[ vlada131 @ 15.04.2010. 03:06 ] @
http://www.b92.net/info/vesti/..._category=12&nav_id=424474


Citat:
Psu odsečene sve četiri šape
14. april 2010. | 22:52 | Izvor: B92 Beograd -- U beogradskom naselju Medak pronađen je pas kojem je neko odsekao sve četiri šape.

Zahvaljujući brzoj reakciji stanovnika tog kraja grada, pas je prebačen kod veterinara gde mu je ukazana prva pomoć. Prema rečima veterinara, jedina šansa da pas nastavi da živi je uz pomoć proteza, ali koliko je to izvodljivo, još se ne zna.

Jednogodišnjeg psa mešanca, Milu, pronašla je ispod automobila u Ulici Radovana Simića Cige u Beogradu Sandra Spoja. Kada je videla da su psu odsečene sve četiri noge, pozvala je instruktora pasa.

"Rekla mi je da tamo ima jedan pas kojem su isečene sve noge i da ne mogu da ga izvuku ispod automobila. Pošto radim kao vaspitač pasa, odmah sam došao da vidim šta mogu da uradim. Izvukli smo ga i odmah oodveli kod veterinara. Pas je bio u veoma lošem stanju, dehidriran, nije jeo, rane su već počele malo da zarastaju i mora da je bio na ulici par dana, sigurno", kaže Dejan Miletić, instruktor pasa.

Devojka koja je pristvovala spasavanju psa kaže da pas nije pružao otpor i da je bio jako iscrpljen zbog bolova

"Pas nije bio agresivan, bio je jako uplašen i već iznemogao, da kažem dehidriran. Jako je loše znači fizičkog i psihičkog stanja. Mi smo ga prevezli do ambulante na Bežanijskoj kosi", rekla je Jovana Jović.

Prema proceni veterinara, pas je osakaćen ležao više od nedelju dana, zadobio je upalu kostiju, izgubio dosta krvi i pravo je čudo kako je ostao živ.

"Kada su doneli psa, bili smo zaprepašćeni, to je pas kome su odsečene sve četiri noge. Nemoguće je da stradao u nekoj nezgodi, ovo je namerno izvedeno", kaže veterinar Miomir Ranđelović.

Ovako precizan sakaćenje nije mogla o da izvrši jedna osoba, već je morala da ima pomoć, smatra veterinar. Noge su jedino mogle da budu odsečeni nekim oštrim predmetom, poput sekire.

"Kad su me pitali da li je ovo mogao da uradi čovek, rekao sam da nije čovek nego nečovek. Zamislite čoveka kome su isečene ruke, iznad šaka, i noge iznad stopala, u kakvom je stanju i kako bi mogao da nastavi da živi", kaže Ranđelović.

Jedino rešenje za Milu, kako su nesrećnom psu spasioci dali ime, je ugradnja proteza koje se ne proizvode u Srbiji, ali i tada bi morala ponovo da uči da hoda. Dok ne bude udomljena, ostaće u veterinarskom stacionaru.

Nisam pristalica bilo kakvog forumskog junačenja, ali se iskreno nadam da će naći ove "osobe" i da će pružati otpor prilikom hapšenja...

[Ovu poruku je menjao vlada131 dana 15.04.2010. u 13:38 GMT+1]
[ a1200 @ 15.04.2010. 03:36 ] @
Takva osoba ima ozbiljne psiholoske probleme, i kao takva je opasana za okolinu... ako je u stanju da uradi tako nesto stenetu, u stanju je i da siliuje ili da ubije sutra nekog. Na zalost u Srbiji takvi slobodno setaju i setace. Zakljucati i baciti kljuc (kad su vec neke druge metode izbacene iz zakona kao "varvarske").
[ barakuda111 @ 15.04.2010. 06:24 ] @
Neverovatno. Nadam se da ce udruzenja za zastitu zivotinja isforsirati policiju da izvrsi istragu i zatvori ove bolesnike.

http://www.pressonline.rs/sr/v...sve%20%C4%8Detiri%20noge!.html

[Ovu poruku je menjao barakuda111 dana 15.04.2010. u 08:05 GMT+1]
[ stil @ 15.04.2010. 07:56 ] @
To su ljudi koji uživaju u tome da drugoga povređuju. Bilo je toga dosta u vreme ratnih dešavanja tu u okolini, ti ljudi se još uvek slobodno šetaju a neki su nekima i "heroji" bez obzira na sve. Tako da se takve osobe što pre moraju uhvatiti i staviti tamo gde im je i mesto. Što se tiče toga da društva za zaštitu životinja trebaju da reaguju, naravno, ali zbog čega samo oni ovo je pitanje koje se ne tiče samo životinja ovo je nešto što se tiče svih nas.
[ karadima @ 15.04.2010. 08:28 ] @
Uzas. Ne znam sta vise da kazem jer sam zgrozen i od same pomisli da neko moze ovako nesto da uradi.

[ Ivan Dimkovic @ 15.04.2010. 09:08 ] @
Na zalost u svakom kraju ima bar po jedan takav psihopata :(

Jedino resenje su zatvorske kazne za mucenje zivotinja, ali to nece skoro doci na red u Srbiji :(

Alternativno resenje je da se nadju neki jaci likovi po zatvorima koji vole zivotinje, pa da se puste uz obavezu da rade na zastiti zivotinja... i onda lepo pronadju ovog psihopatu i objasne mu neke stvari :-)
[ mmix @ 15.04.2010. 09:29 ] @
Ma tesko ce se naci ko je to uradio. A sta reci? Mrak i tama, bar nije skuvao gulas od psa.
[ flighter_022 @ 15.04.2010. 09:30 ] @
Ivane, ja bih najsretniji bio sa resenjem da se gadovi pohapse i regularno osude na dugu kaznu, a tim zatvorenicima koji vole zivotinje objasni zasto su ovi u zatvoru.

Uzas... :(

Eutanazija (i za psa i za pocinioce).
[ Isak666 @ 15.04.2010. 09:47 ] @
Jadnik...
To je neverovatno da neko moze to uraditi.
Skot.

