[ Jagnjeca brigada @ 22.08.2010. 15:25 ] @
U prestonici se na nekoliko lokacija već godinama bezuspešno "gradi" vodeni park, pa ako Beograđani hoće da se zabave moraju u "obližnju" Jagodinu.



Više od osam hiljada ljudi iz cele Srbije posetilo je prethodnog vikenda akva park u Jagodini. Ovaj grad će, kako stvari stoje, još dugo ostati jedini u Srbiji, koji se može pohvaliti vodenim kompleksom, piše Blic.

U Beogradu Košutnjak i Ada Ciganlija ostale su samo potencijalne lokacije, u Grockoj projekat trenutno koči administracija, a izgradnja akva parka u Bloku 44 na Novom Beogradu stala je zbog manjka sredstava, a ova lokacija sada je i predmet sudskog spora.

Radovi stali na pola: Plac u Bloku 44 gde je trebalo da bude izgrađen akva park sa 11 bazena, 14 tobogana, kuglana, klizalište i mnogobrojni teren

Investitori koji su trebali da grade akva park odustali su od gradnje, navodno zbog nedostatka sredstava. Međutim, prostom računicom, akva park u Jagodini samo od ulaznica zaradio je skoro dva i po miliona dinara, za svega jedan dan. Ako se u to uračuna da je ležaljku iznajmilo makar polovina posetilaca, to je dodatnih 200.000 dinara. Pošto nije dozvoljeno da se na prostor akva parka unosi hrana, jednodnevni prihod ovog kompleksa uz pazare restorana i prodavnica, premašuje cifru od tri miliona dinara.

Kad je reč o izgradnji akva parka u Beogradu, kao potencijalne, pominju se čak četiri lokacije. Od akva parkova na Košutnjaku i Adi Ciganliji nije se otišlo dalje od razmatranja lokacije i grubih proračuna.

Projekat akva parka u Grockoj, koji se nagađalo da vredi oko 60 miliona evra, stigao je malo dalje. Određena je lokacija od osam hektara na dunavskom priobalju, oglasio se potencijalni investitor iz Turske koji je gradio i akva park u Jagodini. Međutim, spora administracija najveći je razlog što se u predgrađu prestonice, o ovom akva parku govori samo kao o ideji.

"Trenutno prikupljamo neophodnu dokumentaciju kako bi izradili planove regulacije i sakupili urbanističke informacije o lokaciji. To su osnovni uslovi kako bismo uopšte mogli i da krenemo u proces planiranja investicije. Očekujemo da će taj posao biti završen do kraja godine, a zatim bi se krenulo sa prikupljanjem dozvola i pokušali bi da obnovimo kontakt sa investitorom", objašnjava Milan Sapundžić, član opštinskog veća Grocke.

Moglo bi se reći da je izgradnja akva parka u Bloku 44 u Novom Beogradu odmakla najdalje, jer je izgrađeno nekoliko objekata, završeno je nešto manje od 50 odsto radova, a spekuliše se da je uloženo oko sedam miliona evra.

Prvi nosioci projekta Akva parka na Novom Beogradu bili su proslavljeni košarkaš Žarko Paspalj i Vladimir Janković koji su usled nedostatka sredstava odustali od posla 2006. godine. Nakon toga, posao je preuzela kompanija „Genel” iz Novog Sada, ali je i ona iz istog razloga odustala dve godine kasnije.

Za akva park predviđena je površina od pet hektara, planirana je izgradnja 11 bazena, 14 tobogana, kuglana, klizalište, mnogobrojni tereni. Izgradnja je u prvom navratu trebala da bude završena još 2006. godine, ali već dve godine nijednog radnika na gradilištu nema. Razlog tome je što su investitori zbog navodnog manjka sredstava u dva navrata odustali od izgradnje.

Nakon drugog odustajanja od projekta jedan od investitora preduzeće „Genel” želelo je da nastavi izgradnju, ali da na jednom delu izgradi stambenu zgradu, koja bi otplaćivala ulaganja u sam akva park.

Međutim, Grad je to odbio, jer namena zemljišta dozvoljava isključivo izgradnju objekata sportsko rekreativnog sadržaja. To se nije uklapalo u računicu investitora, pa je pre dve godine zatvorio gradilište. Više od deset investitora, koliko se pominje da je učestvovalo u dosadašnjim radovima, sada potražuje uložen novac i vode se mnogobrojni sudski sporovi.

Sa druge strane, Grad je pokrenuo proces oduzimanja lokacije, jer investitori nakon dobijene građevinske dozvole nisu u zakonski predviđenom roku završili radove. Tom procesu se još ni ne nazire kraj, jer sada sudskim putem treba utvrditi koliko su investitori dužni Gradu, a koliko su oni stvarno novca uložili u izgradnju. Kako saznajemo, prošle godine za ovu lokaciju bio je zainteresovan američki investitor, ali je odustao zbog ekonomske krize.

"Na tom mestu akva park bi predstavljao izuzetnu turističku atrakciju zbog blizine Save i Ade Ciganlije. To bi verovatno oživelo privredu u tom delu Novog Beograda, dolazili bi ljudi iz cele Srbije, inostranstva, kao što je slučaj sada sa Jagodinom. Sigurno da je Beogradu ovakav vodeni kompleks neophodan", ističe Dejan Veselinov iz Turističke organizacije Beograda.

(MONDO)
http://www.mondo.rs/s180013/Pr...kva_park_ceka_bolje_vreme.html
[ flylord @ 22.08.2010. 15:32 ] @
imate avalski toranj. Sta ce vam vise
[ Jagnjeca brigada @ 22.08.2010. 15:38 ] @
Kada pogledamo sa Avalskog tornja u pravcu Jagodine, vidimo zirafu... tako da bas uzivamo :) mozemo da ponesemo i lavor sa vodom da bi uzivanje bilo potpuno :)

Opasni su Jagodinci i Palma, nama gostima ulaznicu u akva park naplacuju 400 dinara a MESECNA karta samo za one sa prebivalistem u Jagodini je valjda 1000 dianara. Ko da smo iz druge drzave.
[ flylord @ 22.08.2010. 15:53 ] @
pa sta je lose u tome? Imaju pravo na tako nesto
[ superbaka @ 22.08.2010. 16:57 ] @
jao sto mi vas je zao... jadni vi... sve vam je malo... da necete da vam izgrade i Djavolju Varos u Beogradu da ne morate da mrdnete iz Beograda?
[ vidan kv @ 22.08.2010. 19:15 ] @
Pa šta što nema u Bgd Aqua Park?......Jel morate da imate?......AP u Jagodini je fenomenalan a 1000 dinara je pretplatna karta za đake sa teritorije opštine Jagodina što je opet OK jer se sa grbače njihovih roditelja skidala kinta.....a i nije vam daleko iz Bgd-a,samo 130 km i to autoputem.........
[ Jagnjeca brigada @ 22.08.2010. 19:17 ] @
Ja cesto odem u Jagodinu, i nije mi problem da odem bilo gde i dosta putujem. Nego je glupo sto ste napravili od nas komsija strance, nije domacinski. Kako bi se ti oseceo da u Beogradu pocnu tako, tipa za Jagodince sve je 5x skuplje???


[ Ivan Dimkovic @ 22.08.2010. 19:19 ] @
@Jagnjeca brigada,

Citat:

Opasni su Jagodinci i Palma, nama gostima ulaznicu u akva park naplacuju 400 dinara a MESECNA karta samo za one sa prebivalistem u Jagodini je valjda 1000 dianara. Ko da smo iz druge drzave.


Imaju puno pravo da naplacuju pristup akva parku kako god hoce... ako je Jagodina ucestvovala u izgradnji ima sasvim logike da oni imaju subvencioniran pristup akva parku. Njihov akva park - njihovo pravo da odredjuju cene.

Ne razumem u cemu je problem tu... siguran sam da ce u Beogradu isto neko napraviti akva park cim se skuzi da tu ima love.

Citat:

Ja cesto odem u Jagodinu, i nije mi problem da odem bilo gde i dosta putujem. Nego je glupo sto ste napravili od nas komsija strance, nije domacinski. Kako bi se ti oseceo da u Beogradu pocnu tako, tipa za Jagodince sve je 5x skuplje???


To je klasicna povlascena cena... kao kada neko ima povlascen pristup bazenu ako radi za neko preduzece, npr...

Sve u svemu, ako je taj akva park toliko popularan, vrlo brzo ce ih biti vise u Srbiji.
[ 3way @ 22.08.2010. 19:20 ] @
Citat:
superbaka: jao sto mi vas je zao... jadni vi... sve vam je malo... da necete da vam izgrade i Djavolju Varos u Beogradu da ne morate da mrdnete iz Beograda?


Da.

Citat:
vidan kv: Pa šta što nema u Bgd Aqua Park?......Jel morate da imate?......AP u Jagodini je fenomenalan a 1000 dinara je pretplatna karta za đake sa teritorije opštine Jagodina što je opet OK jer se sa grbače njihovih roditelja skidala kinta.....a i nije vam daleko iz Bgd-a,samo 130 km i to autoputem.........


