[ waikiki @ 29.05.2010. 22:17 ] @
da se izjasnim pre glasanja.. dakle, moj favorit DENMARK
http://www.youtube.com/watch?v=WBUHxPNQa1w
[ Count Zero @ 29.05.2010. 22:18 ] @
Moldavija, Jermenija
[ Srđan Pavlović @ 29.05.2010. 22:26 ] @
Jermenija, ja sam investirao 30 din + PDV u njih, nadam se pobedi ;)
[ Srđan Pavlović @ 29.05.2010. 22:54 ] @
A, jbg - ujeba mi ova klinka iz Nemacke investiciju :(
[ waikiki @ 29.05.2010. 22:59 ] @
Al ovi iz Belorusije imaju ukus.. jbt
[ waikiki @ 29.05.2010. 23:05 ] @
Citat:
Srđan Pavlović: A, jbg - ujeba mi ova klinka iz Nemacke investiciju :(

zadnje dve 12-ice.. imas jos sanse
[ Izvoljski @ 29.05.2010. 23:10 ] @
umm, Nemica je k'o bombonica. Steta sto ne mogu da glasam...
[ waikiki @ 29.05.2010. 23:12 ] @
jbt.. koliko ima ovih bivsih sovjetskih.. a glasaju samo za komsije

a pobednica, bas ko bombonica
[ Bleya2 @ 29.05.2010. 23:42 ] @
Moj favorit Jimmy Jump

[ tdusko @ 29.05.2010. 23:47 ] @
Po mom misljenju pobedila je najbolja pesma. Svih ovih dana sam na radiju slusao ovu simpaticnu pesmicu ali nisam imao pojma da je to pesma Nemacke za Eurosong. Od ostalih mozda turska moze da prodje. Ostalo manje vise skandalozno kao i svake godine.
[ waikiki @ 29.05.2010. 23:51 ] @
a mi sa narodnjacima na Eurosong.. ustvari sa turbofolkom.. i jos kao nesto ocekivali.

Jedino sto mi je drago je da se Eurosong vraca na zapad
[ Izvoljski @ 30.05.2010. 00:27 ] @
zao mi je decka i Srbije ali potajno sam se nadao pravom debaklu. Razlog tome je bregovic i njegova agresivna etno seljankovina. Sta ocekivati od starog plagijatora ? Evropa nije dobro glasala veceras. Trebali su nam dati 0 bodova.
[ Miroslav Jeftić @ 30.05.2010. 00:43 ] @
Pesma koja je pobedila verovatno ne bi prošla na okružnom takmičenju srednjih škola, skoro nisam čuo nešto tako bezlično. Mada na Evroviziji je valjda i najmanje bitno kako neko peva i kakva mu je pesma.
[ 3way @ 30.05.2010. 00:49 ] @
Ja sam mislio da ce da pobedi Albanija :)
[ waikiki @ 30.05.2010. 00:53 ] @
Citat:
3way: Ja sam mislio da ce da pobedi Albanija :)

Da, kad mi makedonci pitali..

A ovaj nas.. sreca nije dosao u opanke sa sajkacom
[ 3way @ 30.05.2010. 01:10 ] @
Citat:
waikiki: Da, kad mi makedonci pitali..


Najozbiljnije mislim, ne zezam se.
Ovo sto smo mi poslali ne vredi komentarisati...da je pesma bila na engleskom ne bi dobili ni ovoliko poena...
[ waikiki @ 30.05.2010. 01:45 ] @
Citat:
Bleya2: Moj favorit Jimmy Jump

Jel to onaj lik sto prekida velike svetske priredbe.. ovde je zaskocio Federera
http://www.zepce.info/video/vi...ffd914c59dd15132ff72003d0707a5

a na ovom Eurosongu su stradali Spanci
http://www.youtube.com/watch?v=M-lLXBiZx4M

Steta sto se nije ubacio kod ovih nasih
[ Andrej013 @ 30.05.2010. 03:27 ] @
Belgrade, Belgrade, I'm a notty boy...
pobednicki stih...

nego, nemci su ove godine prvi put ozbiljno uzeli i napravili selekciju ko treba da ide da se takmici za njih.
kada je mala lena prosla sa svojim jaaako karakteristicnim glasom i glupavom pevljivom pesmicom i slatkim stasom, vec su tada slavili, a i ja sam ih podrzavao.
ubedljivo najmanje prejadna pesma na takmicenju... steta sto je devojka autisticna, ali sve pohvale je zasluzila.
[ Shon3i @ 30.05.2010. 08:25 ] @
Citat:
Andrej013: Belgrade, Belgrade, I'm a notty boy...
pobednicki stih...

