[ Lupitter @ 08.07.2010. 11:33 ] @
Treba mi pomoc pri izboru nekog benzinskog trimera za travu, fond je do 15000 din i za te novce sam video Einhel neki bg-bc 43 cini mi se i womax w-ms 1400b.
za nesto manje novca video sam womax w-ms 1000b nekih 11500 din i za nesto vise Gude gfs1100b 15500din.

Sve sam video na sajtu Woby housa izuzev Einhel-a...

Sto se tice toga sta bi se kosilo to je vocnjak od 16 ari, gde je sada trava oko 30-tak cm visine...
posto vremena nemam puno ovako bi se kosilo 2-3 puta godisnje,... ili po potrebi...

Znam da ovo nisu pro alati i to ne ocekujem ali sta od ovih modela izabrati?
Da li imate neki drugi predlog u vezi modela, cene i sl.?

Hvala

p.s. ovo mi je sada prilicno hitno jer trava raste a kosu sam slomio :-)
[ zasun @ 08.07.2010. 16:02 ] @
U vezi mog profesionalng trimera dao sam već svoj komentar u dole priloženom linku.

http://www.elitemadzone.org/t403766-0#2641788

Što se tiče oko izbora, mišljenja sam da ni Vilager nije loš izbor. Pošto su svi trimeri koje si napomenuo amaterski, bitno je da se pridržavaš (čuo sam od jednog novopečenog vlasnika Vilager trimera) 1 sat rada sa trimerom i 15 min. pauza.

Bilo bi bolje uzeti što jači trimer tj. što veća snaga motora da bi lakše tj. da sa što manjim brojem obrtaja motora više kosio gušće i višlje trave, i naravno posečeš među duž ograde uz pomoć cirkulara.

[Ovu poruku je menjao zasun dana 08.07.2010. u 19:16 GMT+1]
[ Lupitter @ 09.07.2010. 06:29 ] @
gde mogu pogledati te vilager trimere?
mogu li negde da se vide cene?
nadam se da cu sa takvim alatom moci par puta godisnje pokositi 16 ari vocnjaka,...
posto nemam iskustva u radu sa trimerima, koliko vremenski je otprilike potrebno za 16 ari?
koliko sam procitao negde na netu bolje se hladi na leru motor a i sistemom dodavanja i oduzimanja gasa tokom kosenja cime se izmedju ostalog smanjuje i potrosnja. Koliko je otprilike potrebno goriva za vocnjak od 16 ari?
hvala
[ zasun @ 09.07.2010. 15:31 ] @

http://www.elitemadzone.org/t360709-0#2249114

http://www.elitemadzone.org/t342261-0#2092469

Pravila ovog foruma ne dozvoljava reklamiranje. Potraži na internetu pod "Villager cenovnik" ili "Villager trimeri"......
[ Lupitter @ 14.07.2010. 06:16 ] @
hvala
[ dinic79 @ 02.05.2011. 21:22 ] @
Koji timer je bolji Womax ili Villiger?
[ kopex @ 07.05.2011. 09:11 ] @
Mislim da ti je bolji Vilager.
Ja sam kupio neki Austrijski zipper (pravljen u kini).Koštao je 109 eura
Imao sam problema.Teško paljenje.Dok je radio bilo je super.Posle 30 minuta sam ga ugasio da se odmori mašina a i ja.Posle pauze nisam ga mogao upaliti.
Upalio sam ga posle 7-8 sati.
Poslao sam ga u servis i rekli su mi da je u pitanju miješavina goriva.Nisam siguran da su u pravu jer sam pravio mješavinu u boci koja dođe sa mašinom.
Fabrički se za ovaj trimer koristi bezolovno gorivo sa 4% ulja.
To sam radio posle 15 dana i isti problem.Dok radi radi ali kad se ugasi problem je posle sa paljenjem.
Za par dana idem ponovo na selo pa ću vidjeti kako će biti.Možda su mi sipali super umjesto bezolovnog,ko zna.Nisam ja kupovao gorivo.
Ako bude problema vraćam mašinu.
[ pocetnik_1 @ 09.05.2011. 21:33 ] @
hocu da kupim motorni trimer za travu!

razmisljam se oko ova dva modela

iste su cene oko 19900

AL-KO BC 4535
http://www.odigledolokomotive....-trimer-za-travu-bc4535-al-ko/

i

Motorni trimer BC 1900 S
http://www.villager.rs/index.php?id=225


Sta mi predlazete da kupim?

AL-KO ima
-snaga 1.7 ks
-sistem prenosa snage kardansko vratilo
-širina košenja sa nožem 25 cm
-širina košenja sa slikom 41 cm

