[ Onaj @ 19.07.2010. 23:03 ] @
Citat:
Iz prodavnice tehničke robe 2004. godine odneo je kompjuter na kome je vlasnik vodio celokupno knjigovodstvo. Tada je na pitanje policije zašto je uzeo polovan kompjuter kada je prodavnica puna nove i skupe tehničke robe, Nino je odgovorio "da mu je bio pod rukom".


www.blic.rs/Vesti/Hronika/1915...cano-u-kuci-i-iznudjivao-novac

- - - - -

Dakle, šta se dešava u slučaju da neko ostane bez vodjenih knjiga? Bilo da je u pitanju kradja kompjuera na kome je vodjeno knjigovodstvo, bilo da je nastao požar kod knjigovodje ili sl. Da li u svakom slučaju sledi rigorozna kazna od PU prema preduzetniku bez obzira na okolnosti nestanka vodjenih knjiga?
[ Izvoljski @ 20.07.2010. 19:24 ] @
nego sta nego kazna inace bi se spaljivalo oko 500-600 knjiga dnevno u Srbiji.
[ Onaj @ 21.07.2010. 07:43 ] @
Ma kakvih 500-600, bilo bi ih na hiljade.
[ Radovan__III @ 21.07.2010. 09:35 ] @
Inspekcija ne proverava kompjuter ili program u kome se vode knjige. Ukoliko dodje do pozara nestanka knjiga, kradje itd sto se i desavalo , obavezno se obavesti policija, napravi zapisnik, popises robu ...
[ mikal @ 30.07.2010. 23:48 ] @
Koliko ja znam postoji neki zakon o arhivskoj gradji koji nalaže čuvanje knjiga u istorijskom arhivu! A dobar deo tih knjiga treba da se čuva jako dugoooo.
Jako je bitan razlog nestanka (kradja, požar....), zapisnik policije, i naravno sve ostalo oko poslovanja te firme. Ako su ti nestale knjige, a SUP pregleda knjige tvog komintenta i gle čuda posumnja i u tebe, mislim da bi bilo bolje da ih vratiš kako god da su nestale. Većina promena može da se regeneriše.
[ Onaj @ 31.07.2010. 10:52 ] @
Citat:
mikal: a SUP pregleda knjige tvog komintenta i gle čuda posumnja i u tebe, mislim da bi bilo bolje da ih vratiš kako god da su nestale.


E, ali ako se svima njima desi požar...