nego, nemci su ove godine prvi put ozbiljno uzeli i napravili selekciju ko treba da ide da se takmici za njih.
kada je mala lena prosla sa svojim jaaako karakteristicnim glasom i glupavom pevljivom pesmicom i slatkim stasom, vec su tada slavili, a i ja sam ih podrzavao.
ubedljivo najmanje prejadna pesma na takmicenju... steta sto je devojka autisticna, ali sve pohvale je zasluzila.
+1

i francuska je ove godine imala dobru pesmicu, inace fazon koji se slusa po klubovima.
[ Isak666 @ 30.05.2010. 08:35 ] @
Interesantno je da su Nemci ove godine resili da traze svog kandidata u mladim talentima i za izbor za dojceviziju nije mogao da se prijavi ni jedan pro.
Tako i Lena u zivotu nije imala neki nastup ili album i pobedila je.

I hvala joj za to, jer mi je novcanik puniji za 50€ :D
[ tdusko @ 30.05.2010. 09:26 ] @
Citat:
Miroslav Jeftić: Pesma koja je pobedila verovatno ne bi prošla na okružnom takmičenju srednjih škola, skoro nisam čuo nešto tako bezlično. :) Mada na Evroviziji je valjda i najmanje bitno kako neko peva i kakva mu je pesma. :p


Ako pricamo u kontekstu evrovizije pesma ne zaostaje ni malo za pobednicima zadnjih recimo 10 godina, toliko pamtim. E sad, druga je prica sto je taj kriterijum dosta nisko. Pesma ce biti, a vec i jeste pravi hit po diskotekama. Lagana je i instant ulazi u ushi. Sta ces vise od pesme sa evrovizije.
[ jablan @ 30.05.2010. 09:26 ] @
Super je što je na neki način Eurosong povratio svoj kredibilitet: pokazalo se da "komšijsko glasanje" i "balkanski i ruski klanovi" ipak ne mogu da pokriju loše pesme.

Ovi naši će valjda da nauče da sledeće godine ne šalju dvorske kompozitore poput Brege i onog Željka, nego da naprave pošten konkurs...

Inače pobednička pesma je skroz OK, sledeće godine očekujem poplavu ovakvih cheeky baš-me-briga-šta-mi-možeš tinejdžerki.
[ Shon3i @ 30.05.2010. 09:42 ] @
Citat:
nego da naprave pošten konkurs...
Hah, izgleda da nema nista od toga. Kod nas nema nista posteno sto se moglo pokazati na beoviziji proteklih godina.
[ Bleya2 @ 30.05.2010. 11:44 ] @
Citat:
waikiki: Jel to onaj lik sto prekida velike svetske priredbe.. ovde je zaskocio Federera
http://www.zepce.info/video/vi...ffd914c59dd15132ff72003d0707a5

a na ovom Eurosongu su stradali Spanci
http://www.youtube.com/watch?v=M-lLXBiZx4M

Steta sto se nije ubacio kod ovih nasih


Da ... učinio je evroviziju interesantnom...
[ Horvat @ 30.05.2010. 11:47 ] @
cuo sam samo pobednicku pesmicu, ne mogu da verujem da je ta pobedila (i to uuuuuubedljivo)

al' mala je cuuukooor ^_^
[ waikiki @ 30.05.2010. 12:03 ] @
Citat:
Horvat: cuo sam samo pobednicku pesmicu, ne mogu da verujem da je ta pobedila (i to uuuuuubedljivo)

al' mala je cuuukooor ^_^

Vazno da je pobedila Evropa a ne Azija

i vazno da je izgubio grand a pobedio Eurosong.. (mislim na ovu nasu cobansku)

Najbolje je da iz Azijskog i ex-yu klana dodje samo po jedan predstavnik koji bi se birao pre Eurosonga
[ Count Zero @ 30.05.2010. 12:06 ] @
Ok je ova pobednička pesmica.
Posle idem na neku svadbu: garant će biti ispiranje sa "Ljubice..."
[ Horvat @ 30.05.2010. 12:11 ] @
Citat:
waikiki: Vazno da je pobedila Evropa a ne Azija

i vazno da je izgubio grand a pobedio Eurosong.. (mislim na ovu nasu cobansku)

