[ Count Zero @ 21.04.2010. 21:15 ] @
Citat:
Ceremonija svečanog otvaranja Avalskog tornja, najviše građevine na Balkanu, počela je oko 17 sati intoniranjem državne himne "Bože pravde".
Gradonačelnik Beograda Dragan Đilas poželeo je da nijedan drugi gradonačelnik više ne bude u prilici da ponovo otvara Avalski toranj.

link
Jooj što su smorili više sa ovim tornjem. Skoro da mi je drago što su ga završili, da ne ubijaju više sa njim. Ma sećate se sigurno i onih "himni": nek' narod srpski navali, pomaže šakom i kapom i to.
Možda ko nije iz BG nema taj "senzibilitet", pa ne konta značaj the Tornja, ne znam. Ali da su odradili brain-wash sa istim, to stoji. Aferim

Evo i par stilskih figura:
Citat:
Sa ovog tornja, dodao je Đilas, Beograd će bolje videti Srbiju, njene probleme, a ostatak Srbije će, gledajući toranj, videti svoj glavni grad i ponositi se njime.

Citat:
Njegova svetost patrijarh srpski Irinej rekao je nakon otvaranja Avalskog tornja da taj toranj predstavlja simbol ljubavi, kreativnost i stvaralaštva jednog naroda. "Rušiteljima nikad niko nije podigao spomenik, ali graditeljima jeste'', istakao je patrijarh i dodao da je Srbija kao ptica feniks koja se bezbroj puta rušila, ali onda i obnavljala.

Citat:
Ministar odbrane Dragan Šutanovac izrazio je zadovljstvo otvaranjem Avalskog tornja ističući da on predstavlja za Beograd i celu Srbiju isto ono što i svetionik za pomorce.

Citat:
...Produžili smo ga za metar. Neka u taj metar stane večna pouka i za one koji su ga rušili i za nas koji smo ga podigli", istakao je generalni direktor RTS-a aleksandar Tijanić.

[ Horvat @ 21.04.2010. 21:19 ] @
trebalo im je samo ... koliko? 3 godine?

Citat:
Tijanić: Produžili smo ga za metar

ahahaha

i je l neko gledao svecano otvaranje?
[ maliradojca @ 21.04.2010. 21:23 ] @
Citat:
Možda ko nije iz BG nema taj "senzibilitet", pa ne konta značaj the Tornja, ne znam.

Hebe se beogradjanima(a i ostalima) za taj toranj.
[ Count Zero @ 21.04.2010. 21:24 ] @
Za one koji su se usudili da propuste epski ceremonijal, ima na sajtu rtsa snimak: http://www.rts.rs/page/stories...5%A1tvo/646101/Na%C5%A1+toranj
[ Tyler Durden @ 21.04.2010. 21:28 ] @
Citat:
Evo i par stilskih figura:
Citat:
Sa ovog tornja, dodao je Đilas, Beograd će bolje videti Srbiju, njene probleme, a ostatak Srbije će, gledajući toranj, videti svoj glavni grad i ponositi se njime.

Citat:
Njegova svetost patrijarh srpski Irinej rekao je nakon otvaranja Avalskog tornja da taj toranj predstavlja simbol ljubavi, kreativnost i stvaralaštva jednog naroda. "Rušiteljima nikad niko nije podigao spomenik, ali graditeljima jeste'', istakao je patrijarh i dodao da je Srbija kao ptica feniks koja se bezbroj puta rušila, ali onda i obnavljala.

Citat:
Ministar odbrane Dragan Šutanovac izrazio je zadovljstvo otvaranjem Avalskog tornja ističući da on predstavlja za Beograd i celu Srbiju isto ono što i svetionik za pomorce.

