[ Java Beograd @ 10.06.2010. 08:20 ] @
Dakle, sve je isto kao devdesetih !
Kontroverzni biznismeni, policajci kao njihovi telohranitelji. Iznad zakona, pucaju na ulicama. Na kraju, zvanično saopštenje: pojeo vuk magarca, pa se izgubio u magli.

[ Igor Gajic @ 10.06.2010. 08:26 ] @
@Java

Nije bas isto kao 90-tih. Tad smo nesto i imali u slamarici.
[ Slobodan Milivojevic @ 10.06.2010. 08:29 ] @
To se u danasnje vreme kaze "preduzetnik sa novog beograda" ako na taj slucaj ciljas?

Sta ima da se sudaraju? Tuzno je ako ne popiju svi oni debele kazne za pucnjavu na ulicama, ej, mogli su nekog totalno neduznog da ubiju! Ako se ne stane na put ovakvim odmah, daleko cemo mi dogurati. Na divljem zapadu se bar red znao!
[ X Files @ 10.06.2010. 08:29 ] @
http://www.b92.net/info/vesti/..._category=16&nav_id=437645
Citat:
Kriminolog Zlatko Nikolić ocenjuje za B92 da obračuni ovakvog tipa u Srbiji nisu neuobičajeni, između ostalog i zbog toga što zakonski nije regulisan domen fizičko-tehničkog obezbeđivanja.

„Nažalost mi u ovoj zemlji imamo toliko tih obezbeđenja, uvek prst na obaraču za svaki slučaj. Za privatno obezbeđenje nemamo podatke ni ko su ni šta su.


[ Java Beograd @ 10.06.2010. 09:03 ] @
Pazi, teoretska mogućnost da se SLUČAJNO zakače retrovizorima Čumetova svita od pet skupih limuzina i Peconijeva svita od deset skupih limuzina je jednaka nuli. Ovo je mafijaški scenario. Podzemlje je opet izašlo na ulice. Sile mraka i haosa su opet na ulicama.
[ Isak666 @ 10.06.2010. 09:04 ] @
Ne postoji taj zakon o obezbedjenju koji ce da spreci pucnjavu onih koji su pored lika sa ovakvom karijerom -

Citat:
Najbolje kotirani među srpskim biznismenima u 2008. godini, na listi koju je sačinio Republički zavod za razvoj, već drugu godinu zaredom je Predrag Ranković Peconi. Prošlogodišnji profit njegovih firmi bio je 3,47 milijardi dinara, ili više od 35 miliona evra. Peconijevu imperiju „Invej” danas čini najmanje 12 preduzeća- „Monus”, „Rubin”, „Vital”, „Albus”, „Milan Blagojević”, „Medela”, „Ratar”, „Sunce”, „Stari grad”, TV Košava, „Pančevačka pekara” i luka „Dunav” u ovom gradu. Međutim, u medijima danas figurira samo jedna njegova fotografija, za koju se zapravo ne zna da li je verodostojna.

Peca, kako mu tepaju bliski saradnici, rođen je 1962. godine u Beogradu. Odrastao je u novobeogradskom soliteru u Ulici narodnih heroja. Urbana legenda kaže da je osamdesetih novac uložio u flipere i poker aparate, iz čega su u devedesetim iznikle kockarnice i kladionice. Policija, s druge strane, sumnja da se obogatio švercom nafte i cigareta, nazivajući ga u famoznoj Beloj knjizi iz 2001. godine glavnim peračem novca „surčinskog klana”.

Na vreme je biznis uveo u legalne tokove, pa je prvi ozbiljni uspeh postigao s cigaretama „fast”. Karićima je, navodno posle 5. oktobra, pozajmio trideset miliona maraka da plate ekstraprofit, ali im je i preuzeo posao prodaje dopuna za mobilne telefone.

Mada je sa ostalim surčincima hapšen u akciji„Sablja”, samo nekoliko nedelja po izlasku iz zatvora najavio je izgradnju fabrike „Monus” u Inđiji, a vlada mu je, iako je postojala odluka da se u Srbiji dozvoli rad samo tri fabrike cigareta, to ipak dozvolila.

