[ mmix @ 14.06.2010. 23:15 ] @
Citat:
Upad obezbeđenja u farmu PIK Zemun:
KOMPIK je živinarska farma čiji je suosnivač PIK Zemun. Zbog neraščišćenih dugovanja i imovinskih odnosa između KOMPIK-a i PIK-a Zemun vodi se sudski postupak.
Direktor KOMPIK-a, Dušan Sarapa, na živinarsku farmu koja se nalazi u okviru PIK-ovog kompleksa doveo je juče pripadnike privatnog obezbeđenja firme "Soko Sekjuriti"
Obezbeđenje koje je angažovao KOMPIK je, prema rečima predstavnika gradske vlade, bez ikakvog sudskog naloga i rešenja nasilno upalo na živinarasku farmu i iz nje pokušalo da izbaci radnike PIK-ovog obezbeđenja
Suvlasnik KOMPIK-a, Miroslav "Džek" Samardžija potvrdio je za B92 da je direktor Sarapa na živinarsku farmu doveo pomenuto obezbeđenje. Samardžija, pak, smatra da je KOMPIK na to imao pravo.
Pripadnici policije su u kasnim popodnevnim satima sa živinarske farme u policijsku stanicu Zemun odveli pripadnike KOMPIK-ovog privatnog obezbeđenja. Samardžija ne isključuje mogućnost da na živinarsku farmu ponovo budu poslati pripadnici privatnog obezbeđenja.


Al pazi ti te izjave, to je nase pravo da sa grupom placenika preuzmemo drugu firmu, policija nas je sprecila al mi cemo se vratiti ponovo Sta je sledece revolveraski obrcuni, obracun kod PIKovog korala? Pinkertonovci na srpski nacin?

[ a1200 @ 14.06.2010. 23:51 ] @
Sve su to "kolege", ili bivshi DB-ovci, koji (krvavo) sljakaju za koji dinar vishe u bimisu zvanom "obezbedjenje ili ti fizicko tehnicka zastita...". Tako da nema frke... mora' ljudi da "rade i zarade". Ipak, odradili su svoj dug drzavi, istoj onoj koja se pod njihovim budnim okom raspala i dosla do zemlje treceg reda sa kojom se svi sprdaju, pa je red da ih ista ta drzava ispostuje sad kad malo rade na svoju ruku... zaduzili su nas. U ostalom, necemo se valjda drzati zakona ko pijan plota. Kako je sve lako kad nemas moralnih problema, ipak dresiran si da ih nemas celog svog zivota.
[ Hadžihalef @ 15.06.2010. 07:15 ] @
Po ko zna koji put sam se upitao da li nas ukupan tehničko-tehnološki progres uopšte distancira (vremenski da) od srednjevekovnih manira i mentaliteta.
[ Lesli Eldridz @ 15.06.2010. 11:34 ] @
Ali to "vas" , a ljudi na visem stepenu civiliacije se ne ponasaju ovako. Njima je tehnoloski napredak doneo i poboljsanje manira. Zato ja mislim daje najbolje da "vi" posaljete nekoga da baci vec jednom tu flasu koka kole na kraj sveta, i da se onda lepo vratite ognjishitima i petrolejkama.
[ bjevta @ 15.06.2010. 14:17 ] @
"Al pazi ti te izjave, to je nase pravo da sa grupom placenika preuzmemo drugu firmu..."

mmix, šta bi ti uradio da ti duguju pare? šta biste vi, kolege ES-ovci?
[ mmix @ 15.06.2010. 14:37 ] @
Sasvim sigurno ne bih orgainizovao oruzanu okupaciju. Cinjenica je da su sudovi korumpirani, spori i nesposobni da sprovedu poravnanja dugova u praksi ali to nije izgovor. Ako ce drustvo da kapitulra pred ovom pojavom i da nam oruzani obracuni za sravnjivanje komercijalnih potrazivanja postanu dnevna praksa onda to treba i zvanicno da se prizna ili odobri. Iz prostog razloga da onda ljudi koji odu negde i traze azil zbog pravne nesigurnosti i anarhije dobiju taj azil umesto da im kazu kako je Srbija civilizovana i uredjena dekmokratska zemlja.
[ a1200 @ 15.06.2010. 15:09 ] @
Kad vec nema zakona, zasto se zadrzati samo na "naplati duga"... mislim, sto? Iz moralnih razloga?

