[ mmix @ 28.06.2010. 12:12 ] @
Sto mrzim kad se desi neka tragedija pa svi brze bolje krenu da izmisljaju raznorazna "resenja" kroz klasicnu knee-jerk reakciju u interesu kupovanja glasova od isfrustrirane populacije. Poslednji biser pravnog sekretara je izgleda kucni pritvor za bivse zatvorenike.

Citat:
Uvodi se nadzor bivših zatvorenika:
U zatvorima u Srbiji, za nešto više od mesec dana, počeće da se primenjuje sistem elektronskog nadzora osuženika nakon odsluženja kazne.
Nakon što odsluži kaznu, osuđenik, po odluci suda, dobija narukvicu koja daje uvid u njegovo kretanje.
“Naš je stav da svi silovatelji ubuduće, posebno višestruki povratnici monstrumi, kad odsluže kaznu da su dužni da nose narukvicu. Vi imate na jednom monitoru gde se kreće ta osoba i onog momenta kad izađe iz tog kretanja, policija automatski reaguje. I to jeste način prevencije, ne u onom smislu da se to ne desi, nego da se ne ponovi. Što se tiče hemijske kastracije, ona dolazi u obzir, ali može biti samo dobrovoljna, ne možete na silu da ga kastrirate”, rekao je Homen.


Ja nemam nista protiv da silovatelji dobijaju duge kazne i da po izlasku dobiju dozivotnu robiju u kucnom pritvoru, ali to mora da stoji u krivicnom zakonu i sud mora da sudi po zakonu a ne po naredbi raznoraznih sekretara koju mora da ispostuje u strahu od razresenja. Ne moze jedan sekretar nekog ministarstva da vedri i oblaci i odlucuje ko ce biti u dozivotnom kucnom pritvoru a ko nece jer onda tako moze bilo ko da dobije narukvicu za bilo sta.
[ flylord @ 28.06.2010. 12:17 ] @
meni je zanimljivo to sto mogu na silu da nekog uhapse, da ga drze zatvorenim 5/10/20godina, a ne mogu da ga na silu kastriraju :)
[ mmix @ 28.06.2010. 12:31 ] @
Frka je to, odmah reflektuju na sebe pa se uspanice


Tek to za kastraciju je glupavo. Sta ako devojka otkrije da je varas sa drugaricom pa te optuzi za silovanje, ima sve sto treba od dokaznog materijala i sec, odose mooda. Kad bi sud bio nepogresiv, to bi imalo (MOZDA) nekog smisla, prisilno serijski kastrirati sve koji su optuzeni za silovanje je malo heavy.
[ the_tosic @ 28.06.2010. 12:55 ] @
mmix ovo za narukvice je staro vec nekoliko meseci, citao sam u blicu o tome
[ mmix @ 28.06.2010. 13:10 ] @
Citao sam i ja, a tada se odnosilo na izvrsenje krivicnih sankcija. Znaci osudjeni na godinu dana ili neki period a za zlocin koji nije nasilne prirode taj period odsluzi zarobljen u kuci sa narukvicom, niko tada nije pominjao pracenje ljudi koji su vec zavrsili sa odsluzenjem kazne.
[ bachi @ 28.06.2010. 13:24 ] @
Citat:
mmix: SSta ako devojka otkrije da je varas sa drugaricom pa te optuzi za silovanje, ima sve sto treba od dokaznog materijala i sec, odose mooda. Kad bi sud bio nepogresiv, to bi imalo (MOZDA) nekog smisla, prisilno serijski kastrirati sve koji su optuzeni za silovanje je malo heavy.

