[ SlobaBgd @ 11.06.2010. 00:54 ] @
Citat:
Ubio vršnjaka zbog svađe na „Fejsbuku"!
B. J. (17) iz Jabuke kod Pančeva ubio je Dejana S. (17) posle bezazlene svađe na društvenoj mreži „Fejsbuk"! Maloletnik je nasred ulice, u centru Jabuke, izbo vršnjaka „leptir nožem" po glavi, grudima i stomaku


Izvor: http://www.pressonline.rs/sr/v...+na+%E2%80%9EFejsbuku%22!.html

Jbo ih Fejs! A ovog malog B.J. pod hitno u zatvor za starije maloletnike!
[ vlada131 @ 11.06.2010. 01:07 ] @
Fejs nije kriv što ga koriste razni retardi. Takvima kao što je B.J. je dovoljan bilo kakav povod da naprave s**nje, da nije fejs bila bi svađa u kafiću, školi...Takvih je bilo i uvek će ih biti, a nešto sumnjam da će dobiti neku veću kaznu, poznajući naše sudstvo. U svakom slučaju, tragično je da je izgubljen jedan mladi život.
[ SlobaBgd @ 11.06.2010. 01:13 ] @
Jasno, Fejs je u ovom slučaju bio samo okidač za nasilje, ali pazi ti budalu koja svađu na Fejsu može da shvati toliko ozbiljno da se potuče zbog toga! A kažu da je balavac bio i ranije problematičan! Šta treba da se desi pa da te problematične na vreme socijalizuju, utamniče ili hospitalizuju?! Šta bi tek uradio da su se zakačili u nekom kafiću? Ili je Fejs postao mesto gde se ne opraštaju uvrede? Preozbiljno su klinci shvatili tu igračku. Počinjem da shvatam odluku Severne Koreje glede Interneta!
[ StORM48 @ 11.06.2010. 02:18 ] @
Ništa me to ne čudi.

'Ebeni "fejs" (počeo sam da mrzim reči na "f") je pravi agregator asocijalnosti.

Ljudi se bre otuđili i znam (sada već) gomilu ljudi koji prvo što urade ujutru (kad se probude u 12-14h) je "da pogledam fejs..."... Onda drkeljišu tamo... pitaj Boga šta... i nakon te doze "fejsa" su mirni neko vreme. Dop u digitalnom obliku.

Znači ono - ko dobar dan je dogovaranje preko fejsa, ćaskanje na fejsu, "gledamo se na fejsu" i naravno - kulminacija stiže u obliku "ajde da se drogiramo" i "ajde da se iznabadamo" - je l' te - na fejsu

Kakva bre Koreja, ja bi to g*mno banovao iz univerzuma!

Pozdrav

P.S. Namerno sam iskarikirao, ali nije ovo uopšte daleko od istine - ljudi su postali izrazito asocijalni bre - što bi vol'o da pukne taj fejs... znači, napravio bih bakljadu na sred Terazija!
[ combuster @ 11.06.2010. 08:21 ] @
Ma vremenom ce to da postane steciste ljudi sa IQ-om ko moj broj cipela...
[ flylord @ 11.06.2010. 08:27 ] @
nije fejs buk kriv za ubistvo. I lepo pise da je svadja tamo bila samo povod, a klinci su vec imali neki svoj razlog.
Ako je neko labilan i po prirodi nasilan, pitanje je samo kad ce da pukne. Jednostavno svaka agresivna osoba mora na naki nacin da ispolji tu svoju agresiju, samo sto su neki svesni toga i onda je konstruktivno ispoljavaju (npr kroz neki sport).
Ima ona cuvena, ne ubija oruzje nego covek. Isto tako, nije fejsbuk kriv nego mi kao drustvo.
[ mmix @ 11.06.2010. 08:30 ] @
Hm, a kad je Lausevic pucao na takve bolide da se spasi, zaglavio je robiju. To je definitivno jedna od gorih stvari koje mogu da ti se dese u zivotu, da te napadne jedan ili vise naoruzanih 16, 17-godisnjaka, kako god da se zavrsi taj sukob tvoj zivot je zavrsen. Ako ih pustis da te izbodu, bices osakacen ili mrtav, ako se odbranis bices nasilnik/ubica dece (sta mu je dete skrivilo).

Situacija po selima je postala tragicna, skolski sistem je upropascen maksimalno a pedagozima koji bi to trebalo da nadziru i eskaliraju po potrebi uopste nije ni dozvoljeno da rade sa decom van prijema novih ucenika, direktori ih umesto za pedagoske usluge koriste kao administrativno osoblje. Sve uz zatvorenost male sredine u kojoj je ionako tesko otvoreno pricati o mentalnim i poremecajima ponasanja. Ju, zar je moje dete najgore, itd.


[ peromalosutra @ 11.06.2010. 08:34 ] @
Pogresno je kriviti tehniku ("Fejs") za ponasanje pojedinaca. FB je prilicno dobra stvar za one koji znaju da ga koriste. I sam imam nalog tamo i provedem po par minuta na dan, toliko da pogledam da li mi je neko od prijatelja nesto napisao. I kad kazem prijatelja mislim upravo na to, ne dodajem sve i svakog, vec samo ljude iz okruzenja koje svakodnevno vidjam.

Za mene je FB nista drugo nego vid komunikacije i dopuna svakodnevnoj socijalizaciji. Ponekad zelis podjeliti neki zanimljiv video klip sa prijateljima, ili im poslati slike sa izleta na kojem ste svi bili i umjseto da svakog ganjas i vuces ga za rukav, to mozes odraditi sa jednog centralizovanog mjesta (svog FB profila) i svi drugi imaju pristup tome. Ili recimo kada dogovaras neko okupljanje, posaljes svima grupnu privatnu poruku i smatras ih obavjestenim. Ovdje ne zalazim u eventualne probleme vezane za pitanje privatnosti.

Svakodnevno visesatno visenje na FB i igranje raznoraznih farmi, mafija i drugih igara/aplikacija je sasvim druga prica, licno ih nikada nisam igrao niti planiram i to jeste asocijalni vid ponasanja.

Btw, ja sam nasao posao i djevojku (doduse sada bivsu:D) preko FB, tako da ne vidim kako je to losa stvar po mene. Poenta je imati mjere u svemu.

