[ Horvat @ 16.07.2010. 16:02 ] @
ovih dana je tadic bio u belgiji i s belgijskim premijerom se dogovarao oko prodaje delta-e, wtf?!?!

od kada tadic ima udela u preduzecu pod imenom "delta"?

http://www.b92.net/info/vesti/...v_category=9&nav_id=445813
[ StORM48 @ 16.07.2010. 16:26 ] @
Ne, ne, ne... nisi Ti to dobro razumeo.

Nema Tadić udela u Delti, nego Delta ima udela u državi - većinski paket akcija, to jest!

Pozdrav
[ Izvoljski @ 16.07.2010. 20:17 ] @
to ti je normalna praksa na zapadu da politicari intervenisu pri sklapanju velikih poslova ili u slucaju problema. I Merkelova i Medvjedev su se dogovarali u vezi ulaganja Simensa u Rusiju, a slicno su Kameron i Obama popricali u vezi BP katastrofe.
[ bjevta @ 16.07.2010. 20:18 ] @
u trenutku kad se pojavio, lanac maxi marketa bio je nešto novo i pozitivno na našem tržištu. sećam se i vremena kad je država srbija bila mesto sa pozitivnim potencijalom.

sada, i država i delta su obična izdr......

petak je veče. ne znam kako vi, al ja trenutno slušam od dire straits uz ledeno hladno pivo. u to ime, živeli!
------------------------------------
'cos if you wanna run cool,
if you wanna run cool
if you wanna run cool, you got to run
on heavy, heavy fuel!
[ Hadžihalef @ 16.07.2010. 20:32 ] @
Citat:
Horvat

od kada tadic ima udela u preduzecu pod imenom "delta"?


Ne mogu da se otmem utisku da si nekako uspeo da ubediš sebe da je gos'n Fikus na vlasti isključivo za tvoje i moje dobro....
[ Horvat @ 16.07.2010. 21:05 ] @
Citat:
Izvoljski: to ti je normalna praksa na zapadu da politicari intervenisu pri sklapanju velikih poslova ili u slucaju problema.


pa sta ima da se mesa u privatne poslove?
dokle god sve po p.s.-u funkcionise!
(a bp nije sve po p.s.-u radio, ni izdaleka ;),pa ni onda nema sta sa kamerunom da prica, osim ako kamerun nije u uo bp-a, a rekao bih da nije)
a je l siemens kupovao neke pogone ili hteo da otvori nove? velika je razlika


@storm,pravo kazes, a iza njega beko i cane
[ Ivan Dimkovic @ 16.07.2010. 21:29 ] @
Politicari su na zapadu tu kada je drzava na neki nacin upletena:

- U vidu nekih poreskih olaksica
- Ako neki region ima veliki ekonomski interes (pa onda svi dodju da se slikaju zbog politickog kapitala)
- Ako treba da garantuje neki kredit / da se ucipi sa nekom lovom (za socijalno, kao u slucaju Opela)
- Ako se trguje sa zemljama gde je gomila stvari u drzavnoj imovini (zbog reciprociteta)
- Itd...

Ako je drzava tu a ne radi se o nekoj zemlji gde je to normalno i uobicajeno za bilo sta "veliko", to je obicno znak da ce poreski obveznici na neki nacin biti upleteni u pricu ;-)

A za Tadica... verovatno je tu iz nekog konkretnog razloga, tj. verovatno drzava Srbija iza koje on stoji mora nesto da uradi kako bi ta prodaja prosla... a bojim se da to sto mora da uradi nije nista dobro po gradjane :(

Ko zna sta je u pitanju, mozda mora da se garantuje neki zakoncic... monopolcic... mozda mora da se proguraju neke visoke politicke radnje (neka drzavna zemlja, pristup nekom resursu...) pa je Tadic tu da "objasni" i da to regulise kada se vrati... itd...

Ko ce ga znati.
[ Shadowed @ 16.07.2010. 23:13 ] @
Mislis, da mu se objasni :)
[ Igor Gajic @ 16.07.2010. 23:20 ] @
Brod ubrzano tone, a pacovi gledaju da pobegnu sa sto vecim komadom sira.

Prvo otisla Milka Forcan iz Delte, posle 20 godina.

Ode Maxi.

Nema gradjevinskih dozvola u BGD-u dok Misko ne rasproda Belvil po 2000 E/m2.

Polako ali sigurno izvlaci kapital iz Srbije, a politicari su tu da uzmu procenat i da citaju sa telepromptera
[ Igor Gajic @ 17.07.2010. 10:02 ] @
Na prodaju i drugi delovi Delte?

Beograd -- Pregovori o prodaji manjinskog dela kompanije Delta belgijskoj kompaniji Delez još su u toku, a u igri za prodaju su svi delovi kompanije Delta holding.

Posle prekjučerašnjeg sastanka predsednika Srbije Borisa Tadića i belgijskog premijera Iv Leterma, tokom koga se razgovaralo o jačanju ekonomske saradnje dve zemlje, predsednik belgijske vlade najavio je „idućih sati ili dana jedan važan sporazum“.

Ubrzo je Blic preneo, pozivajući se na dobro obaveštene krugove, da je reč o prodaji dela Delta Maksija belgijskoj kompaniji Delez.

U Delta holdingu o ovoj vesti i dalje nema komentara, barem onih zvaničnih. Ali, kako Blic saznaje, pregovori sa Belgijancima su u toku i, kako kaže izvor tog lista upućen u zbivanja, idu „svojim tokom“.

"Pregovori se vode oko manjinskog paketa, ali su u igri svi delovi Delta holdinga. Očekivanja su da bi do kraja godine trebalo da se okonča proces prodaje. Trenutno je faza upoznavanja dve kompanije, a do cene i vrednosti se još nije stiglo", kaže izvor tog lista.

Inače, maloprodajni lanac „Delta Maksi Srbija“, osnovan je 12. decembra 2000. godine i sastavni je deo „Delta M grupe“. Lanac čine 343 objekta, u koje spadaju komšijske radnje „Mini Maksi“, supermarketi „Maksi“, diskonti „Tempo ekspres“ i hipermarketi „Super Maksi“ i „Tempo“.

„Tempo centri“ nalaze su u Beogradu, Viline Vode i Kvantaš, u Novom Sadu, Nišu, Čačku, Užicu i Kraljevu. „Delta Maksi“ u Srbiji zapošljava 9.800 ljudi. Ova kompanija posluje i na tržištima Bugarske, Albanije, BiH i Crne Gore, gde zapošljava 3.642 ljudi.


http://www.b92.net/biz/vesti/s...07&dd=17&nav_id=446096


Ja bih polako poceo da gomilam ulje, brasno i secer. Cini mi se da ce uskoro biti nestasica
[ Horvat @ 17.07.2010. 10:07 ] @
koje spekulacija

"dobro obavesteni izvori",pardon, krugovi
[ dejanet @ 17.07.2010. 10:17 ] @
Miskovic duguje velike novce zapadnim bankama, a kako su Tadicevci i Kostunicina vlada bili garanti (doduse na rec - a to na zapadu vredi kao ugovor), otuda se Tadic pojavljuje, vise kao garant..

Ukoliko Misko trsne, sav dug xy milijarde evra ide na drzavu i to odmah (bice jedna nocna sednica)..

E sad drug Misko poteze argument kako eto on zaposljava par desetina hiljada ljudi, to je vise nego jadan argument, jer poslom kojim se on pretezno bavi, trgovinom, se bavilo 250-400 hiljada ljudi u desetinama hiljada str-ova, kao sto znamo sve je bilo jeftinije i u glavnom kvalitetnije(slucaj u mom kraju)..
[ Nebojsa Milanovic @ 17.07.2010. 11:01 ] @

Citat:
Horvat: koje spekulacija

"dobro obavesteni izvori",pardon, krugovi

Na osnovu čega ovo tvrdiš, a naročito tako sigurno tvrdiš?
[ Horvat @ 17.07.2010. 11:47 ] @
joj nebojsa,opet ti

to sam napisao na tekst koji je, sa b92, igor postavio ovde u kojem JASNO STOJI da su u pitanju "obavesteni krugovi"
Citat:

Ubrzo je Blic preneo, pozivajući se na dobro obaveštene krugove, da je reč o prodaji dela Delta Maksija belgijskoj kompaniji Delez.

U Delta holdingu o ovoj vesti i dalje nema komentara, barem onih zvaničnih. Ali, kako Blic saznaje, pregovori sa Belgijancima su u toku i, kako kaže izvor tog lista upućen u zbivanja, idu „svojim tokom“.


je l neko javno iz delta holdinga izneo da se isti prodaje? nije
i onda kako to nije spekulacija?

edit:b92,ne blic, my bad
[ Nebojsa Milanovic @ 17.07.2010. 12:01 ] @
Da bi mogao sa takvom sigurnošću da tvrdiš da nešto jeste (ili nije) špekulacija, moraš da imaš prilično veliko utemeljenje u tome, a ne da tako paušalno lupaš etikete i šamaraš dijagnoze pojednih slučajeva, a da nikakav dokaz ili realni pokazatelj o tome nemaš.

Ja sam recimo sa više strana čuo da se dosta delova Delte pokašava prodati, ali i pored toga nisam po ES-u lepio takve etikete niti davao tako "sigurne" konstatacije.
[ Horvat @ 17.07.2010. 12:05 ] @
jao,e ajde mi se vise skini,vazi ;)

a koji su ti to izvori? kao i blicovi "dobro obavesteni krugovi"?

a ti ako imas neke konkretne informacije da nije u pitanju spekulacija nego da se uistinu pregovara o prodaji delte iznesi ih ovde (a sto tesko da mozes imati, sem ako si u vrhu delte ili na strani kupca)

i ja cu se vrlo rado izviniti tebi i izmeniti poruku u kojoj govorim da je spekulacija u pitanju
[ Izvoljski @ 17.07.2010. 12:22 ] @
pazi Horvat,

sta ti mislis da recimo Simens moze tek tako da dobije i zavrsi posao od 10 milijardi evra u Rusiji ? Pa nije to Suboticki buvljak pa da stavis krpe ili neku sklopociju pa ako ode - ode, ako ne ode nikom nista.