Mislim da zakon o mucenju zivotinja vec postoji u Srbiji, zar ne?
[ cozmo_im @ 15.04.2010. 10:00 ] @
Slike nesrecnog psa je napravila moja koleginica koja aktivno vodi razne grupe za zastitu zivotinja i finansijski i na bilo koji drugi nacin pomaze napustene zivotinje i polako sakuplja sredstva za jedan normalan azil.

Nju su odmah zvali cim su nasli ovu jadnu kuju, i zena je sokirana. Bukvalno je neko hirurski precizno (moguce veterinar, iskusni mesar ili neki hirurg) odstranio sape! Kad je dosla, samo sto se nije onesvestila od prizora, uzasno, uzasno...

Sluzaj je strasan. Postoji jos jedan uptinik a to je da su mozda, zbog neceg, psu amputirane sape (mada pri amputaciji navlace kozu preko partljaka, ali pas to brzo izguli i lize) pa ga je vlasnik izbacio na ulicu! Svejedno - stvar koja je uradjena je uzasna, slika i prilika ovog drustva.

Pre neki dan je dosla i rekla kako postoji sumnja da su neki likovi na Zvezdari ladno isekli nekog psa i skuvali ga, a skoro je spasila psa koga je lik udario kolima i izaso jos da ga sutira jer mu je ostetio farbu!!! Jos kad su oni krenuli da spasavaju psa, pretio im i drao se na njih dok se nisu masili za telefon da zovu policiju, pa je ovaj otisao. Bila je noc i nisu uspeli da zapisu tablice a i ko ce u svoj toj frci. Pas je bio 15 dana u komi, izlecen je i nasao je, srecom, novog vlasinka.

Potrebno je izgraditi svest ljudi i prave azile koji ce, dok pas ne pronadje neku porodicu koja ce imati ljubavi za zivotinje, udomiti zivotinje kako dolikuje...
[ barakuda111 @ 15.04.2010. 10:06 ] @
B92 INFO
[ burex @ 15.04.2010. 12:17 ] @
Ovo niko ne bi mogao da uradi a da ne uspava ili sveže tog sirotog psa, stoga se vidi da je neka bolesna osoba ovo svesno izvršila.
[ cozmo_im @ 15.04.2010. 13:01 ] @
Pas je trenutno OK. Koleginica se aktivirala na prikupljanju sredstava za proteze i da se pas udomi, bice narednih dana nekoliko akcija i na FB i u medijima.

Postoje indicije da su to uradile dve osobe. Pas je ipak poznat iz komsiluka, tako da se odbacuje mogucnost da je bio neciji i da su mu amputirane sape zbog necega.

Neko se izivljavao definitivno.
[ 101010 @ 15.04.2010. 13:03 ] @
Delo nekog psihopate. Ali kada sam video ovo i reakciju ljudi nisam mogao da se ne setim sta su sve deca nekada, valjda i sad, radila zivotinjama. Uglavnom su zrtve bile macke, a na njihove patnje su odrasli ljudi nekako uvek bili vise imuni.

Pa se secam male dece koja su igrala bejzbol sa mackama, zatim isprobavali petarde na njima, pa zive zamrzavali, bacanje sa krova zgrade da vide da li ce se stvarno docekati na noge, ispitvanja da li macka ima 9 zivota... Bilo je tu raznih nacina mucenja i ubijanja, ali da ne licitiram. Znam par takvih, srecom nisu izrasli u psihopate. Interesantno uglavnom su ljubitelji zivotinja, danas ih imaju kao ljubimce ...

Ne verujem da su deca mogla da naprave ovakvo sakacenje, ali eto morao sam to da pomenem kao alternativu i cinjenicu koja se desava, a na koju gotovo niko ne obraca paznju.

[ gleb @ 15.04.2010. 13:34 ] @
Ogavno je, samo meni nije jasno kako moze toliko da prezivi, sedmicu?
Ako su to radili klinci, ili narkici koji se skupljaju na centralnom groblju, ili neki sektasi u svom bolesnom ritualu ipak su morali da imaju znanje da ne ostete / zatvore krvne sudove. Pas bi jednostavno umro za par sati od izliva krvi. Plus za to treba imati precizan alat.
Znanje plus alat,i ne upucuje na klincekji su dohvatili sekirce ili kuhinjski noz pa se izivljavali.
Procitao sam komentar da to rade lovci iz nekog razloga!?
Zna li neko?

Mislim prica je toliko van pameti da ne znam sta da mislim.
[ Ivan Dimkovic @ 15.04.2010. 13:39 ] @
Citat:
cozmo_im
Potrebno je izgraditi svest ljudi


Svest ovakvih "ljudi" se gradi preko dzepa i uz pomoc pendreka.
[ joz27 @ 15.04.2010. 15:14 ] @
Citat:
101010: Delo nekog psihopate. Ali kada sam video ovo i reakciju ljudi nisam mogao da se ne setim sta su sve deca nekada, valjda i sad, radila zivotinjama. Uglavnom su zrtve bile macke, a na njihove patnje su odrasli ljudi nekako uvek bili vise imuni.

Pa se secam male dece koja su igrala bejzbol sa mackama, zatim isprobavali petarde na njima, pa zive zamrzavali, bacanje sa krova zgrade da vide da li ce se stvarno docekati na noge, ispitvanja da li macka ima 9 zivota... Bilo je tu raznih nacina mucenja i ubijanja, ali da ne licitiram. Znam par takvih, srecom nisu izrasli u psihopate. Interesantno uglavnom su ljubitelji zivotinja, danas ih imaju kao ljubimce ...

Ne verujem da su deca mogla da naprave ovakvo sakacenje, ali eto morao sam to da pomenem kao alternativu i cinjenicu koja se desava, a na koju gotovo niko ne obraca paznju.