dok Motorni trimer BC 1900 S

Motor: dvotaktni, vazdušno hladjeni
Snaga: 1,9 Ks, 51,7cm3
Sistem prenosa snage: kardansko vratilo
Radni zahvat niti: 41,5 cm
Radni zahvat noža: 25 cm
Kapacitet rezervoara za gorivo: 1,2 L
Masa: 7,7 Kg
[ kopex @ 10.05.2011. 22:31 ] @
Ja sam danas radio ponovo sa onim ZIPPER-om i imao sam dosta problema.
Sjutra ga nosim na servis ili da im ga vratim.
Posle problematičnog početka rada sa ZIPPER-om prešao sam na VILLAGER BC1250 S.
Radio sam skoro pola dana i bio sam prezadovoljan.Moj rođak ga ima već skoro 2 godine i nema primjedbi.
To je dobra mašina za 160 eura (u Crnoj Gori).Nisam siguran u koju grupu proizvoda spada (hobi ili polu-prifi) ali se dobro pokazao.
Ako ne budem zadovoljan sa popravkom zippera najvjerovatnije da ću kupiti ovaj villager.
Pozdrav
[ djordje53 @ 12.05.2011. 22:22 ] @
Ima li neko iskustva sa motornim trimerom EINHELL BG-BC 25
Pozz!
[ Bimba @ 14.05.2011. 15:08 ] @
Imam Einhell MSB 34 vec duze od 6 godina. I dalje pali iz prve, nikakvih neprijatnosti do sada nisam imao. Koristim je za kosenje trave oko vocki - trava ume da bude do pojasa - evo danas sam radio oko 2.5h, potrosio 1.5 rezervoara goriva i pola kotura od 15m konca. Konac mora da bude kvalitetan, neobojen - providan, oni narandzasti (Villager) ne valjaju.
Za svo ovo vreme promenio sam komplet glavu za konac - 2200 din u servisu i treba da promenim zastitni oklop na kome se nalazi noz za konac.
Radio sam sa njim i u sumi, sa nozem, raskrcavao mladice - noz se istupi pa ga moram ostriti ali sece kao sablja.
Za mesavinu sipam Dolmar ulja - ona sto se kupuju na pumpi ne valjaju jer su do 6000 rpm a trimer vrti na 9000 rpm pod punim gasom - pazite jer sam tako upropastio motornu testeru Husqvarna professional pa sada nemam 200 eur za servis.
U kakvom je stanju motor - ne znam ali ni svecicu do sada nisam skidao a radim sa ovim trimerom bar 2x mesecno (tokom leta) po 2-3 sata.

Kakav je Villager ne znam ali licno nisam odusevljen njihovom testerom (kupio je posto nisam hteo da popravljam ranije pomenutu) - jako sam se razocarao kada sam shvatio da Villager nema servis u Beogradu (bar ne pise na sajtu) dok Einhell ima u Surcinu i kadri su da daju neophodne informacije i nabave sta treba - na srecu ne znam kakvi su kao majstori.

Pomenuta Einhel bg-bc 43 je ista kao moja a sa einhell BG-BC 25 nisam imao iskustva mada ne bih rekao da je los izbor - ima kardan umesto sajle - skoro duplo je slabija od moje

Pozdrav
[ paterson @ 14.05.2011. 15:47 ] @
Citat:
Bimba:  Konac mora da bude kvalitetan, neobojen - providan, oni narandzasti (Villager) ne valjaju.

Pošto koristim trimer HUSQVARNA 245R već 8 godina, nije mi jasno kakve veze ima kvalitet konca sa providnošću, a niti mi je jasno otkud asocijacija narandžastog konca na Villager imajući u vidu da sam u ovlašćenoj prodavnici za HUSQVARNA kupovao konce raznoraznih boja okruglog, kvadratnog oblika, sa ili bez rebara....

Citat:
Bimba: Za mesavinu sipam Dolmar ulja - ona sto se kupuju na pumpi ne valjaju jer su do 6000 rpm a trimer vrti na 9000 rpm pod punim gasom - pazite jer sam tako upropastio motornu testeru Husqvarna professional pa sada nemam 200 eur za servis.

Dobro, a zašto niste koristili originalna HUSQVARNA dvotaktol ulja za motornu testeru HUSQVARNA?


[ Bimba @ 14.05.2011. 16:30 ] @
Narandzasti konac se "lepi" u namotaju i desava se da se zaglavi u kalemu pa moram da skidam, odmotavam i ponovo namestam glavu. Kakve veze ima ne znam ali iskustvo mi je pokazalo da su providni bolji. Original Einhell konac je jako skup - 1000 din kalem sa 6m konca - toliko bas para za bacanje nemam, zato sam probao razne pa su se ovi "no name" providni pokazali kao odlicni - videcu u HUSQVARNA prodavnici sta imaju i prodaju li na metar od 2.4mm... Svakako hvala.

Citat:
paterson: Dobro, a zašto niste koristili originalna HUSQVARNA dvotaktol ulja za motornu testeru HUSQVARNA?


Da je baba musko, zvala bi se Dusko - nisam znao da je to toliko bitno (da testera radi na vise od 6000 rpm) dok nisam lupio glavom o zid - ko jos cita uputstva za korisnika... A i da sam citao, uputstvo je pisano '90 godina - kada nije ni bilo ovih sintetickih ulja. Kako je testera stara i pravljena za "obican" benzin + dvotaktol, laicki sam pomislio da je sve jedno (bezolovni + neko crveno ulje sa pumpe - pa i dvotaktol sam kupovao na pumpi) Ova skola ce poprilicno da me kosta jer nameravam do jeseni da osposobim pomenutu testeru - ne moze da se porede Villager i ta husqvarna (bukvalno odnos fica - mercedes: i jedan i drugi prevoze od tacke A do tacke B ali razlika je drasticna)...