To su krupna ulaganja koja iziskuju angazovanje drzavne infrastrukture i naravno da Simens hoce da sa najviseg mesta dobije garancije, a ne da ga danas sutra zeza neki opstinar u Nedojebovu za dozvolu. Drugo, kako ce se sve to finansirati itd, itd...

Ako je nemacka ambasada u Moskvi duzna da pomogne svakom Nemcu koji recimo izgubi pasos, zasto bi zatvorili vrata Simensu koji je tako bitan za obe zemlje. Simensu kao gigantu i verovatno najvaznijoj nemackoj firmi i platisis poreza Nemacka je duzna staviti se potpuno na raspolaganje.
[ Horvat @ 17.07.2010. 12:34 ] @
ponovo, koja vrsta posla je u pitanju?

ako otvaraju nove pogone,naravno da ce se dobro raspitati sta i kako (mada ni za ovo nema potrebe da direkt medvedeva "pitaju", vec postoje ljudi zaduzeni za razvoj privrede)
ako je u pitanju neki tender, drzavni, tek onda ima sta da se raspituju u vlasti
ali ako otkupljuju privatno preduzece, sta ima da ih dotice medo?

evo kupili su (siemens) loher u subotici
je l su isli da pregovaraju sa tadicem? nisu

pregovarali su (verovatno) sa (bivsim) vlasnikom lohera
[ Jagnjeca brigada @ 17.07.2010. 12:48 ] @
PUKLA TIKVA
MIŠKOVIĆ TUŽIO MILKU FORCAN
Subota, 17. Juli, 2010.| (6)
Vlasnik “Delta holdinga” podneo krivičnu prijavu protiv bivše potpredsednice ove kompanije. Forcanova za Kurir poručuje da je i ona presavila tabak



BEOGRAD - Miroslav Mišković, vlasnik “Delta holdinga”, podneo je krivičnu prijavu protiv Milke Forcan, ali mu i ona uzvraća tužbom zbog lažnog optuživanja!

Zbog čega je tačno jedan od najbogatijih Srba podneo prijavu protiv dojučerašnje najbliže saradnice, koja se donedavno nalazila na mestu potpredsednika “Delta holdinga”, nije poznato. Kako saznajemo, u pitanju su nerazjašnjeni odnosi u kompaniji “Jugohemija”.

Milka Forcan u izjavi za Kurir najavljuje da će i ona tužiti Miškovića!

- Obaveštena sam o tome. U pripremi je moja krivična prijava protiv njega, jer me neosnovano optužuje. U toku je njegov napad na naše partnerstvo u firmama u kojima smo u suvlasničkim odnosima, metodama koje su više puta primenjivane i pomoću svih oblika pritisaka. Nadam se i želim da verujem da je vreme bahatosti u Srbiji prošlo - bilo je sve što nam je Forcanova rekla.

Ono o čemu se u javnosti već duže spekuliše jeste da je njihova ljubav “pukla” još pre dve godine. Tada je Forcanova rekla da napušta aktuelne poslove u toj kompaniji, ali ne i “Deltu”, već da će se baviti “međunarodnim odnosima i pozicioniranjem ‘Delte’ na internacionalnom planu”.

Međutim, do pre dva meseca jedna od najmoćnijih žena u Srbiji obelodanila je da je nakon 18 godina provedenih u “Delti” rešila da se otisne u samostalne vode. Poručila je da će ubuduće njen fokus biti na oblasti ekonomskog i komunikacijskog konsaltinga i lobiranja.
Kurir je juče bezuspešno pokušavao da sazna nešto više i u “Delti”.

http://www.kurir-info.rs/vesti...c-tuzio-milku-forcan-42211.php
[ Jagnjeca brigada @ 17.07.2010. 12:56 ] @
Citat:
Igor Gajic

Ja bih polako poceo da gomilam ulje, brasno i secer. Cini mi se da ce uskoro biti nestasica ;)



http://www.delhaizegroup.com/d...85/language/en-US/Default.aspx


DELEZ najvise radnji ima u USA. Izgleda da su ozbiljna firma, tako nemoj da brines ;)
[ Igor Gajic @ 17.07.2010. 19:26 ] @
@Jagnjeca brigada

Znam da su ovi iz Deleza dobri, ali mislim da ce uskoro doci do neke vrste revolta u narodu. Nekako imam osecaj da ce sve da eksplodira kao bure baruta.
[ Izvoljski @ 17.07.2010. 20:09 ] @
Citat:
trgovinom, se bavilo 250-400 hiljada ljudi u desetinama hiljada str-ova, kao sto znamo sve je bilo jeftinije i u glavnom kvalitetnije(slucaj u mom kraju)..


ne kazem da ih Miskovic nije pozatvarao, ali to ti je inace trend. Ja sam u Italiji 2-3 puta nabasao na onako malo str tipa nase srpske piljarnice. Par njih je radilo recimo i nocu i tako su ostvarivali profit jer veliki lanci su fenomenalno sindikalno zasticeni pa je oko max 21h fajronat.

Sto je najveca tragedija naseg srpskog sna tj kosmara je da nama pucaju i trgovinski lanci. Pa to je neverovatno, pogotovo kad se zna da narod stalno nesto kupuje. Sad cemo i marzu da predamo strancima, pa telekom i na kraju eps !
[ Ivan Dimkovic @ 17.07.2010. 20:17 ] @
Ko smo to "mi" ?

Delta ima svog vlasnika - Miskovica a ne "nas". Vlasnik je ocigledno u finansijskom problemu cim ima nameru to da proda.

Kome ce on prodati svoju firmu, to je samo njegova stvar. Niko ovde nista od njegove firme nije imao, pa se nista nece promeniti ni ako dodje neki drugi vlasnik. Lova od profita koja je mogla da se skloni bez da se plati porez je do sada isla u Off-shore zone, a tako ce isto biti ko god da dodje da bude vlasnik.

I ne vidim sta je tu cudno uopste - Srbija nije na nekoj dvadesetoj planeti pa da na nju ne deluju globalni problemi. Kriza koja se desava je i te kako delovala na potrosacku moc u Srbiji, i logicno je da trgovinski lanci osecaju stisak. Ako se Miskovic zaduzio previse za svoje projekte ekspanzije, nije ni cudo da je u ovom momentu u problemu.

Miskovic se zesce sirio u proteklih par godina i van granica Srbije - verovatno je to radio uz pomoc kredita i verovatno sada u vremenu kada nije bas ruzicasto ne zeli da bude opterecen previse sa obavezama, pa ce se osloboditi necega sto mu je manje profitabilno.

I to nema nikakve veze sa "Srbijom" - vec iskljucivo sa njegovom licnom ekonomskom kalkulacijom.
[ Jagnjeca brigada @ 17.07.2010. 20:54 ] @
Evo jos jedna interesantna vest za veliki broj nezaposlenih ljudi u Srbiji:


SIN POZNATOG BIZNISMENA NA HVARU
Marko krstari Jadranom

Marko Mišković, sin biznismena Miroslava Miškovića, uslikan je na Hrvatskom primorju kako uživa u društvu lepih plavuša pokraj Hvara, od kojih se za jednu nagađa da je njegova nova izabranica.

[img]http://www.blic.rs/data/images/2010-07-12/57242_zabmarko-foto-cropix_f.jpg?ver=1278958691[/img]

Marko Mišković u tajanstvenom društvu
Marko je viđen u uvali Palmižana, na Hvaru, na skupocenoj jahti „Code predator 92“ na čijem se pramcu sunčao sa dve veoma atraktivne plavuše čiji je identitet za sada nepoznat. Jedino što je poznato je da se ovaj trojac odlično provodio, sunčajući se i kupajući se u azurnoplavom moru.

Marko će verovatno narednih dana krstariti Hrvatskim primorjem, kao što je to činio i prošle godine. Podsećamo da je pre tačno godinu dana u ovom vreme sin jednog od najbogatijeg Srbina plovio Jadranom, takođe sa tajanstvenom plavušom za koju su mediji pisali da je Jovana Nikolić, ćerka poznatog reditelja Bože Nikolića. Mnogi su tada nagađali da je Marko potpuno izgubio glavu za tom plavušom, a izgleda da je zaista slab na ovakav tip devojaka. Osim što je prošle godine uživao u krstarenju, Marko je na brodu proslavio svoj 27. rođendan i to u velikom stilu. Zabavi je prisustvovao veliki broj zgodnih devojaka, dok se šampanjac točio u potocima, a specijalna gošća mu je, ni manje ni više, bila Severina. Marko verovatno namerava da na sličan način proslavi i 28. rođendan pa se zahuktava za dobar provod.


O ljubavnom životu Marka Miškovića koji slovi za velikog zavodnika može zaista samo da se nagađa, pa su ga tako mediji povezivali sa Eminom Jahović, Ninom Badrić, Sanjom Papić, Mirkom Vasiljević i mnogim drugim, ali je on demantovao ove tvrdnje. Nikada u javnosti nije zvanično predstavio svoju devojku, te će se time verovatno voditi i ubuduće.

http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/198038/Marko-krstari-Jadranom

[ sasa_vidic @ 17.07.2010. 22:47 ] @
Čovek je jednostavno isisaoo sve što je mogao, a da pritom nikome leđa nisu
nisu utrnula, niti dobila išijas. Krenuli su lagani bolovi u predelu lumbaga, i tu je krenula
lagana masaža druga iz exfrancuske7 , gosp. fikusa Tadića.

poz..
[ Izvoljski @ 18.07.2010. 07:31 ] @
Citat:
O ljubavnom životu Marka Miškovića koji slovi za velikog zavodnika može zaista samo da se nagađa


bila bi vest da su napisali da ima problema u odnosu sa suprotnim polom.

ps.: opet "Marko".
[ Izvoljski @ 18.07.2010. 08:22 ] @
Citat:
Ko smo to "mi" ?