Zanimljivo... I ja sam u osnovnoj skoli tokom jednog perioda sa drugom "mucio" macke, zabe, muve itd.. doduse nisam ja ucestvovao ali sam gledao druga da za rep baca macku u dunav,npr, a nisam se bunio..
Danas medjutim obozavam zivotinje, macke posebno, a muvu ako uhvatim u kuci, pustim je napolje..
Verovatno empatija nije dovoljno razvijena u detinjstvu, ko zna...
[ KittyKat @ 15.04.2010. 15:21 ] @
:( jadan pas... :(:( Strašno!

Ne znam da li neko od vas prati "animal cops" i "animal rescue" na animal planet. Recimo, ovi iz ORCE rade ok... sve je to super, ali nekako imam utisak da tu ima više priče, prepiranja i tužbi - umesto konkretnog rada. Zašto ne postoji nešto kao u nabrojanim emisijama, gde će se toj ekipi prijaviti slučaj na neki hitan broj (recimo 99), ekipa dođe -spase životinju i automatski podiže tužbu protiv neodgovornog vlasnika, ili istražuje slučaj. Životinja dobija momentalnu hitnu pomoć na licu mesta, a nakon toga svu potrebnu, u ambulanti. Krivac snosi posledice u rekordnom roku.
Kada bi recimo ovaj porez za ljubimce bio iskorišćen u tu svrhu, da se tako nešto obezbedi, ne da se ne bih bunila za 500 din, dala bih i 1.500 svakog meseca. Ali i da osmisle tako nešto, opet je nemoguće, jer im ne verujem da bi to izveli do kraja, kao i sve ostalo :) Odoh u off.... sve u svemu, psihopate moraju iza rešetaka a životinje se moraju spašavati. Narod se mora edukovati. Pre par dana je par klinaca obesio 4 psa u nekom selu... dešavaju se stvari slični ovom svaki dan u našoj blizini... (najveća "fora" kod gradskih klinaca bilo koje generacije je, da su bili pristutni ili sami učestvovali u bacanju mačke sa 8. sprata ili isprobavanjem petardi na životinjama... nije to ništa novo... mada, koliki psycho moraš biti da bi psu odsekao sve 4 šape... :(
[ fanfon @ 15.04.2010. 16:07 ] @
Koliko god zvucalo surovo jedina pravedna kazna je odseci tom monstruku sake i stopala. Ovo je lud svet...
[ vlada131 @ 15.04.2010. 16:36 ] @
Citat:
fanfon: Koliko god zvucalo surovo jedina pravedna kazna je odseci tom monstruku sake i stopala. Ovo je lud svet...


Nažalost, u pitanju su izgleda monstrumi, pošto su veterinari rekli da jedan čovek to sam ne bi mogao da izvede-znači našla su se (minimum) dvojica sposobnih za ovako nešto; i to još urađeno precizno, sa namerom da što više pati, da ne iskrvari na smrt...valjda će da ih nađu pre nego što odluče da se 'zabave' na nekoj drugoj životinji ili na nekom nesrećniku...
[ boccio @ 15.04.2010. 16:47 ] @
Samo me zanima koliko je izvodljivo da panduri nadju pocinioce... to me jedino zanima...realno verovatno jeste tj. tehnicki moguce, al me brine dal ikog boli ku...c
[ NicholasMetropolis @ 15.04.2010. 17:09 ] @
Ma koliko ovo bila strašna vest, od čijeg čitanja mi je fizički pripala muka, ne mogu a da ne nađem zanimljivim broj komentara koje je izazva i koji daleko prevazilazi reakciju na raznorazne vesti o ubistvima, mučenjima i terorizmu među ljudskom vrstom. Zanimljivo mi je to, što ovo društvo, iako je oguglalo na nasilje prema ljudima, toliko uobičajeno u prethodnih 20 godina, izgleda nije oguglalo na nasilje prema životinjama.

Mada donekle to i razumem. Ponekad mislim da bi meni bilo lakše da ubijem čoveka nego životnju.
[ zooloobags @ 15.04.2010. 18:59 ] @
Mislim da nismo oguglali , baram ja nisam ..Muka mi je bila kada su ubili Brisa Tatona, muka mi je kad vidim koliko
nesrece ima svugde oko nas ..Ali kada se neko izivljava i muci psa ili bilo koju zivotinju , onda je to ravno mucenju deteta , nekoga ko ne shvata sta se desava , ko je slab i nemocan i tesko da moze da se brani ...To je onda vise nego strasno a ko god da je to uradio pa bio i jako mlad ne moze da izraste u osobu koja ce jednog dana voleti ni zivotinje a kamoli ljude ..
[ Take 5 @ 15.04.2010. 20:20 ] @
Od samog naslova teme me je podilazio užas, a danas sam video jadnu kujicu u prilogu na B92.
Kažu da će da joj nabave proteze!(?!!!)
Koji užas!!!
[ qazqaz @ 15.04.2010. 21:37 ] @
Citat:
NicholasMetropolis: Ma koliko ovo bila strašna vest, od čijeg čitanja mi je fizički pripala muka, ne mogu a da ne nađem zanimljivim broj komentara koje je izazva i koji daleko prevazilazi reakciju na raznorazne vesti o ubistvima, mučenjima i terorizmu među ljudskom vrstom. Zanimljivo mi je to, što ovo društvo, iako je oguglalo na nasilje prema ljudima, toliko uobičajeno u prethodnih 20 godina, izgleda nije oguglalo na nasilje prema životinjama.

Mada donekle to i razumem. Ponekad mislim da bi meni bilo lakše da ubijem čoveka nego životnju.