Slicno, probao sam i jedan profesionalan trimer - kao da vozim mercedes - lepo, ali on kosta 600 eur a moj einhell 150... Testera je kupljena u neka srecnija vremena ali sada (ovo vec prelazi u politiku a o tome necu...)
[ paterson @ 14.05.2011. 17:10 ] @
Citat:
Bimba: Narandzasti konac se "lepi" u namotaju i desava se da se zaglavi u kalemu pa moram da skidam, odmotavam i ponovo namestam glavu. Kakve veze ima ne znam ali iskustvo mi je pokazalo da su providni bolji. Original Einhell konac je jako skup - 1000 din kalem sa 6m konca - toliko bas para za bacanje nemam, zato sam probao razne pa su se ovi "no name" providni pokazali kao odlicni - videcu u HUSQVARNA prodavnici sta imaju i prodaju li na metar od 2.4mm... Svakako hvala.

Nisam žalio para, pa sam kupovao konce ne na meru, već u pakovanju dužine valjda oko 50 metara (ne mogu da se setim) za oko 1200 dinara. Sad koristim navodno kao ojačani crno-sivi poluprovidni konac okruglog oblika bez rebara (konci sa rebrima okruglog oblika kada brzo zavrti pravi mnogo manju buku u odnosu na običan konac bez rebara) ovog puta na metre radi utiska. Tek sad sam ga počeo koristiti i imam utisak da je jači no još je rano za to jer mi treba vreme i višečasovni rad da bih kompletirao utisak jer ga koristim samo za sebe oko dvorišta, međa,.....


Citat:
Bimba: Da je baba musko, zvala bi se Dusko - nisam znao da je to toliko bitno (da testera radi na vise od 6000 rpm) dok nisam lupio glavom o zid - ko jos cita uputstva za korisnika... A i da sam citao, uputstvo je pisano '90 godina - kada nije ni bilo ovih sintetickih ulja. Kako je testera stara i pravljena za "obican" benzin + dvotaktol, laicki sam pomislio da je sve jedno (bezolovni + neko crveno ulje sa pumpe - pa i dvotaktol sam kupovao na pumpi) Ova skola ce poprilicno da me kosta jer nameravam do jeseni da osposobim pomenutu testeru - ne moze da se porede Villager i ta husqvarna (bukvalno odnos fica - mercedes: i jedan i drugi prevoze od tacke A do tacke B ali razlika je drasticna)...

Slicno, probao sam i jedan profesionalan trimer - kao da vozim mercedes - lepo, ali on kosta 600 eur a moj einhell 150... Testera je kupljena u neka srecnija vremena ali sada (ovo vec prelazi u politiku a o tome necu...)

I jeste toliko bitno.

I ja imam takođe profesionalnu testeru iste marke (iako sam amater tj. ne koristim ga svakodnevno po ceo dan) starog oko 9 godina koji je koristio olovni benzin + originalno HUSQVARNA ulje (tamno zelenkaste boje u originalnoj plastičnoj ambalaži od 1 litra sa malenim mernim rezervoarčićem na vrhu za 5 litara benzina), a i sad bez problema koristim testeru i trimer sa bezolovnim benzinom i tim istim uljem.

Kažu da treba kupiti veće pakovanje od 1 litra jer je veća verovatnoća da je original, dok kažu za ona mala pakovanja za 5 litara benzina da je veća šansa da je falsifikat ulje.

[Ovu poruku je menjao paterson dana 14.05.2011. u 18:32 GMT+1]
[ Bimba @ 14.05.2011. 17:26 ] @
Hvala, zato i sluze forumi - da se razmene iskustva...

Izvinjavam se ostalim ucesnicima zbog digresije koju smo napravili - nadam se da ne smeta a moze da posluzi

Pozdrav
[ paterson @ 14.05.2011. 18:03 ] @
Zaboravio sam da napomenem da ovi generalni distributeri HUSQVARNA za Srbiju opominju da od momemnta kad se izmeša benzin i ulje da se ta mešavina mora skroz iskoristiti u roku od tri nedelje inače će se stvoriti veća mogućnost da se pokvari mašina usled izmene svojstava mešavine benzina i ulja.

.ebi ga, a ja sam tu mešavinu mnoštvo puta tokom ovih godina držao i više od mesec dana, pa čak i preko zime pa sam koristio staru mešavinu. A da li sam time skratio vek mašine ostaje da se vidi.

Pošto te mašine koristim samo za sebe, gde ima u trgovinama da se nabave još manja pakovanja dvotaktol ulja od onih za 5 litara benzina? Nigde, pa kako da izmerim toliko i toliko ulja za na primer 1 ili 2 ili 3 litra benzina?

Pa... da, kako se toga nisam ranije setio.

Uz pomoć običnog apotekarskog šprica koji se može veoma lako nabaviti u apotekama sa kojim se može veoma precizno dodavati ulje za n litara benzina (pri čemu je n manje od 5 litara).



[Ovu poruku je menjao paterson dana 14.05.2011. u 19:57 GMT+1]
[ djordje53 @ 14.05.2011. 21:02 ] @
E hvala ti druze na informacijama u vezi einhella upravo sam danas postao vlasnik BG-BC43 .
Prvi utisci su vrlo pozitivni motor je prvi put startovao iz drugog pokusaja a kasnija paljenja
su iz prvog puta bilo je malo razradjivanja na leru ona jedna mera od 0,6l a zatim i rad sa silkom
vidi se tu da ima snage i da lepo nosi za sad sam zadovoljan.
Meni je on potreban samo za uglove i mesta gde ne moze da pridje motorna sisalica tako da se
nadam da ce on da posluzi.
Vidim da ovde po forumu mnogi hvale villager ali ja sam opredelio za einhell posto imam nesto od
njihovih rucni alata i to dobro sluzi.
Javicu kasnije utiske kad budem vise radio sa masinom.
pozdrav!
[ paterson @ 14.05.2011. 23:03 ] @
Stara još uvek dobra kosa:



[ djordje53 @ 15.05.2011. 07:32 ] @
Tako je druze imam ja i te i to dva komadasve one imaju na svoj nacin prednosti,mada za sve ozbiljnije zahvate kosenja tu je traktorska kosacica.
pozzz!
[ djordje53 @ 15.05.2011. 07:40 ] @
Imam jos jedno pitanje u vezi ulja za trimer einhell.
Prilikom kupovine dobija se flasica za 4l mesavine
ovde u KG za testeru uzimam neko crveno stilovo
ulje,pa me interesuje da li je dobro i za trimer?
Citam ovde na forumu se pominje husvarna ulje i dolmar
pa me interesuje gde ima da se kupi?
[ paterson @ 15.05.2011. 08:04 ] @
Citat:
djordje53: Imam jos jedno pitanje u vezi ulja za trimer einhell.
Prilikom kupovine dobija se flasica za 4l mesavine
ovde u KG za testeru uzimam neko crveno stilovo
ulje,pa me interesuje da li je dobro i za trimer?
Citam ovde na forumu se pominje husvarna ulje i dolmar
pa me interesuje gde ima da se kupi?

Originalno ulje treba kupovati UVEK u ovlašćenim lokalnim prodavnicama (HUSQVARNA, STIHL, DOLMAR,...) širom Srbije.
[ djordje53 @ 15.05.2011. 09:14 ] @
Znaci da kupujem ulje kao za motornu testeru flasica 100ml za 5l benzina,
stim sto za trimer treba 100ml na 4l benzina meni pise u fabrickom
prospektu 25ml na 1l benzina mada sam dobio i flasicu za pravljene
mesavine koja je izbazdarena pa smatram da je to merodavno!
Jos jedno pitanje glava trimera se podmazuje-posle koliko rada i sa cim?
Sobzirom da se to u uputstvu nigde ne pominje.


[Ovu poruku je menjao djordje53 dana 16.05.2011. u 09:49 GMT+1]
[ djordje53 @ 17.05.2011. 20:33 ] @
Posto do sada nisam imao iskustva sa trimerima
interesuje me einhell BG-BC43 .sta koristi za
pogon sajlu ili kardansko vratilo, posto sam
po raznim forumima procitao jednu i drugu
opciju i ako moze iskustva ljudi koji ga imaju.
pozz!
[ zormaki @ 19.05.2011. 00:06 ] @
Einhel BC 43 za prenos pogona koristi sajlu, sto ga ne cini nista manje dobrim u odnosu na trimere koji imaju kardan!Imam ga oko godinu dana i nisam se pokajao sto sam ga kupio, evo bas danas sam kosio sa njim neki korov i travuljinu visoku oko metar. Trimer nije savrsen i ima nekih mana ali nudi najbolji odnos, snage, kvaliteta i cene u svojoj klasi. Ako ima nekih pitanja u vezi njega mogu da pokusam da odgovorim bar ono sto znam iz licnog iskustva!
[ zormaki @ 19.05.2011. 00:14 ] @
Citat:
djordje53: Imam jos jedno pitanje u vezi ulja za trimer einhell.
Prilikom kupovine dobija se flasica za 4l mesavine
ovde u KG za testeru uzimam neko crveno stilovo
ulje,pa me interesuje da li je dobro i za trimer?
Citam ovde na forumu se pominje husvarna ulje i dolmar
pa me interesuje gde ima da se kupi?



Dovoljno dobro ti je i to Sthilovo crveno, a i dosta je jeftinije od Husqvarninog, 100 grama ulja na 4 litre bezolovnog mada u uputstvu pise drukcije! To me je malo bunilo pa sam prosle godine odmah posle kupovine zvao servis da proverim sta je tacno.
[ djordje53 @ 19.05.2011. 08:13 ] @
„zormaki“ Imam jos jedno pitanje u uputstvu o upotrebi
nigde se ne pominje glava trimera odnosno mast ili ulje
da li treba da se sipa povremeno za podmazivanje zupcanika.
Inace sto se tice trimera ja sam zasad samo silkom radio
to ide bez problema ima snage na pretek gurao sam ga
u travu do pojasa i to nozi kao od sale..
Danas imam nameru da mu stavim noz i probam.
Koji bi silk bilo najbolje kupiti za njega?
Pozz!
[ zormaki @ 19.05.2011. 09:56 ] @
E, i to sam pitao u Einhelovom servisu. Kazu da u principu i ne treba da se podmazuje ali moze s vremena na vreme da se proveri. Naravno, meni to bilo sumnjivo pa kupim ja neku Husqvarninu mast u tubi namenjenu za te stvari i jesenas odvijem onaj zavrtanj na glavi trimera gurnem vrh tube unutra, stisnem i odmah mast pocela da izlazi iz rupe, vidim da ne treba i da sam bez veze dao oko 350 din. za nju ali dobro nije kvarljiva roba, mozda ce zatrebati nekad a iskoristiva je i za druge stvari. Ove godine nisam ni proveravao nego s vremena na vreme posle sat kosenja pipnem osovinu na tom delu, bude topla ali ne i vruca, znaci dobro je.
[ zormaki @ 19.05.2011. 10:39 ] @
Zaboravih da ti odgovorim za strune, isprobao sam jedno desetak razlicitih pa je to malo duza prica, a sad idem na plac. Aj odgovoricu ti veceras posle 21h ako nam ne naidju neki gosti a ako naidju onda nesto kasnije.
[ djordje53 @ 20.05.2011. 10:28 ] @
E vazi kad ugrabis vremena napisi mi koji je najbolji za ovu masinu
posto nisam kupovao nista a ovo sto je bilo prilikom kupovine
ne znam koliko ce da traje,a radim svaki dan po malo.
Sinoc sam probao i sa nozem ima snagu nosi dobro.
[ djordje53 @ 25.05.2011. 11:57 ] @
Posto sam potrosio silk koji se dodija pri kupovini
kupio sam silk 2,4mm kvadratnog odlika providno
zelene boje.
Prvi utisci su da je mnogo bollji od fi 2mm.
[ kopex @ 25.05.2011. 19:01 ] @
Ja sam kupio vilager 1250 i prezadovoljan sam.
Uz njega sam dobio silk 2,4 mm crvene boje i dobro kida travu.
Sa trokrakim nožem rastura.
Pali odlično i hladan i topao.
Vidjeću šta će biti kada uzmem neki drugi silk.
Čuo sam da su kvadratni i neki okruglo-spiralni mnogo dobri.
[ djordje53 @ 25.05.2011. 21:26 ] @
Kvadratni je puno puno bolji od okruglog bar je to moj utisak mada mi
je ovo prvi trimer tako da nemam puno iskustva u vezi toga.
Sto se tice trimera ja sam zadovoljan kako radi,radio sam i sa nozem
ide dobro dobro nosi motor je prilicno jak,ne mogu ga porediti sa drugim trimerima
posto nisam probao, ono sto kazu koliko para toliko i muzike!