Delta ima svog vlasnika - Miskovica a ne "nas". Vlasnik je ocigledno u finansijskom problemu cim ima nameru to da proda.


pa nije ba stako. Vidi se na primeru Amerike. Posle finansijske krize Obama ce uvesti nova pravila da niko ne moze biti toliko velik da mu se ne moze desiti too-big-too-fail. Svakako da su i te banke bile necije i da iduci logikom Amerike treba da propadnu, a bio je primenjen bail-out. Pa kako to ? Dok je dobro banka je samo moja, a kad propadne ima da bi pomognu taxpayers jer ako ja puknem idete svi u Q. Naravno da to vise nece biti dozvoljeno, cak ni u Americi.

Slicno je kod delte. Ona jeste Miskoviceva ali s obzirom na profit koji ostvaruje i sam znacaj za drzavu za nju treba da vaze drugacija pravila nego za str. Nije to nikakvo diskriminisanje to je nesto ako progresivno oporezivanje. S obzirom na ogroman promet ona mora biti reg. u Srbiji ili ne moze u Srbiji da posluje. Kako ? Sasvim prosto - jednim jedinim zakonskim aktom. Sastane se skupstina i stvar resena. I Amerikanci su uvek donosili razne aktove npr Shermanov akt ili sada Obamin uvek kada je neko hakovao sistem, zakonodavac ga je u ime naroda zaustavio.
[ vladd @ 18.07.2010. 10:23 ] @
"Mi" smo nekadasnji vlasnici C marketa i Pekabete, poklonjeni su Radulovicu i Miskovicu, organizovanoj bratiji "uspesnih" biznismena, bez kinte svog novca, "mi" smo oni kojima je obecavano blagostanje, clanstvo u EU, bolji standard, nova radna mesta, bolje skolovanje, zdravstvo, komunalne usluge...

"MI" smo oni koji su glasali za "one" koji su obecali i zakleli se da ce to da ispune..

"Mi" smo oni koji POSMATRAMO, i konstatujemo da je odredjeno drustvance obicna banda lazova i lopina...

"Mi" se pomalo osecamo prevarenim...i cekamo... da se "malo vise" osetimo prevarenima...

A za koju godinu...vec cemo konstatovati..na koj ce deo planete ...neki "marko"..da emigrira...od silnog postenog rada...

Poz
[ Jagnjeca brigada @ 18.07.2010. 11:49 ] @
Mišković mi preti!

„Miroslav Mišković krivičnom prijavom pokušava da zastraši mene i moju porodicu“, navela je Forcanova


Milka Forcan, bivša potpredsednica „Delta holdinga“, izjavila je ekskluzivno za „Alo!“ da vlasnik najmoćnije srpske privatne firme Miroslav Mišković pokušava da zastraši nju i njenu porodicu. Ona je potvrdila da je Mišković tužio nju i njenu sestru, inače generalnu direktorku kompanije „Jugohemija“, Smiljku Mileusnić-Adžić.
- U ovom slučaju, krivična prijava je sredstvo zastrašivanja moje porodice i pokušaj zanemarivanja naših suvlasničkih odnosa, bez pravnog osnova - rekla je za „Alo!“ Forcanova.
Ona nije želela da se detaljno izjašnjava o tužbi jer, kako je rekla, još nije vreme za to. Prema našim saznanjima, Mišković je tužio svoju donedavno najbližu saradnicu zato što je, navodno, kao predsednica upravnog odbora „Jugohemije“ izdvojila nekretnine te firme sa namerom da ih registruje na neku drugu.
Kako nezvanično saznajemo, Miškovićeva tužba je stigla u Prvo tužilaštvo u zgradi Palate pravde u četvrtak, pred kraj radnog vremena.
Inače, upućeni spekulišu da je tužba neminovna posledica njihovog razlaza, odnosno nerešenih suvlasničkih odnosa u firmama „Delta holdinga“ u kojima i Forcanova i Mileusnić-Adžić imaju svoj udeo. Osim „Jugohemije“, vlasnika „Delta holdinga“ najviše svrbi udeo Forcanove u „Delta maksiju“ pošto su u toku pregovori o prodaji Miškovićevog lanca belgijskoj kompaniji „Delez“. Prema našim saznanjima, Mišković bi hteo da sa Belgijancima pregovara iz pozicije suverenog vlasnika „Maksija“, ali Milka i Smiljka nisu voljne da mu preprodaju svoj deo akcija.
Podsećamo, Milka Forcan je krajem maja „iznenada“ napustila „Deltu“, objavivši to na svom sajtu, i najavila da će se baviti ekonomskim i komunikacijskim konsaltingom i lobiranjem. U javnosti su se tada mogle čuti priče da je njeno napuštanje „Delte“ posledica dvogodišnjeg tihog sukoba sa Miškovićem.

http://www.alo.rs/vesti/29134/Miskovic_mi_preti


OBRAČUN MIŠKOVIĆA I MILKE FORCAN

Miroslav Mišković tuži Milku Forcan zbog „Jugohemije“, a ona će na sudu potražiti svoj udeo u „Delta Maksiju“

BEOGRAD - Sukob Miroslava Miškovića i njegove dojučerašnje desne ruke Milke Forcan mogao bi ozbiljno da uzdrma imperiju „Delta“, saznaje Kurir!

Krivična prijava koju je Mišković zbog „Jugohemije“ podneo protiv Forcanove mogla bi da bude deo fronta, jer se mogu očekivati sporovi u vezi sa drugim firmama u kojima su dojučerašnji saborci poslovni partneri. Kako Kurir saznaje, Forcanova će tužiti Miškovića zbog njenog udela u kompaniji „Delta Maksi“.

Ovakav sled događaja Milka Forcan je već najavila u izjavi za naš list.
- U toku je njegov napad na naše partnerstvo u firmama u kojima smo u suvlasničkim odnosima - rekla je Forcanova.

Kurir je već pisao da se Miškovićeva krivična prijava odnosi se na „Jugohemiju“. On tereti Forcanovu da je kao predsednik UO sa njenom sestrom Smiljkom Mileusnić-Adžić, generalnom direktorkom „Jugohemije“, prebacila dve nekretnine na njihovu drugu firmu.

- One su, navodno, to učinile bez Miškovićevog znanja i pri tom nisu platile porez na prenos apsolutnih prava, zbog čega on očekuje da ih i država krivično goni. S druge strane, Milka njega tuži zbog svog udela u „Delta Maksiju“ - ističe naš izvor.

Ono što je, međutim, definitivno poznato jeste da je Delta 2003. kupila „Jugohemiju“. Kao vlasnik „Jugohemije“ vodi se kompanija „Delta star“, preduzeće koje drže dve of-šor firme: „Hemslejd“ sa Kipra, koja je 60 odsto u Miškovićevom vlasništvu, i „Form komjunikejšens“ iz Delavera (SAD), koja je, pretpostavlja se, u vlasništvu Milke Forcan.


http://www.kurir-info.rs/vesti...ovica-i-milke-forcan-42327.php


[ Horvat @ 18.07.2010. 11:58 ] @
Citat:
. S obzirom na ogroman promet ona mora biti reg. u Srbiji ili ne moze u Srbiji da posluje

ne razumem sta si s ovim hteo reci

svako preduzece mora biti registrovano u srbiji ako misli da (legalno) posluje, cak i "predstavnistva"


a to sto su ameri izvlacili razne banke, to je no comment

(a kako je bitan "ljubavni zivot" sina doticnog?? glupi paparaci)

Citat:
„Hemslejd“ sa Kipra, koja je 60 odsto u Miškovićevom vlasništvu

odakle im ovaj info, zar nisu podaci sa kipra skriveni? ako je to tacno, ko drzi ostalih 40%?
[ Izvoljski @ 18.07.2010. 13:53 ] @
Milka Forcan - Obaveštena sam o tome. U pripremi je moja krivična prijava protiv njega, jer me neosnovano optužuje. U toku je njegov napad na naše partnerstvo u firmama u kojima smo u suvlasničkim odnosima, metodama koje su više puta primenjivane i pomoću svih oblika pritisaka. Nadam se i želim da verujem da je vreme bahatosti u Srbiji prošlo - bilo je sve što nam je Forcanova rekla.

pretpostavljam da je ovo Freudova omaska. Znaci te dobro razradjene metode su bile ok dok su im oboma koristile da se neizmerno bogate, a sada kad su uperene protiv nje, ne valjaju i krivicno su delo. Ili Milka hoce da nam kaze da ona onda nije znala za te metode niti nedajboze kao ppreds. ucestvovala u istim, a sad ih se naprasno setila. Milka, Milka. Razocarali ste me i opet dokazali da zene nisu za prejake igre jer se uvek utronjaju do daske od same pomisli da raskos dvoraca moraju da zamene sapunom i ribanjem cucavca.

Sto se tice bahatosti, verujte Milka ja bih najsrecniji bio da je to vreme proslo. Ali to podrazumeva da onda objasnite i kako ste dosle do ogromnog vlasnistva u Jugohemiji ?
[ ventura @ 18.07.2010. 14:05 ] @
Ja sam ipak očekivao malo više stila sa obe strane...
[ vladd @ 18.07.2010. 14:12 ] @
Ma jok, obicna predstava za javnost, ali suptilno odradjena, sa vecim brojem aktera, radnji i formalni ponasanja.

Kada je napustala mesto direktora kompanije, Milka je rekla da ce se baviti medjunarodnim poslovanjem Delte, kao jedna od zainteresovanih(deonicarski ili vlasnicki) strana.

Sada se taj trenutak priblizio, firma je pred prodajom, posao je zavrsen, samo ga sada treba prezentovati javnosti, i zamajati javno mnjenje, nekakvim akcijama.

Jednostavno se proizvodi "politicko-socijalni" efekat, ne uznemirava se bahato javnost finalnim potezom velike pljacke, i iznosi ogroman kapital iz zemlje..