Ljudi koji su ovisnici o "Fejsu" bi bili ovisnici o necem drugom da ga nema, ne moze se boriti protiv asocijalnog ponasanja ukidanjem trenutnog nacina na koje se ono ispoljava, jer ce se takva osoba samo prebacti na nesto drugo. Nije problem u FB, vec u odredjenim pojedincima koji ga koriste.
[ combuster @ 11.06.2010. 08:37 ] @
Citat:

Situacija po selima je postala tragicna, skolski sistem je upropascen maksimalno a pedagozima koji bi to trebalo da nadziru i eskaliraju po potrebi uopste nije ni dozvoljeno da rade sa decom van prijema novih ucenika, direktori ih umesto za pedagoske usluge koriste kao administrativno osoblje.


Yep, cak i ako te oni napadnu mozes da zaglavis otkaz ako pokusas da se odbranis ili ga ne daj Boze dodirnes (ko onaj teach sto je branila dnevnik)... Ne smes da ga izbacis, das keca, pitas van casova predvidjenih planom i programom za tu namenu. Smes da mu kazes posle casa da se javi kod direktora ali brate razljutices ga samo jos vise :(

Takvi klinci su opasni po okolinu i treba ih gruvati kod psihologa, jos je to mlado bre sve ispod 18 godina i na vecinu stvari se reaguje impulsivno bez mnogo razmisljanja - prica prica i samo prica...

[ mserifov @ 11.06.2010. 09:07 ] @
Svi mi koji smo u skorije vrijem išli u srednju školu znamo da je uvjek bilo kretena koji će te istući ako mu ne daš da kupi sebi sendvić. Ili cigara. Naravno ja takvom kretenu ni njegovim roditeljima nebi dao da dišu kamo li da imaju računar i internet.

Pa facebook i zaglupljuje ovakve glupane . Pa ja kad odem na faks kobile sa prvih godina iz srednjih škola po busu samo pričaju o tome koliko joj je mega pixela kamera na telfonu i ko je koga dodao u prijatelje. Hebo i facebook pa zar nema ništa pametnijeu životu umjesto facebook-a.

Što se tiče ovog kretena što ubi vršnjka zboggluposti. To bi ja ovako riješio otišo u afriku doveo crnaca sa sidom a ovog ubicu svezao za bukvu i deri mića dok necrkne.

Hej ljudi pa šta je se njemu vrtilo po glavi da nožem zvjerski izbode kolegu. Za ovo treba pokrenuti neku vrstu gradske incijative da se ovakvi delikventi udalje iz društva. Svi vi vjerovatno imate djecu ili ste sami maloljetni. Pa zar neki debil da te tuče zato što si ti njeg mrko pogledo.

Istog trenutka na kolac ga treba nabit.
[ Hadžihalef @ 11.06.2010. 11:04 ] @
Citat:
Istog trenutka na kolac ga treba nabit.

Hehhh,...

Davno, davno je genijalni čika Duško rekao:

"Roditelji, UDRITE decu čim primetite da liče na vas!

Ne bih ja baš tako olako osuđivao decu, a po automatizmu time amnestirao nas odrasle, roditelje...sistem vlasti...

Sve je to isuviše kompleksno...ZAIEBANO...
[ combuster @ 11.06.2010. 11:08 ] @
Citat:

Davno, davno je genijalni čika Duško rekao:

"Roditelji, UDRITE decu čim primetite da liče na vas!


OPET PESME ? :D :D :D
[ Horvat @ 11.06.2010. 11:31 ] @
wtf, ubici su ime cenzurisali,a zrtvi nisu u potpunosti!?!?
Citat:
B. J. (17) iz Jabuke kod Pančeva ubio je Dejana S.
[ Majstor_Pućko @ 11.06.2010. 12:26 ] @
Citat:
Za sve je ovo kriva droga i američki film...
[ ChanMaster @ 11.06.2010. 13:08 ] @
Krivca ne vredi traziti nigde posto je vec pronadjen.

Uzroci toga - svi koji su do sada vec nabrojani + oni koji nisu nabrojani...

Kucno vaspitanje, roditelji, okolina, itd itd...

[ Horvat @ 11.06.2010. 13:23 ] @
debili
[ combuster @ 11.06.2010. 13:36 ] @
Eto, zbog patika...
[ Sapphire @ 11.06.2010. 13:52 ] @
Izjavljuje da se branio, a lika izbo 3 puta ... U Kini bi dobio električnu prije nego što bi došao na sud...

Žalosno
[ Izvoljski @ 11.06.2010. 13:53 ] @
ja cu koristiti fejs i ako grune atomska zbog njega.

Juce je jedan poginuo na pruznom prelazu, znaci treba da povadimo sve sine ???
[ Miroslav Cvejić @ 11.06.2010. 14:02 ] @
Stvarno je današnja omladina navučena na prokleti fejsbuk. Nedavno sam imao nesreću da slušam polučasovno histerisanje neke klinke preko mobilnog telefona (ye6ali ih besplatni minuti) zašto je neko tamo "lajkovao" statust neke tamo. Ej, hteo sam dići ruku na sebe što nisam poneo slušalice tada. Klinka još u osnovnoj školi je sa drugaricom pola sata (10 minuta na stanici i 20 minuta u busu sam ja slušao) vrištala preko telefona o fejsbuku. Koliko je njima bitno ko "lajkuje" čije statuse i ko je tagovan na kojoj slici.
[ Igor Gajic @ 11.06.2010. 14:04 ] @
@Miroslav

Dobro je da zna gde su joj prioriteti.

[ Ivan Dimkovic @ 11.06.2010. 14:13 ] @
Citat:
Miroslav Cvejić: Stvarno je današnja omladina navučena na prokleti fejsbuk. Nedavno sam imao nesreću da slušam polučasovno histerisanje neke klinke preko mobilnog telefona (ye6ali ih besplatni minuti) zašto je neko tamo "lajkovao" statust neke tamo. Ej, hteo sam dići ruku na sebe što nisam poneo slušalice tada. Klinka još u osnovnoj školi je sa drugaricom pola sata (10 minuta na stanici i 20 minuta u busu sam ja slušao) vrištala preko telefona o fejsbuku. Koliko je njima bitno ko "lajkuje" čije statuse i ko je tagovan na kojoj slici.


Eh... pa ne preterujmo sad. Davno pre Interneta i Facebooka su klinke isto razgovarale o takvim trivijalnim stvarima, samo umesto "lajkovanja" na facebooku je bilo ko je sta rekao na nekoj zurci ili stagod...