[Ovu poruku je menjao djordje53 dana 26.05.2011. u 22:11 GMT+1]
sta mislite o ovom ulju za pravljene mesavine?

[Ovu poruku je menjao djordje53 dana 26.05.2011. u 22:13 GMT+1]
[ djordje53 @ 09.06.2011. 12:28 ] @
Einhhel bg-bc 43 u eksploataciji se pokazao vrlo zahvalan,za sad nemam primedbi,
dobro pali i potrosnja mu se drasticno smanjila posle par rezervoara inace za mesavinu
koristim motul 510 2t iste je boje kao husvarna ulje-zeleno.
Sto se tice sajle umesto kardana zasad nema problema mada sam vise puta udarao koje kuda.
[ bratsaja @ 21.06.2011. 19:24 ] @
Sta je po vama bolje einhel ili keno?Odprilike za iste novce se dvoumim izmedju einhel BG-BC 43 ili keno modela,za koji trenutno ne znam oznaku,ali znam da je u garanciji godinu dana,ima 2.3 ks i kaiseve za nosenje.Sta je po Vama bolje i dugotrajnije?Nemam neke velike potrebe za kosenjem,najvise desetak ari,par puta godisnje.Jos da napomenem da ovaj keno vizuelno izgleda mnogo mocnije,sto naravno ne mora nista da znaci.
Gde bih mogao da nadjem einhel bg-bc 43 ali sa rasklopivom osovinom?Mislim da u produzetku oznake stoji sa ili as.

[Ovu poruku je menjao bratsaja dana 22.06.2011. u 06:35 GMT+1]
[ djordje53 @ 22.06.2011. 15:23 ] @
Sto se tice Keno ne bih znao da vas savetujem jel stvarno ne znam kakav je!
Sto se tice Einhell ja ga imam jedno dva meseca i on zadovoljava moje potrebe.
U radu se pokazao odlicno lako pali nije veliki potrosac i zasad nisam imao nikakvih problema.
Tacno je da postoji Einhel sa razdvoivim vratilom i nosi oznaku AS.
Najbolje pitaj na ovoj adresi pa ce ti reci gde ga ima.
EINHELL doo BEOGRAD Beograd-Surcin
Telefon: 00 381 11 22 69 161
Ulična adresa: Vojvodjanska 386
Poštanski broj: 11271
Mesto: Beograd-Surcin
Delatnost: Strano prestavništvo, zastupnik strane kompanije, zastupništvo
Email: [email protected]
Kontakt: Mr. Ivan Kuzmanoski
Web adresa: www.einhell.com
Alternativno ime: Einhell Austrija - Predstavništvo u Srbiji
[ ACACOMMANDO @ 23.06.2011. 23:18 ] @
odlicno ja imam slabiji einhelov trimer kupio sam ga pre tri godine ne kosim svaki dan ali kad kosim kosim kao da je stihl ne stajem dok ne zavrsim i radi cepa ko besan imao sam problem sa pucanjem sajle kupio drugu za 1000 din pukla i ona. resenje skratio cev za 5cm i sad imam dve sajle kad opet puknu skratim opet pa videcemo dokle cemo stici. inace posle duze upotrebe treba skinuti auspuh zna da se nahvata naslaga u izduvnom kanalu pa ga zadavi da izgubi snagu.
[ djordje53 @ 24.06.2011. 17:06 ] @
Ja mislim da tu ima i drugih resenja i ne bih nista ekspermentisao
sve jos uvek radi super posto je masina u garanciji tu ce biti servis ako zatreba.
[ ACACOMMANDO @ 24.06.2011. 21:46 ] @
ne ne ako sve radi nista ja tu ne bi diro samo ako pukne sajla ai ako izgubi snagu znacu da se nahvatalo garezi u izduvnom kanalu
[ sloba Z @ 08.03.2012. 11:36 ] @
Interesuje me da li je neko imao bilo kakvih iskustava sa Motornim trimerom za travu 1.4ks AGM 2642 ?? Ima ga na akciji u jenom trgovinskom lancu cena mu je oko 10 000 din . Njegove karakteristike su :
-motor dvotaktni vazduhom hladjen
-snaga 1.4 ks
-br.obrtaja 2800-3200 o/min (nesto mi se cini da je ono malo ???)
-radni zahvat noža 25.5 cm
-radni zahvat niti 42 cm
-zapremina motora 30 cm3
Težina 6.3kg
[ djordje53 @ 16.05.2012. 21:31 ] @
Moje iskustvo sa einhel BG-BC 43 posle godinu dana su povoljna za moje potrebe radio je bez zastoja a nisam ga ni malo stedeo,jedino sam se pribojavao tog pogona preko sajle,medjutim tu zasad nema problema.Motor je sa dosta snage i nosi silk i noz bez problema,kada je hladan pali najdalje iz treceg povlacenja kanapa.
Tako da mogu da ga preporucim ko je zainteresovan za einhell.
Sto se tice AGM ne znam kakvi su znam da je isto kinez i da se sklapa u kragujevcu gde i vilager pa sudeci po tome ne bih trebao da bude los,moja sestra ima motornu sisalicu-kosilicu
AGM i super je sluzi,ali najbolje bi bilo da se neko javi ko ima takvu masinu.
[ aleksandar obradovic @ 28.01.2013. 11:53 ] @
A sta mislite o ova dva trimera http://www.wobyhaus.co.rs/proi...ateg=TRIMERI+ZA+TRAVU+I+PRIBOR