Najbolje je da iz Azijskog i ex-yu klana dodje samo po jedan predstavnik koji bi se birao pre Eurosonga


da,jbte 39 zemalja glasalo (kontam i ucestvovalo), al' se siri evropa 8) :D

da,cuo sam da je "nas" predstavnik neki iz klana silikonskih zavijacica (sreca, nisam cuo pesmu), tako da se slazem s tobom da je to bitno sto je on ispusio

ali valjda je bilo boljih pesmica (koje se pevaju,a ne samo redjaju reci)

[ mmix @ 30.05.2010. 12:25 ] @
Ljudi, vi ste to gledali?
[ Blue82 @ 30.05.2010. 13:09 ] @
Ja nisam. Cuo sam juce u prolazu dok je pevala i nije mi se dopalo. Danas skinuh mp3 da preslusam sta su to ti ljudi culi, obrnuo je 2x i sad mi simpaticna. Sta drugo ocekivati od Eurosonga? Treba da je laka, pevljiva, zabavna da bih je svi jezici "razumeli". I to obicno prolazi.
[ jablan @ 30.05.2010. 13:19 ] @
Citat:
mmix: Ljudi, vi ste to gledali?

Ja sam gledao. Evrosong gledam već 20 i kusur godina. Što?
[ 101010 @ 30.05.2010. 13:25 ] @
Citat:
mmix: Ljudi, vi ste to gledali?
Ja na to gledam kao na emotivni put u exyu pop romantizam, tako sebi objasnjavam zasto mnogi ljudi to i danas sa radoscu gledaju.
Cuo sam sinoc na radiju parce te pobednicke pesme i deluje kao muzicka kopija aktuelnog brit popa, Lili Alen npr.
[ Blue82 @ 30.05.2010. 13:28 ] @
Ne znam da li je to nas mentalitet ili je to svuda tako ali cim nesto postane uspesno (hajde da se uhvatimo za muziku) to je odmah truba i to slusaju samo sabani.Odmah se treba distancirati od toga jer onda si cool. Sto se mene tice ne postoji dobra i losa muzika pa tako nisu bolji ni narodnjaci, ni zabavnjaci, ni reperi, ni.... Jednostavno sta se kome kada slusa to je to. I nema seljaka i seljacina, sve je stvar razlicitosti koja je dobra jer cemu bi vodilo da smo svi isti. Juce gledam u bus-u jednog lika koji mi je na prvi pogled upao u oci. Ponasa se nekako opusteno, zvera okolo, ne preza se da se okrene pa blene tamo negde kroz prozor preko puta, malo kasnije vidim da je bos, izvalio se, nabacio slusalice, slusa muziku i cita neku knjigu. Prva reakcija je vidi seljacine. A posle razmisljam ko je tu jbt seljacina? On koji je potpuno prirodan, opusten, verujem da se ne nervira zbog puno toga, radi ono sto mu se radi u tom trenutku i to ga verovatno cini srecnim ili mi ostali koji se trudimo da upadnemo pod neke kalupe koje je izmislio kko zna ko, i zasto mu je to u tom trenutku trebalo, pa nije kulturno ovo, nije ono, svi u odelima, ustirkani, paze kako sede jer mozda ce se poguzvati ne daj Boze, sta ce svet reci.

Po cemu su ljudi koji slusaju narodnu muziku sljam a tamo neki metalci cool? Ja se slazem da mi se ta muzika ne svidja i da se stvarno sprdaju sa njom ali dok ima ljudi koji to slusaju zasto da ne? Stvar izbora, i bolje da ga ima vise. I ko kaze da sam ja bolji od njih? Mozda ja nemam sluha pa mi je ono njihovo truba, koji to reper imam da sam ja upravu? Gluposti, kao i svaka prica oko toga.
[ mmix @ 30.05.2010. 14:38 ] @
Plejada kica i sunda, evropska verzija granda, umetnost pevanja kao zrtva vox populisa, take your pick.
[ jablan @ 30.05.2010. 15:10 ] @
I šta sad, skapirao si da postoji nešto što se zove pop muzika? E pa dobrojutro, postoji već vekovima.