Nezvanične informacije govore da je dobre veze s političarima stekao pomažući milionima evra prilikom dobrovoljne predaje haških optuženika. Uspon na društvenoj lestvici nastavio je kada je njegov brend Vital postao sponzor Crvene zvezde, a potvrdio posetom predstavnika MMF-a njegovoj fabrici cigareta početkom 2006. godine.

Ipak, pred posetu ruskog predsednika Putina Hrvatskoj 2007. godine, biznismen sa jakim surčinskim vezama je zamoljen da napusti zagrebački hotel „Šeraton”, gde je boravio s prijateljem Milanom Nerandžićem Limunom.

Pojedini poslanici srpskog parlamenta kleli su se da su Peconijevi ljudi boravili u zgradi Skupštine kada su početkom ove godine izglasani amandmani na Zakon o akcizama kojim se favorizuju proizvođači jeftinijih cigareta, dok su neki od lidera partija na vlasti morali javno da se pravdaju da ih Peconi ne finansira.

Za njegovu otmicu se donedavno nije znalo. Oteli su ga zemunci 2000. godine i pustili istog dana pošto je za otkup plaćeno 500.000 maraka. Posle tog iskustva Peconi se, navodno, „zablindirao” i nikada više nije pojavio u javnosti.


http://www.naslovi.net/2009-08...ika/biznismen-bez-lica/1272468

Citat:
NOVI SAD - Savez samostalnih sindikata Vojvodine (SSSV) saopštio je da je predsednika Srbije Borisa Tadića obavestio da u preduzećima čiji je vlasnik Predrag Ranković Peconi vlada "ogroman strah i nezadovoljstvo".

Sindikat je u saopštenju za javnost precizirao da je od Tadića tražio da "razmotri činjenice vezane za" preduzeća Medela, Vital i Trivit mlin u Vrbasu, uljaru Sunce iz Sombora, Ratar i Pančevačku pekaru iz Pančeva.


http://www.naslovi.net/2009-06...-u-peconijevim-firmama/1179593
Mozda ako Putin bude sprovodio taj zakon.
[ Hadžihalef @ 10.06.2010. 10:15 ] @
Citat:
Java BeogradSile mraka i haosa su opet na ulicama.

Neeeeeeeee,...

...nemojte opet >5.oktobar<.....

...aj' za promenu >6.< &#*&$*&#"&#$*$*
[ kelja @ 10.06.2010. 11:17 ] @
Poslednja šansa za Šesti je izgubljena 1999, jos pre Petog.
(Tužno je to, ali je tako)
[ a1200 @ 10.06.2010. 11:25 ] @
Ma nije :)
Evo ja osecam boljitak iz dana u dan, "ozbiljno" :)

...
Kamo srece da je zaista bilo 5 i 6 oktobra...
[ Hadžihalef @ 10.06.2010. 11:56 ] @
Nemam pojma zašto (;-)) kad god se pokrene neko ovakvo pitanje,meni na pamet padne Kovačevićev Profesionalac...
[ a1200 @ 10.06.2010. 12:09 ] @
Taj film je stvarno zakon, osecao sam blagu jezu posle njega
Samo mi smeta sto je u tom filmu onaj direktor (glavni lik), predstavljan kao covek koji zaista zeli promene, boljitak za firmu, drustvo itd. - a sto u realnom zivotu nije tacno, tacnije bi bilo da je taj disha zeleo licnu korist... tako da je film malo ideoloski obojen. Inace, stvarno je perfektno snimljen i odigran, radnja je prvoklasna, obavezno odgledati

Quote iz filma: "A sta si hteo, samo malo da ga ubijes"
i
"Knjiga nije debela, svinja je debela, a knjiga je opshirna"
[ Horvat @ 10.06.2010. 12:56 ] @
wtf!?!?
ako je zasticen svedok, to znaci da ide u pratnji pandura,ne?
znaci otvorili su vatru na policiju??

i jos su na slobodi!?!?!?!?

off: zasto je ovakva odluka donesena
Citat:
iako je postojala odluka da se u Srbiji dozvoli rad samo tri fabrike cigareta, to ipak dozvolila

??
da se odrzava polipol proizvodjaca cigareta?


