[ cak noris @ 03.11.2010. 00:41 ] @
Ovako, planiram da otvorim kafanu, ali ne bih da prijavim odmah jer ne znam kako ce da mi ide posao, pa me zanima da li imam pravo da radim sa natpisom "Radnja u pripremi"? I ako smem, koliko dugo???
Pozdrav!
[ ki111er @ 03.11.2010. 01:38 ] @
Ti si Chuck Norris, ti mozes sve xD
Salim se naravno da ne smes to da uradis. Tek kada imas sve papire onda mozes legalno da radis, ovako je sve na crno i mogu te debelooo kazniti.
[ ZvezdanaD @ 03.11.2010. 07:26 ] @
Smes ali samo dok cekas da ti stigne resenje o registraciji (pa da ti eventualno kasnjenje resenja ne ugrozava poslovanje). Znaci imao bi veliki problem ako stavis "Radnja u pripremi" a prethodno nisi preduzeo korake da registrujes radnju.
[ S A J A @ 03.11.2010. 08:01 ] @
Ako nemaš rešenje a imaš robu u radnji to znači da si je kupio na crno, jel tako? Ne verujem da je to dozvoljeno.
[ ZvezdanaD @ 03.11.2010. 08:41 ] @
Citat:
S A J A: Ako nemaš rešenje a imaš robu u radnji to znači da si je kupio na crno


Tačno tako, jedino bi moglo da prodje ako su u pitanju isključivo usluge što ovde nije slučaj, osim ako u kafani neće biti ni pića... I to u slučaju da je pokrenuo registraciju ali mu se žuri da počne pre nego što mu je rešenje stiglo.

A kako misliš da izdaješ račune, otkucaće te neko vrlo brzo... :)

Najgore je kad neko misli da ne mora čak ni da registruje radnju a po zakonu bi mogao da plaća debele kazne čak i kad radi legalno ali ako npr. gosti puše u delu kafane koji nije namenjen isključivo pušačima...
[ cak noris @ 05.11.2010. 21:52 ] @
Oket. Hvala na odgovorima!
(ako dodje inspekcija, onda malo korupcija i tako) :D
POzdrav!