Normalno da mora.
[ Yoba @ 22.08.2010. 19:34 ] @
pa meni je mnogo bolje da postoje sadrzaji i izvan bga.


ok, kapiram da neko nema kola, ili mu je skupo kolima da se cima ali meni bas tako odgovora.


nikako da odem do jagodine (bas sam planirao da overim aqua i sl sadrzaje) ali sam malo sparato po srbiji qlima i nema sta da se vidi tj. ima, ali je to sve lose organizovano, pa se svodi na usmeno predanje nekoga ko je bio.
najnormalnija stvar je fking turisticka karta x mesta koju kupis u centru tog x mesta i onda obidjes to....izgleda da je velika mudrost skinuti kartu sa googl eartha i ucratati par lokacija....






takodje, ne slazem se sa cenom, derperski je da non JA placa vecu cenu, imaju pravo naravno, ali je derpeski, iksrneo ne bih voleo da se ikada takva politika sprovodi kod mene u bgdu....da npr non JA placa 100 dinkica (umesto 50) za toranj, ili da placaju ulaz na Beer fest/exit/skuplju kartu za noc reklama/muzeja etc...



edit: typo slazem -> ne slazem
[ Jagnjeca brigada @ 22.08.2010. 19:52 ] @
Citat:
Yoba: derperski je da non JA placa vecu cenu, imaju pravo naravno, ali je derpeski, iksrneo ne bih voleo da se ikada takva politika sprovodi kod mene u bgdu....da npr non JA placa 100 dinkica (umesto 50) za toranj, ili da placaju ulaz na Beer fest/exit/skuplju kartu za noc reklama/muzeja etc...



Naravno da imaju pravo, ali nije lepo da se prema drugim gradjanima Srbije izivljavaju sa cenama. Trebalo bi sad skupstina grada Beograda isto kao kontra meru da uvede da ovde u Beogradu Jagodinci sve placaju 5x skuplje.


Mada mi je taj Palma od uvek bio cudan, negde im da, a negde bas uzme, dao im je jeftinu mesecnu kartu za akva park ali zato Jagodinci kada vade Izvod iz knjige rodjenih ili vade drzavljanstvo, placaju po 1.000 a ja to ovde u Beogradu placam po 250 dinara....
[ Ivan Dimkovic @ 22.08.2010. 20:20 ] @
Citat:
Jagnjeca brigada
Naravno da imaju pravo, ali nije lepo da se prema drugim gradjanima Srbije izivljavaju sa cenama. Trebalo bi sad skupstina grada Beograda isto kao kontra meru da uvede da ovde u Beogradu Jagodinci sve placaju 5x skuplje.


Mislim da posmatras to potpuno pogresno, tj. naopako pa ispada kao da je neko "smestio" nekom. To sto Palma radi je prosto subvencionisanje lokalne cene - dakle, njima je cena jeftinija zato sto opstina placa za svoje poreske obveznike tu subvenciju (direktno uz pomoc direktnog placanja subvencije, ili indirektno kroz ucesce u izgradnji)..

Znaci, nisu oni "digli cenu Beogradu" vec opstina placa kako bi stanovnici Jagodine imali nizu cenu.

To je njihov budzet, i njihovo pravo je da ga trose na ovaj nacin... Ako se gradjani Jagodine slazu sa tim da se budzet trosi i za jeftinije karte za akvapark svim gradjanima koji zive u Jagodini - niko im to ne moze zabraniti.

Ekvivalent bi bio kada bi grad Beograd odlucio da iz gradskog budzeta doplati bazenima razliku izmedju subvencionirane karte za Beogradjane i komercijalne cene tako da bi Beogradjani isli na bazen po subvencioniranoj ceni... tesko da bi u Beogradu to proslo, ali to je ekvivalent.

Dakle ne radi se o "povecanju cene drugima" vec o koriscenju budzeta kako bi lokalcima bilo jeftinije.

Citat:

Mada mi je taj Palma od uvek bio cudan, negde im da, a negde bas uzme, dao im je jeftinu mesecnu kartu za akva park ali zato Jagodinci kada vade Izvod iz knjige rodjenih ili vade drzavljanstvo, placaju po 1.000 a ja to ovde u Beogradu placam po 250 dinara....


Ali to je njihova stvar - oni su izabrali tog Palmu i celu tu vlast... Oni su ti koji treba da procene da li je to OK trosenje novca ili ne, a ne ti ili ja ili bilo ko ko ne zivi u Jagodini. Ne naplacuju TEBI 1000 din za izvod, niti ne uzimaju od TVOG poreza za akva park - vec to rade samo u Jagodini...

Mislim da bi morali da se slozimo da je to samo njihova stvar ;-)
[ deki77 @ 22.08.2010. 20:37 ] @
hah..
Ja stanovao u neposrenoj blizini tik preko nehruove u 45. bloku..
Kako mi je stanodavac(te godine 2005.)prodao foru o akva-ovo-ono...pa lodja sa pogledom na akva..
Pa ce imati popuste svi koji zive neposredno..blizu akva p.Zbog parkinga guzve i buke
[ Count Zero @ 22.08.2010. 20:41 ] @
Subvencionisanje je teško izvodljivo u BG, koji je za red veličine veći od Jagodine. Zato ljudi iz BG i i dr. pohrle u Jagodinu, a kad neko potegne 100+ km do parka, taj ostaje čitav dan, pa tu jede i pije itd. i uprkos subvenciji lokala park bude u plusu.

BTW, Palma je možda ljakse i ne konta klasičnu muziku, ali je (po meni bar) veća faca od mase "urbanih" eksperata sa vlasti.
[ Jagnjeca brigada @ 22.08.2010. 22:04 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: To je njihov budzet, i njihovo pravo je da ga trose na ovaj nacin... Ako se gradjani Jagodine slazu sa tim da se budzet trosi i za jeftinije karte za akvapark svim gradjanima koji zive u Jagodini - niko im to ne moze zabraniti.


Akva park je opstinska vlast tj. prihod koji on napravi ide opstini a opstina placa plate zaposlenima tamo, odrzavanje... , oni ne trose budzet na akva park (ovim PUNE budzet), tj. ovim potezom mogu imati manje para u budzetu a sigurno nece, verovatno racunaju da ce im te jeftine karte za lokalce nadomestiti Beogradjani i ulaznice za njih od 400 dinara.


To bi bilo isto da ja stanem ispred Skupstine grada Beograda i naplacujem ulaznice za Avalski toranja, mogu da naplatim svima ulaznicu po 70 dinara a mogu i drugacije, tipa lupam, Beogradjanima 50 dinara a Jagodincima 100 i na ustrb Jagodinaca, Beogradjani ce imati ulaz od 50 dinara. Pusti me tih bezobraznih fora.
[ neca @ 22.08.2010. 22:28 ] @
Citat:
BTW, Palma je možda ljakse i ne konta klasičnu muziku, ali je (po meni bar) veća faca od mase "urbanih" eksperata sa vlasti. ;)


potpisujem.

^^
ALO BRE! Nije Beograd Srbija i ne vazi to samo za Beogradjane nego za sve ostale koji ne zive u Jagodini!!!!
[ Ivan Dimkovic @ 22.08.2010. 22:34 ] @
Citat:
Jagnjeca Brigada
Akva park je opstinska vlast tj. prihod koji on napravi ide opstini a opstina placa plate zaposlenima tamo, odrzavanje... , oni ne trose budzet na akva park (ovim PUNE budzet), tj. ovim potezom mogu imati manje para u budzetu a sigurno nece, verovatno racunaju da ce im te jeftine karte za lokalce nadomestiti Beogradjani i ulaznice za njih od 400 dinara.


To bi bilo isto da ja stanem ispred Skupstine grada Beograda i naplacujem ulaznice za Avalski toranja, mogu da naplatim svima ulaznicu po 70 dinara a mogu i drugacije, tipa lupam, Beogradjanima 50 dinara a Jagodincima 100 i na ustrb Jagodinaca, Beogradjani ce imati ulaz od 50 dinara. Pusti me tih bezobraznih fora.


Nije u pitanju "bezobrazna fora" vec najobicnija subvencija za gradjane Jagodine koju je omogucila lokalna vlast.

Tebi se ta subvencija ne dopada zato sto si TI taj koji je na "losijem" kraju, i to je to.

Licno sam protiv bilo kakvih subvencija - ali ne mogu ovo sto Jagodina radi nazvati "bezobraznom forom". Oni su izgradili taj akva park i imaju sva prava na ovom svetu da SEBI taj park ucine jeftinijim, zato sto su ONI ulozili te pare u njega.

Taj akva park je JEFTINIJI za gradjane Jagodine - i to je sve. Svi ostali placaju vecu cenu, a ne samo Beogradjani.

Citat:

To bi bilo isto da ja stanem ispred Skupstine grada Beograda i naplacujem ulaznice za Avalski toranja


Nije isto, zato sto ti nisi vlasnik avalskog tornja. To moze da uradi vlasnik, ili vlasnik u saradnji sa pruzaocem subvencije, gde ce pruzaoc subvencije dobiti pravo na jeftinije koriscenje za svoje radnike/gradjane.

Recimo, Grad Beograd za potrebe gradjana Beograda.

Citat:

tipa lupam, Beogradjanima 50 dinara a Jagodincima 100 i na ustrb Jagodinaca, Beogradjani ce imati ulaz od 50 dinara.


Opet netacno, i samo dokaz kako NAOPAKO gledas na ovo i pokusavas da proturis tezu da je ovo na ustrb Beogradjana.

Nista Jagodinci ne rade "na ustrb Beogradjana" vec samo na svoju korist. Zbog te koristi oni imaju jeftiniju kartu a svi ostali placaju skuplju cenu.

