[ Bubnjar2 @ 27.09.2010. 01:14 ] @
Ajde ko mi pomogne pos'o mu se pozlatio!

Primer 1: imam za odredjeni datum vise uplata na racun:

jel pisem svaku uplatu jednu ispod druge (redni broj 1,2,3) ili samo njihov ukupan zbir (npr. redni broj 1 pa upisem ukupan iznos za taj dan)?

ako je odgovor da pisem svaku uplatu posebno jel ispod njih pisem posebno i njihov zbir za taj dan ili samo u onoj koloni "prihodi od usluga" i koloni "svega prihodi od delatnosti"?

primer 2: imam za odredjeni dan samo jednu uplatu na racun:

kako onda? napisem pod npr rednim brojem 1 taj iznos i samo ga prepisem u onu kolonu "prihodi od usluga" i u kolonu "svega prihodi od delatnosti"

p.s.
jel ima neko link do objasnjenog nacina popunjavanja KPO knjige za pausalce?
[ Bubnjar2 @ 27.09.2010. 10:20 ] @
Ajde ako neko moze da postavi skeniranu sliku primera popunjavanja KPO obrasca. Sta se kako gde pise na koji nacin i gde se lupaju pecati i sl. tj sve sto je potrebno da se zna oko popunjavanja KPO knjige.
[ S A J A @ 28.09.2010. 08:56 ] @
U KPO knjigu se upisuje "prihod" a nisam video šta se kod paušalaca smatra za prihod, da li uplata na račun ili faktura. Kod ne-paušalaca pod prihodom se smatra faktura, nebitno je da li je i kada ona plaćena. Po toj logicni pretpostavljam da u KPO knjigu treba upisivati izdate fakture. Znam da se to neće slagati sa uplatama na račun na neki period a možda i uopšte.
[ Bubnjar2 @ 29.09.2010. 17:01 ] @
UH....

Citat:
S A J A: Kod ne-paušalaca pod prihodom se smatra faktura, nebitno je da li je i kada ona plaćena.


Valjda i uplata na racun za koju ne postoji faktura. Kao i bilo koje primanje para (osim kredita banaka i pozajmica, pretpostavljam) vezano ili ne za uplatu na racun. Ono, nisam video da mi u pekari pisu fakturu kad kupujem hleb........

Citat:
S A J A: U KPO knjigu se upisuje "prihod" a nisam video šta se kod paušalaca smatra za prihod, da li uplata na račun ili faktura.


Pa i uplata na racun i faktura. Ne mislis li da bi bilo malo super da se pod prihodom smatra samo faktura a ne i uplata na racun? Pa, brate, fiirme koje posluju sa fizickim licima koja im uplacuju na racun ne bi ni imale prihod po tome i kad bi im kroz racun prosle milijarde evra :))))))

Mene samo zanima tehnika popunjavanja KPO knjige sta se gde kako pise a pise se svaka faktura i sve sto legne na racun.
[ Bubnjar2 @ 29.09.2010. 17:07 ] @
Cek, pa nije valjda da si ti knjigovodja :))))) AUuuu brate... cccc... odo i ja da otvorim knjigovodstvenu agenciju iz odma jer i ja o mnogim stvarima o knjigovodstvu isto nemam pojma...
[ acatheking @ 29.09.2010. 19:31 ] @
Umesto da otvaras knjigovodstvenu agenciju i delis nama savete, savetujem ti da odes u poresku upravu, oni ce ti u roku od pola sekunde reci gde i sta upisujes u KPO. Srecom postoje samo tri kolone, i treba ti elementarno znanje matematike (citaj operacija sabiranja).
[ misaj @ 29.09.2010. 21:25 ] @
U prvoj koloni pises osnov promena "Racun br. 192 od 12.10.20010" u prihod od izvrsenih usluga pises iznos koji prepisujes u SVEGA PRIHODI OD DELATNOSTI. Ukoliko si tog dana izdao 10 racuna pises ih jedan ispod druga i kada zavrsis stranu imas na dnu UKUPNO (saberi stavke sa strane).

Osnov promena j je datum kad je izdat RACUN a ne datum kada je nnastupila promena na IZVODU. Po pravilu odmah po izdavanju racuna upisujes ga u KPO (a ti kako ces to je vec tvoje).

Pozdrav
[ dorijan @ 04.10.2010. 20:44 ] @
A kada kupim KPO knjigu, treba da odem u poresko da mi je nesto overe ili kako?
[ Spanta @ 10.10.2010. 21:20 ] @
Mislim da su po tom pitanju izneta oprecna misljenja. Ja sam svoju nosio i overili su mi je, pa preporucujem istu proceduru. Ako slucajno kazu da ne treba, bar ces biti siguran sta je tacno.