 @ 13.04.2010. 12:39 ] @
I ovi sad samo pricaju kako otpustaju. Voleo bih da vidim koji su to otpusteni.
Ne verujem da ce oni izmedju sebe i naroda birati sebe, nego lepo akcize i porezi do neba, jer znaju da ce narod cutati.

Tranzicija je to, je l' te.
[ Roker23 @ 13.04.2010. 12:42 ] @
sve ima svoje limite. dizanje poreza takodje ima svoje limite. i ti limiti su upravo ovih dana prestignuti.

pa evo sta se desavalo recimo sa dizanjem akcize na benzin od 2008 je dizel gorivo skuplje duplo danas nego 2009 u januaru i benzin kosta danas na 82 dolara za barel isto ko sto je kostao kad je barel bio 150 .

i kako je narod reagovao na to ?

reagovao je tako sto je ili prestao da trosi ili je poceo da trosi u susednim zemljama i tamo da kupuje gorivo. u realnosti zbog povecanja poreza prihodi u buzdet se nisu povecali jer je potrosnja pala za skoro duplo.

i gledaj sta rade samo zadnjih mesec dana - uveli su ekolosku taksu na tehnicku robu, porez na kucne ljubimce, dizu porez na plate vece od minimalca sa 12% na 20% i dizu pdv sa 18% na 22%

znaci kraj je blizu i sistem je neodrziv.
[ Lesli Eldridz @ 13.04.2010. 12:54 ] @
Taj sistem su pravuili zbog vas. Vi niste normalni, a drzava je takva zbog vas. Prema svecu i tropar. Jel lepo Djindjic govorio u onoj fabricim ja razumem da je fabrika zastarela (ilio tako nesto) ali ne razumem zasto sat na zidu bne radi. Vi necete nista da radite i cekate The Tata da vas u zivotu vodi i drzava je samo sledila vase zelje, prodavala dedovinu i zaduzivala se da vama zapusi guznja creva. A vi niste ruje pa da to mozete da rtadite vekovima (i oni su vekovima prodavali zemlju, drvo, naftu i nisu radili nikad nista osim u socijalizmu).

Jedna od definicija ludila je stalno ponavljanje iste radnje ocekujuci pri tome drugaciji rezultat. Znaci sta? Batalite vi izbore na svake 2, 3, 5, 8 godina ili na mesec dana. Nego kod pop Brane da vam prvo opali 25 asova po turu, pa lopate u sake. Poenta kapitalizma je da po ugledu na druga boga svako sam sebi stvara bradu a drzava da sluzi da odrzava red u zemlji, znaci da se bavi kriminalcima, da sprecava bahate i nasilne da ugrozavaju drustvo, kao na primer da kako tako drzi na uzdi "tajfune" (to su "liberalni" malo uneredili u poslednjih 20-ak godina ali to ce da se vrati na normalu) , da organizuje infrastrukturu i da je ako ima sredstva razvija tamo gde to nije isplativo privatnom sektoru, kao npr u Francuskoj sto do svakog sela ima asfalt i par wireless mreza, da pravi drzavne skole i bolnice i tako to. U kapitalizmu nije posao drzave da lenjivcima pravi "fabrike" i da im obezbedjuje diozivotni posao. Socijalizam vam nije valjao, sad jedite to sto ste zakusali i ne placite vise kao neke babe, dosadni ste. Ili se obesite, koga je briga.
[ Roker23 @ 13.04.2010. 12:58 ] @
obesi se ti ako imas samoubilacke porive, mi nemamo i hocemo da menjamo stvari na bolje. prvi korak smena vlasti koja radi na stetu ogromne vecine gradjana.

korak broj 2: otpustanje 2/3 najmanje zaposlenih na budzetu i kreiranje jeftine drzave sa veoma malom administracijom , snizavanje poreza na nivo jedne irske i privlacenje stranih investicija politikom niskih poreza.

to je ideja samo je pitanje ko ce da sprovede to u delo a za ove postojece znamo da za tako nesto niti imaju zelje ni mogucnosti i zato moraju da odu.
[ Lesli Eldridz @ 13.04.2010. 13:01 ] @
Od svega toga nema ni moga, zato sto su to sve decje mastarije a ne stvarni svet i promenicete vi djavola dok ne posetite svoje psihijatre da promenite svoj bolesni mentalitet. Pa cak i tad treba da budete svesni da ste bolesni i da treba da se lecite. Ako necete, znaci sta? Rek'o je lepo Hanibal Lektor, vasa terapija / zivotni put nigde ne vodi, pa je zato za vas bolje da sami sebe lisite muka ili da neko drugi to uradi iz cistog humanizma.
[ kelja @ 13.04.2010. 13:22 ] @
@Roker 23, da li ti stvarno verujes da tvoji mogu nesto da urade, sve i da hoce?
Ili si mlad, ili si naivan, treceg nema.