To je zato sto su sada svi kul. Jedu ovsene pahuljice i kukaju po internet forumima, jer kuci verovatno nema ko da ih slusa. Klasika. Mrzi me da trazim linkove do nekih stranica koji opisuju to njihovo dusevno stanje, ali sam siguran da postoje. Ne zna se ko je jadniji: nasilnik ili oni(mi).
[ Lesli Eldridz @ 15.04.2010. 22:03 ] @
Nije tacno, a i nije niko jadan. Zasto bih saosecao sa nekima iz tih vesti o ubistvima i slicno? Kao prvo, 75% njih su kriminalci, a kao drugo, i da nisu, boli me uvo za njih. A sto se nasilnika tice, ovo je cist akt ludila i taj nije jadan nego je takve bolesnike potrebno eliminisati iz drustva. Klasican serijski ubica u zacetku. Em to, em zivotinja nije nikome nista skrivila, zato ljudi vise saosecaju sa njom nego sa nekim budalama iz crnih hronika. Nasao mangup da se izivljava na psu koji je mozda bio i omamljen necim dok su mu to radili ili je bio vezan. Taj je sigurno neciji uzoran komsija, sin, mozda i otac. I na kraju ce da mu nadju neciju glavu u frizideru, ili ce da cuva u podrumu celu svoju porodicu pobijenu dok ne pocne da bazdi iz kuce, a onda ce komsije svi od reda da pricaju novinarima "ko bi rekao, bio je tako tih i povucen".

Samo da se vrati smrtna kazna za sva anticivilizacijska dela i gotovo. U Engleskoj su do pre 100-ak godina, u vreme kraljice Viktorije, vesali i zbog dzeparenja, makar dzeparos ukrao samo maramicu nekome iz dzepa. Tako se to radi. Nema slobode ni milosti za neprijatelje slobode, reko Robespjer.
[ stil @ 15.04.2010. 22:32 ] @
Slažem se, ljudi takve izdržavaju a nisu zaslužili.

Evo puta na koji se krenulo, a kuda će se tim putem stići videće se :(


Zatvorska kazna - u manastiru

[ barakuda111 @ 17.04.2010. 05:30 ] @
Pomazio psa pa ga ubio

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/185428/Pomazio-psa-pa-ga-ubio
[ Lesli Eldridz @ 17.04.2010. 09:44 ] @
Samo javna egzekucija i TV to da prenosi, to je jedini spas za ovu zemlju. Odavno ovde nije toga bilo pa se osilili, a zna se da zveri priznaju samo zakon jaceg i zakon tojage i zuba. Pa udri bandu.
[ tdusko @ 17.04.2010. 10:17 ] @
Ovaj pas je pronadjen na Medaku 2. Ja ne zivim tamo ali sam relativno blizu i kod mene ima puno psa lutalica. Ja sam licno zvao sintersku sluzbu 3 puta jer su moju devojku napadali isto toliko puta ali bez uspeha, psi su i dalje tu i napadaju. Moj kraj je posebno poznat po tome pa je cek i na televiziji bilo par puta. Moja devojka vise ne sme da prolazi tuda sama i moram da je pratim cim padne mrak. Takodje, dolazi mi puno studenata na privatne casove i njih takodje moram da ispracam i dopracam. Medjutim, djavo ne ore i ne kopa vec vratove lomi! Pre neki dan mi je bila jedna devojka koju je kada je bila jako mala osakatio pas. Nekoliko operacija je prosla ali i dalje ima oziljke po licu. Devojka ima traume od psa. Uvek do sada sam je ispracao i dopracao ali tog dana nisam mogao i napali su je psi kada je krenula od mene. Srecom, blizu sam zemlje(prvi sprat) i prozor mi je bio otvoren pa sam cuo lavez pasa i histericno brzo sjurio se napolje. Devojka je vec bila u nesvesti i lezala je na asfaltu. Nekoliko psa je bilo oko nje, a jedan joj je zubima vukao pantalone. Kada sam dotrcao njega sam u potpunom transu sutnuo iz sve snage nekoliko puta. Imao sam zelju da ga ubijem ali mi je u trenutku "proradio" mozak da trebam da pogledam sta je sa devojkom koja je bila u nesvesti. Srecom, brzo se prenula, komsinica koja je videla dotrcala je sa casom vode i secerom pa se sve zavrsilo dobro.

Pitam ja vas sta mislite, da li je ovo istina? Nije? Nikada niste culi za slican nemili dogadjaj? E pa ja jesam cuo i to na desetine i kada procitam vest da je neko odsekao psu sve cetiri noge PRVO pomislim: "Auuuu, ovo je uradio neko kome su psi mnoooooogo patnje naneli" pa onda pimislim:"A mozda je i neki psihopata iz cistog mira".

Da ne bude zabune, dok sam ziveo u kuci i imao dvoriste odnegovao sam od 4 meseca dva prekrasna rasna psa; rotvajler i nemacki ovcar. Vise od svega na svetu volim pse ali sam isto tako svestan da je to zivotinja i da zivotinji nije mesto na ulici. Nikada nisam pustao svoje pse na ulicu niti sam ikada dao da mu neko prilazi kada nije vezan pod izgovorom:"Nece on, dobar je...".
[ Ivan Dimkovic @ 17.04.2010. 10:28 ] @
@tdusko,

Ja ne vidim nikakvu vezu - ako neko ima problem sa psima, to se resava na drugi nacin.

Cak i ako ne dodje sinterska sluzba, i da je hteo da uradi stvar sam iako licno to ne odobravam - mogao je psa ubiti - pistoljem, kamenom, umlatiti motkom.... nebitno. To bi onda cak i moglo da se donekle, hajde da kazemo, razume.

Ova "osoba" ocigledno nije imala cilj da ubije psa, vec da mu nanese sto je moguce vise fizickog bola. Dakle, tu nema ni GRAM normalnog, niti za to postoji neko opravdanje. Psihopata i nista drugo.
[ qazqaz @ 17.04.2010. 12:19 ] @
I ja sam jedna od osoba koje vole pse, citav zivot su proveli u njihovom drustvu, i mogu da kazem da je ovo sto rade te organizacije za zastitu zivotinja - veoma glupo, neplanski i kontraproduktivno. Psi su dobri dok god su pod kontrolom.