Ispada da su pre facebooka sigurno diskutovali o smislu zivota ili o visokoj politici... Svasta :)

Klinci su klinci - i bave se, za nas odrasle, trivijalnim stvarima... a tako i treba da bude.
[ Miroslav Cvejić @ 11.06.2010. 14:22 ] @
More, mnogo je to postalo "obavezno" njima. Imam neke klince iz komšiluka kao "prijatelje". meni nije jasno kada se oni bave svojim životom ako imaju stotine aktivnosti dnevno na "fejsu". Gomilu njih sam stavio na ignore listu jer dnevno "objave" 20 statusa, 20 klipova sa narodnjacima sa youtube, učlane se dnevno u više grupa nego što bih ja za života našao, i ono što me najviše oduševljava je kada nađu neku totalno radnom fotku (sto i tanjih sa hranom na primer) i tu taguju sve svoje "prijatelje". I tako svakog dana.

U moje vreme se nedeljom ujutru "raso" cirkao posle žurke, sada se kače slike na fejs i komentariše. :D
[ Izvoljski @ 11.06.2010. 14:30 ] @
Citat:
U moje vreme se nedeljom ujutru "raso" cirkao posle žurke


posledice su primetne ! Ostavi decu na miru per favore.
[ nkrgovic @ 11.06.2010. 15:10 ] @
Citat:
Miroslav Cvejić:U moje vreme se nedeljom ujutru "raso" cirkao posle žurke, sada se kače slike na fejs i komentariše. :D

Ako je izbor da moji klinci u nedelju ujutru:

- Piju raso zbog glavobolje jer su se prethodno vece napili.
- Jedu ko provaljeni, posto su se sinoc napusili neke gandze
- Idu na "fejs" i taguju fotke

Ja biram fejs. Cak dodajem i Mac sa iPhoto-om za lakse tagovanje.

P.S. Mada moja zena misli da je trava ipak bolja... :)
[ Izvoljski @ 11.06.2010. 15:16 ] @
prokontrolisi zenu onda na fejsu sta radi !
[ mmix @ 11.06.2010. 15:16 ] @
Ma da, klinci danas ne piju. Zive asketskim zivotima i kaze slike na fejs.

Pre ce biti i da piju i da duvaju i da kace slike Jedino sto ih niko nikad nije naucio cemu sluzi raso (nema ga u instruction manualu za farmville)
[ stil @ 11.06.2010. 15:17 ] @
akm izvinte a šta mi radimo ovde sada. Koja je to razlika u odnosu na fejs ;)
[ ventura @ 11.06.2010. 15:17 ] @
Kakve sad veze ima Facebook sa tim što je neki retardirani klinac nožem izbo drugoga... Ako je nešto zakazalo onda je to sam sistem koji tog pojedinca nije izolovao iz društva kad je za to imao prilike (ono čuveno: odranije poznat policiji)...

A što se tiče samog Facebooka mislim da je jako korisna stvarčica... Dodaš sve prijatelje i rodbinu, s vremena na vreme baciš pogled na fotke i znaš tačno šta se dešava u čijem životu, gde su, šta rade, bez da se cimaš telefonima, da kafenišeš i sl. gubljenje vremena... Jako praktično...
[ mmix @ 11.06.2010. 15:30 ] @
Nemojte uopste da banalizujete da facebook u ovome nije nikako ucestvovao. Motiv za ubistvo nije patika, vec uvreda izneta preko fejsa i servirana auditorijumu u kome su obojca prisutni. Da nije bilo fejsa kao instrumenta, Dejan bi ga mozda ogovarao i slicno i pitanje je da li bi to vredjanje na sitno imalo isti efekat i odvelo ka ubistvu. To je selo, ja sam 100% ubedjen da svi 14-18g klinci imaju sve ostale na fejsu kao "prijatelje". Ovo je ekvivalentno tome da je dejan okupio svo to drustvo na seoskom trgu i megafonom vredjao svog ubicu pred gomilom. NE opravdavam nikako ubistvo, ali govoriti da je fejs ovde bezazlen kao vozna sina je ignorisanje realnosti.
[ ventura @ 11.06.2010. 15:32 ] @
Ako je neko dovoljan psihopata da je u stanju drugog čoveka da izbode nožem, njemu ne treba Facebook da bi to uradio... Isto bi se desilo i da je ovaj tračario naokolo po selu, a te glasine se šire brže nego bilo koji wall post...
[ morihei ueshiba @ 11.06.2010. 15:45 ] @
A,pa ta sela u okolini Panceva su odranije poznata po tim stvarima.Folklor,takoreci.Jabuka,Kacarevo,Crepaja,Sefkerin...
A uzrecica ,,ako od noza nisi bolovo,dodji u selo Dolovo" postoji mnogo pre pojave FB.

Tragicno,sve u svemu
[ Monk Psycho @ 11.06.2010. 21:22 ] @
:


Upravo si uradio identicnu stvar kao i ovaj na FB. Obelezio si sve ljude jednim pridevom koji ne moze da se odnosi na sve. Imam dosta drugara po tim selima koje si naveo i mogu ti reci da si ih bas pogresno tag-ovao! A o Beogradu ne vredi pricati, on je zlatan, sve ostalo van njega ne valja!
[ mmix @ 11.06.2010. 22:11 ] @
Pa pazi, nije potrebno da celo selo bude ometeno da neko "oboli od noza", potrebno je samo par bolida i tolerantna uspavana sredina koja misli da to kod njih ne moze da se desi. I onda se desi. A inace to za Dolovo sam i ja cuo (opravdano ili ne , ne znam), za Novo Selo sam i licno video pre dosta vremena. Mada skoro su dobili ispostavu murije u selu, pitam se da li je to pomoglo ikako sa tim protivama.
[ Ivan Dimkovic @ 11.06.2010. 22:15 ] @
joj... jace je od mene...

Citat iz Radovana III - "blato je do kolena i seljaci se bodu nozevima" :)
[ vlada131 @ 11.06.2010. 22:41 ] @
A evo epiloga...drugovi ubijenog su pokušali da se osvete i kamenovali prozore kuće gde živi ovaj što je osumnjičen za ubistvo, i još nekih kuća; zasada je jedno dete je povređeno:
http://www.b92.net/info/vesti/..._category=16&nav_id=438180

Citat:
Dečaci pokušali da osvete druga
11. jun 2010. | 19:14 | Izvor: Beta Pančevo -- Jedno dete je povređeno kada je grupa maloletnika u pančevačkom selu Jabuka pokušala da se osveti za ubistvo svog druga Dejana S. (17).

Kako je agenciji Beta rečeno u pančevačkom tužilaštvu, staklo sa polupanog prozora povredilo je jedno dete.

Grupa maloletnika, za koje se sumnja da su Dejanovi školski drugovi, napala je kamenicama kuću B.J. osumnjičenog za ubistvo, ali i još nekoliko kuća u tom naselju, saznaje nezvanično Beta u policiji i tužilaštvu.