Kastracija (hemijska, mada da se ja pitam, makaze bi tu radile) se odnosi na povratnike, dakle ne za one koji su silovali jednom, već 2+ puta. A da te dve devojke lažno optuže da si ih silovao, jer si ih varao, male su šanse da si toliki maler. :D
[ Horvat @ 28.06.2010. 13:29 ] @
a i nije da tek tako osude osobu ;) pogotovo za silovanje (ne osude ni one koje treba,a ne da ce ove koji se kurvaju okolo ili jednostavno imaju ljubomornu zensku)

[ ctrl alt del @ 28.06.2010. 14:42 ] @
Predviđam da će se odmah po početku upotrebe tih narukvica za nadzor na ES-u pojaviti pitanja o tome kako im doskočiti, izazvati smetnje, neopaženo skinuti i sl...
[ mmix @ 28.06.2010. 15:33 ] @
Znate sta, vremena se menjaju, vidite da ce jos malo da bude 5 godina robije ako popreko pogledas dzukca na ulici (dok je pesnicenje coveka i dalje prekrsaj). Silovanje je zeznut zlocin, kad su ucesnici nepoznati jedno drugom tu postoji gomila fizickih dokaza koji pomazu u slucaju, kod se ucesnici znaju i praktikuju seks inace ti isti dokazi nisu i svodi se na rec protiv reci i to sto dosadasnja praksa nije to uzimala u obzir u korist zene ne znaci da ubuduce nece. Bice neko poznato bracno silovanje na TVu, pa javna osuda, pa ce opet neka knee-jerk reakcija nekog sekretara da to ekspedituje da se ubuduce spreci pa ce onda sud malo da veruje zeni umesto muzu (inace razresen sudija koji dozvoljava bracno seksualno nasilje), dovoljno da vas je komsija jednom cuo da se svadjate odmah si nestabilan i kao takav sigurno si i silovatelj. Ta amerikanizacija pravosudja nam se desava u ciklusima vec godinama, u naporu da se pomogne malom broju ekstremno ugrozenih daje se mocno oruzje represije onima koji to nisu.

I sam Batic koristi taj politicki mehanizam, ja koliko se secam on o kastraciji tupi vec godinama, sad je konacno dobio svojih 5 minuta i simpatije narodnih masa za svoje kastratorske namere Ja sam definitivno i uvek protiv nepovratnih sankcija, ako nekog pogresno zatvoris a greska se utvrdi moguce je stvar sanirati koliko toliko uz odstetu, pogresno odsecena mooda ili ubijenog osudjenika ne mozes popraviti nikavim parama. Pre jedno godinu dana sam gledao neku emisiju o DNK i forenzicarima i o tome kako je 1989 (kad je pocela forenzicka DNK) za otprilike 2% osudjenih sex-offendera DNK analiza utvrdila nepobitno da NISU KRIVI i da su lazno optuzeni.

Zeni koja je silovana ili je imala slicna losa iskustva nikad nece pasti na pamet da nekog optuzi lazno za to, ali za ostale, znas kako kazu: hell hath no fury like a woman scorned.. Ima tu raznih motiva, ljubomora, osveta, sukobi oko roditeljstva u razovdu, itd. Ako vam zenske zatraze malo grublji seks, mozda je vreme da se zabrinete Batic sa makazicama je tu iza coska


[ 101010 @ 28.06.2010. 15:58 ] @
Citat:
mmix: Pre jedno godinu dana sam gledao neku emisiju o DNK i forenzicarima i o tome kako je 1989 (kad je pocela forenzicka DNK) za otprilike 2% osudjenih sex-offendera DNK analiza utvrdila nepobitno da NISU KRIVI i da su lazno optuzeni.
)
I tih 2% su crnci, pardon, afro-amerikanci :).
[ axone @ 28.06.2010. 22:12 ] @
Ni ja ne razumem pravosudje.
Posebno su mi interesantna ova oduzimanja imovine stecene kriminalom(podrzavam) i njeno prodavanje kroz licitacije ili sta vec bez konacne sudske presude. Ako ne bude na kraju pravosnazne presude svu tu rasprodatu imovinu cemo lepo mi platiti "ostecenom". A sve zarad par poena vise medj plebsom. Kao, borimo se protiv korupcije, vidite sto nam lepo ide.