Citat:
...Produžili smo ga za metar. Neka u taj metar stane večna pouka i za one koji su ga rušili i za nas koji smo ga podigli", istakao je generalni direktor RTS-a aleksandar Tijanić.


aahahhahaha, prejako
svaka cast za izvlacenje ovih bisera...
prvi je moj favorit
[ maliradojca @ 21.04.2010. 21:36 ] @
Stvarno su komantari urnebesni. Sta li je u njihovim glavama kada govore ovakve gluposti
[ mmix @ 21.04.2010. 21:39 ] @
Pa slabo se gradi po Srbiji, ovo je ipak nesto sto je zavrseno pa makar to bila i glorifikovana antena. Spektakl je ravan otkrivanju svetog grala i mislim da je jedino falila zajednicka pokazna vezba MUPa i MOa i spustanje specijalaca kablovima niz antenu Ja jos danas razmisljam sto mlaznjaci prelecu pancevo a oni verovatno iz radosti sto su dobili antenu koju treba da izbegavaju.

Narode, raduj se

PS: Zlobnici treba da znaju da ovo nije nova stara antena, sto rece tijanic ima metar vise. A ima i digitalni predajnik
[ Slobodan Milivojevic @ 21.04.2010. 23:22 ] @
Aha, produzili smo ga za metar, i sad imamo veci (toranj) jupiiiiiii!
[ Mister_rap @ 22.04.2010. 00:20 ] @
Ja sam bio danas tamo, mada ne kapiram znacaj istog, a ni Beogradjani sa kojima sam bio nisu se previse zadrzali...

Nego mene je citava atomosfera tamo posjetila na one partizanske filmove i Tita, pionire i te fore...
Prosto nevjerovatno koliko je bilo klinaca (valjda ih uciteljice povele na izlet da vide presjednika ili sta vec).
Pandura toliko da nisi u stanju da ih izbrojis i naravno par standova koji prodaju kojekakve gluposti...

I naravno bio nam je zabranjen prilaz samom tornju jer su panduri bili izriciti da moramo da cekamo do 19-19:30 a mi bili tamo oko 17:40 recimo :P
[ barakuda111 @ 22.04.2010. 03:34 ] @
Citat:
...Produžili smo ga za metar. Neka u taj metar stane večna pouka i za one koji su ga rušili i za nas koji smo ga podigli", istakao je generalni direktor RTS-a aleksandar Tijanić.


Avalski toranj sada u novom pakovanju sa 20% GRATIS

Nije svejedno
[ rale2rale @ 22.04.2010. 07:52 ] @
Potemkinova sela

Zbog otvaranja navedenog objekta, GSP je juče na linije koje idu sa Voždovca prema avali (401,403,405,407,408) ubacio ganc nove buseve (crvene mercedese i one ikarbus sa univerzijade) i pojačao ih da idu na 20 min, konkretno 408 koji ide na sat vremena. Vrhunac je bio što su svi busevi bili umiveni i oprani. Jutros su se sve kulise vratile u depoe i na ulice su vraćeni krševi opet na sat vremena od čega su čak dva ostala u kvaru :->
[ burex @ 22.04.2010. 10:07 ] @
Citat:
maliradojca: Stvarno su komantari urnebesni. Sta li je u njihovim glavama kada govore ovakve gluposti

Znaš kako... Uz meze valja i malo popiti.
[ deerbeer @ 22.04.2010. 10:12 ] @
Citat:
maliradojca:
Stvarno su komantari urnebesni. Sta li je u njihovim glavama kada govore ovakve glupost

Ma jok , nego se uplasili ovih prevremenih izbora , pa resili da pojacaju svoj politicki marketing :)
[ maliradojca @ 22.04.2010. 10:17 ] @
Ma da, hleba i igara odnosno tornja. 'ebo ih ja sve.

Bolje da su ga napravili u obliku falusa, pa da se ceo svet divi dildo-tornju. To bi bio hit.
[ Horvat @ 22.04.2010. 10:22 ] @
Citat:
Mister_rap:
Pandura toliko da nisi u stanju da ih izbrojis i naravno par standova koji prodaju kojekakve gluposti...