Ko u Srbiji jos izlazi na izbore i veruje u: platforme, programe, politicku borbu, bolje sutra, vatrene govore i ostale gluposti, stvarno ima problem sa realnoscu...

Citat:
Jel lepo Djindjic govorio u onoj fabricim ja razumem da je fabrika zastarela (ilio tako nesto) ali ne razumem zasto sat na zidu bne radi.


Da, cudan je to mentalitet. Sa druge strane, i hiperinteligentni i sposobni ljudi, vizionari, katkad, puni elana i spremnosti da menjaju svet, ipak, bez obzira na sve, ostaju u dubini duse secikese i balkanske protuve, koje nikako ne mogu da se odupru porivu da maznu, otmu, ukradu, prevare, ''naprave dil'', samo ako znaju da nece biti kaznjeni.

Dzaba skolovanje u inostranstvu, dzaba uspesi, dzaba ekspertski status, sladje je Srbinu ukradeno (ovde) nego zaradjeno (napolju), bre!
[ Lesli Eldridz @ 13.04.2010. 13:28 ] @
Ja za ove isto mislim da su obicne budale i lopovi, ali one kad vidim tj tacnije kad ih cujem sta pricaju i na koji nacin pricaju, kojom bojom glasa, intonacijom, kakve prave grimase, facijalne grceve, tikove i to, valjda zbog minulog rada sa kraja osamdesetih i iz devedesetih, momentalno dobijem zelju da im uradim isto ono sto i ona dvojica Hitleru i Gebelsu na kraju basterdsa dok gori bioskop. Pa racunam da je onda bolje da ostanu bilo koji drugi osim takvih koji izazivaju da ljudi odu u neka mracna mesta. Eto, mogu da napune parlamente i ostalo psima i fikusima, oni ce manju stetu da naprave, a stanovnistvo ce onda nekako i samo da se dogovori.
[ nkrgovic @ 13.04.2010. 13:32 ] @
Citat:
Roker23: obesi se ti ako imas samoubilacke porive, mi nemamo i hocemo da menjamo stvari na bolje. prvi korak smena vlasti koja radi na stetu ogromne vecine gradjana.

Ovde vec imas problem.

Kad dodju izbori nemas ponudjenu nijednu partiju koja ne radi, ili nije radila, na stetu ogromne vecine gradjana. Svi ponudjeni nude isto.

I ne - ne znam resenje.
[ jericho1405 @ 13.04.2010. 13:39 ] @
Citat:
Roker23: morace batice morace. jer nema drugog izbora. budzet vise ne moze da nosi toliki broj parazita. jednostavno ne moze.

Hoce, i treba. Al' ne na takav nacin jer to nikom na vlasti nije u interesu. Niti aktuelnoj vlasti trebaju demonstracije pred izbore, niti ce, eventualnoj novoj vlasti, trebati iste na samom pocetku mandata. Dakle, poenta je u "realnom" zaposljavanju tih ljudi. Kad kazem realnom, mislim na koristan rad, a ne na ispijanje kafa po kancelarijama i udaranje 2-3 pecata dnevno.
[ kelja @ 13.04.2010. 13:40 ] @
Citat:
Lesli Eldridz: Ja za ove isto mislim da su obicne budale i lopovi, ali one kad vidim tj tacnije kad ih cujem sta pricaju i na koji nacin pricaju, kojom bojom glasa, intonacijom, kakve prave grimase, facijalne grceve, tikove i to, valjda zbog minulog rada sa kraja osamdesetih i iz devedesetih, momentalno dobijem zelju da im uradim isto ono sto i ona dvojica Hitleru i Gebelsu na kraju basterdsa dok gori bioskop. Pa racunam da je onda bolje da ostanu bilo koji drugi osim takvih koji izazivaju da ljudi odu u neka mracna mesta. Eto, mogu da napune parlamente i ostalo psima i fikusima, oni ce manju stetu da naprave, a stanovnistvo ce onda nekako i samo da se dogovori.


A, Lesli, mozes li da verujes da me ovi vise nerviraju?
(Zato sto sam im, budala, jednom poverovao)
Sa onom, mracnom ekipom si bar znao na cemu si, znao sam da ne mogu nista dobro i lepo da ocekujem, a i retorika im je bila u skladu sa tim.