"bas lepo" vreme dolazi...prodaje se imovina "privremeno" oduzeta, otvara se paljba na zasticene svedoke (i policiju?)...
[ Black_eyed @ 10.06.2010. 13:14 ] @
Iz vesti sa B92..

Citat:
Incident se dogodio u Ulici Omladinskih brigada oko 17 sati, ispred nove zgrade tržnog centra Merkator, a u sukobu je ispaljeno više hitaca u vazduh.

Citat:
Tri pauka odnela su dva automobila marke "audi 6", beogradskih registarskih tablica, i jedan "mercedes", švajcarskih registarskih oznaka, na kome je vidljiva rupa od metka na prednjoj desnoj strani.


Kako ono bese iz redova Rajana: "Fubar..."
[ Hadžihalef @ 10.06.2010. 13:18 ] @
Nemo' da ste tako na kraj srca i pesimistički raspoloženi, evo, podeliću sa vama jednu optimističku prekogniciju:

budiće u nama nostalgična, setna, sećanja ovo vreme...ubrzo!
[ Izvoljski @ 10.06.2010. 14:03 ] @
kako mislite u 90-te ? Pa nije valda da je ovaj haos bolji od 90-tih ?

Doduse devedesete su vulgarne godine, ali sacekajte malo da vidimo sta ce se pricati o ovim 10-tim, bolje receno nultim. 10 godina spickato.
[ Horvat @ 10.06.2010. 14:06 ] @
bolji je, za pocetak,nema rata, imas pune prodavnice

a tebe u italiji direktno nikako ne dotice ovaj haos ;)
[ Izvoljski @ 10.06.2010. 14:42 ] @
dotice me indirektno, imam tamo porodicu, prijatelje...
[ Horvat @ 10.06.2010. 14:44 ] @
s razlogom sam napomenuo "direktno" ;)

i, je l onda gori haos nego 90ih?
s tom razlikom sto je devetih jos bilo neceg u slamarici,po tome je ovo mnogo gore ;)
[ maliradojca @ 10.06.2010. 14:52 ] @
Citat:
Horvat
s tom razlikom sto je devetih jos bilo neceg u slamarici,po tome je ovo mnogo gore ;)

Kako kod koga.
Tada je bila 5x veca sirotinja, ali nije tesko padalo kao danas kada su pune prodavnice.
Inace 90-e u Srbiji su sjajne ako neko voli ratove, kriminal, rasulo, nemastinu, sverc, turbo folk i druge blagodeti 90-ih.
[ Izvoljski @ 10.06.2010. 16:24 ] @
Pa vidi Horvat evo bas pre koji mesec bio sam Subotici i odem u Rodic i ajd da kupim cevape. Kilogram cevapa 500 din, a u Italiji 6 evra pa ajd sad reci nesto. Mislim ima svega nije da nema, ali kupovna moc je dibidus. Ko to moze da kupi sa srpskim platama ?
[ vladd @ 10.06.2010. 16:34 ] @
Menu su devedesete bile sjajne. Ne zbog drustvenih zbivanja ili ekonomske situacije, vec sam bio 20 godina mladji..

A ovaj drustveni povratak u devedesete je za ocekivanje, s tim sto izgleda da camac tone malo dublje, pa cemo imati iluziju slobodnog zivota i imetka, a realno ce biti dubioza i bankrot
[ Horvat @ 10.06.2010. 16:38 ] @
pa ja sam lepo rekao
problem je sto je 90ih jos i bilo neceg u slamaricama ;)

subotica je te srece da joj je blizu granica, pa se i 90ih "lako" nabavljalo ono sto nije bilo u prodavnicama

dok to npr za uzice tesko da je vazilo ;)

i opet te pitam, da li je bolje
1) rat, prazne police, nemanje plata, cerupanje slamarica da bi se prezivelo
ili
2) mirnodobsko stanje, pune police, lose ali "redovne" plate, (prazna slamarica)
?
[ Izvoljski @ 10.06.2010. 16:56 ] @
da ne ulazimo sad u politicko prepucavanje meni se cini da je sad takodje tesko stanje, ali na svoj nacin. A tesko je svugde u svetu...
[ dejanet @ 10.06.2010. 17:00 ] @
@Horvat:

Mislim, mozda se ne secate, ali bilo je svega, postojale su bakalnice sa mesanom robom na svakih 200 metara, a na svakih 10 metara tezga na bulevaru, doduse pricam o Beogradu..

