[ tdjokic @ 23.07.2010. 08:41 ] @
Citat:

Customers at new Panera cafe pay what they want

12 hours ago - AP 2:09 | 13075 views

The idea for Panera Bread's first nonprofit cafe was to open an eatery where customers paid what they could afford. A month into the honor system experiment, the restaurant is exceeding expectations…


http://news.yahoo.com/video/us...fe-pay-what-they-want-21026766

Sta je bre sad ovo? Komunizam? :-)



Edit: Ispravljen link+dodato objašnjenje za one koje mrzi da otvaraju link :P

[Ovu poruku je menjao Miroslav Jeftić dana 23.07.2010. u 14:12 GMT+1]
[ ventura @ 23.07.2010. 08:50 ] @
Ništa novo... Takvi kafići/restorani postoje već godinama u skoro svakom većem gradu po USA... Jeste paradoksalno, ali to može funkcionisati samo u društvima koja nikad nisu bila komunistička, nego u onima koja jesu...
[ Horvat @ 23.07.2010. 09:19 ] @
ajde nek neko da redovan link
[ burex @ 23.07.2010. 09:38 ] @
http://news.yahoo.com/video/us...fe-pay-what-they-want-21026766
Komunizam... pft...
[ Horvat @ 23.07.2010. 09:43 ] @
hvala

ovo nema veze s komunizmom bas,al dobro
inace, postoje u usi (i drugde valjda) i "ormanici sa novinama" u koji ubacis novcic i otvoris vratanca i izvadis jednu novinu
naravno, novine su naslagane i mozes izvaditi koliko hoces, to se isto zasniva na postenju

zamislite da to kod nas postoji, koliko bi vremena trebalo da se nadje neka osoba i da pokupi sve novine ;)
[ Ivan Dimkovic @ 23.07.2010. 09:46 ] @
Ima kako nema, imas i van gradova da sam naberes voce/povrce/cvece i sl... i da ubacis pare u kofu.

Kao sto kaze Ventura, nije to komunizam niti bi tako nesto u bilo kojoj pokusanoj implementaciji istog funkcionisalo.
[ vladd @ 23.07.2010. 10:14 ] @
Zanimljiv projekat.

Za male lokalne sredine, gde postoji odredjen nivo pristojnosti, veoma drustveno stimulativan.

Takodje, u takvim sredinama, moze da deluje kao diskretna javna kuhinja srednjeg sloja, pritisnutog krizom.

Poz

[ Miroslav Jeftić @ 23.07.2010. 10:15 ] @
Citat:
Horvat: hvala

ovo nema veze s komunizmom bas,al dobro
inace, postoje u usi (i drugde valjda) i "ormanici sa novinama" u koji ubacis novcic i otvoris vratanca i izvadis jednu novinu
naravno, novine su naslagane i mozes izvaditi koliko hoces, to se isto zasniva na postenju

zamislite da to kod nas postoji, koliko bi vremena trebalo da se nadje neka osoba i da pokupi sve novine


Pa postoje one besplatne novine, 24 časa ili tako nešto. Ali jes' da se brzo razgrabe.
[ Miroslav Cvejić @ 23.07.2010. 10:30 ] @
jel može neko da objasni taj fenomen?

Zašto matori građani (penzosi) uzimaju po 20 primeraka svakog jutra?
Baš sam pratio i za 2 godine rada na dorćolu sam svakog radnog dana viđao iste ljude kako se lome da uzmu gomilu nih novina. Nebitno da li je sunčano, kiša, sneg, led, oni su redovni. Šta rade s tim novinama? Recikliraju, jedu, lože, rade izolaciju u stanu?
[ Horvat @ 23.07.2010. 10:46 ] @
Citat:
Miroslav Jeftić: Pa postoje one besplatne novine, 24 časa ili tako nešto. Ali jes' da se brzo razgrabe. :D

pa to su besplatne, a ove druge nisu :]
[ bachi @ 23.07.2010. 10:50 ] @
Citat:
Miroslav Cvejić: jel može neko da objasni taj fenomen?

Zašto matori građani (penzosi) uzimaju po 20 primeraka svakog jutra?
Baš sam pratio i za 2 godine rada na dorćolu sam svakog radnog dana viđao iste ljude kako se lome da uzmu gomilu nih novina. Nebitno da li je sunčano, kiša, sneg, led, oni su redovni. Šta rade s tim novinama? Recikliraju, jedu, lože, rade izolaciju u stanu?

Zato što ne uzimaju samo za sebe, već i za druge matore penzose, kolege zaposlene, prijatelje, komšije, itd... Logično, zar ne?
[ vladd @ 23.07.2010. 11:50 ] @
Ili za copore macaka
[ NoneVi @ 23.07.2010. 12:00 ] @
Meni je pod prozorom jedan od punktova gde se dele te novine. I svako jutro je na rubu incidenta, grabe ko nezdravi, samo što se ne potuku.
Penzoši. Imam osećaj da bi go*na jeli samo ako im neko kaže da je besplatno.
[ tdjokic @ 23.07.2010. 12:47 ] @
Pardon zbog lose postavljenog linka. Nisam dugo nista stavljao pa sam pogresio, a posle sam morao da prekinem prisustvo. Sad se vratih i vidim da se diskusija prosirila. Jeste li videli onu kutiju tamo sa parama, pored blagajne? Ono za novine - ubacis novcic - to jos OK, ali ovde stoji kesh "na izvolte"? Boze, koji bi to izazov bio za neke od nas
[ Miroslav Jeftić @ 23.07.2010. 13:09 ] @
Citat:
bachi: Zato što ne uzimaju samo za sebe, već i za druge matore penzose, kolege zaposlene, prijatelje, komšije, itd... Logično, zar ne?


I ja bih rekao. Mora da je naročita čast ići i deliti novine okolo. Ajd' bar da nešto pametno piše u njima.
[ Shadowed @ 23.07.2010. 14:03 ] @
Koje druge kad je gomila njih vec tu. Odakle ih toliko...
Mrzi me da prebacujem sa telefona, bio sam ih snimio jednom. Znaci, to je grabez kao za hleb 90tih. Mislim, iz kojeg god razloga da je - nije bas.. normalno.
[ superbaka @ 23.07.2010. 14:10 ] @
ne mogu da procitaju pa daju svoj primerak?
[ Bojan Basic @ 23.07.2010. 18:21 ] @
Citat:
Miroslav Cvejić:
jel može neko da objasni taj fenomen?

Zašto matori građani (penzosi) uzimaju po 20 primeraka svakog jutra?

http://www.elitemadzone.org/t330668