Kod ovih je suvise velika razlika izmedju europske retorike i azijatskog lopovluka i nesposobnosti. To me, nekako, vise nervira. :)

[ Horvat @ 13.04.2010. 13:43 ] @
opet ovaj sopocanac propagira vadikale

pa jbte osvesti se derane kako I ONI rade
pogledaj malo opstine/m.z. di su oni "dobili izbore",odnosno dobili najveci broj glasova - je l su njihovi ljudi na celima u.o. raznih drzavnih preduzeca? JESU
jesu na celu u.o. u preduzecima di oni nisu vecina u toj opstini? NISU
ko je tamo? oni koji jesu vecina

i po cemu su onda ti tvoji koljaci bolji?
sto bi da unistavaju bg i druge gradove? sto bi da ubijaju ljude i tako to?

fala,ali ne fala

---

mada i da dodju na vlast (sa vecinom,jer su i sada na vlasti) ne bi se snasli jer su naucili samo da pljuju i da ometaju rad
[ since1986BC @ 13.04.2010. 13:50 ] @
Igor Gajic : "Drzava je vec bankrotirala, samo sto to jos nisu objavili na RTS-u." (sa pocetka teme)
bravo!
[ jericho1405 @ 13.04.2010. 13:54 ] @
Citat:
Horvat: mada i da dodju na vlast (sa vecinom,jer su i sada na vlasti) ne bi se snasli jer su naucili samo da pljuju i da ometaju rad

Imaju oni svoj plan i program - zavadi, pa vladaj. Ovdasnji narod kad nema sta da jede, hrani se nacionalizmom i mrznjom. Radikali su doktori takvih nauka, pa treba biti oprezan. Al' ako se, ipak, nekako dokopaju vecinske vlasti, onda fakat treba neko da baci atomsku na nas.
[ Lesli Eldridz @ 13.04.2010. 13:54 ] @
Citat:
kelja: A, Lesli, mozes li da verujes da me ovi vise nerviraju?
(Zato sto sam im, budala, jednom poverovao)
Sa onom, mracnom ekipom si bar znao na cemu si, znao sam da ne mogu nista dobro i lepo da ocekujem, a i retorika im je bila u skladu sa tim.

Kod ovih je suvise velika razlika izmedju europske retorike i azijatskog lopovluka i nesposobnosti. To me, nekako, vise nervira. :)
Verovatno si u pravu, i mozda bi i mene nervirali da ih gledam, ali sam odjavio kablovsku pre jedno dve godine, antenu nemam i novine ne citam, i bas mi je lepo.
[ Horvat @ 13.04.2010. 14:00 ] @
Citat:
jericho1405: Imaju oni svoj plan i program - zavadi, pa vladaj. Ovdasnji narod kad nema sta da jede, hrani se nacionalizmom i mrznjom. Radikali su doktori takvih nauka, pa treba biti oprezan. Al' ako se, ipak, nekako dokopaju vecinske vlasti, onda fakat treba neko da baci atomsku na nas.


pa ne,zavadi pa vladaj je plan kako doci do vlasti
ako su vec na celu vlasti dakle taj plan im je uspeo - i sta dalje?
[ Lesli Eldridz @ 13.04.2010. 14:04 ] @
Pa to dalje si vec video, kraduckanje, naplacivanje milonskih putnih troskova na postenu rec, paljenje ambasada... i sve vreme 4 godine mantranje kocoBo, kocoBo, kocoBo, kocoBo... Totalno ludilo.
[ jericho1405 @ 13.04.2010. 14:09 ] @
Citat:
Horvat: pa ne,zavadi pa vladaj je plan kako doci do vlasti
ako su vec na celu vlasti dakle taj plan im je uspeo - i sta dalje?

I dalje bi se trucalo o patriotizmu i ugrozenim interesima srpskog naroda, imaginarnim prijetnjama identitetu i suverenitetu i sl. A kad je takva atmosfera u drzavi, narod zaboravi na glad. Tako da tek nakon odredjenog vremena shvati neke stvari, al' tad vec bude kasno. Inace, to nam se vec desavalo, pa nije nikakva novost.
[ since1986BC @ 13.04.2010. 14:13 ] @
"Dugotrajno robovanje i rdjava uprava mogu toliko zbuniti i unakaziti shvatanje jednog naroda da zdrav razum i prav sud njemu otanchaju i oslabe, da se potpuno izvitopere. Takav poremecen narod ne moze vishe da razlikuje ne samo dobro od zla, nego i svoju sopstvenu korist od ochigledne shtete."
Ivo Andric
[ jericho1405 @ 13.04.2010. 14:23 ] @
Citat:
since1986BC: "Dugotrajno robovanje i rdjava uprava mogu toliko zbuniti i unakaziti shvatanje jednog naroda da zdrav razum i prav sud njemu otanchaju i oslabe, da se potpuno izvitopere. Takav poremecen narod ne moze vishe da razlikuje ne samo dobro od zla, nego i svoju sopstvenu korist od ochigledne shtete."
Ivo Andric