Ekvivalent sa "tvojim" avalskim tornjem bi bio kada bi ulaz za Beogradjane bio 70 din, a za SVE OSTALE (i ne samo Jagodince) 100 din.
[ vladd @ 22.08.2010. 22:58 ] @
Poenta je da je Jagodinu izgradila skoro cela Srbija, indirektno. Svoji podrsku je Palma lepo naplacivao, zidajuci sebi pasaluk.
Svi njegovi prioriteti su bili ispunjeni, za ostatak, ako bude para. Racunalo se na beskonacno zaduzivanje i podizanje kredita, ali je nekako seka secnula fondove

Sada je zaista nestasica novca.

A sto se akva parka tice, mislim da je to, nakon zirafe, poslednji projekat za Jagodinu...pa makar Palma uskratio podrsku vlade..sto se naravno nece dogoditi, posto i bez figurativnih zirafa, jedino mu je opstanak na vlasti koliko toliko izvor autoriteta.

Uz nestasicu para, takvim "maherima" ce da ponestane vestine, posto drugi nacini prikupljanja novca, ili zarade izgleda nisu poznati u Srbiji... nema "uslova"...a "ono" je zabranila DEA



Poz
[ MilanTarot @ 22.08.2010. 23:23 ] @
a zbog cega idete u taj akva park?

sta je to sto je dovoljno da vas natera da krenete na put od preko 250km da biste otisli na bazen na kom ulaznica kosta 400din?
[ Shadowed @ 22.08.2010. 23:23 ] @
Citat:
Count Zero: BTW, Palma je možda ljakse i ne konta klasičnu muziku, ali je (po meni bar) veća faca od mase "urbanih" eksperata sa vlasti. ;)

To je ucestala fora - budi super lokalno kako bi se uglavio globalno (a onda sebi nadoknadi i na(do)kradi).
[ pri3rak @ 22.08.2010. 23:39 ] @
Ne kapiram zasto se bunite oko tzv subvencionisanog koriscenja akva parka u Jagodini.Iskreno to je veoma slaba naknada za zivot u onom beznadeznom svinjcu.Ja sam jedan mozda i meni najlepsi deo zivota proveo u Jagodini, tamo mi je reda 50% familije, kuca zemlja i itd, ali zivot u BG spram one shitine dole ne bih menjao ni da mi stave pistolj na celo BTW aqva park u JA je akva park koliko i morsko prase to sto mu je ime
[ Lesli Eldridz @ 23.08.2010. 00:01 ] @
Citat:
3way: Da.

Normalno da mora.

E nema.
[ jnk @ 23.08.2010. 01:36 ] @
Jedan dan mi je bilo dosadno i zapucao sam do jagodine da bih malo uživao u blagodetima akva parka i iako mi očekivanja nisu bila bogznašta, tamo sam samo video par bazena sa par tobogana gde se čeka veliki red i to je to. Nisam bio razočaran jagodinskim akva parkom jer ga tamo zapravo i nema... a muzej voštanih figura je zanimljiv celih 3 minuta.

jedino mi je žao što nisam taj zoološki vrt video.

što se tiče Jagodine, grad je veoma jadan kao i svi gradovi na jugu Srbije, jedino što Jagodinu vadi veliki broj gastosa.
[ Lesli Eldridz @ 23.08.2010. 09:34 ] @
Ma kakav akva park u Jagodini bre, sta se zanosite. Ovde to uopste ne postoji. Doduse, nikoga nije ni briga sto to ovde ne postoji. I sta ce im. A sta ce i u BG. Ako i naprave u BG nesto sto moze da se nazove akva parkom, prertpostavljam da ce tu da ima i neka basta, kao kafic sta li, i onda ubrzo ima to da postane zmijarnik za qrve i kriminalce, gologuze opajdare, celave bakije, pomodare i skorojevice. Prema tome, nikome to ne treba. Lopate u sake.
[ ArsenLupen @ 23.08.2010. 09:53 ] @
Da je to neka isplativa rabota, mislite da se Miskec i ekipa ne bi latili (bar) jednog parka?
[ vladd @ 23.08.2010. 10:40 ] @
Pa miskec se latio soping parkova, a i to mu zapada u krizu. Lagano prodaje trice, pakuje kofere pa u Ekoligiju

Beogradu treba akva park taman koliko i prasetu masna. Pored kejova, splavova, kucica na vodi, Ade, Lida i sedam reka...bas mu treba tobogan u zatvorenom prostoru koji se naplacuje?

To jeste urbana struktura posebne namene, ali kako zatvoriti finansijsku situaciju, kada postoje besplatne zone?
A nije nesto pogodan ni za donacije, dotacije, pranje novca...cak ni pri izgradnji ne moze nesto ekstra da se klepi..

Poz
[ djoka_l @ 23.08.2010. 11:09 ] @
Akva park može da bude vrlo isplativ, pitajte sve one koji su otišli u Terme Čatež. Naravno, za ovo naše područje otvoreni akva park, kao onaj u Solunu nije isplativ, zbog kratke sezone. Međutim kombinacija zatvorenih bazena sa toboganima i otvorenog akva parka, pa još ako ima izvor tople vode da se ne troše pare na zagrevanje bazena van letnje sezone moglo bi da donese lepe pare.

Recimo ja sam išao u Mađarsku u banju Đulu, iako sam te godine rešio da odem u neku srpsku banju. U kojoj god agenciji sam bio, ili su nudili samo prevoz do banje ili samo smeštaj, a za prevoz da se sam snalazim. Da postoji neki akva park (a ne kao onaj u Jagodini) na 50-100km od Beograda, ja bih svoju ćerkiu vodio nekoliko puta godišnje...
[ superbaka @ 23.08.2010. 15:20 ] @
mislim, gradite u Beogradu koliko hocete akva parkova, who fuckin' cares... ali zaje*ite me prica koliko to treba drugima da se naplacuje ulaznica, i da li treba Jagodina da ima akva park kad ga nema Miskovic ili Beograd, i ko je gradio Jagodinu, Beograd, Kursumliju i slicno... kakve sad veze ima lik i delo Palme i zirafe sa ovim? da li bi se nesto razlikovalo da je ap u recimo, Negotinu? da li je isplativ i nije na teretu budzeta? - jeste... sta vam sad ovde smeta?
[ Pirossi @ 23.08.2010. 16:22 ] @
mene samo kopka kako utvrđuju ko je domaći a ko tuđin?
je l' se svi znaju, ko što Palma zna sve građane, koji btw nisu pederi, ili ima neka legitimacija na ulazu?
[ neca @ 23.08.2010. 17:20 ] @
Kao sto rekose na pocetku diskusije. Popust vazi samo za osobe sa prebivalistem na teritoriji Jagodine. Neophodna je licna karta ili neki drugi dokaz o prebivalistu.
[ Pirossi @ 23.08.2010. 17:31 ] @
potvrda iz katastra?
[ New Village DC @ 23.08.2010. 20:22 ] @
Da, iz katastra.
[ Jagnjeca brigada @ 23.08.2010. 20:54 ] @
Citat:
Pirossi:koji btw nisu pederi, ili ima neka legitimacija na ulazu?


Palma razmisljao da na ulaz u akva park stavi i tablu, "zabranjen ulaz pederima" ali onda je odlucio da svim drugima ("posto pedera nema u Jagodini") naplati 5x skuplju kartu, jer je ocigledno iz njegove izjave da su Pederi u Beogradu i okolini a ne moze da ih prepozna pa je onda rekao neka pederima karta bude 5x skuplja.
[ Ivan Dimkovic @ 23.08.2010. 21:02 ] @
@Brigada,

To sto doticni ima neku svoju licnu averziju prema homoseksualcima ne cini opstinsku subvenciju za sopstvene stanovnike nista manje legalnom, niti te stvari blage veze imaju jedna sa drugom.

Njihova stvar, njihova opstina, njihov "akva park" - pa i njihova cenovna politika.

Zasto ljudi vole da brinu tudju brigu? Ako vam se ne svidja cenovna politika - nemojte ici tamo, svasta.

Najbolje glasanje je glasanje novcanikom.

I taj Palma... IMHO, i ja mislim da je lik ljaser doduse ne nesto specijalno bolji ili gori od kvazi-emancipovanih toboz. "alternativnih" dripaca - ali on nije predsednik moje opstine i ako zitelji Jagodine njemu daju glas i smatraju da je on najbolja opcija za njih... pa ko smo mi da se mesamo u to, njihova je opstina - i njihovo pravo da izaberu koga god zele.
[ Jagnjeca brigada @ 23.08.2010. 21:11 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic
Zasto ljudi vole da brinu tudju brigu? Ako vam se ne svidja cenovna politika - nemojte ici tamo, svasta.


Ma takvo ponasanje je za osudu, akva-park nije neki tajni privatni klub i sl.!!!

Sta ce ti npr. svom detetu da ogovoris kada te pita, npr. "sto nam cika Palma naplacuje 5x skuplju ulaznicu"??? Nema on prava da sprovodi bilo kakvu diskriminacuju, svakom gradjaninu ove zemlje su ustavom zagarantovana ista prava, nema on prava da ponizava bilo koje dete ili bilo kog gradjanina i ove zemlje i da trazi licnu kartu na uvid i sl.!

Ko po zakonu ima pravo da te legitimise, jel Palma Dimkovicu?
[ Ivan Dimkovic @ 23.08.2010. 21:19 ] @
Ti ocigledno pojma nemas ni sta je legitimisanje.

Legitimisanje je kada ti sluzbeno lice NAREDI da pokazes identifikacioni dokument uz pretnju KAZNOM (pritvorom), i to ne mozes da izbegnes (osim ako ne zelis da spavas u stanici).