U napadu je polupano nekoliko prozora na kućama, a potom su se napadači razbežali.

"Izdala sam nalog da se počinioci pronađu i privedu i ima indicija da je policija na tragu da ih identifikuje", izjavila je danas po podne agenciji Beta viša tužiteljka Gordana Čolić.

Sahrana Dejana S. danas u Jabuci protekla je uz pojačane policijske mere bezbednosti, kako ne bi došlo do novih incidenata.

On je preminuo u četvrtak noću od posledica ranjavanja nožem u glavu i grudi posle svađe i tuče sa osumnjičenim B.J. (17), saopštila je policija.

B.J. se danas u prvom pojavljivanju pred istražnim sudijom branio ćutanjem, izjavila je Stanka Simonović, istražni sudija za maloletnike u Pančevu .


Kakva ludnica!
[ Lesli Eldridz @ 11.06.2010. 22:46 ] @
Niko nikoga nije ubio zbog fejsbuka, nego zato sto je poremecen. To sa fejsbukom je samo izgovor koji koriste "novinari" da bi prodali svoje petparacke "novine. Mislim, jes taj fejsbuk debilizam na kub, ali govoriti kako je neko nekoga ubio zbog fejsbuka je .... ne znam koji je stepen poredjenja za debilizam uber ales. Da nema fejsbuka taj ubica bi nekoga kad tad ubio "zato sto ga je popreko pogledao" ili se ocesao o njega na ulici. Resenje je sistematsko belezenje kukolja u tefter od vrtica pa na dalje, ali kazu to nije PC, kaze to je neki izam, i posebno vole da pominju Hitlera kad neko to kaze. Takvi su oni. Ovi slobodari.
[ Sale_123 @ 12.06.2010. 11:49 ] @
Citat:
mmix: Nemojte uopste da banalizujete da facebook u ovome nije nikako ucestvovao. Motiv za ubistvo nije patika, vec uvreda izneta preko fejsa i servirana auditorijumu u kome su obojca prisutni. Da nije bilo fejsa kao instrumenta, Dejan bi ga mozda ogovarao i slicno i pitanje je da li bi to vredjanje na sitno imalo isti efekat i odvelo ka ubistvu. To je selo, ja sam 100% ubedjen da svi 14-18g klinci imaju sve ostale na fejsu kao "prijatelje". Ovo je ekvivalentno tome da je dejan okupio svo to drustvo na seoskom trgu i megafonom vredjao svog ubicu pred gomilom. NE opravdavam nikako ubistvo, ali govoriti da je fejs ovde bezazlen kao vozna sina je ignorisanje realnosti.


100% se slazem.
[ Miroslav Cvejić @ 12.06.2010. 16:15 ] @
Danas sam slučajno bacio pogled na policu sa novinama u prodavnici... Te urezivanje krsta na obraz nožem, te spavao u krvavoj majici... Pošto inače ne čitam novine, malo što pročitam vesti po netu, ali me generalno ne zanima šta se dešava (neću da trošim živce), iznenadio sam se do koje mere idu u komponovanju naslovnih strana.
[ morihei ueshiba @ 14.06.2010. 08:52 ] @
@Monk Psycho

Pogresno si shvatio,nije to bila poenta. I ja imam po tim selima prijatelje i znam situaciju od mnooogo ranije. Generalno je tragicna situacija sa srpskim selima,pogotovu banatskim. Uvek je bilo tih sr*nja,sad se samo pojavio novi izgovor u vidu FB.A razlozi zasto je to tako su mnogo dublji i zahtevaju posebnu temu.
A svim tvojim i mojim drugarima se izvinjavam,nisam imao nameru da generalizujem.
[ the_tosic @ 14.06.2010. 21:52 ] @
Citat:
"Ne možemo više imati razumevanja za proteste koji su počeli zbog ubistva Dejana S. jer su se pretvorili u širenje rasne i nacionalne mržnje", rekao je Radojković.

On je rekao da grupa od 500 ljudi "pod plaštom žalosti za ubijenim mladićem" četiri dana, svake večeri posle 22 časa kamenuje romske kuće u Jabuci i uzvikuje parole koje pozivaju na linč.


http://www.blic.rs/Vesti/Drust...tvorili-u-sirenje-rasne-mrznje
[ Hadžihalef @ 15.06.2010. 07:26 ] @
Jako mi ovo miriše na zagorelu vojvođansku zapršku...

Citat:
"Reč je o pet do šest osoba koje su organizatori, i koje su poznate od ranije policiji i pravosuđu, a mi smo na putu da prikupimo neophodne dokaze protiv njih", rekao je Radojković.


Ako je scenario isti, nakon ovoga sledi dodatak >nepoznati počinioci<...i sl.,već viđeno,...tamo negde devedesetih...
[ Marenović Slaviša @ 16.06.2010. 02:16 ] @


Ah, znaci ..... to su ponovo ganci u akciji?

Ko nije, neka procita sada.

http://www.naslovi.net/2009-02...nije-hteo-da-mu-da-sok/1031843


I tada je ganci ubio decaka.


Ovo nije raspirivanje mrznje, ovo su cinjenice.
Je li ubio decaka pre godinu dana zbog toga sto nije hteo da mu da sok?

Da li je pre neki dan ubijen drugi decak zbog svadje na fejsbuku?



[ Goran Rakić @ 16.06.2010. 02:40 ] @
Eno na istom sajtu vezana vest o nekom Dragoljubu koji je ubio suprugu vilama. Je l' to znači da ćeš ti Slaviša da učiniš sutra isto? Verujem Srbi ste obojica.
[ NoneVi @ 16.06.2010. 09:17 ] @
Citat:
Marenović Slaviša: Ah, znaci ..... to su ponovo ganci u akciji?

Ko nije, neka procita sada.

http://www.naslovi.net/2009-02...nije-hteo-da-mu-da-sok/1031843


I tada je ganci ubio decaka.


Ovo nije raspirivanje mrznje, ovo su cinjenice.
Je li ubio decaka pre godinu dana zbog toga sto nije hteo da mu da sok?

Da li je pre neki dan ubijen drugi decak zbog svadje na fejsbuku?


Bravo Srbendo!

Znači ja tebe (ne daj bože) ubijem, i tvoja ekipa se skupi i isprebija mog komšiju? ipak obojica smo Srbi. to tako ide je li?