BTW, holivudski film je američka verzija Granda, pa šta? Ima svoja estetska merila, pa nek gleda ko gleda.
[ waikiki @ 30.05.2010. 17:03 ] @
Meni su interesantna desavanja nakon izvodjenja pesama.. glasanje, komentari, reakcije i sl.. to gledam obavezno. i svidja mi se sto sve to ide uzivo u 40 ili vise zemalja pred vise od 100 miliona gledalaca..
[ vladd @ 30.05.2010. 17:59 ] @
Znaci FUJ...nije kao farma, ima posebnu aromu odvratnosti..:)

Poz
[ Count Zero @ 30.05.2010. 22:13 ] @
Jbg, ne valja naš "melos", al' sad i ovo evropsko je trash..
Sad je ovaj "naš" bio 13, pa možemo da ga pljujemo, kad je Šerifovićeva pobedila, bilo je "ma ko to gleda". Pa gledaju, ono - ako je više miliona ljudi zanemarljivo, onda OK.
Laka razonoda - lake note, ima zanimljivih izvođača, Jevropa na jednom mestu i to.
Kakva farma, kakvi bakrači - generalno jeste Eurosong kič, nema tu šta, al' je i totalno benigno takmičenje..
[ jablan @ 30.05.2010. 22:38 ] @
Citat:
Count Zero: benigno

Prava reč, potpisujem!

Samo što se ne bih složio da je kao institucija kič. Pojedine pesme/izvođači jesu kič, pojedini su kemp, neki su simpatični, dobar deo njih su zaista muzički, zanatski gledano vrhunski. U suštini, laka zabava jednom godišnje gde svi učesnici i posmatrači mogu da se osete delom nekog zajedničkog evroazijskog muzičkog prostora. I super je kad ti se svidi neka pesma na jeziku koji ne razumeš. Ili kad izađe neki ženskasti dileja i otfalšira tri minuta. I to je neka zabava...

Eto, ode dva-tri sata godišnje. Neko mnogo više vremena potroši gledajući sportske mečeve ili F1 ili tako nešto. Ili igrajući neke FPS igrice. Jebešga, krivi smo. :)
[ Count Zero @ 30.05.2010. 22:51 ] @
Ako pogledamo većinu izvođača - kako su obučeni, kako su nabudženi efekti - ima tu puno kiča, ali meni to izgleda kao kad bi za neki vašar rekao - kič! Pa neka je.
Šarenilo, što kažeš - i muzičkih pravaca i nastupa i svega. Ali - odlična organizacija sveg tog "vašara". Režija, efekti, skandiranje - nema veze i ako taj neko ko je pobedio, ne bude neki bitan posle - doneo je Eurosong u svoju zemlju, dalje se vrti i to je to - LAKA ZABAVA
[ bventil @ 30.05.2010. 23:23 ] @
Citat:
Blue82: Ne znam da li je to nas mentalitet ili je to svuda tako ali cim nesto postane uspesno (hajde da se uhvatimo za muziku) to je odmah truba i to slusaju samo sabani.Odmah se treba distancirati od toga jer onda si cool. Sto se mene tice ne postoji dobra i losa muzika pa tako nisu bolji ni narodnjaci, ni zabavnjaci, ni reperi, ni.... Jednostavno sta se kome kada slusa to je to. I nema seljaka i seljacina, sve je stvar razlicitosti koja je dobra jer cemu bi vodilo da smo svi isti. Juce gledam u bus-u jednog lika koji mi je na prvi pogled upao u oci. Ponasa se nekako opusteno, zvera okolo, ne preza se da se okrene pa blene tamo negde kroz prozor preko puta, malo kasnije vidim da je bos, izvalio se, nabacio slusalice, slusa muziku i cita neku knjigu. Prva reakcija je vidi seljacine. A posle razmisljam ko je tu jbt seljacina? On koji je potpuno prirodan, opusten, verujem da se ne nervira zbog puno toga, radi ono sto mu se radi u tom trenutku i to ga verovatno cini srecnim ili mi ostali koji se trudimo da upadnemo pod neke kalupe koje je izmislio kko zna ko, i zasto mu je to u tom trenutku trebalo, pa nije kulturno ovo, nije ono, svi u odelima, ustirkani, paze kako sede jer mozda ce se poguzvati ne daj Boze, sta ce svet reci.


Blue82 pogodio si u centar!

Inace, slusao sam sve pesme, i meni su najsimpaticniji bili Spanci, bar su me nekako fino nasmejali, a svidela mi se i pesma Belgijanaca(lik na akusticnoj gitari).