Trazenje licne karte za ostvarivanje nekog popusta ili prodaje NIJE legitimisanje, jer ti imas sva prava na ovom svetu da osobu koja ti trazi ID oteras u materinu ako zelis - tj., prevedeno na civilizovan jezik, mozes da odbijes davanje na uvid svog ID dokumenta bez ikakvih posledica.

Naravno, neces dobiti popust - ali ni popust nije nikakvo pravo, vec privilegija za one koji daju svoj ID na uvid (i kojima se mesto boravka podudara).

Po toj tvojoj naopakoj logici niko ne bi smeo da ti trazi identifikacioni dokument osim ako nije "sluzbeno lice" sto je notorna besmislica - probaj kod prve prodavnice da kupis nesto skuplje kreditnom karticom, pa im objasni da oni "ne smeju da te legitimisu, BRE!"

Smesno.

Citat:

Ma takvo ponasanje je za osudu, akva-park nije neki tajni privatni klub i sl.!!!


Nije, nego je imovina opstine Jagodina, i opstina Jagodina subvencionise svoje stanovnike zato sto je ulozila NJIHOV novac u izgradnju.

Na sta ima sva prava na ovom svetu - koliko god se neke "jagnjece brigade" bunile i nazivale to njihovo pravo nekakvom "nepravdom" :)

[ vlada131 @ 23.08.2010. 21:21 ] @
Citat:
Jagnjeca brigada: Ma takvo ponasanje je za osudu, akva-park nije neki tajni privatni klub i sl.!!!

Sta ce ti npr. svom detetu da ogovoris kada te pita, npr. "sto nam cika Palma naplacuje 5x skuplju ulaznicu"??? Nema on prava da sprovodi bilo kakvu diskriminacuju, svakom gradjaninu ove zemlje su ustavom zagarantovana ista prava, nema on prava da ponizava bilo koje dete ili bilo kog gradjanina i ove zemlje i da trazi licnu kartu na uvid i sl.!

Ko po zakonu ima pravo da te legitimise, jel Palma Dimkovicu?


Zagarantovana ista prava pred kim? Pred Palmom? Znači ako Palma pusti svoje rođake i prijatelje, npr, da dođu kod njega kući na kafu, mora da pusti i bilo kog ko hoće da svrne na kaficu kod njega, jer ako ne pusti nekog u kuću to je onda 'ugrožavanje ustavom zagarantovanih prava'?
[ Ivan Dimkovic @ 23.08.2010. 21:23 ] @
Citat:
Jagnjeca brigada
svakom gradjaninu ove zemlje su ustavom zagarantovana ista prava


Jeste, zagarantovana su im ista prava... PRED ZAKONOM, a ne prava na akva park u Jagodini ili novi Ferrari :)

Mislim da vrle nove "demokrate" imaju velikih problema sa kapiranjem pojma "istih prava" :)

Jeftine ulaznice za akva park su PRIVILEGIJA za stanovnike Jagodine, zato sto je vlasnik odlucio da njih subvencionise posto je koristio njihov novac za izgradnju samog parka.

I ta privilegija je savrseno legalna i savrseno se ne tice nikog drugog osim stanovnika Jagodine ciji je akva park, i ciji su glasovi i novac.
[ Count Zero @ 23.08.2010. 21:27 ] @
Citat:
"sto nam cika Palma naplacuje 5x skuplju ulaznicu"



Ti imaš ista, Ustavom zagarantovana prava, da se naseliš u Jagodini, uzmeš ličnu kartu u MUP JA i onda dete za ruku i pravac aqua park sa popustom.
simple as that
[ Isak666 @ 23.08.2010. 21:29 ] @
Uravnilovka, bato.
Svim drugovima i drugaricama da se omoguci popust na koristenje Aqua Parka na osnovu borackog staza.
Necemo valjda da delimo samodoprinose na njihove i nase.

Everything for Everyone, Nothing For Ourselves.
[ Ivan Dimkovic @ 23.08.2010. 21:31 ] @
Bilo bi najjace kada bi podigli cenu 20x za bundzije sa ES-a... cisto fore radi :)

I da ne mogu da udju bez da pokazu licnu kartu.... A na kapiji da stoje i formulari za tuzbu evropskom sudu za ljudska prava u Strazburu :)

+ naravno, kalimero kostim...
[ Jagnjeca brigada @ 23.08.2010. 21:36 ] @
Palma i njegovi opstinski sluzbenici nisu po zakonu ovlascena sluzbena lica za legitimisanje, akva park je javna stvar tj. nije njegova privatna kuca ili njegov privatni klub, akva park je izgradjen iz budzeta skupstine, on je samo lice koje je izbarano javnim glasanjem za predsedika opstine i koji je pokrenuo inicijativu i to izgruaro ali zna se koja su njegova ovlascenja i sta on radi. Mozda bi on hteo da bude (ne znam) i tuzilac, sudija, policajac... ali ne moze, ustav ove zemlje kaze drugacije.

Ja kad odem u Jagodinu, ne zelim da se osecam kao gradjanin drugog reda pred opstinskim vlastima. Izvini molim te, ja sam gradjanin ove zemlje, a Jagodina je deo Srbije. Taj akva prark nije napravljen u njegovom dvoristu, nego na javnoj povrsini.


Moze on npr. da kupi iz opstinskih sredstava odredjen broj ulaznica po istoj ceni kao i ostali i da ih onda pokloni Jagodincima, ali tipa 5x skuplje za ostale bas vredja.
[ 3way @ 23.08.2010. 21:44 ] @
U Bg moze da se uvede placanje trosenja ulica za one koji nisu iz Bg.
Pa lepo, mi imamo priviligiju da se vozimo besplatno, a ostalima se naplacuje po kilometru.
[ Isak666 @ 23.08.2010. 21:45 ] @
Alo - priloziti LK zarad ostvarivanja neke povlastice nije prinudna radnja na koju te neko moze naterati ako ti sam to ne zelis.
To je tvoj izbor.

Kad ti policajac trazi LK u cilju legitimisanja, tu nemas izbor, tj imas ali uz krsenje zakona koje ne postoji u slucaju realizacije nekog prava kao sto je pravo na popust.
Tvoja je slobodna volja hoces li koristiti pravo na neku privilegiju.


Srbija ima vise nivoa vlasti, medju njima i opstine koje same raspolazu svojim budzetom, pa to sto je to Palma City deo Srbije ne znaci da nema mogucnost da se prema svojim gradjanima drugacije nego prema ostatku Srbije.

Jesi cuo nekad za povlascenu ucenicku kartu koju finansiraju opstine za svoje gradjane?
Mislis da tu privilegiju gradjani realizuju na majke mi ili uz dokaz o skolovanju i prebivalistu?
[ Ivan Dimkovic @ 23.08.2010. 21:47 ] @
Citat:
Jagnjeca brigada
Palma i njegovi opstinski sluzbenici nisu po zakonu ovlascena sluzbena lica za legitimisanje,


Mozes ponavljati 100 puta - niko te ne legitimise.

Traze ti da DOBROVOLJNO prilozis ID dokument ako zelis da ostvaris popust.

To nije legitimisanje.

Legitimisanje je kada ti sluzbeno lice trazi da pokazes ID uz pretnju zakonskom sankcijom.

Sledeci put kada ti zatraze licnu kartu u prodavnici ako kupujes karticom, odma' da si ih tuzio zbog drskog nelegalnog pokusaja legitimisanja tvoje velicine... ili ako ti traze identifikacioni dokument na nekom ispitu i sl... sve sami prestupnici :)

Citat:

Ja kad odem u Jagodinu, ne zelim da se osecam kao gradjanin drugog reda pred opstinskim vlastima. Izvini molim te, ja sam gradjanin ove zemlje, a Jagodina je deo Srbije. Taj akva prark nije napravljen u njegovom dvoristu, nego na javnoj povrsini.


Imas sva prava na ovom svetu da se preselis u Jagodinu i time ostvaris popust.

Bas kao sto cinjenica da penzioner placa jeftiniju kartu za bus ili radnik u skupstini jeftiniju klopu u skupstinskom restoranu tebe ne cini "gradjaninom drugog reda", tako ni ova subvencija ne cini bilo sta nalik na tome.

Sledeci put kada vidis dedu ili studenta da kupuje jeftinije kartu, odma' pravac Strazubur... kako sme bre grad da TEBI NAPLATI SKUPLJE kartu :)

Smehotres :)
[ Jagnjeca brigada @ 23.08.2010. 21:59 ] @
Ja hocu dobrovoljno da pokazem svoju licnu kartu i da imam ista prava kao Jagodinci, pa nisu Jagodinici visa rasa, mada se Palma ugledao na Hitlera pa hoce Jagodince da svojim licnim kartama da pokaze kao visu rasu.


Sto se tice Skupstinkog restorana, uvek imas utvorena vrata za gradjane, a Skupstina je institucija ove zemlje i postoje bezbedonosne procedure... ali najbitnije i neko iz Beograda i neko iz Jagodine imaju ista prava, Skupstina nije napravila Jagodincima "visom rasom", i taj sto provlaci katicu ne razlikuje Jagodince ili neke druge, trazi licnu kartu i Jagodincu i Beogradjaninu.