Dok se ovakvo rezonovanje kao tvoje ne počne kažnjavati žestokim zatvorom ova zemlja će biti u ku***.
[ abishai @ 16.06.2010. 14:30 ] @
Ja mislim da sve te treba pozatvarati, ovog cigu osloboditi a?

Pa sta ocekujete? Gledam u srednjoj skoli (proveo sam kao "posao" 8 meseci), klinci vuku nozeve, prave sranja i znas sta dobiju? Povisen glas od direktora kao driblanje od 5 minuta i to je to!!!

Normalno je da ce ti sutra misliti da su nedodirljivi i da mogu nekoga ubiti! Umesto da se odmah izbacuju iz skole, da ih drnda policija, ne... "zapadni zakoni" jadna deca... koja su ustvari ubice najobicnije...
[ NoneVi @ 16.06.2010. 14:48 ] @
Citat:
abishai: Ja mislim da sve te treba pozatvarati, ovog cigu osloboditi a?


Ne karikiraj. Ja nisam tako nešto rekao.
Taj dečko je ubica i kao takav treba da odgovara. Nebitno da li je cigan, srbin, korejanaca, marsovac.
I naravno da treba pozatvarati one koji ugrožavaju tuđu imovinu i tuđe živote. zakon je tu veoma jasan, samo što se ne sprovodi, a zašto se ne sprovodi to je već tema za sebe.
Taj sindrom 'od ranije poznat policiji' je veoma diskutabilan. kako je odranije poznat policiji? zašto nije u zatvoru? i koje zbog toga kriv? Ovo poslednje je ključno, i po meni, odgovornost leži u sudovima koji su, blago rečeno, nesposobni da obavljaju svoju funkciju. Koliko se puta desilo da policija uhapsi nekoga ali da se slučaj razvlači godinama i na kraju ode u zastaru ili završi u nekoj fioci i pojeo vuk magarca. A to je direktna posledica korumpiranosti i nesposobnosti sudstva.
Uzmimo dva izmišljena slučaja npr:
1) Neko udari viđenijeg političara, sve je zabeleženo na kameri, suđenje se ekspresno završi i po slovu zakona napadač dobije 2godine zatvora. U redu
2) Tokom mitinga mladić napadne kamermana jedne nacionalne televizije i nanese mu teške telesne povrede. sve je takođe jasno kao dan, zabeleženo na kameri, međutim suđenje se odugovlači godinama, obaraju se presude, nema dokaza i na kraju ništa.



[ Java Beograd @ 16.06.2010. 15:04 ] @
Citat:
NoneVi: ... Tokom mitinga mladić napadne kamermana jedne nacionalne televizije i nanese mu teške telesne povrede. sve je takođe jasno kao dan, zabeleženo na kameri, međutim suđenje se odugovlači godinama, obaraju se presude, nema dokaza i na kraju ništa.


Kako ništa ? Pa taj vuk što je pojeo magarca se izgubio u magli. I šta sad sud može da uradi u tom slučaju ? Ništa ! Eventualno ako okrivljeni pristane da primi poziv, onda može suđenje da počne iz početka, za koju godinu.

Zato je i reformisano sudstvo. Sada, kad vuk pojede magarca, paziće da se ne izgubi posle u magli.
[ Marenović Slaviša @ 16.06.2010. 22:07 ] @
@Goran Rakic:

Promasio si poentu. Uopste je ne vidis, ili ne zelis da je vidis.

@NoneVi:

Ne znam sta da kazem coveku koji se zalaze za delikt misljenja. Ja svojim imenom i prezimenom stojim iza svega napisanog.
Da li ti hoces da osporis cinjenice koje sam naveo?

Ne?

U cemu je onda problem? U tome sto nisam naveo ostalih 10000 ubistava tokom zadnjih xyz godina?

Ono sto ti i Rakic ne vidite je poenta: Niko tako lako ne poteze silu/oruzje - sta god, kao oni. Zasto? Prava manjina, bla bla bla...prava manjina... prava manjina....

"Ne moze se suditi nasem malom Rahmetliju, to je represija sistema nad nacionalnim manjinama! Imamo nasa prava...."

Izvini, koja prava? Prava da se ubija ako neko ne da sok ganciju? Ako mu se naruga na fejsu?

Ej covece!!!! Da li ti vidis koji su povodi za ubistva? Po ovoj logici, ako je to dovoljan razlog, ja bih vec sad trebao da budem
u bunkeru da me ti ne bi stigao sa puskom jer, eto...drznuo sam se da suprostavim svoje misljenje tvojem! Ah, da... ti se zalazes za delikt misljenja!!!


A sto je najgore od svega, nijedan od vas nije video OVAJ deo mog posta:

Citat:
Marenović Slaviša

Ovo nije raspirivanje mrznje, ovo su cinjenice.





Dakle, niko ovde ne napada Rome u globalu, i sam imam dosta poznanika mednju njima, vise nego sto cete vi ikad imati
(verujem da vam Sonja Biserko i Natasa Kandic kompenzuju to).

Pitam vas ponovo:

Da li je Rom pre nekog vremena, konkretno 2009 godine ubio decaka jer mu nije dao sok?
Da li je Rom nedavno ubio decaka jer ga je napao na fejsu?

Da li se prag tolerancije povecava? Ili smanjuje? Sve se brze i brze poteze, sa sve jacim oruzjem i lakomislenije jer evo, neko je vec ubio pa je prosao bez kazne....
I ovaj ce proci bez kazne, sto da ne, ako je mogao onaj, mogu i ja.... i tako u krug.....
Veselo!!!!!!!!!!

@abishai:

Tuzno je sto nema vise ljudi da shvati sta se desava oko nas.

______________________________________________________________

Jos jednom:
Ovo nije poziv na linc, ovo nije raspirivanje mrznje, jednostavno su cinjenice.
Ako neko zna da mi kaze da je neko zbog tako mizernog razloga potegao i ubio,
neka kaze. I neka linkuje ako moze. Svako ubistvo, bez obzira na pocinioca i zrtvu je
za smrtnu kaznu. Pogotovo kada je pocinjeno bez razloga poput ovog koje navodim...