pa moraju ga zastiti da ga neko ne bi srusio ;P
[ Izvoljski @ 22.04.2010. 15:06 ] @
koliko negativnih komentara, najbolje izgleda da se nikad nista ne izgradi u Srbiji.
[ djricky @ 22.04.2010. 15:51 ] @
ne, najbolje da se pare trose na nesto malo pametnije od, realno, ne preterano upotrebljivog tornja...
[ mmix @ 22.04.2010. 16:11 ] @
Ko je to rekao? Super je sto imamo novu antenu, odlicno sto je napravljena. Ono sto je tragikomicno je sto je od toga napravljen docek za drugi dolazak isusa (koji se nije pojavio)
[ Izvoljski @ 22.04.2010. 16:50 ] @
Citat:
ne, najbolje da se pare trose na nesto malo pametnije od, realno, ne preterano upotrebljivog tornja...


he demagogija, znas uvek se pare mogu upotrebiti na "nesto pametnije" pogotovo tamo gde dosta toga fali.
[ pri3rak @ 22.04.2010. 19:34 ] @
Citat:
mmix: Ko je to rekao? Super je sto imamo novu antenu, odlicno sto je napravljena. Ono sto je tragikomicno je sto je od toga napravljen docek za drugi dolazak isusa (koji se nije pojavio)


Pored Borata Isus nije potreban :)
[ SlobaBgd @ 22.04.2010. 22:08 ] @
E, da li je neko obratio pažnju na onog lika (ne sećam se imena) što je tokom izveštavanja reporterke RTS-a pričao kako su on i stari avalski toranj vršnjaci, pa mu je bilo jako teško kad su oborili njegovog vršnjaka, a sad je zadovoljan što mu vršnjak ponosno stoji?!
Ja nisam mogao da verujem šta čovek priča!
Misim, na RTS-u pričati kako ti je pao vršnjak...
[ NoneVi @ 22.04.2010. 22:31 ] @
Citat:
SlobaBgd: kako ti je pao vršnjak...
;)


možda od radijacije?
[ maliradojca @ 23.04.2010. 00:11 ] @
Jel ima klip na netu sa tim likom i vrsnjakom?
[ acaradio @ 23.04.2010. 00:36 ] @
Citat:
SlobaBgd: E, da li je neko obratio pažnju na onog lika (ne sećam se imena) što je tokom izveštavanja reporterke RTS-a pričao kako su on i stari avalski toranj vršnjaci...

To je Srdjan Milivojevic, poslanik DS-a (valjda i u izvrsnom odboru, mrzi me da sad proveravam)...cesto izvaljuje kojekakve gluposti, ali ovo mu je definitivno najveci biser.
I ja se nadam da ce se snimak negde pojaviti.

To sto je lupio je jos i zabavno...daleko nepodnosljivije je bilo slusati ostale politicare i njihova prenemaganja...Tadic koji sve vreme drzi namontiranu facu kao neka strina (srce mu zaigralo, sve cekam kad ce da zaplace, tzv. tuzni osmeh)...ili npr. Cvetkovicevo "u ljudskoj prirodi je da nam nedostaje ono čega nema" sto izaziva grceve u stomaku...da ne pominjem sva ona pro*eravanja sa inatom/prkosom, "svetionikom", "simbolom Srbije" (btw. koliko ljudi van Beograda ovaj toranj smatra svojim simbolom, pitam se?)...
Bljak!!


[Ovu poruku je menjao acaradio dana 23.04.2010. u 01:54 GMT+1]
[ Izvoljski @ 23.04.2010. 06:49 ] @
Citat:
ne pominjem sva ona pro*eravanja sa inatom/prkosom, "svetionikom", "simbolom Srbije" (btw. koliko ljudi van Beograda ovaj toranj smatra svojim simbolom, pitam se?)...
Bljak!!


sva sreca pa se nisi rodio kao Francuz ili Amer. Sa takvim stilom razmisljanja ti bi vec bio u komitetu da se srusi Ajfelova kula (ili Kip Slobode) jer sta ona ima da bude simbol Francuske kad se ne vidi iz Bordoa i na kraju krajeva koji ce k. ona Parizanima ?
[ acaradio @ 23.04.2010. 07:40 ] @
Citat:
Izvoljski: ti bi vec bio u komitetu da se srusi Ajfelova kula (ili Kip Slobode) jer sta ona ima da bude simbol Francuske kad se ne vidi iz Bordoa....