Sto lepo grupica ne udlje u neku firmu i zauzme je (jer im pravi konkurenciju ili pravi konkurenciju njihovom poslodavcu), ili jednostavno iseli nekog iz stana jer joj ta lokacija odgovara (ipak cene nekretnina su "nerealne", a njima se "moze"). Jedno prosto pitanje, odakle tim ljudima oruzje, retko ko ima dozvolu za noshenje oruzja, jednostavno takav je zakon... kako generalno ta ekipa koja se bavi "obezbedjenjem" ima pravo da nosi oruzije, koristi duge cevi itd.? Da li je to specijalna sorta ljudi izuzeta iz zakona? Kriminalci pod patronatom drzave? Ko njima odredjuje kako i sta je to "dozvoljeno" delovanje, mislim OK je zauzeti firmu zbog duga, ali sta onda nije OK?

To su neka pitanja koja treba postaviti ministru policije i ovoj vladi...
[ Ivan Dimkovic @ 15.06.2010. 15:12 ] @
DACICU HAPS... oh wait :-)

Hahaha :)
[ Odin D. @ 15.06.2010. 15:57 ] @
Citat:
mmix: Ako ce drustvo da kapitulra pred ovom pojavom...

Citat:
mmix:Cinjenica je da su sudovi korumpirani, spori i nesposobni

Ta cinjenica znaci da je drustvo vec kapituliralo.
[ mmix @ 15.06.2010. 16:03 ] @
Nije bas, ima jos par koraka do potpune anarhije, i ovaj cin je jedan od tih. Nedostaje nam uspostavljanje bandi i podela teritorije bazirana na oruzanoj snazi lokalnih lordova i uspostavljanje robovlasnickog sistema u proizvodnji.
[ Izvoljski @ 15.06.2010. 16:23 ] @
Citat:
Nedostaje nam uspostavljanje bandi i podela teritorije bazirana na oruzanoj snazi lokalnih lordova i uspostavljanje robovlasnickog sistema u proizvodnji.


ovo drugo je vec uspostavljeno.
[ Onaj @ 17.06.2010. 10:18 ] @
Citat:
Izvoljski: ovo drugo je vec uspostavljeno.


Jes, paz da nije...
[ Botichelee @ 17.06.2010. 12:30 ] @
Izgleda da za bolje i nismo.Tesko je dati bilo kakav komentar ko je ovde "upravu" sve je sivo od agencija za obezbedjenje, vajnih privatnika, pokvarenih sudova, neradnika u firmama, kvazi sindikata... Kakav god da ishod bude pravda nece pobediti to je sigurno.

Ova zemlja je Gordijev chvor, a onaj shto treb' da priseche ima tupu bricu.
[ Onaj @ 17.06.2010. 12:49 ] @
Citat:
Botichelee: Tesko je dati bilo kakav komentar ko je ovde "upravu"


Joooj "u pravu" a ne "upravu".
[ Java Beograd @ 17.06.2010. 13:02 ] @
Citat:
mmix: Nedostaje nam uspostavljanje bandi i podela teritorije bazirana na oruzanoj snazi lokalnih lordova i uspostavljanje robovlasnickog sistema u proizvodnji.

Svako ko iole prati vesti i čita novine zna de je "uspostavljanje bandi" odavno završeno. Doduše ponekad poneka banda ode u down, pa je nasledi druga banda, što je i logično. Opstanak, evolucija i prirodna selekcija. Ili što bi naš narod rek'o "Ničija nije do zore gorela".

A što se robovlanisčkog sistema tiče, to je prevaziđeno. Ali je zato na snazi noviji i prefriganiji sistem: kreditovlasništvo.
[ Botichelee @ 17.06.2010. 14:08 ] @
Joooj :( "u pravu" a ne "upravu".[/quote][quote]Onaj

Ovo je kaubojska tema :D a ja sam bio u afektu dok sam chuko poruku.Hvala za pravopisnu ispravku! nisamneznamkakosamosnovnushkoluzavrshio

Da se vratim na temu.Dal' ce Srbija ikad biti drzava ili ce kaubojshtina nastaviti da evoluira?
[ Lesli Eldridz @ 18.06.2010. 21:32 ] @
Citat:
Botichelee: Ova zemlja je Gordijev chvor, a onaj shto treb' da priseche ima tupu bricu.
Eee, ali kad se sece gordijev cvor nije stvar u ostrini brice, nego u revolucionarnoj ideji kako odresiti nerazmrsivi cvor. E, toga ovde nema. Ovde ima samo lutki od krvi bez trunke ideje, reko pesnik pre jedno 30 godina. Takvi ne umeju da razdrese ni sopstvene gaće, a kamo li ovakvu papazjaniju od zemlje.