Evo vam jos malo materijala:

"KRALjEVO - Rom Stefan V. (16) iz Kraljeva, u subotu oko jedan sat posle ponoći, u parku kod železničke stanice, ubio je sugrađanina Marka Simeunovića (19), talentovanog fudbalskog golmana.
Ubica je potegao nož jer žrtva nije imala ništa da mu da - da popije!
I pored pet uboda nožem u grudi od kojih se jedan zario pravo u srce, teško povređeni Marko, odmah je prevezen u kraljevačku bolnicu. Ali, posle pokušaja reanimacije on je preminuo.
Gotovo istovremeno, policija je posle pola sata od napada, uhapsila Stefana V. i njegovog saučesnika Lazara Đ. (18), takođe Roma iz Kraljeva.
Motivi ovog svirepog zločina još nisu utvrđeni. Prema priči očevidaca - Markovih drugara koji su te večeri bili sa njim, ovo ubistvo je potpuno bezrazložno.
- Posle šetnje gradom
svratili smo u prodavnicu, nedaleko od parka, da kupimo nešto za osveženje. Po izlasku, prišla su nam dva Roma. Jedan je rekao Marku da ga poznaje. Prateći nas do parka pitali su imamo li i nešto za piće. A, kada smo rekli da nemamo, jedan od ove dvojice je bez ikakvog povoda potegao nož. Ni ruka da mu zadrhti! - s tugom u glasu priča Miloš Veljović.
Napadači su pobegli, a okrvavljeni Marko je pao na zemlju. Drugari su mu pomogli da se ne uguši sopstvenim jezikom, a potom pozvali Hitnu pomoć i obavestili policiju.
Stefanu V., posle privođenja, istražni sudija Okružnog suda u Kraljevu je odredio pritvor do 30 dana. Drugi osumnjičeni - Lazar Đ. pušten je da se brani sa slobode.
Prema njihovoj priči, Marko je bio dobar momak, pravi sportista, posvećen fudbalu, zbog kojeg se nedavno iz beogradskog Čukaričkog vratio u Kraljevo. Odrastao je u časnoj porodici oca Zorana i majke Marine, zaposlenih u Vodoprivrednom preduzeću "Zapadna Morava". Roditelji su od radničkih plata školovali i Marka i stariju kćerku, studentkinju Mariju.
Pred zgradom u Ulici cara Lazara u Kraljevu, gde stanuju Simeunovići juče - muk i tuga. Roditelji još u šoku, nisu u stanju ni da govore, dok mnogobrojni rođaci i prijatelji pristižu s nevericom da se dogodio zločin kakav Kraljevčeni odavno ne pamte.

TRENING, PA IZLAZAK
FUDBAL je Marku bio sve. Zato je vanredno i upisao Srednju ekonomsku školu u Beogradu, kako bi mogao da trenira u Čukaričkom. Nedavno se vratio u Kraljevo i trenirao s ekipom Metalca. Svi su govorili da je sjajan golman, i predviđali mu uspešnu karijeru. I tog dana, trenirao je do kasno uveče, posle čega smo izašli u grad. Nažalost, i život i karijera tragično su mu prekinuti - objašnjava Markov drug Nikola Mikovic"

http://forum.burek.com/pozovit...005.msg6619253.html#msg6619253

[ HeYoo @ 16.06.2010. 22:36 ] @
To sto ti spominjes nije nista drugo nego sovinisticko laprdanje.
Kakve veze ima sto je to Rom? To sto razni kuruiru na naslovnicu stave Rom ubio ovog ili onog sa sve mesnim slovima ti ne daje za pravo da etiketiras citavu grupu. Zamisli da je za svako ubistvo izasla vest da je Srbin ubio tog i tog.. Ne zvuci lepo.. zar ne?

Sad ti novinari jure za profitom pa filtriraju i prezentuju infrmacije na iskrivljen nacin kako bi probudili najnize strasti kod "ljudi" i nabacili tiraz i gledanost. Nije njih briga kakvu stetu cine. Bitan je samo novac a vi se ovce makljajte. Uzmi motku pa na prvog komsiju udri. Jos se pita neko kako su nam se 90te mogle desiti??
[ Marenović Slaviša @ 16.06.2010. 22:49 ] @


Jos jedan koji ne shvata.
Nije stvar u onom "rom ubio" ni u onom "ubio".

Vec u onom :

"ubio jer mu nije dao sok"

"ubio jer ga je uvredio na fejsbuku"

Da li ti mozes shvatiti razliku?

Jesi li cuo da je neko, bilo ko sem dva pomenuta slucaja ubio nekoga zbog dva navedena razloga?
Ili nesto slicno?

Shvatas li koliko idemo u qratz na ovaj nacin?
Mozes me vredjati koliko god hoces, ja nisam od onih koji potezu oruzje zbog uvreda na forumu/fejsu itd.
Ne potezem oruzje uopste, ali...

Ko to bese poteze oruzje? Potezu svi... Ko poteze oruzje zbog takvih sitnica kao sto su ove navedene.

Pogledaj koji su motivi ubistva.

P.S.

Moj predlog moderatorima je da ovu temu zakljucaju ili maknu na neko vreme da neko ne bi poceo da misli onako kako ne bih zeleo.
Jer me ovde optuzuju za etiketiranje, poziv na linc, ovo / ono a to je zadnje sto radim i zelim uciniti.

Pitanje je ZASTO SE TAKO LAKO POTEZE, I ZASTO BAS ONI TAKO LAKO POTEZU?

Ne sporim da sva deca danas (sva - bez obzira na nacionalnost, veru itd) lako potezu, lakse dolaze u sukob,
ali da ubiju? Da li je ovo za razmisljanje ili ne? Da li treba traziti uzroke ili ne?
Ne, vama je bolje da govorite da je to etiketiranje, da se pokrivate usima i da cutite.....

Cutite, dok vam maca ne pokuca na vrata....

[ HeYoo @ 16.06.2010. 23:06 ] @
Drustvo je otislo do qrca bez obzira na veru, naciju ili boju koze...
Prelistaj malo crnu hroniku ako bas volis i videces bar jednom nedeljno kako su neki ocajnici zveknuli neku babu radi par iljada penzije, kako su nekog ubilij jer je na sebi imao dres pogresne boje, kako su pijani momci iz grada ubili boga u nekom jer im se nije svidela frizura doticnog.. itd

Razlozi su mnogi i dosta komplikovani za neku pametnu diskusiju. Od nefunkcionalnih porodica do opste bede, nesolidarnosti, sebicluka, poremecenih drustvenih vrednosti...

Ne znam sto ti je ovaj slucaj specifican pa da ga povezujes sa dogadjajem iz 2009. ??

