[ Aleandro @ 07.09.2010. 23:18 ] @
Zainteresovan sam za otvaranje preduzeća u Crnoj Gori,ali pošto sam iz Srbije nisam upoznat kakva je situacija na Crnogorskom tržištu po pitanju likvidnosti preduzeća i stanja same privrede u poredjenju pre svega sa Srbijom.

Da li se isplati otvarati preduzeće u Crnoj Gori i da li je Crnogorsko tržište iole povoljno za obavljanje bilo kakve delatnosti,pre svega usluga pošto se time bavim? Kako funkcioniše naplata ?

Voleo bih da mi neko ko možda posluje istovremeno i u Srbiji i u Crnoj Gori približi detalje u vezi poslovanja u Crnoj Gori da ne dodjem u situaciju da nakon otvaranja preduzeća u Crnoj Gori samo plaćam troškove,a ne mogu ništa da zaradim.

Unapred Hvala na odgovorima.
[ Aleandro @ 08.09.2010. 21:12 ] @
Niko nije upoznat sa tržištem u Crnoj Gori ?
[ B.R.A.N.K.O. @ 11.09.2010. 17:36 ] @
Samo otvaranje Doo firme u CG je jednostavno i jeftino.Knjigovodja ti otvori firmu za 150-200e,a ako zelis sam da se "bakces" s tim,proces i jeftinije.
Minimalna plata koja se moze prijaviti bila je 70e,za to ide 40e za doprinose.Plus poslovni prostor i naravno knjigovodja.
Ima li posla?Ima,samo treba kvalitetno raditi :)

Pozdrav!
[ Aleandro @ 11.09.2010. 22:47 ] @
Hvala puno na odgovoru Branko!

Nego,reci mi da li knjigovodju moram imati obavezno zaposlenog po zakonu ili mogu po sopstvenom nahodjenju da ga angažujem onda kada mi je potreban ?
40 EUR za doprinose i nije mnogo.Jel je u to uračunata mesečna akontacija za porez ili se plaća dodatno?I koliko iznosi "paušal" za porez,ako nije uračunat u tih 40 EUR ?

Kvalitetan rad i dobra usluga se podrazumevaju,samo me zanima kako funkcioniše sama naplata usluga u Crnoj Gori ? Da li se to odugovlači ili nema puno problema s tim.

Hvala još jednom!

Pozdrav!
[ B.R.A.N.K.O. @ 13.09.2010. 21:07 ] @
U razgovoru s knjigovodjom,saznao sam da trenutno za otvaranje doo,knjigovodje uzimaju oko 300e.
Za otvaranje,potrebno je:pasos,adresa na koju ce dolaziti posta(znaci nije potreban poslovni),i to je to.
Djelatnost se navede,a kako mi je receno,mozes se baviti svacim.
Ukupni mjesecni troskovi,ukoliko nema posla su,oko 130e.
U PDV sistem se ulazi sa predjenih 18000e.Naravno,po zelji,moze se odmah uci u sistem PDV.Ako niste u PDV,ne morate posjedovati fiskalnu kasu,a ukoliko jeste,kasa kosta 300e.
[ Aleandro @ 21.09.2010. 11:08 ] @
Hvala puno na odgovorima.

Inače,ja se bavim uslugama,tako da mi fiskalna kasa ne bi ni bila potrebna.

Samo koliko vidim mesečni troškovi su veći nego u Srbiji,iako se radi o daleko manjem tržištu.
[ milancepg @ 23.09.2010. 18:31 ] @
pozdrav,
ako ti treba knjigovodja iz podgorice kontaktiraj me na pm da ti dam br covjeka koji se time preko 20god...