Ja stvarno ne mogu da razumem osobu koja se zalaze za to da copor pasa slobodno i nekontrolisano seta ulicama grada. Zapravo ja ih razumem, nafatirani su kintom iz raznoraznih fondova ali wtf, zbog njihove lakomosti treba da gutamo krupne nelogicnosti i vicemo - Zivele zivotinje (precutno: koje su izujedale osobu xxx). Te zivotinje koje slobodno setaju gradom prenose bolesti i sire strah. Nisu svi na ovom svetu zdravi i pravi muskarci od 30-ak godina, u punoj snazi, pa da se osete tako samouvereno pri susretu sa nekim razjarenim psom, ili nedaj boze coporom. A i zasto bi, ako placaju porez.
Da se razumemo, ja koristim ovu temu za opstu polemiku, posto moderatori (koje karakterise mudrost) idu i zatvaraju teme o psima lutalicama.


@Ivan Dimkovic
Zasto na tvom forumu nije pozeljno voditi polemiku o kontroli pasa lutalica? Zar zivot sa coporom ispod prozora nije SVAKODNEVICA u srpskim gradovima?
[ 3way @ 18.04.2010. 00:04 ] @
To sto je ovaj manijak dobio ovoliku medijsku paznju mu verovatno itekako godi...
Dakle, predlazem da se ovakva tema odmah zakljuca kako se to sto je unakazilo tog psa ne bi osecalo fino.

Da li ce ga policija uhvatiti ili ne ne znam...ali znam da ce ako ga uhvate biti osudjen na ... recimo 2 dana uslovne kazne ili tako nesto...kako vec rade nasi sudovi...

[ 3way @ 18.04.2010. 00:06 ] @
Citat:
Samo javna egzekucija i TV to da prenosi, to je jedini spas za ovu zemlju. Odavno ovde nije toga bilo pa se osilili, a zna se da zveri priznaju samo zakon jaceg i zakon tojage i zuba. Pa udri bandu.


Kakva bre javna egzekucija?
Za ovaj i sve ostale slucajeve u zemlji Srbiji su najbolje resenje narodne patrole. Pa kad vide nekoga da krade kola, oni ga lepo osakate. Ili kad vide nekoga da bije psa, a oni opet isto.
[ zasun @ 18.04.2010. 02:43 ] @
Citat:
Cak i ako ne dodje sinterska sluzba, i da je hteo da uradi stvar sam iako licno to ne odobravam - mogao je psa ubiti - pistoljem, kamenom, umlatiti motkom.... nebitno. To bi onda cak i moglo da se donekle, hajde da kazemo, razume.


Da li je to u redu s obzirom da su sve životinje zakonom zaštićene ako se ne varam?

Da li je dozvoljeno (mada mislim da nije a u takvoj situaciji nemaš neki drugi izbor zbog straha od moguće sudske tužbe i eventualne novčane kazne od čak 100 000 i 500 000 dinara!) uz pomoć mreže ili cevi sa omčom nahvatati mala kučad koja su u čoporu jurila malu decu dok su polazila i vratila iz škole (a pored toga su uništavala moju i tuđu baštu) i da ih privežeš uz pomoć kanapa-omče na prikolicu da ne bi pobegli kako bi ih negde daleko odbacio i pustio bi ih da se sami brinu kako znaju i umeju?

Citat:
Ivan Dimkovic:Ova "osoba" ocigledno nije imala cilj da ubije psa, vec da mu nanese sto je moguce vise fizickog bola. Dakle, tu nema ni GRAM normalnog, niti za to postoji neko opravdanje. Psihopata i nista drugo.


Slažem se sa tim. I ja se zgrozim tog bezumnog čina.




[Ovu poruku je menjao zasun dana 18.04.2010. u 11:34 GMT+1]
[ gleb @ 19.04.2010. 20:19 ] @
Ja i dalje nigde ne videh objasnjenje o hirurski preciznom odsecanju udova i to tako vesto da pas ne umre u najkracem roku od nedostatka krvi.
Student veterine, medicine, 'neuspeli slikar' sa ambicijama?

Niko ni rec o tome..
[ Isak666 @ 19.04.2010. 20:43 ] @
Ja sam procitao da se pretpostavlja da je to neko ucinio sekiricom, ne tako hirurski precizno. Hm.
[ vladd @ 01.05.2010. 09:47 ] @
I jeste "hm"
Sakate pse zarad "proizvodnje" vesti i zamlacivanja, manipulisanja naroda..i jos plagijat!!!

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=451682

Kao da se "mlade demokratije" vezbaju vladavine nad narodom, i smisljanja opravdanja za kojekakve akcije(valjda su daleko od 911). Uzgred, jako korisno za atak na emocije, proizvodnju vesti, opravdanje nerada kojekakvih aktivista...proizvodnja sastanaka i forumasenja, a Svarcvald klinika inkasira parice i obavlja in vivo eksperimente.

Poz

[ Ivan Dimkovic @ 01.05.2010. 09:56 ] @
Ono, vladd, znas kako - ja sam u osnovnoj znao lika koji je sekao sape macicima, kreten bio "satanista" - idiot.

Nije bas da je nemoguce da su to sasvim nepovezane stvari - ludaka ima svuda, a seci sape zivotinjama uopste nije tako originalna stvar.

A bilo gde bi takva stvar izazvala istu reakciju, okupila bi se drustva za zastitu zivotinja, digla bi se frka...

Citat:

a Svarcvald klinika inkasira parice i obavlja in vivo eksperimente.


Tesko naci neku lutalicu bilo gde ako ti je do in vivo eksperimenata.... :-)
[ vladd @ 01.05.2010. 14:05 ] @
Znas kako, slucaj keruse Mime je samo nedelju dana stariji od keruse Mile.

Kerusa Mila(domaca) je nadjena ispod automobila parkiranog u blizini(prekoputa) stana izvesne..da ne spominjem ime..aktivistkinje Udruzenja za zastitu zivotinja "Evropska inicijativa 17".
Naravno, aktivistkinja je odmah znala GDE i KOME da se obrati.

Na jadnom kucetu su konstatovane povrede STARE 7 dana, prezizno uradjeno odsecanje sa dobrom prokrvljenoscu udova...gotovo"humano" za nekakvog "zlikovca"..