Na zadnjoj 5.strani u ovoj kategoriji trimera, ima dva trimera pa mi recite koji je bolji Gude ili WOmax. Za Womax sam cuo da je dobar trimer, ali me interesuje kakav je ovaj Gude. Womax je skuplji za 1.000 dinara, pa da li da rizikujem i uzmem njega ili da se opredelim za cuveniji Womax.
[ Lavlja_Jazbina @ 10.02.2013. 12:28 ] @
Ja nisam cuo ni za jedne ni za druge.Uostalom sve je to hobi kina.
Moj kinez keno-austrija je radio 2 dana.Malo sam preterao jer je bilo od jutra do sumraka ali to sto je radio je bilo ok.
Sekao sam samo testerom,koju sam dobio kao dodatak,i cvikao je bagrenje fi7-8 kao od sale.
Lose kod kineskih testera je sto su im srafovi loseg kavilteta pa se sve rasrafljuje.Meni je popustio sraf na mehanizmu kurble i tu se zeznula.
Ja sam ovu platio 100€.Treba kupiti husqvarn-u i biti miran.Ide mi polako sezona,bacio 100 evra i kupujem ono sto sam i trebao prvi put.
Moj savet je isto i za tebe.
[ zeljko_program @ 08.06.2014. 17:49 ] @
pozdrav svima , interesuje me sta mislite o trimerima ziper imam od skoro jedan takav,snage 2 ks, kolika je normalna potrosnja za sat vremena rada? prije sam radio sa trimerom alpina o.9 ks ,potrosnja je bila minimalna prosto da se ne vjeruje, dok ovaj ziper za 40 do 45 min potrosi i do litar.
[ Lavlja_Jazbina @ 09.06.2014. 10:19 ] @
To ti je ta potrosnja,i cak nije losa.Ja sam u subotu radio neko rascicavanje i stavio sam silk (najlon)

2,7mm debljine koji trazi turazu ako sece deblji korov i taj rezim nateze trimer da trosi.Sa cirkularom mi potrosi

i ceo rezervoar na sat.
[ vladd @ 20.07.2014. 09:38 ] @
Tesko da ce da se uklope i jare i pare.

Kod mene na poslu se pokazalo, da je skuplji i tezi i snazniji trimer realno efikasniji na livadi, i bez obzira sto potrosi 1l na sat, za taj sat pokosi vise nego trimer od 0,8ks koji trosi duplo manje, za dva sata rada..
Situacija je jos izrazenija kada je trava izrasla, odnosno teren zapusten. Slabiji trimer je tada ocajno nemocan.
[ ironman @ 15.08.2014. 07:53 ] @
Kupili smo 1 od prvih Einhel modela 32ka kada su se pojavili, ima sigurno 7-8 godina. Košeno 2-3 puta godišnje plac od nekih 10ak ari max, uglavnom je dobro radio, ali sada se pojavio problem sa paljenjem, jako teško se startuje i kada se sam ugasi, potrebno je više sati da odmara. Nosili na servis (ne ovlašćeni) i kažu da je vrv karburator koji košta kao pola novog trimera, a serviser kaže da je unutra skoro sve plastika 100% Kina i da nema popravki. Inače godinama unazad se javio problem da kada se startuje motor i u stanju mirovanja, bez dodavanja gasa, sajla se lagano vrti sama od sebe. Inače kupili smo prvo kvadratnu strunu, a poslednji put zvezdastu, to je navodno naj trenutno.