Na kraju ce postati drzavljani, recimo Engleske, dovoljno je 800000 funti da ne pitaju ko si i sta si, za jos par desetina hiljada, dobice titule lordova i ledi..

Tako da je ovo "prepucavanje" samo farsa, cisto zamajavanje, da se ne izazovu neke iznenadne, nezeljene posledice..
Menadzerski je kontrola situacije(u ovom slucaju statusa imidza u javnom mnjenju), izazivanjem kontrolisane formalne aktivnosti, koja je stit za veci deo mogucih problema..


Poz
[ Izvoljski @ 18.07.2010. 14:18 ] @
o kakvom stilu ventura pricas ? pa to su pomracene duse ogrezle u svakojake mahinacije. Spremni su sada da upropaste jedno drugo zbog za njih tricavih par miliona evra. To su ti Srbi dragi moj ventura. A da smo Englezi tj sa stilom oni bi lepo za pojas zadenuli, uzeli titulu, svojim degenerisanim potomcima obezbedili mesto u crvenim stolicama gornjeg doma u parlamentu i dzentlmenski pustili i ostale sposobnjakovice da pljackaju. U kuci i po svetu.
[ Horvat @ 18.07.2010. 14:28 ] @
beltrammi nisi mi odgovorio na sta si s onim mislio (pogledaj prethodnu moju poruku)?
[ Izvoljski @ 18.07.2010. 14:35 ] @
klasicna utaja poreza.
[ ventura @ 18.07.2010. 17:18 ] @
Citat:
Izvoljski: o kakvom stilu ventura pricas ? pa to su pomracene duse ogrezle u svakojake mahinacije. Spremni su sada da upropaste jedno drugo zbog za njih tricavih par miliona evra. To su ti Srbi dragi moj ventura. A da smo Englezi tj sa stilom oni bi lepo za pojas zadenuli, uzeli titulu, svojim degenerisanim potomcima obezbedili mesto u crvenim stolicama gornjeg doma u parlamentu i dzentlmenski pustili i ostale sposobnjakovice da pljackaju. U kuci i po svetu.

Dvadeset godina su radili zajedno, raskantali su se, i umesto da se obe strane džentlmenski ponesu i na miru reše svoje probleme, oni uzeli da se prepucavaju preko novina...
[ Igor Gajic @ 18.07.2010. 17:40 ] @
Ma to sto se prepucavaju preko novina to je samo mazanje ociju... Verujem da saradnja i dalje i ide nesmetano
[ Jagnjeca brigada @ 18.07.2010. 19:40 ] @
Prema nepotvrđenim informacijama koje su se procurele u javnosti, nakon prodaje "Delta Maksija", Miroslav Mišković namerava potpuno da izađe iz trgovine.

U javnosti se spekuliše o tome da bi sav dobijeni novac, ali i kapacitete koje trenutno poseduje, Mišković mogao da preusmeri ka investicionom fondu i daljem razvijanju poslova u poljoprivredi.


http://www.b92.net/info/vesti/...07&dd=18&nav_id=446279
[ vladd @ 18.07.2010. 20:01 ] @
E tu ce mu biti kraj...

Sa neplacanjem je zavio u crno mnoge sitne(i pomalo krupne)dobavljace, a u poljoprivredi, kao posrednik(jedino to ume) ako bude zaboravio da plati "kuki i motiki"...

Ali je to samo olako osmisljena "varijanta", za kompletiranje predstave..mislim da ce pare zavrsiti na krokodilskim ostrvima, i na jahticama usred toplih mora..

Poz
[ žutokljunac @ 18.07.2010. 20:11 ] @
Koliko u Vojvodini zemljiša poseduje Mišković, mogao bi da ima svoju državu. Bolje rečeno, zajedno sa svoja dva drugara, Koletom i Đoletom.
Đorđe Nicović 29.630 hektara
Miroslav Mišković 25.100 hektara
Miodrag Kostić 22.740 hektara

http://www.blic.rs/Vesti/Vojvo...se-poseduju-Nicovic-i-Miskovic

Kingdom of Đomimi

Dobro je što Peconi nije voleo da kupuje zemlju. Bio bi i " Peconi Republic ".

Strašno.
[ Izvoljski @ 18.07.2010. 20:25 ] @
Citat:
Ma to sto se prepucavaju preko novina to je samo mazanje ociju... Verujem da saradnja i dalje i ide nesmetano


ma naravno da nisi u pravu.

Ovo je ozbiljan sukob i ko zna sta ce se sve izroditi i da li ce se konacno razotkriti najveca misterija srpske privrede u zadnjih 20 g - Miskovic.
[ Horvat @ 18.07.2010. 20:49 ] @
Citat:
Izvoljski: ma naravno da nisi u pravu.


sta, po tebi treba da se blate po novinama?
skroz profesionalno
takve osobe (koje to rade) tesko da dostizu nivo uspesnosti i love kao sto su dostigli miskovic i forcanova

@zutokljunac, tuga :(
a ko je taj nicovic?
[ Izvoljski @ 18.07.2010. 20:51 ] @
a Horvat jado nijesi cua za Nicovica. Dosa u BG iz Kolasina i pokupova ti pola Vojvodine jedan nebio.
[ Horvat @ 18.07.2010. 20:57 ] @
a oklen mu pare za tu kupovinu? da nije mozda posteno zaradio?
[ Izvoljski @ 18.07.2010. 21:27 ] @
raznosio gajbe iz Lovcenca do Idjosa.
[ Horvat @ 18.07.2010. 21:31 ] @
te gajbice... najunosniji posao...
[ sugardaddy @ 18.07.2010. 22:59 ] @
...nije ni mlatio praznu slamu na forumima.

Zivo me interesuje da li neko odavde obezbjedjuje nekome barem jedno radno mjesto?

Totalno je nebitna informacija sto se privatna kompanija prodaje. I novom i starom vlasniku samo jedna stvar je na umu, a to je profit.
[ Isak666 @ 18.07.2010. 23:05 ] @
Naravno da je potpuno nebitno kako je neko za 20 godina zaradio 2 milijarde dolara i sta ce biti sa lancem prodavnica koji snabdeva veci deo stanovnistva.
[ Jagnjeca brigada @ 19.07.2010. 19:17 ] @
Mišković tužio Forcan zbog menice?

Beograd -- Predsednica UO Jugohemije Milka Forcan blokirala je preduzeće "Delta star" u vlasništvu Miroslava Miškovića puštajući menicu od pet miliona evra, saznaje B92.



Istovremeno, tužilaštvo je saopštilo da upravo ovo preduzeće, “Delta Star”, zvanično tuži Milku Forcan za zloupotrebu službenog položaja.

Po prvi put se desilo da je jedno Miškovićevo preduzeće blokirano, još od osnivanja njegove imperije 1991. godine. Umesto poverilaca, to je uradila jedna od njegovijh doskorašnjih najbližih saradnica, Milka Forcan.

Preduzeće Jugohemija, u kome je ona predsednica UO, pustilo je pre 17 dana menicu na pet miliona evra, što je dovelo do momentalne blokade računa preduzeća “Delta star”. Ovo je, kako se pretpostavlja, mogući razlog za reakciju Miškovića, koji je odmah nakon toga podneo krivičnu prijavu.

Interesantno je da je tužba podneta u četvrtak, istog dana kada je objavljeno da je belgijska grupa Delez zainteresovana za kupovinu 50 posto Maksija.

Prema podacima Agencije za privredne registre, 60 odsto akcija “Delta stara” ima Miroslav Mišković, a 40 odsto kompanija Form, koja je registrovana u američkoj državi Delaver, koja je ofšor zona, a za koju su mediji spekulisali da je u vlasništvu porodice Milke Forcan.

U obračun Forcanove i Miškovića, kako saznajemo, nisu uključeni samo njena sestra i otac kao rukovodeći kadar Jugohemije, već i njen suprug Branko Forcan. U javnosti nije mnogo poznato da je pri osnivanju Delte Branko Forcan bio jedan od vodećih menadžera, koji kako se spekuliše sada traži svoj deo novca ukoliko Maksi bude prodat.

Inače, kako pišu Novosti, Mišković je navodno na početku karijere podelio po devet odsto akcija tog preduzeća svojim najbližim saradnicima, koji su mu pomagali u stvaranu imperije, a među njima je i suprug Milke Forcan, Branko.

Međutim, B92 je proveravao u zvaničnim dokumentima u Srbiji i na Kipru, iz kojih proizilazi da je potpuni vlasnik Maksija - kiparski Hemslejd, a stoprocentni vlasnik Hemslejda - Miroslav Mišković.



Tužilaštvo primilo prijavu protiv Forcanove

Više javno tužilaštvo u Beogradu je saopštilo da je primilo krivičnu prijavu koju je "Delta star" podneo protiv Smiljke Mileusnić-Adžić, Milke Forcan i Zvezdana Ćosića. Kako je saopštilo to tužilaštvo, svi navodi krivične prijave biće provereni, nakon čega će javnost biti obaveštena o odluci koju povodom prijave bude donelo. Tužilaštvo ima rok od 30 dana odgovori na krivičnu prijavu.

Miroslav Mišković podneo je krivičnu prijavu protiv sestara Mileusnić - Milke i Smiljke tvrdeći da su zloupotrebile službeni položaj, a povod su njihovi vlasnički odnosi u Jugohemiji i u Delta Maksiju. Forcanova je svojevremeno bila najbliža Miškovićeva saradnica i potpredsednica Delta holdinga, čiji je vlasnik upravo Miroslav Mišković.

Mišković, kako se navodi, u krivičnoj prijavi tvrdi da je Forcanova kao predsednica UO Jugohemije, gde je njena sestra generalni direktor, nekretnine ove kuće prenela u drugu kompaniju.

On, kako tumače mediji, hoće da pred belgijski gigant Delez koji želi da kupi Maksi, izađe sa celim vlasničkim paketom, a sestre, Milka i Smiljka, navodno nisu voljne da mu prodaju svoj udeo. Pre privatizacije, podsećaju listovi, na čelu Jugohemije bio je Jovan Mileusnić, otac sestara Milke i Smiljke.