Pa osim postojecih sitnih cudjenja, na ovom forumu, sa pametnim ljudima(dvostruko, osim sto im je cudna koincidencija i kvalitet kasapljenja, dovoljno pametni da ne formiraju misljenje kontra uzburkanoj javnosti), takva vest je nasla mesto uzgoja u narodu, zgrozenom, ali zasticenom od ove, bugarske informacije..

I pored opsteg zgrazavanja, i punjenja medija spin priborom(slike, tekstovi, dramatican govor..), nije se ni na trenutak provukla informacija o "slicnom" slucaju....

Ostavimo psa na momenat...

Policija moze da otkrije pocinioca, ali nije politicki korektno...


Poz

P.S.
O cemu mi uopste pricamo.. kakvi kucici...kakve KAZNE...

http://beta.kurir-info.rs:84/vesti/drustvo/uzas-32192.php



[Ovu poruku je menjao vladd dana 01.05.2010. u 15:49 GMT+1]
[ Isak666 @ 02.05.2010. 13:13 ] @
Off

Citat:
vladd:

P.S.
O cemu mi uopste pricamo.. kakvi kucici...kakve KAZNE...

http://beta.kurir-info.rs:84/vesti/drustvo/uzas-32192.php



[Ovu poruku je menjao vladd dana 01.05.2010. u 15:49 GMT+1]


Ako je istina da su odbile da pregledaju dete, onda ih treba zakopati u zemlju i kamenovati.

Drugi deo teksta je jos tuzniji -

Citat:

Porodica Muja došla je 2000. sa Kosmeta, gde im je kuća porušena. Sada žive u krajnje nehumanim uslovima - u radničkoj baraci u Višnjičkoj ulici na Karaburmi. Imaju još desetoro dece. Njihovog sina Muhameda su pre osam godina, dok je bio beba, u istoj kući napali pacovi, izujedali ga po čitavom telu i odgrizli mu nos.


O cemu pricati uopste?




[ cozmo_im @ 02.05.2010. 15:16 ] @
Citat:
vladd: Kerusa Mila(domaca) je nadjena ispod automobila parkiranog u blizini(prekoputa) stana izvesne..da ne spominjem ime..aktivistkinje Udruzenja za zastitu zivotinja "Evropska inicijativa 17".
Naravno, aktivistkinja je odmah znala GDE i KOME da se obrati.

Na jadnom kucetu su konstatovane povrede STARE 7 dana, prezizno uradjeno odsecanje sa dobrom prokrvljenoscu udova...gotovo"humano" za nekakvog "zlikovca"..



Ovo je apsolutno netacno i netacno je izneto u medijima (ta aktivstkinja se malo promovise).

Elem, kerusu Milu je nasla jedna zena iz komsiluka, a prvo su kontaktirali moju koleginicu (koja otvara azil za pse) jer je ona u drustvu za zast. zivotinja zaduzena za takve slucajeve. Kako doticna aktivstkinja (koja nije naravno pronasla psa) zivi tu u blizini, moja koleginica (Katarina, navescu ime) je nju pozvala (posto je bila na putu) i dogovorila da se (da o trosku moje koleginice) pas odveze kod veterinara. Kad je dosla s puta, odmah je slikala nesrecnog psa (prve slike u javnosti koje su se pojavile), a kako je ona inace stalno zaposlena, prepustila je doticnoj S. Spoji da zbrine kerusu Milu, a ona se posvetila slanjem price svim medijima.

Eto vi sad recimo znate pozadinu price (istinu) ali neki ljudi vole da se eksponiraju, pa se prica cesto promeni, zarad javnosti, bla bla...
[ Miroslav Cvejić @ 02.05.2010. 16:35 ] @
Kakve su šanse da je "neko" iz "neke" popularne organizacije za zaštitu životinja stručno uradio (amputirao šape) zarad medijske pažnje, nošen idejom "žrtvovaćemo jednu lutalicu, ali će ceo svet za ovo da čuje, pa ćemo da se malo promovišemo?.

Nije li sumnjivo da jedna ista veterinarska ambulanta dobija u sumnjivo malom vremenskom razmaku dva psa koji su misteriozno napadnuti?
Bolja reklama ne postoji.

Da ne bude da sam došao ovde da palamudim, meni je žao psa koji je unakažen, ali imao sam nesreću da upoznam neke ljude iz jedne popularne organizacije za zaštitu životinja i bez trunke sumnje izjavljujem da su na ovako nešto itekako spremni.
[ cozmo_im @ 02.05.2010. 17:32 ] @
Procitaj gore sta sam napisao.

Dakle, slucaj je jasan kao suza, ne postoji teorija zavere.
[ vladd @ 02.05.2010. 22:21 ] @
Recimo da je "slucaj" nalazenja i komunikacije raznih medjusobno i sa medijima razjasnjen, ali je ostao sporan sam cin sakacenja psa...a i ubuduce..

A apsolutno je TACNO da je i u Bugarskoj izvedena akcija spasavanja IDENTICNO osakacenog kuceta SA gotovo identicnim LJUDSKIM imenom za kuce!!!!!!

Citat:
cozmo_imOvo je apsolutno netacno i netacno je izneto u medijima (ta aktivstkinja se malo promovise).

Elem, kerusu Milu je nasla jedna zena iz komsiluka, a prvo su kontaktirali moju koleginicu (koja otvara azil za pse) jer je ona u drustvu za zast. zivotinja zaduzena za takve slucajeve. Kako doticna aktivstkinja (koja nije naravno pronasla psa) zivi tu u blizini, moja koleginica (Katarina, navescu ime) je nju pozvala (posto je bila na putu) i dogovorila da se (da o trosku moje koleginice) pas odveze kod veterinara. Kad je dosla s puta, odmah je slikala nesrecnog psa (prve slike u javnosti koje su se pojavile), a kako je ona inace stalno zaposlena, prepustila je doticnoj S. Spoji da zbrine kerusu Milu, a ona se posvetila slanjem price svim medijima.

Eto vi sad recimo znate pozadinu price (istinu) ali neki ljudi vole da se eksponiraju, pa se prica cesto promeni, zarad javnosti, bla bla...