Najveci koji se rodio na Balkanu!
[ Slobodan Miskovic @ 13.04.2010. 14:44 ] @
Evo kako se Srbija kulturno uzdize :) i ne samo kulturno ...



ovo samo pokazuje gde vlast vodi narod..ove 3 su lep putokaz...
[ Roker23 @ 13.04.2010. 14:57 ] @
Citat:
opet ovaj sopocanac propagira vadikale

pa jbte osvesti se derane kako I ONI rade
pogledaj malo opstine/m.z. di su oni "dobili izbore",odnosno dobili najveci broj glasova - je l su njihovi ljudi na celima u.o. raznih drzavnih preduzeca? JESU
jesu na celu u.o. u preduzecima di oni nisu vecina u toj opstini? NISU
ko je tamo? oni koji jesu vecina

i po cemu su onda ti tvoji koljaci bolji?
sto bi da unistavaju bg i druge gradove? sto bi da ubijaju ljude i tako to?

fala,ali ne fala

---

mada i da dodju na vlast (sa vecinom,jer su i sada na vlasti) ne bi se snasli jer su naucili samo da pljuju i da ometaju rad


ko bre propagira radikale sta trabunjas?

ja propagiram SMENU VLASTI a radikali i onako nema sanse da dodju na vlast prvo zato sto im je podrska gradjana mala a drugo zato sto imaju najmanji koalicioni kapacitet.

sledecu vlast ce ciniti verovatno dss i sns uz moguce je ucesce neke manjinske stranke ili sps-a.

i nama je ta promena vlasti potrebna sto pre , jer svakim danom sa ovima na vlasti - nama je sve gore i gore.
[ Horvat @ 13.04.2010. 15:38 ] @
hahahahah.
[ jericho1405 @ 13.04.2010. 15:54 ] @
Citat:
Roker23: sledecu vlast ce ciniti verovatno dss i sns uz moguce je ucesce neke manjinske stranke ili sps-a.

Po kojoj vjerovatnosti si ovo dobio? :)
[ kelja @ 13.04.2010. 17:28 ] @
Citat:
Verovatno si u pravu, i mozda bi i mene nervirali da ih gledam, ali sam odjavio kablovsku pre jedno dve godine, antenu nemam i novine ne citam, i bas mi je lepo.


Ha, ha, ni ja ne citam novine, niti gledam TV, ali ovo malo sto po internetima naletim na njihova trucanja, dovoljno je da mi ne bude dobro.

@ Rokeru, nije iskljuceno. Evo, u Madjarskoj je opet 'umerena desnica' osvojila vlast, a zanimljivo je da su i neki zesci, ekstremno desno nastrojeni ludaci (Pokret za bolju Mađarsku) dobili 16, 7 %.



[ Lesli Eldridz @ 13.04.2010. 20:40 ] @
Citat:
Roker23: sledecu vlast ce ciniti verovatno dss i sns uz moguce je ucesce neke manjinske stranke ili sps-a.
Sve moj do moga pa se ne zna ko je ludji. Da li fanatik i sekta mu ili ovi koji su promenili ime a ostali oni isti iz devedesetih. Ekstra sto od toga nema nista nego ima ova garnitura da ostane jos decenijama, pa kome sde ne svidja, pop Brana i lopate po guzi a onda lopate u sake ili konopce, treceg nema.
[ ArsenLupen @ 13.04.2010. 22:11 ] @


Niko nije predložio:

Recepti sa istoka - vojni udar, preki sud, par godina strahovlade, pa onda izbori, al demokratski. Do tad svi nosimo brkove i kunemo se kako smo završili sa burazerskom ekonomijom i ostalim bolestima tranzicije.

Pitanje je , uopšte ako je ovo dobar predlog, imamo li potencijale za ovako nešto ?
[ buda01 @ 13.04.2010. 22:18 ] @
Dobro, i kad dodju ovi bivsi, onda ce da krenu pricu o Kosovu...

Prevedeno na ekonomski jezik, vise para iz budzeta za:
vojsku
policiju
skolstvo, sudstvo itd na Kosovu
decji dodaci za mnogoljudne porodice na Kosovu
socijalni dodaci
pemzije za Kosovo
itd...

I kako ce ovi "patrijote" da popune ovu bezdan u budzetu, jedino da otpuste polovinu u zdravstvu i skolstvu i smanje penzije za cirka 20-30 %, jel ste na to mislili?
A to onda povlaci domino efekat na celu ekonomiju, i pravo u kolaps (ali sa osmehom na licu)...