Takodje u Srbadiji je bilo nesto oko 5000 (pet hiljada) elektronskih medija i par stotina stampanih, koji nisu bili pod kontrolom vlasti..

Takodje nije bilo PDV-a, a porez se skoro u opste nije placao, sve poslovne imperije su nastale tada, a prodale se ili propale 2000-tih, bas zbog velikih dazbina.
Npr. kod tebe je u Subotici, znas za Su-voce i Next sokove..

Plata kod privatnika za najgluplji posao je bila 200+ marona, a sa 100 maraka su se placale sve dazbine drzavi, klopa i benzin.

Plata na drzavnoj sisi je bila duplo niza nego kod privatnika, sto je savrseno normalan balans.

Broj ljudi na drzavnoj sisi (ne racunajuci drzavna preduzeca) bio je oko 4.5 puta manji nego danas.

Ko je radio na drzavnoj sisi, bavio se kraduckanjem ili nije radio nista, ne racunajuci Beograd gde se kralo, npr. po Financial Time-su Draskovici Dana i Vuk 100 milona dolara..

..to je par detalja da se ne zaborave ima i mnogo drugih losih...

Inace ja sam tada bio zla opozicija, tj. snage mraka i haosa..


[ ArsenLupen @ 10.06.2010. 17:09 ] @
Na racun Profesionalca od prosle strane :

jedna od najjacih scena srpskog filma pocinje od 01:00 kad Jovanovic kaze onu bauk recenicu a lik ga mlatne letvom u varijanti - kome ti da je g*vno :D



[ Horvat @ 10.06.2010. 17:17 ] @
@dejanet,zasto persiranje? :D

a je l znas kako su smogli lovu ljudi tih "imperija"? (i onih drugih,i danas aktivnih)
bas tako sto nisu ni porez placali, sto su bili ruku pod ruku s vlascu i tako dalje, sverc na kamione (vagone)
(a inace, next sigurno nije prodat "zbog visokih dazbina",nego zato sto je djordjevicu coca cola dala ponudu koja mu se sigurno svidjala ;), o poslovanju brace djorjdevic ne bih trosio reci vise)

pazi, su buvljak je u ono vreme bio,pa da se ne lazemo,jaci nego danas metro, bilo je svega i svacega i svi su tu dolazili
ali ti legalno, u prodavnici nisi mogao da kupis skoro nista
benzin, misaona imenica tankovati na benzinsoj u tadasnjoj drzavi

Citat:

Takodje u Srbadiji je bilo nesto oko 5000 (pet hiljada) elektronskih medija


al ovo mi nikako ne ulazi u glavu, 5000 tv i radio stanica je bilo 90ih?!?! u srbiji??
i jos pride, nezavisnih od sps-a i jul-a?

a sto se tice drzavnih pljackasa, u to doba je najbolje bilo biti carinik
[ Izvoljski @ 10.06.2010. 17:22 ] @
"Stoka je u kafani"

po meni film Profesionalac je zapravo anti-DOS film.
[ tdusko @ 10.06.2010. 17:41 ] @
^Meni je najjaca fora u Profesionalcu kada se ispostavi da je vodja sindikata obican pijun i kada mu Bora Todorovic kaze nesto u fazonu:"Idi vidi smiri ove tvoje, odlozi strajk za par dana". Ne prodje ni jedna jedina vest o strajkovima i sindikatima, a da se ne setim te scene iz filma. Stvarno sjajan film
[ dejanet @ 10.06.2010. 17:43 ] @
Citat:
zasto persiranje?


bilo u mnozini.. ko da drzim govor(onaj na filmu), hehe..