Izneo si odgovor kao da si UCESNIK spinovanja...DEO citata si valjda NAMERNO ostavio da bi priso rec NETACNO

"Na jadnom kucetu su konstatovane povrede STARE 7 dana, prezizno uradjeno odsecanje sa dobrom prokrvljenoscu udova...gotovo"humano" za nekakvog "zlikovca".."


Da li je i OVO APSOLUTNO NETACNO, ili je samo detalj promocije apsolutno....kao da postoji ista apsolutno...??


Poz
[ cozmo_im @ 03.05.2010. 09:12 ] @
Ne ne, mislio sam na informaciju o osobi koja je pronasla psa. Nije ga nasla doticna Sandra Spoja, niti je ona prva kontaktirana, vec je moja koleginica nju zvala posto zivi tu u blizini (nije uopste pas nadjen ispred njene zgrade) a kako je koleginica bila na putu, nije mogla licno da dodje, inace bi ona dosla i sigurno se ona licno ne bi medijski eksponirala (znajuci nju).

Inace, to je uradio ili neko ko se bavi hirurgijom ili neki iskusni mesar. Nema sanse da to neko uradi "tek tako".

Uostalom, i dalje se sumnja na neka dva lika tu iz kraja (jedan je upravo mesar), ali to je samo sumnja.
[ pitikovski @ 03.05.2010. 19:11 ] @
@cozmo_im
Da nemaš možda nekog poznanika u Bugarskoj koji može da potvrdi iz prve ruke ovo o čemu piše @vladd ?
[ Hadžihalef @ 14.05.2010. 22:16 ] @
Citat:
cozmo_im:

Dakle, slucaj je jasan kao suza, ne postoji teorija zavere.


Ne kažem ni ja da postoji, nego me onako, čisto zanima, hoće li gosn Fikus i ovu da usvoji:
Citat:
Nezapamćeno zlostavljanje životinja
Kerušu ranili strelom

Loznica - Kerušu probodenu strelom pored kičme juče oko osam sati našao je Mile Obradović, potpredsednik Društva za zaštitu životinja „Lunja“ iz Loznice. Bespomoćna životinja nalazila se u neposrednoj blizini prihvatilišta za pse lutalice, a posle prijave veterinarskoj inspekciji i policiji, Obradović je psa prevezao do Veterinarske stanice, gde su je veterinari operisali i izvadili strelu.
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/189057/Kerusu-ranili-strelom

Nešto su mnogo učestani ovakvi slučajevi u zadnje vreme...

....a izbori čuče iza ćoška.

@cozmo_im, si čuo nekad za političke manipulacije ?
[ vladd @ 15.05.2010. 11:00 ] @
Misica je odradila marketing, a kojoti ce da zavrse u nekom lepku kada se prasina slegne..

Poz
[ Leyla77 @ 21.06.2010. 12:12 ] @
Prijateljica je pre 3 sata videla kako joj komsija ubija psa lutalicu stapom zato sto je njuskao smece na ulici, sto je pokusala zasustaviti, ali nije uspela. Prijavila je to policiji, ali jos niko nije dosao...Komsija je psa bacio u smece i lopatom ocistio krv sa peska. Kamion za smece je bio i odneo sve...znaci njezina rec protiv njegove :( Monstrum:(
[ Lesli Eldridz @ 21.06.2010. 12:19 ] @
Sve to treba likvidirati bez mislosti. Demokratija je precenjena a Hitler je bio u pravu. Sva prirodna drustva isto rade - bez milosti istrebljuju iz sebe sve one koji su neprijatelji drustva i neke njihove mravlje, pcelinje, vucje itd "civilizacije" , pa sta onda. Istrebljivanje takvih bi u kosmickom smislu bio dogadjaj ni vredan pomena.

Evo, ja sam prekjuce posle 20 godina morao da pustim jednog od takvih mentalno poluporemecenih skotova na tavan, pomagao je nekom majstoru, koje isto ne pustam vec 20 godina da mi prismrde u kucu, ali ovo je bio specifican slucaj zato sto taj nije ni radio kod mene nego kod jednog drugog a moralo je nesto da se prolazi kroz moj tavan, i sta je bilo, ovaj poremeceni mi ukrao pola kompleta burgija za hilti busilicu, i sad tvrdi da nije, a murija nece da pokrece nista vece ako vrednost ukradene robe nije preko 2000 dinara. I sta sad ja treba da kazem, sloboda i demokratija su do jaja, svi su ljudi isti i svaciji zivot isto vredi, a o glasu kad su izbori da i ne govorimo? Aha. Ne, po meni je steta sto Hitler sve to nije istrebio u Ausvicu. To nisu ljudi i takvi ne zasluzuju da zive, ni jedna jedini od njih, dop poslednjeg. Zato ja i drzim pse u dvoristu i nikoga ne pustam da udje na kapiju. I ovo je bio poslednji put. Sledeci put kad ovome treba da mu prodju radnici, neka iznajmi kran ili neka nauci "majstore" da lete, ali kod mene vise taj sljam covecanstva i ta fukara da udje nece.

A ako bude neka sledeca buna pa se dodje do prilike da moze nekaznjeno da se vrsi odstrel takvih, ovaj ce moje burgije kroz nos da iskija, sad ili za 20 godina, svejedno.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 21.06.2010. u 13:30 GMT+1]
[ Vuvuzela @ 21.06.2010. 15:52 ] @
Slazem se sa tobom da sve mucitelje zivotinja treba ... bez milosti.

Burgija issue:
Svega toga nebi bilo da si Prepelice drzao na tavanu a burgije u podrumu.
[ pri3rak @ 21.06.2010. 16:12 ] @
Citat:
Lesli Eldridz
A ako bude neka sledeca buna pa se dodje do prilike da moze nekaznjeno da se vrsi odstrel takvih, ovaj ce moje burgije kroz nos da iskija, sad ili za 20 godina, svejedno.