Ma na vlast ce doci najveci demagozi, nema sanse da dodje neko normalan ko ce reci istinu narodu u lice, i zatim primeniti sistem "krv, suze i znoj", dokaz za to je ovaj roker, uzbudio se decko zbog poreza, cene goriva, nece vise moci da trosi... Sto se bre nisi uzbudio sto nam je spoljnotrgovinski deficit toliki koliki jeste (a jel znas koliki je?), i sto predsednici ovih patrijotskih stranaka ne voze Juga ili Zunta, nego neki omrazeni Audi ili VW...

Sad ce da krene sampionat u ispiranju mozga i demagogiji, cim se primaknu izbori...
Mostovi, penzije, Kosovo, EU, ma birajte temu...
[ kelja @ 14.04.2010. 00:11 ] @
Citat:
ArsenLupen: Niko nije predložio:

Recepti sa istoka - vojni udar, preki sud, par godina strahovlade, pa onda izbori, al demokratski. Do tad svi nosimo brkove i kunemo se kako smo završili sa burazerskom ekonomijom i ostalim bolestima tranzicije.

Pitanje je , uopšte ako je ovo dobar predlog, imamo li potencijale za ovako nešto ?


Nemamo, to je problem. Ali to bi bilo jedno od resenja, svakako.
[ Roker23 @ 14.04.2010. 14:14 ] @
malopre sam procitao na b92 da je od dolaska tadiceve vlade na celo srbije akciza na benzin porasla za duplo a na dizel se povecala tri puta.

izvrsni rezultati "socijalno odgovorne" vlade



[Ovu poruku je menjao Roker23 dana 14.04.2010. u 15:28 GMT+1]
[ vladd @ 14.04.2010. 16:42 ] @
Citat:
Slika srpske realnosti (2009)

- Bruto domaći proizvod manji za 3 odsto
- Uvoz opreme manji je za 40, a repromaterijala za 16 odsto
- Bruto investicije manje za 25 odsto
- Industrijska proizvodnja smanjena za 12 odsto
- Trgovina na veliko i malo manja za 12 odsto
- Obim građevinskih radova smanjen za 30 odsto
- Saobraćaj smanjen za 8 odsto
- Površine zasejane pšenicom od Drugog svetskog rata nikada nisu bile manje, a duplo su manje nego 1990.
- Izvoz robe i usluga smanjen za 22 odsto
- Konkurentnost privrede pala za osam mesta na listi Svetskog ekonomskog foruma
- Spoljni dug dostigao 32,75 milijardi dolara
- Javni dug premašio 10 milijardi evra
- Računi 69.000 preduzeća blokirani
- Broj nezaposlenih dostigao 735.000
- Bez plate radi više od 150.000 ljudi


Citat iz intervjua Mladjena Kovacevica objavljenog u Blicu...

Tek da se vidi gde smo se nalazili PROSLE godine... sada je malo gore..pristizu naplate potrazivanja, mesecno je gubilo posao 17000 ljudi, 30000 firmi je otislo u stecaj, a ocekuje se jos dvaput toliko...

Poz
[ a1200 @ 14.04.2010. 16:57 ] @
@Vladd

Nista se ne brini, Dinkic je rekao da u Srbiji danas ima jos mesta za zaduzivanje... a on je inace ekspert, iz toga sledi da covek "zna", sta god to znacilo - isto kao sto su onomad pricali kako je Srpska privreda stabilna, bazirana na "realnoj ekonomiji", i kako je nas zaobisla svetska ekonomska kriza... cist expertizam na delu.

Nego, sad' ce to zacas da se "ispegla" novim oporezivanjem i zaduzivanjem... nista ne brini...
(i nemoj da je neko slucajno spomenuo rec BANKROT, kad nam ovako dobro ide)
[ mmix @ 14.04.2010. 17:32 ] @
Eh, zanimljivo kako se non stop prica o tome kako se ne moze ovako i kako ce jednom morati da se plati ceh za sve, to je pricano pre 20, pre 15, pre 10, pre 8, pre 4, pre 2 godine, prica se i sada. Zar nikome ne pada na um da je mozda dosao taj trenutak i da se neodlozno vise ne moze odlagati? Igor vam je zaista u drugom odgovoru dao sve informacije, na ovih 6 strana ste se rasplinuli na sto smerova a u osnovi nista ne porice ono sto je Igor izneo. Zavrsetak je isti, sve su ostalo nijanse.
[ Horvat @ 14.04.2010. 17:35 ] @
pa ebote kako sad ovo
Citat:
- Broj nezaposlenih dostigao 735.000


mmix je izneo cifru (bas u ovoj temi, cini mi se) da zaposlenih (SA RADNICIMA NA CRNO!) ima 2,6 milje
broj stanovnika po popisu od prije ~10 godina je ~7,5 milja - taj broj je porastao
dakle po ovom bi se izvukao zakljucak da preko 4 milje stanovnistva cine deca i penzosi...
[ 101010 @ 14.04.2010. 18:16 ] @
Danas se sastala radna grupa za prevazilazenj krize
Vlada Srbije, Sindikat i poslodavci
Citat:
Na današnjem sastanku su prisustvovali premijer Mirko Cvetković, ministarka finansija Diana Dragutinović, ministar zaštite životne sredine Oliver Dulić, ministar rada i socijalne politike Rasim Ljajić, ministar trgovine Slobodan Milosavljević, kao i guverner u ostavci Radovan Jelašić.