Tacno sverc komerc, Dordjevici kao sto kazes, kada mu je dosla inspekcija da broji slepere(ne palete), puko je, mada sam takodje cuo da su ga uhvatili u makaze sa nekim kreditom pa je hteo ne hteo morao da proda Coca Coli..

Vidi tada su bile sankcije, a drzava ti nije nudila nista, pa nije mnogo ni trazila, te si imao eksploziju privatnog preduzetnistva, nije tu bilo samo sverca i trgovina, 90% privatne proizvodnje je nastala tada, a crkla u poslednje 3 godine..

Ono sto danas radi Miskovic, Metro, Ideja ..itd, 90-tih se sa tim poslom bavilo i zaradjivalo 200-500 hiljada ljudi, plus par desetina hiljada u okolnim zemljama..

Kada nije bilo kesa, placanja su vrsena u robi, tako da ti je jedno 5% danasnjih kvadrata(kuce), napravljeno od kompenzacija..

90'te ce se jos proucavati..
[ Izvoljski @ 10.06.2010. 18:10 ] @
da li je postojala mozda berza za prebijanje dugova ?
[ dejanet @ 10.06.2010. 18:56 ] @
Citat:
Izvoljski: da li je postojala mozda berza za prebijanje dugova ?


Znam da ako Sloba dozvoli da neko krade(ne kraducka), pa taj neko ukrade(nesto podeli) par hiljada stanova i poslovnog prostora, a onda obrne curak, zavrsi u kukuruzistu na Ibarskoj.. ako mislimo na taj GRANDE dug..

a za ostalo,reda cita cento cinquanta mila lire, kad nije bilo kesa, bilo je sljunka, cementa, crepa, armature..

Neka kazu radnici privatizovanih cementara, od kada su im i od cega kuce..
[ a1200 @ 10.06.2010. 19:38 ] @
@ArsenLupen
U toj sceni sa mitingom ima jos jedan kultni momenat, kad Bora Todorovic pita kolegu, je li koliko je nashih? a ovaj mu odgovori - vishe od pola :)
[ Horvat @ 10.06.2010. 19:50 ] @
Citat:
dejanet:
Tacno sverc komerc, Dordjevici kao sto kazes, kada mu je dosla inspekcija da broji slepere(ne palete), puko je, mada sam takodje cuo da su ga uhvatili u makaze sa nekim kreditom pa je hteo ne hteo morao da proda Coca Coli..


jedan je nedavno otvorio neku vinariju, drugi ne znam sta trenutno radi
toliko o tome koliko su "pukli"
(i pogazio sam ono sto sam u prosloj poruci napisao)

da ne pominjem kakav im je vozni park i ostalo ;)

[ dejanet @ 10.06.2010. 20:13 ] @
Citat:
jedan je nedavno otvorio neku vinariju, drugi ne znam sta trenutno radi


..da,da ali im nije pukla carapa, a kamatni racun ce da nauce u sledecem zivotu, happy end...

Moja ideja nije lik i delo te jul is cool "ekipe", vec to sto sada a ni u buduce nema teorije da se pojave biznisi koji su oni i slicni kreirali u vreme sankcija i bez kreditnih linija, bili banditi ili ne.. npr. sto sada neko od ove "zute" ekipe ne krene da pravi sokove od bundeve, NECE jer se ne isplati bilo kakva proizvodnja a troskovi kamata i poslovanja su veliki..

..sto ce reci da imamo veliki problem u sistemu..