Pokusavas da izvuces iz mojih recenica nesto cega nema. Kakvo rusenje? Glupost!
Ne kazem da mi nije drago sto je toranj opet tu, naprotiv...iskljucivo sam se osvrnuo na svu tu jeftinu i pateticnu atmosferu koja je pratila izgradnju i na kraju otvaranje tornja...kao i to da nesto sto je simbol Beograda (jedan od simbola) odmah bude proglaseno i jedinstvenim simbolom cele Srbije, a nisam bas siguran da neko npr. iz Subotice ili Pirota to oseca kao svoj simbol.
[ Java Beograd @ 23.04.2010. 07:52 ] @
Ne mogu da verujem koliko negativnih komentara !!! Pri tome, otvaranje je pratila tek mala i zaista skromna prigodna svečanost. Mislim, došlo njih nekoliko iz vlade da svečano otvori novosagrađeni toranj. I prigodna reportaža na RTS. Sve u svemu - u granicama ukusa. A nije mala stvar: ogroman TV toranj, 204 metara.

A komentari forumaša : kao da vam je svako lično od njih odseko ruku i ukrao bubreg ! Prema vašim komentarima još bi trebalo da srušimo taj toranj.



Meni je toranj puno značio. Voleo sam ga. Bio mi je "svetionik". Kad se auto putem iz pravca juga približavam beogradu, pa onako smoren od vožnje vidim toranj - odahnem i kažem sam sebi: tu sam, još malo !
I mnogo mi se dopao stih Bore Čorbe: decu i toranj im neću oprostiti.
[ Izvoljski @ 23.04.2010. 08:41 ] @
acaradio,

gledaj to drugacije. Mi smo Srbi, a nasa zemlja je Srbija. Sve to ostaje nama i bas me briga za Tadica ili mrkonjica i njihove face tuzne ili srecne, iskrene ili namestene. Oni prolaze, a toranj ostaje nama - uspravan i cvrst.
[ mmix @ 23.04.2010. 08:51 ] @
Aman, negativan komenta nije za toranj, negativan komentar je za otvaranje koje je daleko od umerenog, ili cemo svaki put kad se napravi visoka antena da prelecemo mlaznjacima iznad iste uz bisere politicara? Sta bi po tebi onda bilo neumereno otvaranje van granica ukusa? Da su bacali 12 devica sa vrha tornja da umilostive bogove?

Kao prvo malo fakata, avala uopste nije najvisa antena, ne u Evropi/svetu vec u Srbiji, veca od nje je bila antena kod zvecke iza Obrenovca (44.64036, 20.14109) sa 220m, tj bar je bila pre bombardovanja, ova novo izgradjena ne znam koliko je visoka. U bivsoj jugoslaviji avala je valjda bila deseta po visini u kategoriji svih gradjevina. Avalski toranj kao delo neimara, bez nakacenog antenskog dela, je visok 135m. Ajd da vidimo koliko ima betonskih dimnjaka (u kategoriji free standing objekata) u Srbiji koji su visi od toga? Ili da recimo uporedimo sa slovenackim dimnjakom od 350m? Da ga ne poredimo sa mojim vrsnjakom CN tornjem u torontu kome je krov na 457m (a koji jos nije pao ;))

Avalski toranj sluzi svrsi, to je javna "alatka" koja etrom doprema nacionalne frekvencije do veceg broja ljudi, cool je i restoran sa odlicnim pogledom koji cu sasvim sigurno posetiti. I 1960-ih kad je prvi put sagradjen bio je revolucionaran i avangardan kako arhitekturalno tako i gradjevinski, ali sad je 2010, posle 45 godina nije ni revolucionaran ni avangardan, to je je*eni TV toranj, jedan od milion. To sto smo ga sada sagradili p oistom projektu kao pre a sa toliko muke i od toga napravili pompu je zapravo indikator nasih drustvenih problema zbog kojih kaskamo za svima ostalima.

Kad biste malo manje smanjili dozivljaj i vertikalno secenje vena mozda bi politicari umesto eksukrzije na avalu malo prionuli na posao pa recimo zavrsili koridor 10 ili autoput u zapadnu srbiju ili nesto slicno tome sto bi imalo malo dublji i pozitiviniji efekat na nesrecu ovih ljudi ovde.