Svako ima pravo da ima povlastenu kartu, i Jagodinac i Beogradjanin, i nikom nije 5x skuplje. (ovde u Beogradu)

U Beogradu, student iz Jagodine i student iz Boegrada imaju ista prava tj. nije studentu iz Jagoine 5x skuplja karta za "voz".
[ MilanTarot @ 23.08.2010. 22:07 ] @
Citat:
3way:U Bg moze da se uvede placanje trosenja ulica za one koji nisu iz Bg.
Pa lepo, mi imamo priviligiju da se vozimo besplatno, a ostalima se naplacuje po kilometru.
 

sta mislis zasto se trosarina zove tako kako se zove?


btw, taj popust o kom pricate za mesecne karte za akva park je samo za DJAKE, ne za sve Jagodince. Eto jos jedne diskriminacije prepatna brigado?
[ pri3rak @ 23.08.2010. 22:07 ] @
Citat:
Jagnjeca brigada: pa nisu Jagodinici visa rasa, mada se Palma ugledao na Hitlera pa hoce Jagodince da svojim licnim kartama da pokaze kao visu rasu.



A sta tebi fali da se preselis u Jagodinu.U odnosu na BG ces sigurno dobiti vecu kvadraturu, a postaces pripadnik jagodinske arijevske rase.Ispred akva parka na ostatak Srbije ces gledati sa visine.E sad to sto ces ako ti se posreci verovatno raditi u nekom kiosku/prcvarnici za 8000-12000rsd po 12h dnevno, sa nesto manjim radnim vrmenom vikendom i praznikom, ce ti sigurno lakse pasti kada vidis svoj akva park, zoo vrt, fontanu, most u centru grada na kome trci natpis "welcome to jagodina" i sl ...
[ Ivan Dimkovic @ 23.08.2010. 22:10 ] @
Sve to sto ti pricas je neko tvoje licno vidjenje toga, i ocigledno imas razloga da se "osecas gradjaninom drugog reda".

Sto je naravno tvoja sloboda.

Medjutim, van tvoje glave se radi o savrseno legalnoj subvenciji i to ce tako ostati koliko god se tebi to ne svidja. Ne postoji nikakva prepreka za subvencije bazirane na mestu boravista.

Ako ti vec toliko smeta, mislim da je najpametnije da uopste ne ides tamo.

Citat:

Ja hocu dobrovoljno da pokazem svoju licnu kartu i da imam ista prava kao Jagodinci, pa nisu Jagodinici visa rasa, mada se Palma ugledao na Hitlera pa hoce Jagodince da svojim licnim kartama da pokaze kao visu rasu.


Ti imas jednaka prava - pred zakonom.

Poseta akva parku za N din ne spada u zakonski garantovana prava.

Ako ne verujes, obrati se advokatu - mozda ce ti cak dati i besplatan savet da ohladis malo glavu.
[ vlada131 @ 23.08.2010. 22:14 ] @
Citat:
Jagnjeca brigada: Ja hocu dobrovoljno da pokazem svoju licnu kartu i da imam ista prava kao Jagodinci, pa nisu Jagodinici visa rasa, mada se Palma ugledao na Hitlera pa hoce Jagodince da svojim licnim kartama da pokaze kao visu rasu.


LOL

Citat:
Sto se tice Skupstinkog restorana, uvek imas utvorena vrata za gradjane, a Skupstina je institucija ove zemlje i postoje bezbedonosne procedure...


Znači bilo ko može da uđe i da klopa u njihovom restoranu? Nisam znao to, moram to da iskoristim nekad! A kakve bezbedonosne procedure, zar nisi upravo rekao da su im vrata uvek otvorena za građane?

Kaži mi, kako je moguće kada je žurka negde, pa kad piše ono 'ulaz za devojke slobodan/po nižoj ceni', ili 'za studente uz indeks popust toliko i toliko', ili na vratima kladionica 'zabranjen ulaz i klađenje mlađima od 18 godina'?!??? Zar to nije diskriminacija po godinama/polu? I kako se neko usuđuje da legitimiše nekoga da li je student/punoletan ili nije?!??
[ Jagnjeca brigada @ 24.08.2010. 06:04 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic
Medjutim, van tvoje glave se radi o savrseno legalnoj subvenciji i to ce tako ostati koliko god se tebi to ne svidja. Ne postoji nikakva prepreka za subvencije bazirane na mestu boravista.


Naravno da je legalno, i nama kada neka drzava uvede vize, mi uradimo kontru pa i njima mi uvedemo vize. Tako da ovde npr. Beograd treba da uzvrati istom merom za Jagodince.

Srbija je imala putarine duplo skuplje za strance, pa se stranci bunili i sada je ista cena putarina za sve.
[ pri3rak @ 24.08.2010. 06:32 ] @
Citat:
Jagnjeca brigada: Naravno da je legalno, i nama kada neka drzava uvede vize, mi uradimo kontru pa i njima mi uvedemo vize. Tako da ovde npr. Beograd treba da uzvrati istom merom za Jagodince.

Srbija je imala putarine duplo skuplje za strance, pa se stranci bunili i sada je ista cena putarina za sve.


Ja mislim da bi ti trebao da strajkujes gladju ispred akva parka u Jagodini.Jos ako ti se posreci dobijes i posao u opstinskoj upravi pa vidi.Tada si sa ~20-30 000rsd lokalni don Korleone :)
[ Jagnjeca brigada @ 24.08.2010. 07:29 ] @
Ma kakav strajk gladju protiv primitivca, jedostavno takvo ponasanje treba osuditi i uzvratiti kontra merom. Takva i slicna ponasanja koja nas sprecavaju da budemo deo Evrope i da se OSECAMO kao deo savremenog sveta treba spreciti.
[ Isak666 @ 24.08.2010. 07:52 ] @
Citat:
Jagnjeca brigada: Ma kakav strajk gladju protiv primitivca, jedostavno takvo ponasanje treba osuditi i uzvratiti kontra merom. Takva i slicna ponasanja koja nas sprecavaju da budemo deo Evrope i da se OSECAMO kao deo savremenog sveta treba spreciti.


Razocaraces se.

FamilienCard grada Stuttgart kojom se ostvaruje popust na bazene, muzeje i ostale dzidzabidze mogu da dobiju samo deca do 16 godina i koja su prijavljena u Stuttgartu.

Citat:
Wer erhält die FamilienCard im Jahr 2010?

* Kinder und Jugendliche, die nicht älter als 16 Jahre und mit Hauptwohnsitz in Stuttgart gemeldet sind, vorausgesetzt der Gesamtbetrag der Einkünfte (brutto) der Familie, der sich aus dem letzten Einkommenssteuerbescheid oder aus aktuellen Einkommensnachweisen ergibt, übersteigt nicht die Einkommensgrenze in Höhe von 60.000 Euro. Diese Einkommensgrenze findet Anwendung für Familien mit 1 bis 3 Kindern.
* Familien mit vier und mehr Kindern, für die der Bezug von Kindergeld nachweisbar ist, erhalten die FamilienCard unabhängig von der Höhe ihres Einkommens.


http://www.stuttgart.de/familiencard#headline4c735fbc9ab18


Malo vise informacija kako funkcionise grad i kako raspolaze novcem nije na odmet.
[ Count Zero @ 24.08.2010. 07:53 ] @
Citat:
Tako da ovde npr. Beograd treba da uzvrati istom merom za Jagodince.

Zar ne vidiš da to nije odgovarajuća analogija?? "Pravi odgovor" bi bio da BG SMANJI cene za Beograđane, a SVIM OSTALIM građanima da ostanu iste.
[ pri3rak @ 24.08.2010. 23:05 ] @
Citat:
Jagnjeca brigada: Ma kakav strajk gladju protiv primitivca, jedostavno takvo ponasanje treba osuditi i uzvratiti kontra merom. Takva i slicna ponasanja koja nas sprecavaju da budemo deo Evrope i da se OSECAMO kao deo savremenog sveta treba spreciti.


Evo Palma ti je izasao u susret :))

http://www.blic.rs/Vesti/Drust...ravi-besplatnu-festu-za-Srbiju
[ Lesli Eldridz @ 25.08.2010. 07:53 ] @
Ej, sve je to lepo, ali zato ona na slici sto je u prvom planu onoliko krivi kicmu i izvestaceno puci usta? Da nema epilepticni napad? Ili mozda upravo dozivljava slog? Sto se ne oglase udruzenja za zastinu s uma sisavsih zbog zloupotrebe bolesnika u marketinske svrhe?
[ dule_ns @ 25.08.2010. 09:29 ] @
Citat:
Jagnjeca brigada: Naravno da je legalno, i nama kada neka drzava uvede vize, mi uradimo kontru pa i njima mi uvedemo vize. Tako da ovde npr. Beograd treba da uzvrati istom merom za Jagodince.

Srbija je imala putarine duplo skuplje za strance, pa se stranci bunili i sada je ista cena putarina za sve.


http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/173458/Nezaposlenim-porodiljama-pomoc-od-50000-dinara

Citat:
Odlukom gradonačelnika Dragana Đilasa nezaposlene porodilje iz Beograda dobijaće za decu rođenu u ovoj godini jednokratnu pomoć od 50.000 dinara, saopštila je danas Gradska uprava.


Uzvratili ste. Jel ti i ovo nije u redu il da završimo sa ubeđivanjem?
[ Isak666 @ 25.08.2010. 09:47 ] @
To je diskriminacija.
Sta ce Jagodincanke koje su se porodile u BG?

Arijevske beogradske porodilje!

;)
[ Yoba @ 25.08.2010. 21:05 ] @
>>Evo Palma ti je izasao u susret :))


istina, gistro "poklonu se ne gleda u zube" ali cetvratk i to od 10 do 19 sati


fakat da oni koji po defaultu rade imaju para, tako da po defaultu ne mogu da pristutvuju happeningu
fakat da sitnu decu i ostali bonus ne mogu da voze kolima jer rade...


