[ fosfalizator @ 12.11.2010. 13:08 ] @
Imam ves masinu indesit wa8 vec 6 godina.U pocetku je sve bilo ok ali se sada desava da guta carape i cepa ves. Ajde de carape se stave u mrezicu ali zasto cepa ves. Guma na vratima je dobra nema lufta u lagerima odnosno u bubnju pa mi stvarno nije jasno. Zanima me da li je neko imao slicno iskustvo i sta je uradio da vise nebi cepala ves. Unapred hvala svima.
[ mugi junuzovic @ 12.11.2010. 18:46 ] @
Da nema možda lufta između kade i bubnja.
[ fosfalizator @ 15.11.2010. 10:22 ] @
Pa ima mozda 1-2mm gotovo neprimetno mozda je to dovoljno ili se mozda guma na vratima izlizala. OK sta da radim i sta da menjam da li je neko imao slicno iskustvo?
[ mugi junuzovic @ 15.11.2010. 17:25 ] @
Da bi se derao veš jedino je to da veš zapinje između kade i bubnja ali to kod tebe ( 1-2mm) nije slučaj . Stvarno nije mi jasno.
[ gti2 @ 16.11.2010. 19:58 ] @
Proveri detaljno rupice na bubnju.Kad upadne neki metalni predmet,obod tih rupica zna da se iskrivi nagore (prema vesu).
[ davorv1 @ 16.11.2010. 21:35 ] @
Obzirom da si napomenuo da se istovremeno desava da guta carape i cepa ves, meni deluje verovatnije da ti je tunel guma(guma na vratima) istrosena. Ako ta guma nije menjana 6 godina svakako zamena gume nije suvisna.Uporedi obod gume u gornjem delu ulaza u "dobos" sa donjim delom. Treba da postiji nekakvo preklapanje gume sa dobosem. Ako se mnogo razlikuje obod gume gore i dole, to je to.