Na sastanku su bili i vlasnik “Delte“ Miroslav Mišković, biznismen Milan Beko, vlasnik MK grupe Miodrag Kostić, direktor “Hemofarma“ Miodrag Babić, direktor ITM grupe Toplica Spasojević, vlasnik “Ist pointa“ Zoran Drakulić.

Mislim, ja se stvarno ne razumem mnogo u ekonomiju, pa necu da popujem. Pa da pitam da li sam u pravu ?
Vlasnik “Delte“ Miroslav Mišković, biznismen Milan Beko, vlasnik MK grupe Miodrag Kostić, direktor “Hemofarma“ Miodrag Babić, direktor ITM grupe Toplica Spasojević, vlasnik “Ist pointa“ Zoran Drakulić, tj. krojaci nase ekonomske politike i stvarnosti su odlucili da sebi smanje namete i povecaju profit tako sto su smanjili poreze na plate zaposlenih, a nama ostalima povecali PDV na 22%.

Pitanje je i gde su u ovoj prici vlasnici srednjih i malih preduzeca kojih ima najvise u Srbji. Nisam primetio da su vlasnici ovih mega kompanija pukli, sto se ne moze reci za vlasnike malih preduzeca.

[Ovu poruku je menjao 101010 dana 14.04.2010. u 19:41 GMT+1]
[ Horvat @ 14.04.2010. 18:35 ] @
off:znas li mozda cime se itm group bavi? na njihovoj prezentaciji nisam naisao ni na sta kokonkretno

takodje i 1st point,ciju ni i-net prezentaciju nisam nasao
[ 101010 @ 14.04.2010. 18:48 ] @
http://www.point-group.com/

[ Horvat @ 14.04.2010. 18:59 ] @
hvala,tu vec ima konkretno sta i ko

nije mi jasno samo zasto su u vesti napisali 1st point, a ne point group!?
[ Isak666 @ 14.04.2010. 19:34 ] @
Citat:
Horvat: hvala,tu vec ima konkretno sta i ko

nije mi jasno samo zasto su u vesti napisali 1st point, a ne point group!?


Napisali su East Point, ali po Vuku.

Citat:
Point Grupa je vodeća regionalna holding grupa sa filijalama i pridruženim kompanijama koje pretežno deluju u jugoistočnoj Evropi.

East Point Holdings Ltd. je privredni subjekat sa sedištem na Kipru, osnovan je u Nikoziji, Kipar 1990. godine kao preduzeće za međunarodnu trgovinu, čije su osnovne operacije vezane za preradu i trgovinu bakra, te trgovinu na veliko sa žitaricama. YU Point d.o.o. je društvo sa ograničenom odgovornošću u celosti u vlasništvu holding kompanije East Point Holdings Ltd. i kao takvo služi kao Direkcija holding kompanije za poslovanje u Srbiji.



[ Horvat @ 14.04.2010. 19:56 ] @
aaa ist su napisali,a ja mislio first,moja greska

skontao sam cime se oni bave i sta poseduju

ali za itm nisam jos
[ the_tosic @ 14.04.2010. 22:06 ] @
Citat:
Dok činovnici širom Srbije strahuju za svoja radna mesta zbog najavljenog smanjenja državnog aparata, 3.450 administrativaca sa juga Kosova nema šta da brinu, jer će ih talas otpuštanja, po svemu sudeći, zaobići. A baš ovi opštinari ne rade ništa i nemaju apsolutno nikakve ingerencije, osim primanja plata na koje godišnje ode 13 miliona evra budžetskog novca.
Da armije opštinara s juga Kosova ne rade ništa, potvrđuje i podatak da je među 3.450, njih 725 zaduženo za devet etnički čistih opština u kojima živi svega 46 Srba. Oni nisu u mogućnosti da im pomognu jer ne žive na teritoriji ovih opština, već na severu ili čak u Srbiji, ne mogu da im izdaju dozvole i rešenja, niti da rešavaju svakodnevne probleme.
Na ovu ionako problematičnu situaciju, Vlada Srbije žmuri. I još gore, umesto da smanjuje administraciju, ona dozvoljava njeno neprestano uvećavanje.

http://www.blic.rs/Vesti/Polit...cava-broj--cinovnika-na-Kosovu

Opstinari koji zive na 300km od opstine u kojoj rade. Shiroko.