...so.....Betovene batali nas =)
[ pri3rak @ 25.08.2010. 22:01 ] @
O fu*k, kako da prezivim to sto necu mocu da prisustvujem takvom happeningu, stvarno nas je zahebao a?
[ Nabukodonosor @ 26.08.2010. 14:03 ] @
@jagnjeca brigada

Ako vec hoces da imas ista prava kao svi jagodinci, zasto nisi davao pare za izgradnju akva parka kao i oni? A da, vi gore hocete da imate ista prava SAMO kada se UZIMAJU pare, ne i kada se ulazu.
[ Dush0ica @ 26.08.2010. 16:40 ] @
Posting in legendary topic!

Ali 4 strane, ej...
[ Jagnjeca brigada @ 26.08.2010. 20:15 ] @
Citat:
Nabukodonosor
Ako vec hoces da imas ista prava kao svi jagodinci, zasto nisi davao pare za izgradnju akva parka kao i oni? A da, vi gore hocete da imate ista prava SAMO kada se UZIMAJU pare, ne i kada se ulazu.



Mi u Beogradu ne pravimo razliku, dobrodosao si! U Beogradu ces imati ista prava kao mi lokalci, ovde smo ti kosmopolite, ne pravimo: regionske, gradske, rasne i druge razlike. Dodji kod nas i imaces osecaj da si kod kuce, jer mi ovde smo domacinski nastrojeni nismo ko vi da ako smo iz drugog grada vi nama 5x skuplju ulaznicu.


BTW Ovde kod nas i pederima je dozvoljen ulaz na bazen, samo treba da plate kao svi ostali, ista je cena.
[ Isak666 @ 26.08.2010. 20:16 ] @
Ovo je ludilo XD
[ pri3rak @ 26.08.2010. 21:47 ] @
Citat:
Jagnjeca brigada: Mi u Beogradu ne pravimo razliku, dobrodosao si! U Beogradu ces imati ista prava kao mi lokalci, ovde smo ti kosmopolite, ne pravimo: regionske, gradske, rasne i druge razlike. Dodji kod nas i imaces osecaj da si kod kuce, jer mi ovde smo domacinski nastrojeni nismo ko vi da ako smo iz drugog grada vi nama 5x skuplju ulaznicu.


BTW Ovde kod nas i pederima je dozvoljen ulaz na bazen, samo treba da plate kao svi ostali, ista je cena.

Da li Jagodinac podjednako lako dobija uput za KCS ili neku drugu medicincku ustanovu u BG (koje su verovao ili ne solidno bolje od onih krseva po Jagodini i Cupriji) kao Beogradjanin? Mislim jedno je brcjkati booljoo u bazenu, a drugo baviti se sopstvenim zdravljem ...
[ Shadowed @ 26.08.2010. 21:54 ] @
Citat:
Jagnjeca brigada: U Beogradu ces imati ista prava kao mi lokalci, ovde smo ti kosmopolite, ne pravimo: regionske, gradske, rasne i druge razlike. Dodji kod nas i imaces osecaj da si kod kuce, jer mi ovde smo domacinski nastrojeni


Aaahahahahahaa, urnebesno
[ Ivan Dimkovic @ 26.08.2010. 21:58 ] @
Citat:
Jagnjeca brigada
U Beogradu ces imati ista prava kao mi lokalci


U Beogradu postoji jednakost pred zakonom ista kakva postoji i u Jagodini. Uopste nemas "ista prava" kao lokalci, bas kao sto ih nemas ni bilo gde drugde - probaj da upises dete u osnovnu skolu, ili da trazis neka opstinska dokumenta, da odes u neki dom zdravlja itd... Postoji gomila stvari pri kojima se stanari na nekoj opstini tretiraju drugacije od drugih, i to je apsolutno legalno.

Fantastican je ovaj napad novih "demokrata" kojima su usta puna kojekakvih "prava"... poslao mi ortak link na nekoj diskusiji na Limundu, gde neki likovi pozivaju na UN i ljudska prava u pogledu toga sta sme da se radi na web sajtu. Mozes misliti :)

A sad veliko iznenadjenje za vas: Ustav vam ne garantuje "jednaka prava" za sta vama padne na pamet, vec iskljucivo jednakost polova - procitajte ga jos jednom :)

http://www.parlament.gov.rs/content/lat/akta/ustav/ustav_1.asp

Ocigledno je nekima jako tesko da ukapiraju koncepte ravnopravnosti koje Ustav propisuje...

Ne postoji nikakav clan koji vam garantuje univerzalno "ista prava".

[ MicrosoftCorporation @ 26.08.2010. 22:21 ] @


Nije ti ovo ustav Srbije vidiš da je pisano latinicom :)

[ MicrosoftCorporation @ 26.08.2010. 22:24 ] @
Citat:
Jagnjeca brigada: Mi u Beogradu ne pravimo razliku, dobrodosao si! U Beogradu ces imati ista prava kao mi lokalci, ovde smo ti kosmopolite, ne pravimo: regionske, gradske, rasne i druge razlike.


bolji vic nisam cuo godinama
[ pri3rak @ 26.08.2010. 22:41 ] @
Ali ako si ne d'o bog stranac mozda te bacimo za n metara visine, ili ti napakostimo na drugi nacin
[ jnk @ 27.08.2010. 08:34 ] @
Mi u Beogradu jedemo malu decu za doručak. Mi smo viša rasa i vi to znate i zato ste ljubomorni. Srbija radi, Beograd se gradi. Ja kad mi je dosadno odem u pozorište ili u mek.

ajmo sad flame war.
[ neca @ 27.08.2010. 09:37 ] @
e pa baš zbog tog meka ima da plaćate skuplje akva park. da sam ja na Palminom mestu, ja bi stavio jednu cenu za žitelje Jagodine, jednu za Beogradjane a jednu za ostatak Srbije

:D
[ Jagnjeca brigada @ 27.08.2010. 15:18 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: probaj da upises dete u osnovnu skolu, ili da trazis neka opstinska dokumenta, da odes u neki dom zdravlja itd... Postoji gomila stvari pri kojima se stanari na nekoj opstini tretiraju drugacije od drugih, i to je apsolutno legalno.



Ti si totalno ne informisan, i kasnis u vremenu. Da se lecis imas pravo bilo gde i mozes da izaberes lekara, u domu zdravlja ti nece traziti nikakvu potvrdu prebivalista. Tipa, ti si iz Jagodine, odes u bilo koji Dom zdravlja u Beogradu i kaze sestri na salteru, hocu da me u vasem Domu zdravlja leci doktorka ta i ta (ili doktor). Sestra na salteru, traziti knjizicu (nece licnu kartu jer nije sluzbeno lice i na to nema pravo) i ona ce sluzbenim putem tvoj zdravstveni karton iz Jagodine prebaciti u Beograd i kazace ti za dve nedelje ce vas karton biti prebacen u ovaj dom zdravlja i ni u jednom trenutku ti nece ni pogledati prebivaliste. (ja sam tako prebacivao karton)


Kada je tebi u vrticu ili skoli trazio licnu kartu na uvid, to ti mozda samo traze u Jagodini (Palma i njegovi sluzbenici, jer se ponasaju kao da su u drugoj drzavi). Pa u skoli nemaju prava na to, oni nisu sluzbena lica.



Kada se dete rodi trazice ti u SUP-u samo izvod iz maticne knjige rodjenih i mozes da ga prijavis na bilo koju adresu, cak ne moras da imas za decu ni saglasnost tog na ciju ga adresu prijavljujes.


BTW Dokumenta za skolu:

Izbor škole
Roditelj može da izabere osnovnu školu u kojoj će njegovo dete pohađati nastavu. Škola je, s druge strane, obavezna da upiše svako dete koje ima prebivalište na području škole, a druga deca biće primljena ako postoje prostorne ili kadrovske mogućnosti za to. Roditelji treba da podnesu zahtev školi za koju su se odlučili najkasnije do 1. februara kalendarske godine u kojoj upisuju dete.

Dokumentacija za upis
Prilikom prijave deteta, roditelj podnosi sledeća dokumenta:

izvod iz matične knjige rođenih (ne starije od šest meseci);
uverenje o završenom predškolskom pripremnom programu, koju izdaje ustanova u kojoj je dete pohađalo program;
potvrdu o obavljenom lekarskom pregledu i izvršenoj vakcinaciji.

http://upravusi.rs/obrazovanje.../upis-ucenika-u-osnovnu-skolu/

[ Dush0ica @ 27.08.2010. 16:38 ] @
Najbolji topic ikad \o/
[ Count Zero @ 27.08.2010. 16:45 ] @
Citat:
Sestra na salteru, traziti knjizicu (nece licnu kartu jer nije sluzbeno lice i na to nema pravo)

Brigado, na knjižici lepo piše "važi uz ličnu kartu", a što mahom ne traže istu, to je druga stvar.

Pazi, bazen je u vlasništvu opštine, koja ima svoje predstavnike, 'ajd da tako kažem "v.d. vlasnika". Oni ti ne traže ličnu kartu - naplate ti full i to je to. Ako hoćeš popust, pokažeš da si Jagodinac i gotovo.

Republička kasa važi u čitavoj republici - odatle finansiraju zdravstvo i školstvo.