Belgijanci će tražiti da sve bude čisto

Dragomir Janković sa Evropskog ekonomskog instituta u Briselu smatra da Belgijanci neće ući u posao ukoliko sve ne bude "čisto".


“Ukoliko postoji bilo šta sporno u vlasničkoj strukturi suigurno je da bez saglasnosti svih vlasnika, bilo koja međunarodna kompanija, jedan trgovnski lanac neće ući u taj proces, pre svega jer oni ne žele da kupe problem i da uđu u bilo kakav spor već žele da kupe jasnu tržišno moćnu i tržisno dominantnu kompaniju u Srbiji”, kaže Janković.

„Što se tiče same strukture vlasništva ona u ovom trenutku za državu Srbiju nije toliko bitna, bitnija je za same vlasnike, a ono što je važno i poželjno za Srbiju jeste da dođe jedan ozbiljan trgovinski lanac i da se sve odradi zakonito i transparentno“, kaže on.

Nezvanično se pominje da bi tom transakcijom Delta donekle rasteretila svoje kredite i dugove, što smatra i Dragomir Janković.

„Činjenica je da je Delta Maksi nelikvidan u smislu servisiranja svojih obaveza prema dobavljačima i eventualna prodaja bi bila jako dobar put da se ta likvidnost podigne na veći nivo i to je važno sa stanovišta cele privrede. Veliki broj dobavljača u lancu je zbog veličine Delta Maksija veoma zavistan od toga da li će taj lanac redovno servisirati svoje obaveze i na koji način će to raditi. Mislim da je Delta Maksi došla u jednu situaciju da ne može valjano da servisira svoje obaveze, da krediti i obaveze dospevaju i mislim da je prodaja rešenje za sve u lancu“, kaže on.

http://www.b92.net/biz/vesti/s...07&dd=19&nav_id=446561
[ Isak666 @ 19.07.2010. 20:09 ] @

[ žutokljunac @ 19.07.2010. 23:51 ] @
Citat:
Jagnjeca brigada: Milka i Smiljka


Kole i Đole
[ abishai @ 20.07.2010. 04:28 ] @
Koliko lopova u ovoj zemlji... A svi kao patriote velike...
[ vladd @ 20.07.2010. 09:56 ] @
Ko je rekao patriote

To su ona "specijalna decica", slatka i pametna, skolovana kojekude, i od pelena "experti"(i expertski su pelene punile)..

Pa tata zajahao na dobru firmu, dozvoljeno mu da je bagatelise, i sada se decica bogate i postaju "uspesna"..

Dok ne dodju "patriote" i pohapse bandu..

Poz
[ žutokljunac @ 20.07.2010. 11:21 ] @
Citat:
vladd: Ko je rekao patriote:)
Dok ne dodju "patriote" i pohapse bandu..

I onda će da se vrate stari zanati i zanimanja koja su unosna, a koja su ovi izbacili - nošenje gajbica, kao i zanimanje za široke narodne mase - punjenje upaljača na pijaci i menjanje kremena, al´ na punjenju je lova.
[ Roker23 @ 20.07.2010. 12:35 ] @
U kapitalizmu prodaju vecinskog paketa akcija ili vlasnistva neke firme ugovara VECINSKI VLASNIK ili neko koga ovlasti skupstina akcionara iz same firme..

Koliko ja znam predsednici drzava se ne mesaju niti prodaju akcije i procente vlasnistva privatnih kompanija OSIM ako su ti predsednici drzava istovremeno i vlasnici te kompanije.

Ova vest da je Tadic bio u Belgiji i pregovarao u ime Delte o prodaji Delte Belgijancima znaci samo jednu stvar. Da Boris Tadic, imenom i prezimenom ima vecinski paket akcija Delte ili odredjeni procenat vlasnistva. U svakom slucaju da nema neki % AKCIJA u DELTI tadic ne bi isao tamo da pregovara!

Inace sto se cele price tice gledano sa drzavnicke strane, Srbija u ovome nema NIKAKVU BUKVALNO KORIST ILI INTERES, jer ce porez od promene vlasnistva ostati u EU , a Srbija tu nece dobiti nista, jer se nece prodavati srpska firma Delta doo , ili Delta Holding, vec kiparska firma vlasnik Delte .....

Samim tim nije postojala NIKAKVA POTREBA DA BORIS TADIC PREDSEDNIK SRBIJE IDE U BELGIJU JER OVDE NEMA NIKAKVOG KONKRETNOG INTERESA I KORISTI ZA DRZAVU SRBIJU

Ali ima velike koristi i interesa za gradjanina Borisa Tadica vlasnika odredjenog procenta akcija DELTE! Jer ce za svoj procenat akcija u Delti gradjanin Boris Tadic DOBITI DEBELE PARE
[ vladd @ 20.07.2010. 13:52 ] @
Citat:
žutokljunac: I onda će da se vrate stari zanati i zanimanja koja su unosna, a koja su ovi izbacili - nošenje gajbica, kao i zanimanje za široke narodne mase - punjenje upaljača na pijaci i menjanje kremena, al´ na punjenju je lova.


Sta fali, malo od pocetka da se krene, kao sto krecu od pocetka svi oni koje su doticni zavili u crno

Pa da se vidi ko brze menja kremencic, ili ko spretnije sklanja tezgu..


Ma vazi, cim se drzavi vrate opljackane pare, eto "prestanla" zivota, nece nas primiti u EU, nema novih radnih mesta...

Jok moe, nema novih jahtica, dok se ne zarade..bar sledecih 20 godina..

Jedino bavljenje rastom privrede moze da donese dobro i zemlji i stanovnistvu..

Dok je "lavlja" borba tajkuna, slinavi politicari skloni bahatosti i diktaturi..= BANANA republika

Sta su pa doticni uradili "drustveno odgovorno"..pomogli "malu privredu" tako sto su je zavili u crno, Kole pravi stetu sa secerom, svercuje.."legalno", kao reeksport, samo luduju i puvaju se ko ce vecu jahtu da kupi... na ostrvu majmuna


Poz

P.S. @Roker23
Ne mozes optuziti tako direktno predsednika, iako su aktivnosti blago receno sumnjive.
Ali nas predsednik se slabo bavi svojim poslom, samo se trudi da je aktuelan, u aktuelnim i popularnim zbivanjima, da ga ne optuze da je "neobavesten"..samo sto ne zna kako da ispliva iz svega..bez para..
[ Roker23 @ 20.07.2010. 14:45 ] @
@vladd

naravno da mogu da ga optuzim cim tesko zloupotrebljava svoju drzavnu funkciju i novac nas poreskih obveznika u - privatne svrhe

sad da li je to tadic uradio zato sto je za to dobio novac od miskovica ili zato sto i sam ima procenat akcija delte - to je pitanje , ali to pitanje u svakom slucaju ne menja sustinu ove price.
[ Roker23 @ 20.07.2010. 14:47 ] @
Citat:
to ti je normalna praksa na zapadu da politicari intervenisu pri sklapanju velikih poslova ili u slucaju problema. I Merkelova i Medvjedev su se dogovarali u vezi ulaganja Simensa u Rusiju, a slicno su Kameron i Obama popricali u vezi BP katastrofe.


kakva neistina.

zaboravio si da kazes da je u slucaju merkel i medvedev se radilo u kupovini lokomotiva od siemensa od strane ZELEZNICA RUSIJE koje su drzavno preduzece . Samim tim predsednik Rusije ima ovlascenje da pregovara i ugovara kupovinu lokomotiva.

A u ovom slucaju se ne radi o kupovini/prodaji drzavnog preduzeca privatnom ili drzavnom preduzecu iz inostranstva , vec o prodaji privatnog preduzeca privatnog firmi iz inostranstva i samim tim tu nema nikakvog mesta za predsednika ili bilo kojeg sluzbenika drzave srbije da u njemu ucestvuje, i jasno je da se radi o teskoj zloupotrebi drzavne funkcije u privatne svrhe.

Samo da ne zaboravim(dokaz kako mi sve brzo zaboravljamo),nas predsednik Tadic je koliko juce pozivao na ekonomski patriotizam,da ,,nasi,,tajkuni prebacuju firme u Srbiju da budu rodoljubi u teskim vremenima,a sada licno pregovara sa premijerom Belgije o prodaji jednog STRANOG KIPARSKOG PREDUZECA U PRIVATNOM VLASNISTVU - takodje privatnoj kompaniji Delez?

Jer ovde se ne radi o prodaji firme Delta Holding/Delta doo iz Srbije belgijskoj firmi vec o prodaji 50% akcija kiparske firme koja je 100% vlasnik delte - belgijskoj firmi i ja ne vidim sta tadic ima tu da pregovara garantuje ili ucestvuje osim ako nije i sam suvlanik tog preduzeca.
[ Jagnjeca brigada @ 20.07.2010. 21:57 ] @
Krstović: Delta nije na prodaju
„Delta holding" nije na prodaju i o tome nikada nisu vođeni nikakvi razgovori, izjavila je direktorka korporativnih komunikacija te kompanije Jelena Krstović

Prodaje se isključivo manjinski paket „Maksija"... Jelena Krstović, „Delta holding"
Ona je time demantovala informaciju koju je objavio „Blic" da vlasnik „Delte" Miroslav Mišković pored „Delta Maksija" planira da kompletnu kompaniju proda belgijskoj firmi „Deleze".