Komentari ispod vesti:
Citat:

Kosmet
Sreda, 20. 01. 2010. 18:43h
neregistrovan korisnik

Drago mi je sto je neko skupio hrabrosti i izneo sve istinite cinjenice jer Ja, kao i mnogi drugi mladi ljudi koji zive na Kosovu sa svojim porodicama ne mozemo doci na red za posao od tzv. "patriota"-vikendasa (razumece oni koji zive na Kosmetu sta to znaci). Te iste "patriote" nazivaju izdajnicima mlade edukovane ljude koji pristupaju Kosovskim insitucimajama jer zele da rade i pomognu narodu koji zivi u njihovom okruzenju. Samo kratak komentar na gore napisan tekst. Pozdrav sa Kosmeta


Citat:

Srbin-sa-Kosova
Nedelja, 17. 01. 2010. 22:06h
neregistrovan korisnik

tacno je ovo sto pise Blic ali ne desava se ovo samo u Centralnom Kosovu vec i u Kosovskom pomoravlju u zadnjiih nekoliko meseci otkako je na vlast dosao Bogdanovicev pomocnik g.Petkovic na platnom spisku te famozne civilne zastite ubaceno je oko petnaestak ljudi bez ikakvog konkursa i kriterijuma uglavno kumovi,rodjaci i partiski drugovi doticnog gospodina.Zbog toga se narod na kosovu masovno seli i bezi uglavnom u azil po zapadnim zemljama...svaka cast Blicu sto je pokrenuo ovu temu da gradjani Srbije saznaju kako radi Ministarstvo za Kosovo i gde ide njihov novac


EDIT: Mozda je moglo i u novu temu, ali sa naslovom ove se 100% poklapa
[ Horvat @ 14.04.2010. 22:19 ] @
n.d.K.
[ KittyKat @ 16.04.2010. 11:15 ] @
U emisiji "upitnik" Jorgovanka Tabaković (NS) je otkrila i ukazala na mnoge afere koje se odigravaju u vrhu. Odnosno, gde idu pare iz budžeta, šta i kako nam naplaćuju i tako dalje...Deluje mi prilično samouvereno, ima neke dokaze a i sama želi da se svi sporovi završe na sudu.
Velja ilić takođe Mada on nema dokaze, Velja je... Velja...
Dok je Jelena Trivan pristojna & uljudna, kaže da narod najviše ceni pristojnost kod poslanika , a da za sve što je sporno gospođa Tabaković može da se obrati tužilaštvu. A ja se pitam, kom tužilaštvu? Ovom korumpiranom i naopakom?
Btw... to je ona emisija nakon koje je Velji zabranjen pristup na RTS jer je nakon emisije izvređao Jelenu Trivan i pretio joj... Velja needs anger managament

Emisija:

http://www.rts.rs/page/tv/sr/story/20/RTS+1/623881/Upitnik.html
[ 101010 @ 16.04.2010. 13:02 ] @
Nije neko iznenadjenje, ali u pravu sam. Sastanak za ozvanicenje dogovora Vlade i tajkuna o ekonomskim merama koje idu u obostranu korist.

Citat:
Radna grupa za prevazilazenje krize
Vlada Srbije, Sindikat i poslodavci

Krupni kapitalisti iskoristili su sindikate da se približe vlasti, najveći kritičari kapitalizma sedeli su tajkunima u krilu, a ministri su došli „mečki na rupu”, ocenjuju kritičari i dodaju da dojučerašnji protivnici nisu smišljali strategiju kojom će udariti na krizu, već je svako zastupao svoje interese.

Branislav Čanak iz sindikata „Nezavisnost” ...

„Nas to ne zanima, nema potrebe da mi čuvaju mesto. Ja sam i Orbovića najdobronamernije pitao šta mu to treba. Interesovalo me je kako neko ko preti da će izvesti radnike na ulicu radi potpuno suprotno od onoga što priča. On, koji je do juče žestoko kritikovao tajkune, kaže da ima svoje članove u tim firmama. I to je indikativno. Zašto ja nemam svoje članove u firmama koje su se obogatile u Miloševićevo vreme. Mi nismo bili lojalan sindikat“, kaže Čanak.

On dodaje da „konkretnih rezultata sa tog sastanka nema. Svi koji su prisustvovali izašli su iz sale onako kako su i ušli. Niko nije promenio mišljenje, svako je zastupao svoje interese“.