I navijao sam i za Srbiju - kakva je, takva je, nasa je :)

Ono sto mene najvise nervira, je to sto smo u tom nekom balkanskom lobiju, gde nije bitna pesma nego ko ti je komsija. Mada i ostale poene uglavnom dobijamo iz dijaspore.
Ipak, ne postoji samo balkanski i ruski lobi, i svi ostali to rade(skandinavci itd...)
Trebao bi neko da objasni svima da je ovo euroSONG, a ne euroIMAMVISEKOMSIJAIVISEPOENAZBOGTOGAsong.
[ Dush0ica @ 30.05.2010. 23:56 ] @
Ladno ima ljudi koji ovo gledaju, lol.
[ timotic @ 31.05.2010. 00:01 ] @
Citat:
Dush0ica: Ladno ima ljudi koji ovo gledaju, lol.


It is also one of the most-watched non-sporting events in the world, with audience figures having been quoted in recent years as anything between 100 million and 600 million internationally.

http://en.wikipedia.org/wiki/Eurovision_Song_Contest
[ stonex @ 31.05.2010. 00:06 ] @


Pa se sad ti Dush0ice pravi pametna ... :)
[ vlada131 @ 31.05.2010. 00:11 ] @
Sa zvaničnog sajta Evrovizije, deo o Srbiji i našoj pesmi, izvođaču, autoru, itd. Ovo piše o Bregoviću:

http://www.eurovision.tv/event...24933&event=1503#biography

Citat:
About Milan Stanković

Two popular artists, one younger, one older, both extremely talented - this is what Serbia decided to send to the Eurovision Song Contest this year.

Milan Stanković shot to fame from a Pop Idol-like contest in Serbia. The 22-year-old star achieved victory at almost every stage of the contest back in 2007. Since that year he's become very successful, known for his eccentric dressing style and distinctive looks.

His debut album, Solo, sold quickly 50,000 copies and brought him a lot of fans. He leaves no one indifferent - some love him, others challenge his fame. But one thing is certain - the media and the fans follow closely his every step.

His song was written by the renowned composer Goran Bregović. He's been called the founding father of Yogoslav rock scene. Besides being very successful in music, he's also a famous film director, having received many prestigious awards. His song Djurdjevdan, as well as some other of his compositions, are known in the history of film as a light motive from the cult film "Borat".

He's also composed music for theatre and has even written an opera, called "Karmen with a Happy Ending". Until now it has been performed more than 150 times in metropolis all over the world.

Goran Bregović is an honorary citizen of Buenos Aires, Athens and Tirana. He was also granted an honorary doctorate by the British University of Sheffield.


??? Koje je to filmove Bregović režirao i koje je to prestižne filmske nagrade primio?!?
[ timotic @ 31.05.2010. 02:57 ] @
Citat:
vlada131: Sa zvaničnog sajta Evrovizije, deo o Srbiji i našoj pesmi, izvođaču, autoru, itd. Ovo piše o Bregoviću:

http://www.eurovision.tv/event...24933&event=1503#biography



??? Koje je to filmove Bregović režirao i koje je to prestižne filmske nagrade primio?!?


Pomijesali ga sa Kostunicom.









:)
[ jablan @ 31.05.2010. 05:09 ] @
Hehe, verovatno su angažovali neku "pismenu" tatinu ćeru sa RTS-a da prevede i pošalje Breginu biografiju na engleskom. :)
[ stargatenow @ 31.05.2010. 14:09 ] @
Evo jednog totalno realnog prikaza ovog takmicenja: Encyclopedia Dramatica

Citat:
...
Eurovision came into being after Hitler killed some people for the lulz in some place at least 100 years ago, with the effect of making European pussies feel sad. The Contest is considered the most heinous result of WW2. A Swiss person (most likely Josef Fritzl in disguise) began thinking that the best way to cheer up a continent was to play some sixth-rate foreign songs one night every year in a massive TL;DW program. It was a great success for many years until Celine Dion entered.

It continually grows slowly more ghey, reaching its pinnacle in Failand, Helsinki, 2006, where the Ukraine created mega-lulz through their fail-faggotry performance. 2010 is expected to top our gaydar results with performances almost three-times gayer than the last three years put together!
...
[ Milos D @ 02.06.2010. 11:30 ] @
Ja ovo godinama nisam gledao, ali u skorije vreme odgledam ili bolje reći ostavim TV uključen pa bacim pogled ako nešto deluje zanimljivije. Meni je "sweet people" zvučalo dobro i bar malo različito od Eurovision klišea, ali očigledno sam u manjini.
http://www.youtube.com/watch?v=_N3ukLLtgIU

A pobednica je delovala malko drogirano kad je primala nagradu na kraju...