Ona je rekla da „svi delovi 'Deltinog' poslovnog sistema imaju jasne i ambiciozne razvojne planove, kroz sopstveni rast i kroz nova preuzimanja, što posebno važi za osnovne biznise".
- Jedino se razgovara o prodaji do 50 odsto kapitala u maloprodajnom lancu „Delta maksi". Situacija u vezi sa „Delta maksijem" nije promenjena u poslednjih godinu dana. Kao što smo ranije rekli, u toku su razgovori sa potencijalnim strateškim partnerima. Razgovara se isključivo o prodaji manjinskog paketa, eventualno do 50 odsto i „Maksi" će ostati nacionalni trgovinski lanac. Ulazak strateškog partnera omogućiće ubrzan razvoj „Delta Maksija", ne samo u Srbiji nego i na drugim tržištima u regionu - izjavila je Jelena Krstović.


http://pressonline.rs/sr/vesti...87:+Delta+nije+na+prodaju.html

[ Horvat @ 20.07.2010. 22:13 ] @
eto ipak su bile samo spekulacije ;)
[ vladd @ 20.07.2010. 22:23 ] @
Nisu, nego sluzbena informacija je sustinska laz, a opravdava se trenutnom istinom, da je u trenutku plasiranja situacija status kvo, takva kakva je.

DANAS nece biti prodaje, i DANAS postoji razvojni plan..a ovih dana se dogadjaju pregovori, koji ce nekog narednog dana, meseca.. proizvesti...nesto novo

Poz
[ Ivan Dimkovic @ 20.07.2010. 22:30 ] @
Ne znam sto se od ovoga pravi neka specijalna pompa...

Dakle, doslo je vreme da se zavalja deo firme - i, naravno, kao i uvek kada ima vise vlasnika dolazi do "necete me prevariti, hocu svoj deo" price...

Sve to sto sledi je deo normale, tj. pokazivanja zuba sto proizvodi na kraju neku tuzbu i na kraju pregovore i zavrsavanje posla, jer je lova u pitanju...
[ Nebojsa Milanovic @ 20.07.2010. 22:32 ] @
Citat:
Horvat: eto ipak su bile samo spekulacije ;)


Aha, samo špekulacije....

Načini i principi zaključivanja koji se od nekih, inače vrlo aktivnih ovde, mogu čuti - su blago rečeno nelogični....


http://www.blic.rs/Vesti/Tema-...e-sve-i-napusta-posao-u-Srbiji
[ Horvat @ 20.07.2010. 22:44 ] @
nebojsa, cekaj sad polako

sta je speklucija? (ne mislim na berzansko spekulisanje)
"nagadjanje" da ce doci do nekog dogadjaja, je l tako?

ako je tako, onda ovo JESTE spekulacija ("nagadjanje"), "ZVANICNO" obavestenje iz delta holdinga (sem ako press nije fabrikovao vest, ali ime je pravo uzeo, barem to stoji na site-u d. holdinga) je da nece biti prodaje citavog delta holdinga, vec samo dela d. maxi-ja
je l tako?

i kako onda nije spekulacija?
(da se razumemo, ja ne sporim da postoji mogucnost da ce se i prodati citav delta holding, ali to je SADA u ovom trenu sve u domenu nagadjanja, da li hoce ili nece, i osim ako nisi/nismo ukljuceni direktno u ta pregovaranja, ne mozemo znati tacno o cemu se pregovara - da li samo o d. m. ili o citavom d. h.)

e sad reci s kojim mojim "zakljuckom" se tacno ne slazes ovde?

a ovo
Citat:
saznaje "Blic" od izvora upoznatih sa tokom pregovora srpskog bogataša i Belgijanaca.

bas ne uliva veliko poverenje u verodostojnost

(malo off, zar ovo (koliko cega i kome se prodaje) ne spada u poslovnu tajnu? i da o pustanju takvih informacija odlucuju nadlezne osobe u preduzecu, u suprotnom "slede sankcije" po osobe koje su pustile te informacije?)
[ Jagnjeca brigada @ 21.07.2010. 18:32 ] @
Forcanova stopirala prodaju Maksija
21. jul 2010. | 15:08 -> 19:02 | Izvor: B92, Tanjug
Beograd -- Milka Forcan uspela Miroslavu Miškoviću da obustavi prodaju "Delta Maksija", saznaje B92. Forcanova kaže da nije prekršila zakon.


Sa svečanog otvaranja tržnog centra ''Delta siti'', novembar 2007. (FoNet)
Zbog sukoba sa Forcanovom sve veći broj firmi koje kontroliše Miroslav Mišković imaju problem. Posle “Delta Stara” koji je u blokadi, privremeno je blokirana prodaja “Delta Maksija”.

Okružni sud u Nikoziji izrekao je privremenu meru društvu “Hemslejd Trejding Limited” da raspolaže preduzećem “Delta Maksi”.

Kako saznajemo, pod znakom pitanja je i raspolaganje firmom “Delta Ril Estejt” koja je jedna od najvećih firmi u okviru “Delta Holdinga”.

Nakon što je Milka Forcan blokirala poslovanje preduzeća “Delta Star” obračun između doskorašnjih najbližih saradnika u kompaniji “Delta” otišao je dalje, pa Miroslav Mišković u ovom trenutku ne može da proda lanac prodavnica Maksija.

Naime, suprug Milke Forcan, Branko, izdejstvovao je privremenu meru Okružnog suda u Nikoziji kojom je kompaniji “Hemslejd” zabranjeno da raspolaže “Delta Maksijem”.

Pravni zastupnik “Delta Holdinga”, Nenad Popović, potvrdio je da postoje privremene mere na Kipru. On je rekao i da su na ovu meru uložili žalbu na odluku po zahtevu Branka Forcana.


Forcan nema dokaz, tvrdi Nenad Popović (Beta)
"On na Kipru pokušava da utvrdi da je vlasnik u Srbiji, ali ni tamo nije prikazao dokaz o tom svom vlasništvu. To je na nivou tvrdnje, a mi smo na tu tvrdnju reagovali dokumentima i činjenicama, i nemamo nikakvih sumnji u tom pogledu", kaže Popović.

Međutim, na sajtu Agencije za privredne registre B92 je pronašao zaključak Agencije u kojem se konstatuje da privremena mera izrečena na Kipru postoji, te da tu odluku treba da prihvati i sud u Srbiji.

Srbija i Kipar imaju ratifikovane ugovore o pravnoj pomoći u građanskim i krivičnim stvarima. Ovim zakonom države su ugovorile obaveze da međusobno priznaju odluke druge zemlje ugovornice pod zakonom propisanim uslovima. Postupak je potrebno sprovesti i pred našim sudom.

Kako saznaje B92, u Agenciji za privredne registre u toku je i pitanje zabrane raspolaganja drugom najvećom firmom “Delta ril estejt” u čijem su vlasništvu, osim objekata u kojima su prodavnice “Maksija”, i “Delta siti” i naselje “Belvil”.

Advokat porodice Forcan Aleksandar Lojpur nije želeo da iznosi komentare o ovim navodima do konačne odluke suda na Kipru.

“Sva ta pitanja vezana za ‘Delta Maksi’ i za ‘Delta ril estejt’, i udeo gospodina Branka Forcana u te dve firme su pod znakom pitanja odnosno predmet su razmatranja pred sudom na Kipru, i u ovom trenutku ne bismo ništa komentarisali dok sud na Kipru ne donese svoju definitivnu odluku. Mi smo uvereni da će sud na Kipru doneti presudu u našu korist, ali sad kako će to biti videćemo”, kaže Lojpur.

Pravni zastupnik “Delta Holdinga”, Nenad Popović, uzvraća optužbom da su Milka Forcan i njena sestra oštetili manjinske akcionare i državu Srbiju prilikom formiranja preduzeća “Jugohemija Menadžment”.

"Iza svega ovoga stoji namera manjinskog vlasnika ‘Delta Stara’, preduzeća ‘Form komjunikejšns’, tj. gospođe Milke Forcan, da onemogući da se izvrši uvid u poslovanje kako preduzeća ‘Delta Star’, tako i preduzeća ‘Jugohemija a.d.’ koje je ona isključivo vodila i to na osnovu poverenja koje je stekla u ‘Delta Holdingu’ za vreme njenih 18 godina rada", tvrdi on.



http://www.b92.net/info/vesti/...07&dd=21&nav_id=446964
[ holononi @ 22.07.2010. 07:55 ] @
Pranje novca.

Ko je šta oprao saznaćemo kroz 10-15 godina kad se krene u "odlučnu borbu protiv kriminala".
[ dejanet @ 22.07.2010. 09:02 ] @
Vezano za Deltu:

http://www.b92.net/biz/vesti/s...07&dd=22&nav_id=447076
Citat:
Apsurdno je da mi u krizi, kada svuda padaju cene hrane, imamo poskupljenja. Njihove marže na uvoznu hranu su 200–300 odsto, kao i na razne strane brendove. Kod nas tek sa sniženjima dobijamo standardnu evropsku cenu, ali ni njih nema", kaže Bušatlija.


Ne treba trositi reci o kvalitetu hrane koja potice iz dalekih Latinoamerickih zemalja, kao i iz vojnih rezervi mnogih zemalja..

Tako da bi se kladio da osim nemastine i stresa drugi glavni razlog porasta karcinoma u Srbiji jeste i ovo..
[ boccio @ 22.07.2010. 09:04 ] @
http://www.e-novine.com/files....monopol_srbija_t_864452870.jpg

:)
[ žutokljunac @ 22.07.2010. 17:05 ] @
Citat:
Jagnjeca brigada

Pravni zastupnik “Delta Holdinga”, Nenad Popović, uzvraća optužbom da su Milka Forcan i njena sestra oštetili manjinske akcionare i državu Srbiju prilikom formiranja preduzeća “Jugohemija Menadžment”.