„Zašto bih ja pravio budalu od sebe i gubio vreme u nekim razgovorima koji nemaju nikakav efekat. Da plačem ja Miškoviću na ramenu ili on meni?“, pita se Čanak.

I sindikat Telekoma nezadovoljan

Problem sa predsedavajućim koji ne daje reč imali su i drugi učesnici skupa, pa se juče oglasio i predstavnik sindikata Telekoma Srbija Miroslav Joksimović koji je saopštio da nije imao priliku da iznese stav zaposlenih oko najavljene prodaje tog preduzeća jer su na skupu uglavnom govorili samo najveći privrednici.
Asocijacija malih i srednjih preduzeća i preduzetnika, čiji je predstavnik prisustvovao sastanku, ogradila se od sastanaka takvog tipa i najavila da „ubuduće neće učestvovati u takvoj predstavi“.

Milan Knežević, predsednik Unije tekstilaca koja je član Asocijacije, kaže da je predstavnik AMSPP na poziv organizatora došao na sastanak, ali da nije dobio priliku da ukaže na probleme koji su prisutni u tom sektoru jer mu predsedavajući, ministar rada Rasim Ljajić, nije dao reč.

„Neshvatljivo je da predstavnik organizacije koja okuplja 141.000 malih privrednika i preduzetnika, koji upošljavaju 400.000 radnika, nema priliku da izloži viđenje aktuelne situacije iz ugla te kategorije poslodavaca. Vlasnici krupnog kapitala, međutim, mogli su da iskoriste taj skup i uđu u neposredne razgovore sa ministrima radi rešavanja svoje privredne pozicije“, kaže on.

„Vrhunac je i zahtev da krupan kapital upravlja sredstvima namenjenim za regionalni razvoj i oživljavanje privrede u nerazvijenim područjima“, kaže Knežević i dodaje da su vlasnici velikih sistema pojedinačno iznosili svoje probleme dok su ostali učesnici bili svedeni na status publike. On je nezadovoljan i što AMSPP nije dobila mesto u formiranom privremenom telu.

ASNS: Sastanak „poražavajuć“

ASNS podržava predlog smanjenja poreza na zarade, ali ne i povećanje PDV jer bi se tako „teret manjka u budžetu ponovo prebacio na radnike i građane". U ASNS navode da "niko ne govori o tome da će osnovne životne namernice u slučaju povećanja PDV za četiri odsto poskupeti za 50 odsto što će najviše pogoditi siromašne" i dodaju da nisu predstavljeni mehanizmi koji bi "primorali tajkune" da uštedom od smanjenja poreza i doprinosa povećaju zarade zaposlenima.
Ranka Savić, predsednica Asocijacije slobodnih i nezavisnih sindikata (ASNS) kaže da su dogovorom o formiranju privremenog radnog tela predstavnika vlade, sindikata i poslodavaca direktno narušene odredbe Zakona o radu jer su, kako je kazala "praktično preuzete funkcije Socijalno - ekonomskog saveta i prenete na to radno telo".

Prema rečima predsednice ASNS, taj sindikat ne podržava ni predlog da vodeći privrednici učestvuju u rešavanju poslovnih i finansijskih problema i preduzeća, a da za uzvrat, učestvuju u dobiti u vlasništvu.

"Sam predlog i ne bi bio tako loš, da država i Savez samostalnih sindikata mogu garantovati da će se u tim preduzećima nastaviti proizvodnja i da će doći do novog zapošljavanja radnika. Potpuno sam sigurna da to niko ne može garantovati, jer to odredjuje tržište", kazala je Ranka Savić.

Ona kaže da je sastanak predstavnika vlade, sindikata i poslodavaca o prevazilaženju krize "poražavajuć" i navodi da se "radi o pomoći tajkunima". "Potpuno je poražavajuće to da je legalitet svemu ovome dao Savez samostalnih sindikata, koji se u ovom slučaju pojavljuje kao paravan u zaštiti intresa srpskih tajkuna", rekla je Savićeva.

Ranka Savić je dodala i da je "poražavajuć i dogovor da srpski tajkuni" mogu da ulažu u preduzeća čija privatizacija nije uspela više puta.

"Već su se javljali ljudi iz (fabrike) 'Vojin Popović' iz Novog Pazara, 'Petra Drapšina' iz Mladenovca, tekstilne industrije iz Prijepolja, '24. septembra' iz Užica, PIK-a iz Zemuna i niza drugih preduzeća gde se već zatalasalo među radnicima koji brinu šta će biti s njima i kakva je njihova sudbina", kazala je ona.


http://b92.net/biz/vesti/srbij...04&dd=16&nav_id=424806
[ since1986BC @ 20.04.2010. 14:42 ] @
"Vi zezate nas, mi zezamo vas, u zezanju je spas!"
Ljuba Moljac