[ Horvat @ 10.06.2010. 20:16 ] @
pa pazi, banditi i danas otvaraju preduzeca ;)

pogledaj onu drugu temu u svakodnevnici, sta sve drzi peconi
[ dejanet @ 10.06.2010. 20:25 ] @
@Horvat

Ja mislim da Peconi i Cume zapravo nisu (de facto)vlasnici tih firmi, vec zastupaju neki kapital(de jure), koji je meni nepoznat..
[ vladd @ 10.06.2010. 20:38 ] @
Mora da se salis

Zastupaju pretezno svoj kapital, zaradjen ugllavnom na beneficiranim aktivnostima...mislim, sta god da su radili, "neko" im je dao amin
[ Horvat @ 10.06.2010. 20:42 ] @
koliko god da je njegov udeo,on je vecinski vlasnik - on ima najjace pravo glasa

pa pogledaj sarica sta je sve imao ;)

mislim,primera ima
[ žutokljunac @ 11.06.2010. 08:39 ] @
Java, pogledaj ovo: http://www.srpskatribina.net/forum/viewtopic.php?f=4&t=72
Air Max patike. Ja sam baš ta generacija devedesetih kada su bile popularne te Air Max patike, dizel fazon, metalni kaiševi i te stvari. Evo vidim da se moda vratila, pa sam zaključio, da se istorija ponavlja.
Te patike i danas koštaju oko 150€, a kao juče se sećam kada je moja drugarica između tih patika i letovanja u Grčkoj, izabrala patike.
[ Miroslav Cvejić @ 11.06.2010. 12:51 ] @
Treba upotpuniti doživljaj današnjoj omladini. Treba im skidati patike... :D

Sećate se koji je rizik bio nositi nove Air max tada. Svakodnevno se neko bos vraćao kući iz škole. :(
[ Igor Gajic @ 11.06.2010. 13:01 ] @
Air Max je bio statusni simbol u to vreme. Kao sto je sada neki besan HTC telefon.
[ Isak666 @ 11.06.2010. 13:05 ] @
Citat:
Miroslav Cvejić: Treba upotpuniti doživljaj današnjoj omladini. Treba im skidati patike... :D

Sećate se koji je rizik bio nositi nove Air max tada. Svakodnevno se neko bos vraćao kući iz škole. :(


Sami ce oni to.

Citat:
"Bojan je pobegao motorom sa jednim drugom, ali njegov drugi drug je ostao sa smrtno ranjenim Dejanom i njegovim prijateljim“, kaže izvor upoznat sa istragom.

Prema tvrdnjama Dejanovog najboljeg druga Aleksandra L. (17), neko je njemu i njegovom drugu iz Kačara ukrao patike dok su bili u poseti kod Dejana.

"Kad smo krenuli kući, nije bilo mojih patika, kao ni patika moga druga. U pitanju su 'nike air max' patike, moje su bile sa zlatnim znakom i znam da je falilo slovo 'a', a moj drug je imao iste samo sa plavim znakom. Nedavno smo sreli Bojana J, u centru sela, koji je bio sa drugom koji je nosio moje patike. Došlo je do manje svađe, ali su nam vratili patike", priča Aleksandar L, koji je bio prisutan i kada je Dejan ubijen


http://www.b92.net/info/vesti/...category=206&nav_id=437982


Skidanje patika... Kakva turobna secanja to budi.
Ti likovi sa 509 salvarama, pletenim dzemperima, Malizia dezodoransima, metalnim kaisima/trenericama i Air Max patikama.
O fakin Dzizs.
[ Slobodan Miskovic @ 11.06.2010. 13:14 ] @
Zaboarvio si Kappa Danone trenerice. :)

[ nkrgovic @ 11.06.2010. 13:29 ] @
Citat:
Slobodan Miskovic: Zaboarvio si Kappa Danone trenerice. :)

Obavezno upasane u farmerice!

Posle su bile moderne i one Diesel farmerice sa svetlijim delom pri vrhu, a zimi i Mont i kozne jakne - obe naravno uredno upasane u farmerke ili donji deo trenerke.

BTW - ko normalan je nosio Air Max - pa mu je bila frka da ide sa njima u skolu, ili vec bilo gde... ?

I da, air max se ponovo nose, medju slicnom populacijom :D
[ MicrosoftCorporation @ 11.06.2010. 23:58 ] @
Citat:


he he, najjače sa linka:

Citat:
Možeš ako se cimas i dovoljno razumeš u ermaks da naletiš na kvalitetan fuš ...
Ja sam recimo uzeo identične ovakve za nekih 60-ak eura.
...
Ali sledeće su original, makar prodavao bubreg ...