Do pre neki dan to što je oštetila državu i akcionare nije uopšte bilo bitno, a sada kada su se ppčli, sad se to koristi kao argument. Nadam se da će ovaj pajac Mišković i ova Milka dobiti šut u dpe i proći kao i onaj ljakse Karić.
[ Jagnjeca brigada @ 22.07.2010. 19:23 ] @
Za državu dobro da Delta propadne

"Za državu bi bilo dobro da Delta propadne, da je kupi neko ko će otvoriti radna mesta. Bez takvih preduzetnika država bi se obračunala sa monopolom. Apsurdno je da mi u krizi, kada svuda padaju cene hrane, imamo poskupljenja. Njihove marže na uvoznu hranu su 200–300 odsto, kao i na razne strane brendove. Kod nas tek sa sniženjima dobijamo standardnu evropsku cenu, ali ni njih nema", kaže Bušatlija.


http://www.b92.net/biz/vesti/s...07&dd=22&nav_id=447076
[ Ivan Dimkovic @ 22.07.2010. 19:28 ] @
Citat:

Za državu dobro da Delta propadne

"Za državu bi bilo dobro da Delta propadne, da je kupi neko ko će otvoriti radna mesta. Bez takvih preduzetnika država bi se obračunala sa monopolom. Apsurdno je da mi u krizi, kada svuda padaju cene hrane, imamo poskupljenja. Njihove marže na uvoznu hranu su 200–300 odsto, kao i na razne strane brendove. Kod nas tek sa sniženjima dobijamo standardnu evropsku cenu, ali ni njih nema", kaže Bušatlija.


Ovo ne moze biti dalje od istine - a evo zasto:

1. Beskicmenjacka vlast je lako potkupljiva od bilo kog velikog faktora, bez obzira da li se taj faktor preziva na -Ic
2. Niko nece kupiti Deltu "da otvori radna mesta" vec da generise profit sa najmanjom kolicinom ulaganja
3. Umesto sanjarenja o nekom princu na belom konju treba uraditi nesto da u Srbiju udje VISE lanaca supermarketa

Jedino slobodno trziste sa vise konkurencije moze da smanji cene i marze - ocekivati da ce prodajom jedne firme sa dominantnom pozicijom drugom vlasniku nesto biti promenjeno je ravno halucinaciji.

Promenice se vlasnik, i to ce biti jedina promena. Jeste, novi vlasnik je budala pa ce da smanji cene ako ne mora - a ne mora ako ima dominantnu poziciju...

Boze kakvih naivcina ima...
[ Horvat @ 23.07.2010. 15:03 ] @
Citat:
Forcanova: Sukob nije zbog novca
23. jul 2010. | 00:27 | Izvor: Blic, Tanjug Beograd -- Predsednica UO "Jugohemije" Milka Forcan, doskora najbliža saradnica Miroslava Miškovića, kaže da sukob s Miškovićem nije zbog novca, već nepoštovanja dogovora.
...
Moja poruka je bila da o sudbini 'Jugohemije' možemo odlučivati samo zajedno, a njegov odgovor je bio suprotan", tvrdi ona.

izvor



[ vladd @ 23.07.2010. 16:28 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic
Boze kakvih naivcina ima...


Malo li je, cela SRBIJA, izuzev sacica pojedinaca:)

Nije ono sto jeste, vec ono sto se javno napise:D
[ Jagnjeca brigada @ 23.07.2010. 21:36 ] @
Sud odbio zahtev Miškovića?

Privredni sud u Beogradu odbio je zahtev Miroslava Miškovića da uvede prinudnu upravu u Jugohemiju, kao i u preduzeće „Jugohemija menadžment“, saznaje B92. Sud je zabranio da se prinudna uprava uvede u ta preduzeća, dok je prinudna uprava uvedena u preduzeće „Delta Star“ Miroslava Miškovića.


http://www.b92.net/biz/vesti/s...07&dd=23&nav_id=447514
[ holononi @ 23.07.2010. 21:48 ] @
Pa dobro 5 miliona evra ni tamo ni tamo, to je sitnica. Treba malo dizati prašinu dok se ne stiša b(r)uka nakon presude medjunarodnog suda o legalnosti proglašenja nezavisnosti.
[ Jagnjeca brigada @ 24.07.2010. 12:47 ] @
Kiparski sud zabranio Miškoviću da proda Maxi


NIKOZIJA - Prema presudi kiparskog suda koji je doneo meru zabrane, vlasniku Delte Miroslavu Miškoviću privremeno je zabranjeno da proda Delta Maxi.
Advokat Branka Forcana, Mark Hanzelin, za B92 kaže da njegovu validnost niko pred sudom do sada nije osporavao. U dokumentu se navodi da je Miroslav Mišković devet odsto Delta M ustupio Branku Forcanu.

Dokument iz 1994. nalazi se u sefu švajcarske advokatske firme koja zastupa bivšeg direktora Delte, Branka Forcana u sporu koji vodi protiv Miroslava Miškovića pred kiparskim sudom.

Dok advokati Miroslava Miškovića tvrde da se radi o nevažećem dokumentu, advokat Hanzelin kaže da je čudno da se validnost dokumenta osporava tek nakon što je postupak završen.

"Čudno je prvo jer imamo dokument, on je u sefu u našoj firmi. Ono što je veoma interesantno da zastupnici Delte nisu iznosili ovu činjenicu pred sudom na Kipru. Mi prvi put čujemo te tvrdnje sada i pretpostavljam da imaju dokaz da je to lažan dokument da bi već predali to kiparskom sudu”, smatra Hanzelin.

Prema saznanjima B92, Branko Forcan je pokušao da proda svoj udeo u kompaniji Miroslavu Miškoviću ali na ovu ponudu nikada nije dobio odgovor. Forcan nije jedini koji je dobio procenat u firmi, a navodno su se drugi vlasnici ovakvog papira ranije dogovarali o obeštećenju.

Mark Hanzelin objašnjava zašto se Branko Forcan posle 16 godina odlučio na ovaj potez. “On je bio mlad direktor u kompaniji gospodina Miškovića. Bila je odgovornost kompanije da registruje ovu promenu vlasništva. Nije to bila dužnost gospodina Forcana, već Miškovića”, kaže on.

“Jedino što je mogao je da se obrati sudu u Srbiji, ali on je bio u teškoj poziciji jer je bio podređen gospodinu Miškoviću u kompaniji. Uz to gospodin Mišković je bio veoma moćan, da i ne pričamo o manjku nezavisnosti srpskih sudova u to vreme. Sada je situacija drugačija, gospodin Forcan nije više u kompaniji, nije direktor i veruje malo više u pravosudni sistem”, objašnjava Hanzelin.

"Slučaj Delta prvi je koji otvara pitanje posledica prakse iz 90-ih kada su firme koje posluju u Srbiji otvarale matične kompanije na off-shore zonama. Većina najvećih srpskih kompanija je u formalnom vlasništvu stranih kompanija", podseća advokat Andrej Prekajski.

“Posledice te priče se sada vide. U slučaju jednog aktuelnog problema apsolutno vidimo da će se statusne stvari, pitanje vlasničkih odnosa i upravljanje tim kompanijama zapravo, eventualno rešavati van granica naše zemlje”, kaže on.

Utvrđivanje vlasničkog udela u nekoj off shore kompaniji vrši se u zemlji u kojoj je matična firma i registrovana, u ovom slučaju na Kipru. Nakon toga, odluka stranog suda treba da prođe proceduru priznavanja pred sudom u Srbiji, i tada se strana sudska odluka mora primenjivati.


http://www.seebiz.eu/sr/kompan...ovicu-da-proda-maxi,86468.html
[ Jagnjeca brigada @ 02.10.2010. 19:16 ] @
Poverioci u strahu
PRODAT MAKSI!

Belgijska kompanija „Delez“ od 9. oktobra preuzima 51 odsto trgovačkog lanca „Delta Maksi“, a za to je platila 800 miliona evra

BEOGRAD - „Maksi“ dobio vlasnika!
Kako Kurir ekskluzivno saznaje, vlasnik „Delta“ imperije Miroslav Mišković po ceni od 800 miliona evra prodao je 51 odsto kompanije „Delta Maksi“ belgijskom trgovinskom lancu „Delez“. Prema rečima našeg izvora bliskog „Delti“, 9. oktobra ove godine većinski paket akcija će preći u ruke Belgijanaca i oni će preuzeti kormilo ove kompanije.

Da podsetimo da je Kurir u avgustu obavestio javnost da je Mišković potpisao s „Delezom“ ekskluzivni ugovor na osnovu kojeg je ta kompanija dobila pravo preče kupovine i da je ostalo da se dogovore o ceni. U međuvremenu je Mišković sve objekte prebacio u vlasništvo svoje firme koja se bavi nekretninama „Delta ril estejt“, a samo za tržište na kojem „Delta Maksi“ posluje od „Deleza“ je tražio milijardu evra. Međutim, očigledno je „Delez“ tokom pregovora uspeo da obori cenu za čak 200 miliona evra.

Ekonomski stručnjak i savetnik za investicije Mahmud Bušatlija izjavio je za Kurir da će ovom prodajom Srbija pretrpeti veliki gubitak, pošto je osnivač „Maksija“ i celokupnog „Delta holdinga“ of-šor firma „Hemslejd“, koju je Mišković registrovao na Kipru.

- Na taj način on će izbeći plaćanje poreza na prihod, koji u našoj zemlji iznosi oko 15 odsto! Pored toga, neće dati ni dinara za različite takse, koje bi i te kako dopunile domaći budžet - objasnio je Bušatlija i naglasio da bi država to morala i mogla da spreči, ali da je problem u tome što nema političke volje za taj čin. Ekonomski ekspert naglašava da će ovaj novac biti van kontrole naše zemlje, tako da su male ili gotovo nikakve šanse da njime „Delta“ isplati dugovanja svojim dobavljačima.

- Zapadne zemlje takođe imaju of-šor kompanije, ali nijedna ne posluje na ovaj način. Zapravo, tamo velike firme osnivaju manje of-šor kompanije na Kipru kako bi relaksirale svoje poslovanje i na taj način vraćaju novac u svoju zemlju, odnosno matičnu kompaniju. Kod nas je sve kontra! - kaže Bušatlija.

Ekipa Kurira

„Delta“ i „Delez“: Bez komentara!

- Firma zvanično nema komentar! - odgovor je koji su nadležni iz kompanije „Delta“ uputili našoj redakciji. U belgijskom „Delezu“ nam je rečeno da je njihova poslovna politika da ne komentarišu glasine na tržištu.