Vrtiće ko-finansira opština - evo, probaj da upišeš dete u vrtić u Beogradu, ako ti i žena radite u JA i imate prebivalište tamo.
[ vilil1 @ 27.08.2010. 17:42 ] @
Citat:
Jagnjeca brigada: Ti si totalno ne informisan, i kasnis u vremenu. Da se lecis imas pravo bilo gde i mozes da izaberes lekara, u domu zdravlja ti nece traziti nikakvu potvrdu prebivalista. Tipa, ti si iz Jagodine, odes u bilo koji Dom zdravlja u Beogradu i kaze sestri na salteru, hocu da me u vasem Domu zdravlja leci doktorka ta i ta (ili doktor). Sestra na salteru, traziti knjizicu (nece licnu kartu jer nije sluzbeno lice i na to nema pravo) i ona ce sluzbenim putem tvoj zdravstveni karton iz Jagodine prebaciti u Beograd i kazace ti za dve nedelje ce vas karton biti prebacen u ovaj dom zdravlja i ni u jednom trenutku ti nece ni pogledati prebivaliste. (ja sam tako prebacivao karton)

Sta to znaci? Ovaj iz Jagodine prebaci karton u Beograd, i svaki put, makar imao i prehladu, kada zeli kod lekara opste prakse, on mora da putuje u Beograd?
[ dule_ns @ 30.08.2010. 13:11 ] @
Citat:
Jagnjeca brigada: ...
Roditelj može da izabere osnovnu školu u kojoj će njegovo dete pohađati nastavu. Škola je, s druge strane, obavezna da upiše svako dete koje ima prebivalište na području škole, a druga deca biće primljena ako postoje prostorne ili kadrovske mogućnosti za to.
...


Jel ti to sam sebi kontriraš ili šta.

A i nisi mi odgovorio za one porodilje.
[ Jagnjeca brigada @ 30.08.2010. 16:06 ] @
Citat:
vilil1: Sta to znaci? Ovaj iz Jagodine prebaci karton u Beograd, i svaki put, makar imao i prehladu, kada zeli kod lekara opste prakse, on mora da putuje u Beograd?



Imas pravo na to, ali ti ne moras to pravo da iskoristis! Ja ako hocu u akva park, moram da putujem u Jagodinu a mogu i u Madjarsku, Grcku, Tursku...

Naravno, Dom zdravlja u Beogradu mu nece naplatiti vise sto je iz Jagodine...

[ vilil1 @ 30.08.2010. 18:30 ] @
Citat:
Jagnjeca brigada: Imas pravo na to, ali ti ne moras to pravo da iskoristis!

Naravno, Dom zdravlja u Beogradu mu nece naplatiti vise sto je iz Jagodine...

Nisi u pravu. Mora te primiti, i pregledati besplatno, samo ako si hitan slucaj, u svim ostalim slucajevima placas, iako imas overenu zdravstvenu. Mada ima domova zdravlja koji sve naplacuju.
Citat:
Izabrani lekar

Zakonom o zdravstvenom osiguranju definisano je pravo na izbor lekara u Domu zdravlja na području matične filijale ili na području prebivališta, odnosno boravišta.


http://www.lat.rzzo.rs/index.php/izabrani-lekar.html

Citat:
U Filijali RZZO se:

sprovodi obavezno zdravstveno osiguranje na svom području;


Citat:
13. Filijala za Pomoravski okrug sa sedištem u Jagodini sa ispostavama u: Ćupriji, Paraćinu, Svilajncu, Despotovcu i Rekovcu;

Znaci samo u ovim ispostavama, pacijent iz Jagodine ne placa.

http://www.lat.rzzo.rs/index.p...a/filijale-sa-ispostavama.html
[ Jagnjeca brigada @ 30.08.2010. 21:44 ] @
Citat:
vilil1: Znaci samo u ovim ispostavama, pacijent iz Jagodine ne placa.



Ako karton ne prebacis u Beograd, a imas pravo, naravno da se neces leciti u Beogradu, nego ces kod doktora kada je hitno. Vec ti rekoh, ako hoces da se lecis u Beogradu, odes u bilo koji Dom zdravlja u Beogradu i kazes hocu ovde da prebacim karton... NIKO TI NECE TRAZITI LICNU KARTU zaposleni u domu zdravlja nisu sluzbena lica i nemaju pravo da te legitimisu.

[ vilil1 @ 30.08.2010. 22:12 ] @
Ako te ne mrzi, pogledaj svoju zdravstvenu, pa ces videti da je upisana tvoja adresa stanovanja. Tako da, ako bi ti hteo da iz JA prebacis karton u BG, morao bi i adresu da menjas. Jednostavno, adresa u knjizici mora da ti bude sa te filijale gde je dom zdravlja u kome se lecis.
[ Jagnjeca brigada @ 02.09.2010. 17:53 ] @
Ti mozes da kazes salterskom radniku adresu koju hoces, ne traziti licnu kartu (nema pravo da te legitimise). Kazes podstanar sam tu i tu, nisam stigao da promenim adresu (a i to ne moras, jer ti nece nista traziti). Bitno ti je samo da ti je knjizica overena.
[ samo_da_pitam @ 04.09.2010. 14:54 ] @
Uprkos tome sto ES mnoooogo vise citam nego sto pisem, moram da priznam da nisam mogao da odolim, jer vece gluposti skoro nisam procitao.
Narocito od brigade ali je bilo jos hebeno dobrih 'netacnih' izjava :)

Kada si se vec uhvatio zdravstvene knjizice - Sestra na salteru procita na tvojoj knjizici "Vazi uz licnu kartu" - u prevodu > moze da te odhebe sa saltera ako ti na to pristanes. E sada ti imas opciju - ne moras prijatelju, niko te ne tera, za razliku od pandura, tada moras, or else.

A zanimljivo je da si sam sebi totalno kontradiktoran, kao npr:
http://www.elitemadzone.org/p2677172

Npr. dodje ti u posetu daleki rodjak iz malog mesta pored negotina na 3 dana, i oce brale da se vozi gradskim prevozom al' sa mesecnom markicom prijatelju, e vidis nece da moze, jerbo on nije iz TVOG MESTA STANOVANJA.

Ali, zasto se pa ja cudim, oduvek je bilo onih narodnih umotvorina poput: 'kurva o postenju', 'vojnik o skracenju' etc.
Epa tako i ti, ti pricas ostalima kako tvoj grad nije druga drzava, a upravo zahvaljujuci takvim logikama je on to odavno postao.

Over and out!

P.S. vozovi ne voze only kroz bgd, vec kroz drzavu Srbiju.
[ Jagnjeca brigada @ 04.09.2010. 18:16 ] @
Meni nikada niko nije trazio licnu kartu u raznim Domovima zdravlja u poslednje cetiri decenije!
[ Lesli Eldridz @ 04.09.2010. 21:23 ] @
Nije to nista. Ja nikad nisam ni bio u domovima zdravlja.
[ Jagnjeca brigada @ 05.09.2010. 05:40 ] @
Nije ni to nista, ja pozajmljivo knjizicu drugarima kad zaborave ili je nisu izvadili, i meni drugari pozajmljivali tj. lecili se na tudje...


BTW Sto se tice mesecne markice, prijatelju, odes na salter GSP-a i kazes hocu da kupim markicu, niko ti nece traziti licnu kartu da gleda da li si iz Jagoine ili nekog drugog mesta, nego ce ti traziti samo pare i to isto para kao svima.
[ samo_da_pitam @ 05.09.2010. 09:53 ] @
Da to sa knjizicama je prosto receno "javna tajna"

A kada tvoj rodjak bude kupio markicu, ubacice je u tvoju legitimaciju jel da?
ili ce mu legitimaciju dati blanko da zalepi koju hoce sliku i upise podatke proizvoljno?

Over and out ali stvarno!
[ Jagnjeca brigada @ 05.09.2010. 19:54 ] @
Kada vadis legitimaciju za GSP, daju ti formular i ti ga popunis oni prepisu podatke odatle na legitimaciju i bitno je da je tvoja slika jer oni lepe sliku, niko ti ne trazi licnu kartu i nema pravo da ti trazi licnu kartu jer nije sluzbeno lice, popunis sta hoces... Kontrolor u autobusu gleda da je markcica za ovaj mesec, da li se slaze broj ako si ga uneo i da li je tvoja slika. Naravno svaki kontrolor zna da adresa koju si ostavio u legitimaciji nije tacna, pa ti trazi licnu kartu... a o tome imas posebnu temu...

BTW Sto se tice legitimisanja u GSP-u, imas temu o tome:
http://www.elitemadzone.org/t324892-0
[ vrefrebix @ 06.09.2010. 16:48 ] @
Malo slika iz Jagodinskog aqua parka

null

null

null

null

null
[ Isak666 @ 07.09.2010. 07:55 ] @
Kakve knjizice imaju veze sa opstinama i gradovima?
Ti uplacujes zdravstveno u republicki fond, ne u opstinski.

To sto ti neko ne priznaje to u nekom drugom gradu ne znaci da je to zbog lokalnog karaktera zdravstvenog osiguranja, nego da se ne postuju odredbe o zdravstvenom osiguranju.
[ vrefrebix @ 11.09.2010. 11:43 ] @
tobogan

uzivancija

mali bazen

jupiii

tobogani

[ vrefrebix @ 17.06.2011. 16:46 ] @
I ove godine isto
[ jnk @ 17.06.2011. 20:33 ] @
Svaka čast na slikama ko god ih je radio odlične su. Ali ako nisi iz Jagodine u akvapark realno ne vredi ići. Malo bolji bazen.
[ vidan kv @ 17.06.2011. 22:35 ] @
.......a da je ovakav isti u Bgd onda bi bio cool i super?.........za date pare odlična uživancija za klince....nije loše ni za nas malo matorije.Savetujem svakome da prošeta makar jednom pa kome se ne sviđa ne mora više ni da ide...pozzz!
[ ventura @ 18.06.2011. 07:36 ] @
U Segedinu postoji odličan akva park:
http://www.napfenyfurdoaquapolis.com/cs/poetna-strana/

Pa koga zanima, verovatno vredi otići...
[ Devanagari @ 18.06.2011. 08:36 ] @
Citat:
vidan kv: .......a da je ovakav isti u Bgd onda bi bio cool i super?