[ Izvoljski @ 23.04.2010. 09:03 ] @
Citat:
Kad biste malo manje smanjili dozivljaj i vertikalno secenje vena mozda bi politicari umesto eksukrzije na avalu malo prionuli na posao pa recimo zavrsili koridor 10 ili autoput u zapadnu srbiju ili nesto slicno tome sto bi imalo malo dublji i pozitiviniji efekat na nesrecu ovih ljudi ovde.


ma sta mi rece. Ajd sacekacemo da Ameri obnove kule bliznakinje ili sta ce vec tamo da izgrade. Wow vec vidim pateticnu koreografiju. Zastave, himna, ruka na srcu, predsednik, komandanti, citanje naravoucenija, poruka svetu i gradu, citanje imena svih zrtava, a u pozadini sigurno koja atomka za opomenu sta sledi onome ko bi eventualno pokusao ponovo.
[ mmix @ 23.04.2010. 09:19 ] @
Pa kad to urade, daleko od toga da mozes da poredis te dve stvari (i uostalom nase dve nacije). Kad je pao toranj nije poginulo 2700 ljudi, ne znam ni da li je uopste bilo zrtava u tom pojedinacnom napadu a avalski toranj pa da se pozivas na necije kosti. Ono sto sasvim sigurno ne rade je da predsednik i vojni vrh sa sve vojnom paradom ne dolaze na otvaranje regionalnih TV antena. Vidis mi smo umesto stare antene napravili novu staru antenu, oni ce umesto dve stare zgrade po zastarelim planovima da naprave 4 nove po novim tehnologijama i novim arhitekturalnim stilovima (vidi sliku). Oni ne zale zgrade i nisu zapoceli silne ratove zbog zgrade, zale ljude koji su u njima poginuli i zbog njih se sve desavalo, zgrada je samo stvar i da su teroristi zakucali avion u tamo neku avalu u kentakiju bas bi se cimali ameri oko toga.
[ Izvoljski @ 23.04.2010. 09:33 ] @
Citat:
Pa kad to urade, daleko od toga da mozes da poredis te dve stvari (i uostalom nase dve nacije). Kad je pao toranj nije poginulo 2700 ljudi, ne znam ni da li je uopste bilo zrtava u tom pojedinacnom napadu a avalski toranj pa da se pozivas na necije kosti. Ono sto sasvim sigurno ne rade je da predsednik i vojni vrh sa sve vojnom paradom ne dolaze na otvaranje regionalnih TV antena. Vidis mi smo umesto stare antene napravili novu staru antenu, oni ce umesto dve stare zgrade po zastarelim planovima da naprave 4 nove po novim tehnologijama i novim arhitekturalnim stilovima (vidi sliku). Oni ne zale zgrade i nisu zapoceli silne ratove zbog zgrade, zale ljude koji su u njima poginuli i zbog njih se sve desavalo, zgrada je samo stvar i da su teroristi zakucali avion u tamo neku avalu u kentakiju bas bi se cimali ameri oko toga.


Bravo majstore !

Djemi Sej bi ti pozavideo na ovom ideoloskom apologiziranju. Da sam onaj podoficir iz Forest Gumpa rekao bih ti:

Goddamn, your IQ is 160 ! You are genius mmix, you'll be some day president of the UN.
[ Horvat @ 23.04.2010. 09:36 ] @
video sam na nekim vestima snimak tornja i da toranj ima vidikovac,to mi jedino deluje zanimljivo zasto posetiti toranj
je l zna neko posto je ulaznica za vidikovac?

a sto se tice "najvise gradjevine na balkanu"
Citat:
Sapphire of Istanbul Istanbul Turkey 261 856 54 2009[5]


malko vise od 204,5 m :)

i po cemu ovaj toranj moze da parira ajfelovom tornju ili kipu slobode?

i blizance nece praviti istovetne ;)
[ mmix @ 23.04.2010. 10:08 ] @
Citat:
Izvoljski: Djemi Sej bi ti pozavideo na ovom ideoloskom apologiziranju.

