[ kristian! @ 03.06.2010. 12:12 ] @
Pozdrav,

Koji materijal koristiti kako bi se poboljsala zvucna izolacija?
Primecujem da dosta buke ulazi u kabinu preko 3000 obrtaja, i to na suvozacevu stranu, cak kada predjem preko bare, na toj strani se drasticno jace cuje kako voda udara o metal, nego sa strane vozaca?

Ovo sam nasao na rumunskom sajtu, koristi se neka crna "smola" i "sundjeri"
http://www.dragosmanea.ro/insono/

kako se ovi materijali zovu kod nas?

Hvala u napred!
[ Zarko Silic @ 03.06.2010. 21:53 ] @
Pre nego bilo sta preduzmes prekontrolisi ulaze kablova i sajli u kabinski prostor. Gumene manzetne umeju da ispadnu iz lezista pa se tako oko kablova i sajli stvori slobodni vazdusni prostor kroz koji ulazi buka, na zalost i voda.
[ inobradovic @ 11.12.2013. 14:21 ] @
cuo sam da ljudi koriste za bolju zvucnu izolaciju neki materijal mislim da se zove dinamit ali da je i skup,
cuo sam da ima nesto slicno da se kupi i da je cena ok i da je samolepljivo da se postavlja po limariji u unutra kabine.
ima li neko neke info o tome ili nesto drugo da predlaze za bolju izolaciju kako bi se buka u kabini smanjila ?
[ damic @ 12.12.2013. 11:40 ] @
Nije bas dinamit, al je Dynamat
[ inobradovic @ 12.12.2013. 17:52 ] @
sta se stobom desava milo dete ?
ako nesto znas o ovoj temi napisi, ako neznas zaobidji je.

[Ovu poruku je menjao inobradovic dana 14.12.2013. u 14:39 GMT+1]
[ inobradovic @ 07.05.2018. 14:20 ] @
Moram malo da ozivim ovu temu jer su godine prosle i mozda se nesto novo pojavilo za izolaciju auta.
Mozda nije lose iznutra gde je tesko staviti neki materijal prskati body 950 a gde je pristupacno prskati body i plus preko njega staviti neki materijal .
Na unutrasnjost vrata nesto sto ne upija vodu dok na patos mislim da to nije toliko bitno.

Sta mislite o ovoj kombinaciji ?