Ti si izvukao sam vest samo o Romima pa ti onda nije jasno sto ljudi napadaju tvoje razmisljanje.
Ne mozes njih izvuci iz sire drustvene slike i analizirati (da pretpostavim da ti je to motiv).
[ milance_kg @ 17.06.2010. 10:32 ] @
Samo jedno malo moje zapazanje : Koliko god se trudio protiv, ali polako, polako postajem rasista. Posto imam decu koja idu u skolu gde ima te nacionalne manjine,
samo neprijatnosti dozivljavam, posredno preko moje dece, koja to neposredno od 'zasticenih'. Jedan mali iz odeljenja mog sina ne prestaje sa provokacijama, pa ni to
mu malo, nego peva pesme, ali bukvalno mojoj zeni kad je vidi, meni '... da ga pusim'...., drugi koji je tri godine stariji zimus sutira mog sina po snegu oborenog, po glavi...
prethodni upada u odeljenje moje cerkice koja je sad zavrsila prvi, provocira i podjebava nju. Ovo ponasanje ako se nastavi dalje, a cekam septembar, moze da rezultuje... bolje da cutim.
Inace sam u skoli reagovao kod 'ovlascenih', i dobio sam adekvatan odgovor - zasticeni su ko bele mecke.
[ Miroslav Cvejić @ 17.06.2010. 11:01 ] @
Cigan nije nacionalnost, cigan nije rasa, to je opredeljenje. :(

[ Java Beograd @ 17.06.2010. 11:44 ] @
Činjenica je da su "zaštićeni" mnogo, mnogo drugačiji od nas. I sve je lepo i dobro, dok se god držimo podalje jedni od drugih.
[ milance_kg @ 17.06.2010. 13:02 ] @
Citat:
Java Beograd: Činjenica je da su "zaštićeni" mnogo, mnogo drugačiji od nas. I sve je lepo i dobro, dok se god držimo podalje jedni od drugih.


Tacno, ali recimo eto ja koji imam problema sa doticnima, ne mogu da budem bas rasista jer ima deo , doduse mali koji su civilizovani i mogu reci veoma fini i gostoprimljivi ljudi, ali vecina... haha.
Cak imam priljatelja online iz Indije, iz Kalkute, i hebote sta me pitao - za 'nacinalnu manjinu', posto je on iz rodom iz neke visoke kaste, kaze da su te 'nase' prognali i ako je Bengalac,
zna istoriju zapadne Indije... I ja se slazem da je rasizam glup, ali brate ovo je smece od ljudi sa 'cast' par izuzetaka ili su ti potomci ukradene dece, za slucajve koji su poznati u istoriji Evrope.
[ Goran Rakić @ 17.06.2010. 13:16 ] @
Da li ti ozbiljno misliš da u istom ekonomsko-kulturnom miljeu neki drugi ako su pravi Srbi išta bolji? Kao što rekoh već, je li čitate hroniku ili se lampica samo pali kada pogodi u vašu mržnju?

[ Ivan Dimkovic @ 17.06.2010. 13:19 ] @
Citat:
milance_kg
I ja se slazem da je rasizam glup, ali brate ovo je smece od ljudi sa 'cast' par izuzetaka ili su ti potomci ukradene dece, za slucajve koji su poznati u istoriji Evrope


Ne slazes se ti da je rasizam glup, vec si najobicniji nerafinisani klasicni rasista.

A svaki rasista voli da kaze "nisam rasista, ALI...". A tom "ali" obicno sledi najvulgarniji rasizam.

Ubijaju se mnogi u Srbiji, i bodu nozevima - tesko da to ima veze sa "rasom".
[ mmix @ 17.06.2010. 13:20 ] @
Civilizovanost i socijalizacija su stecene osobine, dok je rasizam opasna generalizacija da su svi pripadnici odredjene rasne grupacije pogodne mete za diskriminaciju u raznim oblicima. Povezivati ova dva i potpirivati rasizam zbog necivilizovanog ponasanja nekih pripadnika rase je neprimereno, rom izvucen iz okruzenja i odrastao u drugom okruzenju ce prihvatiti taj drugi sistem vrednosti kao i svako drugo ljudsko bice, isto tako ne-rom odrastao u okruzenju punom mrznje i nadojen revoltom roditelja koji su taj odnos vec iskusili odrasce u asocijalnu, nasilnu i odsecenu osobu.

Ni nasi preci se bas ne mogu pohvaliti nekom civilizovanoscu (neki bi rekli da ni mi sami to ne mozemo) dakle radi se o tome da inkluzija mora da funkcionise u oba smera, ako ce pripadnici romske zajednice uzeti vece ucesce to dolazi uz obavezu prihvatanja nekih normi tog drustva. U suprotnom se desavaju stvari kao ove u Jabuci a tu nema pobednika na kraju puta.

[Ovu poruku je menjao mmix dana 17.06.2010. u 14:30 GMT+1]
[ milance_kg @ 17.06.2010. 13:35 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Ne slazes se ti da je rasizam glup, vec si najobicniji nerafinisani klasicni rasista.

A svaki rasista voli da kaze "nisam rasista, ALI...". A tom "ali" obicno sledi najvulgarniji rasizam.

Ubijaju se mnogi u Srbiji, i bodu nozevima - tesko da to ima veze sa "rasom".


Ne, gresis, kazem druzim se sa ljudima druge boje koze, ali ne neki 'krivak' ovi su crnomanjasti, kazem ne mogu zbog toga biti rasista, jer
ih pripadnici iste rase ne vole, kazem fenomen boje koze je usputan, pa brate i ja sam crnomanjast, keva Dalamtinka, neki tripovali da je 'ganka',
ali ovo sto pricam je fenomen, kako u nasem drustvu zbog prava koja se zloupotrebljavaju, tako da mi je doslo da bi mogao na miru da se razracunam
sa bandom i sam izjasnim da sam od njih...
[ Java Beograd @ 17.06.2010. 13:46 ] @
"Najviše mrzim rasiste, crnce i kineze !"
[ milance_kg @ 17.06.2010. 13:50 ] @
Citat:
Java Beograd"Najviše mrzim rasiste, crnce i kineze !"


Dobro zezajte se vi, kad vam naprave cigansku republiku ovde, mene i moje porodice nece biti ovde.
Doduse pocelo je da lici, zakoni za svaku gamad samo posten covek strada. Zezajte se , zezajte...
[ Java Beograd @ 17.06.2010. 14:11 ] @
Ma nije ovo tebi upućeno. Više meni samom.
Zapravo, duboko sam uveren da najveći deo ukupne populacije na kugli zemaljskoj ne gotivi "one druge" tj. one koji se razlikuju od "njegovih". Zato i kažem: sve je OK, dok smo na distanci. Tebe i tvoje muke razumem potpuno, zaista, bez ironije.