O kakvom ideoloskom apologiziranju ti pricas? Oni su do zuba naoruzana velesila, mi smo ku*ceviti balkanci sa prepeglanim kuburama i tripom da smo nebeski narod, kad je doslo do toga ko ce koga da bombarduje videlo se ko je spremniji i ciji toranj ce da padne i kome ce biti sudjeno posle toga, oni su svojom silom napravili sebi casus beli i za napad na nas i na avganistan/irak a mi iako imam casus beli da pripojimo svoju juznu pokrajinu ne mozemo da predjemo tamo bez tudje milosti a kamoli da je pripojimo vojno jer nema za sta pas da nas ujede. I dok oni naprave 100 tornjeva, 2000km autoputeva i 200 bombardera, mi napravimo repliku matorog tornja i lozimo se nekim patriotizmom pored totema od betona. Pored vaseg silnog patriotizma ovoj zemlji nikad neprijatelji nisu ni trebali.
[ Izvoljski @ 23.04.2010. 11:04 ] @
Citat:
O kakvom ideoloskom apologiziranju ti pricas? Oni su do zuba naoruzana velesila, mi smo ku*ceviti balkanci sa prepeglanim kuburama i tripom da smo nebeski narod, kad je doslo do toga ko ce koga da bombarduje videlo se ko je spremniji i ciji toranj ce da padne i kome ce biti sudjeno posle toga, oni su svojom silom napravili sebi casus beli i za napad na nas i na avganistan/irak a mi iako imam casus beli da pripojimo svoju juznu pokrajinu ne mozemo da predjemo tamo bez tudje milosti a kamoli da je pripojimo vojno jer nema za sta pas da nas ujede. I dok oni naprave 100 tornjeva, 2000km autoputeva i 200 bombardera, mi napravimo repliku matorog tornja i lozimo se nekim patriotizmom pored totema od betona. Pored vaseg silnog patriotizma ovoj zemlji nikad neprijatelji nisu ni trebali.


Malo si se zaleteo. Gde ti ode, Kosovo, kubure, ajme,,,

prvo ovo na Avali je obicna ceremonija jer toranj ima visu simboliku. On predstavlja sve gradjevine porusene u seriji teroristickih napada na nasu zemlju 99-te i oda je i zrtvama kojih je bilo preko 5000.

Citat:
Oni su do zuba naoruzana velesila, mi smo ku*ceviti balkanci sa prepeglanim kuburama i tripom da smo nebeski narod, kad je doslo do toga ko ce koga da bombarduje videlo se ko je spremniji i ciji toranj ce da padne i kome ce biti sudjeno posle toga


hehe, naoruzana sila, a mi kurceviti ? Malo ti se smuckalo u mozgu. Kad ti se razbistri videces da je i njima pao toranj i to ne jedan nego dva i ne na planini Kolorada vec usred prestonice. Kako majkumu to moze biti ? Sta bi sad sa onom silnom tehnikom ?


[ 101010 @ 23.04.2010. 11:06 ] @
Neophodnost takvog tornja kao TV predajnika iz perspektive danasnjih tehnologija prakticno ne postoji. Cak i kada je originalno izgradjen zbog odabrane lokacije nije mogao da pokrije zeljenu teritoriju...

Uostalom '99. kada su ga srusili, to se nije mnogo odrazilo da predaju tv signala. Problem je premosten postavljanjem antena na alternativne lokacije, kao i na samu Avalu. Toranj se ne nalazi na najvisoj koti na Avali, na vrhu je spomenik Neznanom junaku, pored koga se, +na jos par mesta, nalazio niz predajnika koji su zavrsavali posao.

Meni je drago sto je opet tu, ali to su licni i iracionalni razlozi.
[ mmix @ 23.04.2010. 11:40 ] @
Citat:
Izvoljski: hehe, naoruzana sila, a mi kurceviti ? Malo ti se smuckalo u mozgu. Kad ti se razbistri videces da je i njima pao toranj i to ne jedan nego dva i ne na planini Kolorada vec usred prestonice. Kako majkumu to moze biti ? Sta bi sad sa onom silnom tehnikom ?