Tako su naši čitaoci ostali uskraćeni za odgovore „Delta holdinga“ na pitanja da li će ovim novcem biti isplaćena „Deltina“ dugovanja dobavljačima, kao i da li će novac biti uplaćen na račun of-šor firme „Hemslejd“, koja je zvanični osnivač i vlasnik 100 odsto „Delta holdinga“, ali i osnivač „Delta Maksija“ i „Delta MC“.

Podsećamo, da je „Delta holding“ demantovao vest o prodaji većinskog paketa „Maksija“ „Luj Delez grupi“, istakavši da ima više kompanija zainteresovanih za kupovinu dela paketa akcija.


U dugu do guše

Kako je Kurir već pisao Mišković odnosno njegova firma „Delta“ ukupno duguje 1,2 milijarde evra. Od toga 600 miliona dobavljačima. Kako je Kurir saznao, mnogi poverioci ne znaju da li će biti isplaćeni nakon ove prodaje ili će i dalje strepeti za svoj novac.


Dijana Bajalović: Dužni su da se obrate Komisiji!

Predsednica Komisije za zaštitu konkurencije Dijana Marković-Bajalović izjavila je za Kurir da je kupac „Delta Maksija“ u zakonskoj obavezi da se obrati ovoj komisiji u roku od 15 dana od dana zaključivanja ugovora sa Miškovićem.

- Mi smo dužni da proverimo da li bi potencijalni kupac kupovinom lanca bio eventualni monopolista i kakav je njegov položaj na tržištu - objasnila je Bajalovićeva i naglasila da se Komisiji za zaštitu konkurencije do danas nijedna kompanija nije obratila s tim zahtevom.


I Belgijanci pisali o prodaji

Da je lanac supermarketa „Delez“ zainteresovan za proširenje svog posla i dolazak na Balkan, pisala je i belgijska štampa. Njihov list Eho nedavno je objavio informaciju da „Delez“ pregovara o kupovini oko 50 odsto udela u „Maksiju“.

http://www.kurir-info.rs/vesti/drustvo/prodat-maksi-52649.php
[ jnk @ 02.10.2010. 23:19 ] @
Citat:
Ekonomski stručnjak i savetnik za investicije Mahmud Bušatlija izjavio je za Kurir da će ovom prodajom Srbija pretrpeti veliki gubitak, pošto je osnivač „Maksija“ i celokupnog „Delta holdinga“ of-šor firma „Hemslejd“, koju je Mišković registrovao na Kipru.

- Na taj način on će izbeći plaćanje poreza na prihod, koji u našoj zemlji iznosi oko 15 odsto! Pored toga, neće dati ni dinara za različite takse, koje bi i te kako dopunile domaći budžet - objasnio je Bušatlija i naglasio da bi država to morala i mogla da spreči, ali da je problem u tome što nema političke volje za taj čin. Ekonomski ekspert naglašava da će ovaj novac biti van kontrole naše zemlje, tako da su male ili gotovo nikakve šanse da njime „Delta“ isplati dugovanja svojim dobavljačima.



Neću da komentarišem ostatak vesti ali ovaj ekonomski stručnjak je takav diletant da je prosto neverovatno da neko ovako nešto izjavi i novinari ga citiraju kao ekonomskog stručnjaka i savetnika. Stvarno mi nije jasno ko zapošljava te novinare i koji su kriterijumi.

Stručnjak je toliko gluposti izrekao u samo dve rečenice da je to za nevericu.
[ Predrag Supurovic @ 03.10.2010. 05:26 ] @
Aha i to je dakle glupost jer ti tako kazes? Ako vec hoces nesto da osporis, ospori to argumentima a ne vredjanjem i nepristojnoscu.
[ jnk @ 03.10.2010. 11:53 ] @
Ja nisam ekonomski ekspert i stručnjak ali znam barem ovoliko.

Citat:
Ekonomski stručnjak i savetnik za investicije Mahmud Bušatlija izjavio je za Kurir da će ovom prodajom Srbija pretrpeti veliki gubitak, pošto je osnivač „Maksija“ i celokupnog „Delta holdinga“ of-šor firma „Hemslejd“, koju je Mišković registrovao na Kipru.


Sasvim legalna stvar kod nas a i u svetu, delta je osnovana 91. godine i ako je neko trebao da pravi problem onda je to tada. Danas, ako on proda firmu delta maxi, platiće se porez na kipru(koji je 0 %) jer je osnivač rezident kipra(hemslade) a postoji zakon o izbegavanju dvostrukog oporezivanja između Srbije i Kipra. Ako proda firmu hemslade platiće se porez na teritoriji gde osnivač ima prebivalište(verovatno kipar).

Citat:
- Na taj način on će izbeći plaćanje poreza na prihod, koji u našoj zemlji iznosi oko 15 odsto! Pored toga, neće dati ni dinara za različite takse


porez na prihod? Ekonomski ekspert? Ja bih rekao da je to porez na kapitalnu dobit al šta ja znam. Različite takse? Taksa na overu ugovora bi dopunila budžet?

Citat:
Ekonomski ekspert naglašava da će ovaj novac biti van kontrole naše zemlje, tako da su male ili gotovo nikakve šanse da njime „Delta“ isplati dugovanja svojim dobavljačima.


E ovo mi je najveća budalaština. Kakve veze ima isplata dugovanja dobavljačima sa parama koje dobija osnivač prilikom prodaje firme?? Ako se neko obaveže da kupi neku firmu on se obavezuje na sva njena dugovanja i potraživanja i na osnovu svih podataka on daje ponudu osnivaču i osnivača posle ne zanima ama baš uopšte kako će i da li će novi vlasnik vratiti dugove.
[ vladd @ 03.10.2010. 21:24 ] @
Ne vidim sta je nejasno.

Izabran je ekspert(cak i da predpostavimo da je zaista strucnjak, sto verovatno jeste, ali je irelevantno), koji zapocinje spin kampanju zarad linca javnosti.
Kada se odradi veci deo kampanje, stvara se atmosfera u kojoj su moguce "precice pravde", koje prete nezakonitim radnjama, tipa neosnovane optuznice(namerno neosnovane, zarad daljnjih kalkulacija i mogucih varijanti odbacivanja), hapsenja, zaplene i prodaj imovne, daleko pre bilo kakve presude.

TO moze biti realizovano ili ne, zavisno od razvoja situacije, uglavnom postaje realan pritisak na zrtvu. Pa bio to i Miskovic, u ulozi zrtve...

Nisu nepoznata "podizanja optuznica", neopravdanih ili neodrzivih, drzanja ljudi nedefinisano dugo u zatvoru, oduzimanje imovine i rasprodaja... tako da je pretnja smrtno ozbiljna i opako realna...

Bolje bi bilo, umesto spominjanja "registrovanja firmi u poreskim rajevima, ili van drzave", sto je legiimno, postaviti pitanje KO je taj koji takvim firmama omogucava MONOPOL na trzistu, i nezakonito poslovanje, beneficije oko placanja obaveza, sto je ozbiljno krsenje zakona po vise osnova, od organizovanog kriminala, korupcije i monopolskog ponasanja.

Ali, to nekome u ovom trenutku nije vazno...

Poz
[ a1200 @ 03.10.2010. 21:39 ] @
Citat:
KO je taj koji takvim firmama omogucava MONOPOL na trzistu, i nezakonito poslovanje, beneficije oko placanja obaveza, sto je ozbiljno krsenje zakona po vise osnova, od organizovanog kriminala, korupcije i monopolskog ponasanja.

Izgleda da taj neko nije zadovoljan koliko Misko misli da mu da na kraju igranke... kao u ostalom i Milka...
[ Horvat @ 16.07.2011. 00:07 ] @
a mozda i ne plati...
ono o cemu smo vec pisali ovde (ili na drugoj nekoj temi, ne nadjem drugu)

Citat:
Mišković možda i ne plati porez
Izvor: Politika

Beograd -- Postoji pravni način da Miroslav Mišković, nakon uplate 932 miliona evra od Deleza, porez plati u Srbiji, ali mogućnost da ne bude osnova da se porez naplati.

...

"Ukoliko Miroslav Mišković zaista želi da taj novac ostavi u Srbiji, postoji način da on to po sadašnjem zakonu izvede. Jer, postoji odredba koja propisuje da porez može da se plati i prema mestu gde preovlađuje osnovna delatnost. Ako odluči da to uradi u Srbiji to znači da je reč o vrlo malom iznosu", kaže jedan od poreskih stručnjaka.

On, ipak, ističe da je vrlo moguće da Mišković bude i u kapitalnom gubitku. Jer, porez na kapitalnu dobit zapravo predstavlja razliku između uloženog i zarađenog. Vrlo je moguće da Miškovićeva ulaganja mogu da dostignu 800 miliona dolara i da „Delta” neće morati ni dinar da uplati u državnu kasu.

...


"Ako je Miškovićeva firma registrovana na Kipru, on će porez platiti tamo, samo što ovaj namet na Kipru iznosi nula. Nema ga. U Srbiji je 10 odsto. Porezi na zarade, kao i doprinosi, plaćaju se u sedištu firme. To znači da je Mišković i dosad te poreze plaćao u Srbiji. A s obzirom na to da će „Delez” raditi ovde i on će nastaviti da doprinose za svoje zaposlene uplaćuje u našoj zemlji", kaže Vasić.

...
izvor
[ Horvat @ 29.07.2011. 12:27 ] @
Citat:
Delhaize Group completed Delta Maxi Acquisition and became a leading retailer in Southeastern Europe. Belgian food retailer has acquired Delta Maxi for EUR 932.5 million including net debt and other customary adjustments of EUR 318 million. These funds will be paid out within one month. Experts say that these funds will have effects on two economy fields: import and exchange rate.

As stated, received EUR 600 million Delta will use for investments in agriculture and commercial real estate development, while with EUR 300 million will be settled debt to suppliers, what should bring some liquidity in already shaken Serbian economy.

According to some experts, funds received will also have positive influence on stability of local currency and that FX market will be stable till autumn, or even beginning of the winter.