Evo, svedoci smo krvoprolića u Kazahstanu. WTF ?! Nije mi samo jasno po čemu se Uzbeci razlikuju od Kazahstanaca ? Ista rasa, a koliko znam, iste su vere. Ne znam da li govore istim jezikom ?!
[ milance_kg @ 17.06.2010. 14:15 ] @
Citat:
Java Beograd: Ma nije ovo tebi upućeno. Više meni samom. :)
Zapravo, duboko sam uveren da najveći deo ukupne populacije na kugli zemaljskoj ne gotivi "one druge" tj. one koji se razlikuju od "njegovih".

Evo, svedoci smo krvoprolića u Kazahstanu. WTF ?! Nije mi samo jasno po čemu se Uzbeci razlikuju od Kazahstanaca ? Ista rasa, a koliko znam, iste su vere. Ne znam da li govore istim jezikom ?!


Khmm.. Kirgistan je u pitanju... tamane se Kirgizi i Uzbeci, oba naroda turkijskog porekla, a vrag ce ga znati zasto. Pa uradismo mi ovde na balkanu isto?
Pogledaj mape imaju neka ostrvca uzbecke teritorije u Kirgiziji... neka politicka mutljevina...

Izmena:

No nase je pravo u svojoj drzavi da propisujemo ono sto normalna vecina smatra za pravo, a ne zbog EU da nakaradimo i ovako nakaradne zakone,
da pruzamo utociste obicnim ubicama i lopovima (dokazane kroz generacije)... davno je mislim '80 ili '81 Fidel sa Kube posalo u USA 15.000 kriminalaca,
ocistio drzavu od smeca.I svaki normalan covek da zivi normalno, a ne da pojedini iz manjine koj navodno ciste ti cipele hvatajute za ruke u Nebojsinoj u BG,
ociste a ako neces da platis eto trojica da biju... Ima finih ljudi medju njima, ali vecina ne zeli i nece da se civilizuje... Ja vam rekoh a vi kako hocete....

[Ovu poruku je menjao milance_kg dana 17.06.2010. u 15:29 GMT+1]
[ Hadžihalef @ 17.06.2010. 14:44 ] @
Citat:
Ima finih ljudi medju njima, ali vecina ne zeli i nece da se civilizuje

Ma da, a teško je tu biti mudar, iako niti cigan, niti pop neće nikad postati čovekom!

Da vidim onog koji će kad vidi ciganina na ulici reći 'eno ga čovek, već će svak reći eno ga ciganin.

Isto tako i za popa...
[ Onaj @ 17.06.2010. 14:50 ] @
A ako je neko ciga plus pop onda dva minusa daju plus i onda je on covek. Nego nesto nisam video takav primer, valjda su ovi domaci popovi rasisti...
[ milance_kg @ 17.06.2010. 14:58 ] @
Citat:
Hadžihalef: Ma da, a teško je tu biti mudar, iako niti cigan, niti pop neće nikad postati čovekom!

Da vidim onog koji će kad vidi ciganina na ulici reći 'eno ga čovek, već će svak reći eno ga ciganin.

Isto tako i za popa...


'Aj ovako... nadji jednog od njih na semaforu ili sto prosi, daj mu posao (recimo da ti istovari ugalj) i daj mu duplo od obicnog sto bi platio... probaj... reci nam sta je bilo... :)
U Hrvatsku idem neki put, jedno selo u Dalmaciji, smecari domaci ljudi, bila akcija skupljanja plasticnih boca - pola kune. Zemlja cista i ne stide se ljudi onog posla koji mi
rezervisemo za obojene. Hebe nas nas mentalitet, a ovi to lepo koriste... ma bre ako ih volis, idi u cigamalu pa se druzi... garantujem ti za 7 dana noz...
[ Ivan Dimkovic @ 17.06.2010. 15:16 ] @
Citat:
milance_kg
No nase je pravo u svojoj drzavi da propisujemo ono sto normalna vecina smatra za pravo, a ne zbog EU da nakaradimo i ovako nakaradne zakone,
da pruzamo utociste obicnim ubicama i lopovima (dokazane kroz generacije)... davno je mislim '80 ili '81 Fidel sa Kube posalo u USA 15.000 kriminalaca,


Poslednji put kada ste hteli neke druge da terate "preko Prokletija" ostali ste bez tog dela drzave.

Citat:

obicnim ubicama i lopovima (dokazane kroz generacije)..


Siguran sam da te neko nazove "obicnim ubicom i lopovom (dokazano kroz generacije)" da bi se odmah zalio na krsenje tvojih prava i nepravdu. Ali eto, medju prvima si da to pravo nekom drugom ukines.
[ milance_kg @ 17.06.2010. 16:59 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Siguran sam da te neko nazove "obicnim ubicom i lopovom (dokazano kroz generacije)" da bi se odmah zalio na krsenje tvojih prava i nepravdu. Ali eto, medju prvima si da to pravo nekom drugom ukines.


Haaa, Ivane demokrato, ne svidja ti se? Sta ces i ovaj je forum populirzacija, ali znas sta, ovo sto pricam - iza toga stoji jos najmanje 100 ljudi koje poznajem.
Ti vise sinko nisi odavde, nas ako treba neka pojede i mrak, ali pojesce nas mrak kao ljude. Ko zna mozda istorija i zabelezi taj dogadjaj.

Izmena :

I cekaj bre malo, gde ti zivis? Ovo nije vise tvoja drzava, jel ti placas ovde ikakav samodoprinos? Mudroseras i .... setaj!
[ NoneVi @ 17.06.2010. 19:41 ] @
Citat:
milance_kg: Haaa, Ivane demokrato, ne svidja ti se? Sta ces i ovaj je forum populirzacija, ali znas sta, ovo sto pricam - iza toga stoji jos najmanje 100 ljudi koje poznajem.
Ti vise sinko nisi odavde, nas ako treba neka pojede i mrak, ali pojesce nas mrak kao ljude. Ko zna mozda istorija i zabelezi taj dogadjaj.

Izmena :

I cekaj bre malo, gde ti zivis? Ovo nije vise tvoja drzava, jel ti placas ovde ikakav samodoprinos? Mudroseras i .... setaj!


[ mmix @ 17.06.2010. 20:15 ] @
Zanimljiv koncept, ako placas porez i samodoprinos onda imas pravo "zdravu" dozu rasizma?

Vidis i Nemce je pre nego sto su konacno postali iole normalni pojeo mrak, samo nije ih bas pojeo kao ljude. A i sta cemo sa ostalim ljudima koji ne pripadaju vasoj "Club 100" formaciji?
[ Pali zari @ 17.06.2010. 20:23 ] @


PS: Koristi |youtube| tagove