A da ti je mazn'o ceo hitli, jel bi ga cekao?
[ Lesli Eldridz @ 21.06.2010. 17:13 ] @
Tad ne bih, kao sto necu ni sad, a trebalo bi da nedjem neke da ga malo promese, nego ce sad te burgije i stemajz za Hilti da plati ovaj sto je doveo te budale tu da rade, al ne bi on ni maznuo ceo Hilti zato sto nije krao iz koristi nego zato sto je lud. Isto kao i taj sto je ubijao psa. To su sve ljudi poremeceni i njih treba ili na silu drzati pod sedativima ili ih odstraniti negde. Cak mislimj da je ovaj burgije ili dao nekome za rakiju ili ih je bacio negde cim je izasao samo da napravi stetu, zato sto nisam hteo da slusam njegove umne predloge kako je bolje da se rusi nesto tamo sto je on predlagao da se rusi zato sto su oni u startu pogresno uzeli meru pre nego sto su poceli da zidaju, nego da oni sve to razidaju, lepo uzmu meru pa zidaju ponovo, pa sam ih najurio. Posle su dosli ponovo kad su to dole sredili i kad su ponovo dosli do tavana. Nije taj ukrao samo burgije nego i neke kineske klompe od 200 dinara od pre sto godina i parce srafovske sipke fi 6 od jedno 15 cm koje je lezalo tu na tavaju pored dimnjaka poslednje 3 godine. Kome to uopste treba? To nije normalan covek nego poremecen. I oni ce meni da pricaju neke price o pravima glasa, demokratijama, ljudskim pravima itd. Gluposti. Kad bi se mravi, pcele i ostale zivotinje koje zive u drustvima zamarale pravima poremecenih i njihova drustva bi bila svinjci kao i ljudsko. Izem ti drustvo u kome imaju bilo kakva prava poremeceni neprijatelji drustva. To nije drustsvo, to je sprdacina
Citat:
Vuvuzela: Burgija issue:
Svega toga nebi bilo da si Prepelice drzao na tavanu a burgije u podrumu.
More u podrumu ima jos vise alata, a ovo je slucajno koferce sa nekim burgijama i siljastim štemajzom ostalo na tavanu jos od prosle godine kad sam tamo nesto radio. Sav ostali alat i jeste bio u podrumu ili negde dole ;-)

Ma to su jednostavno stvorenja bez mozga koja e ne mogu ni nazvati ljudima, i za njih ne treba da vaze ista pravila kao za normalne. A te price o demokratijama i ljudskim pravima postoje samo zato da bi zlocinci i psihopate zloupotrebljavajuci takve, koji cine vecinu na svetu, dolazili do vlasti ili krali ili radili te stvari koje oni vec vole da rade.
[ Srđan Pavlović @ 21.06.2010. 17:38 ] @
Ima toliko mucenja zivotinja, ovaj pas sa sapama je samo
jedan u milion primera, i potpuno je svejedno koji od
tih primera ce da se iznese na TV kao "spektakl" da
bi se podigla svest naroda o tome da prestanu da muce zivotinje,
bio to pas bez sapa, onaj sto sutira macku po terenu ili sta god...

Nije to problem, naravno da treba skrenuti paznju na to, ali
je problem sto je to samo jedna senzacija, a ovamo se ustvari
nije uradilo ama bas nista, osim sto je tamo neki politicar
"usvojio" kuce da bi usvojio tako i koji glas na izborima.

Tako se "resavaju" svi problemi kod nas - prioritetno je da
se od neke senzacije okoriste politicari, zatim sledeci prioritet
je da se u stvar ulozi sto manje para a prikaze sto vise tamo gde
se dize kreda ("MMF, aaaaj das dinar?"), i sledece je naravno da
se narednih 5 meseci trabunja o "zaslugama" pojedinaca ili partija
o tome kako su "resili" problem, dok narod gleda iste stvari opet okolo
plus sto placa njihova zaduzenja.
[ maliradojca @ 21.06.2010. 19:07 ] @
Poceo si da pises u desetercu
[ Srđan Pavlović @ 21.06.2010. 20:31 ] @
Nisam "poceo", uglavnom uvek pisem tako post -

To je navika da posle otprilike 10-15 cm teksta lupim
ENTER i predjem u novi red - nekako mi se cini citkije tako ;)

Jos kad bih imao opciju za obostrano poravnanje.. :D
[ maliradojca @ 22.06.2010. 00:33 ] @
Bio sam dokon pa sam napravio i svoju prvu epsku pesmu na osnovu tvog posta.
Pesma se zove:

"Pisanje na forumu Pavlovic Srdjana"

Moderatore ova foruma
Pavlovicu Srdjane pisao
si nekada kao i mi drugi,
ali shvatio si da je lepse
da pises deset ili vise
centimetara teksta, pa da
lupis taster Enter i cinis
tako svoje junacke tekstove
citkije nama forumasima.
Jos kada bi imao opciju za
obostrano poravnanje ne bi
bilo kraja urednosti tvojih
postova koje pises ovde.

:)
[ Srđan Pavlović @ 22.06.2010. 03:03 ] @
[off]

Sta's crveni na ES-u forumu?
Crveno je k'o zalazak sunca,
nit je krvca, nit je jagodica -
vec je dugme za posta brisanje.

Dize Srdjan misa laserskoga,
te on misli da li post da brise,
da ga brise, ili edituje...
il' da jutrom u cetiri psuje...

Smislice se Srdjan do popodne,
umorna je glava za misljenje...
Ako do tad admin ne pop*zdi,
te on dize misa kuglicara...

On udari nase deseterce,
kako ih je lako udario,
jos 3 posta iz baze izbio...

- e ne mogu vise da *****, radim od 8 ;)

[/off]
[ bachi @ 22.06.2010. 07:36 ] @
Citat:
[url=/p2630551]To je navika da posle otprilike 10-15 cm teksta lupim
ENTER i predjem u novi red - nekako mi se cini citkije tako ;)


Sve je to sjajno, ali ubija na 1920x1080 rezoluciji. Ukoči mi se vrat, samo gledam na levu stranu. :D