Kod pravljenja mešavine, trudio sam se da pogodim pravu meru, jer orig. Einhell ulje je bilo čini mi se za 1:25, a Stilovo, kojeg ima na svakom ćošku je 1:50 (ili su odnosi 1:50 i 1:100, ne znam sad napamet), ali mi je rečeno da nije loše staviti malo više ulja, lako je ovima što prave mešavine od 5L, ali meni je to mnogo, ovo sa špricom nije loša ideja.

Sad gledam opet nešto da kupim, ne znam šta, al ne da mi se mnogo para, vidim po ogasima neke Straus sa dosta opreme za 90€.
[ vladd @ 15.08.2014. 17:29 ] @
Karburator se steluje.Odnosno, ocisti, remontuje i nasteluje.

To sto se "glava" sa sajlama okrece je znak nesto povisenog lera.
[ Lavlja_Jazbina @ 15.08.2014. 20:17 ] @
Citat:
se javio problem da kada se startuje motor i u stanju mirovanja, bez dodavanja gasa, sajla se lagano vrti sama od sebe.

Proveri kuplung ( kvacilo) !



[ Darko Nedeljković @ 23.03.2015. 20:44 ] @
Citat:
zeljko_program:
prije sam radio sa trimerom alpina o.9 ks...

Zna li neko kakve su po kvalitetu Alpina masine? Blizu Dolmara, Stihla i Husquarne ili daleko ispod?
[ milened @ 01.04.2015. 19:30 ] @
Imao sam Alpina motorku. od jeftinijih A serije. Svake godine je isla u servis. Zamene karburator i svecicu i to traje jednu godinu

Na kraju su mi trazili da zamene cilindar i klip vise nego sto sam je platio.

[ Roske1 @ 04.05.2015. 16:42 ] @
Kupio bi trimer Einhell-GE-BC-43-AS pa ako ga neko ima Ako moze neka informacija o tome kako se pokazao
[ HoT_Steppa @ 06.07.2015. 17:27 ] @
Posetih pre neki dan Merkur pa me prodavac iznenadi izjavom da postoje kosilice koje rade na cist benzin (ne treba mesavina). Postoje li trimeri na cist benzin?
[ Lavlja_Jazbina @ 06.07.2015. 20:25 ] @
IMHO da ne.Ipak je to mali agregat da bi imao i neku uljnu pumpu.
[ HoT_Steppa @ 06.07.2015. 20:36 ] @
U medjuvremenu nadjoh jedan, u pitanju je cetvorotaktni motor:

http://www.wobyhaus.co.rs/proizvod_detaljno.aspx?item=78211089
[ Lavlja_Jazbina @ 06.07.2015. 20:39 ] @
Interesantno,vise zbog obrtaja ako su stvarni.Mada cenim da je votaktni jaci.
[ goat @ 04.04.2016. 14:50 ] @
... tema je stara ali da ne otvaram novu...

... šta mislite, za 100-150E da li je bolje kupiti polovan solidno očuvan trimer npr. Husqvarna, Stihl i sli ili neki novi "kineski"? .... njime bi kosio cca 10ari godišnje ne tako nežnog rastinja
[ bratsaja @ 04.04.2016. 15:55 ] @
Ja bih pre kupio polovan pismen ako moze uopste da se nadje za te pare.Obrati paznju ako kupujes polovan,posto za te novce sigurno neces naci vrhunski model,da li je predvidjen za siblje i granje.U svakom slucaju,ako kupis kineza imaces veliki problem sa delovima dok za pismene trimere delova ima svuda.
[ goat @ 04.04.2016. 16:47 ] @
... ja baš mislim da za kineske ima delova na svakoj pijaci... kada pogledam straus, keno, demon stičem utisak da se radi o istom proizvođaču a samo da je druga "nalepnica" !?
[ Lavlja_Jazbina @ 04.04.2016. 16:54 ] @
Kupi keno i cepaj.Testera,struna ili novi dodatak za granje.Kvalitetna mesavina (castrol 2t)2,5% i ne moras ni da gasis.

10 ari je bizarna povrsina.Trajace ti bar 10 godina.
[ Darko Nedeljković @ 04.04.2016. 19:07 ] @
Citat:
Trajace ti bar 10 godina

Za one koji nisu programeri, 10 binarno = 2 decimalno
Ako neko zeli da kupi i popravlja, imam nekoliko kineza u garazi, svako prolece sam kupovao novi isto za 10 ari dok nisam popizdeo i kupio Stihl FS450. Dugorocno gledano skuplje je jeftinije.
[ Lavlja_Jazbina @ 04.04.2016. 21:01 ] @
Te kamiondzijske fazone mozes da prodajes nekom svom kolegi,meni ne.

Ja postavim za ove 4 god. sta sam sve odradio,a pokazi ti sta si sa svojim,kako kazes fs450.

p.s.Daleko si ti od binarnog.Izvoli,pokazi svoj trimer i njegovo delo.
[ goat @ 04.04.2016. 22:24 ] @
Našao sam neki stihl fs150 sa agreratom od motorne testere rekao bih po izgledu, prastara mašina a izgleda opako... nešto ovako


šta mislite, može li ovo ljudsko biće ukrotiti?
[ goat @ 04.04.2016. 22:25 ] @
Našao sam neki stihl fs150 sa agreratom od motorne testere rekao bih po izgledu, prastara mašina a izgleda opako...
[ Darko Nedeljković @ 04.04.2016. 22:45 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Te kamiondzijske fazone mozes da prodajes nekom svom kolegi,meni ne.