Eno je sad po iraku i avganistanu, gde je nasa tehnika? Ah, da, mi je ni nemamo, ali nije sve crno imamo veliki simbolicni betonski totem sa spicem na vrhu. Ako dusman ponovo naidje da nas bombarduje iscupacemo toranj iz zemlje i neprijatelja probosti. Pih.

Citat:
Izvoljski: Malo si se zaleteo. Gde ti ode, Kosovo, kubure, ajme,,,
prvo ovo na Avali je obicna ceremonija jer toranj ima visu simboliku. On predstavlja sve gradjevine porusene u seriji teroristickih napada na nasu zemlju 99-te i oda je i zrtvama kojih je bilo preko 5000.

Ova simblika postoji samo u vasim glavama. Svaki put kad prodjem kroz kneza milosa vidim druge, prave, simbolike, kad prosetam tasom ima i simbolika u silerovoj, prosetaj bilo kojim vecim gradom u srbiji i videces jos simbolike i to zamisli, bas ljudskim zrtvama toj seriji teroristickih napada. Ja nisam cuo da su roditelji poginulih RTS radnika dosli na otvaranje avalskog tornja i rekli da je to simbol stradanja njihove dece, jesi ih ti mozda video? Jel neko mozda obnovio i pretvorio mozda zgradu u silerovoj u memorijalni centar zrtvama? Ali ne, falusni toranj na vrh brda sa tri jajeta, to je simbol prkosa i zrtava. Zalosno! Ocajno! Za svaku osudu!

To je samo remake betonskog stuba iz 1965, vrhunac neimarske moci ove vlasti koja vam prodaje mooda za bubrege kroz vise puta rabljen "patriotski" prikljucak u mozgu. I vi kupujete.



[ Izvoljski @ 23.04.2010. 11:58 ] @
Citat:
Eno je sad po iraku i avganistanu, gde je nasa tehnika?


auh, gde bas ovo spomene, pa gornje drzave su upravo najveci vojnicki i moralni porazi jedne velesile jos od doba Tutankamona.
[ mmix @ 23.04.2010. 12:20 ] @
Tesko, porazi jesu ali je vijetnam bio mnogo gori. Al masis poentu, nije u tome da li oni pobedjuju ili ne, to je njihova stvar i njihov problem, ja nisam ni amerikanac niti zivim tamo pa da me briga mnogo dal oni pobedjuju negde. Ono sto je poenta je da oni imaju cime da pokriju svoje "patriotske" izlive i imaju svoje clanstvo u NATOu da im pomogne ako zagusti, cik probaj da aneksiras Teksas pa da vidis kako funckionise casus beli i zastita nacionalnih interesa, pogledaj severnu irsku, spaniju, itd. Mi nemamo cime da se ku*cimo a to radimo, siromasni smo, nemamo nigde ni prijatelje ni nekoga kome je uopste u interesu da bude na nasoj strani u bilo kakvom sporu sa bilo kim, nas patriotizam je baziran na praznim recima i betonskim totemima. I ova ceremonija je pumpanje i zloupotreba tog patriotskog ega bez pokrica da bi se sakrila cinjenica da vlast(i) za 11 godina od bombardovanja nisu mogle jedan cestiti auto put da naprave.

A ti budi impresioniran slobodno i veruj da je ta gomila betona simbol prkosa i stradanja.
[ Horvat @ 23.04.2010. 12:21 ] @
kako ne grade mostove kao "prkos amerima",a ne tu bandere s vidikovcima (pardon, banderU)
[ burex @ 23.04.2010. 12:39 ] @
@mmix
Vidiš da čovek troluje k'o nezdrav? Eno mu toranj, neka se raduje. Jedino što je donekle unikatno oko ovog tornja jeste to što stoji na 3 noge i što ga je Tijanić napravio "za 1m višlje" da prkosi agresorima.
Citat:
kako ne grade mostove kao "prkos amerima",a ne tu bandere s vidikovcima (pardon, banderU)