Ne, da je isti takav u Beogradu onda bi isto tako bio malo veći bazen.
[ vladd @ 18.06.2011. 10:30 ] @
Pored Save i Dunava, sa onolikim adama...traziti jos i Akva park je specificno glupiranje, videla zaba i slicno, pa sada "mora" to je "must have"..

Koliko bi mogli da se srede obalni delovi, kejevi i marine, da se poneka od zabava i tobogana locira na pitomijim mestima, da se obezbedi civilizovano konzumiranje prirodnog, ekstrmno velikog, bogatstva, masta se o skupu(na gomili) infantilnih igracaka i bazena!!!

Nesto kao "kutija za vristanje"

Poz
[ vrefrebix @ 19.06.2011. 08:48 ] @
Citat:
vidan kv: .......a da je ovakav isti u Bgd onda bi bio cool i super?.........za date pare odlična uživancija za klince....nije loše ni za nas malo matorije.Savetujem svakome da prošeta makar jednom pa kome se ne sviđa ne mora više ni da ide...pozzz!


Slazem se, odlican savet!
[ Alexxandar @ 19.06.2011. 13:34 ] @
Ventura me pretekao, ali baš sam to hteo da napišem kome ne valja Jagodina, tu vam je Segedin... tamo je ulaznica ~1500 dinara za sve, nije bitno jeste li iz Segedina, Beograda ili Beča... pa ko voli nek izvoli...
[ vrefrebix @ 19.06.2011. 19:23 ] @
jos malo slika:))

Idemo da se spuštamo
Jagodina, Aqua Park
Tobogani u aqua parku
Tobogani ;-)
Aqua park
Aqua park
[ Jagnjeca brigada @ 24.06.2011. 19:39 ] @
U izgradnji je i Extremni Tobogan dužine 150 metara i na visini od 15 metara - Uskoro.

http://www.aquapark.autentik.net/info_park.php




[ Jagnjeca brigada @ 22.07.2011. 09:08 ] @
Ništa od akvaparka
Autor: B. Grković22.07.2011

Najave su bile da će Beograd imati grandiozni akvapark, ali ni šest godina od prvih radova ništa se nije dogodilo. Jedino je plac u Bloku 44 uz Savski kej, veličine deset fudbalskih terena, pretvoren u napušteno gradilište. Zemlja je izrovana, a na placu obraslom u travu je nekoliko nedovršenih građevina.

Plac u Bloku 44 sada je napušteno gradilište obraslo u travu
RUGLO - Priča da će se Beograd upisati na mapu gradova koji imaju akvapark počela je 2005. godine kad je zemljište u novobeogradskom bloku dato na korišćenje Vladimiru Jankoviću i košarkaškom asu Žarku Paspalju. Međutim, Paspalj je brzo izašao iz projekta, a radovi su prvi put prekinuti 2006. godine. Od tada pa do danas od projekta akvaparka odustalo je desetak investitora. Kao poslednji se pominjala novosadska kompanija „Genel” koja je 2007. ponovo pokrenula radove, ali su oni ubrzo stali.

Pošto ni pet godina od početka radova objekat nije završen, grad Beograd je doneo rešenje o oduzimanju zemljišta. Međutim, zbog komplikovane procedure to se još nije dogodilo.


Gradilište je dobro mesto za treniranje
streličarstva | Foto: A. Stanković
Petar Živanović, sekretar za imovinsko-pravne poslove, građevinsku i urbanističku inspekciju, kaže da komisija čeka mišljenje Ministarstva zaštite životne sredine, rudarstva i prostornog planiranje povodom ovog slučaja.

- Komisija za prestanak prava korišćenja građevinskog zemljišta pokrenula je postupak za oduzimanje. Komisija se obratila Ministarstvu za tumačenje zakona jer „Genel” za ovu lokaciju ima upisano pravo korišćenja, a zakon kaže da u tom slučaju ne može da prestane to pravo. S druge strane, zakon kaže i da ako nije namena zemljišta realizovanu u roku od pet godina, onda prestaje pravo korišćenja. Mi čekamo mišljenje ministarstva - kaže Živanović za „24 sata”.

U kompaniji „Genel” pre dva dana nisu želeli da govore na ovu temu. Jedino nam je rečeno da osoba koja je do sada bila zadužena da govori o projektu akvaparka od 1. jula više ne radi u njoj i da zasad niko ništa ne može da nam kaže.

Inače, u Beogradu postoji oko 100 napuštenih gradilišta na kojima godinama ne niču nikakvi objekti. Grad Beograd je za 50 takvih lokacija doneo rešenje o oduzimanju. Međutim, nije se daleko odmaklo jer se za svako gradilište čeka odluka suda jer su zakupci ili korisnici zemljišta uložili žalbe na odluku grada.

http://www.24sata.rs/vesti/beo.../nista-od-akvaparka/8539.phtml
[ gorantasa30 @ 03.08.2011. 08:50 ] @
Ja uzeh mesecnu
[ gorantasa30 @ 03.08.2011. 08:55 ] @


Slike su ludilo:))
[ Jagnjeca brigada @ 14.08.2011. 07:24 ] @
Akva parkovi turistička šansa

Jagodinski akva park privlači veliki broj turista. Ovakav unosan posao cilj je i drugih gradova, pa bi narednih godina Aranđelovac, Bački Petrovac, Niška Banja i Soko Banja trebalo da dobiju vodeni park.

Ideja se očigledno dopala i drugim gradovima, pa stižu najave da će u naredne četiri godine, još četiri grada dobiti vodene parkove. Očekuje se da priliv investicija bude oko 240 miliona evra.

Vodene parkove uskoro bi trebalo da dobiju Aranđelovac, Niška Banja i Soko Banja i Bački Petrovac. Akva park u Bačkom Petrovcu najavljen je kao najveći i najmoderniji na Balkanu, biće jedinstven i po termalnim vodama u svim bazenima, što će omogućiti da radi 365 dana u godini.

Gradnja takvih, zatvorenih parkova, magnet je za strane turiste, poručuju iz Turističke organizacije Srbije.

Ljiljana Čerović iz Turističke organizacije Srbije ističe da to može biti posebno interesantno za banje koje imaju toplu vodu, pa onda mogu da naprave kombinaciju zatvorenog i otvorenog akvaparka.

"Mislim da bi izgradnja otvorenih akva parkova blizu velikih gradova, gde ima puno potencijalnih korisnika, bila veoma isplativa", ocenjuje Čerovićeva.

Da je reč o unosnom poslu, svedoči primer Jagodine, koja, za sada, jedina ima akva park. Zahvaljujući njemu, u taj grad se prošle godine, slilo se čak pola miliona turista, a uloženi novac vraćen je već posle dve godine. To što uskoro dobijaju konkurenciju ih ne brine.

Direktor akva parka u Jagodini Zoran Gligorijević navodi da njihova ciljna grupa nisu samo Jagodinci, već posetioci iz cele Srbije, a sve više ima posetilaca iz okolnih zemalja, pa čak i Poljske i Rusije.

"Prihod ostvarimo ulažemo u širenje akva parka, tako je u planu i ove godine, da sav prihod koji budemo ostvarili, napravimo nove sadržaje za sledeću godinu", kaže Gligorijević.

Prvi konkurenti najavljeni su za kraj leta, kada bi prve posetioce trebalo da prime vodeni parkovi u Aranđelovcu i Soko Banji.

Jedinstven projekat

Predsednik Opštine Soko Banja Dimitrije Lukić naglašava da će to biti jedinstven projekat za naše prilike.

"Postoji jedna specifičnost ovog projekta, a to je da su uslovi zakona bili da ga gradi pre svega lokalna građevinska operativa, jer se očekivao taj sekundarni efekat zakona - da se podignu potencijali građevinske industrije", istakao je Lukić.

Osim upošljavanja građevinara, akva parkovi bi trebalo da donesu nova radna mesta i ugostititeljskom sektoru.

Samo u Bačkom Petrovcu, posao će dobiti oko 500 ljudi. U Niškoj Banji, gde će uz akva park, kako najavljuju investitori, u izgradnju hotela i velnes i spa centara, biti uloženo oko 100 miliona evra, trebalo bi da bude zaposleno najmanje 800 ljudi.

Međutim, na radnu knjižicu čekaće malo duže, jer će i gradnja početi kasnije zbog spore procedure uknjižbe zemljišta.

Da li zbog komplikovanih procedura ili nedostka novca, tek prestonica je ostala bez akva parka, pošto je od izgradnje odustalo čak 12 investitora, među kojima i poznati košarkaš Žarko Paspalj.

http://www.rts.rs/page/stories...uristi%C4%8Dka+%C5%A1ansa.html
[ Jagnjeca brigada @ 03.04.2012. 14:35 ] @




[ Jagnjeca brigada @ 01.08.2013. 15:13 ] @
Najjeftiniji ulaz u Jagodinski akva park.


Jagodina, ulaz 500 din.
http://www.aquapark.autentik.net/ulaznice.php

Izvor Arandjelovac, ulaz 1000 din. za odrasle
http://www.aquapark-izvor.com/article/navigacija/info.html

Petrolan, ulaz 1250 din. za odrasle
http://www.petroland.rs/aquapark/cenovnik