Ja postavim za ove 4 god. sta sam sve odradio,a pokazi ti sta si sa svojim,kako kazes fs450.

p.s.Daleko si ti od binarnog.Izvoli,pokazi svoj trimer i njegovo delo.


Ma podrzavam ja i postujem tebe kao kosaca profesionalca, ja sam ipak amater treca liga, zato izvadi neke pare iz dzepa, pa da ti prodam ove moje kineze, mozda su oni odlicni nego ja ne umem da ih upalim, a tebe bi mogli sluziti dozivotno a i praunuci bi imali cime da kose
[ Lavlja_Jazbina @ 05.04.2016. 05:27 ] @
Pa ako si amater sto se onda trtis..:).Neverovatno je koliko baronises,uopste.Kamioni,pilici sa posebnom ishranom,sadnja bagrema,

skidanje klemi sa 100 automobila,sada trimer.Moras priznati da te depresija hvata zato sto nemas stalno mesto prebivalista.Pesma za tebe..
a hoces da
Goat,koliki kes ti zaista hoces da ulozis?Ako je to ravna povrsina,kupi kosilicu .

Ako je kinez kod mene vikendaski odradio 3 godine,a sekao sam i bagrem od 5cm,kada se pokvari necu ni popravljati.



[ Darko Nedeljković @ 05.04.2016. 06:43 ] @
Pusti prazne price lave, svaki put kad iza sopstvenih reci treba da se stane sa nekim novcem i tehnikom ja sam tu a tebe nema nigde. Gde je logika da ne uzmes 3 kineza, jer su po tvojim tvrdnjama oni kao novi, odradili po 1-2 sezone,ja amater ne umem da ih pokrenem, ti i tvoji potomci bi sa njima kosili sledecih 30-60 godina, a ja ti ih nudim po 20% nabavne cene ako uzmes sva tri. Verovatno mislis da je nemoralno da mi uzmes tako dobre uredjaje po tako niskoj ceni? Pa ponudi onda vise, nije problem

Nego, nisam ja totalno protiv tvog predloga, za te pare ne moze se naci profesionalna masina u dobrom stanju, pa realno ostaje kinez kao jedina opcija, samo smanji malo somu rep, da si rekao 3 ili cak 5 godina ja bih ti precutao, ali sto je mnogo mnogo je.
[ Lavlja_Jazbina @ 05.04.2016. 06:57 ] @
Znas ti da su tvoje prazne price pa napadas.Nikad ni jedan dokaz pa ni slika od ta 3 kineza.

Ako neko kosi 10 ari godisnje,smesno je diskutovati za kupovinu kvalitetnog trimera.Bespotrebno ulozen novac.

Ja kad ovo rascistim,sta ce mi trimer ubuduce sem za po neki put.Kosacica i cepaj.Ustvari slikacu ti nove koje imam.

I to su zive uz to daju i mleko.

P.S.Sto se novca tice,ne zaludjuj se.Ti samo mozes da trcis kod tate..
[ goat @ 05.04.2016. 14:54 ] @
E pa nemojte se međusobno kritikovati, želeo sam samo čuti iskustva i mišljenja....

..... dešava se da jeftina roba ponekad dobro završi nezahtevan posao, a neki put ne može zbog "apetita" rukovaoca

... jesam se skoro odlučio za Keno trimer za travu od 40-tak ccm jer imam Keno trimer za šišanje- sređivanje brade koji nije za profesionalnu upotrebu - što piše na njemu, ali mi završava posao već 10-tu godinu!... radi bez greške... i Keno rešo me dobro služi...

nego šta mislite o (pra)starom Stihl fs 150? .. izgleda mi vrlo čvrsto i robusno (nesalomivo), ( u drugi plan stavljam dizajn - to mi nije bitno)

PS. ne reklamiram brend keno samo neka se zna
[ Lavlja_Jazbina @ 05.04.2016. 18:51 ] @
Ma stihl je stihl.Problem kod kineza su srafovi,spojevi i samo telo trimera gde prolazi prenos.Uz to kada pogledam ove po BG

iz zelenila,stihl ima aluminijumski cilindar,manji je agregat,laksi.Bolje prima gas itd.Samo cena govori da li ce se udruziti

nekoliko ljudi i medjusobno pozajmljivati(koristiti).Kada budem presao iz vikendaskog nacina posete placu i selu,

kupio bi nesto kvalitetnije.Za drva pre nego trimer koji mi sada vrsi posao,kada sredim za njega nece biti posla.

Citat:
ego šta mislite o (pra)starom Stihl fs 150? .. izgleda mi vrlo čvrsto i robusno

Istog sam misljenja.
[ goat @ 11.04.2016. 23:18 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina: Ma stihl je stihl...


njega i pazarih, FS180

kako će se pokazati videću...
[ grujic89 @ 03.10.2019. 05:46 ] @
Pozdrav zanima me jedno do sad sam koristio AGM trimer 4342 kupljen je odavno i resio sam da promenim imam oko 10 ari placa trave koja je onako "Jaca" teze za kosenje zanima me vase misljenje za kupovinu trimera? Majstor koji mi je popravljao do sada trimer mi preporucuje Alpinu 1,9 KS zbog jefinijih delova i kaze da je dobar , a u prodavnici mi preporucuju VIlagger 1250 PE ili 1900 PE cena trimera mi nije bitna moze do 20,000 moze i vise samo da kupim nesto dobro da se ne kajem,inace mi isti taj majstor kaze da su skuplji delove itd za villager nego za tu alpinu .Zanima me vase misljenje