Skuplje je ;)
http://sr.neciklopedija.org/wi...%D0%B8%D0%BA%D0%B0:NTS-300.jpg
[ mmix @ 23.04.2010. 12:49 ] @
Jel bila Milka Canic na otvaranju? Da otvori otvaranje sa "dobro vece"
[ pri3rak @ 23.04.2010. 17:28 ] @
Laku noc bi bilo prikladnije :)
[ toplim @ 23.04.2010. 18:12 ] @
Stvarno previse spektakularno. Kao da smo otisli na mesec. ;) Toranj ko toranj, isti kao sto je i bio pre 20 godina.
[ Shadowed @ 23.04.2010. 21:14 ] @
Pa nije isti. Vishi je za metar :P
[ Ivan Dimkovic @ 23.04.2010. 21:23 ] @
Citat:
toplim
Stvarno previse spektakularno. Kao da smo otisli na mesec. ;) Toranj ko toranj, isti kao sto je i bio pre 20 godina.


Znas kako, za silne "eksperte" koji su VIP-ovi u Srbiji uspesna izgradnja jednog betonskog falusnog objekta jeste otprilike uporediva sa USA Apollo programom.

To su "eksperti" kojima je maksimalni domet polu-autoput, polu-obilaznica, itd... Ono, ceo toranj je zapanjujuci uspeh.

Budite srecni sto je sve proslo OK, bez da neko pogine... mada, videce se da li je sve OK tek vremenom, ko zna mozda je neki "ekspert" odlucio da stanji malo armaturu... cisto da se malo ugradi a i malo armature nece niko da primeti, niti ce nesto da 'fali.
[ Odin D. @ 24.04.2010. 06:14 ] @
Pa nije iskljuceno da neki od "eksperata" zaista i misle da je to neka raketa, kojom ce se lansirati neki RTS-satelit...
[ Izvoljski @ 24.04.2010. 07:13 ] @
Citat:
Budite srecni sto je sve proslo OK, bez da neko pogine... mada, videce se da li je sve OK tek vremenom, ko zna mozda je neki "ekspert" odlucio da stanji malo armaturu... cisto da se malo ugradi a i malo armature nece niko da primeti, niti ce nesto da 'fali.


mislis kao ovo:

http://www.youtube.com/watch?v=nerQhIyOwxM&feature=fvw
[ Count Zero @ 24.04.2010. 08:17 ] @
Citat:
Odin D.: Pa nije iskljuceno da neki od "eksperata" zaista i misle da je to neka raketa, kojom ce se lansirati neki RTS-satelit...

..Za lansiranje je neophodna sinhronizovana biometrijska autorizacija:
[ maliradojca @ 24.04.2010. 11:21 ] @
Citat:
Count Zero: ..Za lansiranje je neophodna sinhronizovana biometrijska autorizacija:

Ahahaha. Digitalni malter.
[ Odin D. @ 24.04.2010. 12:04 ] @
"Ode Vinca u vazduh!"
[ Horvat @ 24.04.2010. 12:08 ] @
ne valja,fale lampice

i kako to ovaj ima zastitnu kacigu (koju ne nosi na glavi) a ovaj drugi nema?

[ Odin D. @ 24.04.2010. 12:41 ] @
Ima i ovaj drugi, samo je ne drzi u ruci nego na glavi.
[ Horvat @ 24.04.2010. 12:47 ] @
tesko da bi preko slema mogao nabaciti sepku
[ maliradojca @ 24.04.2010. 14:57 ] @
Sutanovac cudno drzi prste na slemu :)
[ Srđan Pavlović @ 24.04.2010. 18:40 ] @
Pa prenosi poruku gradjanima Srbije - srednjak je uvek snazna poruka :)
[ Marko_L @ 24.04.2010. 20:00 ] @
Citat:
Oni prolaze, a toranj ostaje nama - uspravan i cvrst.

Jel ovo naznaka nekih dubljih ličnih problema ? :)
[ BBS @ 24.04.2010. 23:33 ] @
kako se onaj dulek ministar neseti da kad su mu već puna usta ekologije, da toranj tj. bar južnu stranu obloži solarnim pločama pa da barem ona "lampica" na vrhu bude "ekološka"

[Ovu poruku je menjao BBS dana 25.04.2010. u 01:30 GMT+1]